|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junij 2015
9.10.2014 12:39:21   
rdeča pesa
V prejšnji n.mi je pri krvavitvah pomagal dabroston, torej je razlog v hormonih. Zdaj sem po telefonu
omenila in sem šla h gin.samo po recept. Glede na prejšnje izkušnje, se mi zdi to vredu. No, itak pa sem zdej boljš.
Sem pa krvavela tudi svežo kri kasneje, večkrat v višji nosečnost, takrat pa so ugotovili, da je to iz sluznice pod posteljico in ni bilo nevarno.
Tako da ohranjam mirno kri ;)

(odgovor članu jagodka1)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Junij 2015
9.10.2014 13:17:08   
ancy69
Jaz imam pa jutri zjutraj kontrolo, dezite pesti da bo vse ok. Dabroston jem sedaj 1 teden.

(odgovor članu rdeča pesa)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Junij 2015
9.10.2014 14:01:57   
p3traa
držimoooo user posted image user posted image

(odgovor članu ancy69)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Junij 2015
9.10.2014 14:18:09   
čmručk
Ojla
jaz sem pa že s pregleda, danes sem videla prvič mojo malo 2 milimetrsko pikico z gestacijsko vrečko, iježešna kok so me preplavila čustvauser posted image pa tud srček se je že videl in vse je videti ok. Naslednji pregled imam čez en mesec, PDP pa 12.6.
Držim pesti za vse nas, da se nam srečno izteče user posted image

(odgovor članu p3traa)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Junij 2015
9.10.2014 14:45:31   
ancy69
Juhuuuuu čmručk user posted image user posted image user posted image to je res nekaj najlepsega :)
jaz tudi upam da se bo jutri srcek ze videl :) teden nazaj se se ni.
kako to da si imela ze tako kmalu pregled?

Moje pocutje je se vedno ok, ampak prsi me tako bolijo da grem komaj po stopnicah. Sem pa glede na stanje ki ga imam se kar dokaj umirjena...sem nekako pozitivno naravnana ker itak nic ne morem naredit, upam na najboljse :)

(odgovor članu čmručk)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Junij 2015
10.10.2014 8:31:19   
čmručk
Ne vem zakaj tako zgodaj, poklicala sem in dobila termin...
Uspešno danes na pregledu user posted image

(odgovor članu ancy69)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Junij 2015
10.10.2014 8:58:12   
Grancereale
pri meni je rjav izcedek izginil, potem pa je sledila celodnevno-nočna-in še danes trajajoča slabost user posted image

Kako pa ste ve punce? Teli dnevi kar hitro minevajo in vsaj pri meni je vsak dan nekaj drugega da lahko jamram user posted image

Čakam novice iz pregledov in držim pesti za vse.

(odgovor članu čmručk)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Junij 2015
10.10.2014 9:11:26   
Banana86
Tudi jaz se pofockam med junijke , PDP izračunan na 8.6.2015. Mamo pa doma že 7- mesečnega cmrlja , tako da je tole malo nepričakovano :-)... smo vseeno mislili se malo počakat. Ampak očitno ne bomo :-)... počutim se dobro, občasno mi je malo slabo, utrujena sem pa tako ali tako, se mi mali precej zbuja ponoči :-)... pa še hišo prenavljamo , tako da je res polna skleda :-)... ampak kaj bi jamrali , otrok je zdrav, upam da bo naslednji tudi tako :-)! Prvi pregled pa čez en mesec šele... ampak bo pa potem nuhalna takoj za tem..
Upam da se za vse nas dobro izteče, veliko pozitivnih misli in dobre volje pa bo :-)!

(odgovor članu Grancereale)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Junij 2015
10.10.2014 10:29:46   
ancy69
Evo punce jaz sem s pregleda...hematom je se prisoten, je rekla da ni kriticno velik (5x1.1). Srcek je utripal, plod je velik kot mora biti :)
naslwdnji pregled imam 10.11. razen ob kaksni krvavitvi se moram pokazat. Ampak sem optimisticna, vse bo ok :)

(odgovor članu Banana86)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Junij 2015
10.10.2014 12:40:15   
p3traa
pozdravljene nove srečke nosečke : )
fuuul vesela za tiste, ki ste že slišale srčke in seveda za tiste, ki še jih bomo ;)

(odgovor članu ancy69)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Junij 2015
10.10.2014 20:17:13   
Voltera
hej punce, berem da imate že kr lepo preglede nekatere, js pa šele 4.11- kar bo že 10 teden če bo vse kot mora biti, tako da pridno odštevam tedne do pregleda :) drugače pa nimam nič slabosti, prsi ornk čutm :), velik na wc-ju,... PDP po izračunih preko neta naj bi bil 5.6.2015;
čim manj slabosti vam želim in velik pozitivne volje!

(odgovor članu p3traa)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Junij 2015
10.10.2014 20:51:03   
p3traa
Tudi jaz imam tako pozno, pa čeprav sem klicala takoj ob izostanku menst. in mi je gin. rekla, da se normalno naroča v 9, 10 tednu, da ni po nepotrebnem "panike" zaradi srčka ali česa drugega ... bo že držalo, ji popolnoma zaupam ... tako, da bova skupaj odštevali user posted image

(odgovor članu Voltera)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Junij 2015
11.10.2014 18:08:44   
Voltera
p3traa ok zmenjen :)

(odgovor članu p3traa)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Junij 2015
11.10.2014 22:21:56   
ancy69
Bomo kar skupaj odstevale :) moj naslednji pregled je sedaj tudi sele v 11.tednu. se mi bo tkooooooo vlekl :)
no upam da bo vse ok in hematomcka ne bo vec :)

(odgovor članu Voltera)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Junij 2015
12.10.2014 13:39:45   
PozitivnaEnergija
Pozdravček vsem skupaj,

Vidim, da se skupina junij 2015 že pridno polni ;) Jaz se pridružujem, ker je bil testek danes pozitiven user posted image in seveda je še veliko prezgodaj, da se komu pohvalim. ker je strah še kar prisoten.
Julija sem imela ss v 8 tednu, ampak verjamem, da lahko s pozitivno energijo in razmišljanjem o lepih stvareh se znova veselim ;) Tokrat sva se odločila, da razkrijeva veselo novice malo kasneje,
zato sem vesela, da že obstaja skupinica, v kateri nam je nekaj skupnega ;) Ker je še precej sveže, je izračun pdp po netu seveda še veliko poznejši od vaših (cca. 25.6.2015) ampak se vseeno veselim klepeta
z vami. Lepo bodite in pozitivno razmišljanje, danes nam pri tem pomaga tudi sonček zunaj :)

(odgovor članu ancy69)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Junij 2015
12.10.2014 15:44:42   
ancy69
PozitivnaEnergija dobrodosla med nami :)
tudi jaz sem imela letos v 9.tednu ss....gremo s pozitivnimi mislimi naprej :)
je pa seveda strah tudi pri meni prisoten, zaradi ss in zaradi hematoma ki ga imam sedaj. Ampak upamo da bo tokrat pa le vse ok :)

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Junij 2015
12.10.2014 16:55:34   
PozitivnaEnergija

Ja ni luštno, ko ti G reče, veste prvih 12 tednov je na vse ali nič...Sem se počutila zelo nemočno takrat. Ampak
morem priznati da mi je poletna pavzica zelo pomagala, da sem sedaj veliko bolj sproščena in razmišlam samo o pozitivi in pa to
da seveda dočakam bitje srčka ;)

Še preden sem danes delala test, sem imela tak občutek kot nazadnje, da je uspelo. Poleg tega se mi je pa že cel teden vsake toliko vrtelo in
določena hrana mi je začela smrdet, ki jo sicer obožujem ;) Sem ena tistih srečk, ki slabosti nima, vsaj v prvo jih ni bilo, pa tudi sedaj jih ni.

Glede folne pa, jaz jemljem Elevit, in zaenkrat nimam nobenih problemov, razen tega da sem imela par dni zelo temno blato, ampak sem potem ugotovila
da je to zaradi vsebnosti železa.

Drugače pa tudi midva nameravava družini povedati šele po 12 tednu, ker sva v prvo zelo zgodaj povedala, ker so itak opazili da je nekaj čudno, pa so
bili potem vsi v precej slabšem stanju kot jaz naprimer po SS. Za mano je pol kasneje prišlo. Sicer ne dvomim v to, da me bo mami takoj pogruntala ;)
me predobro pozna. Bom pa povedala določenim sodelavkam, ravno zaradi narave dela in nadomeščanj - so že v prvo zadržale zase tako da ni panike.

Zanima me, tiste ki niste prvič noseče in že imate otročke, katerim športom se odpovedati med nosečnostjo in pa kako je kaj s spolnim življenjem??
Dogaja se mi, da pač proti večeru čutim tako rahlo špikanje po jajčnikih, mislim da ni nič hujšega, ravno toliko da vem da se nekaj dogaja, ni moteče, ampak
nisem sigurna koliko lahko spolni odnosi kaj zašuštrajo v prvem trimesečju?? Itak vem G pravi, da ne morš nikakor vplivat na karkoli, ampak včasih
se zgodi, da ti jih prepovedo, meni so jih zaradi izcedka naprimer v prvo. Če ima katera kakšno izkušnjo, bo dobrodošla. ;)

(odgovor članu ancy69)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Junij 2015
12.10.2014 20:55:10   
p3traa
PozitivnaEnergija zaradi kakšnega izcedka so ti prepovedali spolne odnose? Jaz načeloma povsod, kjer sem brala, spolni odnosi niso "kritični," so celo priporočljivi, edino naj ne bi preveč intenzivno in prepogosto (več kot 1x na dan), ker bi lahko nastale težave v primeru, da je zarodek slabo pritrjen ...
Je pa res, da sem imela ko sva z mojim prvič slončkala takoj za tem rjav izcedek, ampak se sedaj to več ne dogaja... Bojda je to normalno, ker je v času nosečnosti vse skupaj bolj občutljivo in punce celo pri gin.pregledu krvavijo, pa čeprav prej niso imele težav ... Zato tudi sama temu nisem polagala prevelike pozornosti. A bi po tvoje morala?
Še morda kje kakšna z večimi izkušnjami?

Glede vadbe kopiram mnenje gin.iz med.over.net: "Pri zdravih ženskah na splošno v nosečnosti svetujemo zmerno redno telesno aktivnost. Najprimernejše so živahna hoja po ravnem, plavanje ter npr. vodena vadba za nosečnice, tek, hoja v hrib in kolesarjenje pa glede na splošno telesno pripravljenost".

Drugače pa lo sem se s parimi mamicami pogovarjala, ki so se v času nosečnosti ukvarjale z zmernim športom, imele lažjo oz. "lepšo" nosečnost, pa tudi porod je bil precej lažji oz.manj boleč ... Nasprotno pa pri tistih, ki so nosečnost bolj kot ne preležale. Priznam, jaz sem precej lene sorte in s tem športanjem malo odlašam user posted image Za kakašen krajši sprehod sem še, kaj več pa je zame že španska vas ... Upam, da se mi v naslednjih mesecih to ne maščuje user posted image Zaenkrat sem še bolj pridna v iskanju razlogov PROTI kot ZA .. user posted image

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Junij 2015
12.10.2014 21:25:12   
rdeča pesa
Glede športa se tudi jaz sprašujem: preden sem vedela za nosečnost, sem se hotela prijaviti na pilates, ker mi res pomaga pri hrbtenici. In zdaj ne vem, bojim se iti, ker nas trenerka tam res precej matra in je veliko vaj tudi za trebušne mišice+... Mogoče katera ve, kakšnim vajam se je bolje izogibati? Si predstavljam, da ni fino uporabljat uteži... še kakšna ideja?

(odgovor članu p3traa)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Junij 2015
12.10.2014 21:26:58   
Grancereale
Jaz sem si glede na sončen vikend oba dneva privoščila dvourni sprehod po gozdu in mi je res pasalo. Počutim se odlično. Je pa res da sem že prej hodila po 4 ure (hribi itd.) tako da 2 uri zame nista praktično nič :)

Kar se pa tiče spolnih odnosov...mene mika da bi ampak ko me začne špikati po trebuhu me vse mine pa še podzavestno si mislim da bo kaj narobe in me potem itak vse mine. Pomoje bom počakala na prvi pregled, verjetno mi bo vse skupaj precej lažje če bo G rekel da je vse ok. Upam da me dragi do takrat ne bo že kam poslal user posted image

(odgovor članu p3traa)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Junij 2015
12.10.2014 22:09:11   
p3traa
Jaz pa bi mojega najraje kam poslala user posted image Mogoče nosim user posted image pa so hormoni na polno podivjali user posted image user posted image user posted image Ampak se bova odslej tudi izogibala do prvega pregleda za vsak slučaj ... Kakršenkoli izcedek verjetno v nobenem primeru ni dober znak. Uf, kaj pa vem user posted image

(odgovor članu Grancereale)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Junij 2015
12.10.2014 22:19:36   
p3traa
Rdeča pesa - nekje sem prebrala, da naj nosečnica v nobenem primeru ne bi smela dvigovati več kot 5 kg, sploh pa ne v zgodnji nosečnosti, tako da uteži zagotovo ne pridejo v poštev ... pa kot si rekla tudi trebušne vaje oz. sploh vaje, kjer uprabljaš večjo silo ne ... Po moje tako zmerno - verjetno niti precej povišan srčni utrip ni priporočljiv. Te vaje za nosečnice so tudi npr. bolj primerljive s kakšno jogo in raztezalnimi vajami kot pa kaj drugega, že z razlogom.

(odgovor članu p3traa)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Junij 2015
13.10.2014 9:13:28   
maja2014
Jutro, nosečke user posted image

No, če sem ravno prejšnjič spraševala o tem, ali ima katera krče...zdaj pa jih imam jaz zadnjih nekaj dni. Slabosti itak ni več, sem pa fajn napihnjena...pa ne več samo zvečer, ampak tudi zjutraj...Razen utrujenosti, zaspanosti, pa se počutim dobro...

Prejšnjič sem omenila za folno kislino...po pogovoru z možem sem se odločila, da bom jemala tablete (on namreč dela v zdravstvu in se na te zadeve spozna bolj kot jaz user posted image ). Tako, da mi jih je v soboto zjutraj šel iskati v lekarno, in mi jih prinesel, pa sploh vedela nisem, da je šel iskat user posted image

Drugače pa smo včerajšnji dan preživeli v znamenju oljk, in pršuuuta...oo, kako so se mi cedile sline...sem se morala zadovoljiti s kosom kruha in sirom user posted image Nič hudega, za malo pikico se ni težko odpovedati user posted image

Bo katera od vas hodila na kakšno jogo, ali telovadbo za nosečnice? Pa šolo za starše? Jaz moram malo pogledati, kakšni so pri nas termini...zdaj sem videla, da imamo celo šolo za starše v zgodnji nosečnosti...

(odgovor članu p3traa)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Junij 2015
13.10.2014 11:14:11   
čmručk
Živjo
tiste, ki skrbi kaj lahko in kaj ne,če je vse vredu, če se dobro počutite lahko delate vse to kot ste delale prej. Lahk sexate, hodte v hribe, tečete maraton, kar vam paše, saj ni nosečnost bolezen user posted image
Mi smo bili za vikend precej aktivni, sicer tempo mamo na ravni 3letnika seveda, obiskali smo hribe in se naužili svežega zraka in sonca. Me je pa čez noč napihnilo in trebuška ne morem več skriti. Se še kateri pozna trebušček?
Razteguje mi pa maternico ves čas in čutim take krčke, na začetku pa je bilo bolj špikanje.
Lepo se imejte
user posted image

(odgovor članu maja2014)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Junij 2015
13.10.2014 11:18:46   
PozitivnaEnergija
Zdravo punce,

Ni bil moj namen nobene prestrašit...glede spolnih odnosov sem spraševala, zato ker sem v podobni dilemi kot Grancereale in mi paše ampak ker me zvečer ponavadi rahlo špika (jaz še vedno mislim da je to samo raztezanje tam notri - pozitiva pa to ;) ) me je potem rahlo strah, da ne bi bilo ker preveč intenzivno zdaj v najbolj občutljivih tednih. G mi je prepovedal spolne odnose v prvi nosečnosti, ker sem imela močen rjav izcedek, kasneje se je zaključilo z SS čez en teden, tako da očitno je nekaj že videl takrat. Ampak je res da sem imela tudi hude krče, kot pri menstruaciji, ni bil samo izcedek, pa na UZ se je videlo krčenje maternice, ki jo je zdravnica na urgenci najprej zamenjala za utrip. Ampak ne bomo o tem. Pozitivno :)

Ena izkušnja več, da nisem sedaj živčna vsakič ko kaj špikne spodaj :) Glede športa mam pa tut jz probleme, da vedno iščem izgovore, ampak ker se že sedaj zavedam da imam nekaj kilc preveč, bom probala vsaj na sprehode hodit, glede na to da za kolo bo mogoče čas samo še kakšen mesec. Potem pa še kakšna vadba za nosečke pozimi. Se pa nekako ravnam po besedah zdravnika, da če je vse ok z razvojem, da se otroček obdrži ne glede na to kaj počneš ;) Moj je pa zelo previden, noče biti preveč navdušen ker ve kako se je nazadnje končalo, upam da bo po prvem pregledu kej bolj miren user posted image

Se mi pa že dogaja, da sem napihnjena zvečer, tako da bom očitno kmalu imela že problem tudi v službi, bojo čez dan hlače premajhne ratale, tako kot nazadnje, ko prebava začne počasi delat ;)

(odgovor članu maja2014)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?