|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:16:27   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


Praviš, da je bilo pred nosečnostjo vse super. Kam se je izgubil ta super zdaj? Kakšen mož je to, ki dela cele dneve? Ne razumem. Ali je nesposoben (ker sposobni ne rabijo cel dan, da nekaj naredijo!), ali pa se te izogiba. Meni deluje mož zelo antipatično, če se lahko tako izrazim. Lahko se še bolj direktno - obična ped.er.čina je, ki je stisnil rep med noge. Seumaknil v službo, s sinom se ne ukvarja, niti si ne želi - otrok to čuti, in zato joka, in na tebe je jezen. Zakaj že? Kje pa je tisto, v dobrem in slabem?? Naj ti pomaga, ne pa da cele dneve visi v službi!


Se ti ne zdi, da malo pretiravaš? Marsikdo danes potegne v službi pa ne zato, ker bi bil nesposoben.


Eno je potegnit, kadar je potrebno, drugo je cele dneve viset v službi, kar običajno pomeni, ne da delaš, ampak da visiš.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:17:58   
Jabček
Res, ne govovrimo zaman :) otroc so tut lahko mali krvolocni vampirji :) cim dlje bos ti vlekla, tezje bo.... Ves, lepo je biti dojeca mami, nic ne recem, ampak ziv bog me ne preprica, da bom drugega dojila dlje kot eno leto....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:19:00   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

ampak ziv bog me ne preprica, da bom drugega dojila dlje kot eno leto....


pri tretjem boš ugotovila, da je še to preveč user posted image

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:19:31   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Res, ne govovrimo zaman :) otroc so tut lahko mali krvolocni vampirji :) cim dlje bos ti vlekla, tezje bo....


Otrok je "egoističen"; njemu je lepo, ko se doji...in, ali bi ti opustila nekaj, pri čemer ti je lepo? Najbrž ne bi...

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:21:54   
m_o_i
na kratko: avtorica teme ne mara sebe, otrok je njeno ogledalo.

neprespanost, vem kaj je-sem eno leto hranila mulca striktno na tri ure, da je imel "zadovoljivo" tezo, depresija, zalibog, tudi vem kaj je (ampak sreca da iz casov pred materinstvom)-rajsi imam, da sosedje govorijo, da sem na antidepresivih(ni tak bau bau, res ne) kot to, da otroka pretepam...

ne pisem, da ti je lahko: kot zapisano zgoraj predobro vem, kako se pocutis, ampak zacni imeti rada sebe za zacetek (kako in zakaj pa je na tebi)

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:22:17   
Jabček
Pa da ne bo pomote, neskoncno ga imam rada. Samo se danes mi grejo kocine pokonci!!!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:24:11   
Jabček

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

ampak ziv bog me ne preprica, da bom drugega dojila dlje kot eno leto....


pri tretjem boš ugotovila, da je še to preveč user posted image
Tretjega ne bo. Sem egoist - sam kaj ko gre horda treh studirat?:)))

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:24:21   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

otrok je njeno ogledalo.



se strinjam, vendar bi še dodala ... otrok je ogledalo obeh, nje in očeta, njunega odnosa, ki ga čuti...

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:31:49   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Prej je tudi ona hodila v službo zdaj pa so vsi trije odvisni od njegove plače.


Eno leto definitivno niso bili, saj živimo v socialno državi, kjer obstaja vsaj 12mesečno porodniško nadomestilo + otroški dodatki.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:32:11   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

otrok je njeno ogledalo.



se strinjam, vendar bi še dodala ... otrok je ogledalo obeh, nje in očeta, njunega odnosa, ki ga čuti...


user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:34:09   
ronja
Vem, da bi se morala nekako zase pri možu postaviti, ampak, ko gre ponoči hrano za sina delat, se počutim popolnoma ponižano in nesposobno in krivo.

Nehaj! Oba sta se odločila za otroka in zdaj oba skrbita zanj, s tem ni nič narobe! Saj skrbiš zanj, ko je oči v službi. Ko sta oba tu, pa pač oba skrbita zanj, to je edino prav. Nič ni narobe, če si želiš odstavit malega. Je pa res, da je ene lažje in druge težje oz. si bolj želijo dalj časa viset gor. TO še ne pomeni, da ga ne smeš. Res pa se moraš sama trdno odločit, kar je zelo težko, če nimaš podpore bližnjih. Razumem, da se očetu zdi prekmalu, ker je sin tako silovito protestiral, vendar on ne vidi, kako zelo na koncu si ti. To mu moraš povedat. Rajši mu prej povej kot da spokaš in ju zapustiš.
Pa ko otrok popoldne zaspi, se uleži z njim in z njim zaspi, če ne moreš zaspat, pa vsaj leži zraven in vzemi kako dolgočasno knjigo zraven. Se boš vsaj malo spočila in dete bo dalj časa spalo, če te bo čutil zraven (to preverjeno dela).

In potem ti odleze, naspis se, spocijes, zjutraj imas dovolj energije Za cel dan, ugotovis, da nisi psiho, niti zmesan, ampak da si rabil samo pocitek! Vseeno ni napak obisk pri zdravnici (v principu bi morale držat jezik za zobmi, kaj komu fali, to je njihova etika), sploh ker bo na ta način mogoče mož bolj resno jemal vse skup... Vsekakor se pogovori z njim, odkrito. Če bo vedel, kako na koncu si, ti bo bolj pomagal in bo verjetno rajši mulca malo poslušal kot tebe izgubil.

Zato tudi predlagam, da se najprej naspi, potem šele gleda dalje. Morda potem antidepresivov niti rabila ne bo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu anonimen40)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:40:22   
ronja
Stana, kar se tega "ves čas v službi" tiče, je lahko tudi odvisno od tega, kako gledaš. Meni se nikoli ni zdelo, da bi bil lubi cele dneve v službi - pa so mi punce tu gor in sosede in prijateljice v reali večkrat rekle, da ga veliko ni. Meni se pa nikoli ni tako zdelo...

Druga razlaga je, da ima mogče tak delavnik (recimo od 9h do 17h ali od 8h do 16h in ker živijo nekje bolj bogu iza nogu, ima verjetno kar nekaj časa do službe... in ga komot ni po 10 ur, samo zaradi vožnje...). Redkokdo ima do službe manj kot pol ure poti. In če gre ob 8h in pride nazaj ob 18h, ima ona seveda občutek, da ga ves čas ni - čeprav dela normalen 8 urni delavnik.

Lahko tudi, da ima mož terensko delo, ki ga ne moreš ravno planirat po želji, ker si odvisen od drugih dejavnikov. Lubi je imel en čas veliko večdnevnih terenov, pa tudi če je bil enodnevni teren, je šel, preden so se zbudili in prišel, ko so že šli spat, pač tako delo. In če je ravno taka sezona, ima lahko hitro tak občutek...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:42:27   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Stana, kar se tega "ves čas v službi" tiče, je lahko tudi odvisno od tega, kako gledaš.


Definitivno. Vendar ko veliko delati preide v biti ves čas v službi, je to slabo, zelo slabo.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 16:43:29   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
In če je ravno taka sezona, ima lahko hitro tak občutek...


Eno je teden, mesec, lahko sezona. Ampak leto user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 17:09:18   
uškinamama
Anoonimen40, kaj če mu daš prebrat tole temo?
Da vidi v kakšni stiski si in da punce /mame razmišljamo podobno kot ti?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 18:03:16   
petea
Vem, da bi se morala nekako zase pri možu postaviti, ampak, ko gre ponoči hrano za sina delat, se počutim popolnoma ponižano in nesposobno in krivo.



Kaj pa mu gre pripravljat za jest, da ti to vzbuja tak občutek krivde?
Celega kosila menda ja ne.

Zakaj pa česa enostavnega ne pripravita že zvečer, ustrezno shranita, ponoči pa mož samo poskrbi za hranjenje?


Premisli, kako lahko poenostaviš svoja opravila, kaj lahko spremeniš, kje lahko znižaš svoja pričakovanja ter predvsem si poišči nekaj, kar te veseli in si vzami čas za ukvarjanje s tisto dejavnostjo, morda samo nekaj minut na teden.

In tudi z otrokom še vedno lahko imate čudovito življenje, potovanja, vesele dneve.
Samo moraš najprej poskrbeti zase. Šele potem boš lahko za družino.




(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 18:25:01   
Anonimen
Se strinjam z vsemi Ronjinimi posti in ti nebi seenkrat isto pisala. Bi samo to rekla glede odvajanja od dojenja ... dokler se ne bos pri sebi res trdno, 100% odlocila, da je z dojenjem konec, ne poizkusaj vec z odvajanjem ... ker do sedaj si z vsem temi probami otroka naucila le to, da ce se bo res dovolj dolgo jokal, bo dobil svoje ... za to bo odvajanje vedno tezje. Pac ko bos res odlocena, da je to res to, naj se odvajanje zacne. Pac otrok ne dobi zize, pa ce se postavi na glavo ... 2-3 noci bodo pestre, ampak potem bo pa dojel, da se ti res ne das in bo sprejel novo situacijo. Ker otrok pri enem letu ponoci NE POTREBUJE nikakrsne hrane ... ne mleka in se manj goste hrane. Vse skupaj je samo razvada, ki je cist ok dokler je obema ok ... ko pa mamica zaradi tega ne funkcionira vec, je pa treba to razvado ukiniti.
Zelim ti obilo psihicne trdnosti in pa podpore moza!

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 18:44:40   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Ker otrok pri enem letu ponoci NE POTREBUJE nikakrsne hrane ... ne mleka in se manj goste hrane.


No, so otroci, ki rabijo nočni obrok goste hrane.
Moj prvorojenec je bil takšen.
A ker se ni več dojil, je moj dragi skrbel za njegov nočni obrok. Nekje v treh mesecih se je to nočno hranjenje toliko zamikalo, da je počasi izzvenelo oz. postalo zajtrk. user posted image



Z vsem ostalim pa se zelo strinjam.


< Sporočilo je popravil petea -- 6.4.2014 18:45:05 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 19:19:55   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Prej je tudi ona hodila v službo zdaj pa so vsi trije odvisni od njegove plače.


Eno leto definitivno niso bili, saj živimo v socialno državi, kjer obstaja vsaj 12mesečno porodniško nadomestilo + otroški dodatki.

Če je otrok star eno leto to pomeni, da je porodnišla že mimo razen če je nima zaradi kakšnih izrednih okoliščin podaljšano. Pa tudi v prihodnje bodo, vse dokler ne bo šla ona v službo. Kar pa se lahko tudi zelo razvleče. In prve mesece je čisto normalno, da se otrok doji večkrat na noč in da se mož v to ni vmešaval. Tudi moj ga ni hodil ponoči dojit namesto mene. Če pije otrok po steklenički je drugače, če se pa izključno doji pa je potem avtomatsko mama tista. In preden se zaveš gre pa mesecev okrog, otrok se navadi.

_____________________________



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 20:05:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Ker otrok pri enem letu ponoci NE POTREBUJE nikakrsne hrane ... ne mleka in se manj goste hrane.


No, so otroci, ki rabijo nočni obrok goste hrane.
Moj prvorojenec je bil takšen.
A ker se ni več dojil, je moj dragi skrbel za njegov nočni obrok. Nekje v treh mesecih se je to nočno hranjenje toliko zamikalo, da je počasi izzvenelo oz. postalo zajtrk. user posted image



Z vsem ostalim pa se zelo strinjam.


No kljub temu mislim, da je ta potreba zgolj psihicna (ker je otrok tako navajen in je tako fajn) in ne fizicna (da to nujno potrebuje za svoj razvoj) ... saj, da ne bos mislila ... preden sem pri taprvi dojela, da ne potrebuje po 10_x_ na noc pozirka vode, sta tudi minilii 2 leti in pol user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Otika -- 6.4.2014 20:07:28 >

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 20:13:03   
LuLu
joooj, upam, da ta tema ne gre v smer, da se bo 15 strani pisalo kaj je "pravo" dojenje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 20:18:59   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

joooj, upam, da ta tema ne gre v smer, da se bo 15 strani pisalo kaj je "pravo" dojenje user posted image


To bo še milejša oblika ovinka user posted image user posted image . Itak debate o dojenju že dolgo ni bilo user posted image .

Josephine27, do take situacije ne pride čez noč..odsotnost enega dohodka zadnji mesec ni povzročila takih občutkov pri anonimen40 in ne more biti vzrok, da moža ni.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 20:29:53   
mika
Ampak on še vedno misli, da je sin lačen/žejen in da pač ni druge, kot da ga dojim. Ko je bilo res hudo in sem se ponoči zlomila in jokala kot dež, da tako in tako nisem mogla sina niti dvigniti iz posteljice


A ga ne bi prestavila v vajino posteljo? zakaj se mučiš s posteljico? Jaz imam 14 mes. staro hčerko in spi pri nama. Ne vprašaj me, kolikokrat se doji, ker ne vem. ko zacmiha jo 'priklopim' in zaspim. Kdaj se odklopi ne vem, če pa spet zacmiha, jo spet priklopim in zaspim itd....in sem naspana. Niti ene neprespane noči nismo imeli. Tudi pri prvi hčerki je bilo tako, s tem da je prve 4 mesece, po podiranju kupčka, jokala in se od utrujenosti tega obdobja komaj kaj spomnim....razen tega, da me je utrujenost že fizično bolela. takrat sem se tudi jaz spraševala, v kaj sem se spustila.

ne poznam staršev, ki imajo majhne otroke pri sebi v postelji, da ne bi spali. Težave imajo tisti, ki imajo otroke v posteljici.

Če vama ni problem spat z otrokom, (nekateri slabo spijo) ga dajta zraven. Najbrž je eden tistih, ki potrebujejo bližino tudi ponoči.

(odgovor članu anonimen40)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 20:36:53   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ampak on še vedno misli, da je sin lačen/žejen in da pač ni druge, kot da ga dojim. Ko je bilo res hudo in sem se ponoči zlomila in jokala kot dež, da tako in tako nisem mogla sina niti dvigniti iz posteljice

A ga ne bi prestavila v vajino posteljo? zakaj se mučiš s posteljico? Jaz imam 14 mes. staro hčerko in spi pri nama. Ne vprašaj me, kolikokrat se doji, ker ne vem. ko zacmiha jo 'priklopim' in zaspim. Kdaj se odklopi ne vem, če pa spet zacmiha, jo spet priklopim in zaspim itd....in sem naspana. Niti ene neprespane noči nismo imeli. Tudi pri prvi hčerki je bilo tako, s tem da je prve 4 mesece, po podiranju kupčka, jokala in se od utrujenosti tega obdobja komaj kaj spomnim....razen tega, da me je utrujenost že fizično bolela. takrat sem se tudi jaz spraševala, v kaj sem se spustila.

ne poznam staršev, ki imajo majhne otroke pri sebi v postelji, da ne bi spali. Težave imajo tisti, ki imajo otroke v posteljici.

Če vama ni problem spat z otrokom, (nekateri slabo spijo) ga dajta zraven. Najbrž je eden tistih, ki potrebujejo bližino tudi ponoči.


No, se mi ni dalo iti brati za nazaj, ali spi otrok sam.
Se podpišem tudi pod to pisanje.

Lahko, da otrok dejansko bolj pogreša/potrebuje nočni stik s staršem kot pa hranjenje, ki je sedaj lahko samo zamenjava za to.
Ker tudi moji otroci spijo 'na dotik', vidim, koliko jih to pomiri.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: ne maram svojega otroka
6.4.2014 20:41:30   
jona klara
rija- si zelo nesramna oseba, zelo nizkotna in primitivna in enako ne nabijaj ti ko ne veš kako je če ne moreš do otroka, to ni rešljivo- vzgoja pa je rešljiva, sicer se pa nimam kaj s tabo ukvarjati, ker takšna oseba kot si ti ni vredna besed. te ne berem več

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?