|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
28.1.2014 9:49:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu enea)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: In drugače?
28.1.2014 9:53:28   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: enea
ne se preveč zanašat na to, so ratale tudi uši moderne,.. moja mama ima skoz pobarvane in lakirane lase, pa jih je vseeno dbila, in to ne ene,..user posted image


a dej nehi, no? user posted image sit, pa sm mislila, da sm varna...


lej pri nas se je pa to lih obneslo -no in gel.,

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: In drugače?
28.1.2014 9:57:47   
noranate
Metulj, da ne boš hodila preveč po prostorih, kjer utripajo luči in je glasna muzika, ker bodo koj gor. Barvani lasje in vse zraven, bodo mislile, da so v disku user posted image

Ne zanašaj se na barvane lase, gredo povsod!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:00:08   
mika
jA TOLE z barvanimi lasmi je res tako-takouser posted image ...

metulj, sej ne verjamem, da so lahko učiteljice dobro pregledale oz. videle. Včeraj zjutraj sem hčeri našla samo par gnid. Popoldan pa ogromno. Zgledalo je, da sem ji vsaj večino pobrala ven, zvčer sem jih pa spet našla veliko. Zato pravim, da bo šla v šolo šele, ko res ne bom našla nobene več.

Je pa zelo neodgovorno od staršev, ki ušive otroke pošljejo v šolo. Pri tej sošolki so jih imeli vsi doma in je rekla, da jih imajo že drugič. Pa to ni drugič, ampak niso spravili gnid ven. Punca ima goste kodraste dolge lase in verjamem, da ji je teško spravit ven. Ampak mama misli, da je s šamponom naredila vse, pobrala ven uši in je to-to. Pol se pa naj še ostali zafrkavamo s tem, ker njej ni brskat gnid. Tud moja hčerka ima dolge lase in mi na kraj pameti ne pride, da ji ne bi gnid ven pobirala. Še tiste bele- mrtve ven vlačim. Eh ....user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil mika -- 28.1.2014 10:01:52 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:00:18   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: noranate
... in vse zraven, bodo mislile, da so v disku user posted image


Kaj pa, če bodo potem od navdušenja kar same poskakale dol?

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:03:05   
noranate
Vse bo ok, če ne bodo navdušene potem nad moško populacijo, pa če zvedo, da ima moški 2 user posted image , bo plesanja po hiši.user posted image user posted image user posted image

Ja, eni starši so pač neodgovorni, kar se takih stvari tiče. Pri nas smo imeli tudi eno tako, ki je vztrajno trdila, da skoz kupuje šampon, sam to pač ni dovolj user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:03:54   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Če samo ena gnida preživi, je to po enem tednu nova uš, ki bo spet nesla jajčeca.


misliš dve. morata namreč še prej seksat, da lahko bejba znese jačeca.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:09:35   
noranate
Mateyka, glede na to, s kakšno svetlobno hitrostjo se razmnožujejo, mislim da ona leže jajčeca pred, med in po "opravljanju" določenega "dela" user posted image .

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:14:10   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Če samo ena gnida preživi, je to po enem tednu nova uš, ki bo spet nesla jajčeca.


misliš dve. morata namreč še prej seksat, da lahko bejba znese jačeca.

o šituser posted image user posted image user posted image .... da ti na glavi sexajouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:14:55   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: noranate
... in vse zraven, bodo mislile, da so v disku user posted image


Kaj pa, če bodo potem od navdušenja kar same poskakale dol?

user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Je pa zelo neodgovorno od staršev, ki ušive otroke pošljejo v šolo.

Meni pa je nedopustno, da bi otrok zaradi uši ostajal doma, zamudil snov ali celo test. Naloga staršev je, da takoj, ko izvejo, da so se uši pojavile, ali jih opazijo na otrokovi glavi, ustrezno ukrepajo. Če postopek pravilno izvedejo, in po določenem času ponovijo, ni nevarnosti.
Npr. kam pa daš prvošolca ali pa vrtičkarja z ušmi, če nimaš nikogar, ki bi ga pazil? Bolniške ti ne dajo, ker ni bolan.

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 28.1.2014 10:16:14 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:17:51   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Npr. kam pa daš prvošolca ali pa vrtičkarja z ušmi, če nimaš nikogar, ki bi ga pazil? Bolniške ti ne dajo, ker ni bolan.


Koristiš ure ali daš dopust?

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:21:49   
noranate
mislim, da je vse manj delodajalcev, ki bi privolili v dopust zaradi uši, žaluser posted image . Če je kje kakšna babica, teta, soseda...Katastrofa, res si ne predstavljam kam z otroci v takem primeru.

Se pa spomnim, ko sem v 1. razredu imela uši, je bila moja mami čist na robu živčnega zloma in me je peljala k zdravniku. Ta jo je pomiril, da so to pač samo uši in jo napotil v lekarno. Ona pa na bolniško user posted image . danes tako verjetno ne bi šlouser posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:31:17   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Meni pa je nedopustno, da bi otrok zaradi uši ostajal doma, zamudil snov ali celo test. Naloga staršev je, da takoj, ko izvejo, da so se uši pojavile, ali jih opazijo na otrokovi glavi, ustrezno ukrepajo. Če postopek pravilno izvedejo, in po določenem času ponovijo, ni nevarnosti.
Npr. kam pa daš prvošolca ali pa vrtičkarja z ušmi, če nimaš nikogar, ki bi ga pazil? Bolniške ti ne dajo, ker ni bolan.


Tako je, ne bo zdaj otrok teden dni doma (do naslednjega pranja s šamponom), ker potencialno lahko še vedno nosi uši.....in slišala sem celo, da po nekaterih šolah otroke "učijo", da morajo, če imajo uši ostati 3 dni doma......

in pod ustrezno ukrepanje predvsem spada to, da se šolo obvesti, da ima tvoj otrok uši in da so potem tudi ostali starši pazljivi in pa seveda in predvsem pranje in čiščenje vsega, kar je v stiku z glavo......ker eni starši izgleda še vseeno mislijo, da malo lasišče našamponiraš, pa je zadeva rešena.......

Mi je pa zanimivo, ko slišim, da po nekaterih šolah (na srečo) spet preglejujejo lasišča.....na naši se tega namreč še ne počne.......


(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:32:56   
noranate
eh, ta poštar zvoni, ko ga ni treba user posted image

Vglavnem pri naši hiši je bilo takrat obsedno stanje, oči (kao fini gospodin), si je iz preventive na lase nasipal nek bel prah (ddt mu je rekel) menda je bil za bolhe pri mačkah, in glavo povezal z mamino ruto. Bil je na bolniški ves teden. Ga je pa obiskal sodelavec in ga vprašal, če ima glavobol. Oči je samo prikimal. Se je pa izpod rute videl pramen las in sodelavec se je začel na ves glas smejat, češ, pri njihovi hiši so imeli tudi tovrsten glavobol.user posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:34:25   
noranate
Pri nas je tudi praksa, da se ostane doma. Lasišče so pregledovali v mojih časih, danes tega učiteljice ne počnejo več...user posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:35:42   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: noranate

eh, ta poštar zvoni, ko ga ni treba user posted image

Vglavnem pri naši hiši je bilo takrat obsedno stanje, oči (kao fini gospodin), si je iz preventive na lase nasipal nek bel prah (ddt mu je rekel) menda je bil za bolhe pri mačkah, in glavo povezal z mamino ruto. Bil je na bolniški ves teden. Ga je pa obiskal sodelavec in ga vprašal, če ima glavobol. Oči je samo prikimal. Se je pa izpod rute videl pramen las in sodelavec se je začel na ves glas smejat, češ, pri njihovi hiši so imeli tudi tovrsten glavobol.user posted image



a kakat pa hodi ta vaš oči? user posted image user posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:37:12   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Mi je pa zanimivo, ko slišim, da po nekaterih šolah (na srečo) spet preglejujejo lasišča.....na naši se tega namreč še ne počne.......




jaz sem to lani predlagala na roditeljskem in smo dali v zapisnik, da učiteljica lahko pregleda učencu glavo...ker sicer ne bi smele...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:38:01   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: mika


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Če samo ena gnida preživi, je to po enem tednu nova uš, ki bo spet nesla jajčeca.


misliš dve. morata namreč še prej seksat, da lahko bejba znese jačeca.

o šituser posted image user posted image user posted image .... da ti na glavi sexajouser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:45:35   
mika

Meni pa je nedopustno, da bi otrok zaradi uši ostajal doma, zamudil snov ali celo test. Naloga staršev je, da takoj, ko izvejo, da so se uši pojavile, ali jih opazijo na otrokovi glavi, ustrezno ukrepajo. Če postopek pravilno izvedejo, in po določenem času ponovijo, ni nevarnosti.
Npr. kam pa daš prvošolca ali pa vrtičkarja z ušmi, če nimaš nikogar, ki bi ga pazil? Bolniške ti ne dajo, ker ni bolan.


ja, zato pa se šririjo uši, tako kot se. Ni šanese da lasišče, v enem dnevu spraviš v takšno stanje, da otrok lahko gre v šolo/ vrtec, razen če mu lase pobriješ, pa še takrat...
Zamujena snov ali test je pa res najmanj. Men je učiteljica rekla, da bolje da ostane doma.

Večinoma za dopust ni potreben razlog, tako kot za bolniško.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:45:47   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: noranate

mislim, da je vse manj delodajalcev, ki bi privolili v dopust zaradi uši, žal



A moraš pojasnjevat, zakaj rabiš fraj user posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:47:55   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Npr. kam pa daš prvošolca ali pa vrtičkarja z ušmi, če nimaš nikogar, ki bi ga pazil? Bolniške ti ne dajo, ker ni bolan.


Koristiš ure ali daš dopust?

V našem podjetju je to nemogoče.
Ur ne dovolijo več koristit cel dan (max. 4 ure), dopust nam skurijo pa s kolektivci. Tisti dan dva, ki ga ostane, ga potem paziš za sveto, da ga koristiš v primeru emergency.

No ja, moja hči bi bila čisto zadovoljna in bi se najbrž potem načrtno stiskala, da bi imela počitnice. user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:51:39   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: noranate

mislim, da je vse manj delodajalcev, ki bi privolili v dopust zaradi uši, žal


A moraš pojasnjevat, zakaj rabiš fraj user posted image

Ja. Še ko vzamem bolniško/spremstvo/nego jih zanima zakaj. Pa koliko časa bo trajalo.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: In drugače?
28.1.2014 10:54:25   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: mika


Meni pa je nedopustno, da bi otrok zaradi uši ostajal doma, zamudil snov ali celo test. Naloga staršev je, da takoj, ko izvejo, da so se uši pojavile, ali jih opazijo na otrokovi glavi, ustrezno ukrepajo. Če postopek pravilno izvedejo, in po določenem času ponovijo, ni nevarnosti.
Npr. kam pa daš prvošolca ali pa vrtičkarja z ušmi, če nimaš nikogar, ki bi ga pazil? Bolniške ti ne dajo, ker ni bolan.


ja, zato pa se šririjo uši, tako kot se. Ni šanese da lasišče, v enem dnevu spraviš v takšno stanje, da otrok lahko gre v šolo/ vrtec, razen če mu lase pobriješ, pa še takrat...
Zamujena snov ali test je pa res najmanj. Men je učiteljica rekla, da bolje da ostane doma.

Seveda se da, ampak si je treba vzeti čas, pravilno nanesti preparat, počakat (jaz pustim še več časa, kot je predpisano), oprat s šamponom, potem pa prečesat pramen po pramen (jaz sem to prečesavanje ponovila dvakrat zaporedoma).

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: In drugače?
28.1.2014 11:08:43   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: noranate

mislim, da je vse manj delodajalcev, ki bi privolili v dopust zaradi uši, žal


A moraš pojasnjevat, zakaj rabiš fraj user posted image

Ja. Še ko vzamem bolniško/spremstvo/nego jih zanima zakaj. Pa koliko časa bo trajalo.


ne smejo spraševati oz. ne rabiš pojasnjevati, za kaj boš koristila bolniški dopust

podatek, koliko časa te ne bo, pa je zanje seveda pomemben, da vedo, kako (re-)organizirati delo; je razlika, ali te ne bo en dan ali eno leto



tudi ne gre za odločitev delodajalca, ali ti dajo bolniški dopust ali ne oz. ali privolijo v dopust - oni so - recimo temu - v podrejenem položaju: delavca ne bo, izvedite delo brez njega, kakor veste in znate
seveda pa lahko (prepogoste) bolniške delodajalca spomnijo na to, da bi bi morda bil tak delavec med prvimi ''na tapeti'' za odpuščanje

< Sporočilo je popravil petea -- 28.1.2014 11:12:42 >

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   [Brisano sporočilo]
28.1.2014 11:30:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu noranate)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?