|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: predvolilne obljube
16.6.2014 15:43:52   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Enostavno pri takem delu se mogoče res samo pri enem učencu enmičkin aktivirajo možgani, ostali se samo preskrbujejo s kisikom ob krokodiljem zehanju user posted image


Ali ni to tragicno? Ogromno neizkoriscenega potenciala ker kapitalizem ne potrebuje mislecev, temvec delavce...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: predvolilne obljube
16.6.2014 15:45:37   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
To me spominja na garmin in ljudi, ki trmoglavo rinejo "kakor garmin pravi" in nikakor nocejo ugotoviti, da je prometni rezim zaradi necesa spremenjen. Uklopil je garmin in izklopil mozgane....
Priklopis tablico in isklopis mozgane. :)

Pravzaprav zakaj bi karkoli vedel in pomnbil, saj pogledas na tablico :)



... dokler nekje na sredi Nemčije na avtocesti una tetka prijazno ne pove: "make a U-turn". Še dobro, da je nekaj možganskih celic le ostalo vklopljenih user posted image -

Zadnjič se voziva s sodelavcem po AC skozi Trst proti Kopru, on privleče na plano garmina in reče, ti samo temu sledi in bova prišla na cilj. jaz njemu, saj vem, kje se gre. ne, ne, ti kar sledi. Ja prav no. Znaki kažejo levo, moj spomin kaže levo, garmin kaže desno... in sva naredila en lep krog po Trstu user posted image Potem sem ga izključila in sledila zemljevidu v svoji glavi :-).


Zadnjic mi kolegica razlaga kako so s "pomocjo" garmina iz svice do slovenije potovali preko Francije... Na podobno foro, pa se "Minken" je izgleda bil slabo zapisan.... user posted image

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 16.6.2014 15:46:10 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: predvolilne obljube
16.6.2014 18:06:39   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: aknela123

Tako, začenja se. Prej sem poslušala znamenitega JJ, kaj je vse obljubljal če zmaga, med drugim tudi, da bodo otroci od 3. razreda OŠ naprej dobili brezplačne tablične računalnike in delovni zvezki ne bodo več obvezni.


Žaba, ki se utaplja, najbolj brca.

Danes obljubiti tablico je kot bi obljubil, da bo uporaba šolske knjižnice zastonj.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: predvolilne obljube
16.6.2014 18:11:52   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Z roko počasneje pišeš in moraš zato fajn premislit, kaj se splača premislit in zato prvo analizo delaš že sproti, česar ti pri računalniku ni treba...


Večina stvari, kjer moram faj mislit (prej, med in po), je zapisanih na roko.

Računalnik je pa za rutino (veliko hitreje kot na roke) in za modne dodatke.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: predvolilne obljube
16.6.2014 19:43:48   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zadnjic mi kolegica razlaga kako so s "pomocjo" garmina iz svice do slovenije potovali preko Francije... Na podobno foro, pa se "Minken" je izgleda bil slabo zapisan.... user posted image


No, iz bolj južnih delov Švice je to kar smiselna pot.
Če je bila na severnem, pa malo manj ... user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: predvolilne obljube
16.6.2014 20:43:58   
liliana
Ne vem no.....meni se razni garmini zdijo zgolj bolj pripomoček, da recimo v enem velemestu veliko lažje in hitreje najdeš ulico kamor greš.....

Precej neumno pa se mi zdi imeti garmin vklopljen na nekaj urni poti, ko itak ne zaideš iz avtoceste in moraš vedeti le pet ali še manj krajev kjer je potrebno zaviti na drugo avtocesto......prav tako ni treba imeti garmin vklopljen na lokalnih cestah, ko ti le en pogled na zemljevid pove, kam moraš iti......

Torej je tudi naša generacija precej zblojena, ko se je vse manj ljudi sposobnih zanesti na samega nase in lažje verjame "nekomu tretjemu" oz. elektroniki kot pa sebi........

In kot je pisalo prej......garmin uporabljaš kot pripomoček (tako kot tablico, računalnik....), torej ga moraš znati uporabljati....ne pa tako kot Barilla testenine, da jih vedno kupiš, ne pa da bi jih za vsak obrok posebej mesil in valjal ter rezal doma, čeprav so domači mnogo boljši in slajši.......user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: predvolilne obljube
16.6.2014 21:24:10   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


In kot je pisalo prej......garmin uporabljaš kot pripomoček (tako kot tablico, računalnik....), torej ga moraš znati uporabljati....


Dokler dela, rabiš vedeti samo, kako nastaviti izbrani cilj.

Ko pride vmes človeški faktor (delo na cesti, nesreča, sprememba lokalne signalizacije), ti navigacija (vsaka, ne samo Garmin) ne pomaga.

Smo šli z dvemi avti v recimo bližnje malo večje mesto, en avto z navigacijo, eden brez. Slednji je za pravo smer vprašal na prvi bencinski (še zdaj vem, tri križišča naravnost in potem levo user posted image ), drugi je prišel uro z njim. Je bil pa v navigacijo vključen tudi brezplačen ogled mesta in vodnik po ulicah, kar pa tudi ni kar tako user posted image .

Meni je navigacija ok za večja mesta, npr. Budimpešta, Dunaj, Munchen. Dlje se pa z avtom že ne vozimo več. Za vse ostalo kar je blizu, pa je še vedno dobrodošlo, da imaš osnovno orientacijo v glavi.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: predvolilne obljube
17.6.2014 5:46:05   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Dokler dela, rabiš vedeti samo, kako nastaviti izbrani cilj.




To je res.....in kolikor slišim, precej ljudi pri garminu in ostalih navigacijah tega ne obvlada......user posted image

Ko pride vmes človeški faktor (delo na cesti, nesreča, sprememba lokalne signalizacije), ti navigacija (vsaka, ne samo Garmin) ne pomaga.


Normalno, zato je pa fajn še vedno znati zemljevid uporabljati......oz. ne iti na neko daljšo pot zgolj zanašajoč se na navigacijo......

Meni je navigacija ok za večja mesta, npr. Budimpešta, Dunaj, Munchen. Dlje se pa z avtom že ne vozimo več. Za vse ostalo kar je blizu, pa je še vedno dobrodošlo, da imaš osnovno orientacijo v glavi.


Tako je.....mi jo isto tako uporabljamo samo za večja mesta.....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: predvolilne obljube
17.6.2014 6:33:24   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
mi jo isto tako uporabljamo samo za večja mesta.....


Mi jo imamo na daljših poteh običajno vklopljeno ves čas, a pogosto brez zvoka.
Vsake toliko časa 'vržemo oči gor', da vidimo, ali opozarja na kakšne zastoje na cesti, da iz radovednosti spremljam nadmorsko višino - sploh, če se vozimo v hribovitem ali obmorskem predelu, včasih, da preverimo usklajenost omejitev hitrosti, ki jih kaže, z dejanskimi ob cesti, drugič, ko si izberemo kakšen obvoz ali izlet 'v neznano', da vseeno poišče pot proti cilju, tudi kakšne zanimive lokacije si kdaj vmes shranimo med priljubljene.


Včasih po postankih mu ponovno damo preračunat pot do cilja. Je zanimivo, da pogosto izbere nekoliko drugačno pot do cilja. Bolj optimalno.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: predvolilne obljube
17.6.2014 14:46:27   
kalbo
Ni keša za redno vzdrževanje cest, komi so napraskal keš za subvencije vozovnic, ....šole ne smejo zaposlovat kadra, potem pa kaos, ko gre kaka na porodniško, špara se na vsakem koraku, JJ pa bluzi o tablicah in folk še debatira o tem. Pomojem bi morali dat komplet SLO politiko ob vsakem najmanjšem sprenevedanju na ignor.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: predvolilne obljube
17.6.2014 17:41:57   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ni keša za redno vzdrževanje cest, komi so napraskal keš za subvencije vozovnic, ....šole ne smejo zaposlovat kadra, potem pa kaos, ko gre kaka na porodniško, špara se na vsakem koraku, JJ pa bluzi o tablicah in folk še debatira o tem.


Debata je o pogojni uporabnosti današnjih tehnologij.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: predvolilne obljube
20.6.2014 17:29:02   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ni keša za redno vzdrževanje cest, komi so napraskal keš za subvencije vozovnic, ....šole ne smejo zaposlovat kadra, potem pa kaos, ko gre kaka na porodniško, špara se na vsakem koraku, JJ pa bluzi o tablicah in folk še debatira o tem. Pomojem bi morali dat komplet SLO politiko ob vsakem najmanjšem sprenevedanju na ignor.


Ko gre na porodniško, ni kaos.....kaos je tistih šest in sedem mesecev pred porodniško, ko jih večina gre na bolniško in večine te večine je povsem zdravih......

Kar se pa tiče keša.....jebi ga, ni ga (samo me itak že mesece prepričujete, da denar je....vendar ga ni, tisti v davčnih oazah pa našemu proračunu ne pomaga kaj dostiuser posted image )......zato pa vse občine, DARS itd. (sedaj pred volitvami, ko se na veliko prekaplje in dela nove vodovode in kanalizacije) najemajo srbske, hrvaške, bosanske, bolgarske itd. izvajalce (ker pred volitvami moramo graditi, da folk vidi, kako se dela, denarja pa ni).......ker so slovenski izvajalci predragi, pravijo župani......seveda ne zavedajoč se od kod kapne nekaj jurjev plače vsak mesec na njegov račun, da je slovensko podjetje predrago tudi zato, ker mora biti predrago, ker mora župan dobiti vsak mesec nekaj jurjev plače......

Vendar koga pa to briga, v Sloveniji je blaginja tako dolgo, dokler javnemu sektorju nihče ne "grozi" s kakršnim koli posegom v plače ali odpuščanje......ko si kdo to samo upa, pa nastane kar naekrat kaos......

Zato pa politiki prodajajo take nebuloze, kot so "tablice za vse", "brezplačni vrtci za vse" in na koncu še kako nebulozo uresničijo, folk pa to nebulozo pozdravi z odprtimi rokami, ko se pa ta "nebuloza" folku spet odvzame, pa so folku kratene osnovne človekove pravice in se folk punta zaradi nebuloze.....reševanje resničnih problemov pa folka itak ne zanima.......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 62
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?