|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dilema
27.3.2014 13:10:47   
Jabček
Jabcek, ce jaz mojga vprašam, če se mu zdi kaj narobe, reče ne, zakaj sprašuješ. Pa če mam PMS napade, pa cmizim, kako mi nikoli ne reče (kar tak), kako zelo, zelo me ima on rad - mi reče, če te ne bi imel neskončno rad, ne bi bil s teboj.
Samo jaz nekako razumsko vem, da v teh danih trenutkih (like PMS) sitnarim in grem sama seb na živce. Ampak, da bi pa celotno najina zvezva temeljila na nerganju, mojem ali njegovem, no, tega se pa ne bi šla. Ker take stvari se stopnjujejo.

Mislim, če ti gre na začetku veze nekaj na živce, kako ti bo šele čez 20let tisto pralo možgane, če bosta ostala skupaj.
Kar se tiče druge/drugega - glej, ne rečem, da se ne zgodi, ampak bodi toliko pošten, povej in idi naprej. Jaz bi mu samo to rekla. Taka so moja načela - če bo on z mano / oz jaz z njim, pošten tudi v trenutku, ko pride do take krize, da se je zaljubil v nekoga drugega. Glej še vedno si bova lahko pogledala v oči in s spoštovanjem gojila odnos (ki zaradi otrok pač mora bit) naprej. Sej pride kriza, povsod pride. Sam kak imata pa temelj odnosa od prej - toliko lahko sedaj nadaljuješ z zaupanjem.

Kolikor sem razbrala od prej - on doma še dela v delavnici - nekako je treba celo sliko vzet v zakup. Ena moja znanka tako tečnari, kako njen nikoli ne vzame metle v roko, zraven je pa celo hišo skor sam postavil, služba, domov, delat na parcelo. Ja ****umast, no. Realni pogled. Pa ne zagovarjam zdaj moškega, ampak - nekako je težko sodit samo po eni strani, a je fikus al ni?

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: dilema
27.3.2014 13:24:37   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Jabček
nekako je težko sodit samo po eni strani, a je fikus al ni?


Moški, ki zaradi TV programa zavrne ženo, ki pred njim po mesecu suše pleše striptiz, je fikus!



(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: dilema
27.3.2014 13:27:30   
Jabček

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Jabček
nekako je težko sodit samo po eni strani, a je fikus al ni?


Moški, ki zaradi TV programa zavrne ženo, ki pred njim po mesecu suše pleše striptiz, je fikus!






Se strinjam, sam jaz bi v upoštev vzela dejstvo, da ona nonstop nerga. Mislim, pol bi vsakega minlo, al neuser posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: dilema
27.3.2014 13:32:44   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Jabček
dejstvo, da ona nonstop nerga. Mislim, pol bi vsakega minlo, al neuser posted image


Ja, zagotovo to ne pripelje do najbolj poželjivih odnosov.



A ker ona pravi, da se je (samo) njen mož po rojstvu drugega otroka spremenil, njegove zgodbe pa nimamo, mu seveda res lahko delamo krivico.
Ker je po njenem ona 'izvisela', mož pa ne vidi težav, mora ona razjasniti predvsem sama s sabo, kaj ji je storiti oz. spremeniti.

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: dilema
27.3.2014 13:38:15   
Jabček
Petea, pa misliš, da je možno, da se je samo on spremenil?


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: dilema
27.3.2014 13:41:36   
Jabček

IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Jabcek,



JABUK! O lubi jezus, sama sebe sem menjala z nekom drugim user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: dilema
27.3.2014 13:46:16   
petea
Recimo, da je to bolj retorično vprašanje, saj se vsi ves čas spreminjamo. user posted image

Spremenila sta se verjetno oba, problem je nastal, ker so se njuni pogledi in življenje očitno začeli razhajati. In to v takšni meri, da je zanjo postalo moteče.
Lahko da sta padla tud v en tak začaran krog - ona želi sprememb, (v dobri veri) pritiska na moža, ta pa pred dodatnimi vprašanji, zahtevami, nalogami še bolj beži v svoj svet oz. se ne želi ali ne zmore aktivno odzvati na domače dogajanje, 'motnje' - skrb za otroka, hišo, gospodinjstvo.

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: dilema
27.3.2014 13:52:29   
jabuk
IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Jabcek, ce jaz mojga vprašam, če se mu zdi kaj narobe, reče ne, zakaj sprašuješ. Pa če mam PMS napade, pa cmizim, kako mi nikoli ne reče (kar tak), kako zelo, zelo me ima on rad - mi reče, če te ne bi imel neskončno rad, ne bi bil s teboj.
Samo jaz nekako razumsko vem, da v teh danih trenutkih (like PMS) sitnarim in grem sama seb na živce. Ampak, da bi pa celotno najina zvezva temeljila na nerganju, mojem ali njegovem, no, tega se pa ne bi šla. Ker take stvari se stopnjujejo.

Mislim, če ti gre na začetku veze nekaj na živce, kako ti bo šele čez 20let tisto pralo možgane, če bosta ostala skupaj.
Kar se tiče druge/drugega - glej, ne rečem, da se ne zgodi, ampak bodi toliko pošten, povej in idi naprej. Jaz bi mu samo to rekla. Taka so moja načela - če bo on z mano / oz jaz z njim, pošten tudi v trenutku, ko pride do take krize, da se je zaljubil v nekoga drugega. Glej še vedno si bova lahko pogledala v oči in s spoštovanjem gojila odnos (ki zaradi otrok pač mora bit) naprej. Sej pride kriza, povsod pride. Sam kak imata pa temelj odnosa od prej - toliko lahko sedaj nadaljuješ z zaupanjem.



Jabček,   ne smeš primerjat svoje veze in veze lumpe82. Dejstvo je, da je lumpa82 nesrečna in težko je, če se njen noče pogovarjat o problemu. Midve imava zaenkrat srečo, da ko sva slabe volje, da se najina moška pogovorita z nama, niso pa vsi moški isti. Jaz lumpi82 verjamem, da je probala različne stvari pri odnosu, vendar jaz mislim, da je čas, da lumpa načne iskren pogovor o njuni vezi. Je težko začet pogovor o tem, samo kakorkoli se zadeva konča, je dobro. Pri meni se je končala zelo dobro, drugi pa pač končajo vezo.
Se pa strinjam, da je potrebno biti iskren drug do drugega, le tako se goji nadaljne zaupanje.


(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: dilema
27.3.2014 13:58:28   
jabuk
IZVIRNO SPOROČILO: Jabček


IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Jabcek,



JABUK! O lubi jezus, sama sebe sem menjala z nekom drugim user posted image user posted image user posted image


Ni panike, sem poštekala. user posted image

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: dilema
27.3.2014 14:03:48   
Jabček
Jabuk, se strinjam. Vsaka veza je drugačna, tako kot smo ljudje drugačni.
Hotela sem le malo premislek potegnit v to smer, dA bi pa mogoče lumpa našla njune temelje veze in dejansko lahko na tak način začne pogovor. V smislu, veš, ko sva bila mlada in sva imela tak in tak pogovor-dogovor, pa me zanima, če še vedno vse temelji na tem. Na zaupanju, spoštovanju. Včasih je boljše (kot si sama rekla), da ne začneš s kregom, ampak z nekim dobrim, pozitivnim, da pa mogoče potem pogovor steče v pravo smer.

Ker če že sama išče nonstop neke težave, potem je bolje, da začneta nekje, kjer sta ostala.
V smislu dobrih temeljev in hiše in to. Ahuser posted image

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: dilema
27.3.2014 14:10:05   
jabuk
Aha, zdaj razumem. Ja, to imaš prav ja-pomembno je, kako začneš pogovor. To pa samo Lumpa ve, kako ga začne user posted image . Čeprav je pa pomembno tudi to, kako mož zaznava njen govor. Lahko se limpi zdi, da je čisto vse ok, on pa zaznava, da ga krega.  

< Sporočilo je popravil jabuk -- 27.3.2014 14:12:37 >

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: dilema
27.3.2014 14:12:51   
lumpa82
Seveda sem potem začela nergat, kar sigurno ni pomagalo, koneckoncev tudi nerganje ni pomagalo, zato sem kar pustila vse na "stand by" poziciji, do zdaj.
Sva se pa oba spremenila, sigurno. Jaz sem se zaradi ljubega miru zapirala vase, njega pa to ni dosti motilo, le da sem mu dala mir. Mislim da sva se potem kar nekako odtujila eden od drugega.
Lepo je brat druge perspektive. Za pravi pogovor lahko izkoristiva ta vikend, ko lahko dava otroke h tašči pa nekam greva. Morda bo za oba lažje, če spremeniva okolje.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: dilema
27.3.2014 14:14:53   
jabuk
Super, izkoristi vikend in upajmo na najboljše.

(odgovor članu lumpa82)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: dilema
27.3.2014 14:20:48   
lumpa82
Hvala vsem za spodbudo user posted image

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: dilema
27.3.2014 15:14:32   
ronja
Mislim, če ti gre na začetku veze nekaj na živce, kako ti bo šele čez 20let tisto pralo možgane, če bosta ostala skupaj.

kaj pa vem... Se mi zdi, da je dostikrat tudi obratno... Na začetku te nekaj moti, potem ko pa človeka spoznaš, pa te ne moti več, ker sprejmeš to kot del njega, ki ga/jo imaš rad. In ti dostikrat ta ista lastnost celo všeč rata! Ne vem, mogoče mam spet en svoj pogled, ne bi bilo prvičuser posted image .

Je pa tudi res, da če dela on v delavnici za dom ali za dodatni zaslužek, je slika malo drugačna, kot če se samo zapre tja za hobi, da ima mir pred družino. Rezultat je sicer v obeh primerih isti, ampak če poizkuša dodatno zaslužit, zato da lahko pridejo skozi mesec, potem bo vse te probleme rešila že njena služba. (če ni deloholik, ki se na ta način umika pred odnosi, je pa navadno vsakega malo)...

V smislu, veš, ko sva bila mlada in sva imela tak in tak pogovor-dogovor, pa me zanima, če še vedno vse temelji na tem. Na zaupanju, spoštovanju.

Haha, na srečo najina veza zdaj ne temelji več na tem, na čemer je temeljila takratuser posted image . Bi bila malo kriza, če bi, ker zdaj ni več glih toliko priložnostiuser posted image . Hočem rečt, da ni nič narobe, če se ti temelji malo spreminjajo oz. poglabljajo:). Sicer se strinjam z napisanim, da ne bo pomote, samo medklic;).

Včasih je boljše (kot si sama rekla), da ne začneš s kregom, ampak z nekim dobrim, pozitivnim, da pa mogoče potem pogovor steče v pravo smer.

Kak je fajn videt, da še kdo drug to predlaga, mene včasih mal linčajo oz. pošljejo na operacijo vida;).

Lumpa, v enem vikendu imaš možnost poizkusit vse tehnike in ni vrag, da ne bo ena delala. Malo razmisli, kakšno zaporedje boš vzela, sicer pa boš videla pri njem, ali se bo kaj odprl ali bo znorel nazaj (oboje je lahko ok) ali se bo samo zaprl. Želim ti, da vama rata!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: dilema
27.3.2014 15:16:39   
patrino
Vendar sva že z Ronjo ugotavljali, da smo ljudje različni in s tem očitno tudi tako pristopamo k problemom. Tudi jaz bi reagirala tako kot ti praviš, vendar očitno ne vsi. Nekateri raje vse stokrat analizirajo si vrtajo po vesti in možganih, iščejo izgovore , odgovore in vprašanja pri sebi, ker jih pač na ta način od partnerja ne dobijo.

Patrino, cinizem ni potreben, vsi govorimo punci isto, da naj se postavi zase in zahteva svoje. Vendar pa - če je s človekom nekaj narobe, ne moreš pričakovat, da ti bo zaupal svoje najgloblje strahove, ki ga ovirajo v življenju, takrat ko se ti dereš nanj in mu spravljaš gate v kufer. Z lubijem se ne dereva en na drugega. Vem, da bi ga to zelo prizadelo - pač je drugačen in se da s pogovorom, ki je lahko ravnotako odločen in ravnotako postavi ultimat, čeprav ne letijo krožniki okoli, ravnotako doseči spremembe. Različni smo, ni samo en način pravi. Nekaterim je strast to, da se najprej zdereta en na drugega, potem pa divje seksata, naju bi po dretju oba vse minilo, sva mela dretja dovolj, ko sva bila mala:D.
Mislim, da nisem bila ravno cinična, temveč sem le navedla realo do katere sva se medve dokopali že v prejšnjem postu. Že jaz sem namreč napisala da smo si različni, saj v najini vezi tvoj stil reševanja problemov prav tako ne bi deloval, kot najin pri vama. Še k sreči, da se najdemo takšni v paru. Ob takih težavah, kot jih ima avtorica, se vedno znova hvaležno zazrem v najino vezo in opažam, da se kljub temu, da se kdaj kakšna vrata malo bolj na trdo zaprejo, najin pogovor preseže 30 dB , še kar nekako uspešno zmeniva.

Glede cinizma pa:

te pa masturbiraj na spomine iz preteklosti porka madona no...

zdaj boš tu cmizdrila, kak je bilo nekoč lepo....sedanjost in prihodnost pa bosta šla mimo tebe....

vsak konec ima nek začetek.


Zame je tole cinizem- in lahko rečem samo, da se podpišem pod njega user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: dilema
27.3.2014 15:26:14   
ronja
Meni je to tudi čisto normalno....in kot tu na RR berem imajo ženske ravno največ problemov s tem, da jim moški ne pomagajo pri gospodinjskih opravilih....pa običajno ženske, ki ne hodijo v službo...

A res? Meni se zdi, da se pritožujejo zaposelne ženske, ki delajo v službi enako kot njihovi možje, potem jih pa doma še celo gospodinjstvo čaka. Normalno, da če smo doma, da več naredimo za gospodinjstvo. Tudi če delaš skrajšani delovni čas, je jasno, da potem verjetno greš ti po otroke (in jih pelješ) in kaj narediš doma ali jih pelješ na igrišče ali pač kaj. Res pa je, da tudi če ves čas delaš, če imaš več malih otrok, bo še vedno kar precej dela ostalo, ko pride oči domov. In si tistega navadno razdeliva. Če bi imela male v vrtcu in šoli in bi cel dan ne delala nič drugega, potem verjamem, da ne bi imela problemov z gospodinjstvom, ampak noben od naju si ne želi, da bi bila samo gospodinja;). Če pa oba delata v službi, pa mi je logično, da je cca pol-pol, odvisno kdo ima kdaj gužvo.

Ne vem, mogoče res živim v svojem milnem mehurčku, ampak v mojem svetu si stvari sploh ne delimo tako, ampak po tem, kaj kdo lahko in zmore. Precej časa sem bila brez službe in doma in je vse gospodinjstvo čakalo na lubija, ker sem dopoldne, kadar so bili mali zdravi in v vrtcu, delala dr., ki ga nisem mogla, kadar so bili doma (popoldne in vse dni, ko so bili bolni). Sem imela slabo vest, njemu se je zdelo pa edino logično in je bil vsakič jezen, če sem šla kaj (od gospodinjstva) delat dopoldne. Ok, kako malenkost sem seveda naredila, ampak dostikrat je pa ostala posoda v pomivalcu in večinoma ni bilo skuhano nič, ko se je vrnil. Pa se to nobenemu (ne njemu ne drugim) ni zdelo narobe, ker je bilo vsem jasno, da še spat nisem mela časa... Ampak če bi pogledal od daleč: zaslužila nisem nič, gospodinjila sem minimalno, edino po otroke sem šla in se z njimi ukvarjala popoldne in kadar so bili bolni, zvečer pa spet ni mel nič od mene, ker sem vedno delala... Tako da - svaka mu čast, da je zdržal, po tvojih kriterijih bi me moral že davno pustit;).

Tudi zdaj, ko nimam več tega na grbi, recimo pravi, da bi bilo škoda, če bi čas, ki ga lahko izkoristim za kaj bolj intelektualnega, porabit za gospodinjstvo in to delava veliko popoldne, dopoldne pa mam tamaldva + vozjakanje sem pa tja + kaj za sproti, ne delam pa takrat generalne čistke in se ne sjaji vse, ko pride. Ok, zamenjam zimsko letno garderobo in počistim, če lahko, ker mi je valjda všeč, če pride v lepo, ampak če mi ne znese, se pa čist nič ne sekiram, da zdaj pa nisem naredila "svojega deleža" gospodinjstva, ker sem doma. Moje delo sta maladva in da si najdem kako plačano delo in ga naredim (tudi če ni služba, služb ni, delo pa je:), gospodinjstvo je 3. na seznamu, ker vedno počaka:D.
Mu pa ne težim, kaj je treba in kako je treba, nikoli nisem, ker sem to v dno duše sovražila pri moji mami - "točno tako je treba zlagatnogavice, treba je likat robce in kuhinjske krpe itd... itd..." Sovražila sem to in ni šans, da bi to njemu delala, ker ga mam rada:)

Res pa je, da včasih ni bil navajen toliko delat doma, ker mu pač doma ni bilo nič treba, ne samo da mu ni bilo treba, ampak njegova mama celo ni hotela, da bi - go figureuser posted image - in dejansko ni verjel, da se splača kako stvar prej naredit, sicer rata kaos. No, to je rešila moja 2. nosečnost, ko nisem smela nič (predpisano mi je bilo strogo ležanje, morala bi bit v bolnici, vendar sem imela 1 letnico, ki se je še dojila doma, zato sem šla domov). Sem se trudila kaj naredit, pa je bila vsakič štala (beri: popadki waaay prezgodaj in bolelo je za znoret, ker sem mela pač ornk rano not) in sem se pač odločila, da tudi če bomo živeli v svinjaku, je to, da ona ostane živa, več vredno. In potem se je začelo nabirat in je ugotovil, da je s tem blesavim gospodinjstvom res toliko dela, samo da zadevo ohranjaš v nekem minimumu (jaz sem spustila standarde, on jih je pa potem dvignil oz. prej opazil:). Tako da pri nas je taktika "pusti, da bo kakršno pač bo" dejansko delovala, čeprav je nisem hote izbrala, ampak pač silom prilikeuser posted image .

Zdaj imava kvečjemu obraten problem: on noče, da delam stvari, ki so meni težke, jaz pa ne, da une, ki so njemu zoprne. Zato oba hočeva to naredit prej, preden bi mel drugi poln kufer in bi sam naredil - ne zato, ker bi bil potem tečen, ker se noben ne bi tega niti spomnil popoldne, ampak zato, ker pač nočeš da dela nekaj, kar mu je res zoprno. Ne vem, ampak meni je ta sistem ful bolj všeč. Pa sva tudi mela kdaj krizo in "pogovore" okoli tega;). On takrat pač ni videl, da bi bilo to res nujno treba, jaz sem pa tudi precej spustila standarde - saj se najdemo na sredini:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: dilema
27.3.2014 15:34:13   
ronja
Mislim, da nisem bila ravno cinična, temveč sem le navedla realo do katere sva se medve dokopali že v prejšnjem postu. Že jaz sem namreč napisala da smo si različni, saj v najini vezi tvoj stil reševanja problemov prav tako ne bi deloval, kot najin pri vama.

Patrino, ti si v svojem zapisu enačila pogovor s tem, da se nič ne premakne nikamor - kar po mojih izkušnjah ni res. Samo da pač nekateri ljudje ne slišijo drugače - vem, imam eno tako v familiji, ki enostavno ne sliši, da je nekaj narobe, če se ne zadereš;). Samo pač ne on ne jaz nisva taka, da ne bi slišala drug drugega, tudi če govoriva bolj potihem in se zato ni treba dret. Loputamo vsi, pa če smo jezni ali pa ne, ker smo bolj na hitro narejeni;). Tudi to, da na ta način od partnerja ne dobiš odgovorov, ni vedno res - za lubija ti garantiram, da na tvoj način ne bi dobila kaj dosti odgovorov, zakaj je tako, on se v takih primerih zapre, to pa ni moj namen. Ja, je treba potegnit črto in povedat: jaz se tega tako ne grem. Ampak način je lahko različen, pa še vedno enako učinkovit;).

Tudi če on meni pove, kje ga serjem, mu zato ni treba kričat, saj ga slišim, saj bi rada, da mu je lepo... Zadnjič mi je recimo rekel, da mam non stop plane in da je to težko sledit, da si želi, da bi si splanirali 3 vikende na leto fraj - doma (ker ko smo pri dediju smo fraj, ampak ekstra). In ima prav, res ga serjem in res imam odkar se zavedam ogromno planov in čim nekaj končam, je že 100 drugih stvari v igri:D. On bi pa rad, da potem malo uživamo v tistem in se ne zaletim takoj v nekaj novega. In čeprav sem taka od vedno in me bo gotovo moral še kdaj opomnit, to ne pomeni, da mora znoret zato,d aga bom slišala. Štekaš, kaj mislim?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: dilema
27.3.2014 15:39:32   
RIJA*
pa ne bi jaz rekla, da je to ravno cinizem user posted image user posted image

bi prej rekla, da je to reala....

v današnjih časih bi se vsi nekaj na dolgo pogovarjali, tako, da se na koncu že vprašaš,kaj si na začetku sploh hotel....problem pa ostane nedotaknjem...ker se vozlaš, vozlaš....enako je pri vzgoji otrok....user posted image včasih je pa zadosti samo odločen NE!

ronja, z vsem spoštovanjem user posted image če bi jaz mogla živeti s tabo, se mi ob teh neskončnih pogovorih ali zaspiuser posted image ali bi te pa enostavno nehala poslušati in bi zaradi ljubega miru samo kimala....ker smo si pač različni...no, hvalabogu user posted image

mogoče avtorica tudi preveč premleva, stopica okrog vrele kaše, tera svojo zgodbo....mož je pa niti več sliši ne. ali pa ona noče slišati njega...ker ravno tu se odziva samo na komentarje, ki ji kimajo...ki ji dajejo prav....mene recimo, ki sem bolj napadlauser posted image se ni niti dotaknila....user posted image

mogoče je pa mož enostavno ne more več poslušati....mu po domače povedano njeno najedanje na živce, jetra ali keri drug organ....

mogoče jo je na začetku....pa se je tega pač naveličal...ne vem....ker bi mogli pa še njega kaj vprašatuser posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: dilema
27.3.2014 15:47:31   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Meni je to tudi čisto normalno....in kot tu na RR berem imajo ženske ravno največ problemov s tem, da jim moški ne pomagajo pri gospodinjskih opravilih....pa običajno ženske, ki ne hodijo v službo...

A res? Meni se zdi, da se pritožujejo zaposelne ženske, ki delajo v službi enako kot njihovi možje, potem jih pa doma še celo gospodinjstvo čaka. Normalno, da če smo doma, da več naredimo za gospodinjstvo. Tudi če delaš skrajšani delovni čas, je jasno, da potem verjetno greš ti po otroke (in jih pelješ) in kaj narediš doma ali jih pelješ na igrišče ali pač kaj. Res pa je, da tudi če ves čas delaš, če imaš več malih otrok, bo še vedno kar precej dela ostalo, ko pride oči domov. In si tistega navadno razdeliva. Če bi imela male v vrtcu in šoli in bi cel dan ne delala nič drugega, potem verjamem, da ne bi imela problemov z gospodinjstvom, ampak noben od naju si ne želi, da bi bila samo gospodinja;). Če pa oba delata v službi, pa mi je logično, da je cca pol-pol, odvisno kdo ima kdaj gužvo.

Ne vem, mogoče res živim v svojem milnem mehurčku, ampak v mojem svetu si stvari sploh ne delimo tako, ampak po tem, kaj kdo lahko in zmore. Precej časa sem bila brez službe in doma in je vse gospodinjstvo čakalo na lubija, ker sem dopoldne, kadar so bili mali zdravi in v vrtcu, delala dr., ki ga nisem mogla, kadar so bili doma (popoldne in vse dni, ko so bili bolni). Sem imela slabo vest, njemu se je zdelo pa edino logično in je bil vsakič jezen, če sem šla kaj (od gospodinjstva) delat dopoldne. Ok, kako malenkost sem seveda naredila, ampak dostikrat je pa ostala posoda v pomivalcu in večinoma ni bilo skuhano nič, ko se je vrnil. Pa se to nobenemu (ne njemu ne drugim) ni zdelo narobe, ker je bilo vsem jasno, da še spat nisem mela časa... Ampak če bi pogledal od daleč: zaslužila nisem nič, gospodinjila sem minimalno, edino po otroke sem šla in se z njimi ukvarjala popoldne in kadar so bili bolni, zvečer pa spet ni mel nič od mene, ker sem vedno delala... Tako da - svaka mu čast, da je zdržal, po tvojih kriterijih bi me moral že davno pustit;).

Tudi zdaj, ko nimam več tega na grbi, recimo pravi, da bi bilo škoda, če bi čas, ki ga lahko izkoristim za kaj bolj intelektualnega, porabit za gospodinjstvo in to delava veliko popoldne, dopoldne pa mam tamaldva + vozjakanje sem pa tja + kaj za sproti, ne delam pa takrat generalne čistke in se ne sjaji vse, ko pride. Ok, zamenjam zimsko letno garderobo in počistim, če lahko, ker mi je valjda všeč, če pride v lepo, ampak če mi ne znese, se pa čist nič ne sekiram, da zdaj pa nisem naredila "svojega deleža" gospodinjstva, ker sem doma. Moje delo sta maladva in da si najdem kako plačano delo in ga naredim (tudi če ni služba, služb ni, delo pa je:), gospodinjstvo je 3. na seznamu, ker vedno počaka:D.
Mu pa ne težim, kaj je treba in kako je treba, nikoli nisem, ker sem to v dno duše sovražila pri moji mami - "točno tako je treba zlagatnogavice, treba je likat robce in kuhinjske krpe itd... itd..." Sovražila sem to in ni šans, da bi to njemu delala, ker ga mam rada:)

Res pa je, da včasih ni bil navajen toliko delat doma, ker mu pač doma ni bilo nič treba, ne samo da mu ni bilo treba, ampak njegova mama celo ni hotela, da bi - go figureuser posted image - in dejansko ni verjel, da se splača kako stvar prej naredit, sicer rata kaos. No, to je rešila moja 2. nosečnost, ko nisem smela nič (predpisano mi je bilo strogo ležanje, morala bi bit v bolnici, vendar sem imela 1 letnico, ki se je še dojila doma, zato sem šla domov). Sem se trudila kaj naredit, pa je bila vsakič štala (beri: popadki waaay prezgodaj in bolelo je za znoret, ker sem mela pač ornk rano not) in sem se pač odločila, da tudi če bomo živeli v svinjaku, je to, da ona ostane živa, več vredno. In potem se je začelo nabirat in je ugotovil, da je s tem blesavim gospodinjstvom res toliko dela, samo da zadevo ohranjaš v nekem minimumu (jaz sem spustila standarde, on jih je pa potem dvignil oz. prej opazil:). Tako da pri nas je taktika "pusti, da bo kakršno pač bo" dejansko delovala, čeprav je nisem hote izbrala, ampak pač silom prilikeuser posted image .

Zdaj imava kvečjemu obraten problem: on noče, da delam stvari, ki so meni težke, jaz pa ne, da une, ki so njemu zoprne. Zato oba hočeva to naredit prej, preden bi mel drugi poln kufer in bi sam naredil - ne zato, ker bi bil potem tečen, ker se noben ne bi tega niti spomnil popoldne, ampak zato, ker pač nočeš da dela nekaj, kar mu je res zoprno. Ne vem, ampak meni je ta sistem ful bolj všeč. Pa sva tudi mela kdaj krizo in "pogovore" okoli tega;). On takrat pač ni videl, da bi bilo to res nujno treba, jaz sem pa tudi precej spustila standarde - saj se najdemo na sredini:).



evo....tega se mi ne da brat user posted image

ampak pri krajših zgodbah te pa zelo rada preberemuser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: dilema
27.3.2014 16:00:47   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

pa ne bi jaz rekla, da je to ravno cinizem user posted image user posted image

bi prej rekla, da je to reala....

v današnjih časih bi se vsi nekaj na dolgo pogovarjali, tako, da se na koncu že vprašaš,kaj si na začetku sploh hotel....problem pa ostane nedotaknjem...ker se vozlaš, vozlaš....enako je pri vzgoji otrok....user posted image včasih je pa zadosti samo odločen NE!

ronja, z vsem spoštovanjem user posted image če bi jaz mogla živeti s tabo, se mi ob teh neskončnih pogovorih ali zaspiuser posted image ali bi te pa enostavno nehala poslušati in bi zaradi ljubega miru samo kimala....ker smo si pač različni...no, hvalabogu user posted image

mogoče avtorica tudi preveč premleva, stopica okrog vrele kaše, tera svojo zgodbo....mož je pa niti več sliši ne. ali pa ona noče slišati njega...ker ravno tu se odziva samo na komentarje, ki ji kimajo...ki ji dajejo prav....mene recimo, ki sem bolj napadlauser posted image se ni niti dotaknila....user posted image

mogoče je pa mož enostavno ne more več poslušati....mu po domače povedano njeno najedanje na živce, jetra ali keri drug organ....

mogoče jo je na začetku....pa se je tega pač naveličal...ne vem....ker bi mogli pa še njega kaj vprašatuser posted image

Evo sama niti pod razno ne bi mogla bolje povedatiuser posted image .
Sama delam velikokrat napako s temi litanijami pri otrocih. Neko zadevo jim razložim, podam , razčlenim na sto in en način,se z njimi pogajam in diskutiram - nazadnje, ko pa včasih vse skupaj nič ne pomaga, pa se skoraj razpočim. Moj takrat navadno reče, kaj mi je in zakaj tako brez veze tratim energijo.user posted image Da nama je Bog dal same brihtne in dojemljive škrate, samo ubogajo ne vedno oz. ne upoštevajo nekih dogovorov, ki jih sklenemo. Pa ne zato , ker ne razumejo, enostavno ker tisti trenutek ne želijo. Jaz vedno mislim, da se moram na sto in en način prepričati, da me res razumejo in da jih ne bom po krivem stresla s hlač, zato jim včasih ponavljam kot lajna. Ko pa ugotovim , da me malo na gumico in da vse kapirajo- potem sem pa huda za vse naprej in za nazaj. Moj pravi, da so teh mojih litanij otroci navajeni in me mnogokrat ne šmerglajo 5 %. On nima teh težav.
Mislim, pa da ima avtorica podobne težave z možem , kot jaz z deco včasihuser posted image in da on dobro ve, kaj njo moti, kaj ji s svojim obnašanjem dela, vendar se po moje ne bo spremenil, dokler bo imel vsak dan za kosilo jezikovo župo. Pravih konkretnih dejanj pa ne misli biti.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: dilema
27.3.2014 16:08:47   
ronja
ronja, z vsem spoštovanjem user posted image če bi jaz mogla živeti s tabo, se mi ob teh neskončnih pogovorih ali zaspiuser posted image ali bi te pa enostavno nehala poslušati in bi zaradi ljubega miru samo kimala....ker smo si pač različni...no, hvalabogu user posted image

Hehe, verjamem. Ampak v reali nisem tako zatežena, vpraši uškinomamiuser posted image .
evo....tega se mi ne da brat user posted image

Te absolutno razumem, meni tudi ne, zato se nikoli ne beremuser posted image .

Patrino, zdaj ko si povedala svoj primer, te boljše štekam:). Pri nas sta punci večinoma res zelo pridni in je navadno tako, da če nista, je nek razlog zadaj - in ga je treba najt, ker ne delata tega kar tako za brezveze, ampak ker jima nekaj ni ok (ne sama prepoved, ampak pač da mata kje krizo). ne rečem, da vedno vse 100% ubogata, ampak sploh taprva je še preveč ubogljiva, to ni samo moje mnenje - isto so opazile vse vzg. in učiteljice... Zato je pri nas pogovor bolj učinkovit - ker če se jezim, pa ne rešim osnovnega problema, zakaj delajo narobe, se nič ne popravi - pri puncah. Mali je še mali in se je treba jezit, ker drugega do pred kratkim ni štekal:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: dilema
27.3.2014 16:09:28   
ronja
Pravih konkretnih dejanj pa ne misli biti.

Jaz sem razumela, da misli... Da dela počasi korake, ker pač še ni ziher, da gre v pravo smer in razmišlja...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: dilema
27.3.2014 16:16:21   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
evo....tega se mi ne da brat user posted image

ampak pri krajših zgodbah te pa zelo rada preberemuser posted image


no, welcome med 90% RRja user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: dilema
27.3.2014 16:20:07   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

ronja, z vsem spoštovanjem user posted image če bi jaz mogla živeti s tabo, se mi ob teh neskončnih pogovorih ali zaspiuser posted image ali bi te pa enostavno nehala poslušati in bi zaradi ljubega miru samo kimala....ker smo si pač različni...no, hvalabogu user posted image

Hehe, verjamem. Ampak v reali nisem tako zatežena, vpraši uškinomamiuser posted image .
evo....tega se mi ne da brat user posted image

Te absolutno razumem, meni tudi ne, zato se nikoli ne beremuser posted image .




user posted image user posted image user posted image
veš, jaz v reali tudi veliko govorim user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?