|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: rolanje
2.4.2014 20:12:06   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


no, vidiš, kako malo je treba, da zaživi podjetništvo user posted image
p.s (ne s.p.) pa še šlank boš user posted image


Predvsem v denarniciuser posted image .....bom pa imela vsaj občutek, da sem naredila nekaj dobrega zase.....ker sem plačala..... in drugi delajo nekaj namesto mene......user posted image


pa ti razumeš! user posted image


Pa ne vem če.
Npr omenjeno plavanje en semester 2x tedensko z učiteljem 200€.
Enkratni prosti obisk med 7€ in 8€, to je ca 15€ na teden in ca 60€ na mesec x ca 4 mesece = 240€, brez vadbe.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: rolanje
2.4.2014 20:30:15   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_



Pa ne vem če.
Npr omenjeno plavanje en semester 2x tedensko z učiteljem 200€.
Enkratni prosti obisk med 7€ in 8€, to je ca 15€ na teden in ca 60€ na mesec x ca 4 mesece = 240€, brez vadbe.


Vidiš Lulu, da ne razumem pravilno......user posted image

Jaz drugače hodim plavat skoraj vsak dan poleti na mestno kopališče.....dave s hčerko obe ene 3 EUR.....pozimi pa se ne gremo takega luksuza, da bi morali dva krat na teden plavati....pač prilagodimo gibanje letnemu času.....

Drugače je pa drsanje in rolanje zastonj brez učitelja.....user posted image



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: rolanje
2.4.2014 20:33:57   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

pozimi pa se ne gremo takega luksuza, da bi morali dva krat na teden plavati....


Odvisno, kaj je za nekoga luksuz. Za mene je luksuz TV s 100 programi, ki stanejo nekaj takega kot plavanje, npr.

Btw, na katerem kopališču je vstopnina za odrasel + otrok samo 3€?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: rolanje
2.4.2014 21:04:19   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

v bistvu pa je večina tega zgolj marketinški nateg......user posted image


Zakaj bi bilo pa vse nateg user posted image .

Jaz (ne otrok) sem se šla na tečaj plavanja v svojih srednjih letih. Znam plavat, relativno solidno sama od sebe, ampak tečaj naredi svoje. Tehnika, ki je sam ne osvojiš, posledično več užitka v plavanju in bolj razgibana po koncu. Tudi brez sem plavalal čisto solidno, ampak tečaj je dodal svoje. Za mene daleč od tega, da bi bil stran vržen denar. Najbrž je bil ta nateg celo cenejši kot če bi hodila plavat svobodno.


Jaz tudi ne razumem zakaj bi naj bil nateg. In zakaj je tečaj stran vržen denar in zakaj to avtomatično pomeni, da se družina ne druži in ne preživlja popoldnevov skupaj in se nima fajn? Pravilno plavat ga ne bom sama nikoli naučila, bi pa rada, da osvoji pravilno tehniko, ne vem, kaj je tukaj slabega. Isto velja za rolanje in za smučanje. Pa še tako je, da vem, da bo tamali bolj poslušal nekoga drugega kot pa domače, mislim, da ni izjema, kar se tega tiče. user posted image Raje kot za razne igrače, ki so mu zanimive glih 2 dni, dam denar za tečaj, od katerega vem, da bo nekaj imel.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: rolanje
2.4.2014 21:17:43   
patrino
Jat bom pa takole rekla in sem verjetno malo čudna za nekatere. Pa vendar...midva jemljeva začetke vožnje s kolesom, plavanje, rolanje , smučanje ...podobno kot pričetek samostojne hoje, govorjenja...Enostavno mora biti vse ob svojem času, brez brezveznega forsiranja itd. Tako kot mora biti otrok dovolj telesno in umsko razvit , da shodi, prične govoriti itd, tako pride čas ko se mu razvije ravnotežje, koordinacija itd. In ko ima otrok dovolj ravnotežja za na kolo , rolarje, smučke, potem ga osnov čisto lahko naučita starša. Seveda, če se s tem kolikor toliko ukvarjata in nista res izrazito nešportna tipa. Tako kot sva bila zraven pri prvih korakih..., želiva biti tudi, ko otrok spelje kolo brez pomožnih koles, ko prične z rolanjem , ko prvič splava. Mogoče sva sebična in egoistična, vendar so po moje prvi koraki, izkušnje, znanje pri nekem osnovnem športu veliko več kot drgnjenje tehnike. To je tisto druženje, prvo veselje, sreča, zadovoljstvo ob prvem uspehu. Tu hočeva biti zraven. Želiva deliti to veselje in ponos nad uspehom z mulčki in ne le opazovati od daleč, ko jih do tega pripelje nek super duper športni učitelj, ki v bistvu na tej stopnji niti ni potreben. Ker veva, da to zmoreva, tako tudi počneva.
Vsak , ki se vsaj za silo ukvarja s preprostimi športnimi zadevščinami, bo nekako znal preceniti, če je njegov otrok, na določenem področju za nekaj bolj nadarjen, uspešen...Šele takrat, ko se to pokaže, ga po moje lahko mirne duše vpišeš na kakšen tečaj, v klub, šolo, ki je pod strokovnim vodstvom.
Pri nas so stekle prve rokometne podaje z žogo, prvi nogomet, košarka...na domačem dvorišču- sedaj ta večji že tretje leto trenira v krajevnem športnem klubu, ker se je pač izkazalo, da mu zadeva gre dobro od rok. Mula je prve plesne korake standardnih plesov naredila na očkovih stopalih in tudi sedaj že več let obiskuje plesno šolo.Mali počne vse in mu vse tako dobro gre, da trenutno ne bi vedela, kaj je njegovo močno področje. Je še res premali, da bi bilo nekaj tako zelo očitno. Je pa definitivno šport njegovo močno področje, vendar mu ga za enkrat pomagamo razvijati kar na domačem dvorišču.
Tako kot pri mnogih drugih zadevah je tudi tu tako, da se vsak po svoje odloči. Osebno sem pač mnenja, da starši ne bi smeli biti tako zelo zakompleksani, z nizko samopodobo, leni ( da raje kot bi bili ob otroku pri prvih športnih uspehih, pijete v tistem času kavico nekje stran), da si ne bi upali, hoteli, želeli, svoje znanje osebno posredovati svojemu otroku in skupaj z njim uživali v prvih skupnih uspehih in skupnih dosežkih. Mislim, da si vsi to zaslužimo in imamo do tega pravico. Otroci in starši.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: rolanje
2.4.2014 21:38:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Btw, na katerem kopališču je vstopnina za odrasel + otrok samo 3€?


Ena od prednosti Prekmurja je v tem, da je hrana v gostilnah sorazmerno poceni (glede na druge dela Slovenije) in tudi izgleda kopališča.....user posted image

Mestno kopališče v Murski Soboti.....če kupiš mesečno karto prideš "skoz" s 3 EUR na dan (pa se greš ene 15 krat na mesec kopat).....ko so pa pred dvema letoma prodajali še cenejše karte po 17 uri, pa je bila taka karta za otroka in odraslega nekje 3 EUR (možno da je kak cent manj ali pa kak cent več)......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: rolanje
2.4.2014 21:39:57   
liliana
Patrino, se v celoti strinjam s tvojim postom......user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: rolanje
2.4.2014 21:41:01   
Sljiva
Joj, Liliana in Patrino, ko bi vidve le hotele enkrat sprejet, da svet ni črno-bel.

Ker po vajino ste na eni strani popolne družine, kjer vse poteka spontano, ljubeče, starši in otroci se cele popoldneve družijo, vse kipi in dehti od povezanosti, zadovoljstva, ljubezni in kvalitetnega preživljanja skupnega časa, na drugi strani smo ostali starši, ki smo se pustili marketinško nategnit in dali revčke neljubljene v te grozne, brezosebne tečaje, kjer se otroke forsira, da počnejo nekaj česar si v bistvu ne želijo, ampak starš hoče da to osvojijo, še preden so tega sposobni, malo zato da bi se hvalili pred sosedi, malo pa zato, da grejo takrat lahko na kavo in imajo mir.
user posted image

Pa vidve svojim otrokom pustita v šoli it na kak krožek? Ali je vajin odpor do tečajev omejen le na predšolske otroke?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: rolanje
2.4.2014 21:51:02   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva

Joj, Liliana in Patrino, ko bi vidve le hotele enkrat sprejet, da svet ni črno-bel.

Ker po vajino ste na eni strani popolne družine, kjer vse poteka spontano, ljubeče, starši in otroci se cele popoldneve družijo, vse kipi in dehti od povezanosti, zadovoljstva, ljubezni in kvalitetnega preživljanja skupnega časa, na drugi strani smo ostali starši, ki smo se pustili marketinško nategnit in dali revčke neljubljene v te grozne, brezosebne tečaje, kjer se otroke forsira, da počnejo nekaj česar si v bistvu ne želijo, ampak starš hoče da to osvojijo, še preden so tega sposobni, malo zato da bi se hvalili pred sosedi, malo pa zato, da grejo takrat lahko na kavo in imajo mir.
user posted image

Pa vidve svojim otrokom pustita v šoli it na kak krožek? Ali je vajin odpor do tečajev omejen le na predšolske otroke?

Češpljica, ne huduj seuser posted image Od kje si potegnila vse te nebuloze, ki jih sedaj stresaš na moj hrbet? To je moje mnenje. To so najini otroci. Ti imaš najverjetneje svoje. Uči, vzgajaj in pusti jim živeti po svoje. Nikoli ne bo za vse prav. Preden pa v bodoče popeniš in se zgražaš, pa ti svetujem, da dobro prebereš post, ki ga imaš namen kritizirati. Boš že tam ven dobila vse odgovore. Tudi na svoje zadnje vprašanje. Eh, ja...


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Sljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: rolanje
2.4.2014 22:06:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva

Joj, Liliana in Patrino, ko bi vidve le hotele enkrat sprejet, da svet ni črno-bel.

Ker po vajino ste na eni strani popolne družine, kjer vse poteka spontano, ljubeče, starši in otroci se cele popoldneve družijo, vse kipi in dehti od povezanosti, zadovoljstva, ljubezni in kvalitetnega preživljanja skupnega časa, na drugi strani smo ostali starši, ki smo se pustili marketinško nategnit in dali revčke neljubljene v te grozne, brezosebne tečaje, kjer se otroke forsira, da počnejo nekaj česar si v bistvu ne želijo, ampak starš hoče da to osvojijo, še preden so tega sposobni, malo zato da bi se hvalili pred sosedi, malo pa zato, da grejo takrat lahko na kavo in imajo mir.
user posted image

Pa vidve svojim otrokom pustita v šoli it na kak krožek? Ali je vajin odpor do tečajev omejen le na predšolske otroke?


A jaz bi se zdaj ob tvojem postu morala počutiti tako ogrožena kot ti ob mojih.......user posted image

Ja....moja hčerka hodi v šoli na krožek.....eno interesno dejavnost imajo itak obvezno.......user posted image ....si je pa sama še izbrala pevski zbor kot dodatno dejavnost, ker zelo rada poje......

In pri meni se ne gre toliko za odpor do dodatnih dejavnosti kot za to, da se danes otroke (predvsem majhne, ker triletni otrok ti itak težje pove kaj bi rad počel in kaj ga zanima, kot 7 in 8 letni otrok) pretirano sili in forsira v raznorazne tečaje pod strokovnim vodstvom......po moje nekajletni otrok tega ne potrebuje v taki meri, da se takoj po vrtcu mora še vsaj trikrat tedensko udeleževati nekih strokovno vodenih aktivnosti.....časa za prosto igro (kjer bi si sam nekaj vzel v roke in se bil sam sposoben z nečim zamotiti pa ni).....in potem so otroci navajeni, da se jih skoz strokovno usmerja....od malega....vsak korak, vsak gib in mu postane blazno dolgčas, če ga nihče k ničemur ne usmerja.....sam se pa sploh ne ve z ničemer zamotiti, ker ni imel praktično možnosti, da bi se sam zamotil, ker ga je vedno nekdo usmerjal......

In zato, ker 5 letni otrok po treh poskusih rolanja ali drsanja, ki itak trajajo ene 20 minut vsak, še ne zna TAKOJ PRAVILNO rolati ali drsati ga še ni treba vtakniti v tečaj.....in ker triletni otrok po treh podaljšanih vikendih v termah še ni splaval brez rokavčkov ga tudi ni treba takoj vtakniti v tečaj plavanja.....

Drugače pa precej teh lulalnih, kakalnih in gibalnih aktivnosti je pri nas potekalo spontano (ko je pač bil otrok pripravljen)......edino spontanost smo malo ovrgli zdaj, ko so se začeli v šoli učiti brati in pisati....ker je pač šola obvezna in jo mora končati in konec koncev tudi kaj odnesti od nje, smo jo tako matrali, da je vsak dan brala.....zdaj pa je branje že osvojila in zdaj jo ne matramo več toliko, vendar še vedno skoraj vsak dan bere......samo za branje nismo najemali profesionalca ampak sem jo "dresirala" kar jaz...





(odgovor članu Sljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: rolanje
2.4.2014 22:23:19   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Raje kot za razne igrače, ki so mu zanimive glih 2 dni, dam denar za tečaj, od katerega vem, da bo nekaj imel.


To je tudi lahko ena logika. Sploh ko nas nekaj veseli (saj denar moramo porabiti poleg nujnega za tisto, kar nam je v veselje), in šport je ena takih stvari. Ni dobro samo pretiravanje, kot nikjer drugje...pač raje porabim teh 40€ na mesec za plavanje (sezonska karta, ne semestralna, deljeno z 9) , kot za posedanje po kavah, ali npr. pred tv, ki stane toliko user posted image . Tu ne gre za nobeno pretiravanje, niti luksuz...to je ena kava na dan, mogoče še to ne.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: rolanje
2.4.2014 22:27:24   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


In zato, ker 5 letni otrok po treh poskusih rolanja ali drsanja, ki itak trajajo ene 20 minut vsak, še ne zna TAKOJ PRAVILNO rolati ali drsati ga še ni treba vtakniti v tečaj.....in ker triletni otrok po treh podaljšanih vikendih v termah še ni splaval brez rokavčkov ga tudi ni treba takoj vtakniti v tečaj plavanja


Drži enako kot drži, da so tudi tečaji v zdravi meri dobrodošli. Pač vidiš, kje imaš kot starš mejo poučevanja in kaj je tisto, kar otroka veseli in kjer bi se rad razvijal. To pač neguješ v okviru njegovih sposobnosti in svojih zmožnosti.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: rolanje
2.4.2014 22:40:25   
Sljiva

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



da se danes otroke pretirano sili in forsira v raznorazne tečaje pod strokovnim vodstvom......po moje nekajletni otrok tega ne potrebuje v taki meri, da se takoj po vrtcu mora še vsaj trikrat tedensko udeleževati nekih strokovno vodenih aktivnosti.....




OK, iskreno, koliko takšnih otrok / družin pa poznaš, da vrtčevskega otroka vsaj 3x tedensko vodijo na različne tečaje? No, jaz niti enega, pa živim v LJ. Pretiravaš in to fejst!user posted image


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: rolanje
2.4.2014 22:50:54   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva


IZVIRNO SPOROČILO: liliana



da se danes otroke pretirano sili in forsira v raznorazne tečaje pod strokovnim vodstvom......po moje nekajletni otrok tega ne potrebuje v taki meri, da se takoj po vrtcu mora še vsaj trikrat tedensko udeleževati nekih strokovno vodenih aktivnosti.....




OK, iskreno, koliko takšnih otrok / družin pa poznaš, da vrtčevskega otroka vsaj 3x tedensko vodijo na različne tečaje? No, jaz niti enega, pa živim v LJ. Pretiravaš in to fejst!user posted image




Prisiliš jih težko user posted image .
Če ostanem pri plavanju, eden se je drl, ampak ga potem ni več bilo. Ostali so (bolj ali manj user posted image ) lepo sledili. Podobni liliana je bilo v Prekmurju ali Prlekiji, ne vem, kam spadajo te toplice (smo bili ravno na dopustu, ko so začeli s tečajem), in eden se je drl. Večina pa sledi in se uči.
Je bilo pa 2x tedensko, nič več (za Prekmurje pa ne vem user posted image ) in veliko je bilo kar poparčkanih, starši na eni progi, mularija na drugi.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Sljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: rolanje
2.4.2014 22:53:15   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva


IZVIRNO SPOROČILO: liliana



da se danes otroke pretirano sili in forsira v raznorazne tečaje pod strokovnim vodstvom......po moje nekajletni otrok tega ne potrebuje v taki meri, da se takoj po vrtcu mora še vsaj trikrat tedensko udeleževati nekih strokovno vodenih aktivnosti.....




OK, iskreno, koliko takšnih otrok / družin pa poznaš, da vrtčevskega otroka vsaj 3x tedensko vodijo na različne tečaje? No, jaz niti enega, pa živim v LJ. Pretiravaš in to fejst![sm=smiley36.g



Kar nekaj.....tuji jezik.....rokoborba, fuzbal......balet.....pravljice v knjizniznici......plavanje......

(odgovor članu Sljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: rolanje
2.4.2014 23:16:16   
Sljiva

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva


IZVIRNO SPOROČILO: liliana



da se danes otroke pretirano sili in forsira v raznorazne tečaje pod strokovnim vodstvom......po moje nekajletni otrok tega ne potrebuje v taki meri, da se takoj po vrtcu mora še vsaj trikrat tedensko udeleževati nekih strokovno vodenih aktivnosti.....




OK, iskreno, koliko takšnih otrok / družin pa poznaš, da vrtčevskega otroka vsaj 3x tedensko vodijo na različne tečaje? No, jaz niti enega, pa živim v LJ. Pretiravaš in to fejst![sm=smiley36.g



Kar nekaj.....tuji jezik.....rokoborba, fuzbal......balet.....pravljice v knjizniznici......plavanje......



3-4 letniki vse to? Ste pa aktivni tam pri vas.user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: rolanje
3.4.2014 5:31:49   
liliana
In pri nas izpadeš še blazno pomemben, če rečeš "Joooooooooooj, od teh urnikov sem že vsa izmozgana......ne vem več kateri dan ga moram kam peljati"user posted image

Drugače pa ples ali ABC gibanja ali tuji jezik dvakrat na teden in enkrat ura pravljic pa hitro nanese to, kar si ti izpostavila in kar se tebi zdi fuuuuuul čudno......

(odgovor članu Sljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: rolanje
3.4.2014 9:36:02   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Jat bom pa takole rekla in sem verjetno malo čudna za nekatere. Pa vendar...midva jemljeva začetke vožnje s kolesom, plavanje, rolanje , smučanje ...podobno kot pričetek samostojne hoje, govorjenja...Enostavno mora biti vse ob svojem času, brez brezveznega forsiranja itd. Tako kot mora biti otrok dovolj telesno in umsko razvit , da shodi, prične govoriti itd, tako pride čas ko se mu razvije ravnotežje, koordinacija itd. In ko ima otrok dovolj ravnotežja za na kolo , rolarje, smučke, potem ga osnov čisto lahko naučita starša. Seveda, če se s tem kolikor toliko ukvarjata in nista res izrazito nešportna tipa. Tako kot sva bila zraven pri prvih korakih..., želiva biti tudi, ko otrok spelje kolo brez pomožnih koles, ko prične z rolanjem , ko prvič splava. Mogoče sva sebična in egoistična, vendar so po moje prvi koraki, izkušnje, znanje pri nekem osnovnem športu veliko več kot drgnjenje tehnike. To je tisto druženje, prvo veselje, sreča, zadovoljstvo ob prvem uspehu. Tu hočeva biti zraven. Želiva deliti to veselje in ponos nad uspehom z mulčki in ne le opazovati od daleč, ko jih do tega pripelje nek super duper športni učitelj, ki v bistvu na tej stopnji niti ni potreben. Ker veva, da to zmoreva, tako tudi počneva.
Vsak , ki se vsaj za silo ukvarja s preprostimi športnimi zadevščinami, bo nekako znal preceniti, če je njegov otrok, na določenem področju za nekaj bolj nadarjen, uspešen...Šele takrat, ko se to pokaže, ga po moje lahko mirne duše vpišeš na kakšen tečaj, v klub, šolo, ki je pod strokovnim vodstvom.
Pri nas so stekle prve rokometne podaje z žogo, prvi nogomet, košarka...na domačem dvorišču- sedaj ta večji že tretje leto trenira v krajevnem športnem klubu, ker se je pač izkazalo, da mu zadeva gre dobro od rok. Mula je prve plesne korake standardnih plesov naredila na očkovih stopalih in tudi sedaj že več let obiskuje plesno šolo.Mali počne vse in mu vse tako dobro gre, da trenutno ne bi vedela, kaj je njegovo močno področje. Je še res premali, da bi bilo nekaj tako zelo očitno. Je pa definitivno šport njegovo močno področje, vendar mu ga za enkrat pomagamo razvijati kar na domačem dvorišču.
Tako kot pri mnogih drugih zadevah je tudi tu tako, da se vsak po svoje odloči. Osebno sem pač mnenja, da starši ne bi smeli biti tako zelo zakompleksani, z nizko samopodobo, leni ( da raje kot bi bili ob otroku pri prvih športnih uspehih, pijete v tistem času kavico nekje stran), da si ne bi upali, hoteli, želeli, svoje znanje osebno posredovati svojemu otroku in skupaj z njim uživali v prvih skupnih uspehih in skupnih dosežkih. Mislim, da si vsi to zaslužimo in imamo do tega pravico. Otroci in starši.


Patrino, posplošuješ in dramatiziraš, kot vedno. Pa čeprav se z veliko tvojih postov strinjam oz. ti dam prav. user posted image

Veš, tudi midva sama sva ga naučila plavanja, pa vožnje s ta pravim kolesom (pomožnih koleščkov sploh ni imel, lahko bi rekla, po tvoji logiki, da nisva bila toliko lena, da bi mu jih dala gor in zraven mirno uživala, ker ne more pasti, ampak sva verjela v njegove sposobnosti in sva ga spodbujala, da je zvozil pravo kolo brez koleščkov in sva bila seveda ultra ponosna nanj in on nase), pa rolanja, prejšnji vikend smo cel vikend preživeli zunaj, Rožnik, Jošt in kar je bilo najbolj luštno, tavelik je prvič stal na rolerjih, tamali pa prvič na poganjalčku in obema je šlo po parih urah super. V tečaj plavanja sem ga dala zato, ker so ga imeli že v vrtcu in mu je bilo zelo všeč in si je želel še (sploh zato, ker je v vrtcu na tečaju parkrat manjkal, ker je bil bolan) in je od njega veliko odnesel. 5 ur tečaja rolanja si pa tudi lahko privoščim in ker ga veseli, mu bom to tudi omogočila. Vmes pa ne sedim na kavici, ker je niti ne pijem, si pa kakšno vodo privoščim, ja. In s tem, ko sem ga dala v tečaj, prav nič ne zamujam v njegovem razvoju in napredovanju in prav nič manj se ne čutim ponosno, sposobno itd. kot ti, ki otroka nisi dala v noben tečaj in tudi moj otrok ni prav nič prikrajšan ker se z njim ogromno ukvarjava in ga seznanjava s športnimi aktivnostmi, tudi s hojo v naravo, ki jo marsikazeri starši zapostavljajo in se lahko pri 5 letih pohvali s kar zajetnim številom štampiljk iz raznoraznih okoliških hribčkov in hribov. In tudi tamali gre po njegovih stopinjah, pri 22 mesecih je sam prišel na Rožnik. Tako da tudi tisti, ki damo otroka v kakšen tečaj ne samo zato, da bo osvojil pravilno tehnioko temveč predvsem zato, ker vidiš, da ga to veseli, preživljamo kakovosten čas s svojimi otroci. Ker si to zaslužijo. Tako otroci kot tudi starši.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 3.4.2014 9:40:44 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: rolanje
3.4.2014 9:37:20   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Btw, na katerem kopališču je vstopnina za odrasel + otrok samo 3€?


Ena od prednosti Prekmurja je v tem, da je hrana v gostilnah sorazmerno poceni (glede na druge dela Slovenije) in tudi izgleda kopališča.....user posted image

Mestno kopališče v Murski Soboti.....če kupiš mesečno karto prideš "skoz" s 3 EUR na dan (pa se greš ene 15 krat na mesec kopat).....ko so pa pred dvema letoma prodajali še cenejše karte po 17 uri, pa je bila taka karta za otroka in odraslega nekje 3 EUR (možno da je kak cent manj ali pa kak cent več)......



je bilo tudi lani po 17. uri cenej...sicer pa ob tej vročini prej itak ni bilo za iti....midva sva šla vsak dan tam ob 17.30 pa do konca...najlepše...

celo tako sva imela....

user posted image

:) tak da ja...po tej strani hb za mala mesta...

sicer pa se strinjam s patrino in liliano....

tudi jaz nisem pristaš tega vozakanja od krožka do krožka user posted image
moj v vrtcu ni imel nobene popoldanske dejavnosti, smo raje popoldneve preživeli na kolesu, na skejt progah, kopališčih, na sprehodih, igranju z žogo...ni da ni....to je bil še čas, ko je še hotel biti samo z nama user posted image

v prvem razredu sem dovolila eno popoldansko dejavnost - break dance in neomejeno št. med šolo....pa si je tudi tam izbral športni krožek in košarko....

zdaj v drugem pa so že bolj prisotne njegove želje...popoldansko sem tudi rekla eno....od lani....nakar si je zaželeš še odbojke....prejšnjič je šel s prijateljem na rokoborbo in ko sem prišla po njega, je bil že na blazinah in hoče trenirati tudi to...a,mpak smo proti temu ker je 3 x tedensko poleg 2 x plesa in 2x odbojke....kompromis je, da hodi 1 x v petek, ko nima več nobenih obveznosti za šolo....
poleg tega pa vsak sončni dan izkoristimo še za vse, kar radi počnemu skupaj zunaj....pohodi, kolesarjenje, kopanje...ni da ni...

v šoli pa lego krožek in nemščina....

meni je samo pomembno, da se ukvarja s športom, ker menim, da so današnji otroci in premalo zunaj in se premalo gibljejo....nisem pa zato, da so s tem preobremenjeni in da se jih preveč forsira...ker roko na srce, malokateri bo vrhunski športnik...ampak večina staršev se na žalost obnaša tako, kot če bi bili vsi na tej poti....večina pa jih v drugem razredu ne zna ujeti niti žoge user posted image


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: rolanje
3.4.2014 10:40:23   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Jat bom pa takole rekla in sem verjetno malo čudna za nekatere. Pa vendar...midva jemljeva začetke vožnje s kolesom, plavanje, rolanje , smučanje ...podobno kot pričetek samostojne hoje, govorjenja...Enostavno mora biti vse ob svojem času, brez brezveznega forsiranja itd. Tako kot mora biti otrok dovolj telesno in umsko razvit , da shodi, prične govoriti itd, tako pride čas ko se mu razvije ravnotežje, koordinacija itd. In ko ima otrok dovolj ravnotežja za na kolo , rolarje, smučke, potem ga osnov čisto lahko naučita starša. Seveda, če se s tem kolikor toliko ukvarjata in nista res izrazito nešportna tipa. Tako kot sva bila zraven pri prvih korakih..., želiva biti tudi, ko otrok spelje kolo brez pomožnih koles, ko prične z rolanjem , ko prvič splava. Mogoče sva sebična in egoistična, vendar so po moje prvi koraki, izkušnje, znanje pri nekem osnovnem športu veliko več kot drgnjenje tehnike. To je tisto druženje, prvo veselje, sreča, zadovoljstvo ob prvem uspehu. Tu hočeva biti zraven. Želiva deliti to veselje in ponos nad uspehom z mulčki in ne le opazovati od daleč, ko jih do tega pripelje nek super duper športni učitelj, ki v bistvu na tej stopnji niti ni potreben. Ker veva, da to zmoreva, tako tudi počneva.
Vsak , ki se vsaj za silo ukvarja s preprostimi športnimi zadevščinami, bo nekako znal preceniti, če je njegov otrok, na določenem področju za nekaj bolj nadarjen, uspešen...Šele takrat, ko se to pokaže, ga po moje lahko mirne duše vpišeš na kakšen tečaj, v klub, šolo, ki je pod strokovnim vodstvom.
Pri nas so stekle prve rokometne podaje z žogo, prvi nogomet, košarka...na domačem dvorišču- sedaj ta večji že tretje leto trenira v krajevnem športnem klubu, ker se je pač izkazalo, da mu zadeva gre dobro od rok. Mula je prve plesne korake standardnih plesov naredila na očkovih stopalih in tudi sedaj že več let obiskuje plesno šolo.Mali počne vse in mu vse tako dobro gre, da trenutno ne bi vedela, kaj je njegovo močno področje. Je še res premali, da bi bilo nekaj tako zelo očitno. Je pa definitivno šport njegovo močno področje, vendar mu ga za enkrat pomagamo razvijati kar na domačem dvorišču.
Tako kot pri mnogih drugih zadevah je tudi tu tako, da se vsak po svoje odloči. Osebno sem pač mnenja, da starši ne bi smeli biti tako zelo zakompleksani, z nizko samopodobo, leni ( da raje kot bi bili ob otroku pri prvih športnih uspehih, pijete v tistem času kavico nekje stran), da si ne bi upali, hoteli, želeli, svoje znanje osebno posredovati svojemu otroku in skupaj z njim uživali v prvih skupnih uspehih in skupnih dosežkih. Mislim, da si vsi to zaslužimo in imamo do tega pravico. Otroci in starši.


Patrino, posplošuješ in dramatiziraš, kot vedno. Pa čeprav se z veliko tvojih postov strinjam oz. ti dam prav. user posted image

Veš, tudi midva sama sva ga naučila plavanja, pa vožnje s ta pravim kolesom (pomožnih koleščkov sploh ni imel, lahko bi rekla, po tvoji logiki, da nisva bila toliko lena, da bi mu jih dala gor in zraven mirno uživala, ker ne more pasti, ampak sva verjela v njegove sposobnosti in sva ga spodbujala, da je zvozil pravo kolo brez koleščkov in sva bila seveda ultra ponosna nanj in on nase), pa rolanja, prejšnji vikend smo cel vikend preživeli zunaj, Rožnik, Jošt in kar je bilo najbolj luštno, tavelik je prvič stal na rolerjih, tamali pa prvič na poganjalčku in obema je šlo po parih urah super. V tečaj plavanja sem ga dala zato, ker so ga imeli že v vrtcu in mu je bilo zelo všeč in si je želel še (sploh zato, ker je v vrtcu na tečaju parkrat manjkal, ker je bil bolan) in je od njega veliko odnesel. 5 ur tečaja rolanja si pa tudi lahko privoščim in ker ga veseli, mu bom to tudi omogočila. Vmes pa ne sedim na kavici, ker je niti ne pijem, si pa kakšno vodo privoščim, ja. In s tem, ko sem ga dala v tečaj, prav nič ne zamujam v njegovem razvoju in napredovanju in prav nič manj se ne čutim ponosno, sposobno itd. kot ti, ki otroka nisi dala v noben tečaj in tudi moj otrok ni prav nič prikrajšan ker se z njim ogromno ukvarjava in ga seznanjava s športnimi aktivnostmi, tudi s hojo v naravo, ki jo marsikazeri starši zapostavljajo in se lahko pri 5 letih pohvali s kar zajetnim številom štampiljk iz raznoraznih okoliških hribčkov in hribov. In tudi tamali gre po njegovih stopinjah, pri 22 mesecih je sam prišel na Rožnik. Tako da tudi tisti, ki damo otroka v kakšen tečaj ne samo zato, da bo osvojil pravilno tehnioko temveč predvsem zato, ker vidiš, da ga to veseli, preživljamo kakovosten čas s svojimi otroci. Ker si to zaslužijo. Tako otroci kot tudi starši.

Glede posploševanja in dramatiziranja: kakor za koga.
Glede želje otroka, da bi ga drilal nek tuj instruktor pri 2, 3, 4,...predšolskih letih pa: najini tega nimajo oz. niso imeli.. Družijo se s sovrstniki v vrtcu, na obiskih, s sosedii, med seboj.. itd, tako, da jim družbe ne manjka in ne čutijo potrebe po tem, da bi zaradi tega že tako zgodaj hodili na te popoldanske strokovno vodene dejavnosti, prav tako pa ob osvajanju prvih korakov pri različnih športnih in ostalih dejavnostih, neznansko uživajo z nama. Kot sem že rekla, pri nas tako, pri vas drugače. Moj pogled na te zadeve je pač takšen, tvoj drugačen. Ni dileme, da je moj pravilnejši, vendar - pač tako jeuser posted image

< Sporočilo je popravil patrino -- 3.4.2014 10:42:32 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: rolanje
3.4.2014 10:51:42   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Tako da tudi tisti, ki damo otroka v kakšen tečaj ne samo zato, da bo osvojil pravilno tehnioko temveč predvsem zato, ker vidiš, da ga to veseli, preživljamo kakovosten čas s svojimi otroci. Ker si to zaslužijo. Tako otroci kot tudi starši.



moja daljna sorodnica je očitno preživela veliko kakovostnega časa s svojim otrokom.....v avtu...ko ga je šlepala iz ene dejavnosti na drugo...

o tem mam jaz sicer svoje mnenje...ampak ok, če komu to paše....

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: rolanje
3.4.2014 10:59:15   
pomlad08
Ojoj, ne samo, da se strinjam s Patrino in Liliano, sama se čudim že zgolj dejstvu, da je očitno (sploh nisem vedela, dokler nisem prebrala te teme) absolutno nujno, da se otroku kupi vsa možna prevozna sredstva na tem planetu ... Ugotavljam, da 3letnik po merilih RR-mam ni pravi 3letnik, če nima v lasti kolesa, tricikla, poganjalca, rolerjev, gokarta, drsalk, plastičnega traktorja, skiroja, superg s kolesci in ostale šare user posted image Mi zaenkrat shajamo kar s kolesom in z nogami, pa nam nič ne manjka user posted image

Jasno, strinjam se, da če otrok želi rolati, se mu pač da rolerje in naj rola, ampak če se mu pele oz., kot pravi avtorica, "nima volje", je na igrišču/gozdu/pred bajto/travniku še 100 stvari, ki se jih počne brez kakršnihkoli pripomočkov. Pri nas je npr. letos totalen hit plezanje. In nabiranje palic, vse so tok fine, da jih moramo nujno nest domov -- jih imam poln balkon, resno! user posted image

Popravek: ne, če se mu pele, ampak če se mu NE pelje user posted image Oz. po domače, če se mu j.e.b.e user posted image

< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 3.4.2014 11:02:23 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: rolanje
3.4.2014 11:12:46   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
da se ... mora še vsaj trikrat tedensko udeleževati nekih strokovno vodenih aktivnosti.....časa za prosto igro (kjer bi si sam nekaj vzel v roke in se bil sam sposoben z nečim zamotiti pa ni).....in potem so otroci navajeni, da se jih skoz strokovno usmerja....od malega....vsak korak, vsak gib in mu postane blazno dolgčas, če ga nihče k ničemur ne usmerja.....sam se pa sploh ne ve z ničemer zamotiti, ker ni imel praktično možnosti, da bi se sam zamotil, ker ga je vedno nekdo usmerjal......



Se strinjam z liliano.

Včeraj sem med drugim poslušala na roditeljskem sestanku v vrtcu pri 4-letniku, kako so gibalno nespretni ter kako ne znajo si sami zamisliti domišljijske zgodbe.

Pa ne, da ne bi imeli dandanašnji otroci dostopa do pravljic, risank ..., ampak verjetno je veliko preveč podajanja vsebin, premalo pa otroci potem sami delajo na tem, da bi sami si izmišljali zgodbe in svoje junake.

Da otroci v igralnici zelo radi norijo, zunaj pa mnogi praktično otrpnejo. Sem razmišljala, koliko na to vplivamo starši, ko se hudujemo na otroke, ker so umazani, raztrgani, blatni, da se potem raje sploh več sproščeno ne igrajo na prostem.
In koliko ne pustimo otrokom prostega ustvarjanja, da nočejo / ne upajo trgati papirjev, rezati listov, packati z barvami, plastelinom ... Dejali sta, da enostavno ne delajo izdelkov brez da jih spodbujata, dajata navodila, vodita skozi nastajanje.

Mislim, da se starši sploh ne zavedamo, koliko dejansko - kljub dobrim namenom, ali pa ravno zaradi njih - prav pohabljamo otroke.



Glede tečajev VS. samoučenja - mislim, da večino stvari lahko starši vsaj na začetku naučimo sami. Predvsem s svojim zgledom.
Če pa je mene npr. strah vode in ne grem vanjo dlje kot do gležnjev, pa moram biti toliko iskrena do sebe, še bolj pa do otroka, da je takrat veliko bolje, da ga plavanja nauči kdo drug.
Enako, če gre za specifične športe, ki potrebujejo dobro strokovno vodstvo že od začetka, prav tako pa takrat, ko nas otrok začne v določeni njemu všečni dejavnosti prekašati, je pa gotovo smiselno razmisliti o tečajih, kjer dobi, kar želi.
Podobno tudi, če imajo starši ali kakršnekoli zdravstvene težave ali pa - mislim da to pri mnogih tudi ni zanemarljiivo - službene obveznosti.

Ker če imam na izbiro, da bo otrok zaradi mojih omejitev celo popoldne pred TV ali na vodeni dejavnosti, se raje odločim za vodeno dejavnost. Imamo vsi skupaj več od tega.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: rolanje
3.4.2014 11:17:38   
Jabček
Naš rola že od 3 leta dalje. Pri petih je rolal bolje od večine odraslih, dandanes pa razturava na rolarjih.
Sta pa tu bila dva pogoja izpolnjena: a)velika želja in b)sem licenčni učitelj rolanja in drsanja in je bil zraven na ogromno tečajih
Dejansko pa njega posebaj nisem nikoli učila user posted image

Za privajanje na rolanje pa je 5-letnik čisto dovolj star.
Pa še nekaj - kupite raje rabljene dobre rolarje (ala Roches Orlando), kot pa te Lidl, Hofer itd - mehke rolarje, s katerimi otrok praktično nima dobre osnove za učenje. Samo tako opazek, ker sem res učila otroke z svašta rolarji, tudi Barbie user posted image (olubijezus!!!)

In kot je prej že ena omenila - ni reklama, sama tudi ne učim več. Pomankanje časa in (ne me zdaj linčat ljubi RR) eni otroci se RES ne znajo obnašat - in sem bila včasih res čisto izmozgana po 45minutah, pa čeprav sem imela samo enega podivjanega piškotEka user posted image , ki je uničil delovanje celotne skupine. Čeprav se ti mali res zgolj privajajo na rolarje, ampak potem očitno potegne še zraven vzgajanje drugih otrok, ki ne poznajo besede NE, VRSTA itn.
Po petih letih sem ugotovila, da nisem za tako user posted image - z veseljem pa še vzamem kakšnega odraslega, samo ne žensk, ki se bojijo, da si bodo ob padcu zlomile noht. Ni to moj vir zaslužka, zato sem lahko izbirčna user posted image

< Sporočilo je popravil Jabček -- 3.4.2014 11:18:25 >

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: rolanje
3.4.2014 11:19:51   
Jabček
O, smo že spet pri popoldanskih dejavnostih? user posted image

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?