|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:09:30   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

V takem primeru, se najprej pokliče na razgovor starše.


Srce me zaboli, ko preberem kaj takega.

V takem primeru se najprej pokliče otroka! In se mu pove, naj se lepše obnaša! Ker tako kot se, ne pelje nikamor.

Pa kako za vraga najprej pomislite na starše, ne na otroke user posted image


Ne delam z mularijo (mogoče bi celo morala user posted image ), ampak celo odraslih se take enostavne stvari primejo. Lepše se obnašaj, ker si nemogoč. Zadostuje.

To da se najprej pokliče na razgovor otroka je tako logično, da ni treba pisati in zato naj ti nikar ne krvavi srce. Vsak namreč ve, da se najprej zadeva rešuje s povzročiteljem. Škoda dodatne razlage, ko pa je logična. Logično do neba je, da ne boš šel kar mimo otroka v prvi vrsti in staršev v drugi- iskat pomoč na CSD.


Tisti, ki jim ni mar, tega ne vedo in nočejo vedeti in nimajo moči, da bi kaj naredili.
Tisti, ki jim je mar, rešijo 95% stvari v okviru razreda. In se spet ponavljam, pogrešam vključenost sošolcev, ker za pi*, ki se dogajajo v razredu, ni nikoli "odgovoren" en sam otrok.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:13:31   
RIJA*
na koga pa bi se po tvojem mogla še obrniti (na vzgojiteljico sem se, vendar ti v svoji ihti obtoževanja tega nisi prebrala - očitno) na varuhinjo človekovih pravic, Amnesty international ?user posted image user posted image na policijo? na csd?


patrino, glej, grem raje igrat igrice...ti pa si tudi najdi kakšno bolj pametno delo, kot da me tu probaš prepričati, da so postopki v sloveniji hitri in učinkovitiuser posted image



user posted image

dobiš pa definitivno medaljo za črni humor v tem primeru user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 19.12.2014 23:16:02 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:14:57   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

na koga pa bi se po tvojem mogla še obrniti (na vzgojiteljico sem se,


Vsaj na ravnateljico.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:17:47   
patrino
Če z vzgojiteljico ni nič- se obrneš na predstavnika sveta staršev v skupini- naslednji korak vodstvo vrtca ( ter nedolžna grožnja, da naj ukrepajo korektno in hitro, če ne boš poklicala novinarje), ministrstvo , prijava na inšpektorat. Lahko si prepričana, da se gre vodstvu vrtca toliko za publiciteto, da bi se ob omembi negativne objave o njihovem vrtcu v medijih- hitro zadeva uredila.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:18:35   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ženska- pa ti se sploh nisi poslužila uradnikov in ostalih institucij,



hudo nasilje nad otrokom se mora rešiti takoj. To pomeni, da ga naslednji dan ne bi smelo več biti. Pa magari se s porednim fantom najdeš na ulici. Ne predstavljam si, da isto popoldne najdeš vse možne uradnike in vsakem svoje poveš... to lahko narediš naslednji dan, naslednji teden. V tem času, ko bi človek (po tvoje) šel po tej uradni poti in vse institucije prehodil , bi bilo njegovo dete ves ta čas nadlegovano?? ... user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:19:22   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

na koga pa bi se po tvojem mogla še obrniti (na vzgojiteljico sem se,


Vsaj na ravnateljico.


po moje je vzgojiteljica tista, ki bi se v prvi fazi mogla obrniti na njo....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:19:41   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

V takem primeru, se najprej pokliče na razgovor starše.


Srce me zaboli, ko preberem kaj takega.

V takem primeru se najprej pokliče otroka! In se mu pove, naj se lepše obnaša! Ker tako kot se, ne pelje nikamor.

Pa kako za vraga najprej pomislite na starše, ne na otroke user posted image


Ne delam z mularijo (mogoče bi celo morala user posted image ), ampak celo odraslih se take enostavne stvari primejo. Lepše se obnašaj, ker si nemogoč. Zadostuje.

To da se najprej pokliče na razgovor otroka je tako logično, da ni treba pisati in zato naj ti nikar ne krvavi srce. Vsak namreč ve, da se najprej zadeva rešuje s povzročiteljem. Škoda dodatne razlage, ko pa je logična. Logično do neba je, da ne boš šel kar mimo otroka v prvi vrsti in staršev v drugi- iskat pomoč na CSD.


Tisti, ki jim ni mar, tega ne vedo in nočejo vedeti in nimajo moči, da bi kaj naredili.
Tisti, ki jim je mar, rešijo 95% stvari v okviru razreda. In se spet ponavljam, pogrešam vključenost sošolcev, ker za pi*, ki se dogajajo v razredu, ni nikoli "odgovoren" en sam otrok.

Ja to je verjetno ponavadi res. Nihče se ne krega in ne tepe sam s sabo. Mogoče v domu za ostarele- v vrtcu in šoli pa ponavadi neuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:23:44   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če z vzgojiteljico ni nič- se obrneš na predstavnika sveta staršev v skupini- naslednji korak vodstvo vrtca ( ter nedolžna grožnja, da naj ukrepajo korektno in hitro, če ne boš poklicala novinarje), ministrstvo , prijava na inšpektorat. Lahko si prepričana, da se gre vodstvu vrtca toliko za publiciteto, da bi se ob omembi negativne objave o njihovem vrtcu v medijih- hitro zadeva uredila.


na predstavnika sveta staršev sem se v prvi fazi, ker sem bila to jaz user posted image ampak v naših vrtcih so predstavniki sveta staršev zgolj figure, ki pač morajo biti po zakonu in to je vse....

novinarja? pa ti si še bolj polna humorja, kot zgledaš user posted image

patrino, kaj bi delali dramo: če še samo enkrat slišim, da si se dotaknil mojega Franceljna...je pa res, da znam strašno hudo pogledat user posted image

včasih ni treba komplicirat.....no, eni pač ne morete mimo tega.....mamo pač različne geneuser posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:24:51   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ženska- pa ti se sploh nisi poslužila uradnikov in ostalih institucij,



hudo nasilje nad otrokom se mora rešiti takoj. To pomeni, da ga naslednji dan ne bi smelo več biti. Pa magari se s porednim fantom najdeš na ulici. Ne predstavljam si, da isto popoldne najdeš vse možne uradnike in vsakem svoje poveš... to lahko narediš naslednji dan, naslednji teden. V tem času, ko bi človek (po tvoje) šel po tej uradni poti in vse institucije prehodil , bi bilo njegovo dete ves ta čas nadlegovano?? ... user posted image

Naslednji dan ga ne bi smelo več biti...hja , že tisti dan ga ne bi smelo več biti- sploh ga ne bi smelo biti. Pa vendar je. A to, da se s predšolcem najdeš na ulici in ga obdonkaš , ker je delal v vrtcu kažin, se ti zdi vredu? Ne rabiš birmat na kup uradnikov- preberi si še enkrat moj post. V prvo se odločno vzame v roke glavnega odgovornega, pri katerem se to dogaja- vzgojitelja. Če greš tako, je stvar urejena tik tak- vrtci in šole se grozno bojijo za svoje dobro ime in so sankcije nadrejenih pri zaposlenih resne in hitre. Samo zadevo je treba predstavit njim in ne reševat kar na privat zabavi. . Če pa greš na svojo roko postavljat ring v izobraževalni instituciji, potem pa se riberaj šele začne.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:27:11   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če z vzgojiteljico ni nič- se obrneš na predstavnika sveta staršev v skupini- naslednji korak vodstvo vrtca ( ter nedolžna grožnja, da naj ukrepajo korektno in hitro, če ne boš poklicala novinarje), ministrstvo , prijava na inšpektorat. Lahko si prepričana, da se gre vodstvu vrtca toliko za publiciteto, da bi se ob omembi negativne objave o njihovem vrtcu v medijih- hitro zadeva uredila.


na predstavnika sveta staršev sem se v prvi fazi, ker sem bila to jaz user posted image ampak v naših vrtcih so predstavniki sveta staršev zgolj figure, ki pač morajo biti po zakonu in to je vse....

novinarja? pa ti si še bolj polna humorja, kot zgledaš user posted image

patrino, kaj bi delali dramo: če še samo enkrat slišim, da si se dotaknil mojega Franceljna...je pa res, da znam strašno hudo pogledat user posted image

včasih ni treba komplicirat.....no, eni pač ne morete mimo tega.....mamo pač različne geneuser posted image

O ljubi Jezus. kaj si jim pa dala, da so te predlagali oz. izvolili?Ti naj bi bila glava in razum staršev, razumeš? Eh- kaj se trudim- zagotovo ne. Če bi, se ti ne bi zdelo obračunavanje z otročkom za ovinkom , nekaj normalnega.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:29:14   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Naslednji dan ga ne bi smelo več biti...hja , že tisti dan ga ne bi smelo več biti- sploh ga ne bi smelo biti. Pa vendar je.


e-daj... a-res? user posted image
pa nisem imela v mislih vrtca, o šolarjih pišem

kaj pomeni "obdonkaš" ... sliši se čudno, ne vem, če jaz to kdaj delam

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:30:38   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
. V prvo se odločno vzame v roke glavnega odgovornega, pri katerem se to dogaja- vzgojitelja. Če greš tako, je stvar urejena tik tak- vrtci in šole se grozno bojijo za svoje dobro ime in so sankcije nadrejenih pri zaposlenih resne in hitre.


to kar svetuješ drugim, stori tudi sama>:beri....vzgojiteljica zaradi pasivnosti staršev ni mogla nič. četudi bi jih klicarla ravnateljica, a misliš, da bi bilo kaj drugače? oni so bili prepričani v svoj prav: moj otrok pa že ni tak.

pripelje moj kradljivčka domov na vrata: gospa, vaš otrok je kradel tam in tam...
ona: ne, to pa ni bil moj otrok
moj: ja, gospa, ukradel je to in to, tam in tam...
ona: ne, to pa že ni bil moj otrok.
moj: gospa, porkamadona, a je to vaš otrok ali ne?????

pa to ni neka bajka, to se v resnici tak dogaja....

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:30:53   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če bi, se ti ne bi zdelo obračunavanje z otročkom za ovinkom , nekaj normalnega.


ej Rija... resno... a si to 1,5-letnika za voglom počakala? Ziher je mali komaj hodil ali celo plezal pred tabo user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:31:27   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ne želim, da se ta tema prelevi v vsesplošno pljuvanje po šolnikih in šolskem sistemu ali po starših, ampak naj bo če se le da konstruktivna.

Kaj se lahko naredi, da se nasilje v šoli omili in zmanjša, kako pomagat žrtvi in kako bullyju dopovedat, da njegovo obnašanje ni sprejemljivo?
Kam se obrnit, kakšne pristojnosti imajo določene inštitucije? Kje so meje med običajnim otroškim drezanjem in tekmovanjem ter kdaj to preraste v izkazovanje moči nad šibkejšim? Kako bi ukrepali, če bi se vaši otroci znašli na eni ali drugi strani? Imate osebno izkušnjo in kako ste jo reševali?

http://www.24ur.com/novice/slovenija/medvrstnisko-nasilje-v-desklah-varuh-clovekovih-pravic-meni-da-je-treba-primere-skrbno-preiskati.html

In še dve uporabni povezavi:
http://www.za-nenasilje.si/GlavniMenu/Zastar%C5%A1e/Vseomedvrstni%C5%A1kemnasilju/Posledicemedvrstni%C5%A1keganasilja.aspx
http://www.drustvo-kljuc.si/cap.php


Sori Anica kar se tiče poboldanega. Nisem jaz kriva, da so drugi pljuvali- jaz sem le konstruktivno izrazila svoje mnenjeuser posted image Sedaj moram pa spat.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:32:11   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če bi, se ti ne bi zdelo obračunavanje z otročkom za ovinkom , nekaj normalnega.


ej Rija... resno... a si to 1,5-letnika za voglom počakala? Ziher je mali komaj hodil ali celo plezal pred tabo user posted image


ne za vogalom, ti tudi ne bereš ko patrino user posted image

v vrtcu ko je šel na sekret, pa bil je 4,5letnik user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:33:47   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če z vzgojiteljico ni nič- se obrneš na predstavnika sveta staršev v skupini- naslednji korak vodstvo vrtca ( ter nedolžna grožnja, da naj ukrepajo korektno in hitro, če ne boš poklicala novinarje), ministrstvo , prijava na inšpektorat. Lahko si prepričana, da se gre vodstvu vrtca toliko za publiciteto, da bi se ob omembi negativne objave o njihovem vrtcu v medijih- hitro zadeva uredila.


na predstavnika sveta staršev sem se v prvi fazi, ker sem bila to jaz user posted image ampak v naših vrtcih so predstavniki sveta staršev zgolj figure, ki pač morajo biti po zakonu in to je vse....

novinarja? pa ti si še bolj polna humorja, kot zgledaš user posted image

patrino, kaj bi delali dramo: če še samo enkrat slišim, da si se dotaknil mojega Franceljna...je pa res, da znam strašno hudo pogledat user posted image

včasih ni treba komplicirat.....no, eni pač ne morete mimo tega.....mamo pač različne geneuser posted image

O ljubi Jezus. kaj si jim pa dala, da so te predlagali oz. izvolili?Ti naj bi bila glava in razum staršev, razumeš? Eh- kaj se trudim- zagotovo ne. Če bi, se ti ne bi zdelo obračunavanje z otročkom za ovinkom , nekaj normalnega.


v bistvu jim nisem dala nič, so me pa izvolili soglasno, ja, po tvoje še večji trotli, ker se ko je treba, postavim za zadeve in povem, jasno in glasno...ne pa za hrbtom.

a tebe pa nikoli nisouser posted image ?

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 19.12.2014 23:35:50 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:33:59   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če bi, se ti ne bi zdelo obračunavanje z otročkom za ovinkom , nekaj normalnega.


ej Rija... resno... a si to 1,5-letnika za voglom počakala? Ziher je mali komaj hodil ali celo plezal pred tabo user posted image


ne za vogalom, ti tudi ne bereš ko patrino user posted image

v vrtcu ko je šel na sekret, pa bil je 4,5letnik user posted image user posted image user posted image


pa nekdo je nek vogel omenjal user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:36:46   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če bi, se ti ne bi zdelo obračunavanje z otročkom za ovinkom , nekaj normalnega.


ej Rija... resno... a si to 1,5-letnika za voglom počakala? Ziher je mali komaj hodil ali celo plezal pred tabo user posted image


ne za vogalom, ti tudi ne bereš ko patrino user posted image

v vrtcu ko je šel na sekret, pa bil je 4,5letnik user posted image user posted image user posted image


pa nekdo je nek vogel omenjal user posted image



jaz user posted image če bi se to slučajno zdaj zgodilo user posted image user posted image user posted image samo upam, da se ne bo user posted image user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:37:57   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

jaz user posted image če bi se to slučajno zdaj zgodilo user posted image user posted image user posted image samo upam, da se ne bo user posted image user posted image



ne bo, ne bo... mirna noč bo... spat je šla user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Nasilje v šolah
19.12.2014 23:38:52   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

jaz user posted image če bi se to slučajno zdaj zgodilo user posted image user posted image user posted image samo upam, da se ne bo user posted image user posted image



ne bo, ne bo... mirna noč bo... spat je šla user posted image


user posted image user posted image user posted image a misliš?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 12:00:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če z vzgojiteljico ni nič- se obrneš na predstavnika sveta staršev v skupini- naslednji korak vodstvo vrtca ( ter nedolžna grožnja, da naj ukrepajo korektno in hitro, če ne boš poklicala novinarje), ministrstvo , prijava na inšpektorat. Lahko si prepričana, da se gre vodstvu vrtca toliko za publiciteto, da bi se ob omembi negativne objave o njihovem vrtcu v medijih- hitro zadeva uredila.


Moj sodelavec se je obrnil......najprej na razredničarko.....je bila ta na bolniški.....potem na ravnatelja....je bil ta tudi na bolniški.....potem na drugi dve strokovni delavki na šoli, ki pa sta rekli, da bodo počakali razredničarko......in potem je vzel stvari v svoje roke....podobno kot rija......ker ni vedel, kako dolgo bosta ravnatelj in razredničarka na bolniški.......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 12:06:01   
liliana
Eno čisto praktično vprašanje.....kaj pa če se nasilje pojavlja na poti v šolo.......v parku, na avtobusu.....na koga pa naj se v tem primeru obrne starš.......ker šola v tem primeru nima pristojnosti.....in tovrstno nasilje niti ni tako redko.....ker otroci so "iznajdljivi", vedo kje lahko kaj in kje ne......

Glede na to, da ne smeš od malega svojega otroka učiti učiti, da mahne ali grdo pogleda nazaj......in da kot starš ne smeš za voglom počakati nasilnega 10 letnika ali poiskati njegove starše....

Vodstvo avtobusnega prometa in občina, kot upravitelj parka, pa teh pristojnosti, za reševanje tovrstnih težav tudi nimata.......

< Sporočilo je popravil liliana -- 20.12.2014 12:13:47 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 13:12:44   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

na koga pa bi se po tvojem mogla še obrniti (na vzgojiteljico sem se,


Vsaj na ravnateljico.


po moje je vzgojiteljica tista, ki bi se v prvi fazi mogla obrniti na njo....


Če nisi zadovoljna z natakarjevo postrežbo, pričakuješ, da se on obrne na šefa user posted image .

Še v kakšnih bolj vsakdanjih situacijah poiščemo šefa. Ni čudno, da je kot je.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 13:56:53   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če z vzgojiteljico ni nič- se obrneš na predstavnika sveta staršev v skupini- naslednji korak vodstvo vrtca ( ter nedolžna grožnja, da naj ukrepajo korektno in hitro, če ne boš poklicala novinarje), ministrstvo , prijava na inšpektorat. Lahko si prepričana, da se gre vodstvu vrtca toliko za publiciteto, da bi se ob omembi negativne objave o njihovem vrtcu v medijih- hitro zadeva uredila.


Moj sodelavec se je obrnil......najprej na razredničarko.....je bila ta na bolniški.....potem na ravnatelja....je bil ta tudi na bolniški.....potem na drugi dve strokovni delavki na šoli, ki pa sta rekli, da bodo počakali razredničarko......in potem je vzel stvari v svoje roke....podobno kot rija......ker ni vedel, kako dolgo bosta ravnatelj in razredničarka na bolniški.......


Zakaj pa je capljal sem in tja kamor so ga butnili. Logično, da so prelagali breme sem in tja. Kdo pa se še prostovoljno rad ukvarja s perečimi zadevami. Ker je bila razredničarka na bolniški, jo je moral nekdo nadomeščati in prevzeti njeno funkcijo. In to je to. Šel bi do tistega in tam zadevo uredil. Če je bolniška kratkotrajna zamenjave ponavadi ni pri učiteljih. Definitivno pa je takoj zamenjava, če je bolan ravnatelj. Ker glede na njegovo funkcijo in položaj vse zadeve v zvezi s tem prevzame pomočnik ravnatelja. Na šoli je zato tudi socialni delavec. Vse to se uredi v 15 min. , če se le hoče. Tako pa je tvoj prijatelj tako kot Ria naredil šoli medvedjo uslugo, da se jim ni bilo potrebno ubadati s tem. Če bo pa na šolo pritisnil oče od mulčka , ki ga je " uredil" tvoj prijatelj, bodo pa spet vsi pristojno delavci na bolniškiuser posted image oz. si bodo umili roke in rekli da je oča mimo njih urejal zadevo na čisto primitiven način.
Kot sem že rekla- osebno, če izvem, da se neki prepotenten starš spravlja v šoli na mojega otroka- civilno tožim njega in poleg tega tudi izobraževalno institucijo. Nekateri očitno pozabljate, da te lahko hitro vi in vaš otrok na nasprotni strani in da vam takšno neandertalsko obračunavanje najverjetneje ne bi bilo po godu.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 14:07:56   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Eno čisto praktično vprašanje.....kaj pa če se nasilje pojavlja na poti v šolo.......v parku, na avtobusu.....na koga pa naj se v tem primeru obrne starš.......ker šola v tem primeru nima pristojnosti.....in tovrstno nasilje niti ni tako redko.....ker otroci so "iznajdljivi", vedo kje lahko kaj in kje ne......

Glede na to, da ne smeš od malega svojega otroka učiti učiti, da mahne ali grdo pogleda nazaj......in da kot starš ne smeš za voglom počakati nasilnega 10 letnika ali poiskati njegove starše....

Vodstvo avtobusnega prometa in občina, kot upravitelj parka, pa teh pristojnosti, za reševanje tovrstnih težav tudi nimata.......

Lili, zakaj mešaš d.ek in govoriš na pamet?
Kot prvo ne vidim vzroka, zakaj ne bi smel otrok drugemu otroku , ki mu teži dati vedeti da naj mu da mir ( tudi če ga grdo pogleda ali mu kakšno vrne)? Sicer pa tu ne govorimo o medsebojnem obračunavanju otrok, do katerega prihaja vsakodnevno, temveč o vlogi odraslega pri tem. Ti zagovarjaš to, da se starš lepo "profesionalno" priključi otroškemu obračunavanju in mulčka za ovinkom prestraši do amena. Jaz in drugi realni ljudje tega ne podpiramo,ker , kot prvo starš tega zakonsko niti pod razno ne sme, ker pod drugo- ena normalna odrasla oseba ne bi svoje fizične in verbalne premoči stresala nad nezaščitenim otrokom.

Glede avtobusnega prevoza iz šole in v šolo pa: Za vsako nasilje oz. delanaje reda na avtobusu je odgovoren šofer. Tako, da se v primeru težav otroka vozača, starš obrne na vodstvo šole ( ker pač ne veš kdo je določen dan šofer šolskega avtobusa), vodstvo pa je dolžno potem reagirati in urediti zadevo s prevozniki. Te težave niso redke in ti lahko iz prve roke povem, da šofer krepko kratko vleče, če ima na avtobusu anarhijo.

< Sporočilo je popravil patrino -- 20.12.2014 14:16:54 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?