|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dvojčki 2015
2.11.2014 21:40:56   
Frachy
Ojla,

tudi mi pričakujemo dvojčke ... PDP imamo 14.4., sam jst si mislim, da bo prej. Že drugič so nam bile potrjene dve bejbe:D ampak čakam na prihajajočo morfologijo. Slabosti in neješčnost so bile tudi pri meni grozovite in so se nehale kake 3 tedne nazaj. Čutim pa zelo redko karkoli:( Drugač pa ne morem trditi, da je nosečnost z dvojčki ravno simpl zadeva. Je pa moja 1. nosečnost in z možem sva se novice full razveselila.

vse dobro ostalim v pričakovanju

(odgovor članu snowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Dvojčki 2015
4.11.2014 23:17:19   
Happiny
Uf počasi se nas bo pa nekaj nabralo. Pri meni slabosti še vedno trajajo v hudi obliki. Jutri me čaka pregled pri G zato sem še vedno pokonci saj živčki delajo na polno.
Zanima me ali nam ki pričakujemo dvojčke pripada kakšen ultrazvok več ali isto samo 2 kot pri enoplodni nosečnosti??

(odgovor članu Frachy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dvojčki 2015
5.11.2014 10:13:48   
Frachy

IZVIRNO SPOROČILO: Happiny

Zanima me ali nam ki pričakujemo dvojčke pripada kakšen ultrazvok več ali isto samo 2 kot pri enoplodni nosečnosti??




Ne vem kako je pri drugih, ampak jaz imam redne preglede na 3 tedne in vsakič me temeljito pregledajo ... mam že cel čas mini mirfologije, zdj pa ta mesec čakam na taglavno:D Sj pomoje niti onim z enim ne naredijo samo 2 UZ. Nas je potrebno pa se toliko bolj nadzorovati, ker lahko hitro gre kaj narobe v razvoju enega ali obeh. Btw, kako ste ve zanosile, po naravni ali umetni poti. Pri nas smo kar po naravni...sta pa dvojajčna.

lp

(odgovor članu Happiny)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dvojčki 2015
5.11.2014 20:45:36   
Happiny
No danes mi naredila ultrazvok takobda sem spet videla in slišala svoji bebiki. Vse poteka super kot je treba. Sem pa dobila datum za morfologijo in sicer 5.1.2015 pred tem imam v decembru še normalni pregled.
Smo pa tudi mi po naravni poti in pričakujemo dvojajčne dvojčke.

(odgovor članu Frachy)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dvojčki 2015
6.11.2014 8:59:48   
snowgirl
Jap, tudi mene kontrolira zaenkrat še na 4tedne (sem v 23tednu), drug teden imam pregled še eno morfologijo user posted image  potem pa pregledi na tri tedne ali manj... Tudi pri nas je šlo naravno, moja G je ob novici rekla (ko sem jokala kot dež), da sem sama ''kriva'' user posted image  Sta dvojajčna fanta user posted image  
Me je pa zdaj počasi začelo malo zvijat... Malo strahu, da ne bo prekmalu... Moj je zaradi tega mojega strahu že zdaj na suhem :/

(odgovor članu Happiny)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dvojčki 2015
6.11.2014 21:19:14   
Frachy
Pozdravček,
mene pa to skrbi, ker sem tok lačna skoz in se morem prav nazaj držat, tud kilaža je šla kr dost gor, G pravi da verjetno zato ker sem bila prej full suha 45-47 kg. Ampak ta lakota kr ne odnehauser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: snowgirl
Me je pa zdaj počasi začelo malo zvijat... Malo strahu, da ne bo prekmalu... Moj je zaradi tega mojega strahu že zdaj na suhem :/


Pr men je bogi že doug na suhm, k se jst fizično res ne počitm tolk okuser posted image Skrbi pa tud mene da ne bi bilo prehitro, ker sm že zdj kot balon, pa se šele dobr začenja 18t.

Btw, kakšne številke oblačil ste si nabavile ... mi smo kr na 50, čeprov za kombinezonček se ne morem odločit al bi raj vzela kr 56. Ma katera izkušnje?

LP vsem in bomo že preguraleuser posted image

(odgovor članu snowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dvojčki 2015
7.11.2014 17:03:34   
leilla
Frachy glede velikost oblačil je težko napisati katere potrebuješ, saj je čist odvisno kako velika bosta otroka ko se bosta rodila. Našim je bila št. 45 še pri nekaterih stvareh prevelika, poznam punco ki je rodila v sosednji sobi in sta bila oba čez 3500 g in so nosili normalno velikost od 50 ali 56 naprej. Če pa je kombinezon malce večji pa ni panike, saj otrok na začetku itak samo notri leži, ga še lažje daš v številko prevelikega.

LP

(odgovor članu Frachy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dvojčki 2015
7.11.2014 17:19:36   
Frachy
leilla,

hvala, si mi kr dosti pomagala ... težko je ker si človek enih reči sploh še ne zna predstavljati, pa naj še tako pametuje. Jaz se ubadam z 1001 rečjo...1001 vprašanjeuser posted image ... sj počas bom menda dobila vse odgovoreuser posted image
Btw, uzadnje sem si vzela čas, da si malo preberem na temo dojenja dvojčkov ... huh, to bo še zanimivo. Kako se kaj obnese hkratno dojenje s pomočjo blazine ... upam, da tle vskočijo tudi mamice, ki je to že za njimi s svojimi izkušnjami.

Lep vikend vsem nosečkam, mamicam in otročkomuser posted image ... no, tud atitomuser posted image

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dvojčki 2015
7.11.2014 21:37:52   
leilla
Frachy glede dojenja - poskusi z blazino. Potrudi se maksimalno, saj ti bo tako prihranjeno zelo veliko časa. Če se le da. Nam nekako ni uspelo, tako da je bila najprej na vrsti ena, pa potem druga.
So pa te blazine fajn, po nekaj časa boš videla kako ti odgovarja, kako njima odgovarja in potem boste tako veselo papcali :)

Lp

(odgovor članu Frachy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dvojčki 2015
17.11.2014 11:58:44   
ancy12
Hej. Punce pri meni je slabost minila. Hvala bogu.user posted image morfologijo bom imela decembra, tisti teden pred božičem. Takrat pa upam, da izvem kaj bomo imeli.user posted image ste že gledale kaj vozičke? Tisti kaj so mi všeč so cene obupne...res ne vem kaj izbrat. Lep dan vam želim

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Dvojčki 2015
17.11.2014 12:53:25   
pincessa
Evo, še ena z dvojčkoma se pridružuje.... pdp imamo 25.5.2015, pri pregledu NS je tudi bilo vse super, zelo lepo napredujeta, sta enako velika, spol pri enem ni bil viden-je trmasto skrivaj, za drugo pa je rekla da ji zgleda kot punčka... Je tudi zame bil velik šok in kar cel mesec nisem prišla k sebi , sploh ker imamo doma fantka ki je pred nekaj dnevi dopolnil 1 leto, torej lahko rečem da bomo čez pol leta imeli trojčke user posted image user posted image user posted image ... ja bo še pestro... (ratalo pa nam je po naravni poti in sprva sploh nismo vedeli kdaj, saj zaradi dojenja nisem imela menstruacije)
v primerjavi s prvo nosečnostjo, ko sem kar kipela od energije in dobre volje se mi zdi tokrat vse obratno, nenormalna utrujenost, celodnevne slabosti, že sedaj želodčne težave, sem brez apetita in sem tudi žal malo shujšala, trebušček se sploh še ne vidi... pa še skrb za sinčka, ki je komaj začel delat samostojne korake.... komaj čakam da vsaj slabosti minejo in se mi apetit povrne...
Lepo je videt, da nas je kar nekaj in da še ne bomo izumrli user posted image
Čuvajte se in vaše sončke pod srčkom...
LP

(odgovor članu ancy12)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dvojčki 2015
18.11.2014 12:38:24   
mismis
Živijo dvojne mamice,

se opravičujem ker skačem v vašo temo, ampak če katero zanima voziček easywalker je tukaj moj oglas:
http://www.bolha.com/igrace-otroska-oprema/otroska-oprema/vozicki/za-2-in-vec-otrok/easywalker-vozicek-za-dvojcke-1295909788.html?aclct=1416057055&kw=easywalker


Zame res super voziček, ga kar s težkim srcem prodajam, ampak kaj čmo res ga ne potrebujem več.
Če katero zanima karkoli o vozičku, me seveda lahko vpraša tukaj ali pa na z.s.

Pa srečno nosečnost z dvojnima zakladkoma do konca




_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu pincessa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dvojčki 2015
20.11.2014 10:38:31   
tiva001
Pozdravljene tudi z moje strani,
tudi mi pričakujemo dvojčke in sicer PDP imam 9.4., tako kot tara81user posted image . Da pričakujemo dvojčke smo izvedeli na NS v 13 tednu nosečnosti in moram priznat , da je bil tudi pri nas kar velik šok. 1001 vprašanje na katere res ne poznaš odgovor. Sedaj smo pa presrečniuser posted image . Naslednji teden imam morfologijo. Kaj glede 3D ultrazloka ste se mogoče kaj pozanimale? Boste odšle?
Uživajte!!!

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Dvojčki 2015
22.11.2014 3:21:57   
Frachy
Hey,
tud mene naslednji teden čaka morfologija ... upam, da so angelčki na naši strani in bo tudi tokrat vse BP. Drugač pa zdj aktivno nabavljamo in tej robi se kr ne pride do dnauser posted image Huh, bomo že, ane ....sam da bodo zdraviuser posted image

(odgovor članu tiva001)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Dvojčki 2015
22.11.2014 8:35:54   
tara.81
Iiiii tiva001 a na isti dan mava? user posted image user posted image Upam, da bosta lepo počakala na toplem vsaj do prvega pomladnega dne. user posted image

Frachy a tudi ti si aprilčica? Lepo, nekaj pa nas je user posted image A vi že nabavljate stvari? Jaz grem jutri do prijateljice, ki mi bo cunjce posodla. Malček sem že za voziček gledala in se nekako navdušila za ABC zoom. Morfologijo sem imela že pred 2 tednoma, naslednji pregled imam tako čez 3...se mi vleče...

Sem pa sama sebi tečna v teh dneh user posted image težave imam z zgago, ki je nikoli nisem imela, z dihanjem (očitno sta ta mala kar visoko) in takoj kot malček gibam sem zadihana, migreno sem imela, vsake toliko mi otrdi trebuh, ta mala brcata res že konkretno in me ponoči zbudita, vse me nekam tišči, dolgo ne morem sedet...ahhh saj bo. Malo sem se morala potožit. user posted image

(odgovor članu Frachy)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Dvojčki 2015
22.11.2014 18:16:31   
Frachy
Pozdravljene,

ja, tudi jaz sem aprilčica, ki sem se do ene 15 t borila z grozovitimi slabostmi, da so me morali celo hospitalizirati in dati na infuzijo.

Mi že pridno nabavljamo ... žal imam zelo malo takih kolegic in sorodnikov, ki bi nama z možem pomagali ... kaj posodili. Mi imamo voziček že nabavljen ... izbirala sem med ABC zoom, Easy Walker in Peg Perego. Odločitev je padla in k nam je prišel Peg perego duette, tud obe lupinici sta od Peg peregota in isofix podstavki.
Večina glavnih nakupov je tako za mano, čaka se posteljnina in vse une finalne drobnarije, ki jih ni malo.

Tudi mene je ene 2x fino zgaga držala po celi dan, zato trenutno full pazim kaj jem in česa ne. Sem si nekako izdelala jedilnike, vmes pa zaužijem kake bazične napitke ala donat, korenjev sok, mleko, jogutr, čaj od kumine itd. Sedaj je bolje ... ampak treba je bit pa full dosleden. Drugač pa razen tega, da mi kožo nateguje v vse smeri, da sem nekoliko okorna, in da mam občasne bolečine v krizu ni hujšega ... še zmer grem vn z mojimi psmi, se sprehajam, delam vsa gospodinjska dela itd. Upam, da tko ostane tudi naprej oz. čim dlje.

Drugač pa naši dve full pridno pančata takrat ko jst pančam. Brcata bolj ko sem pokonci ali ko se po kosilo malce odpočijem na kavču. Huh, upam, da ne postaneta kar naenkrat hiperuser posted image Zaenkrat lahko rečem, da sta full pridni. Je pa res, da sem full mirna, ker mislim, da stres ipd. zadeve full vplivaje na počutje ploda.

Tko, da punce, držite se, sj smo že praktično na polovici oz. verjetn že dosti čer ... si mislim, da se bo nas PDP znižal za min 3t ali večuser posted image

LP

< Sporočilo je popravil Frachy -- 22.11.2014 18:20:30 >

(odgovor članu tara.81)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Dvojčki 2015
23.11.2014 20:34:14   
leilla
Pozdravljene punce!

Če katero zanima igralni lok - prilagojen je za dvojčke, da lahko oba ležita spodaj, naredi se lahko za enega otroka ali za 2.
Link:
http://www.bolha.com/igrace-otroska-oprema/igrace/igrace-za-dojencke/igralni-centri/leseni-igralni-lok-primeren-tudi-za-dvojcke--1294157866.html?aclct=1416572637&kw=leilla

Nam je lok prišel zelo prav. Otroka sta se zelo zamotila, tudi zaspala pod njem, ko je bilo igranja dovolj :)

Lahko pa seveda pogledate tudi ostale naše stvari, katere so še na voljo na bolhi :)

Vsem držim pesti, da boste čim lažje zdržale do dneva D!

LP

(odgovor članu Frachy)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Dvojčki 2015
24.11.2014 10:47:20   
tiva001
Ojla,
Mi je še nič ne nebavljamouser posted image ...bomo pa začeli po tem tednu. Včeraj sem samo malo pogledala seznam...ampak kar ne morem verjet kaj bomo vse potrebovale:). Za vožicek smo že nekaj gledala, ampak se še nismo točno odločili. Nam je zelo všeč bugaboo duo donkey...ampak je predrag. Kje ste pa posteljce kupile?
Tako kot vas tudi mene zelo muči zgaga...trenutno tudi jaz pazim kaj jem in je malo boljše. Moji brcajo večino zvečer ko sem na kavčuuser posted image . Ponoči zaenkrat so kar mirni. Že komaj čakam morfologijo, da jih spet vidimuser posted image . To odštevanje do pregleda res ne gre nikamoruser posted image .
Frachy srečno na morfologiji! Pa sporoči kako je bilo:).
Tara81 mi2 pa kar na isti dan PDP...sej ne moreš verjet. Upam, da bomo res dočakali prvi pomladni dan...ampak moramo gledat pozitivno...seveda da bomo:)
Lep začetek tedna!

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Dvojčki 2015
25.11.2014 17:14:12   
Frachy
tiva001 Materiala za tamale je res ogromno, ko ga enkrat začneš na kup spravljatuser posted image . Nam res manjka še čisto malo ... posteljnina, termometer, neki reči z lekarne in neki plenic ... to bo to, upam. Jaz sem se lotila resno nakupovati zato, ker iz okolice poznam tri primere, ki so rodile v 6 in 7 mesecu. Tko de nikol ne veš kdaj te prehiti.

Drugač je bila morfologija ok, z najinima bejbama vse štimauser posted image sem si prav oddahnila. In ker nimam drugih nadlog, se me je lotilo vnetjeuser posted image in me je dns ginekolog čistil, kar ni blo nič prijetno. Sm upala, da sem se vsaj do poroda rešila vaginalnih pregledov, ki so prov zoprniuser posted image ... pa se očitn nismuser posted image

Ewo, vsem ostalim pa želim čim manj nosečniških tegob in vse dobro na prihajajočih pregledih.

LP

(odgovor članu tiva001)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Dvojčki 2015
26.11.2014 9:53:50   
tara.81
Frachy, razumem kaj hočeš reči, sam tudi, če te prehitita in res prideta na svet prej, ne bosta tako hitro doma in bo še čas za nabavo. Vsaj moje mnenje. Super za morfologijo!!user posted image user posted image Upam, da bo tudi z vnetjem kmalu boljše. user posted image

tiva001 kjer seznam pa to maš?

Drugače se je zgaga malo umirila, pijem veliko donata. Nestrpno pričakujem pregled, ki bo naslednji teden. Po 1 mesecu bom spet videla moja dva škrata. user posted image

Vozički...ja, tudi jaz sem gledala BB, sam tudi rabljeni imajo še vedno tako visoko ceno user posted image , tako da sta zdaj v ožjem izboru ABC design ZOOM in peg perego duette. Katere pa vi kaj gledate?

(odgovor članu Frachy)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Dvojčki 2015
27.11.2014 9:31:21   
snowgirl
Uhh punce :) Ste pa hitre :) Mi razen vozička nimamo še popolnoma nič. Neki oblačilc mam od prve (nevtralne stvari), pa eno posteljico dobim na posojo. Morva kupit še jogije, oblačila, kozmetiko, miljon drugih stvari :) No, bomo že, počasi. Glede na to, da računam da se nam pridružita konec februarja in čisto nič prej, bom kr lepo počakala še z nakupi na tisto pomoč ob rojstvu otroka potem pa počasi nabavila stvari :)

(odgovor članu tara.81)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Dvojčki 2015
1.12.2014 12:48:09   
tiva001
Ooo punce!
Franchy super za morfologijo...kako je pa kaj vnetje? Je kaj boljše? Tudi jaz sem imela prejšnji teden morfologijo in je tudi vse super. Zdaj sem čisto pomirjena...seveda do naslednjega pregleda:). Sedaj sva tudi midva malo začela gledati kaj bova sploh kupila in kaj si bomo lahko sposodili od drugih. Vozička pa še kar nisva zbrala. Skoraj noben nam ni všeč:). Ampak bomo našli nekaj.
Tara81 seznam pripomočkov sem gledala kar na spletni strani bilaleze.si. Vsaj približno, da sploh vemo kaj kupiti, ker pri prvi nosečnosti se mi zdi, da je to cela znanost:).
Kako se pa kaj počutite? Otročički že kar pridno brcajo.
Lep dan,

(odgovor članu snowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Dvojčki 2015
3.12.2014 15:49:21   
maja_
Spoštovane,
sem mamica dvojčic in moje deklice so prerasle čudovit in zelo praktičen voziček. Je čokoladne barve, zimska košara je črna. Širina je zelo praktična, saj gre čez vsa standardna vrata in blagajne v trgovini. Posebnost je, da je zimska košara enojna, kar pomeni veliko pridobitev prostora. Naši deklici sta se od prvega dne držali za rokice. Zraven sta dve res mehki zimski vreči, jogi za udobno ležanje v košari, dežna ponjava, mreža proti komarjem. Znamka je:Mountain Buggy Duo. Naročili smo ga preko spleta, cena novega pa je bila 1300 eurov. Zasnovan je tako, da omogoča premagovanje kar poštenih vzpetin... sicer pa se ga da lepo voziti z eno roko in zdrugo držati še kako deteuser posted image Bil je nov, kupljen preko spleta, zdaj pa je čas, da gre naprej. Damo ga zelo ugodno z vsemi dodatki. Če je kdo zainteresiran, javite, lahko pošljem fotografije oz. ga pridete pogledat...

(odgovor članu Frachy)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Dvojčki 2015
6.12.2014 19:01:20   
slokiwi
Pozdravljene punce!
Ful lepo je videti da nisva z mozem sama z dvojcki naslednje leto! Juhu! Nas uradni datum je 29.4.15. Samo pravijo da dvojcki pridejo ponavadi v 36 tednu. Vozicka ze imava - na bolhi sva kupila rbaljenega Bugaboo Donkeya, vseeno svinjsko drag ampak ajde, je pol cenejsi od novega pa 2-3 leta ga bova imela.

Kaj punce delate s telovadbo? Jaz sem prejsnji teden zacela s pilatesom za nosecnice, pa enkrat sem se vrgla v bazen. Btw samo zabico in hrbtno lahko plavas, drugace potonis kot skala!!

No v glavnem. Je katera nosecka od vas v LJ in bi se rada dobila na kaksnem cajcku in kramljala o nasih otrocickih, ipd?
Z mozem pricakujeva enega fantka in punckico:)

Uzivejte, Tamara


(odgovor članu maja_)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Dvojčki 2015
16.12.2014 20:30:11   
Frachy
Pozdravljene,
kako napredujejo vaše nosečnosti...ste ok? Kako vaši sončki v trebuščku? Mi smo bili včeraj v 23t na kontroli in smo ok, tudi jaz se kar držim, čeprav mam določene nosečniške tegobe, ampak brez večjih problemov. Z nabavo opreme sva z možem zaključila ... vsaj zaenkrat, zdj se bom bolj posvetila drugim rečem, tudi sebi, sproščanju, gibanju, branju ipd. Januarja začneva s šolo za staršeuser posted image , v kratkem pa grem na predavanje o epiduralni. Ste že kaj razmišljale kako boste rodile v kolikor ne bo CR?

Uglvanem, imam eno prošnjo, če bi bila katera tako dobra, da bi se odzvala in mi pomagala. Na FB-ju je zaprta skupina o dvojčkih, pa bi žežela, v kolikor je katera od vas že notri, da sprejme še mene ... več na zs.

Nosečke, želim vam lepe praznike ... vam, vašim pikicam - celi druzini!

(odgovor članu slokiwi)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?