|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 18:00:32   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ok, to nisem jaz, sej to veš? user posted image



res ne? user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 18:11:05   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ker se tako spodobi (ne spodobi se živeti na koruzi)?
Ker ste se tako ljubila?
Ker si bila noseča?
Ker so tako želeli starši?
Ker je fino imeti fešto?
Ker se splača?
...?

Ker je bil to za naju nekako logičen naslednji korak po nekaj letnem koruzništvu. Že po parih mesecih veze, sva vedela da se bova nekoč. Oba sva namreč verna in sva zrasla gor v takšnih tradicionalnih familijah, kjer je poroka neka logična posledica neke prave ljubezni. Vendar ker sva začela še zelo smrkljasta ,še pred dvajsetim, sva to zidala nekje v prihodnosti. Pa je čas tekel in čisto spontano, sva začela o tem govorit, načrtovat...in bum- sva stala pred oltarjem in obljubljala sto in eno neverjetno in čudno stvaruser posted image
Osebno sem sprobala 6 let koruzništva in sedaj skoraj dvakrat toliko zakona. Ko sem živela brez prstana, mi je bilo to všeč in mi ni nič manjkalo, dokler pač ni prišel čas, ko sva se pač želela poročiti. Nekako , ko sedaj gledam nazaj, se mi zdi, da je bilo tisto pred poroko, kot neko ogrevanje, spoznavanje, priprave na...To sedaj pa je tisto pravo. Res v slabem in dobrem. Nama se zdi da te nekako ta zakrament, zaveza- "objame " na poseben način. V srcu ti je nekako prav in dobro se počutiš, po drugi strani, pa so dnevi, ko te vse skupaj zaradi sto in enega razloga tišči in bi spokal kufre in magla- pa prstan noče in noče doluser posted image .
Zavedam se, da poroka ni garancija za večno vezo in le medene odnose. Pa vendar, če dam šalo na stran- rada sem poročena, tudi takrat, ko to ni najbolj prijetno- v srcu je nekako prav. Tako dobro je pogledati moškega ob sebi in ga predstaviti kot svojega moža. Zame je pač poroka TISTO in ko takole pogledam mojega, je očitno tudi zanj. Zato želim vsem, ki si želijo poročiti, da srečajo partnerja, ki ima enake želje. In seveda obratno. Poznam nekaj starih nezakoncev, ki jih ne veže noben cerkven zakrament, pa se imajo iskreno radi.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 20:13:19   
Paštetka
Zaradi źurke user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 20:26:02   
liliana
A zaradi tradicije se pa nihče ni poročil.....?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 22:56:32   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

A zaradi tradicije se pa nihče ni poročil.....?


Patrino, jaz in vse, ki smo napisala, da nam je zakon predtstavljal nek logičen korak v naših vezah, nadgradnja, pika na i, smo se v bistvu poročile zaradi tradicije. Kaj pa je tradicija? Neko dejanje/dejanja, ki se prenašjo iz roda v rod in (so)ustvarjajo skupnost oz. kulturo. Sam akt poroke je dejansko del naše kuture, naše zavesti, nekaj, kar je povsem logično, pričakovano, kar mora tako biti.
Čeprav smo vsi poročeni imeli nek "priročen" izgovor ali vzrok za poroko, smo v bistvu samo nezavedno sledili tradiciji. Ker poroka sama je v svojem najglobljem smislu tradicija. Že od prazgodovine dalje. In v vseh kulturah, v vseh civilizacijah.

Če bi dva v znak svoje ljubezni šla na Luno in bi potem vsem razglašala, da sta zdaj pa polunarna, bi izstopila iz tradicije oz. se ne bi zvezala na tradicionalni način oz. bi delovala kontra tradiciji.
Kot je nekoč veljalo za koruzništvo. Danes pa bi že za koruzništvo lahko rekli, da je to čisto tradicionlen način veze. Ni več niti nenavadno, ne moderno, in kot iznačeno z zakonsko zvezo, pravzaprav povsem tradicionalno nezanimivo user posted image

Če mene vprašaš, komot rečem, da sem se poročila zaradi tradicije. Ker na nek način v bistvu tudi sem se. Ker je bila zame poroka nekaj najbolj normalnega, v kar se lahko moja veza s partnerjem, s katerim sem se odločila ostati za vedno, razvila. S tem sem dejansko sledila tradiciji svojih prednikov deset, sto tisoč let nazaj.

Da sem se poročila cerkveno, ja tudi to je bilo na nek način sledenje tradiciji. Ne zaradi tega, ker bi mi falil še en zakrament, ampak preprosto iz neke pradavne tradicije, da je ta moja/najina odločitev za skupno življenje potrjena pred celim občestvom (pa bi mi bilo prav eno figo vseeno, a bi me poročil indijanski šaman, rabin, pop ali papež - no, za slednjega mi falijo zakramenti user posted image ), vesoljem, kakorkoli pač to kdo poimenuje.
Nekaj tradicionalno nedoumljivo globokega pač user posted image


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 6:23:20   
liliana
Saj....običajno je to razlog za poroko.....

No, zadnje čase mogoče tudi biti tradicionalno netradicionalen in biti "in" ter se iti poročit recimo v Las Vegas......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 9:27:50   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Saj....običajno je to razlog za poroko.....

No, zadnje čase mogoče tudi biti tradicionalno netradicionalen in biti "in" ter se iti poročit recimo v Las Vegas......


sploh ni slaba ideja user posted image združiš dve prijetni stvari

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 9:36:49   
*Goričanka*
Ker je odpadlo potovanje v Mongolijo ....

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 9:47:05   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Saj....običajno je to razlog za poroko.....
No, zadnje čase mogoče tudi biti tradicionalno netradicionalen in biti "in" ter se iti poročit recimo v Las Vegas......

sploh ni slaba ideja user posted image združiš dve prijetni stvari



Kaj pa, če ''staviš'' na napačnega?
user posted image

A potem ga kar tam pustiš? user posted image

< Sporočilo je popravil petea -- 3.2.2015 9:57:38 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 10:20:58   
alda
ker sem rabila nov štedilnik user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 10:32:04   
HuAnita
zaprisežena koruznica sem, he-he

Razlogi:
- nisem za vso folkloro, ki spremlja poroko in ki mi 'gepira' že zaradi sorodstva (šranganje ipd.)
- sorodstvo je zelo veliko & raznoliko (če že, bi imela poroko na travi, z nekim kul bendom, ne pa tri-tri-tri... in neko 'hohštaplarijo)
- trenutno vso energijo & denar & čas usmerjam drugam (iskreno, who cares kakšne cvetlične aranžmaje bi imela na mizicah, kakšna bodo vabila in zahvale, konfeti...?)
- neveste na slikah po moje morajo biti mlade&lepe, mi ga ni gršega, kot videti na sliki (- / +) 40-letnico v belem (skratka, tu pogrnem na celi črti) :-)

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 10:49:22   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Saj....običajno je to razlog za poroko.....
No, zadnje čase mogoče tudi biti tradicionalno netradicionalen in biti "in" ter se iti poročit recimo v Las Vegas......

sploh ni slaba ideja user posted image združiš dve prijetni stvari



Kaj pa, če ''staviš'' na napačnega?
user posted image

A potem ga kar tam pustiš? user posted image


mah, vsaj odpotujem na eno lepo potovanje user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 11:33:47   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Saj....običajno je to razlog za poroko.....
No, zadnje čase mogoče tudi biti tradicionalno netradicionalen in biti "in" ter se iti poročit recimo v Las Vegas......

sploh ni slaba ideja user posted image združiš dve prijetni stvari



Kaj pa, če ''staviš'' na napačnega?
user posted image

A potem ga kar tam pustiš? user posted image

saj pravijo... kaj se zgodi v Vegasu, ostane v Vegasu user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
3.2.2015 11:40:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 11:40:44   
malaMravljica
potovanje ja, midva sva imela porocni izlet k eni koci kjer sva smorn jedla. Poroka tudi ni bila s sto svati, ko starsi castijo restavracijo, pa ko pricakujes darila v obliki kuverte z vsaj stotakom oz ja vse pregledas kolk glav je prislo na vecerjo in kolk so prispevali. no, midva sva se porocila na 6 oci in zupan je bil ze ves panicen, da je zamesal uro al lokacijo, ker 5 min prej ni bilo nikogar, itak midva sva prsla tocno ob uri.

meni je drugac zanimivo, da vsi kolegi, sorodniki do 5 kolena in sosedje pol dajo vsaj eno fotko, ce ze ne tri, da jo jaz za pol leta stacim v predal in pol naprej v kos za papir. Se boljs je pa dvd z eno uro slik in video posnetkov. Jaz bom zihr zvecer na kaucu jedla cips in pila coca colo ter gledala nek video s poroko izpred dveh let.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 11:43:19   
malaMravljica
Ankica, jaaaaaz baje, vsaj za mojim hrbtom je ze kdo to komentiral. Ceprav sploh ni bila moja ideja se porocit. Cist prakticno gledano pa davk zdej sparava, ker smo uradna family.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 15:39:13   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

hmm.. ker me je zarocil, ker sem bila noseca in je rekel, da kolk bo vse lazje s priimkom, ocetovstvom in papirji, ker sva se imela in se imava rada.


To "me je zarocil " mi zveni kot bi te privezal brez vprasanja ; divja, brezpravna privatizacija in podobno :)


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 15:43:35   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

V principu je poroka res nastala kot dokaz skupnosti, da sta se dva odločila bit skupaj, kot je Izabelina rekla. In večina ljudi jo še zdaj tako smatra - kot "pogodbo" med dvema človekoma, da vsem povesta, da bosta skup ostala. Tako da to ni neka za lase privlečena zadeva. Razlika je samo v tem, da nekateri imajo to željo, nekateri pa ne. Nekateri pa naredijo poroko samo zaradi žura ali ker se spodobi ali ker si en od njiju želi.
Izabelina, kaj te muči? Veš, da bosta našla pot ven! Saj se oba trudita, ne? Če se še ne, se bosta pa verjetno kmalu začela, vsak par ima kdaj kako jamo.


Poroka je nastala zaradi ureditve premozenjskih zadev. Se pred II SV je pri nas premozenje zenske preslo na moza in postalo njegova last s poroko. Zenski so se pa odrekale dolocene "pravice", ce ni bila porocena.
Obred poroke nima nobenih romanticnih utemeljitev, temvec povsem interesne in premisljenje.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 15:47:51   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

zaprisežena koruznica sem, he-he

Razlogi:
- nisem za vso folkloro, ki spremlja poroko in ki mi 'gepira' že zaradi sorodstva (šranganje ipd.)
- sorodstvo je zelo veliko & raznoliko (če že, bi imela poroko na travi, z nekim kul bendom, ne pa tri-tri-tri... in neko 'hohštaplarijo)
- trenutno vso energijo & denar & čas usmerjam drugam (iskreno, who cares kakšne cvetlične aranžmaje bi imela na mizicah, kakšna bodo vabila in zahvale, konfeti...?)
- neveste na slikah po moje morajo biti mlade&lepe, mi ga ni gršega, kot videti na sliki (- / +) 40-letnico v belem (skratka, tu pogrnem na celi črti) :-)



pa saj ti ni treba.... lahko ste samo 4-je.... poroka je poroka, ohcet je pa druga stvar. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 15:48:20   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

A zaradi denarja se pa nobena ni poročila? user posted image


Uradno ne:)

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 15:54:29   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Obred poroke nima nobenih romanticnih utemeljitev, temvec povsem interesne in premisljenje.


Frodo, kako si neromantična. user posted image
Zdaj pa si mi uničila predstavo o prelepi pravljični poroki, ki sem jo načrtovala že od zgodnjega otroštva, user posted image in praviš, da bi naj bila za mojo željo po poroki skrita le gola premišljena preračunljivost? user posted image


user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 15:56:32   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
- neveste na slikah po moje morajo biti mlade&lepe, mi ga ni gršega, kot videti na sliki (- / +) 40-letnico v belem (skratka, tu pogrnem na celi črti) :-)


Ne rabiš se slikat, ne rabiš biti oblečena v belo, no z leti pa se kaj dosti ne da narediti - dlje ko čakaš, več jih je ... user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 16:41:15   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

hmm.. ker me je zarocil, ker sem bila noseca in je rekel, da kolk bo vse lazje s priimkom, ocetovstvom in papirji, ker sva se imela in se imava rada.


To "me je zarocil " mi zveni kot bi te privezal brez vprasanja ; divja, brezpravna privatizacija in podobno :)



ne le, da to tko zveni, ce bi ti vedla kako je blo. Uff..


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 17:20:45   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

hmm.. ker me je zarocil, ker sem bila noseca in je rekel, da kolk bo vse lazje s priimkom, ocetovstvom in papirji, ker sva se imela in se imava rada.


To "me je zarocil " mi zveni kot bi te privezal brez vprasanja ; divja, brezpravna privatizacija in podobno :)



ne le, da to tko zveni, ce bi ti vedla kako je blo. Uff..



Kako je bilo?
Si grem speci kokice?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Zakaj ste se poročili?
3.2.2015 17:55:28   
malaMravljica
petea, kokice si lahko gres pect, ce mi poves prvo kolk olja das v ponev. Sem jih zadnjic delala in nisem vedla kolk olja dat.

kako me je zarocil, pa ne povem. Je imel en hud plan kje me bo vprasal in pol tik pred zdajci se je pojavil en par in on je razlagal eno kicasto pocukrano barocno sladko zgodbico kako jo je par dni nazaj vprasal in moj je rekel, da tega ne more boljse naredit in je opustil idejo in me pol enkrat drugic tako brez ideje, da hujs ne more bit :-)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?