|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Slabokrvnost
12.2.2014 11:01:37   
divans1
Pozdravljene!
Že nekaj časa se slabo počutim, zato sem šla k zdravniku, dala kri, vsi parametri so bili ok, sem pa slabokrvna, zdravnica mi je dala tablete Ferrum lek, 2 tbl na dan + limonin sok. Moram pa povedati, da sem veckrat pod stresom, imam 2 majhna otroka, z možem sva za vse sama, ponoči tamali še sedaj ne spi, pa bo star že 2 leti in od poroda dalje imam zelo močne menstruacije. Resnično upam, da mi bo tole kaj pomagalo, da se mi bo železo popravilo. Pa upam, da so recimo menstruacije tudi delno vzrok za anemijo, da ni še kaj drugega?? Če ima še katera močne menstruacije in posledično s tem anemijo, me zanima, ali ste morale oz morate še naprej kot preventiva jemati železo vsake toliko časa? hvala za odgovore....lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Slabokrvnost
12.2.2014 18:48:08   
Stanislava_
Za dobro kri je vsaj meni daleč najbolj pomagala redna in kuhana hrana  - kuhana dvakrat na dan, za kosilo in večerjo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Slabokrvnost
18.2.2014 17:56:32   
divans1
Dodaten krvni izvid je pokazal, da je vse ostalo ok, tudi sladkor je v mejah normale in tudi izvid ščitnice je ok. Sem pa slišala, da je tudi možno, da krvni izvid ne pokaže nič narobe pri ščitnici, Uz ščitnice pa pokaže. user posted image user posted image user posted image

Dva meseca moram jemati tablete za železo, potem pa na kontrolo. Moram pa spremeniti prehrano, ker slabo jem.
Ima mogoče katera nasvet, kaj bi lahko ukrenila, da ne bi imela tako močnih menstruacij, imam jih redno na 27 dni, da ne bi izgubila naekrat toliko krvi????lp

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Slabokrvnost
18.2.2014 18:01:59   
ronja
Sama sem bila skoraj celo živeljenje slabokrvna. Vsake toliko sem morala jemat železo, ja, po porodih in tudi sicer kdaj. NI to neka nevarna bolezen, tako da ni panike:). M. sem pa tudi imela vedno močne. Enkrat mi je dala zdravnica dieto za izboljšanje presnove - je sicer pomagala, ampak sem zelo vesela, da mi je ni več treba met. Jedel si lahko kolikor si hotel, samo jaz sem bila ves čas lačna - ker je bilo samo meso in zelenolistna zelenjava... Se strinjam, da je tu največ železa, ampak... sem rajši malo slabokrvna kot da bi vsako leto to dieto delala:D.

Da maš premalo železa je za ženske zelo pogosto in ni neka strašna reč. Pojej tiste tablete, saj pomagajo in se ne obremenjuj preveč;). Meni je pomagalo, če sem jedla meso, ker ga sicer res zelo zelo zelo malo pojem (če že zdaj poješ normalne količine mesa, pa verjetno ne bo takega učinka).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
18.2.2014 18:07:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Slabokrvnost
19.2.2014 1:13:47   
Češnca

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sama sem bila skoraj celo živeljenje slabokrvna. Vsake toliko sem morala jemat železo, ja, po porodih in tudi sicer kdaj. NI to neka nevarna bolezen, tako da ni panike:). M. sem pa tudi imela vedno močne. Enkrat mi je dala zdravnica dieto za izboljšanje presnove - je sicer pomagala, ampak sem zelo vesela, da mi je ni več treba met. Jedel si lahko kolikor si hotel, samo jaz sem bila ves čas lačna - ker je bilo samo meso in zelenolistna zelenjava... Se strinjam, da je tu največ železa, ampak... sem rajši malo slabokrvna kot da bi vsako leto to dieto delala:D.

Da maš premalo železa je za ženske zelo pogosto in ni neka strašna reč. Pojej tiste tablete, saj pomagajo in se ne obremenjuj preveč;). Meni je pomagalo, če sem jedla meso, ker ga sicer res zelo zelo zelo malo pojem (če že zdaj poješ normalne količine mesa, pa verjetno ne bo takega učinka).


Podpis pod večino. Le da meni tablete/sirupi ne pomagajo - sem se morala "naučiti" jesti meso.


_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Slabokrvnost
19.2.2014 2:46:51   
Vijoličarka
Še ena taka, ki je slabokrvna od pubertete (ko sem pač dobila menstruacijo) dalje. Prav tako sem 'blagoslovljena' z dolgimi in močnimi menstruacijami.

Sama sem imela še dodatne probleme, ker sem 'deloholik' (ampak se zdravim user posted image ) sem od same nervoze večkrat 'pozabljala' jesti. Ko pa sem jedla, sem jedla bolj 'za dušo', kot pa kaj pametnega.

Trikrat se mi je zgodilo, da sem se čisto izčrpala, da se je dohtar drl name, da mu ni jasno, kako lahko sploh pokonci stojim, če imam pa vodo namesto krvi. V bistvu kar padeš v to in ko toneš, se ne zavedaš, samo strahotno utrujena si, ni ti jasno, kako ostali vse skupaj zmorejo in zdi se ti čisto logično, da moraš med postiljanjem postelje po trikrat počivati. Duševno si na psu.

Ja, tablete pomagajo. Meni je dal neke bele, ne spomnim se imena, vem samo, da mi je bilo po njih carsko slabo, ampak sem zdržala. Po tednu dni sem se počutila, kot da sem vstala od mrtvih.

Meni so svetovali govedino, rdečo peso, kislo zelje... sama pa sem prišla do ugotovitve, da je treba jesti vse po malem. Gore železa kaj dosti ne pomagajo, če ti manjka kup drugih stvari.

Za prvo pomoč sem si naredila kuro z multivitamin in mineral tabletami ABC plus od Natural Wealth. Stalno jih imam doma, pa na vsake kvatre kakšno vzamem. Ko pridejo tisti lepi časi obilnih krvavitev, pa če se spomnim, pojem kakšno Floradix tabletko, ki se dobijo v lekarni, brez recepta. Svetovali so mi sicer, naj popijem vsak dan kozarec terana, ampak mi enostavno ni šel.

Pojej torej tablete, ki ti jih zdravnica predpisala, potem pa pazi na prehrano. Jej več rdečega mesa, pa raznovrstno sadje in zelenjavo.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Slabokrvnost
19.2.2014 5:52:45   
aprilčica07
Sama sem bla fanj slabokrvna v drugi nosečnosti. Tako zelo, da sem končala v B, na par dnevni terapiji železa direktno v žilo. user posted image
Sicer sem imela predpisane tablete takrat pa mi niso prijele. Kao, da se niso prav vezale, ali neki takega oziroma jih telo naj ne bi sprejelo.
Po izkušnji z bolnico sem pač zelo spremenila prehrano. Meso, rdeča pesa, špinača in zdi se mi, da tudi radič. Pa en kozarček (mali) terana vsak dan pri kosilu. V 14 dneh sem bla kot nova. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Slabokrvnost
19.2.2014 16:39:31   
divans1
Hvala vam za vzpodbudne odgovore. Pa vam niso recimo kaj našli na ščitnici, ker ste bile slabokrvne? Meni so odvzeli kri za ščitnico, pa je bil izvid ok. Sem pa slišala, da tud če je krvni izvid ok, lahk na UZ ščitnice drugače pokaže??

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Slabokrvnost
19.2.2014 17:08:05   
Felicita
divans1 - če je TSH ok te ne bo nihče napotil na UZ ščitnice (sploh ob pomanjkanju drugih simptomov - povečana ščitnica na otip, težave s presnovo,...). Slabokrnvnost pa ni ne nujni, ne zadostni pogoj za diagnozo težav s ščitnico. (jaz imam npr ob ščitničnih kontra 'probleme' - ogromno železa v vseh oblikah in rahlo poviščane trobmbocite). Edino, kar mi pade na pamet, da se ti lahko dogaja je, da imaš sub-kliničnega Hashimota (avtoimuno vnetje ščitnice), ampak dokler je v sub-klinični fazi (normalen TSH) tako ali tako nihče nič ne migne (ker pač niti ni nič za naredit).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Slabokrvnost
19.2.2014 18:36:46   
divans1
TSH imam 2,5.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Slabokrvnost
19.2.2014 19:12:14   
respect
Divans zakaj moraš vedno iskati bolezni ki jih ni oz. jih nimaš? jaz ti priporočam kakšnega psihiatra,ker se mi zdi da imaš probleme,ki jih moraš rešiti !

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
19.2.2014 19:43:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Slabokrvnost
19.2.2014 22:01:30   
Stanislava_
En dober pregovor za divans1 - na svetu je toliko bolezni, da ga ni človeka, ki bi bil popolnoma zdrav.

Divans1, le išči, boš že nekaj našla user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Slabokrvnost
19.2.2014 22:29:59   
Sljiva
Od kje točno si ti to ščitnico vzela? Sploh ne vidim povezave, Ok, si utrujena, vzrok za to je znan - trenutno si pač slabokrvna. Razlogi zato pa tudi znani: slaba prehrana, stres in močne dolge menstre. Ne vem kakšno zvezo ima tu ščitnicauser posted image

Prehrana je pomembna, ampak predvsem to, da je redna in raznovrstna. Zdaj pojej te tabletke, pa zraven že malo naredi plan za ureditev prehrane. Stres - ja, to pač spada zraven, če so mali otroci, če se le da malo delaj na tem, da se notranje umiriš.
Glede mentruacije pa imam le en predlog, Mirena. Če pač nisi proti hormonski kontracepciji. Meni je dolge (10 dnevne), močne M zmanjšala praktično na ničlo. Tudi moje slavne, nekajdnevne hormonske migrene so zginile ko kafra.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Slabokrvnost
20.2.2014 7:47:28   
divans1
Hvala vam....zdj mi je dva dni spet malo slabše, je pa res, da sem v tor dobila user posted image , in me je ponoči malo oblivalo in bilo slabo. Je to od tega ker sem spet zgubila več krvi?

(odgovor članu Sljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Slabokrvnost
20.2.2014 8:19:03   
galea
Tudi jaz sem izredno slabokrvna. Imam železa 76. tudi meni je zdravnica dala iste tablete kot tebi. Jaz pa nimam močnih menstruacij, ker imam mireno. res pa je, da sem vedno bila bolj pod mejo kot pa v normalnih vrednostih. Tudi mene vsi sprašujejo kako lahko še sploh funkcioniram. Ampak jaz vsak dan če se le da pretečem 6 km. Nekako me to drži gor in ne čutim te utrujenosti tako zelo. Zdaj sem začela jseti malo več hrane ki ima železo. pa naredila sem si teranov pripravek prosti slabokrvnosti in zdaj to pojem vsak dan zjutraj eno žlico. Čez tri tedne imam kontrolo, pa bom videla, če se bo kaj spremenilo. Tudi jaz imam izredno stresno službo- finančnica in računovodja, ter tri otroke. Ja in zdi se mi, da me včasih vse skupaj ubija.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
20.2.2014 8:44:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu galea)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Slabokrvnost
20.2.2014 9:38:51   
divans1
Aja, pa srce mi je malo hitreje utripalo. Železa imam samo 4. Vrjetn se zato res tako slabo počutim. V tor je bilo 1 teden, odkar jemljem železo v obliki tablet, sedaj me je pa še user posted image spet "zdelala" oz. mojo kri. V kolikšnem časa pa naj bi šlo na boljše?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Slabokrvnost
20.2.2014 12:21:49   
divans1
Pa še zdj mi ni cist jasno. Eni pravijo, da je treba te tablete gristi, eni ne. Kako je s tem? jst jih poližem, potem pa gor spijem limonin sok.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Slabokrvnost
20.2.2014 12:52:31   
ronja
nihče ni niti iskal problemov s ščitnico, ker slabokrvnost navadno ni nič povezana z njo. Pač si slabokrvna, ker tvoje telo dobi premalo železa, nobenega strašnega problema ni zadaj;). Ne govoriš o nobenih drugih simptomih, ki so navadno pri problemih s ščitnico kar izraziti, tako da dvomim, da bi pozabila omenit;). Tako da imam skoraj občutek, kot da bi rada, da bi bilo še kaj hujšega narobe, nikakor nočeš sprejet, da pač tvoje telo dobi premalo železa iz hrane (ali ker ta ni ustrezna ali pa ker ne presnavljaš dobro tega) in da to ni nič alarmantnega. Po pravici povedano te tudi sama ne bi poslala na UZ ščitnice, če bi bili krvni testi ok in samo zato, ker si slabokrvna - to je zapravljanje denarja, ki ga manjka za tiste, ki pa res rabijo teste... Če tablete ne bi pomagale, potem bi pa iskala naprej. Meni so recimo, ko tablete niso več/dovolj prijele, predpisali uno grozno mesno dieto. In je pomagala. Nobenega UZ, nobenih krvnih testov, ker je pač najbolj enostavno najprej izločit najbolj očitne vzroke. In ker je to delalo, nisem rabila nič več.

Da ti je slabo ob jemanju železovih tablet, je popolnoma normalna reakcija telesa. Nekatere so zaprte, sama sem dobila tudi drisko. Pač te tablete imajo res ogrooomno železa not in ja, imajo tak učinek, nič alarmantnega:). Pomagajo pa večinoma vseeno. Tudi na splošno nam je med m. dostikrat slabo oz. se ne počutimo glih "olimpijsko".

Kar se tiče grizenja in pogoltnjenja - so različne tablete, naredi tako, kot piše na tvojih. Na splošno so delali nekaj časa take za zgrist, ker se boljše vsrka, če je na malih koščkih, ampak ker je zadeva precej slaba za zobe, so delali spet one za pogoltnit. Enim pomagjo samo ene, druge pa ne, boš videla na naslednjem testu, če so ti pomagale, do takrat jih pa pridno jemlji, tolikokrat kot je predpisano in tako kot je predpisano. Pa nič mlečnega zraven jest (takrat ko vzameš tableto) in prvo jutranjo tableto vzami na prazen želodec, pa zraven vedno spij nekaj s C vitaminom - recimo pomarančni sok (svež).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Slabokrvnost
20.2.2014 13:06:45   
eva1
Mislim da nas je kar veliko žensk ki se spopadamo s tem. Ne vem, če so ščitnični hormoni ok, potem je s ščitnico vrjetno vse ok. Moje najnižje vrednosti železa so bil 1.9, seveda sem se počutila za en drek, pa še noseča sem bila na začetku, srce mi je razbijalo, potila sem se...bla, bla...uglavnem sem hitro dojela da zna biti železo krivo in sem dobila legofer sirup ga pila 3 mesece in potem je bil železo 11. Je pa res da meni hemoglobin in hematokrit nikoli ne pade zaradi tega-so mi rekli, da je to prekrita slabokrvnost! No sedaj se moj železo giba med 5-8. Spodnja meja je sicer 11, ampak je kr ok!
Pomoje najbolje da se ne obremenjuješ s tem, jeje ferum lek, prežveči-poliži te tablete in v mesecu ali dveh bo bolje...sicer pa probaj s kontracepcijo da se menstruacija omili z njimi pa bo to najbolj pomagalo na dolgi rok.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Slabokrvnost
20.2.2014 14:01:57   
divans1
Imam tbl Ferrum lek, jemati moram 2 tbl pred kosilom. Kot sem že napisala, že nekaj časa sem se slabo počutila, že lani na zdravniškem pregledu sem imela železo na meji, ampak se še ni zdravnica odločila za tbl, sem pa res že nekaj časa razdražena, utrujena zelo, srce mi hitreje bije in potim se bolj....skratka imam vse znake, ki so napisani v navodilih za tbl za slabokrvnost. Upam res, da mi bodo pomagale. Za ščitnico sem spraševala samo zato, ker se je pač zdravnica odločila za krvni test. Hvala bogu da je ok....:). Kaj pa to pomeni avtoimuno obolenje ščitnice?

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Slabokrvnost
20.2.2014 14:22:44   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: divans1
Kaj pa to pomeni avtoimuno obolenje ščitnice?


pusti to na miru ...

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Slabokrvnost
21.2.2014 8:33:09   
divans1
V lekarni sem si še kupila Floradix sirup, so mi ga priporočali, glede na to, da imam zelo malo železa, da se mi bo železo boljše absorbiralo kot pa s ferrum tabletami in da lahko to jemljem skupaj.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?