|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako odvadit otroka od flaške in dude?;-)
20.2.2014 20:49:47   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: zlatolasek

Živjo,
prebrala sem nekaj odgovorov, nisem prav podrobno brala, ampak bi tudi jaz imela še kakšen predlog, mnenje...verjetno se bo usul plaz kritik na moje mišljenje user posted image

Sama izhajam iz prepričanja, da starši vzgajamo otroke in da sami najbolje vemo, kaj je za njih najbolje. Seveda delamo napake, vsi, brez izjem, zato nimam pravice sodit, in to tudi ni namen mojega posta.

A ne morem brez komentarja na poste, kot so "bo že ko bo sam hotel, oz vse se prej ali slej uredi". Sem namreč mnjenja, da otrok pri 3., 4., letih ne potrebuje več dude in flaške, tudi v vozičku se mu ni treba več peljati ali imeti plenice(tu so seveda vse zdravstvene izjeme izključene). Duda je za dojenčke, ki poleg sesanja materinega mleka potrebujejo še dodatno "tolažbo" in/ali imajo večji "sesalni refleks" itd, pomoje po 1.letu starosti duda ni več potrebna in je slaba razvada, ki vpliva na veliko pomembnih faktorjev razvoja (razvoj mišic ustne votline, zob, govora) in tudi izgleda (ki poslednično lahko pri hujših primerih pusti "negativne" posledice). Enako velja za flaško z mehkim cucljem, menim, da po enem letu večina otrok že lahko bolj ali manj pije samostojno iz kozarčka.

Lahko bi se spuščala v psihologijo, zakaj pride do teh razvad pa to ni tema pogovora.

Avtorici teme pa samo še en nasvet, starša sta vidva, ko se bosta odločila ukinit dudo in flaško jo bosta, otrok se bo sam verjetno težko odvadil razvade, če nima omejitev oz. če sta mu duda in flaška na razpolago. Dejstvo je, da se starejši otroci težje spopadajo s tem, kot pa če 10 mesečnemu dojenčku vzamemo omenjeni stvari. Pri prvem bo veliko upora in posledično več nejevolje, pri drugem pa kakšen dan, dva jok, potem pa bo mir.
Če pride iz strokovnega kroga pripomba o razvadi in njenih posledicah, bi se jaz kot starš hitro vpršala, kaj delam narobe in kako to popravit, nikakor pa ne bi to zanemarjala in dala "času čas".

Seveda pa smo si vsi različni in imamo različne poglede na starševstvo in vzgojo.


Podpis.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu zlatolasek)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kako odvadit otroka od flaške in dude?;-)
20.2.2014 21:03:00   
mateyka
probaj mu zamenjat flaško z bolj - hm, prehodno flaško s trdim kljunčkom?

kaj takega?
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

v glavnem, jih je en kup..

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako odvadit otroka od flaške in dude?;-)
20.2.2014 21:05:51   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: zlatolasek
Sem namreč mnjenja, da otrok pri 3., 4., letih ne potrebuje več dude in flaške, tudi v vozičku se mu ni treba več peljati ali imeti plenice(tu so seveda vse zdravstvene izjeme izključene).


samo zakaj potem tukaj to pišeš? njen otrok je star 16 mesecev...

(odgovor članu zlatolasek)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako odvadit otroka od flaške in dude?;-)
20.2.2014 21:20:19   
mateyka
obstajajo pa tudi lončki, ki ne polivajo, za vadbo:
http://www.lekarnar.com/izdelki/avent-loncek-za-pitje-brez-polivanja-260-ml

naša je mela tega za ponoči:
user posted image


v glavnem, ni treba čez noč vsega ukinit ali mu pa dat takoj navaden kozarec. poglej kake opcije obstajajo in se odloči za tisto, ki najbolj leži tvojemu sinu. saj nismo roboti, da bi vsi delali na isto stikalo, ob istem času, na isti način.

glede dude; naša si jo je sama čez noč ukinila pri dveh letih (ker je igrača, ki jo je vedno imela z dudo za spanje, razpadla od hude rabe, druge pa ni hotela - s tem posledično tudi ni hotela dude brez nje), je pa zaradi tega še zdaj obdržala čohanje s prstkom pod nosom, da lažje zaspi, ker ji je duda čez noč zmanjkala. sem pa tudi takrat razmišljala kaj bi naredila, pa se je zgodilo spontano in brez plana. včasih niti ne veš kaj pali in te zna kaj tudi presenetiti. in vse gladko pri "prehodih" vam želim user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako odvadit otroka od flaške in dude?;-)
21.2.2014 18:05:44   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: zlatolasek

Sama izhajam iz prepričanja, da starši vzgajamo otroke in da sami najbolje vemo, kaj je za njih najbolje. Seveda delamo napake, vsi, brez izjem, zato nimam pravice sodit, in to tudi ni namen mojega posta.


Imaš poanto. Kaj izberemo je stvar razmišljanja, prioritet in sproščenosti. Pri tem ni discipline brez sproščenosti, enako kot popolna sproščenost zahteva disciplino (in ne laissez faire v smislu bo ko bo). Zmernost ali ravno pravšnja mera obojega je običajno na dolgi rok najboljša.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu zlatolasek)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kako odvadit otroka od flaške in dude?;-)
21.2.2014 19:27:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Podpis.



Malo izven teme.....kaj pa je s tabo, da si zadnje čase tako kratka in jedrnata.....?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kako odvadit otroka od flaške in dude?;-)
22.2.2014 14:06:40   
zlatolasek
Se strinjam, da je pri vzgoji nujno imeti razumno mero discipline in popuščanja, da ni pametno riniti z glavo skozi zid. Ampak pri sebi imam pač neko navidezno mejo, preko katere ne grem in ne popustim. Ta meja je pa tista, pri kateri vidim, da ima npr. dotična razvada negativne posledice (pa naj bo to čustven ali kot v tem primeru fiziološki) razvoj otroka.

In ja, pri avtorici je res otrok pri 16 mesecih še zelo majhen, a tukaj je bilo kar nekaj komentarjev, da imajo še starejši otroci omenjeni razlagi. Poleg tega, če se ne motim, je avtorica omenjala logopedinjo in njen komentar na razvadi. Vsak starš najbolje pozna svojega otroka in v veliki večini primerov ve, kaj je za otroka najbolje. Dejstvo pa je, da ne glede na to, kako izobraženi starši smo, nismo in ne moremo biti strokovnjaki na vseh področjih. In če pride kakšen dobronameren nasvet s strani stroke, ga bom najverjetneje upoštevala.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kako odvadit otroka od flaške in dude?;-)
22.2.2014 17:43:28   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: zlatolasek

In ja, pri avtorici je res otrok pri 16 mesecih še zelo majhen, a tukaj je bilo kar nekaj komentarjev, da imajo še starejši otroci omenjeni razlagi.


Se mi zdi, da je precej odvisno tudi od okvirja, kjer se določena razvada nahaja - če ni nobenih mej, potem je vsaka naslednja nemeja slaba; če te sicer so, pa kakšno nepotrebno razvajanje ne naredi nobene posebne škode; po moje kakšno celo mora biti.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu zlatolasek)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kako odvadit otroka od flaške in dude?;-)
24.2.2014 12:08:34   
ronja
Aja, jaz flaško zagovarjam, rešil mi je otroke dostikrat pred dehidracijo v času bruhalnih viroz, ker po so pili le po flaški.

Če otrok nima flaške, jim lahko takrat daš bidon, pa isto dela, vsaj pri mojih je:)

V flaško pa v vsakem primeru samo nesladke zadeve: voda, nesladkan čaj. Čez dan bi mu jaz dala kar kozarec, saj so že kar spretni:). Ponoči pa flaško s kljunčkom, tega ne bo mogel sesat.

Dudo je mela samo taprva (dali so ji jo v p., na IE, kjer se mi je to zdelo vsekakor boljše kot pa da se ne bi pomirila, ker je sama pač nisem smela met v rokah), samo za zaspat in samo prvo leto. KO smo šli na morje, smo jo pozabili doma (čisto zares) in ni bilo nobene panike.

Sama pri teh stvareh grem rajši bolj počasi, ne nekaj na silo. Ok, dudo smo res pozabili, ampak tudi ni bilo take panike zanjo. Flaške ni noben mel, ker ni bilo potrebe, saj so bili vsi dojeni. Ampak na splošno je fajn, da ne vzameš vsega naenkrat, lahko pa recimo komot zamenjaš cucelj na flaši, daš samo nesladkan čaj ali vodo not in imata dudo samo za zaspat - če bo mel tebe zraven, mu ne bo zato nič hudega, se mi zdi:).

< Sporočilo je popravil ronja -- 24.2.2014 12:12:42 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.
Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?