|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nasilje v šolah
13.1.2015 19:14:04   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Stanislava_ a ti res misliš, da sem softička postala?user posted image user posted image user posted image



Ja.
Sine je ziher eno dobro dete...ki te spreminja. 

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 576
   RE: Nasilje v šolah
13.1.2015 19:18:16   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Saj si tukaj ti, svetla luč.
Z moralnimi dejanji podprta oseba.
Ki se ne krega z nikomer. Ki s svojimi stanovskimi kolegi rešuje težave v ustanovi, ki ji pripada in ne glede na vse težave o njih javno lepo govori. Ki človeka, ki ne voha povpraša, kakšen čaj za inhalacije naj mu pošlje. Ki do konca brez pompa brani nemočne tudi za ceno lastnega nelagodja. Ki se venomer uči.


Ko smo že pri tem vohu, ki je zgolj motnja.....moj sodelavec je bil pred mesecem dni operiran......en teden je bil v bolnici zaradi te bežne motnje......in je dejal, da je kar čuden občutek, ko po 10 letih zopet vohaš in "pravilno" okušaš.....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 577
   RE: Nasilje v šolah
13.1.2015 19:20:49   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Stanislava_ a ti res misliš, da sem softička postala?user posted image user posted image user posted image



Ja.
Sine je ziher eno dobro dete...ki te spreminja. 


vsak, ki stopi v naše življenje, nas spremeni user posted image

moj sine pa itak....en tak dober mali človek user posted image



čisto po mami user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 578
   RE: Nasilje v šolah
13.1.2015 19:25:21   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

jaz si sicer želim, da "naslednjič" sploh ne bi bilo....ampak...nikdar ne veš


Verjetno si večina tistih, ki si upa reagirati, tega ne želi.

Včasih pa moraš, tako je življenje.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 579
   RE: Nasilje v šolah
14.1.2015 10:38:46   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

jaz si sicer želim, da "naslednjič" sploh ne bi bilo....ampak...nikdar ne veš


Verjetno si večina tistih, ki si upa reagirati, tega ne želi.

Včasih pa moraš, tako je življenje.

Tako je.

Rija, jaz sem se preselila na 'breg'. Sestanek ta teden v šoli user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 580
   RE: Nasilje v šolah
14.1.2015 14:09:06   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja frodo, ti se kar veselo zgleduj po patrino; dramatiziraj do konca, naredi se za mučenico - že pripravljam bakle zase in za ostale, da bomo lahko zažgale tvojo čarovniško grmado na RR user posted image

on this note:
nobody expects the spanish inquisition!
user posted image
https://www.youtube.com/watch?v=Tym0MObFpTI


mateyka, tukaj sem jaz ta grda in ti mucenica. Hudica no, vsaj pri tem bodi dolsedna user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 581
   RE: Nasilje v šolah
14.1.2015 14:09:16   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Pa saj se nas kar nekaj z RIJO* ne strinja popolnoma in brezpogojno, sploh ne.

Bo naslednjič naredila bolje. Do takrat pa je ne rabimo zažgati na grmadi. Itak je njen otrok iz nje naredil takšno softičko, da še gorela ne bi dobro user posted image .




Po cem sklepas, da bo naredila bolje?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 582
   RE: Nasilje v šolah
14.1.2015 14:17:36   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Pa saj se nas kar nekaj z RIJO* ne strinja popolnoma in brezpogojno, sploh ne.

Bo naslednjič naredila bolje. Do takrat pa je ne rabimo zažgati na grmadi. Itak je njen otrok iz nje naredil takšno softičko, da še gorela ne bi dobro user posted image .




Po cem sklepas, da bo naredila bolje?



ja, naslednjič bom dokončala stavek....da se me bo potem za hasek obsojalo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 583
   RE: Nasilje v šolah
14.1.2015 20:52:18   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
putrino, tudi jaz mam kolega, ki dela na policiji....user posted image user posted image user posted image in veš kaj....škoda, da si se matrala s temi zakoni user posted image user posted image


In kaj pravi tvoj kolega na policiji o tvojem 'incidentu' in področni zakonodaji?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 584
   RE: Nasilje v šolah
14.1.2015 21:11:34   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
putrino, tudi jaz mam kolega, ki dela na policiji....user posted image user posted image user posted image in veš kaj....škoda, da si se matrala s temi zakoni user posted image user posted image


In kaj pravi tvoj kolega na policiji o tvojem 'incidentu' in področni zakonodaji?

Ni za v javnost user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 585
   RE: Nasilje v šolah
14.1.2015 21:42:35   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
putrino, tudi jaz mam kolega, ki dela na policiji....user posted image user posted image user posted image in veš kaj....škoda, da si se matrala s temi zakoni user posted image user posted image

In kaj pravi tvoj kolega na policiji o tvojem 'incidentu' in področni zakonodaji?

Ni za v javnost user posted image


user posted image
A se uči od naše vlade, ki se tudi vedno bolj drži tega načela? user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 586
   RE: Nasilje v šolah
14.1.2015 22:07:33   
RIJA*
neee. samo ovi dve sta se zaj malo unesli user posted image user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 587
   RE: Nasilje v šolah
15.1.2015 22:10:18   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

neee. samo ovi dve sta se zaj malo unesli user posted image user posted image


Pametnejsi popusca... user posted image




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 588
   RE: Nasilje v šolah
22.1.2015 15:14:40   
mika
http://www.24ur.com/novice/slovenija/os-deskle-inspektorji-ugotovili-stevilne-krsitve-zato-predlagajo-razresitev-ravnatelja.html

edino pravilno. Mogoče bo sedaj tudi ostalim postalo jasno, da jim stolček lahko odleti tudi, če složno delujejo z delom kolektiva, ki mu v zameno, za njihov mir, podpirajo stolček.

Ste gledale tednik, kaj je povedal ravnatelj na OŠ M. Konšak? Da so sploh začeli reševati nasilje, so naprej morali začet pri sebi. Učitelji se med seboj niso niti pozdravljali.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 589
   RE: Nasilje v šolah
22.1.2015 15:32:29   
LuLu
škoda, da se večkrat ne pojavijo inšpekotrji v javnih ustanovah. Lahko bi jih tudi mi večkrat poklicali. Naredili bi čistko, saj zato so te službe, prijav bi bilo ziher ogromno... pa mogoče še kakega zaposlijo več. Nič hudega...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 590
   RE: Nasilje v šolah
22.1.2015 18:57:27   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mika

http://www.24ur.com/novice/slovenija/os-deskle-inspektorji-ugotovili-stevilne-krsitve-zato-predlagajo-razresitev-ravnatelja.html

edino pravilno. Mogoče bo sedaj tudi ostalim postalo jasno, da jim stolček lahko odleti tudi, če složno delujejo z delom kolektiva, ki mu v zameno, za njihov mir, podpirajo stolček.

Ste gledale tednik, kaj je povedal ravnatelj na OŠ M. Konšak? Da so sploh začeli reševati nasilje, so naprej morali začet pri sebi. Učitelji se med seboj niso niti pozdravljali.


Gledala nisem, me pa ne preseneča.

Čudne tople vode se odkrivajo.

Dobro jutro in dober dan kot osnova spoštovanja.
Umivanje rok kot osnova higiene.
Učenje in opravljeno delo kot osnova v šoli in pri delu.

In ko to obvladamo, stvari stečejo. Čuda se dogajajo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 591
   RE: Nasilje v šolah
22.1.2015 20:54:07   
mika
stanislava...tukaj je link - mislim, da je drugi prispevek o nasilu

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/tednik/ava2.174315203/

REs vredno ogleda...g. Orehovec je učil na SŠ, na katero sem hodila, preden je postal ravnatelj. Že kot profesor je imel vse spoštovanje dijakov, kljub temu da so bili disciplinsko problematični. Mene sicer ni učil, naš razred je bil balzam za profesorjeuser posted image . Ko je odšel na OŠ na del. na mesto ravnatelja, smo slišali o njem samo hvalospeveuser posted image ... kaj drugega nismo niti pričakovali. Resnično me veseli, da mu je uspelo. On je primer, kako se lahko težave uredijo, če je le interes. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 592
   RE: Nasilje v šolah
22.1.2015 22:56:29   
Stanislava_
Mika, hvala.
Lahko samo rečem, da me veseli. Nepretenciozen, a realen, z občutkom in humorjem. Odlično.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 593
   RE: Nasilje v šolah
26.1.2015 16:53:56   
ronja
Nikjer pa ne piše, da ravno moj/vaš otrok ne bo bil eden od tistih, ki bodo izvajali nasilje nad drugimi...

V bistvu obstaja par dejavnikov, ki vlečejo tehtnico na eno ali drugo stran;). Ne vem, kakšni bojo, ne moremo pa rečt, da je vse odvisno od naključja, ker to niti pod razno ni res. Kao lahko je kakršenkoli. Ja, ne, težko je kakršenkoli, ker glih psiho ne rataš kar tako iz enega normalnega zdravega srečnega otroka;).

Po mojem mnenju takšni otroci potrebujejo pomoč ravno tako, kot potrebujejo našo pomoč žrtve takšnega nasilja. iskanje rešitev je pot.

Gotovo. Kaj so pa obvezni posveti pri psihologu drugega? V principu naj bi jim pomagal! Najt vzroke, izrazit jezo na drug način itd... Ampak tukaj skoraj rabiš sodelovanje staršev... Kljub vsemu pa mora šola poskrbet za varnost vseh otrok in pika. Ne moreš pošiljat otroka v šolo v strahu, kaj mu bo kdo naredil.

Picola, ampak zgled je tudi to, da če boš enega usekal, te bo usekal nazaj... To otroci hitro razumejo. Ne pravim, damoramo otroke tepst, če se scufajo, vendar sem recimo proti temu, da otroku prepoveš, da udari nazaj. Sama sem svojima rekla, da naj malega pocukata nazaj, ko ju je cukal. Ker če sem bila jaz pod tušem, ko sem prišla na kraj zločina, mali ni mel več pojma, kaj je sploh narobe naredil. Takrat je pač preizkušal meje in svet okoli sebe: o, lej, če tole potegnem, se zadere - zanimivo, probajmo še enkrat... Samo ne more terorizirat sestric zato! Ne da mu zdaj vse lase počupata, če pa ga pocukata tako, da ve, da to pač ni fajn, pa tut nič narobe. Pri nas je glih samo to palilo, prepričat punci, da naj to naredita, je bil pa cel projekt:D.

Zanimivo. Zakaj je potem 99% psihiatrcnih bolnikov suhih?

Suhi imamo manj maščobe v telesu in tudi v mielinskih ovojnicah, zato smo lahko bolj živčni, kar lahko vodi v hiperstimulacijo itd... Ene bolezni imajo pa tudi stranske učinke izgubo apetita, tako da je lahko povezava obrnjena. Depresija pa je recimo precej pogosta pri debelejših, odvisno od bolezni. Sama ne bi tu pogojevala z debelostjo.

moram pa priznat, da po Frodini in Patrinini razlagi malo bolj razumem razliko med najinim obnašanjem in rijinim. Ker če na hitro pogledaš, ni bistvene razlike. Meni se zdi normalno, da boš rekel otroku pred njegovimi starši, saj navsezadnje to leti v glavnem nanje... oni naj bi povedali svojemu mulčku, kje so meje in mogoče se jim niti ne sanja, kaj se dogaja ali pa pač ne jemljejo resno - je drugače, če ti učiteljica pove, da je malo bolj živahen ali pa če ti konkreten starš pove za konkretnega otroka, da mu je hudo zato... Pa nekak se mi to čuti prav, ne najdem pa neke pametne razumske razlage, zakaj bi točno tako moralo bit. Ker bi si tudi sama zelo želela, da bi bilo tako, če bi tako delal moj otrok. Bi hotela vedet in bi si želela, da mi najprej lepo prijazno povejo;).

V vsakem primeru se mi zdi, da je prav, da nekdo nasilje (tudi psihično) ustavi. In se mi zdi vseeno boljše, da to naredi nepooblaščena oseba kot pa da nasilja ne prekine nihče ali da to traaaaaja, da to naredijo pooblaščeni... Ker čas navadno tu igra precejšnjo vlogo - če se stvar hitro reši, ni posledic, sicer pa lahko so...

Navsezadnje jaz tudi nisem bila pooblaščena, da rečem tisti punčki, naj neha cukat punčko iz drugega vrtca... Pa me čisto nič ne grize vest zato, bi pa me, če ne bi. NIč ji nisem grozila, samo povedala sem, da naj tega ne dela (čeprav to ni moj otrok;). Če bi bilo treba kaj več, bi se verjetno obrnila na vzgojiteljico, ki je dolžna tam red delat, že zato, ker mora vedet in ker je zadolžena za kasnejše posledice. Ampak samo stegnit jezik se mi zdi pa najmanj, kar lahko naredimo in veliko bolj pomembno je, da lahko obe čimprej gledata v miru predstavo kot pa to, kdo bo ustavil... in noro se mi je zdelo, da otroci zgleda res mislijo, da odrasli toleriramo nasilje, če se ne izvaja nad našim otrokom?!... to mi je bil čisti WTF? "Kaj a je tvoja? Sej ni tvoja, tvojo pustim na miru..." WTF? A če ni moja, je pa ne boli? Ko da si želim gledat enega otroka, da ga matretirajo, pa bil moj ali pa marsovski!user posted image Po moje bi bilo pa to dobro, da bi ljudje povedali, če se jim to ne zdi prav - mirno, brez groženj, samo da to ni prav - da dobijo otroci priložnost videt, kaj družba na splošno odobrava in česa ne. Saj to ne pomeni, da drugemu groziš ali karkoli. Saj če bi punca mislila, da ima prav, bi delala dalje, tako je pa vedela, da če bo nadaljevala in bom rekla vzgojiteljici, bi jo ta verjetno kregala... zato je pa nehala.

Sem pa vesela, da tak ravnatelj odleti in da mesto boljšim. Jaz bi sicer rekla, da ni želel naredit nič, ne da ni bil sposoben - to bi mogoče celo bil, vendar po njegovo ni nič narobe, če se sklofajo in če je pač en razred tak, da se pač non stop klofajo (to je nekak sam povedal, z drugimi besedami, pa niti ne prav zelo drugače).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 594
   RE: Nasilje v šolah
26.1.2015 20:53:06   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

V vsakem primeru se mi zdi, da je prav, da nekdo nasilje (tudi psihično) ustavi. In se mi zdi vseeno boljše, da to naredi nepooblaščena oseba kot pa da nasilja ne prekine nihče ali da to traaaaaja, da to naredijo pooblaščeni... Ker čas navadno tu igra precejšnjo vlogo - če se stvar hitro reši, ni posledic, sicer pa lahko so...


Odgovornost vsakega odraslega je, da prekine nasilje v trenutku, ko se to izvaja / dogaja.
Vendar vzroki za nasilno vedenje niso trenutni in se ne prekinejo, ko se prekine izvajanje nasilja. Resevanje nasilnega vedenjskega vzroca je stvar pristojnih in ne katerega koli odraslega, ker je to vedenjski vzorec in ne trenutna situacija in ga resuje tisti, ki zna, ume in je za to poklican oziroma pristojen.





_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 595
   RE: Nasilje v šolah
27.1.2015 12:28:13   
RIJA*
no, pristojni pa se ne čutijo odgovorne.


http://www.24ur.com/novice/slovenija/ravnatelj-iz-deskel-se-zaradi-vrstniskega-nasilja-nad-ucencem-ne-cuti-krivega.html

burleska.

torej, kdo bo reševal nasilje med otroci?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 596
   RE: Nasilje v šolah
27.1.2015 12:33:00   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
torej, kdo bo reševal nasilje med otroci?


dotični otroci, ko bodo sami odrasli
(prej se namreč najverjetneje ta zgodba ne bo ustrezno odvila do konca ...)

in starši naj v takšnih primerih čakamo na strokovno ravnanje pristojnih služb, hkrati pa zagotavljamo varno okolje za otroke; le zakaj se to bere nekako kontradiktorno?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 597
   RE: Nasilje v šolah
27.1.2015 13:09:09   
RIJA*
bo strokovnjakinja razložila user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 598
   [Brisano sporočilo]
27.1.2015 16:51:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu RIJA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 599
   RE: Nasilje v šolah
27.1.2015 17:23:48   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
danes bodo menda odločali o njegovi odstavitvi - kar se pa verjetno ne bo zgodilo, ker se v selu vsi poznajo user posted image


iz članka:
Če bo do realizacije sklepa prišlo, pa postopek razrešitve in iskanja novega ravnatelja zagotovo ne bo kratek.

Hja, morda jim bo do polnoletnosti vpletenih otrok uspelo ...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 600
Stran:   <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?