|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: In drugače?
27.1.2014 11:28:46   
mika
mI omamo party z ušmiuser posted image user posted image user posted image . Starejša hčerka jih je dobila v šoli in bognedaj, da bi mama od sošolke povedala, da jih ima že drugič oz. se jih sploh niso znebili in hčerko veselo pošilja v šolo. Z našo skoz tičita skupaj. Perem od jutra, vse kar je za v stroj, ostalo gre v smeti.

Skuštrana, sem našla tvoj recept proti ušem, svinjska mast ali olje. Namazala sem ji lase in lasišče z olivnim oljem in ji pustila čez noč. Ko sem ji umila lase in posušila , sem jih še likala, pramen po pramen- ima dolge lase. Našla nisem več nobene uši, samo par gnid. Ne srbi ji več, tako da upam, da je olje vse zadušilo.

Ta mičkeni pa zobki rastejo in ni ravno najbolje razpoložena, tako da imamo pestro.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: In drugače?
27.1.2014 11:34:31   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: mika

mI omamo party z ušmiuser posted image user posted image user posted image . Starejša hčerka jih je dobila v šoli in bognedaj, da bi mama od sošolke povedala, da jih ima že drugič oz. se jih sploh niso znebili in hčerko veselo pošilja v šolo. Z našo skoz tičita skupaj. Perem od jutra, vse kar je za v stroj, ostalo gre v smeti.

Skuštrana, sem našla tvoj recept proti ušem, svinjska mast ali olje. Namazala sem ji lase in lasišče z olivnim oljem in ji pustila čez noč. Ko sem ji umila lase in posušila , sem jih še likala, pramen po pramen- ima dolge lase. Našla nisem več nobene uši, samo par gnid. Ne srbi ji več, tako da upam, da je olje vse zadušilo.

Ta mičkeni pa zobki rastejo in ni ravno najbolje razpoložena, tako da imamo pestro.


sovražm uši!!! naša jih je prnesla z vrtca... in ko je po 14 dneh šla nazaj v vrtec čista in brez gnid in brez vsega, jih je prnesla še enkrat... sovražm uši!!

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: In drugače?
27.1.2014 11:48:50   
mika
Izabelina, ne govoriuser posted image .....sej tega se bojim, da jih bo spet prinesla

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: In drugače?
27.1.2014 11:51:12   
nyna84
Mi smo zaradi uši v vrtcu organiziral sestanek za vse starše.
Imeli smo predavanje o ušeh, njihovi življ. dobi, uničevanju ...
Potem smo se dogovorili, da smo imeli vsi (celotne družine vrtčkarjev) v istem vikendu akcijo uničevanja uši. Je zaleglo.

Ampak sedaj so se pojavile pa v šoli. user posted image Včeraj smo prali glave, zaenkrat vse ok (trkam).

Tudi jaz sem mojim puncam prelikala celotno glavo. Problem je, če je uš preveč pri glavi, ker tako blizu ne moreš z likalnikom.
Zato najprej uničevanje, nato pranje in odstranjevanje z glavničkom, nato pa še likalnik. In ponavljam koro še dvakrat (na vsake 4-5 dni).

Nič nismo metali proč. Kar se da, prepereš na 60 C, ostalo v zamrzovalnik. Pobrisala in presesala sem stanovanje. Ne pozabite na vzglavje kavča in sedežev v avtomobilu.
Pa obvezno pranje kap, trakov ...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: In drugače?
27.1.2014 12:02:37   
nyna84
Jaz sem kupila proti ušem v dm-u ta komplet:
http://ekolife.si/ovopid-komplet-za-odstranjevanje-usi.html?gclid=CJPRse-ZnrwCFQhc3godxXMAUg

Je pomagalo. Diši po zeliščih. V kompletu je tudi sprej za zaščito pred ušmi (preventiva) Prodajajo tudi posamično.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: In drugače?
27.1.2014 12:16:32   
noranate
Jaz pa hvalim dr. Gorkića kot boga, ko so imele pred 2 leti uši (seveda je to na naši šoli obvezen modni dodatek vsako leto user posted image ), sem kupila v lekarni šampon, sicer drag kot pes, da mi je šla kar para na ušesa, sammmm.............hitro pomaga. Sem pa imela kar strahu, ker imam doma 3 zelooooo dolgolaske (do pasu), pa si morte mislit, kaj je bilo to.user posted image

No, kaj dogaja.....trenutno (spet) pred težko odločitvijo.....kam v srednjo šolo, kamlu se bo treba odločit, moja deklina se gre pa astronauta in plava nekje nad oblaki, na poti v vesolje......Njo bolj zanima valentinovo in vse kaj drugega, ahhh ti hormoni.user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: In drugače?
27.1.2014 12:25:56   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: noranate

No, kaj dogaja.....trenutno (spet) pred težko odločitvijo.....kam v srednjo šolo, kamlu se bo treba odločit, moja deklina se gre pa astronauta in plava nekje nad oblaki, na poti v vesolje......Njo bolj zanima valentinovo in vse kaj drugega, ahhh ti hormoni.user posted image

user posted image user posted image user posted image

Smo bili vsi enkrat na tem user posted image user posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
27.1.2014 12:39:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: In drugače?
27.1.2014 12:48:04   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: mika
mI omamo party z ušmiuser posted image user posted image user posted image . Starejša hčerka jih je dobila v šoli in bognedaj, da bi mama od sošolke povedala, da jih ima že drugič oz. se jih sploh niso znebili in hčerko veselo pošilja v šolo.


joj, ne govori o useh... mi smo jih letos ze 3x oddelali in seveda sm vsakic to povedala vzgojiteljicam: obvestilo je viselo samo, kadar sm jz povedala. tretjic sm dobila serviran komentar, da so one pregledale vseh 27 otrok (...) in da ocitno moja 2 mulca od nekod drugod nosita usi, ker v vrtcu jih nihce nima.
na to, da so ocitno dan prej, v nedeljo, nekateri starsi spirali usi z glav in tega niso sporocili, ni niti pomislila user posted image

sm ze tolk paranoicna glede teh usi, da jih redno pregledujem glavi.


Nas so na sreco do sedaj redno preskocile. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: In drugače?
27.1.2014 12:52:13   
LuLu
uh, naša 2 tudi. Naj kar tako naprej preskakujejo mimo nas

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: In drugače?
27.1.2014 12:56:40   
RIJA*
uh, moj jih je imel samo 1 x HB in upam, da tak tudi ostane, ker si ne želim vsega tistega čiščenja in dezinficiranja....glava je bila še najmanj, ker je skoraj pobrituser posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: In drugače?
27.1.2014 13:30:00   
enea
ooo uši, mi smo jih predlansko leto imeli, HB jaz in moj na vikend paketu ob obletnici, tamale dve pa pri moji mami, in tudi mama jih je dobila, tamala še najmanj, problem je bil pri taveliki, tiste ki me poznate veste kakšne lase ima moja tavelika, uš niti z GPS-om ne dobi poti ven, k je tolk kravžjasta,... in ostrišt je nisem smela ( njen pogoj),.. pa smo glavo fajn oprali z šamponom iz lekarne, pa česali 3 ure pramen po pramen,.. no ko smo jih malo skenslali, smo vseeno malo ostrigli in zredčli lase, pa smo potem še eno kuro naredili pa fajn gnide sčesali dol,.. mama je pa potem imela še pranja dovolj, ker sta kar tam ostali, ker so bile počitnice in so prišle z čistimi glavami domov,... vrtec pa, ja pri nas je bil isti problem, da jih tamala ni prinesla iz vrteca, je pa ravno takrat šla po enem mesecu nazaj in prinesla nadlogo domov, ma niso niti obvestila napisali,.. šele nekje sredi septembra,.. user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: In drugače?
27.1.2014 13:38:55   
alda
uši zaenkrat tamali še ni dobil, punca pa jih je v vrtcu eno parkrat.
So pa bile vzg.takrat toliko prisebne, da so tiste strše,katerih otroci so bili glavni vir kar redno opominjali, da jih je nato že zaradi sramu prisilila ,da so otroke "očističi".
Ampak to je bilo še v časih, ko se je to smelo povedat javno user posted image .


Drgač pa: A sem že povedala,da ne maram snega , ne burje??

No snega imam kljub temu, burje pa k sreči že 2.dni ni user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: In drugače?
27.1.2014 13:45:29   
skuštrana
Joj, uši. Nočna mora. Nam je pri zadnjem napadu pomagala samo ta mast na glavi. Je zoprno, ampak pomaga.

Sicer pa, jaz imam očitno takšne otroke da se jih bolezni ne primejo, zato pa poberejo vsako takšno bibasto nesnago, fuj!


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 27.1.2014 13:47:21 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: In drugače?
27.1.2014 14:06:52   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Joj, uši. Nočna mora. Nam je pri zadnjem napadu pomagala samo ta mast na glavi. Je zoprno, ampak pomaga.

Sicer pa, jaz imam očitno takšne otroke da se jih bolezni ne primejo, zato pa poberejo vsako takšno bibasto nesnago, fuj!



Berem in me zacne glava srbeti... in kar srbi... nervira me ! user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   [Brisano sporočilo]
27.1.2014 15:32:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: In drugače?
27.1.2014 17:49:14   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mika

mI omamo party z ušmiuser posted image user posted image user posted image . Starejša hčerka jih je dobila v šoli in bognedaj, da bi mama od sošolke povedala, da jih ima že drugič oz. se jih sploh niso znebili in hčerko veselo pošilja v šolo. Z našo skoz tičita skupaj. Perem od jutra, vse kar je za v stroj, ostalo gre v smeti.


Joj, party user posted image user posted image .

Mi smo jih dobili kolektivno, glava srbela, iskali z lupo in ne našli user posted image .

K sreči je bilo poletje, tako da smo bili bolj zunaj...ampak povsod na počitninicah. Če bi temeljito prali, bi se znebili celega družinskega premoženja user posted image . Od takrat jih k sreči ni.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: In drugače?
27.1.2014 17:50:08   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Berem in me zacne glava srbeti... in kar srbi... nervira me ! user posted image


hahaha, mozijeva sestra zivi v cisto drugem kraju in ko po telefonu omeni, da imamo usi, se ze zacne praskat po glavi user posted image matr, se usi so se modernizirale, preskakujejo po zicah user posted image


He he, nisi vedela, da so nalezljive user posted image ? Vsaj v glavi, če ne na njej user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: In drugače?
27.1.2014 17:51:40   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz sem se zredila čez božično-novoletne praznike......user posted image


Se mi je zdelo, da je popustila tudi ostrina besede.


Še malo, pa skinem odvečne kile in bom spet pri sapi......

No, jih bom jaz s svojim trebuhom zbirala namesto tebe user posted image



Ooo, lepo user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   [Brisano sporočilo]
28.1.2014 8:50:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: In drugače?
28.1.2014 9:21:42   
mika
Da malo javim....včeraj sem bila čist hin. S hčerko sva v kopalnici preždeli najmanj 4 ure. Danes zjutraj sem našla še 3 gnide. V šolo ni šla in dokler ne bo imela popolnoma čiste glave, ne bo šla. Sam če jih dobi spet, nekomu jajca zavijem. V šoli so jim včeraj pregledovali lase in baje jih nima več nihče.

Do sedaj smo se tudi mi uši spretno izognili, zato nisem niti pomislila, da jih bo dobilauser posted image .

Nyna, hvala za link. Smo nabavili včeraj ta komplet. Upam, da lotion deluje tako kot piše, da jih ne bo spet dobila .

Zgleda, da imam tud jaz uši v glavi, ker me na trenutke vse srbi, na laseh pa nimam ničesar. Baje uši ne marajo barvanih las- upam


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: In drugače?
28.1.2014 9:33:51   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Da malo javim....včeraj sem bila čist hin. S hčerko sva v kopalnici preždeli najmanj 4 ure. Danes zjutraj sem našla še 3 gnide. V šolo ni šla in dokler ne bo imela popolnoma čiste glave, ne bo šla. Sam če jih dobi spet, nekomu jajca zavijem. V šoli so jim včeraj pregledovali lase in baje jih nima več nihče.

Do sedaj smo se tudi mi uši spretno izognili, zato nisem niti pomislila, da jih bo dobilauser posted image .

Nyna, hvala za link. Smo nabavili včeraj ta komplet. Upam, da lotion deluje tako kot piše, da jih ne bo spet dobila .

Zgleda, da imam tud jaz uši v glavi, ker me na trenutke vse srbi, na laseh pa nimam ničesar. Baje uši ne marajo barvanih las- upam


Aja, če so gnide bele, so mrtve (to je samo njihov ovoj. Da se ne boš preveč mučila. user posted image
Je pa res pomembna doslednost. Da res opereš, kar je v direktnem stiku z glavo, pa da tudi pranje ponoviš po določenem času. Ker po pranju je videt vse ok, misliš, da si se jih rešil, po dveh tednih jih je pa spet polna glava. user posted image Če samo ena gnida preživi, je to po enem tednu nova uš, ki bo spet nesla jajčeca. Zato najkasneje v tednu dni obvezna ponovitev uničevanja (tudi če ne najdeš ničesar več na glavi)

In verjemi, da marajo vse lase - tudi barvane. Preverjeno user posted image

Vsi doma morate uporabiti preparat proti ušem.

Še en nasvet. Mi smo v vrtcu izpostavili tudi problem glede cene teh preparatov proti ušem. Ker če nekdo nima denarja, tega zagotovo ne bo kupoval.
Gospa, ki nam je predavala o ušeh (skrbi za zdravstveno vzgojo in preventivo - tudi ustno higieno otrok) je problem izpostavila naprej, tako da so nam potem zrihtali te preparate za polovično ceno (smo nariočili kot skupina količinsko).

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: In drugače?
28.1.2014 9:37:58   
enea

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Da malo javim....včeraj sem bila čist hin. S hčerko sva v kopalnici preždeli najmanj 4 ure. Danes zjutraj sem našla še 3 gnide. V šolo ni šla in dokler ne bo imela popolnoma čiste glave, ne bo šla. Sam če jih dobi spet, nekomu jajca zavijem. V šoli so jim včeraj pregledovali lase in baje jih nima več nihče.

Do sedaj smo se tudi mi uši spretno izognili, zato nisem niti pomislila, da jih bo dobilauser posted image .

Nyna, hvala za link. Smo nabavili včeraj ta komplet. Upam, da lotion deluje tako kot piše, da jih ne bo spet dobila .

Zgleda, da imam tud jaz uši v glavi, ker me na trenutke vse srbi, na laseh pa nimam ničesar. Baje uši ne marajo barvanih las- upam




ne se preveč zanašat na to, so ratale tudi uši moderne,.. moja mama ima skoz pobarvane in lakirane lase, pa jih je vseeno dbila, in to ne ene,..user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   [Brisano sporočilo]
28.1.2014 9:44:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   [Brisano sporočilo]
28.1.2014 9:47:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?