|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 21:19:10   
Stanislava_
Tudi molk je naučena reakcija.
Slovenski in mediteranski dojenčki jokajo, ko jim nekaj manjka. Šele kasneje jih mi naučimo, da so tiho. Enako bi jih lahko naučili povedati.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 21:24:10   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

avtorja sem razumela, da je zdravo to južnjačko izražanje čustev. Magari zakleješ, pošlješ vse v tri krasne, se zadereše, jeziš... ampak nikakor ne užališ osebo.


Jaz tudi.....





To daje piko po Darwinu - ker omogoča preživetje.
Dodatno piko daje kultivirano izražanje, ki pomeni inteligentno socializacijo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 21:54:57   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Tudi molk je naučena reakcija.
Slovenski in mediteranski dojenčki jokajo, ko jim nekaj manjka. Šele kasneje jih mi naučimo, da so tiho. Enako bi jih lahko naučili povedati.


In mediteranskemu 2 ali 3 letniku mati ali pa oče rečeta, ko nekaj "narobe" naredi: "Porco dio! Ne!".....slovenskega 2 ali triletnika pa mati zapre v "sobo za umirjanje" ali v "sobo za premislek" za pol ure, sama si tisti čas privošči sprostitveno kopel, ker jo je dete spravilo ob živce, očetu zabiča, da ne sme vstopiti v sobo, kjer 2letnik razmišlja ali se umirja, 2 letniku pa potem čez pol ure ali 1 uro razlaga na dolgo in široko, kar je storil narobe, zakaj tega ne bi smel storiti, kako je žalostna, kako jo je prizadel....torej "najprej ignore varianta", ko dete rabi odločno ukrepanje, potem pa "pol ure dolgih litanij", ki jih dete ne razume in nabijanje občutka krivde......

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

To daje piko po Darwinu - ker omogoča preživetje.
Dodatno piko daje kultivirano izražanje, ki pomeni inteligentno socializacijo.


Vprašanje je le, kaj je na dolgi rok bolj kultivirano.....ker uspešnost tega kultiviranega do 3. leta se pokaže šele čez 10, 15 let v inteligentni socializaciji.....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Molk je poguben
25.1.2015 21:58:02   
Stanislava_
Kaj je bolje? Ne vem, po moje oboje, tako naravno izražanje čustev (preklinjanje, npr.) kot artikulacija. Umetnost je naučiti se kombinacije obojega, po moje.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Molk je poguben
26.1.2015 8:38:57   
skuštrana
Mislim da me niste razumele, ta "glasnost" ni povezana samo s kletvicami in taksnimi stvarmi. In ze pri zelo majhnih otrocih lahko opazis razlike ( mi imamo eno tipicno hladno Slovenko iz katere moras vse vlect in pa vatrenega Balkanca ki reagira takoj, brez razmisljanja- jao). Kulturno vedenje nima veze s tem, ti si lahko glasen in jasen pa si se vedno kulturen, ceprav, ce je kaksen narod glasen je pri Slovencih takoj oznacen za nekulturne in necivilizirane.
Ma, nekdo ki je kdaj zivel v taksnem okolju me bo bolje razumel, pa mislim res zivel, ne samo bil na dopustu oz. u prolazu... Jug je pac jug, mi smo nekje vmes, malo bi bili tu, malo tam.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Molk je poguben
26.1.2015 16:05:03   
ronja
Ne, ampak namesto da kričiš, poveš, da si jezen in kaj te jezi.

Kot reče moj 3letnik: "Hud sem! Ker ste nardili topato!" Včasih to pove še zelo na glas, večinoma pa že kar lepo kultivirano:) Dokler je vse ok (da se nič strašnega ne zgodi in se počuti varnega - če bi se to zamajalo, bi pa verjetno postal bolj težaven).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Molk je poguben
26.1.2015 19:26:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Kaj je bolje? Ne vem, po moje oboje, tako naravno izražanje čustev (preklinjanje, npr.) kot artikulacija. Umetnost je naučiti se kombinacije obojega, po moje.




Saj....nobena skrajnost ni dobra......user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Molk je poguben
26.1.2015 20:36:32   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Kaj je bolje? Ne vem, po moje oboje, tako naravno izražanje čustev (preklinjanje, npr.) kot artikulacija. Umetnost je naučiti se kombinacije obojega, po moje.



Tudi preklinjanje je artikulacija. V koliki meri je civilizirana in kulturna pa je odvisno od druzbe.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Molk je poguben
26.1.2015 20:40:50   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Mislim da me niste razumele, ta "glasnost" ni povezana samo s kletvicami in taksnimi stvarmi. In ze pri zelo majhnih otrocih lahko opazis razlike ( mi imamo eno tipicno hladno Slovenko iz katere moras vse vlect in pa vatrenega Balkanca ki reagira takoj, brez razmisljanja- jao). Kulturno vedenje nima veze s tem, ti si lahko glasen in jasen pa si se vedno kulturen, ceprav, ce je kaksen narod glasen je pri Slovencih takoj oznacen za nekulturne in necivilizirane.
Ma, nekdo ki je kdaj zivel v taksnem okolju me bo bolje razumel, pa mislim res zivel, ne samo bil na dopustu oz. u prolazu... Jug je pac jug, mi smo nekje vmes, malo bi bili tu, malo tam.


Razlagala mi je kolegica, ki je kot zdravnica dolgo let delala "na jugu"... kako so se tam lepo "ispickarali" ampak se vse potem zmenili in si tocno vedel kaj pa kako in na cem si. Pravi pa - tu pri nas... vse v nekih rokavicah, pa so vsi fini, pa uglajeni a "stokrat vecje pizde i primitivci". "Hihavci za katere nikoli ne ves kdaj te bo zabodel". Opisovala je pa odnose v sluzbi, v eni od slovenskih bolnisnic. ...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Molk je poguben
27.1.2015 22:20:02   
mateyka
kaj pa vem, je zadnjič razlagala frendica, kako na hrvaškem fura biznis in da te stranke prekolnejo do amena in skušajo opeharit, če te le lahko. da ne govorim o terjanju računov.. tukaj ali tam, s kletjem ali ne - život na balkanu (in blizu njega) je težak. user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Molk je poguben
27.1.2015 23:10:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kaj pa vem, je zadnjič razlagala frendica, kako na hrvaškem fura biznis in da te stranke prekolnejo do amena in skušajo opeharit, če te le lahko. da ne govorim o terjanju računov.. tukaj ali tam, s kletjem ali ne - život na balkanu (in blizu njega) je težak. user posted image



Glede na koeficient samomorilnosti v Sloveniji in ostalih balkanskih drzavah je ne glede na tezavnost zivljenja v sloveniji nesorazmerno vec samomorov in nesorazmerno vec "kulturnega" zamolcanja jeze ipd.. kot v ostalih balkanskih drzavah.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Molk je poguben
27.1.2015 23:24:28   
mateyka
glede višine samomorov je res; trdiš da obstaja korelacija med preklinjanjem in višino samomorov?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Molk je poguben
28.1.2015 9:53:46   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

glede višine samomorov je res; trdiš da obstaja korelacija med preklinjanjem in višino samomorov?


Verjamem, da obstaja korelacija med kulturo, ki dovoljuje izrazanje custev in kulturo, ki preferira neizrazanje custev in delovanje na podlagi zamsljenega vzorca pravilnega obnasanja, ki ponavadi podrazumeva zatiranje custev. Ne spodobi jeziti se, ne spodobi kregati se, ne spodobi se pokazati, da te je nekaj razjezilo ... in lepo potlacimo...

Ce pogledas samo "moc pozitivnega misljenja"... lahko mislis pozitivno, samo ce se porajajo negativna custva (ki jih menda moras odmisliti) je pozitivnost nekako v smeri zatiranja dejanskih custev. IMO je najvecja zmaga posameznika, da prepoznava svoja custva taksna kot so, jih predela in jih sprejme. Ljudje imamo zelo pogosto tezavo sprejeti sebe s svojimi slabimi lastnosti, negativnimi custvi, neeticnimi momenti.... Ko uspes dejansko sebe sprejeti taksnega kot si, lahko predelas svoja custva ne glede na to kaksna so in zaradi tega ne dozivljas traume.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Molk je poguben
28.1.2015 17:31:32   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

glede višine samomorov je res; trdiš da obstaja korelacija med preklinjanjem in višino samomorov?


Razlika v stopnji samomorov med Balkan državami (vzorec Slovenija, Hrvaška in Srbija) je statistično zanemarljiva, kaj šele, da bi kazala na korelacijo.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Molk je poguben
28.1.2015 18:42:34   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

glede višine samomorov je res; trdiš da obstaja korelacija med preklinjanjem in višino samomorov?


Razlika v stopnji samomorov med Balkan državami (vzorec Slovenija, Hrvaška in Srbija) je statistično zanemarljiva, kaj šele, da bi kazala na korelacijo.



Kje si pa to nasla?



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Molk je poguben
28.1.2015 19:56:29   
mateyka
Frodo, ne vem če.. vem kaj misliš, samo imo ni to vodilni/glavni razlog. če gledaš statistiko samomorov; npr. japonci, največ samomorov (čez 70%) je med moškimi 20-44 let, in to ni toliko zaradi pomanjkanja izražanja čustev, so ekonomske narave, nezaposlenost, socialni pritiski, depresija.. razen če se v večini moški ne morejo čustveno izražat, v kar pa dvomim.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Molk je poguben
31.1.2015 21:46:06   
ronja
Fajn intervju, hvala! Se pa strinjam, to se človek nauči in se lahko tudi oduči:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Molk je poguben
1.2.2015 20:31:42   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Frodo, ne vem če.. vem kaj misliš, samo imo ni to vodilni/glavni razlog. če gledaš statistiko samomorov; npr. japonci, največ samomorov (čez 70%) je med moškimi 20-44 let, in to ni toliko zaradi pomanjkanja izražanja čustev, so ekonomske narave, nezaposlenost, socialni pritiski, depresija.. razen če se v večini moški ne morejo čustveno izražat, v kar pa dvomim.


Moskim je definitivno omejeno izrazanje custev - za moskega se ne spodobi jokati, ne sme biti "mimoza" itn... moski mora biti mocan, neustrasen, resiti vse zagate, probleme.... mnogi moski pa niso tako narejeni in je to vloga, ki jim je vsiljena. Dejavnikov za samomor je vsekakor vec, je pa vsekakor subjektivne custvene narave. IMO lastni obcutki suicidalno nastrojene osebe so kljucni za odlocitev. Custveno stabilna oseba se zato, ker nima sredstva za zivljenje ali ostane brezdomec, ne ubije.
Japonsko kulturo ne poznam prav dobro, vem pa toliko, da je njihovo obnasanje obredno zastavljeno, izjemno normirano, pojmi cas_ti, sramote in predvsem dolznosti so prav zategnjeno strogo zastavljeni. Tezko bi rekli, da lahko custva sprosceno izrazajo in da je v tej druzbi to zazeljeno.

Se nekaj na temo molka:
http://www.hocem-vec.com/tihi-unicevalec-odnosov/


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 1.2.2015 20:32:03 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?