|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 10:21:09   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
In po nekaj kletih bo to visoko izobrazen kader, ki bo sposoben sam, samoiniciativno, samostojno ter iz vedoizeljnosti iziobrazevati se naprej v smislu vsezivljenjskega ucenja... user posted image


kar ne bo po nekaj letih, bo pa po nekaj kleteh ... user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 10:27:42   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a je res tak problem čakat 10-20 minut in je brez displeja huda travma? jaz sem se do 38 leta vozila z avtobusi brez displejev in nimam psihičnih posledic..

Problem je čakat 20 min, če si tempiraš odhod točno na začetek predavanj (oz pouka)- npr mi smo imeli predavanja že ob 7ih, do faksa sem imela skoraj uro vožnje, bus LPP 8št 16) pa je vozil ob konicah na 20-30 min, drugače pa na 70 -
uporaba voznega reda je bila res nuja in še zdaj znam odhode busov zjutraj in popoldan na pamet. So je pa zdaj frekvenca voženj izboljšala. Noben displej mi ne bi pomagal zjutraj, če bi mi pisalo, da pride naslednji bus čez 40 min, jaz bi pa takrat že skoraj morala sedeti v šolski klopi.
Seveda vse zgoraj navedeno ne velja za okolico Litrostroja, kjer imaš celo 2 busa v bližini, ki vozita zelo pogosto.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 10:33:51   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Problem je čakat 20 min, če si tempiraš odhod točno na začetek predavanj (oz pouka)- npr mi smo imeli predavanja že ob 7ih, do faksa sem imela skoraj uro vožnje, bus LPP 8št 16) pa je vozil ob konicah na 20-30 min, drugače pa na 70 -
uporaba voznega reda je bila res nuja in še zdaj znam odhode busov zjutraj in popoldan na pamet. So je pa zdaj frekvenca voženj izboljšala. Noben displej mi ne bi pomagal zjutraj, če bi mi pisalo, da pride naslednji bus čez 40 min, jaz bi pa takrat že skoraj morala sedeti v šolski klopi.


problem je čakat, sploh, če je po tvoji krivdi, pa če je zaslon ali ne

ko si vedela, kdaj pelje avtobus, si tudi vedela, kako načrtovati svoje jutro

< Sporočilo je popravil petea -- 5.5.2014 10:34:17 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 10:49:18   
petea
Ah, če ravno paše zraven:

Študent mami pošlje sporočilo: "Pripravi očeta. Izpiti se niso posrečili!"
Mama mu odgovori: "Oče je pripravljen, pripravi se še ti!"



user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 12:05:49   
ronja
Hehe, mi imamo pa javni prevoz doma radi:). Drugje sem mislila, da ne prekolesariva več celega mesta, ko nekam pridemo, ker kot se je izrazil prijatelj, s katerima smo šli skupaj na izlet v Rim, ko je bila R. še dojenčica: "Zahteva otrok cca 15 minut vzdrževanja/uro"user posted image . Smo se vsi režali, pa nobena od naju ni vedela, da sva obe nosečiuser posted image . Mi je pa še vedno najlepše peš spoznavat (še boljše s kolesom, ampak to nimaš vedno možnosti) novo mesto, ker največ vidiš:). Pa podzemna je tudi zakon.

petea, ma si ne predstavljam 1 LETO, pazi 1 celo leto študirat, ne bit na počitnicah ali bit stara 6 let, ampak hudiča ŠTUDIRAT v mestu, kjer je praktično v celi sloveniji največ knjig (vem, da imamo to srečo in zegn, sem velikokrat hvaležna za to)... pa ne it v vsaj 2-3 največje knjižnice, no! Mislim KOŽ je največja knjižnica poleg NUKa in CTKja... Ne vem, kaj študira, ampak si skoraj ne predstavljam, da ne bi želela v celem letu nič, ama čist nič prebrat... Da bi vse dobila v rodnem kraju, kamor pride nazaj z železnico, ki jo ima takoj pred stanovanjem... POtem pa rečejo, da smo zaplankani...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 12:23:06   
ronja
Sazi, res je, da nekateri busi vozijo bolj na redko, jaz sem 5ko sovražila, ker je zadnji bus šel ob 22:30... pa tudi sicer ni ravno pogosta trola. Ampak za predavanja ob 7h se veliko bolj splača kolo - v Lj. prideš skoraj kamorkoli v pol ure s kolesomuser posted image . Če bi sama hodila na faks z busom, bi rabila v najboljšem primeru uro in pol, v najslabšem pa 2 uri, ker bi morala okoli, čez center in z busi, ki so redki. In ni šans, da bi hodila z busom, sem bila z biciklom pa v 15ih minutah:). Ja, včaish zebe, ampak to spada zraven:). Hočem rečt, da ni nič hudega, če 20 letnico pozimi mal zebe na biciklu ali če čaka 20 minut na trolo ali če mora laufat ko nora, da bo ujela hišnika, ki zapira dom, da bo dobila ključe od sobe;).Ne jim teh izkušenj jemat, ker se jih kasneje z veseljem spominjaš, čeprav takrat mogoče ni bilo fajn -je pa lahko dogodivščina.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 12:32:01   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Hehe, mi imamo pa javni prevoz doma radi:).


Jaz tudi, kadar mi olajša transport.
V LJ, kot otrok pa tudi v MB sem ga zelo veliko uporabljala.

Trenutno pa praktično ne uporabljam. V tujini, v večjih mestih, pa si 'dam duška za naprej in za nazaj'. user posted image
Da bi sedaj šla z busom v mesto ali po opravkih, bi mi pa vzelo neprimerno več časa, denarja, predvsem pa živcev. Ene dveurni projekt za razliko 15 min, kolikor jih porabimo sedaj.

Kolesarjenje z otroki do mesta pa je zaradi neobstoja kolesarskih poti vsaj psihično preveč izčrpljujoče, če že ne (samo-)mor.

'Idila' življenja na vasi. user posted image
Glede tega kar malo zavidam meščanom.


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
kot se je izrazil prijatelj, s katerima smo šli skupaj na izlet v Rim,

in potem sta šli še vidve v Rim ... user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: ronja
petea, ma si ne predstavljam 1 LETO, pazi 1 celo leto študirat, ne bit na počitnicah ali bit stara 6 let, ampak hudiča ŠTUDIRAT v mestu, kjer je praktično v celi sloveniji največ knjig (vem, da imamo to srečo in zegn, sem velikokrat hvaležna za to)... pa ne it v vsaj 2-3 največje knjižnice, no! Mislim KOŽ je največja knjižnica poleg NUKa in CTKja...


No, jaz si pravzaprav to znam predstavljati.
Ker mene so ljubljanske knjižnice kar malo negativno presenetile.

Kot prvo s precej hudo birokracijo, ki je nisem bila vajena. Npr. da ni zadostovala ena knjižica za vse univerzitetne knjižnice, ampak ima vsaka ustanova svojo, s katero si v drugi knjižnici ne moreš nič pomagati. In da ima mesto več mestnih knjižnic (poleg KOŽ-a), ki spet zahtevajo svoj vpis in vpisnino.

Kot drugo s plačljivo članarino, ki je kot strastna knjigožerka v MB knjižnicah nisem poznala. Ne v UKM-u (univerzitetnka knjižnica MB) in povezanih fakultetnih knjižnicah tega takrat ni bilo, pa v vseh si lahko izposojal knjge z eno samo kartico. user posted image Precej ekonomično. user posted image

Kot tretje s čakalnimi dobami za izposojo določenih specialnih knjig ali starejših letnikov. Ker v MB se na dostopne knjige nikjer ni čakalo več kot 15 min, v LJ je bila običajna praksa, da so knjige iz skladišča 'hodile' vsaj eno uro, včasih tudi kakšen dan iz oddaljenih arhivov.

Zame nepredstavljivo.
In zato sem si marsikaj veliko raje hodila izposojati v 'naše' knjižnice. user posted image

Še največja cvetka: sem potrebovala neko posebno knjigo iz NUK-a, ki je bila čitalniški ali celo neki zaščiten izvod in kot takšna neizposoljiva. Sem v MB zanjo zaprosila preko medknjižnične izposoje, pa sem jo lahko brez posebnih prošenj dobila za domov za mesec dni. user posted image


V zadnjih letih so tudi naše knjižnice prevzele nekaj prekotrojanskih navad. Uvedli so članarino, a še vedno hodim naokrog samo z dvema knjižničnima izkaznicama. user posted image



Pa v CTK-ju sem imela ful klastrofobičen občutek, saj so bili stropovi za moj občutek prenizki in sem vedno imela predstavo, da mi cela stolpnica pritiska na glavo oz. da bo se stavba sesedla. user posted image
NUK pa me s svojo vzvišenostjo zaposlenih in čudnimi razporeditvami prostorov tudi ni nikoli preveč fasciniral.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 12:34:40   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
se veliko bolj splača kolo - v Lj. prideš skoraj kamorkoli v pol ure s kolesomuser posted image


vidiš, to je pa meni ful ostalo v spominu - kako sem dirkala po LJ s kolesom in se smejala živčnim ljudem, ki so v vozilih zabijali čas v kolonah ... user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 13:17:39   
ronja
''Idila'' življenja na vasi.

Ja, meni je to glavni razlog, da ne bi živela na vasi - ker moraš povsod z avtom! Ker ne morejo sami na svoje aktivnosti (ko so dovolj veliki) z busom ali biciklom in mora bit potem nekdo taksi služba.
Tu imamo kolesarske in si upam z njimi kam:) Na vasi ne vem, kje se sploh lahko voziš z malimi otroki, ki še zavijejo kdaj nepričakovano... To je res prednost in sem tudi dostikrat hvaležna (pa za knjižnice, pa da se vedno kaj dogaja:).

ehhe, ja s prijateljico sva šli v rim ena za drugo (en dan razlike:D).

Kot prvo s precej hudo birokracijo, ki je nisem bila vajena.

haha, ja naše ljube knjižnice... Je pa to gospod osovraženi ZJ zrihtal, to mu je treba priznat - zdaj imaš urbano za vse knjižnice in plačaš 1x in konec.
A vi ste meli pa zastonj knjižnice? Zaaakon! Čaka se pa tudi, ja, navadno jaz naročim najprej, kar želim, potem se pa zapodim med police - in tiste ure potem hitro minejouser posted image
haha, ja tole cvetko si pa kar predstavljam, v nuku znajo bit z amoje pojme zelo zateženi in brez občutka za realnost (milo rečeno). Probaj CTK, tam je pa zakon:) Čeprav še vedno malo traja, da dobiš iz skladišča:D.

< Sporočilo je popravil ronja -- 5.5.2014 13:21:42 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 13:19:47   
ronja
vidiš, to je pa meni ful ostalo v spominu - kako sem dirkala po LJ s kolesom in se smejala živčnim ljudem, ki so v vozilih zabijali čas v kolonah

Meni je bilo hecno, ko so me ljudje zgroženo spraševali, če se tudi POLETI vozim s kolesom? Da potem ja pridem cela prešvicana v službo in bogi sodelavci itd... Mislim, meni je bilo smešno za umret - na biciklu lepo počasi voziš, vetrič ti pihlja in čist nič ti ni vroče (razen če res dirkaš), oni pa v svojih zatohlih avtih, čisto razgretih... ja, itak da umirajo od vročine, dokler klima ne zagrabi... In potem se jim zdi, da bom jaz bolj prešvicana?user posted image Štekam, da ljudem ni jasno, da se pozimi vozim z biciklom, ker to tudi meni ni v užitek, ampak da bi šla pa poleti v avto, če lahko grem z biciklom, mi je pa nepredstavljivouser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 13:26:21   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
haha, ja naše ljube knjižnice... zdaj imaš urbano za vse knjižnice in plačaš 1x in konec.


A tudi za fakultetne?
Super.

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Probaj CTK, tam je pa zakon:) Čeprav še vedno malo traja, da dobiš iz skladišča:D.


Ravno tam sem se načakala, ko so komaj drugi dan dostavljali meni željene knjige. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
A vi imate pa zastonj knjižnice?


Ne več. So pred nekaj leti uvedli članarine. Vpliv Ljubljane? user posted image



Ker morajo biti vse knjige v Sloveniji arhivirane v vsaj dveh izvodih na dveh različnih lokacijah, poleg NUK še v UKM, lahko večino željenih knjig dobim v MB.
Ko pa bom spet resno kdaj resno zagrizla v strokovne knjige, pa me bo kakšna pot zagotovo odnesla tudi v LJ knjižnice. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 13:35:39   
ronja
A tudi za fakultetne?

Nope, te so pa večinoma še posebej, ampak par jih gre tudi na urbano, mislim, da v medicinski se da, pa v biološki ne rabiš kartice spljoh (rabiš pa številko) in če si v eni fakultetni, si lahko v vseh fakultetnih sposojaš prek nje, če ne drugega

petea, saj se še kej druzga najde v lj, ne samo knjižnice:D. recimo ljubljančani/keuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
5.5.2014 13:41:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 13:44:34   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

petea, saj se še kej druzga najde v lj, ne samo knjižnice:D. recimo ljubljančani/keuser posted image


saj vem, saj vem user posted image


samo čas me malo baše za izlete v vaše kraje user posted image



morda pa bom, ko bodo mojo otroci študentje, z njimi hodila v oz. po LJ user posted image
za vsak slučaj. da se mi preveč ne izgubijo v mestu ....user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 13:51:46   
ronja
morda pa bom, ko bodo mojo otroci študentje, z njimi hodila v oz. po LJ user posted image
za vsak slučaj. da se mi preveč ne izgubijo v mestu ...

le, le, takrat bo mela LJ. že podzemno in jih boš skoraj morala spremljatuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 13:57:35   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
le, le, takrat bo mela LJ. že podzemno in jih boš skoraj morala spremljatuser posted image


ja, ja, seveda user posted image user posted image user posted image

še tramvaja in prave trole ne bodo do takrat realizirali user posted image

za podzemno pa je in bo LJ veliko premajhno mesto ... user posted image


se bomo še naprej hodili voziti s podzemno v druga mesta user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 14:32:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

''Idila'' življenja na vasi.

Ja, meni je to glavni razlog, da ne bi živela na vasi - ker moraš povsod z avtom! Ker ne morejo sami na svoje aktivnosti (ko so dovolj veliki) z busom ali biciklom in mora bit potem nekdo taksi služba.
Tu imamo kolesarske in si upam z njimi kam:) Na vasi ne vem, kje se sploh lahko voziš z malimi otroki, ki še zavijejo kdaj nepričakovano... To je res prednost in sem tudi dostikrat hvaležna (pa za knjižnice, pa da se vedno kaj dogaja:).



Po dvorišču.....po kolovozih, makadamskih cestah itd......ima pa precej vasi tudi že kolesarske steze......v bistvu še pa še placa za kolesarjenje......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 15:08:42   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
ima pa precej vasi tudi že kolesarske steze......v bistvu še pa še placa za kolesarjenje......user posted image


mah, pri vas, na ravnini ... user posted image


kolovoz pa je ravno včeraj polepšal nos mojemu šestletniku ... user posted image

pa tako ali tako imamo že vsi bojne rane od padcev s koles na kolovozih ... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 15:18:59   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: sazi
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
a je res tak problem čakat 10-20 minut in je brez displeja huda travma? jaz sem se do 38 leta vozila z avtobusi brez displejev in nimam psihičnih posledic..


Seveda vse zgoraj navedeno ne velja za okolico Litrostroja, kjer imaš celo 2 busa v bližini, ki vozita zelo pogosto.


točno to.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 16:30:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
ima pa precej vasi tudi že kolesarske steze......v bistvu še pa še placa za kolesarjenje......user posted image


mah, pri vas, na ravnini ... user posted image


kolovoz pa je ravno včeraj polepšal nos mojemu šestletniku ... user posted image

pa tako ali tako imamo že vsi bojne rane od padcev s koles na kolovozih ... user posted image


Potem se pa v center Ljubljane preselte.....baje raj za kolesarjenje.......user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 16:49:31   
petea
Liliana, ce bi se kam selila, bi izbrala kaksno drugo mesto, z manj megle in vec raznolikega JPP. :)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 17:15:27   
ronja
Lili, ti verjamem, "ja samo pričam, onako kako čujem - i ako su lagali mene, i ja lažem vas..." - tako so mi razlagale mamice iz podeželja - da se pač ne moreš nikjer vozit s kolesom s tamalimi, ker je prenevarno. In saj veš - jaz verjamem ljudemuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 20:35:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lili, ti verjamem, "ja samo pričam, onako kako čujem - i ako su lagali mene, i ja lažem vas..." - tako so mi razlagale mamice iz podeželja - da se pač ne moreš nikjer vozit s kolesom s tamalimi, ker je prenevarno. In saj veš - jaz verjamem ljudemuser posted image


Vemuser posted image ....no, zdaj veš tudi drugo plat.....da se po podeželju tudi da kolesariti z otroci......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 21:12:35   
petea
Torej recept za nečakinjo avtorice teme: kakšen vlak in avtobus neki, na deželi na kolo, pa naj gre lepo po svoje ...

Do bele Ljubljane ali po številnih brezpotjih - kje ji je pač ljubše user posted image

< Sporočilo je popravil petea -- 5.5.2014 21:18:31 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 21:41:28   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
In po nekaj kletih bo to visoko izobrazen kader, ki bo sposoben sam, samoiniciativno, samostojno ter iz vedoizeljnosti iziobrazevati se naprej v smislu vsezivljenjskega ucenja... user posted image


kar ne bo po nekaj letih, bo pa po nekaj kleteh ... user posted image


Misliš, da jim bo uspelo najti klet user posted image ?

Btw, a je deklica uspela izstopiti na pravi postaji?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?