|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
25.6.2014 19:44:41   
liliana
Ronja....pa ti si sposobna še 8 urni spanec opisati kot aktivno adrenalinsko dogodivščino.......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
25.6.2014 20:14:53   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ronja....pa ti si sposobna še 8 urni spanec opisati kot aktivno adrenalinsko dogodivščino.......user posted image


dvomim. tega ni doživela že od srednje šole. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
25.6.2014 21:06:08   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ne pretiravaj s 4xuser posted image ......glede na to, da froci itak le tv gledajo, pa na računalnikih ali tablicah igrice igrajo.......se nima kaj dosti skakati za njimi in pucati za njimi.......
user posted image I speak for myselfuser posted image . A ti pošljem slikco, kako so danes nasrali? Ravnokar sem drgnila njihovo ustvarjalno mizico, totalno počečkano z voščenkami, medtem ko je lubi pucal po tleh, kar so nasrali po kosilu in torti... Mali je medtem v drugi sobi že skuhal palačinke iz vode in grobe soli, ki jo je nekak staknil med tem... a naj nadaljujem?user posted image Kaj delata punci, rajši ne grem gledat... Upam, da še bereta, to je najbolj čisto opravilouser posted image . Hvalabogu za Miki mustra!
Lili, nikar nič proti robotskem sesalniku! To je super izum! Čeprav na žalost tega, kar mali naredijo ipak še ne zmore... Čakam, da izumijo čudežno krpo, mogoče bojo moji tamali to dočakali in jim totalno privoščim, ker mi je res škoda življenja za pucanje... Ampak v svinjariji pa tudi ne moreš živet non stop...

O Kristus. Temu se reče obvladovati otroke.Še dobro da ne hodijo v Avstrijski vrtec. Po moje bi jih osamili za par let v klet.user posted image Sori, vem, da boš skočila v zrak, vendar mi je tako prav prišlo, po vsem tem obvladovanju, vzgajanju, doslednosti in zgražanju nad neobvladljivimi otroci in staršina drugi temi, da mi ni dala žilca. user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
25.6.2014 21:28:27   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Sori, vem, da boš skočila v zrak, vendar mi je tako prav prišlo, po vsem tem obvladovanju, vzgajanju, doslednosti in zgražanju nad neobvladljivimi otroci in staršina drugi temi, da mi ni dala žilca. user posted image


ah, samo da si si spet nafilala uno svojo vrečo brez dna, ki se kliče "herojka, ki je vedno nesebično na strani manjšine", in si jo hodiš redno filat na RR. upam da bo potem spet vsaj za neki cajta mir user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
25.6.2014 21:33:33   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Sori, vem, da boš skočila v zrak, vendar mi je tako prav prišlo, po vsem tem obvladovanju, vzgajanju, doslednosti in zgražanju nad neobvladljivimi otroci in staršina drugi temi, da mi ni dala žilca. user posted image


ah, samo da si si spet nafilala uno svojo vrečo brez dna, ki se kliče "herojka, ki je vedno nesebično na strani manjšine", in si jo hodiš redno filat na RR. upam da bo potem spet vsaj za neki cajta mir user posted image

Matejka, saj veš, da vreča brez dna ne more biti nikoli polnauser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
25.6.2014 23:07:24   
mateyka
začasno ja - sej veš, kot pri trdi drogi; do naslednje krize..

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
25.6.2014 23:36:39   
onka
nisem prebrala vsega ....moj odgovor

Mene ne moti kompliciranje.
Ne bi pa mogla živeti z mislijo, da bi pa se zaradi moje nepozornosti karkoli otroku kaj naredilo.In ja, prav je, da se npr tudi pri hrani komplicira; namreč ob prvi nosečnosti nisem vedela, da okužba s toksoplazmoso povroča tako hudo nevarnost za otroka. In jedla sem prekajene domače suhe slame, imela opravka z mucami pri možu, posledice bi lahko bile hude...Prav je, da se nosečnice in matere zavedajo in poskušajo za varnosti svojih otrok narediti vse kar je v njihovi moči, pa čeprav gremo žal včasih tudi čez rob...

In ne moremo se primerjati z bivšimi časi ne glede prometa (ki ga je zares veliko), ne glede zaupanja ljudi (pedofili). Časi so drugačni, kot so bili...vsakdo pa želi najboljše za svojega otroka.

Kar se tiče adaptiranega mleka in alergij....prosim ne posploševat. Si pomislila, da veliko mam ne more dojit. In prav je, da se poskuša otroku najti ustrezno mleko - marsikatero mleko otroku ne odgovarja. In ko imaš enkrat otroka z alergijo ga pač imaš in se moraš temu prilagodit, ali gledat otroka kako trpi v ranah, krastah ali joku. Dokler tega nimaš ne veš.
Tko da, kdor ima zdravega veselega otroka, želim, naj tako ostane...

< Sporočilo je popravil onka -- 25.6.2014 23:44:39 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
26.6.2014 8:49:17   
Tippi
u bistvu sem zastopila avtorico uvodnega posta, kaj želi povedati. jaz sem tudi prebrala članek v Delu, kako smo otrokom vzeli ulico, in se s tem stoprocentno strinjam.

primerjava včasih s sedanjostjo  mogoče res ni na mestu, že zaradi napredujoče tehnologije, ki te, hočeš nočeš sili, da je v stiku z otrokom (mimogrede že v nižjih razredih morajo delati razne predstavitve v PP), hkrati pa mislim, da pretirana uporaba teh tehnikalij, res ni potrebna. jaz si namreč mojega otroka pri 7 letih ne predstavljam z mobitelom. pika. pa če ga imajo vsi njegovi vrstniki. ne bo šlo.

našim otrokom ne sme bit dolgčas in to je narobe. starši dejansko preveč kompliciramo (ja, tudi jaz včasih) in se bojimo, da bo otroku dolgčas, to pa pomeni, da se z njim ne ukvarjamo in v nas budi slabo vest. čist po nepotrebnem. otrokom mora biti tudi kdaj dolgčas, otroci morajo imeti tudi ulico in ne celotni svoj prosti čas bit v šoli, treningih, in raznoraznih dejavnostih.

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
26.6.2014 10:06:03   
ronja
Ronja....pa ti si sposobna še 8 urni spanec opisati kot aktivno adrenalinsko dogodivščino...

haha, nope, pucanje ni čist nič adrenalinsko! Adrenalin je fajn, pucanje ni...
dvomim. tega ni doživela že od srednje šole.

haha, bo kar držalouser posted image . 8 urni spanec? ne bi vedela... že toliko let nisem probala, da nimam več pojma, kako zgleda, verjetno bi bilo pa precej zanimivo, ker na koncu vedno sanjam in navadno imam zanimive, včasih res tudi adrenalinske sanjeuser posted image .

O Kristus. Temu se reče obvladovati otroke.Še dobro da ne hodijo v Avstrijski vrtec. Po moje bi jih osamili za par let v klet.user posted image Sori, vem, da boš skočila v zrak, vendar mi je tako prav prišlo, po vsem tem obvladovanju, vzgajanju, doslednosti in zgražanju nad neobvladljivimi otroci in staršina drugi temi, da mi ni dala žilca.

Patrino, jasno kot beli dan mi je, da bi jih lahko navadila, da ne bi packali, čečkali tam, kjer ni treba, itd... Samo veš kaj? Nočem. Enostavno mislim, da je fajn, da imajo kje res svobodo in če jo kje lahko imajo, je to pri igranju in ustvarjanju, tudi če to pomeni malo več . Tu imamo zelo malo pravil. Vem, da bi lahko bili popolnoma mirni in raziskovali samo to, kar bi jim dovolila. Vendar ne verjamem v ta način. To je najina čisto svobodna izbira in se nič ne pritožujem - samo pravim, da precej naserjejo pri temuser posted image . Ne, ker drugače ne bi šlo, ampak ker jim dovolim. Ker so mi pač druge stvari bolj pomembne.

Recimo da s tem razvijajo svoje potenciale in mogoče nama bo zato prihranjen kak inštruktorv OŠ. Ali pa bo mogoče kdo od njih imel kreativni poklic in je to naložba v "thinking out of the box", brez "pomagal"user posted image . Precej teh stvari je dokazanih in če gre samo za pucanje, se mi zdi vredno. Kar pa ne pomeni, da mi je fajn pucatuser posted image .

Kar se pa vrtca tiče, te moram pa razočarat, dejansko jih vedno hvalijo, kako so pridniuser posted image , še nobena od mnogih vzg. in učiteljic ni imela problemov z njimi... MOgoče pa zato, ker dobijo doma dovolj svobode;)user posted image

Pri nas ne vem, če ima kateri prvošolček mobitel. Vsekakor tamala ne ve, da bi ga kdo imel.
Na ulico pa teh malih ne mislim spuščat samih. Na igriščih smo pa čisto dovolj in redko sami:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
26.6.2014 10:35:39   
patrino
Seveda, seveda, jasno kot beli dan je da brez svobode ni ustvarjanja in ga je tudi pri nas veliko. Samo temu kar ti v zgornjem postu opisuješ (torta in ostala hrana pod mizo, ter po dolgem in počez počekana miza), pri nas ne imenujemo ustvarjanje in svobodauser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
26.6.2014 10:40:38   
ronja
Pri nas imajo na svoji ustvarjalni mizici bolj ali manj popolno svobodo (ne smejo nosit tja nožev ali kaj takega, sicer pa lahko delajo, kakor jim paše). Danes so packali s temperami in je bila cela kuhinja pokapljana od njihovega trudenja, da bojo sami vse pospravili za sabo. Ja, veliko lažje bi bilo, če bi vse skup sama spucala in jih nagnala stran. Samo se mi pač ne zdi prav. Mali zdaj sam briše mizo, oz. sta se glihkar začela kregat s tamalo, ker bi rada ona tudiuser posted image . Kaj naj jih učim, da je to narobe?user posted image

Torta pod mizo je pa rezultat 2 letnika, ki pač sam je. NIso vsi tako zelo spretni kot tvoji, da bi pri 1 letu jedli brez pomoči brez kakršnekoli svinjarije.user posted image Ja, mu dovoliva, da je sam, ker rajši je sam in ja, ni še tako spreten, da mu ne bi nič na tla padlo. In ja, kadar pečemo torto in oni vsipavajo not moko, natakajo mleko, ubijajo jajca... se to pozna na okolici. Pač pri nas se svoboda malo drugače smatra kot pri vasuser posted image . Da dejansko smeš naredit nekaj - tudi če še nimaš u nulo razvite motorike;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
26.6.2014 11:00:37   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Da dejansko smeš naredit nekaj - tudi če še nimaš u nulo razvite motorike;).


si pa res pod patrininim nivojem. kako lahko packarsko jedenje torte imenuješ svoboda? ccc..

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
26.6.2014 11:18:06   
ronja
si pa res pod patrininim nivojem. kako lahko packarsko jedenje torte imenuješ svoboda? ccc..

NI mi pomočiuser posted image .

Ne, različne prioritete imamo: meni se zdi uhajanje otroka iz skupine, dirkanje na cesto ipd... popolnoma nesprejemljivo, mi je pa packanje doma popolnoma sprejemljivo (čeprav ni ravno zaželeno iz moje strani, pa otroci točno vejo, da to ne spada v tisto kategorijo prepovedanega kot cesta;). Patrino se pač zdi obratno: da mora vzg. obvladat še tako neobvladanega mulca, ki ga tudi starša ne obvladata, ker je to njeno delo in pika, doma pa je treba pridno jest in bognedaj da ti pade kaj na tla, tudi če si star 2 leti. Različni smouser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
26.6.2014 12:35:55   
patrino
user posted image Patrino ima v tem primeru čisto enake prioritete kot ti in zato doma podobno obsedeno stanje, samo malo te vleče, ker te je zabavno brati.user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
26.6.2014 20:21:38   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

našim otrokom ne sme bit dolgčas in to je narobe. starši dejansko preveč kompliciramo (ja, tudi jaz včasih) in se bojimo, da bo otroku dolgčas, to pa pomeni, da se z njim ne ukvarjamo in v nas budi slabo vest. čist po nepotrebnem. otrokom mora biti tudi kdaj dolgčas, otroci morajo imeti tudi ulico in ne celotni svoj prosti čas bit v šoli, treningih, in raznoraznih dejavnostih.


Torej niso mobiteli, računalniki in i-padi krivi, da smo otrokom vzeli ulico........

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

dvomim. tega ni doživela že od srednje šole.

haha, bo kar držalouser posted image . 8 urni spanec? ne bi vedela... že toliko let nisem probala, da nimam več pojma, kako zgleda, verjetno bi bilo pa precej zanimivo, ker na koncu vedno sanjam in navadno imam zanimive, včasih res tudi adrenalinske sanjeuser posted image .



Sem vedela, da boš opisala kot adrenalinsko dogodivščino.......user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Kar se pa vrtca tiče, te moram pa razočarat, dejansko jih vedno hvalijo, kako so pridniuser posted image , še nobena od mnogih vzg. in učiteljic ni imela problemov z njimi... MOgoče pa zato, ker dobijo doma dovolj svobode;)user posted image



Jaz tudi mislim, da je precej na tem......



(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
26.6.2014 20:33:07   
petea
ravno paše v to temo o dandanašnjih otrocih in njihovih starših:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/vedno-vec-nasilnih-otrok-je-kriva-vzgoja.html

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
26.6.2014 22:20:55   
ronja
Sem vedela, da boš opisala kot adrenalinsko dogodivščino...

Lili, pa kaj zaboga je zate adrenalin?user posted image Tu mava pa res različni lestvici...

Petea, verjamem naslovu, moram prebrat.

Pri nas v bivšem vrtu so meli skupino "močnih karakterjev" in "zelo sposobne vzgojiteljice", ki so jih kljub temu peljale ven, na sprehod, ob cestah itd... No, meni ni bilo čisto nič všeč, da so ti močni karakterji potem zrinili mojo mirno pupo na cesto, vzg. pa sta trdili, a se to že ni zgodilo (ker verjetno ob krotenju močnih karakterjev nista mogli nadzirat cele skupine)... Tako da - vsaka medalja ima dve strani. Sama imam sicer svoje mnenje o teh mulčkih, ker dejansko na igrišču niso bili čisto nič težki in so se skup igrali brez problemov, vendar v vrtcu so bili baje strašni problemi... Tako da imam svoje mnenje o zelo strokovnih vzgojiteljicah, ki bojo vsako skupino vlačile kamorkoli, čeprav je not 5 bolnih otrok, ki potem iz sprehoda ne morejo... Pravijo, da zjutraj ne vejo, kdo je bolan, hkrati pa povejo, da jim tamali povejo, da jim je dala mami calpol da so šli v vrtec... Jaz bi rajiš, da bi bile "manj strokovne" in lepo poklicale starše, kadar je treba, pa priredile aktivnosti temu, kar otroci zmorejo oz. kolikor so vodljivi, tako kot v drugih dveh skupinah. Meni se pa to ne zdi linija najmanjšega odpora, ampak zdrava pamet.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
26.6.2014 23:05:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Jaz bi rajiš, da bi bile "manj strokovne" in lepo poklicale starše, kadar je treba


pa te je patrino le zdresirala, da uporabljaš njeno terminologijo user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
27.6.2014 9:07:53   
ronja
Pametnejši popuščauser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
27.6.2014 10:21:20   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sem vedela, da boš opisala kot adrenalinsko dogodivščino...

Lili, pa kaj zaboga je zate adrenalin?user posted image Tu mava pa res različni lestvici...

Petea, verjamem naslovu, moram prebrat.

Pri nas v bivšem vrtu so meli skupino "močnih karakterjev" in "zelo sposobne vzgojiteljice", ki so jih kljub temu peljale ven, na sprehod, ob cestah itd... No, meni ni bilo čisto nič všeč, da so ti močni karakterji potem zrinili mojo mirno pupo na cesto, vzg. pa sta trdili, a se to že ni zgodilo (ker verjetno ob krotenju močnih karakterjev nista mogli nadzirat cele skupine)... Tako da - vsaka medalja ima dve strani. Sama imam sicer svoje mnenje o teh mulčkih, ker dejansko na igrišču niso bili čisto nič težki in so se skup igrali brez problemov, vendar v vrtcu so bili baje strašni problemi... Tako da imam svoje mnenje o zelo strokovnih vzgojiteljicah, ki bojo vsako skupino vlačile kamorkoli, čeprav je not 5 bolnih otrok, ki potem iz sprehoda ne morejo... Pravijo, da zjutraj ne vejo, kdo je bolan, hkrati pa povejo, da jim tamali povejo, da jim je dala mami calpol da so šli v vrtec... Jaz bi rajiš, da bi bile "manj strokovne" in lepo poklicale starše, kadar je treba, pa priredile aktivnosti temu, kar otroci zmorejo oz. kolikor so vodljivi, tako kot v drugih dveh skupinah. Meni se pa to ne zdi linija najmanjšega odpora, ampak zdrava pamet.

Ja vsaka medalja ima dve strani praviš. Že sama si povedala, da je tudi tvoje dete eno obdobje hotelo brezglavo tekati čez cesto in da si morala biti kar huda. No in zakaj potem praviš, da vzg. laže in so vsega krivi "podivjanci"?. Tudi tvoje dete je dete z napakami, čeprav to težko sprejmeš. user posted image In nihče ne pravi, da so tiste vzg. strokovne , ki brezkompromisno vlačijo malčke povsod. Strokovnost se ne meri v tem, kdo si več upa, temveč v tem, da se skuša najti rešitev, ki je čim boljša za vse otroke. Vse. Prav tako ni tista vzg. v iber strokovna, ki zaradi trme, jeze, lenoibe vat ever, pokliče starše v službo, ker se ji ne da vzet otroka na sprehod ali ker ji je otrok mimogrede povedal, da je dobil pred odhodom v vrtec zdravilo. Čisto lahko so namreč to bili vitamini, tabletke za apetit itd in dvomim, da malčki znajo povedati da so dobili Calpol, Ospen , itd. Tako kot vzg. tudi oni namreč niso doktorirali iz medicine. In če se ne motim, si bila nekako do sedaj zelooo zadovoljna s svojim dosedanjim vrtcem. Tokrat pa žal ne zgleda tako. Ja podivjanci in preveč strokovne vzg. so huda reč in gredo marsikomu v nos.. user posted image O pametnejših in o tistih , ki prej prenehajo pa raje ne biuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
27.6.2014 11:26:27   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
O pametnejših in o tistih , ki prej prenehajo pa raje ne biuser posted image


ni treba spreminjat pomena popuščati v prenehati, da boš izpadla bolj kul. vsi vidimo kaj se dogaja, brez da glumiš kako kar kipi pamet iz tvojih stavkov user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
27.6.2014 15:59:51   
ronja
Že sama si povedala, da je tudi tvoje dete eno obdobje hotelo brezglavo tekati čez cesto in da si morala biti kar huda.

A mi pokažeš, kje sem to napisala? Ker to definitivno ni res. Ne, moje dete ni divjalo na cesto, ampak se je takrat zelo balo ceste, ker sva ji oprala možgane s tem, da je cesta nevarna. Zato se je pa zjokala, ko so jo zrinili na cesto in potem ni mela zupanja v vrtec, ker se je bala. Zato ji verjamem. Ker ne bi imelo logike (in ta otrok je logičen;), da bi se ustrašila, ker bi sama zletela na cesto (in v tem primeru bi verjetno vzg. to opazili in mi povedali). Tako pa so se pač prerivali na pločniku in jo zrinili dol. NI bilo nevarno, ni bilo takrat avtomobilov in tudi ni taka cesta tisto, vseeno pa bi rajši, če bi reagirali drugače.

Moje dete ima vsako precej napak, ampak bezlanje po cesti res ni ena od njih. Sploh pa ne pri tej, ker ta pa res nikoli ni uhajala na cesto!

ker ji je otrok mimogrede povedal, da je dobil pred odhodom v vrtec zdravilo

Bolani otroci s temperaturo majo za bit doma! In edino prav bi bilo, da bi poklicali starše, naj ga pridejo iskat! Vzg. sta na rod. sestanku rekli, da to povejo in mislim, da 5 letni otroci tudi dejansko vejo, a so dobili zdravilo za temperaturo ali vitamine, ker jim navadno starši to povemo. Zelo dvomim, da bi povedali, da so dobili zdravilo proti temperaturi kar tako, za štos. Slučajno glih takrat, ko so bolni:D.

Na splošno je bil vrtec fajn, mislim, da so imeli zelo veliko super stvari, krasno ravnateljico in v veliki večini super vzgojiteljice. S tema dvema pač nisem bila najbolj zadovoljna, ja. Z vsemi ostalimi (10+, ki so mele moje otroke), pa. Meni se to zdi, da je za pohvalit. Tudi ti dve se nista izživljali nad otroki ali da jim ne bi bilo mar zanje, sta bili zelooooo ambiciozni, samo pač se v nekaj stvareh nismo strinjale. Ne bom rekla, da so zato slabe. Samo da bi rajši, če bi bile "manj strokovne" po tvojih merilih;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
27.6.2014 17:02:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sem vedela, da boš opisala kot adrenalinsko dogodivščino...

Lili, pa kaj zaboga je zate adrenalin?user posted image Tu mava pa res različni lestvici...




Eh Ronja.....malo sem se le pošalila.....sem mislila, da razumeš......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
27.6.2014 17:58:13   
ronja
Ma, ja, saj štekam in sem se nasmejala. Ampak če ex adrenalin junikiju omeniš njegovo ex-drogo...user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
27.6.2014 19:41:50   
saragr
Glede primerjave otroštva je tako, da da lahko se reče, da smo mi imeli lepše otroštvo a tudi otroštvo v dobi napredka tehnologije ni slabo, če se znajo otroku postaviti meje kdaj in koliko časa je lahko na računalniku Računalnik in internet in fb so meni recimo za otroka koristne stvari iz vidika:
- včasih smo otroci po stacionarnem telefonu klicali sošolce in prijatelje trošili impulze in se pogovarjali o bolj ali pa manj pomembnih rečeh, šoli, domači nalogi, prihajajočih testih, obnovah knjig itd; danes otroci klepetajo preko fb-ja, si prepošljejo kakšen koristen link itd. Seveda dovolim tudi igrice, a maksimalno trikrat tedensko po slabo uro
- kolikokrat recimo v knjižnici nisem dobila določenega gradiva potrebnega za šolo, in nisem imela narejene domače naloge, danes so otrokom vse informacije dostopne na linkih, ki jim jih dajejo učitelji in tako ni več izgovorov za neznanje
- odrasli se spočijemo po napornem dnevu ob kakšni internetni strani in tudi otroci lahko, zakaj pa ne? A ne dam pa recimo da se sin zapre v sobo in v nedogled brska po netu

TV je pri nas dovoljen in omejen na eno risanko zjutraj in eno zvečer in ustvarjalno oddaje, saj otrok dobi dosti idej za ustvarjanje in se po tistem nekam potuhne in ustvarja. Sam, pri tem mu ne pomagam, naj se trudi in izraža svojo domišljijo, za to ne potrebuje mene zraven.

Igre: niti slučajno mi ne pade na pamet, da bi sedela z njimi in se igrala, to so otroci, njihova domišljija ne pozna meja, če jim je dolgčas, bodo razmišljali tako dolgo, da bodo ugotovili kako si neko igro narediti privlačno. Jim pa pokažem recimo igre naše mladosti ki so jim dosti bolj zanimive kot današnje igre, kjer lahko kupiš za vrtoglavo ceno v trgovinah plastiko ( bayblade, bakugan ) in je zanimiva le pet minut, potem pa leži v stanovanju le za to, da se jaz na njo spotaknem ali jo zdrobim.

Glede kompliciranja pa nekako tako kot je rekla Rija; zdravje, varnost, pa zdrava prehrana z rednimi obroki in pizza-hamburgerji ob priložnostih (tudi odrasli grešimo, in nekajkrat letno pojesti hamburger tudi ni konec sveta ).



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?