|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 22:23:51   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
..pa obljubim, da se bom tako ponižala in za to prosila Matejko.


no ja, če je pa to ponižanje, pa kr sama lepi. se boš kej novega naučila user posted image

Seveda je to ponižanje zame, če sem te pred časom blagovoljila okrcati , da preveč fotk lepiš tule gor.user posted image
Sicer se pa ne mudi- imam še čas, do naslednje objavljene fotke o zlorabljanju krav in ostalih živali. Do takrat se bom pa verjetno že doizobrazilauser posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 22:56:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*
En lep interviju(bil je tudi v Ona-ampak ne v celoti) z Bianco Žvorc Morris,če kdo želi prebrati:

http://www.zalozba-planet.si/blog/show/blogID=196


Ona je pa res prava avtoriteta na tem področju.....user posted image kot če bi rekla, da preberite intervju z Rebeko Dremelj o zdravi prehrani in o ubijanju živali......


zdele berem tale intervju - pa to je ena hudo bogata dečva v tujini, ki si lahko marsikaj privošči in ima celo fotosešne. malo me spominja na Gwyneth Paltrow, ki je napisala kuharsko knjigo, kjer imaš recepte za bogate. obskurne in drage sestavine, ki so vse hudo eksotično bio-organske in porabiš celo plačo samo za en teden take hrane. če jih sploh najdeš pri nas seveda..

bless her, tole Bianco - saj misli dobro, samo mi bi pozimi tukaj crknili brez živalskih oblačil. pa berem, da se okoli vozi z z avioni in avti zato, ker ne svinja dovolj (planeta)? hm, ok...

je pa ironično, da se v dostih stvareh strinjam z njo, vem o čem govori (nekaj je tudi "klobas" notri seveda, ampak ni vse neužitno, da tako rečem user posted image ), samo gleda s perspektive Gwyneth Paltrow bi jaz temu rekla user posted image user posted image in to ponavadi pomeni, da večina (recimo vsaj 85% prebivalstva) tega ne more furat, ker niso v tako priviligiranem položaju (kot je ona).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 23:07:12   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*
En lep interviju(bil je tudi v Ona-ampak ne v celoti) z Bianco Žvorc Morris,če kdo želi prebrati:

http://www.zalozba-planet.si/blog/show/blogID=196


Ona je pa res prava avtoriteta na tem področju.....user posted image kot če bi rekla, da preberite intervju z Rebeko Dremelj o zdravi prehrani in o ubijanju živali......


zdele berem tale intervju - pa to je ena hudo bogata dečva v tujini, ki si lahko marsikaj privošči in ima celo fotosešne. malo me spominja na Gwyneth Paltrow, ki je napisala kuharsko knjigo, kjer imaš recepte za bogate. obskurne in drage sestavine, ki so vse hudo eksotično bio-organske in porabiš celo plačo samo za en teden take hrane. če jih sploh najdeš pri nas seveda..

bless her, tole Bianco - saj misli dobro, samo mi bi pozimi tukaj crknili brez živalskih oblačil. pa berem, da se okoli vozi z z avioni in avti zato, ker ne svinja dovolj (planeta)? hm, ok...

je pa ironično, da se v dostih stvareh strinjam z njo, vem o čem govori (nekaj je tudi "klobas" notri seveda, ampak ni vse neužitno, da tako rečem user posted image ), samo gleda s perspektive Gwyneth Paltrow bi jaz temu rekla user posted image user posted image in to ponavadi pomeni, da večina (recimo vsaj 85% prebivalstva) tega ne more furat, ker niso v tako priviligiranem položaju (kot je ona).


A lepotne operacije njenega moža pa ne škodujejo okolju user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 0:59:44   
ronja
Hvala, dilove, ampak s kosili nimam problemov - juhe, polpetki in podobno, to znam:). Zmanjka mi pa veganskih zajtrkov in večerij. Pri nas smo vsi zelo mlečni - čeprav imam sama laktozno intoleranco (jem pa lahko jogurt in mlečne proizvode, ker tam bakterije že prebavijo laktozo) in recimo obožujemo kosmiče z mlekom, jogurtom itd... In bi kdaj to zamenjala, če bi imela fajn alternativo. Včasih bi itak prav prišlo, ker nimam vedno mleka na zalogi, ga porabimo. To te sprašujem... Kaj namesto kosmičev z mlekom:)

Sadje, ja, mamo ful radi, ogromno pojemo. Samo nismo pa glih siti od tega. Noben od nas... In glede na to, da s(m)o v družinici čisto dovolj suhi, eni pa celo preveč, ne bi rada, da bi bili tamali glih lačni... Naredim dostikrat šejk in je čisto ok za eno malico, ampak čez pol ure bojo spet lačni. Sadje si itak sami vmes vzamejo (celo tamali - je tiktak potuhtal, kje mamo spravljena jabolka in si ga vzame, opere in pogrize:D) - ampak kot rečeno, to pri nas ne zaleže za prav dolgo...

Kruh in sendviče si čisto predstavljam veganske, to ni problem. Samo da jaz nisem na kruh usekana in meni res ful paše jogurt... In bi čisto poizkusila kako zamenjavo - ampak samo sadje ni dovolj - že samo jogurt ni dovolj, pa je masten in sladek (ta, ki ga jaz jem), pa še kaj dam not... To ni samo moj občutek, jaz res shujšam, če ne pojem toliko (kot se ljudem zdi ful veliko)...

ja, sladice sem jaz omenjala - in nekaj se da, ja - ampak biskvit ni biskvit, če nimaš stepenih beljakov in rumenjakov... Enostavno ni tega volumna, čisto druga konsistenca. Ni isto, če daš tisto laneno seme (to sem že delala - za alergike in zase, ko sem dojila R., pa so ji sumili alergijo - hvalabogu ni bila alergična:). Nam so zelo všeč sočne torte - kjer je veliiiiko kreme - in tega v veganskih še nisem zasledila. Všeč nam je recimo skutno sadna krema (z malo smetane, ampak v glavnem skuta). Pri veganskih sem našla za kremo v glavnem iz margarine, to nam pa ni tako všeč... Maš tu kako fajn idejo/recept? Problem je konsistenca - da so torte rahle kot biskvit, pa sočnost, da je veliko kreme, ki ni mastna - eto, to bi rada in tega veganskega še nisem našla. mam dve krasni veganski torti - ena bananina in ena čokoladna s čokoladno kremo, pa še ena "fruit cake", ampak nobena ni kot biskvit rahla in nima take kreme ala una naša skutnosadna...
Torej, če se res da (še res nisem videla nikjer): kako naredi veganski biskvit - rahel in puhast kot normalni biskvit?

Kar se tiče pravice življenja živali in sužnjev: se strinjam, da smo vsi živali, vendar bi tudi v naravi jedli kdaj druge živali (samo veliiiiko redkeje kot sedaj). Sužnjev pa ne bi imeli v naravi. In je prav, da gremo naprej od narave in smo manj krvoločni, če se da, ker že tako naredimo dovolj škode. Vendar to vsak dela na svoj način.

Svaka čast vsem, ki samo na sadju preživite zajtrk, meni se kmalu začne vrtet in rahlo skup zlezem, če ne dobim nič bolj konkretnega za jest:D. Pa ni treba, da je mlečno (mesnega zajtrka tako nimam nikoli), ampak pač nekaj, kar bolj nasiti.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 9:16:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


lilana, a si pozabla, da ne štihamo tok ko v starih časih in ne rabimo tok močno hrano? user posted image po moje se nam mesa zalušta, ko delamo v rudniku ali cel dan kosimo, štihamo..


Seveda ne rabimo.....zato pa namesto 10 čevapov 5 poješ......in nameso 3 zrezkov poješ enega malega......ker meso se ti lahko zalušta tudi brez težkega fizičnega dela.......user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 9:19:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


je pa ironično, da se v dostih stvareh strinjam z njo, vem o čem govori (nekaj je tudi "klobas" notri seveda, ampak ni vse neužitno, da tako rečem user posted image ), samo gleda s perspektive Gwyneth Paltrow bi jaz temu rekla user posted image user posted image in to ponavadi pomeni, da večina (recimo vsaj 85% prebivalstva) tega ne more furat, ker niso v tako priviligiranem položaju (kot je ona).


V praksi to pomeni, da v Sloveniji ona sploh ne more "kvalitetno" jesti......user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 16:05:19   
Dilove*
Kar se tiče Biance je to njen prvi članek,ki sem ga brala,zdej se mi je zanimiv za tiste potrošnike,ki kupujejo dosti oblačil in še to takih za katere mora nkedo trpet.krzno,svila... Ona ponuja aletrnativo. Kakšne so cene nevem... ker jaz oblačil ne kupujem. Ni pa zame ona neke avtoriteta, cenim bolj Garyja Yourofsky itd... in od naših,da nebom naštevala tujih; Jadranko Juras , Milana Hervola(presnojedec že 20 let in več). In že če ste vsi pridno brali članek od Biance prosim,da namenite tako pozornost še drugim in si ogledate še videje in vso ostalo čtivo. Ne samo tisto kar vam paše ampak tudi tisto kar vam ne. Ker tist kar vame ne, je ponavadi še bolj pomembno.

Patrino; Če te citiram, praviš : »Ne zatiskam si oči, da je nekako morala ta žival, predenj sem jo jaz dobila na krožnik, pač storiti svoj konec.«

Torej.... Vidiš kaj pišeš? Patrino že ta tvoj stavek kaže,da si zatiskaš oči.! Žival je morala storiti svoj konec? Žival ni storila PAČ svojega konca, žival ni umrla naravne smrti ali po lastni volji tega se moraš zavedati . Žival so umorili . Na tvoj ukaz. Gibala sila,da je bila ta žival umorjena(ne,da je storila pač svoj konec) je bila TVOJA želja po zrezku. Vsi poznamo dejstvo,da brez povpraševanja ni ponudbe.

In če te citiram ; »Če se ti zdijo že rastline čisto brez vseh čutilnih sposobnosti, potem vsaj kar se tiče živali in ljudi ne hodi k sebi v zelje.«

Ali mi lahko poveš mi kje sem jaz napisala,da se mi zdijo rastline brez vseh čutilnih sposobnosti?
Ko boš dejansko prebrala kar napišem,se lahko pogavarjamo naprej. Ne podtikaj mi besed,ki jih nisem napisala,to ni prav.
Moram ti povedati, da če že imaš takoooo rada rastline se moraš zavedati tudi,da je ta tvoj »zrezek« moral pojesti ogromno rastlin,da je »zrastel v zrezek«.

In če imaš takooo rada rastline se moraš zavedati tudi problema iz tega vidika,da gre ogromno rastlin za prehrano živali in da ogromno rastlin trpi zaradi živinoreje in onesnaženosti povezane z njo. O tem sem že pisala.
Če pa imaš takkooo rada tudi ljudi pa se moraš zavedati tudi tega,da gre ogromno zemeljske povšine za živinorejo medtem, ko bi lahko šla za poljedelstvo in pridelovanje različnih vrtnin. Svetovna lakota je zelo povezana z živinorejo. Že v knjigi Zdravo življenje(Living Well, izdana leta 1977),ki smo jo v slo. prevodu dobili leta 1983 govori o problemu živinoreje,kjer je v razpredelnici lepo razvidno,da se na isti površini pridela; Če se goji sojo,hrano za 61ljudi. Če se goji pšenico se pridela hrano za 24ljudi, če se goji koruzo se pridela hrano za 10 ljudi, če pa se »goji« govedo se na tej isti površini pridela »hrano« za LE za 2 človeka! Knjiga je že takrat opozarjala na obremenitev okolja zaradi živinoreje, da niti ne govorimo o tem kje smo danes.... Problem biti vegan ali ne biti vegan ni problem samo etičnosti do živali ampak tudi etičnosti do narave in ljudi. Razen,če si zatiskamo oči in ne priznavamo vedno večjih ekoloških problemov,lakote in podhranjenosti, problema pitne vode in onesnaženega zraka.

Še to ,te citiram: »Tudi jaz bi lahko pripopala kakšno fotko zgaranega otročka v kakšni proizvodnji ali na kakšnem polju, ko pomaga spravljati gor tebi tako ljubo zelenjavo, ki po tvojem kar iz zraka pade. Ali pa mogoče posnetek vprežne živali, ki po blatu in po blatu in vročini vleče do vrha naložene vozove s prav tako tebi ljubo zelenjavo.«

Na tvoji »imaginarni« kmetiji,ki jo tu opisuješ, so morali za prehrano živali(ki jih ti ješ brez slabe vesti) po blatu zvoziti 20xveč zelenjave in žit in trave,da so jih prehranili. Torej je 20x več ubogih otrok trpelo za tvoje mesne užitke. Imaginarna kmetija sem napisala zato,ker hrana, ki jo kupujemo v marketih ne prihaja iz kmetij malih pridelovalcev temveč iz velikih posestev, kjer obdelujejo strojno. Poleg tega pa danes lahko kupiš zelenjavo in določeno sadje tudi od slovenskih kmetov katere poznaš in ne preganjajo svojih otrok po blatu ...ali še bolje si kaj pridelaš tudi sam.

Praviš,da zate BREZBRIŽNOST ni vrlina.. hkrati pa,da zrezek poješ BREZ vsake slabe vesti.
To je tudi del BREZBRIŽNOSTI .....do živali,ljudi in okolja. In celo zelo velik del.

Koliko gozdov je samo padlo,ki so pljuča našega planeta zato,ker se jih zaradi živinoreje neusmiljeno krči, izsekava in požiga. Ali za temi rastlinami za katere naj bi te skrbelo, ne jočeš?


Ronja; Dandanes imaš pa toliko zamenjav za kravje mleko:) Si probala kakšno? Ovseno, riževo,kvinojino( iz vseh žit) mandljevo,lešnikovo,kokosovo. Tudi mi si naredimo kdaj kosmiče z mlekom ampak z ovsenim mlekom. Naredim ga doma.
Potrebuješ: 160g ovsenih kosmičev, 2l vode in sladilo- če želiš, meni osebno bol paše natural,drugim oslajeno; 2 ščepca cimeta in javorjev sirup . 140g ovsenih kosmičev namočim za eno uro(lahko tudi za več) in jih na to zmeljem v mikserju skupi z vodo, nato precedim čez gazo nalijem v flaše in dodam preostanek vode. To je to. Na isti način narediš lahko kokosovo mleko,kvinojino, riževo,mandljevo in iz drugih oreščkov(te moj mikser ne zmiksa ravno dobro in ostane ful »materiala«, nimam namreč blenderja ampak staro Iskro:D). »Material«,ki ostane seveda ne mečemo stran ampak ga dodamo v kakšen frape ali v kakšno sladico. :)

Kar se tiče tort... seveda pridejo sočne, v biskvit dodaš 1 banano in skodelico naribane jabolke ali več. Tako daš lahko tudi v maffine in pridejo zelo sočni. Tudi kakšno presno tortico lahko probaš narediti,te so še posebej sočne in še vse vitamine obdržijo.
Nadomestek dobiš ali ga narediš-lahko tudi za smetano... riževa ali sojina smetana naprimer.

http://www.kulinarika.net/recepti/16802/sladice/cokoladna-torta-presna-veganska-/

Drugače pa sem bila tudi sama ljubitelj sira in jajc naprimer(še dobra dva meseca nazaj), vendar sem po nekaj videjih na njih začela gledati bistveno drugače in to zame ni več hrana. Ko grem sedaj mimo polic s temi izdelki ti moram reči,da me sploh ne zamika.... pa sem mislila,da bom imela s tem velik problem saj so te izdelki znani po tem,da te dobesedno zasvojijo. Odkrila sem tudi dosti novih možnosti kuhanja in uživam v eksperimentiranju in pokušanju novih jedi in tako mi/nam nič ne manjka.

Al-Ma’arri- Mateyka , meni se on ne zdi noben čudak kot ga želiš prikazati. Ima veliko pametnih razmišljanj. Njegovemu pesmizmu se ne čudim..Realnost je žal pesmistična in svet ni nič kaj lep.Mogoče za nas, vendar za mnoge druge ni in tudi na njih je treba misliti! na lačne otroke, zasužnjene ženske, tiste ki trpijo tako in drugačno neenakopravnost, na tiste,ki trpijo v revščino in bedi, na živali... Svet je krut. Vedno je bil. Življenje je trnova pot..če je tebi lepo postlano še ne pomeni,da je tudi drugim.

Dodala bi le še to,za tiste,ki imajo njivo in jo obdelujejo sami –brez strojev .Svetovati vam moram,da vam bo več energije dalo presno sadje in zelenjava ter oreščki kot neko »meso« po možnosti še mastno in pohano. Tole »meso« se bo namreč prebavljajo dosti časa in za prebavo kot vemo rabimo energijo. Počasno prebavljanje in zaposleno črevesje pa človeka naredi utrujenega. Za sadje svetujem mono obroke in da se določenega sadeža najemo dokler v želodcu ne čutimo polnega zadovoljstva .jemo po potrebi,ne z očmi :)!

In še slika,ki si jo je Patrino želela:
user posted image




Res se je za zamislit!


_____________________________

You raise me up, so I can stand on mountains... You raise me up, to walk on stormy seas. I' m strong when I'm on your shoulders...You raise me up, to more then I can be. <3

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 16:15:33   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*

Res se je za zamislit!



vse je odvisno od tega s kom se družiš, itd.. in kaj iščeš na googlu... ob vsem se lahko zamisliš...

primer.. če vpišeš v google Veganstvo... ti bo dalo vse najboljše strani o veganstvu in kako je oh in sploh...
Če vpišeš hranilne snovi mesa, ti bo dalo to ven...

in tako veselo naprej... o vsaki stvari na tem svetu... vsak posameznik pa se odloči čemu bo verjel.

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 16:35:02   
patrino
Dilove, še vedno vrtiš eno in isto melodijo. Še vedno vse podajaš skozi veganske oči in na vsak način hočeš prisiliti ljudi, da bi ti kimali v nedogled in se strinjali, da je trpljenje živali v sedanjem svetu eno in največje gorje. Lahko naštepaš še toliko statističnih podatkov in plakatov na tvoj mlin, pa vendar so druge težave in veliki svetovni problemi še vedno tu. Seveda lahko vse povežeš s tem , da bi bil svet en velik raj , če bi vsi grizljali zelenje. Lahko če se slepiš, če svetohlinsko trdiš, da razumeš druge probleme, v resnici pa se obračaš stran.

Tile sestradani otročki, ki si jih našla in prilepila gor , niso zato takšni, ker nekateri pač z užitkom jemo zrezke. Lepo te prosim. Če v tej ozkogledni smeri učiš svoje otroke, bi se morala tudi nad tem zamisliti. Pomagaš lahko na vsakem koraku in po svojih močeh. Za bedo in težave na svetu je krivo marsikaj in ne le vzreja živali za hrano. V vseh smereh in na splošno je potrebno biti humanitaren, ekološko osveščen, empatičen in žal tudi realen. Če si obrnjen le v eno smer , za druge pa se delaš, da si slep oz. da jih ni, nisi nekaj hudo empatično in rešiteljsko usmerjen, temveč počneš le tisto, kar ti trenutno paše. Takšni ta hudi fanatični gorečneži kot si ti, se zelo radi čez noč obrnejo okrog v drugo smer, če jih le nekdo , ki je na drugi strani še bolj fanatičen, dobi v roke in jim malo spere možgane.
Nobena skrajnost ni dobra. Nikjer in nikoli. Seveda je nekaj vseeno bolje kot nič, vendar v ob razmišljanju, da lahko ti le z odrekanjem mesa rešiš svet, med tem ko pa ga mi, ki radi obiramo kosti le pokopavamo in uničujemo , pri ljudeh ne vzbujaš neke želje po posnemanju oz. ne daješ nek hudo dober zgled.
Mogoče za piko na i, mojega pisanja in kot nek pokazatelj kaj ti želim povedati, pokukaš v tale posnetek. Lušten prikaz, kako lahko na mali pa vendar široki način naredimo nekaj dobrega vsak dan in vsem , če le nismo preozkogledni in samo zato , ker je to v tvojem svetu pač moderno le v eno smer " humanitarni" in osveščeni.

http://www.zenska.si/aktualno/zanimivosti/3-minutna-tajska-reklama-ob-kateri-se-boste-stopili/galerija/heartwarming-thai-commercial-thai-good-stories-by-linaloved/

< Sporočilo je popravil patrino -- 12.4.2014 16:45:29 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 17:00:08   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*
Ni pa zame ona neke avtoriteta, cenim bolj Garyja Yourofsky itd...


ceniš tega nasilneža? a veš, da on fizično in verbalno napada ljudi, ki nosijo usje ali krzno in da v intervjujih izjavlja, da želi da bi bile ženske, ki nosijo krzo, še posebej kruto posiljene, da bodo uničene za vekomaj? takega človeka ceniš? vidim da zelo selektino gledaš na njegovo persono.. men je tole za zjokat, da lahko take o ljudeh pišeš in se maš za rešitelja živali - a niso ljudje tudi živali kot sam praviš?
sramota tole vse skupaj user posted image

evo citata (:
“Deep down, I truly hope that oppression, torture and murder return to each uncaring human tenfold! I hope that fathers accidentally shoot their sons on hunting excursions, while carnivores suffer heart attacks that kill them slowly. Every woman ensconced in fur should endure a rape so vicious that it scars them forever. While every man entrenched in fur should suffer an anal raping so horrific that they become disemboweled. Every rodeo cowboy and matador should be gored to death, while circus abusers are trampled by elephants and mauled by tigers."

cirka dobre pol leta nazaj:
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/174921#.U0lSKPmSxmM
In his column Sunday, Segal writes that he was seated in a restaurant when Yourofsky walked in and noticed he was wearing a leather jacket. Things seem to have deteriorated very quickly from that point. "Now, Gary Yourofsky's face is centimeters away from mine. I can see the hairs in his nose. He is taunting me to give the first punch after he wished that my wife and children would be raped because I am wearing a leather jacket."

Res se je za zamislit!


ja, res... user posted image

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 17:09:58   
ronja
Dandanes imaš pa toliko zamenjav za kravje mleko:) Si probala kakšno?

Sem poizkusila, kokosovo veliko uporabljam ker mi je všeč, mandljevo mi je bilo zelo všeč, ovseno moram še probat (bom zdaj poizkusila, drug teden, ko bo kuhinja dokončno zaživela in popolnoma funkcionirala:), riževo mi je nekam brez okusa, ostala me niso tako potegnila. Vendar sama sem predvsem na jogurtih (kor rečeno - zaradi intolerance niti ne popijem takih količin mleka, ga pa res veliko pojem v jogurtih in tudi brez sira bi bili malo žalostni). Sojini jogurti so kakor kateri - eni so mi bili zeloooo všeč, so pa eni in drugi dragi ko žafran in si jih niti približno ne moremo privoščit za celo družino v količinah, ki jih pojemo...

Kar se tiče tort: ja, vege testo je lahko sočno, ja, vendar ni rahlo. Spraševala sem za SOČNE KREME! Ne za testo, za testo sem spraševala, kako ga naredit tako rahlega, ker v nobeni veganski kuharici ali na netu nisem našla kaj takega. Mafini ipd niso problem, ker je to umešano testo in ni tako rahlo kot biskvit, mafine komot narediš brez jajc, se strinjam. Biskvita pa ne - takega, da je rahel. Presno torto je mala naročila v slaščičarni in to, kar je dobila, me res ni prepričalo... Bom poizkusila, če bo doma kaj boljše, tista na tvojem linku iz kulinarike zgleda zelo slastno:). Poročam, ko poizkusim:).

Kar se nadometkov tiče: lej, pri našem številu in "požrešnosti" članov to enostavno ni opcija - zadeve so drage. Ena mala sojina smetana stane več kot pol litra navadne. Za eno torto rabiš več kot uno eno miceno.

Kar se svetovne lakote tiče, je znano zelo žalostno dejstvo, da je hrane na svetu za vse dovolj - vendar ni pravilno razporejena. Ampak tudi pri trenutnih navadh, bi bilo dovolj za vse. Zato mislim, da veganstvo tu ni rešitev. Je pa zelo dobro za okolje, če uporabljajo vegani samo lokalne sestavine (vendar imajo potem precej siromašno prehrano).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 17:27:38   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*
Al-Ma’arri- Mateyka , meni se on ne zdi noben čudak kot ga želiš prikazati.


jaz nič ne skušam prikazati. njegov citat je to kar je - njegov. nič ne prirejam da prikažem.
in če greš gledat kam ga stroka (filozofija) uvršča, ga točno tja - med pesimistična razmišljanja. samo to je verjetno zato, ker sta ti filozofija in taksonomija preveč tuji vedi..
in ja, bil je posebnež, zakaj si zatiskat oči? bil je posebnež. to zdaj ni nujno nekaj negativnega - ziher pa ni bil eden izmed mnogih, ker v tem primeru bi imeli gibanje/sekto, ne? tko da ja, bil je posebnež, in to črnogled. če pa ti to avtomatsko vidiš kot čudak, pa to več pove o tebi kot o meni ali al-mariju.

... Svet je krut. Vedno je bil. Življenje je trnova pot..če je tebi lepo postlano še ne pomeni,da je tudi drugim.


ne, ni mi z rožami postlano in vem da je nemi še slabše, samo nisem zaradi tega črnogleda. recimo, tudi ko mi je bilo hudo, sem lahko videla lepo rožo in mi je izvabila nasmeh na ustnice. sonce mi je pomagalo biti manj žalostna. recimo depresivnim ljudem pomaga iti v naravo - jim je bolje. čudno a ne, ko bi pa morali še naprej ostati žalostni, ker 10.000km stran en nekje trpi.

svet ima lepe in grozne stvari v sebi. je lepi in krut, je jin in jang. ti pa govoriš, da je samo trpljenje in nič drugega. svetujem ti da si malo prebereš Gautama Budo. on je v bistvu doktoriral iz tega kaj je trpljenje. začne s tem - življenje je trpljenje. samo potem se zgodba in filozofija nadajuje, ne konča. toplo ti ga priporočam.

p.s. pa unga gary-ja raj odpikaj - je preveč nasilen, da bi lahko prinesel neko splošno dobro.

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 17:48:30   
saragr
Dilove oprosti, ampak meni je to bolano. Še nisem na forumu nikoli nikogar napadala, a tele tvoje izjave so grozne. Kaj vraga imaš od življenja ti in kaj tvoji otroci, če očitno samo listaš literaturo knjige, spletne strani in forume. Veš na pamet letnice izdaje knjige, letnice prevoda statistične podatke, doma delaš takšne in drugačne recepte, ki vzamejo ogromno časa, namest da bi šla v trgovino, kupila en mlek in se šla igrati z otroci. Ja, si fanatik, ker obsedeno listaš literaturo in se poglabljaš v to in na forumih siliš ljudi, da sprejmejo tvoj način življenja za svojega.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 17:53:15   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Kar se svetovne lakote tiče, je znano zelo žalostno dejstvo, da je hrane na svetu za vse dovolj - vendar ni pravilno razporejena.


!!!!!!!!!
tega ne morem dovolj poudarit.



btw - hej, a lahko skuham krompir za njoke en dan prej al mora bit svež/topel ko zamesim maso?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 12.4.2014 17:55:09 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 18:41:41   
ronja
Mateyka, lahko skuhaš in ga spasiraš in tak potem počaka. Če ga boš pa mrzlega pasirala - pa good luck - je trd in ej težko - če ti možek pomaga bi šlo, sicer se boš pa namatrala. Ne da se ne da, samo ni glih lahko. pa če boš v testo dala margarino ali maslo, potem ga daj še v toplo, da se lepo razpusti in vmeša. Moko pa šele v ohlajeno, da je ne veže preveč.

Dilove, svet in narava sta kruta in lepa, oboje. Zdaj pa odvisno, kaj gledaš. Ko sta se moja babica in dedek peljala z vlakom, sta oba istočasno pogledala skozi okno in istočasno rekla vsak eno:
ona: "O, kakšne lepe rože!"
on: "Uf, kakšen grd kup smeti!"

Gledala sta isti svet, isti trenutek, isti pogled skozi isto okno... Videla sta ga pa čiiiisto drugače.... (ja, da se ne boste več spraševale, od kod mi to, I guess it's geneticsuser posted image )

In če smo ves čas zamorjeni, temu istemu svetu nismo toliko v oporo. Ko sem bila mala, sem se nekaj časa zelo sekirala, ker ljudje umirajo od lakote, ker iztrebljamo živali, ker uničujemo planet, itd... In potem sem ugotovila, da če sem nesrečna zato, ni nič boljše. Kar lahko storim, lahko tudi, če sem zadovoljna in srečna oz. še več, ker mi ne jemlje energije vsa ta nesreča. Na žalost ne znam rešit svetovnih problemov. Lahko prispevam en mali delček. In to poizkušam. kot vsi ostali, vsak na svoj način. Ti z veganstvom, nekdo drug z nečim tretjim. Veliko je načinov, kako narediti svet majčkeno lepši in boljši... To je to, kar ti hočemo povedat.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 19:47:41   
LuLu
http://bitsofwisdom.org/wp-content/uploads/2013/03/world-hunger.jpg

ista slika, drug citat... malo je otročje padat na slike in citate, ki jih privrženci delajo na spletu... in padaš na to... je potrebno kako drugo literaturo najti, bolj resno, če hočeš kaj resnega razložit na forumu

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   [Brisano sporočilo]
12.4.2014 20:14:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 20:20:06   
ronja
ne vem zakaj, vendar so res zelo, zelo nasitne.

Zaradi oreškov in suhega sadja, verjetno.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 20:29:31   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
ne vem zakaj, vendar so res zelo, zelo nasitne.

Zaradi oreškov in suhega sadja, verjetno.


sej, kokr sama praviš - no fluff.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 23:07:05   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*
In če imaš takooo rada rastline se moraš zavedati tudi problema iz tega vidika,da gre ogromno rastlin za prehrano živali in da ogromno rastlin trpi zaradi živinoreje in onesnaženosti povezane z njo.


Glej, marsikatera stvar, ki jo opisuješ, je resen problem sodobnega človekovega izkoriščanja narave, a zadeve niso tako enostranske oz. enolične.

Boš ti jedla travo namesto krave ali kokoši? S tem, ko pomuli travo, je potrebno vložiti veliko manj energije, kot v poljedeljstvo za človeka.
Boš ti namesto njih pojedla črve, žuželke?
Boš gledala kače, ki obožujejo takšne zaraščene kraje?

Kulturna krajina ima svoje zakonitosti. Sonaravno kmetijstvo tudi.

Zakaj si se odpovedala jajcem in mleku?



< Sporočilo je popravil petea -- 12.4.2014 23:08:25 >

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: zajter - večerja
12.4.2014 23:47:42   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Zakaj si se odpovedala jajcem in mleku?


pa saj je že povedala, a nič ne bereš? jajca so embrii, mleko pa teličku kradeš, plus netoleranca nanj - zakisanje telesa..

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: zajter - večerja
13.4.2014 11:18:36   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: petea
Zakaj si se odpovedala jajcem in mleku?


pa saj je že povedala, a nič ne bereš?


preveč podrobno ne, je preveč besedila


zanima me, zakaj se je šele pred 2 mesecema odločila za to - kaj je bil tisti 'klik'

to, da so jajca neoplojeni 'embriji' in da mleko jemljejo kravam materam s telički, je menda ja morala vedeti od osnovnošolske biologije (če ne že od vrtca oz. kakšnega obiska kmetije) naprej

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: zajter - večerja
14.4.2014 10:39:59   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: petea
Zakaj si se odpovedala jajcem in mleku?


pa saj je že povedala, a nič ne bereš? jajca so embrii, mleko pa teličku kradeš, plus netoleranca nanj - zakisanje telesa..



Vegetarijanstvo in veganstvo (in vse ostale razlicice) so razvade zdolgocasenih ljudi, ki nikoli niso resno fizicno delali in niso pripravljeni objektivno pogledati realnost.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: zajter - večerja
14.4.2014 11:04:23   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*
problema iz tega vidika,da gre ogromno rastlin za prehrano živali in da ogromno rastlin trpi zaradi živinoreje in onesnaženosti povezane z njo.


Komentar na tole tvoje razmišljanje:
zadeva drži, če gledaš intenzivno, farmsko živinorejo, ki je kot takšna res zelo problematična in to iz mnogih razlogov

a če na živinorejo pogledaš z malo drugačnega gledišča, postanejo zadeve nekoliko drugačne:
večina živali, ki jih jemo ljudje, je rastlinojedih oz. travojedih;
če malo pogledaš po Zemlji, kje se je pretežno razvilo živinorejstvo, opaziš, da predvsem tam, kjer so slabši naravni pogoji za poljedeljstvo, npr. v hribovitem, travnatem območju oz. v hladnejših krajih, kjer veliko težje, z več stroški in z manjšim izkoristkom lahko prideluješ vrtnine, poljščnine, sadje, a živali pa še vedno preživijo, saj se hranijo s hrano, ki jo veliko lažje prebavljajo kot ljudje (trava, listje, iglice, lubje ipd.)
torej te živali za svoj obstoj ne potrebujejo površin, ki jih ljudje izkoriščamo za poljedeljstvo, ampak tiste, ki jih ne moremo oz. jih veliko težje obdelujemo

Si že kdaj kosila travo na strmini? Odstranjevala grmičevje na brežini?
Če si, potem veš, da živali to veliko lažje, hitreje in okolju prijazneje naredijo kot pa ljudje.
In zato gre pri tej zadevi - za soodvisnost - živali pomagajo ljudem pri delu oz. jim dajejo svoje proizvode, v zameno pa jih ljudje ščitijo pred naravnimi sovražniki, plenilci ter jim tako zagotavljajo obstoj vrste.
V naravi prehranjevanje ne poteka idilično tako, da bi srnica legla pred volka in izdihnila - vsaka vrsta se bori za svoje preživetje in ima svoj namen.

Kot rečeno - zagovarjam takšno, ekstenzivno živinorejo. In seveda znosno in sonaravno izkoriščanje narave tudi na drugih področjih.
Vsako pretiravanje izčrpava in uničuje naš planet.

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: zajter - večerja
14.4.2014 15:52:25   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: petea
Zakaj si se odpovedala jajcem in mleku?


pa saj je že povedala, a nič ne bereš? jajca so embrii, mleko pa teličku kradeš, plus netoleranca nanj - zakisanje telesa..



Vegetarijanstvo in veganstvo (in vse ostale razlicice) so razvade zdolgocasenih ljudi, ki nikoli niso resno fizicno delali in niso pripravljeni objektivno pogledati realnost.



smeško ki se klanja!!!
BINGO!!!


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?