|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dopust za otroke,...
31.3.2014 16:17:12   
enea
imam eno vprašanje, če je katera od foha toliko bolje,..
tako, imam dva otroka in odločbo o dopustu za leto 2014, dopust za otroke:
- do 7 let= 2 dni
- do 15 let = 1 dan
Kdaj se začnejo šteti "leta", v tistem letu, ko dopolni ali šele potem, če je otrok rojen avgust ali september... se pravi a dobim letost 2 dni še dopusta, čeprav ima septembra 7 let ali ne več,...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 17:56:28   
Stanislava_
Če vprašaš v kadrovski?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 18:28:33   
enea
ne, rada bi se prej "zakonsko" pozanimala kako stvari tečejo,..

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 20:59:14   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: enea

imam eno vprašanje, če je katera od foha toliko bolje,..
tako, imam dva otroka in odločbo o dopustu za leto 2014, dopust za otroke:
- do 7 let= 2 dni
- do 15 let = 1 dan
Kdaj se začnejo šteti "leta", v tistem letu, ko dopolni ali šele potem, če je otrok rojen avgust ali september... se pravi a dobim letost 2 dni še dopusta, čeprav ima septembra 7 let ali ne več,...


ja, dobiš 2 dneva

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:11:51   
petea
da še podprem trditev:
http://www.mizs.gov.si/si/medijsko_sredisce/pogosta_vprasanja_in_odgovori/letni_dopust_in_regres_za_letni_dopust/:





12.Delavka ima otroka, ki bo v mesecu oktobru star 15 let, ali ji v letošnjem letu pripada en dan dodatnega dopusta?

Tretji odstavek 159. člena ZDR določa, da ima mati in delavec samohranilec pravico do enega dodatnega dneva letnega dopusta za vsakega otroka do dopolnjenega 15 let starosti, podobno določbo pa vsebuje tudi KPVIZ. Če ima delavka otroka, ki v tekočem letu dopolni 15 let starosti, ima ne glede na to v katerem mesecu bo otrok dopolnil 15 let, pravico do enega dodatnega dneva letnega dopusta. Enako velja za otroke do 7 leta, le da v takem primeru materam in očetom samohranilcem pripada še dodatni dan (skupno dva dneva).


analogno mora veljati za starostno mejo 7 let

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:23:02   
enea
petea hvala za odgovor,..
pred 5 leti to ni bilo tako, zato sprašujem, moja ta večja je rojena avgusta in so mi leta 2009 pripisali samo en dan dopusta z razlago da imam pravico samo 1 dan, zato ker bo otrok imel v tekočem letu 7 let,.. ni važno na mesec,..user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:29:40   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: enea

imam eno vprašanje, če je katera od foha toliko bolje,..
tako, imam dva otroka in odločbo o dopustu za leto 2014, dopust za otroke:
- do 7 let= 2 dni
- do 15 let = 1 dan
Kdaj se začnejo šteti "leta", v tistem letu, ko dopolni ali šele potem, če je otrok rojen avgust ali september... se pravi a dobim letost 2 dni še dopusta, čeprav ima septembra 7 let ali ne več,...


Sem šla brat zakon, ki pravi:

(4) Delavec ima pravico do enega dodatnega dneva letnega dopusta za vsakega otroka, ki še ni dopolnil 15 let starosti
 
Razumem do vključno starosti 14 let.
Torej, če je otrok letnik 1999, ti letos dopust ne pripada več?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:32:23   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Torej, če je otrok letnik 1999, ti letos dopust ne pripada več?



Ja, ti. Takšno je stališče pristojnega ministrstva.
Glej povezavo v mojem zgornjem sporočilu.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:34:45   
Stanislava_
Petea, nič mi ne odpre user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:42:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Petea, nič mi ne odpre user posted image


Skopiraj vprašanje v google, pa te vrže na stran ministrstva z vprašanji....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:44:42   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Torej, če je otrok letnik 1999, ti letos dopust ne pripada več?



Ja, ti. Takšno je stališče pristojnega ministrstva.


Interpreteacija velja za kolektivno pogodbo KVIP.
Enea, preveri še, kako je v vaši kolektivni pogodbi.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:45:05   
petea
ne vem, v čem je problem

tu je povezava na posnetek strani:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:x-hMND3C_fsJ:www.mizs.gov.si/si/medijsko_sredisce/pogosta_vprasanja_in_odgovori/letni_dopust_in_regres_za_letni_dopust/+&cd=2&hl=sl&ct=clnk&gl=si

drugače pa v google vtipkat: 'dodatni dan dopusta za otroka', pa poiskat stran ministrstva (meni jo pokaže drugo po vrsti)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:46:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: enea

petea hvala za odgovor,..
pred 5 leti to ni bilo tako, zato sprašujem, moja ta večja je rojena avgusta in so mi leta 2009 pripisali samo en dan dopusta z razlago da imam pravico samo 1 dan, zato ker bo otrok imel v tekočem letu 7 let,.. ni važno na mesec,..user posted image


Saj tudi po odgovoru ministrstva ni važen mesec.....

Drugače pa v ZDR in v kolektivni pogodbi ni specificirano točno kako se to upošteva......zato se v takih primerih uporabijo mnenja pristojnih ministrstev.....če seveda obstajajo......

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:48:25   
petea
moj dragi je dobil sklep o dopustu pred dnevi - tudi za otroka, ki letos dopolni 7 let, ima priznana 2 dodatna dneva dopusta - torej gre za enak primer kot pri enei

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:48:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Interpreteacija velja za kolektivno pogodbo KVIP.
Enea, preveri še, kako je v vaši kolektivni pogodbi.


Saj ji v kolektivni pogodbi piše, da ji pripadata 2 dneva za otroka do 7 let (ker so ji izdali tako odločbo)....ne piše pa v KP točno, kako se obračunavata dodatna 2 dneva tisto leto, ko otrok dopolni 7 let......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:50:20   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

moj dragi je dobil sklep o dopustu pred dnevi - tudi za otroka, ki letos dopolni 7 let, ima priznana 2 dodatna dneva dopusta - torej gre za enak primer kot pri enei


Mate pa fajn kolektivne pogodbeuser posted image .....v "naši" namreč teh 2 dni ni.....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:52:38   
enea
Glede na TOLE ( 12 točka) so meni po zakonu dali še en dan dopusta na otroka do 7 let,..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:53:59   
Stanislava_
Lahko dobiš priznano več  - glede na KP ali glede na statut firme..ali glede na interpretacije user posted image .



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 21:54:43   
enea
petea, a si ti brezposelna,.. ker namreč moj mož za obe skupaj dobi 2 dni, odkar je mala rojena,,.. se pravi za vsako po en dan

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 22:12:00   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: enea

petea, a si ti brezposelna,..


nisem


enea,
ne razumem več čisto sedaj:
navajaš točko 12 iz one povezave zaradi dodatnega dneva zaradi samohranilstva.
Jaz sem mislila, da ti in moj dragi spadata pod isto KP oz. pod KP s podobno ureditvijo - torej da vam (po novem?) za otroke do 7 leta priznavajo 2 dneva dopusta, četudi niste samohranilci?

Ali pa je moj dragi samohranilec, pa jaz tega ne vem?!? user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: enea
ker namreč moj mož za obe skupaj dobi 2 dni, odkar je mala rojena,,.. se pravi za vsako po en dan


Tako je v splošnem v skladu z zakonom - vsakemu od zaposlenih staršev se poveča št. dni dopusta za en dan po otroku. Torej, če sta zaposlena oba, oba dobita po en dan dopusta za vsakega otroka.



< Sporočilo je popravil petea -- 31.3.2014 22:21:13 >

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 22:21:56   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: enea
ker namreč moj mož za obe skupaj dobi 2 dni, odkar je mala rojena,,.. se pravi za vsako po en dan


Tako je v splošnem v skladu z zakonom - vsakemu od zaposlenih staršev se poveča št. dni dopusta za en dan po otroku. Torej, če sta zaposlena oba, oba dobita po en dan dopusta za vsakega otroka.





ne. jaz dobim 1 do 15 in 2 do 7let, moj pa za vsako po 1 dan
pa še to, jaz delam v VIZ moj pa PRI d.o.o

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 22:23:58   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: enea

petea, a si ti brezposelna,..


nisem


enea,
ne razumem več čisto sedaj:
navajaš točko 12 iz one povezave zaradi dodatnega dneva zaradi samohranilstva.
Jaz sem mislila, da ti in moj dragi spadata pod isto KP oz. pod KP s podobno ureditvijo - torej da vam (po novem?) za otroke do 7 leta priznavajo 2 dneva dopusta, četudi niste samohranilci?


Ali pa je moj dragi samohranilec, pa jaz tega ne vem?!? user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: enea
ker namreč moj mož za obe skupaj dobi 2 dni, odkar je mala rojena,,.. se pravi za vsako po en dan


Tako je v splošnem v skladu z zakonom - vsakemu od zaposlenih staršev se poveča št. dni dopusta za en dan po otroku. Torej, če sta zaposlena oba, oba dobita po en dan dopusta za vsakega otroka.





ne ne tam je samo navedeno da imajo to pravico tudi samohranilci, tako jaz razumem

v četrtem postu si tudi ti citirala to točko

< Sporočilo je popravil enea -- 31.3.2014 22:26:14 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 22:31:33   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: enea


ne. jaz dobim 1 do 15 in 2 do 7let, moj pa za vsako po 1 dan
pa še to, jaz delam v VIZ moj pa PRI d.o.o


Za tvojega verjetno velja druga kolektivna pogodba kot zate......jaz za svojo hčerko tudi dobim le 1 dan.....

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 22:32:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: enea

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: enea

petea, a si ti brezposelna,..


nisem


enea,
ne razumem več čisto sedaj:
navajaš točko 12 iz one povezave zaradi dodatnega dneva zaradi samohranilstva.
Jaz sem mislila, da ti in moj dragi spadata pod isto KP oz. pod KP s podobno ureditvijo - torej da vam (po novem?) za otroke do 7 leta priznavajo 2 dneva dopusta, četudi niste samohranilci?


Ali pa je moj dragi samohranilec, pa jaz tega ne vem?!? user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: enea
ker namreč moj mož za obe skupaj dobi 2 dni, odkar je mala rojena,,.. se pravi za vsako po en dan


Tako je v splošnem v skladu z zakonom - vsakemu od zaposlenih staršev se poveča št. dni dopusta za en dan po otroku. Torej, če sta zaposlena oba, oba dobita po en dan dopusta za vsakega otroka.





ne ne tam je samo navedeno da imajo to pravico tudi samohranilci, tako jaz razumem

v četrtem postu si tudi ti citirala to točko


Matr...vidim da imamo res super zakonodajo.....še pri tako enostavni stvari kot je dopust znamo zakomplicirati.......

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dopust za otroke,...
31.3.2014 22:40:22   
petea
sem sedaj šla pogledat KP za VIZ - čistopisa seveda nimate nikjer objavljenega:

- od l. 2011 v KP več nimate navedeno, da po dva dodatna dneva veljata samo za samohranilce, ampak za vse zaposlene z otroki do 7 leta starosti

tako da, ja, na tej osnovi si ti upravičena po KP do 2 x 2 dnevov za tvoja otroka, tvoj mož, ki mu dopust obračunavajo 'samo' po zakonu, pa do 2 x 1 dneva dodatnega dopusta za otroka


Jaz sem tisto 12. točko citirala zaradi razlage, kako se upošteva dodatni dopust v mejnem 15. letu, ti si pa mi odgovorila, da so ti po tisti razlagi pripadata 2 dneva, kar je v skladu z osnovnim zakonom, kadar ni KP z drugačnimi določili, namenjeno samo samohranilcem.
Tam nekje sem se izgubila oz. mi ni bilo jasno, kam točno spadaš.



No, če ste prebile skozi tole mojo nočno kolobocijo zapisa in jo razumete, ste dobre. user posted image


(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?