|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 13:33:32   
caramel
OD izračunajo za celo leto, ker upoštevajo OD, ki ga boš dobil v letu trajanja odločbe.

Po enaki analogiji po novem kot prihodke ne upoštevajo zneska iz pretekle dohodninske odločbe, če ne prejemaš enake vrste dohodkov, ampak ti novo vrsto dohodka preračunajo na celotno leto veljavnosti odločbe. Jaz sem tako v letu 2013 (ki je zajeto v veljavni dohodninski odločbi) prejemala porodniško, dva meseca pa sem bila zaposlena za KDČ. Ker sem bila ob oddaji vloge zaposlena za poln delovni čas, so mi trenutno plačo pomnožili z 12, seveda dobili višji znesek kot je v dohodninski odločbi za leto 2013, jaz pa posledično manjši OD in višje plačilo vrtca...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 15:02:41   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: caramel
Po enaki analogiji po novem kot prihodke ne upoštevajo zneska iz pretekle dohodninske odločbe, če ne prejemaš enake vrste dohodkov, ampak ti novo vrsto dohodka preračunajo na celotno leto veljavnosti odločbe. Jaz sem tako v letu 2013 (ki je zajeto v veljavni dohodninski odločbi) prejemala porodniško, dva meseca pa sem bila zaposlena za KDČ. Ker sem bila ob oddaji vloge zaposlena za poln delovni čas, so mi trenutno plačo pomnožili z 12, seveda dobili višji znesek kot je v dohodninski odločbi za leto 2013, jaz pa posledično manjši OD in višje plačilo vrtca...


Si zdaj na KDČ ali na polnem?

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 16:37:50   
caramel
Zdaj sem na polnem.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 19:10:34   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: caramel
OD izračunajo za celo leto, ker upoštevajo OD, ki ga boš dobil v letu trajanja odločbe.



Malo prej smo prejeli naši odločbi; OD izračunan na novo, pri ZPS upoštevali stari OD, preračunan na celo leto, brez odbitka za prvega otroka (22,80 €).


Ali so ostalim upoštevali odbitek ali ne?

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 19:13:50   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: caramel
Po enaki analogiji po novem kot prihodke ne upoštevajo zneska iz pretekle dohodninske odločbe, če ne prejemaš enake vrste dohodkov, ampak ti novo vrsto dohodka preračunajo na celotno leto veljavnosti odločbe.


Meni bi bilo po tej logiki upoštevanje letošnjih prihodkov ugodneje. V obračunu imam upoštevane podatke iz lanske dohodninske odločbe, kljub spremembi dohodka.


Še dobro, da veljajo povsod ista pravila na osnovi iste zakonodaje ... user posted image

< Sporočilo je popravil petea -- 15.9.2014 19:14:12 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 19:26:02   
caramel
Meni so OD upoštevali letošnji, za vsakega otroka pa so odšteli 22,95€.

Drugače pa dohodek preračunajo samo, če se spremeni vrsta prejemka - npr. ne dobivaš več porodniške ampak plačo (ne pa če se ti spremeni višina prejemka). Saj v resnici je to bolj fer, bi mi bilo pa bolj všeč, če bi to spremembo uvedli npr. naslednje leto, ko na naš izračun ne bi tako pomembno vplivala.user posted image Ali pa vsaj lani, ko bi bila po takem izračunu na boljšemuser posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 19:53:50   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: caramel
Meni so OD upoštevali letošnji, za vsakega otroka pa so odšteli 22,95€.


IZVIRNO SPOROČILO: petea
brez odbitka za prvega otroka


Popravljam napako, ki se mi je pripetila zaradi podobnosti starega izračuna brez odbitka in novega z njim:
tudi nam so upoštevali odbitek, a v višini 22,97 € po otroku.user posted image



Očitno sem narobe razumela, kaj se dejansko odšteva pri ZPV - bila sem prepričana, da se:
'otroški dodatek brez dodatka za enostarševsko družino in brez dodatka za otroka, ki ni vključen v vrtec, zmanjšan za 20 % višine otroškega dodatka za prvega otroka iz prvega dohodkovnega razreda'
nanaša na skupni OD, ki ga prejme družina, ne na OD, ki pripada vsakemu otroku družine posebej; pravilno pa je, da se OD zmanjša za 22,95 € x št. otrok v družini.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 19:56:36   
petea
popravljam:
IZVIRNO SPOROČILO: petea
tako od zneska 52,80 € odšteješ teh 22,80 € in v 'premoženje' upoštevaš 'samo' 30 €

na letni ravni je to 30 x 12 = 360 €, deljeno s številom družinskih članov


tako od zneska 52,80 € odšteješ 2 x 22,95 € in v 'premoženje' upoštevaš 'samo' 6,9

na letni ravni je to 6,9 x 12 = 82,8 €, deljeno s številom družinskih članov

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 20:00:33   
petea
popravljam tudi tole:
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: jeenika

Imam dve hčerki, za kateri skupno prejemam 61,69€ OD (za prvo 27,40€, za drugo 34,29€). V vrtecu imam prvo hčerko, druga pa ne, saj je stara komaj 2 meseca. Ali torej to pomeni, da se mi po novem pri upoštevanju OD za znižano plačilo vtreca šteje samo znesek 27,40€ od prve hčere?

Torej se od tega zneska nato odšteje 22,80€ in se v "premoženje" šteje samo 4,60€.

Kar nadaljne pomeni na letni ravni 4,60€x12=55,20€ in to delim z 4 (št.družinskih članov).



Ne, ne razlagas si pravilno. Od 61,69 e odstejes 2 x 22,95 e, ostanek 15,79 e mesecno pa se uposteva.

Tako se vam k prihodkom, obracunanim v odlocbi za OD, po osebi OD pristeje v mesecnem znesku 3,95 e.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 20:01:42   
mamica deklicam
in kateri odbitek je sedaj pravi 22,95 ali 22,97? user posted image

recimo meni, ki imam dve punci, za eno leto nanese to 0,48€. Saj ni veliko, če pa recimo ravno ujameš boljši razred oz. ga fališ, je pa to lahko pomembna razlikauser posted image

se bo pa vsaj nekaj poznalo, če upoštevajo za vsakega otroka in ne samo za enega

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 20:05:36   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: caramel
Drugače pa dohodek preračunajo samo, če se spremeni vrsta prejemka - npr. ne dobivaš več porodniške ampak plačo.


Mislim, da to ni razlog, da so ti upoštevali letošnje prihodke namesto lanskih, ampak tole:
'Sprememba dohodka

Kadar je iz ugotovljenega dejanskega stanja razvidno, da je prišlo do spremembe vrste periodičnega dohodka, ker oseba določenega periodičnega dohodka ne prejema več ali prejema drugo vrsto periodičnega dohodka, se periodični dohodek, ki ga ne prejema več, ne upošteva, upošteva pa se morebitni novi periodični dohodek na način kot velja za upoštevanje tekočih dohodkov (npr. oseba vloži vlogo avgusta 2014 in če je meseca aprila 2014 izgubila zaposlitev in v letu 2013 izkazuje plačo, trenutno pa prejema denarno nadomestilo za primer brezposelnosti, se kot dohodek upošteva tekoče denarno nadomestilo za primer brezposelnosti, plača iz leta 2013 pa ne več).

Kot sprememba vrste periodičnih dohodkov se šteje izguba ali začetek prejemanja:
•plače skupaj z regresom,
•nadomestila plače,
•pokojnine,
•nadomestila in drugih dohodkov iz naslova obveznega socialnega zavarovanja,
•starševskega dodatka,
•preživnine,
•delnega plačila za izgubljeni dohodek,
•nadomestila za invalidnost in
sprememba dohodka zaradi dela za najmanj polovični oziroma polni delovni čas.


vir: MDDSZ

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 20:09:41   
caramel
Ja sej to sem mislila s spremembo vrste prejemka. In pri meni je šlo ravno za to - 2013 sem prejemala porodniško, zdaj pa imam plačo...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 20:20:45   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: caramel
Ja sej to sem mislila s spremembo vrste prejemka. In pri meni je šlo ravno za to - 2013 sem prejemala porodniško, zdaj pa imam plačo...


ne, ne zato, ker si prej prejemala porodniško, sedaj pa plačo,
ampak zato, ker si prej bila na KDČ, sedaj si pa na polnem

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 21:06:14   
caramel
Sem čist spregledala podčrtano...
Po moje bi bilo enako, če bi šla iz porodniške direktno na polni delovni čas. Ker tudi možu niso upoštevali dohodninske odločbe ampak izračun (torej trenutna plača x 12), in edini razlog bi lahko bilo to, da je v letu 2013 prejel očetovsko nadomestilo.
Me pa zanima, če bodo naslednje leto upoštevali letošnjo dohodninsko napoved, v kateri bodo tako plače za KDČ kot polno zaposlitev...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 21:36:06   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: caramel
Ker tudi možu niso upoštevali dohodninske odločbe ampak izračun (torej trenutna plača x 12), in edini razlog bi lahko bilo to, da je v letu 2013 prejel očetovsko nadomestilo.


očetovsko nadomestilo se po mojem, enako kot se ni porodniška, ne bi smela upoštevati;
je prišlo še do česa novega pri njem?

IZVIRNO SPOROČILO: caramel
Me pa zanima, če bodo naslednje leto upoštevali letošnjo dohodninsko napoved, v kateri bodo tako plače za KDČ kot polno zaposlitev...

saj veš, da mora biti vsako leto nekaj novega ... user posted image

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
15.9.2014 21:40:32   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

in kateri odbitek je sedaj pravi 22,95 ali 22,97? user posted image

recimo meni, ki imam dve punci, za eno leto nanese to 0,48€. Saj ni veliko, če pa recimo ravno ujameš boljši razred oz. ga fališ, je pa to lahko pomembna razlikauser posted image

se bo pa vsaj nekaj poznalo, če upoštevajo za vsakega otroka in ne samo za enega



glede na to, da je 20 % od 114,31 €, kolikor znaša OD za 1. otroka v 1. razredu, v resnici 22,86 € ... ne vem, kje prihaja do teh razlik ...

< Sporočilo je popravil petea -- 15.9.2014 21:44:42 >

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
16.9.2014 6:41:47   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: petea
očetovsko nadomestilo se po mojem, enako kot se ni porodniška, ne bi smela upoštevati;


Zakaj ne? Saj se oba uvrščata pod točko nadomestila in drugih dohodkov iz naslova obveznega socialnega zavarovanja .

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
16.9.2014 11:51:50   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: caramel

IZVIRNO SPOROČILO: petea
očetovsko nadomestilo se po mojem, enako kot se ni porodniška, ne bi smela upoštevati;


Zakaj ne? Saj se oba uvrščata pod točko nadomestila in drugih dohodkov iz naslova obveznega socialnega zavarovanja .

nadomestila in drugih dohodkov iz naslova obveznega socialnega zavarovanja


Gledam naše odločbe in pri meni spremembe vrste prihodka niso upoštevali. Zato iščem odgovore in primerjave, kaj sedaj nova sprememba zakonodaje v praksi pomeni.

Še manj pa mi je jasno, kako bodo pravzaprav sploh upoštevali sprotne prihodke - če nekdo uveljavlja vzdrževane člane in ima zato višji neto prihodek, je namreč lahko na slabšem, kot jih ne bi uveljavljal (sproti)? user posted image


A se očetovsko nadomestilo smatra kot periodični ali kot enkratni prejemek?


(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
16.9.2014 12:55:51   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: petea

A se očetovsko nadomestilo smatra kot periodični ali kot enkratni prejemek?


Nimam pojmauser posted image . Po moji logiki se ne bi smel, razen če si mati in oče delita porodniško...(midva je nisva) Možu so ga, kot rečeno, očitno upoštevali. Ni bilo nobene druge spremembe kot to... So mu pa upoštevali preračunano plačo + avtorski honorar iz 2013.

Me pa zanima, kako bodo obravnavali npr. dolgotrajno bolniško, ki je tudi dohodek iz naslova obv. soc. zavar.. Itak da ti ob začetku bolniške ne bodo preračunali OD, bo pa nefer, če ti bodo potem preračunali plače...

Se mi zdi, da bo spet precej odvisno od posameznega CSDja, kakšne bodo odločbe....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
16.9.2014 13:17:42   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: caramel
So mu pa upoštevali preračunano plačo + avtorski honorar iz 2013.


Hja, seveda ... user posted image


bistvo se vedno skriva v podrobnostih ...

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
16.9.2014 22:03:39   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: petea

bistvo se vedno skriva v podrobnostih ...


Ne razumem... Misliš, da so mu zaradi avtorskega honorarja naredili izračun? Ne vem, zakaj bi to vplivalo, ker AH ni periodičen dohodek, niti ni naveden med doh. zaradi katerih se naredi preračun (če bi bil, ga itak ne bi smeli upoštevati...). Pa glede na to, da so ga prepisali iz doh. napovedi, bi si s tem delali samo dvojno delo...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
17.9.2014 9:02:56   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: caramel
IZVIRNO SPOROČILO: petea
bistvo se vedno skriva v podrobnostih ...


Ne razumem... Misliš, da so mu zaradi avtorskega honorarja naredili izračun? Ne vem, zakaj bi to vplivalo, ker AH ni periodičen dohodek, niti ni naveden med doh. zaradi katerih se naredi preračun (če bi bil, ga itak ne bi smeli upoštevati...). Pa glede na to, da so ga prepisali iz doh. napovedi, bi si s tem delali samo dvojno delo...



Mislila sem bolj na to, da je bilo s strani države 'oglaševano', kako bodo s spremembo izboljšali anomalije in v primeru sprememb upoštevali 'samo' tekoče dohodke.

Seveda pa so 'pozabili' poudariti, da je v zakonu napisano, da to velja samo za tekoče periodične dohodke (plače, nadomestila ...). Ter da seveda ob teh tekočih dohodkih še vedno vzamejo v obračun neperiodične dohodke iz prejšnjega leta, četudi jih morda vlagatelj letos (enako kot plačo) več ne prejema.


Tako, da - četudi je nekdo ostal brez službe, lani pa je prejel nek dodaten enkraten prihodek, bo le-ta še vedno upoštevan ...



Zakaj so tvojemu možu preračunali dohodke na letošnje ter če je na to vplival AH, pa bi bilo dobro iti vprašati na CSD. Da iz prve roke izve(-mo), kaj je bil razlog.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
17.9.2014 21:58:43   
pezbar
Še manj pa mi je jasno, kako bodo pravzaprav sploh upoštevali sprotne prihodke - če nekdo uveljavlja vzdrževane člane in ima zato višji neto prihodek, je namreč lahko na slabšem, kot jih ne bi uveljavljal (sproti)? user posted image


good point :)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
18.9.2014 19:02:36   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pezbar

Še manj pa mi je jasno, kako bodo pravzaprav sploh upoštevali sprotne prihodke - če nekdo uveljavlja vzdrževane člane in ima zato višji neto prihodek, je namreč lahko na slabšem, kot jih ne bi uveljavljal (sproti)? user posted image


good point :)



A ni tako, da ti preračunajo dohodek na celo leto.....? Potem nima veze kdaj uveljavljaš VDČ.....

IZVIRNO SPOROČILO: caramel

OD izračunajo za celo leto, ker upoštevajo OD, ki ga boš dobil v letu trajanja odločbe.

Po enaki analogiji po novem kot prihodke ne upoštevajo zneska iz pretekle dohodninske odločbe, če ne prejemaš enake vrste dohodkov, ampak ti novo vrsto dohodka preračunajo na celotno leto veljavnosti odločbe. Jaz sem tako v letu 2013 (ki je zajeto v veljavni dohodninski odločbi) prejemala porodniško, dva meseca pa sem bila zaposlena za KDČ. Ker sem bila ob oddaji vloge zaposlena za poln delovni čas, so mi trenutno plačo pomnožili z 12, seveda dobili višji znesek kot je v dohodninski odločbi za leto 2013, jaz pa posledično manjši OD in višje plačilo vrtca...




< Sporočilo je popravil liliana -- 18.9.2014 19:03:03 >

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
18.9.2014 20:58:33   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

A ni tako, da ti preračunajo dohodek na celo leto.....? Potem nima veze kdaj uveljavljaš VDČ.....



če moje laično razmišljanje drži, potem je razlika, saj ti preračunajo mesečno izplačan dohodek, ki je pri istem brutu lahko različen glede na to, ali so upoštevani VDČ ali ne:
dajem primer na štiričlanski družini, kjer imata oba starša plačo 1200 €, pa recimo, da nimajo premoženja, in jim CSD izda odločbo na letošnjo aktualno izplačano plačo:

če en starš uveljavlja VDČ sproti, ima ta starš neto 897,08 €, drugi pa 829,27 € in družina pade v 5. razred OD ter ji pripada 93,69 € mesečno;
če noben starš ne uveljavlja VDČ sproti, imata oba starša neto mesečno izplačilo 829,27 €, kar jih uvrsti v 4. razredu OD, s 125,78, torej 32,09 € več mesečno oz. 385,08 € več letno; ko naslednje leto v dohodnini upoštevajo VDČ, pa se za naslednji obračun pač upoštevajo vsi letni prihodki, z upoštevano olajšavo za VDČ


če pa sem ga pri svojem razmišljanju 'biksnila', pa bom seveda vesela pojasnil tistih, ki jim je to področje bolj domače

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?