|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 17:40:22   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Včasih preveč iščemo neke vzroke namesto, da bi se trudili izboljšati svoje življenje zdaj ne glede na svojo preteklost. Mislimo, da če bomo razumeli potem se bomo lahko lažje "pozdravili" pa je to zgolj le en majhen delćek v mozaiku.


tu se ne bi strinjala s tabo, da je to majhen delček... ko nekaj tako pomembnega ugotoviš ZAKAJ si postal odvisen, je to tak velik KLIK v glavi, da težko zavestno spet greš v odvisnost. Ampak res moraš dobro poznati svojo preteklost in na vse zakaj? dobiti odgovore. Še na tista vprašanja, na katera nikoli nisi pomislil, da bi si jih moral postaviti. zato so pa terapevti, da ti pomagajo pri tem.
to seveda ne pomeni, da se obremenjuješ z njo (s preteklostjo), bistvo je le, da jo razumeš in sprejmeš. Živiš naprej za danes in jutri

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 17:55:15   
IneedHelp
Ja to hocem. Vedet zakaj in it dalje. Preteklost je tam kjer je popravit je ne morem. Lahko vem kar je sprozilo da sem zabredel tukaj noter da bom vedel in ne ponovil napak ter se ponovno znasel noter v dreku iz katerega sem komaj prilezel. Ter da bom lahko normalno sel kdaj gor na fb ali druge strani brez da bi hotel izkoristit virtualnost v najslabsi mozni obliki kot sem jo ter prizadel veliko ljudi.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 17:56:00   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Se sicer tudi jaz strinjam z rekom samo pri odvinostih je žal tako, da tudi če poznaš izvor to ne pomeni, da se potem avtomatsko pozdraviš.


se absolutno strinjam. to pa zato, ker se je kljub spoznanju težko osvobodit spon pogojenosti. to pa ne pomeni da spoznanje vzroka ne pomaga. vseeno je treba poznat vzroke, da veš kako se tega lotit. ker če zdraviš samo simptome, si kot zdravnik, ki predpiše sredstva proti bolečinam, ne trudi pa odpravit prvotno stanje, ki povzroča bolečino.

Včasih preveč iščemo neke vzroke namesto,


"preveč" lahko iščeš vzroke samo, če verjameš ali misliš, da te bo vzrok sam od sebe pozdravil. pa sem že zgpraj napisala, da temu ni tako in da ni tako enostavno (zdravljenje odvisnoti namreč) - je prvi korak na poti do samega sebe.

da bi se trudili izboljšati svoje življenje zdaj ne glede na svojo preteklost. Mislimo, da če bomo razumeli potem se bomo lahko lažje "pozdravili" pa je to zgolj le en majhen delćek v mozaiku.


correct. vzrok je samo en del zdravljenja. je pa treba po spoznanju vzroka odvrčt krivdo, pustit preteklost in začet iz nule, v sedanjosti. in terapevti dostikrat pomagajo ravno pri temu - da ne izgubimo fokusa in da nas ne "odnese" na stranpot (od našega cilja). in naš cilj je kontrola nad samim sabo.

kakor je Pitagora govoril:“No one is free who has not obtained the empire of himself. No man is free who cannot command himself.”

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 18:10:23   
IneedHelp
Razumem kaj hoces povedat. In res vam hvala da takole komentirate. Rad bi samo da bom spet tak kot sem bil. Free of this shit. In pac delam na tem. 2 leti sem pocel to. In zdaj je dovolj tega. Tezko se zbujam s to mislijo kaj sem pocel. In zdaj je boljse in vem da se me caka dosti da bom spet tak kot sem bil. In zivo se spomnim ko mi je kolega rekel edini si ki nimas fbja naredi si ga pridi gor. Obzalujem dan ko sem naredil racun. Ampak je kar je kriv sem sam in nihce drug.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 18:33:46   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: IneedHelp

Že od novega leta sem delal na sebi in še delam.


Kaj si delal, kaj si že naredil in kaj še boš?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu IneedHelp)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 18:47:19   
IneedHelp
Ze od novega leta nisem na fbju in pocnem teh stvari ki sem jih pocel manipuliranje in dobivanje svojega rush-a. Na sebi sem veliko naredil ampak se moram veliko.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 19:45:25   
Dashenka
oooooo, a se je mogoče lukec reinkarniraluser posted image

(odgovor članu IneedHelp)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 19:49:47   
IneedHelp
Ne razumem kaksen lukec?

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 19:54:23   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
oooooo, a se je mogoče lukec reinkarniraluser posted image


uhhh, ja - ticky je tale; you can never know for sure user posted image zdaj bomo pa skoz paranoične user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 20:02:59   
LuLu
user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 20:05:17   
IneedHelp
Paranoicne? Ne razumem o cem je govora.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 20:13:44   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: IneedHelp

Paranoicne? Ne razumem o cem je govora.

jaz pravim: "lukec je "user posted image

(odgovor članu IneedHelp)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 20:27:23   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

jaz pravim: "lukec je "user posted image


a to si kar samo na podlagi naslova zaključila? user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 20:31:55   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
jaz pravim: "lukec je "user posted image


a to si kar samo na podlagi naslova zaključila? user posted image


lol, the irony user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 20:34:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: IneedHelp
Ne razumem kaksen lukec?


tak lukec, ki mu je dolgčas in se dolgočasi tako, da straši po internetu in si zmišljuje ter živi namišljene osebe - smo imeli en res hud primerek tukaj in ni kaj, malo spominjaš nanj s svojo zasvojenostjo. user posted image

(odgovor članu IneedHelp)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 20:46:50   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: IneedHelp

Paranoicne? Ne razumem o cem je govora.

jaz pravim: "lukec je "user posted image

user posted image ....sprve se vidi, da piše ženska....nisem se pa spomnila na lukcauser posted image ....Dashenka, mystery solveduser posted image

< Sporočilo je popravil mika -- 12.6.2014 20:49:29 >

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 21:21:52   
Izabelina
mene pa zanima kaj tako zelo groznega se lahko počne na fejsbuku? mislm ok zasvojenost to, da skoz gor visiš in zapravljaš čas... sam kaj je tako groznega tam, a si pošiljal grozilne zsje, al kaj je blo tako groznega, da te je še danes po dveh letih sram?

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 22:07:38   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
mene pa zanima kaj tako zelo groznega se lahko počne na fejsbuku? mislm ok zasvojenost to, da skoz gor visiš in zapravljaš čas... sam kaj je tako groznega tam, a si pošiljal grozilne zsje, al kaj je blo tako groznega, da te je še danes po dveh letih sram?


baje, da je začenjal virtualne seksualne veze z ženskami (omg, Lukka, kaj delaš?!)

well, treba pogledat ker IP ima Lukka in katerega ima Ajnidhelp, pa bo misterija hitro rešena user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
12.6.2014 23:21:35   
ronja
Mislimo, da če bomo razumeli potem se bomo lahko lažje "pozdravili" pa je to zgolj le en majhen delćek v mozaiku.

Za neodvisnike to velikokrat drži, verjetno tudi za odvisnike. NI pa dovolj samo poznat vzrok, potem moraš dalje delat, da spremeniš vzorce, vedenje itd... Skratka oboje. Vendar je meni veliko lažje spremenit neko navado, če vem, zakaj to počnem. Včasih je dovolj en aha trenutek, včasih gre pa za garanje, ampak sama moram vedno razumet, če hočem zadevo spremenit. Vendar smo različni, ni univerzalnega recepta.

in naš cilj je kontrola nad samim sabo.

Pravijo, da 1/10 ljudi pride k psihologu/psihiatru zato, ker rabijo več samokontrole, ostalih 9/10 pa se mora naučit sprostit, spustit kontrolo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
13.6.2014 0:48:57   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
in naš cilj je kontrola nad samim sabo.

Pravijo, da 1/10 ljudi pride k psihologu/psihiatru zato, ker rabijo več samokontrole, ostalih 9/10 pa se mora naučit sprostit, spustit kontrolo...


veš, je razlika med samokontrolo in kontrolo (stvari). ko se namenoma sproščaš, se učiš (obvladovanja) samokontrole; torej bi verjetno svoj zgornji stavek morala drugač formulirat.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
13.6.2014 6:16:58   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Mislimo, da če bomo razumeli potem se bomo lahko lažje "pozdravili" pa je to zgolj le en majhen delćek v mozaiku.

Za neodvisnike to velikokrat drži, verjetno tudi za odvisnike. NI pa dovolj samo poznat vzrok, potem moraš dalje delat, da spremeniš vzorce, vedenje itd... Skratka oboje. Vendar je meni veliko lažje spremenit neko navado, če vem, zakaj to počnem. Včasih je dovolj en aha trenutek, včasih gre pa za garanje, ampak sama moram vedno razumet, če hočem zadevo spremenit. Vendar smo različni, ni univerzalnega recepta.



ČIsto odvisno za kakšno zadevo gre. Če iščeš napr. vzrok v ranah iz svojega otroštva ( kar pri odvisnostih pogosto je) potem to iskanje trajala lahko zelo dolgo, tudi več let, Nekateri to počnejo do konca življenja pa ne najdejo, ljudje hodijo tudi po več let k pishologom pa ni napredka. Ta čas pa življenje teče mimo tebe. zato mislim, da je treba začet spreminjat vedenje prej ne glede na to ali razumeš zakaj to počneš al pa ne. Včasih spoznanje vzroka lahko vpliva tudi zelo negativno, vsaj v prvi fazi se stanje lahko zelo poslabša. Se pa strinjam s tem, da je vsak človek zgodba zase in ni unoverzalnega recepta.

_____________________________



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
13.6.2014 6:43:49   
IneedHelp
mene pa zanima kaj tako zelo groznega se lahko počne na fejsbuku? mislm ok zasvojenost to, da skoz gor visiš in zapravljaš čas... sam kaj je tako groznega tam, a si pošiljal grozilne zsje, al kaj je blo tako groznega, da te je še danes po dveh letih sram?


Sram zato ker sem to počel sram zato ker sem to počel ko sem bil v zvezi in nisem nehal s tem. Ter sram da sem pri tem zapravil dobro zvezo in prizadel odlično osebo. Zdaj je dosti boljše spremembe so, kar mi tudi paše in mi koristi.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
13.6.2014 13:11:39   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: IneedHelp

Sram zato ker sem to počel sram zato ker sem to počel ko sem bil v zvezi in nisem nehal s tem. Ter sram da sem pri tem zapravil dobro zvezo in prizadel odlično osebo. Zdaj je dosti boljše spremembe so, kar mi tudi paše in mi koristi.


bolj me zanima kaj spada pod "to"...

drgač ni treba odgovorit, ker priznam, da te sprašujem iz čistega firbca...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu IneedHelp)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
13.6.2014 13:22:41   
IneedHelp
Pod to spada vse obljube jih imel lepo jim zlezel pod kozo kolikor se je dalo samo da sem dosegel to da jih lahko pripeljem tako dalec da naredijo vse. In to mi je bilo dovolj. Nikoli se dobival s temi zenskami. Samo to sem hotel dosect in sem bil potesen. To je ta to ki te zanima.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Odvisnost od interneta - facebook
13.6.2014 13:28:37   
ronja
Skratka virtualno flirtanje, če prav razumem. Ko so bile pripravljene se dobit s tabo in so se zaljubile vate, si bil zadovoljen.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu IneedHelp)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?