|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 18 [19] 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2015
21.1.2015 13:16:29   
rakica82
Zojaema lepe novičke, da se vse že vse pripravlja.

Jaz sicer upam da bom kaj takega slišala nekje čez 3 tedne ne prejuser posted image , nimam še nič prištimano

Torba za porodnišnico, ponavadi imam čisto majhno potovalko, kozmetika za mene,...oblačila za domov pa ne nosim s sabo ampak mi moj prinese ko grem domov, ker grem ponavadi v istih hlačah kot sem rpišla v porodnišnico in jih je treba vmes oprat, vsaj do zdaj je blo tako, ker mi je obakrat odtekla voda. lanolin pa take stvari v Kranju tako dobiš, če mi kaj manjka pa itak mojemu naročim pa mi prinese. skratka ne rabite preveč komplicirat.

glede klistirja, ni obvezen, mene so vsakič vprašali, pa sem rekla da ja, ni tak bavbav res ne.





_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu naty985)
Neposredna povezava do sporočila: 451
   RE: Februarke 2015
21.1.2015 13:35:31   
ZojaEma
Hvala rakica82 za tvojo izkusnjo o klestirju! Jaz se tudi nameravam klestirat, ce ne bom sla ze doma na veliko potrebo. Se mi zdi res bolje tako. Klestir ne more biti tak bav-bav napravn porodu.

Jaz tudi mislim, da ne rabis imeti s sabo oblek za domov. Ko gres rodit, ti jih partner odnese domov, potem ti jih pa pripelje skupaj z oblacili za novorojenck, ko gres iz porodnisnice. Manj kot imas s sabo, bolje je!

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 452
   RE: Februarke 2015
22.1.2015 7:57:03   
rakica82
zojaema ni kaj.

sej zdej vsa pametna, ko grem tretjič po tej potiuser posted image . na koncu bom pa glih jst najblj razštelana od vseh.

klistir je pa tko, da tudi če greš prej doma na veliko potrebo, te še kr fajn spuca, jaz sem pri prvi večrp prej šle ene parkrat, pa zjutraj tudi pa sem vseeno še videla da je blo še. kaj pa vem že tko gre ven iz tebe vse možno, tako pač je, zato jaz rajši vzamem klistir.

ma ja, jaz nosim samo nujne stvari, pol pa naročim, sej neki pa more delat vmes dragi, ko me ni domauser posted image , no sej pri dveh majhnih puncah doma mu dolgčas ne bo. pa doslej je mogel še vsakič pucat, nekrat mi je odtekla voda v kopalnici, je pomival ,drugič v postelji in je praluser posted image .

sem pa tudi jaz končno začela malo prat cunjice, in ugotovila, da morem počasi nabavit vložke pa to. da ne bom res na koncu prej šla

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 453
   RE: Februarke 2015
22.1.2015 8:29:59   
naty985
Jaz sem imela včeraj pregled. Posneli smo samo CTG in vprašala me je kako se počutim. :) Nič pregleda, nič ultrazvoka, tako da sem bila malo razočarana. Mi je pa spremenila datum poroda iz 6.2 na 1.2 glede na težo. Upam, da se začne že kaj dogajati. Dol mi že tako pritiska, da bi ves čas lahko samo lulat letala, vem pa ni nič. :)

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 454
   RE: Februarke 2015
22.1.2015 10:03:45   
ZojaEma
Aha, potem bom tudi jaz vzela klestir, ne glede na to, al bom doma kaj opravila! Je meni tudi bolje tako, da se cim bolje scistis preden pritiskas in pride ven "vsega i svasta".

Naty985, jaz pa najbrz CTGja ne bom docakala, razen ko bom sla roditi. Hecni so doktorji s temi datumi, na koncu je pa tako odvisno od tvojega telesa in bebice. Pustimo se presenetiti user posted image !

(odgovor članu naty985)
Neposredna povezava do sporočila: 455
   RE: Februarke 2015
25.1.2015 16:39:40   
muca*maca
Ojla, bodoče mamice!

Odločila sem se, da se malo javim na forum. Sicer imam danes rok, to je 25. januar, vendar januarke ne obstajajo, pa tudi zgleda,d a bo februar...
Najprej sem mislila, da bomo rodili nekje sredi ali proti koncu januarje, ker so mi določili rok 14.1., potem so se odločili, da bodo upoštevali prvi postavljeni rok, to je 25.1. No, glede na dosedanje izkušnje bomo seveda šli čez rok in mi bodo morali sprožiti.
Imam že fantka, ki je star 5 let in se je rodil 15 dan čez rok in punčko 3 leta, 10 dni čez rok.
Pašem med februarke, ne?!

Zdaj bom pa malo prebrala, če je katera že rodila in kaj ste kaj čvekale.

LP vsem

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 456
   RE: Februarke 2015
26.1.2015 8:03:15   
ZojaEma
Nase dete je pohitelo in se ze cartava izven busijauser posted image ! Rodila sem 23.1, kljub temu da sem rodila 3 tedne prehito, je imela Ajda ob rojstvu 3210 g in dolzine 50 cm, kaj bi sele bilo ce bi docakali rok, hihi. Porod ni bil prehud, sem pa bila rezana, zdaj se pa veseli dojiva, sem presrecna, da nama je steklouser posted image !

(odgovor članu muca*maca)
Neposredna povezava do sporočila: 457
   RE: Februarke 2015
26.1.2015 8:26:46   
rakica82
Zojaema iskrene čestitkeuser posted image user posted image user posted image , evo pa ste postali januarčki ne februarčkiuser posted image

Zelo lepe mere in lepo ime sta zbrala.

Super, da sta sta obe v redu, in seveda bravo za dojenjeuser posted image .

Pridno se crkljajte, naj vaju zdej razvajajo kolikor se da sploh tebe in uživajte v teh neprecenljivih prvih skupnih trenutkih. Ni lepšega na svetuuser posted image

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 458
   RE: Februarke 2015
26.1.2015 10:17:41   
zvezdica_1
zojaema,

čestitke.glede na dopolnjene tedne imaš res pravo velikanko user posted image

uživajta v cartanju in prvih skupnih trenutkih

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 459
   RE: Februarke 2015
26.1.2015 11:02:14   
nejkec
Se bo katera odločila za slikanje novorojenčka? Pri komu?

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 460
   RE: Februarke 2015
26.1.2015 13:23:18   
rozca1
ZojaEma čestitke!! Veliko cartanja, lepih trenutkov in prespanih noči. user posted image

To pa je šlo hitro..nisi bila en dan/dva pred porodon šele pri G..evo dan zatem rodiš user posted image

Sama sem pa "fasala"hemeroide user posted image S čim ste si lajšale, pomagale pri tem?
NIkoli v življenju nisem imela teh problemov..sicer še ni prehudo ampak v primeru, da bo to postalo zelo boleče..bo treba nekaj naredit v tej smeri.


(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 461
   RE: Februarke 2015
27.1.2015 17:56:47   
Katte
ZojaEma, čestitam za čudovito punčko! Lepo se cartajte.

Muca*maca, dobrodošla in srečno!

Pri nas nič novega, počasi se pripravjamo. Celo posteljico smo sestavili in preuredili sobo. Pa cotke so oprane. V četrtek bom 37 tednov in imam prvi ctg.

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu rozca1)
Neposredna povezava do sporočila: 462
   RE: Februarke 2015
28.1.2015 7:27:30   
naty985
Jaz hemoroidov nimam, tako da ti ne znam pomagati. V ponedeljek sem bila na pregledu v porodnišnici. Šla sem, ker nimam točno določenega datuma, da vidimo kako in kaj. PDP imam zdaj 1.2. Bila sem 1 cm odprta, ampak glavica ni bila v pravilnem položaju, da bi mi kar sprožil porod. Tako da imam spet kontrolo v petek. Sem pa danes ponoči imela kakšnih 10 popadkov, pa še sedaj se pojavljajo. :)

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 463
   RE: Februarke 2015
28.1.2015 9:43:38   
rakica82
naty985 torej boš kot kaže naslednjauser posted image . držim pesti

pri nas po starem, mož pravi da sopiham kamorkol igrem, lulam nonstop, trebuh mam pa tokrat res velik ,sploh če primerjam s prvo nosečnostjo. Nismo še pripravljeni, postelje še nismo izpraznili za novega člana, imen še kar nisva zbrala,...zato pravim d,a more moje dete počakat vsaj še kakšne 14 dni, kar po moje bo, ker mam itak PDP čisto na koncu meseca.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu naty985)
Neposredna povezava do sporočila: 464
   RE: Februarke 2015
28.1.2015 9:59:17   
rozca1
rakica82 sva na istem glede roka in priprav. 1 rundo cunjic (novih) sem preprala.. več pa ne. Glede skakanja na WC je pri meni non-stop.

Moram še posteljnino preprat, pa plenice tetra, pa ostale cunjice, pa torbo pripravit.. Tko, da kakšen 7-14 dni naj počaka, potem pa naj že prideee user posted image

P.s. Pa upam, da se potem tudi zima zaključi, ker komaj čakam vozičkanje..in cartanje in ta občutek, ki ga še ne poznam ampak sem že takooo neučakana da ga spoznam user posted image

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 465
   RE: Februarke 2015
28.1.2015 12:05:27   
rakica82
Rozca1 tam nekje sva ja user posted image

jaz sem oprala zaenkrat samo prvo rundo cunjic, brez bodijev, ker so mi skrivnostno izginili, grem jutri do mojega brata iskat njihoveuser posted image , vse ostalo pranje še čaka, voziček morem še spravit v stanje uporabnegauser posted image ,...

vozičkanje pa, sej ni panike tudi če bo še zima, jaz sem pri drugi šla prvič ven decembra v snegu ko je bla stara ene 10 dni in smo celo zimo vozičkali.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu rozca1)
Neposredna povezava do sporočila: 466
   RE: Februarke 2015
28.1.2015 15:54:40   
zvezdica_1
očitno so februarčki neučakani... jaz imam že vse pripravljeno-razen imena user posted image imam tak čuden občutek da se je bebi spustil zelo nizko, pa skoz špikanje in taki čudni gibi.. upam, da vsaj do 10.2. zdrži. in da bo toliko sreče, da bo med tednom v dopoldanskem času (da dobim epiduralno)

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 467
   RE: Februarke 2015
28.1.2015 17:33:22   
naty985
Pri nas je epiduarlna 24ur na voljo vse dni v tednu. Mene tudi tako pika dol v maternični vrat, da se mi zdi, da mi bo vsak čas ven padel. Pa celi spodnji del trebuha me boli. Ime sva midva že izbrala. Jaz pa upam, da rodim ta ali pa naslednji teden. 21.2 imata moja babica in dedek zlato poroko in bi rada, da grem vsaj na kosilo. :)

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 468
   RE: Februarke 2015
28.1.2015 17:52:26   
zvezdica_1
naty
žal v mb take sreče nimamo... od 8-14 ure od pon-pet, če slučajno ni praznik.... in pol je to univerzitetni klinični center..user posted image če imaš prometno pa se najde anestezist, te ne krpajo na živo. tako da se da, ampak očitno ni volje...user posted image

(odgovor članu naty985)
Neposredna povezava do sporočila: 469
   RE: Februarke 2015
2.2.2015 13:29:21   
naty985
V petek 30.1. smo dobili malega Roka. Velik je 51 cm in težak 3560g. Porod je bil zelo hiter. V ponedeljek popoldan sem dobila popadke, zvečer mi je odtekla voda in z možem sva se odpeljala v porodnišnico. Ob 20.45 sem dobila infuzijo z umetnimi popadki. Ob 21.48 sem rodila. Vse je super, nimam nobenega šiva, nič pretrgana, nič rezana, super je. Sva še v porodnišnici, ker še nimam dovolj mleka in malo je rumen. Upam da greva jutri domov.

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 470
   RE: Februarke 2015
2.2.2015 14:01:59   
rakica82
naty985 iskrene čestitke za fantkauser posted image user posted image , evo že drugi januarček user posted image

predvsem pa super za tako lep porod, če je malo rumen ,pa je itak bolje kakšen dan dlje notri ostat, da se boste doma potem lepo rihtali.

jaz se želim biti še kakšne 14 dni v enem kosu, da bomo vsaj posteljo zrihtali in da se malo spočijem, trenutno imam tako pomanjkanje spanje, da je za znoret, spat hodim malo pred polnočjo, budilka zvoni ob pol šestih, vmes se mi otroci zbujajo,...prav rabim, pa mož tudi, par noči z več spanja ,da se spočijeva.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu naty985)
Neposredna povezava do sporočila: 471
   RE: Februarke 2015
11.2.2015 12:36:04   
ZojaEma
Čestitkeee naty985 za malega pobauser posted image

Prav tako se jaz zahvaljujem vsem za čestitke!

Mi se že lepo cartamo doma, smo se že navadili eden na drugega. Tamala je že v enem ritmu, ki mi zelo paše. Moj dragi prespi celo noč, ga ne budiva, ko se dojiva. Res je luštno, jaz se bom morala še malo navaditi na manj spanca, kot sem ga bila vajena. Ne vem, če bom še kdaj spala 9 ur v kosu, kot sem v nosečnosti, pa nič za touser posted image , imamo zdaj doma malega sončka, ki nam polepša vsak dan!

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 472
   RE: Februarke 2015
11.2.2015 14:25:40   
V.P.
Vse februarke.. ki ste samo na forumu (in ne na FB) vse čestitke za vaše februarčke... :D

kako ste kaj ulavfane :D na Fb smo zelo zelo aktivne, skupina se je zaprla in zaklenila za nove člane tko da če bi ktera hotela jo pač ne mormo več notr dodat .. ampak OK..

No jz mam danes rok, pa se nč posebnega ne dogaja, sicer je blo 2 dni nazaj vidno nekaj na CTG ampak nič kaj pretresljivega. tko da,.. počasi bomo čakali na ta dan D ki pa itak ne vemo kdaj bo..


tiste ki ste že rodile in poznate ANTIFLAT kapljice... a ktera kaj ve, po koliko se dozira za otroka ( na dan na obrok oz na kaj??... da se pripravmo če bo potrebno :)

ČESTITKE ŠE ENKRAT VSEM VAM MAMICAM ki že crkljate svoje sončke :D

LEP DAN ;) ;)

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 473
   RE: Februarke 2015
12.2.2015 9:12:10   
rakica82
Zojaema lepo da se tako super rihtateuser posted image . Spanje pa, boš slej ko prej spet spala, samo obremenjevat se ne smeš s tem.

jaz imam že od prejšnje srede doam bolnišnico ,obe punci, šele danes sta to kdobre, da ne plezata nonstop po meni, ampak seveda sta me nalezle, sem danes čsito švoh, jem lekadol, pijem čaj in upam da ne grem še rodit. sem tako zmatrana, da sploh ne vem če bi lahkouser posted image . danes je bla prva noč po 14 dneh da smo dokaj v redu spali, brez zbujanja vsako uro. podočnjake imam do kolen

ampak me vem,če be bo otrok poslušal, do roka imam še 16 dni včeraj se mi je trbuh spustil, tišči me noro, v ponedeljek sem imela 3 ure skupaj popadke,...bomo videli

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu V.P.)
Neposredna povezava do sporočila: 474
   RE: Februarke 2015
12.2.2015 10:25:49   
naty985
V. P. Jaz že nekaj časa iščem FB stran od februark, pa je ne najdem. :( Kakšna škoda da ne jemljete več novih. Jaz sem že prisotna v dveh takšnih skupinah in je res super. Na forumih se ne dogaja toliko in hitro zamrejo. :)

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 18 [19] 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 18 [19] 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?