|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 22:19:56   
ronja
Ali ti misliš, da če imaš rada svojega partnerja, ne moreš imeti rad tudi staršev? Da je lahko le eno ali drugo? In ne eno kot partnerska ljubezen in eno kot starševska.

Ne, mislim, da se niti enake, niti različne ljubezni in tudi različno močne ljubezni ne izključujejo;). Ampak koga imaš rajši jaz razumem kot to, koga bi težje pogrešal, brez koga bi težje bil, koga bi izbral, če bi moral.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
8.4.2015 22:34:51   
patrino
No vidiš, jaz pa to ne gledam tako. Jaz pa gledam v smislu: v mojem partnerskem odnosu mi več pomeni moj mož kot pa moja mama. Z njim skupaj greva skozi partnerske težave brez vmešavanja enih in drugih staršev. V odnosu hči starši, pa se gre za odnos med mano, očetom in mamo. V tem odnosu kot otrok nima moj partner nobene vloge. Ima pa vlogo kot njun zet.

Nikoli mi ni padlo na pamet, da bi v tem odnosu morala koga izbirati. Saj ima vsak svojo vlogo in posebno mesto v našem odnosu.
Malo čudno se mi zdi takšno gledanje na to, da če imaš enega rad , ostaneš brez drugega. Mogoče, v primeru, če želiš imeti dva partnerja- starševska in partnerska ljubezen, se pa ne izključujeta. Vsaj v normalnih odnosih ne.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 10:46:51   
ronja
Malo čudno se mi zdi takšno gledanje na to, da če imaš enega rad , ostaneš brez drugega.

NE ostaneš brez drugega v normalnih okoliščinah. Vendar to ne pomeni, da imaš enega rajši, da bi lažje živela brez enega, če bi MORALA izbirat. Če pa ti bi te postavili v grozno situacijo, da bi morala izbrat enega, pa bi ga tudi. Te poskuse so na žalost delali Nemci v koncentracijskih taboriščih med vojno. In ugotovili, da se v primeru, da mora izbirat med dvema svojima otrokoma mami strga v vsakem primeru, če izbere enega ali pa če ne izbere nobenega in ubijejo oba. Grozen poskus, vendar to je odgovor na to: Koga imaš rajši. Če bi me postavil v to situacijo v primeru otrok ali partnerja in starih staršev ne bi prav dolgo razmišljala. Če bi mi dal tja dva moja otroka, bi se mi pa strgalo, kot vsem ostalim. Meni se zdi grozljivo neverjetno, da je kdo prišel na idejo, da bi to naredil. Noro mi je dejstvo, da obstaja nekdo, ki si je to izmislil in potem še speljal...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   [Brisano sporočilo]
9.4.2015 10:53:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 11:01:05   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Malo čudno se mi zdi takšno gledanje na to, da če imaš enega rad , ostaneš brez drugega.

NE ostaneš brez drugega v normalnih okoliščinah. Vendar to ne pomeni, da imaš enega rajši, da bi lažje živela brez enega, če bi MORALA izbirat. Če pa ti bi te postavili v grozno situacijo, da bi morala izbrat enega, pa bi ga tudi. Te poskuse so na žalost delali Nemci v koncentracijskih taboriščih med vojno. In ugotovili, da se v primeru, da mora izbirat med dvema svojima otrokoma mami strga v vsakem primeru, če izbere enega ali pa če ne izbere nobenega in ubijejo oba. Grozen poskus, vendar to je odgovor na to: Koga imaš rajši. Če bi me postavil v to situacijo v primeru otrok ali partnerja in starih staršev ne bi prav dolgo razmišljala. Če bi mi dal tja dva moja otroka, bi se mi pa strgalo, kot vsem ostalim. Meni se zdi grozljivo neverjetno, da je kdo prišel na idejo, da bi to naredil. Noro mi je dejstvo, da obstaja nekdo, ki si je to izmislil in potem še speljal...


Sophies choice....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 11:07:32   
ronja
Ankica, v vojnah to niso več tako zelo fiktivne možnosti, ja. Moja babica je morala v zaklonišče med bombardiranjem spravit 3 otroke. Imela je pa 2 roki in takrat tu še niso poznali nosilk. Nesla je najprej dva, dojenčka pa pustila gor in se vrnila ponj, saj je lahko večjadva pustila pri ljudeh v zaklonišču. Se je opravičevala mojemu očetu, ki je hvalabogu preživel, še dolgo potem, ker ji je bilo grozno, da ga ni mogla odnest takoj. Čeprav je šla takoj ponj. Razmišljala je pa enako - tistadva bi preživela tudi brez nje, če bi se kaj zgodilo, ko bo šla ponj, mali pa ne, ker je bil če novorojenček. Upam, da nikomur ne bo več treba zbirat tega.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 12:16:27   
kalbo
Patrino, si se spet zaciklala? Ti kar daj in ja, sem mnenja, da s tvojo podstreho nekaj ni v redu.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 12:22:11   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ne , to ni bilo to vprašanje. Preberi si še enkrat. Kalbo je navedel, da ga je mama vprašala , koga ima rajši- njo ali ženo. On jo je poslal v k.... Lahko bi ji rekel, da ima njo pač rad kot mamo, ženo kot partnerico. I

Ne, patrino, preberi še 1x: ona ga je vprašala, koga ima rajši, nakar je odgovoril, da ženo, kaj vendar sprašuje neumnosti. Potem pa je mama prišla za njim in mu rekla, da je ponosna nanj, da jo je poslal v k. (to je samo parafrazirala), ker si je zaslužila (mimogrede, jaz bi bila tudi ponosna, če bi moj sine tako reagiral, čeprav srčno upam, da mu ne bo treba;). Kalbo je to zgodbo že parkrat napisal in vedno enako, tako da dvomim, da bi si zmislil.
Sama sem si morala to vprašanje zastavit, ko sem videla, da bo nekdo od njih v vsakem primeru zelo prizadet. In sem izbrala stare starše in mi ni čisto nič žal. Veliko rajši imam, da jokajo stari starši, kot pa da je hudo mojim otrokom. Ne gre za otroško izsiljevanje ali trmo ali kaj takega, ampak če mora bit komu zelo hudo, potem mam vsekakor rajši, da njim, brez debate (navsezadnje so si sami krivi, če ne morejo teh stvari sprejet). In sem prepričana, da bom lahko dobra mami tudi, ko mali ne bojo več meli starih staršev (če bom takrat še živa, seveda:). Tako da pri meni to ni tako zelo prepleteno. Je zelo fajn, da imajo lep odnos, vendar to ne pomeni, da bo pa naš izpuhtel, ko bojo stari starši umrli, ker bojo vseeno verjetno pred nama in upam, da pred njimi.

Hvala, sam se ne splača z njo debatirat, ker ne prideš do konca. Ali je internetni trol, ki nalašč provocira in ji potem prihaja na odzive, ali pa z njeno podstreho nekaj ni OK. Se je pa ta zgodba zgodila takrat, ko sva bila z mojo gospo še fant in punca in sem še živel z materjo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 15:37:56   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Malo čudno se mi zdi takšno gledanje na to, da če imaš enega rad , ostaneš brez drugega.

NE ostaneš brez drugega v normalnih okoliščinah. Vendar to ne pomeni, da imaš enega rajši, da bi lažje živela brez enega, če bi MORALA izbirat. Če pa ti bi te postavili v grozno situacijo, da bi morala izbrat enega, pa bi ga tudi. Te poskuse so na žalost delali Nemci v koncentracijskih taboriščih med vojno. In ugotovili, da se v primeru, da mora izbirat med dvema svojima otrokoma mami strga v vsakem primeru, če izbere enega ali pa če ne izbere nobenega in ubijejo oba. Grozen poskus, vendar to je odgovor na to: Koga imaš rajši. Če bi me postavil v to situacijo v primeru otrok ali partnerja in starih staršev ne bi prav dolgo razmišljala. Če bi mi dal tja dva moja otroka, bi se mi pa strgalo, kot vsem ostalim. Meni se zdi grozljivo neverjetno, da je kdo prišel na idejo, da bi to naredil. Noro mi je dejstvo, da obstaja nekdo, ki si je to izmislil in potem še speljal...

Tu se ne gre za to, kar so dajali skozi ljudje med NOB itd., zato je brez pomena , da rajdaš v to smer. Če se tebi zdijo taka grozljiva dogajanja enako grozna kot to, da po eni strani furaš ljubezen v partnerstvu, po drugi pa do staršev, potem res nima pomena nadaljevati tole razpredanje. Meni ni nikoli padlo na pamet, da s tem, ko imaš rad partnerja, izbiraš med njim in starši. Mogoče imam srečo ker mi tega ( in njemu tudi ne) ni nikoli bilo treba in nam je vsem vpletenim jasno, da se to fino da furati v štric.
Seveda povsod pridejo trenutki, ko je treba malo bolj močno začrtati meje, če kdo posebej leze čez, samo mislim, da ljudje, ki imajo interes živet v sožitju, tega ne počno pogosto.
Tako se mi zdi tudi, da se tisti, ki lezejo čez mejo enako bedasto obnašajo kot tisti, ki jih zaradi tega pošiljajo v k..., namesto,, da bi ustrezno postavili mejo brez grdega žaljenja lastnih staršev.
Oziroma v avtoričinem primeru: tast in tašča , ki nalivata vnuka z vinom, ga filata s kletvicami in ga tako ali drugače neumno obravnavata, sta v istem košu kot pasivni starši, ki to dopuščajo. Vsi skupaj škodujejo otroku.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 15:41:56   
patrino


2x

< Sporočilo je popravil patrino -- 9.4.2015 15:53:47 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 15:52:23   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Patrino, si se spet zaciklala? Ti kar daj in ja, sem mnenja, da s tvojo podstreho nekaj ni v redu.

Nima veze Kalbo. Pač nimam navade aplavdirat dedcem, ki grdo obravnavajo svoje mame, ker se zdijo sami sebi kul.
Sicer brez veze- toda, ali se ti kdaj zavedaš, da si ti s svojim vedenjem , ki ga imaš do svoje mame, tudi zgled svojim otrokom? Kapiraš, da si lahko ravno ti krivec, da bo nekega dne zaradi tega, ker ti svojo mamo pošiljaš v k..., mogoče tvoj mladič poslal po istem postopku v k....tvojo ljubljeno. Pa si mogoče ne bo zaslužila in bo le nekoliko težko sprejela, da ima sin lahko poleg nje rad še neko drugo žensko. In da ima njo pač rad drugače. Ona bo občutila izgubo in verjetno rabila le malo več potrditve in časa, da se bo s tem sprijaznila, pa bo deležna krepke umazane verbalne zaušnice .
Mogoče nekega dne- takrat se spomni na brihtno Patrino, ki ti je hotela odpreti oči, ti pa si trebuncljal, da ima za pospraviti po podstrehi. Ejej-zaslepljenost in veliki ego sta ena hudo nerodna rečuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 15:53:12   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Malo čudno se mi zdi takšno gledanje na to, da če imaš enega rad , ostaneš brez drugega.

NE ostaneš brez drugega v normalnih okoliščinah. Vendar to ne pomeni, da imaš enega rajši, da bi lažje živela brez enega, če bi MORALA izbirat. Če pa ti bi te postavili v grozno situacijo, da bi morala izbrat enega, pa bi ga tudi. Te poskuse so na žalost delali Nemci v koncentracijskih taboriščih med vojno. In ugotovili, da se v primeru, da mora izbirat med dvema svojima otrokoma mami strga v vsakem primeru, če izbere enega ali pa če ne izbere nobenega in ubijejo oba. Grozen poskus, vendar to je odgovor na to: Koga imaš rajši. Če bi me postavil v to situacijo v primeru otrok ali partnerja in starih staršev ne bi prav dolgo razmišljala. Če bi mi dal tja dva moja otroka, bi se mi pa strgalo, kot vsem ostalim. Meni se zdi grozljivo neverjetno, da je kdo prišel na idejo, da bi to naredil. Noro mi je dejstvo, da obstaja nekdo, ki si je to izmislil in potem še speljal...


Sophies choice....

Super knjiga- vredna posebne debate.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 18:33:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tu se ne gre za to, kar so dajali skozi ljudje med NOB itd., zato je brez pomena , da rajdaš v to smer. Če se tebi zdijo taka grozljiva dogajanja enako grozna kot to, da po eni strani furaš ljubezen v partnerstvu, po drugi pa do staršev, potem res nima pomena nadaljevati tole razpredanje. Meni ni nikoli padlo na pamet, da s tem, ko imaš rad partnerja, izbiraš med njim in starši. Mogoče imam srečo ker mi tega ( in njemu tudi ne) ni nikoli bilo treba in nam je vsem vpletenim jasno, da se to fino da furati v štric.
Seveda povsod pridejo trenutki, ko je treba malo bolj močno začrtati meje, če kdo posebej leze čez, samo mislim, da ljudje, ki imajo interes živet v sožitju, tega ne počno pogosto.
Tako se mi zdi tudi, da se tisti, ki lezejo čez mejo enako bedasto obnašajo kot tisti, ki jih zaradi tega pošiljajo v k..., namesto,, da bi ustrezno postavili mejo brez grdega žaljenja lastnih staršev.
Oziroma v avtoričinem primeru: tast in tašča , ki nalivata vnuka z vinom, ga filata s kletvicami in ga tako ali drugače neumno obravnavata, sta v istem košu kot pasivni starši, ki to dopuščajo. Vsi skupaj škodujejo otroku.


No, tudi v avtoričinem primeru ne gre za nalivanje vnuka z vinom.......da ti prezentiram, kako v našem (vinorodnem okolju) to "nalivanje" poteka......in se ga običajno poslužita vsaka druga babica in dedek, pa še kaka ujna in ujec, tudi mati in oče kdajuser posted image ......vrh dude se pomoči v kozarec vina (včasih tudi piva) in se da ta duda potem otroku v usta.......in otrok hoče večinoma še, zato se ta ritual ponovi mogoče še kakih 2x.......in je to precej različno od tistih grozot in skrajnosti, ko starši natočijo dva deci vina otroku v flaško......in med namočeno dudo v vino in med vinom v flaški, ki jo dete spije za lahko noč, je velika razlika.....v tem zadnjem primeru lahko govorimo o grozoti nalivanja vnuka s flaško in o zlorabi.....vendar jaz iz avtoričinega posta nisem dobila takega občutka, da gre v njenem primeru za tako zlorabo.......

Kar se tiče kletvic......obstajajo (mo)user posted image pač ljudje, ki premorejo v svojem besednjaku še kaj drugega kot "krščen matiček" in moderne kletvice tipa "pised of" in "šit"......v bistvu je pa ena te ista stvar, ali rečeš šit ali pa sranje......ali uporabiš pised of ali pa rečeš, da si raz.pič.kan....

Samo obstajajo ljudje, ki slišijo samo besedo alkohol in zgolj omembo besede k...... pa to takoj povežejo s kriminalom najhujše stopnje.......

In pri avtorici teme ni problem alkohol in pič.ka ma.teri.na......ampak je problem, da je avtorica teme kot mati čisto nesigurna vase, zato se ji zaradi enega dneva vpliva starih staršev zdi, da je njena avtoriteta matere porušena.......pa ni......ona ima dete 6 dni v tednu, pri starih starših pa so en dan v tednu in pod njenim budnim nadzorom......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 18:39:49   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Patrino, si se spet zaciklala? Ti kar daj in ja, sem mnenja, da s tvojo podstreho nekaj ni v redu.

Nima veze Kalbo. Pač nimam navade aplavdirat dedcem, ki grdo obravnavajo svoje mame, ker se zdijo sami sebi kul.
Sicer brez veze- toda, ali se ti kdaj zavedaš, da si ti s svojim vedenjem , ki ga imaš do svoje mame, tudi zgled svojim otrokom? Kapiraš, da si lahko ravno ti krivec, da bo nekega dne zaradi tega, ker ti svojo mamo pošiljaš v k..., mogoče tvoj mladič poslal po istem postopku v k....tvojo ljubljeno. Pa si mogoče ne bo zaslužila in bo le nekoliko težko sprejela, da ima sin lahko poleg nje rad še neko drugo žensko. In da ima njo pač rad drugače. Ona bo občutila izgubo in verjetno rabila le malo več potrditve in časa, da se bo s tem sprijaznila, pa bo deležna krepke umazane verbalne zaušnice .
Mogoče nekega dne- takrat se spomni na brihtno Patrino, ki ti je hotela odpreti oči, ti pa si trebuncljal, da ima za pospraviti po podstrehi. Ejej-zaslepljenost in veliki ego sta ena hudo nerodna rečuser posted image


Ti, zdej te mam pa vrh glave. Zdej me pa citiraj in mi povej, kje sem napisal, da sem žalil svojo mati, al ti pa garantiram, da se tegale afnanja oziroma trolanja tu gor zagotovo ne boš več šla in tole zdajle mislim strogo resno, ker sem do svoje mame precej zaščitniški, čeprav jo znam tud nekam poslat če je treba.

Hvala bogu, da mi bo odrasel sin al pa hči, ta bo pomoje še bolj jezično spretna, ki že davno ne bo več mladič povedal svoje, če mu bom preveč težil, verjamem, da me bo zadelo, ampak na koncu bom ponosen nanj, enako je pa z mojo ljubljeno.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 9.4.2015 18:42:28 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 18:45:44   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tu se ne gre za to, kar so dajali skozi ljudje med NOB itd., zato je brez pomena , da rajdaš v to smer. Če se tebi zdijo taka grozljiva dogajanja enako grozna kot to, da po eni strani furaš ljubezen v partnerstvu, po drugi pa do staršev, potem res nima pomena nadaljevati tole razpredanje. Meni ni nikoli padlo na pamet, da s tem, ko imaš rad partnerja, izbiraš med njim in starši. Mogoče imam srečo ker mi tega ( in njemu tudi ne) ni nikoli bilo treba in nam je vsem vpletenim jasno, da se to fino da furati v štric.
Seveda povsod pridejo trenutki, ko je treba malo bolj močno začrtati meje, če kdo posebej leze čez, samo mislim, da ljudje, ki imajo interes živet v sožitju, tega ne počno pogosto.
Tako se mi zdi tudi, da se tisti, ki lezejo čez mejo enako bedasto obnašajo kot tisti, ki jih zaradi tega pošiljajo v k..., namesto,, da bi ustrezno postavili mejo brez grdega žaljenja lastnih staršev.
Oziroma v avtoričinem primeru: tast in tašča , ki nalivata vnuka z vinom, ga filata s kletvicami in ga tako ali drugače neumno obravnavata, sta v istem košu kot pasivni starši, ki to dopuščajo. Vsi skupaj škodujejo otroku.


No, tudi v avtoričinem primeru ne gre za nalivanje vnuka z vinom.......da ti prezentiram, kako v našem (vinorodnem okolju) to "nalivanje" poteka......in se ga običajno poslužita vsaka druga babica in dedek, pa še kaka ujna in ujec, tudi mati in oče kdajuser posted image ......vrh dude se pomoči v kozarec vina (včasih tudi piva) in se da ta duda potem otroku v usta.......in otrok hoče večinoma še, zato se ta ritual ponovi mogoče še kakih 2x.......in je to precej različno od tistih grozot in skrajnosti, ko starši natočijo dva deci vina otroku v flaško......in med namočeno dudo v vino in med vinom v flaški, ki jo dete spije za lahko noč, je velika razlika.....v tem zadnjem primeru lahko govorimo o grozoti nalivanja vnuka s flaško in o zlorabi.....vendar jaz iz avtoričinega posta nisem dobila takega občutka, da gre v njenem primeru za tako zlorabo.......

Kar se tiče kletvic......obstajajo (mo)user posted image pač ljudje, ki premorejo v svojem besednjaku še kaj drugega kot "krščen matiček" in moderne kletvice tipa "pised of" in "šit"......v bistvu je pa ena te ista stvar, ali rečeš šit ali pa sranje......ali uporabiš pised of ali pa rečeš, da si raz.pič.kan....

Samo obstajajo ljudje, ki slišijo samo besedo alkohol in zgolj omembo besede k...... pa to takoj povežejo s kriminalom najhujše stopnje.......

In pri avtorici teme ni problem alkohol in pič.ka ma.teri.na......ampak je problem, da je avtorica teme kot mati čisto nesigurna vase, zato se ji zaradi enega dneva vpliva starih staršev zdi, da je njena avtoriteta matere porušena.......pa ni......ona ima dete 6 dni v tednu, pri starih starših pa so en dan v tednu in pod njenim budnim nadzorom......

Lili-ne morem drugega reči, kot to, da meni avtoričin post ne deluje na namakanje dude in na tu in tam kakšno kletvico zabeljeno s sr.njem ali čim podobnim.
Preberi si prvi post ali pa vsaj tole dvoje:


................+tega še preklinjajo tk da se kadi, je partner(sin) rekel da naj ne preklinjajo vpričo otroka, pa je oče odrezavo odvrnil da se mora otrok zdaj naučiti preklinjat ter da vsi kristjani preklinjajo ter vrgel pod nos ali smo slučajno mi kakšni muslimani al zakaj se mava, da vpričo otroka ne dovolliva preklinjanja.
k vsemu temu pa še se doda to, da mu tast(dedek) tamalemu nonstop ponuja pijačo (vino), če bi se to zgodilo 1x okej, ne pa nonstop in spet nama reče češ mali ve kaj je dobro, kaj bova midva govorila, da nimava pojma, in vse to še tamalemu reče, "ati pa mami nimata pojma, sta nesramna, te jezita, pridi rajši k meni, itd..."
...............

..............Glede alkohola sem si v moji prisotnosti naredila red, partner se postavi za to da otrok tega nesme.. ampak, če ga tast odnese, ter mu tam na skrivaj daje :/ .........




_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 18:53:36   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Patrino, si se spet zaciklala? Ti kar daj in ja, sem mnenja, da s tvojo podstreho nekaj ni v redu.

Nima veze Kalbo. Pač nimam navade aplavdirat dedcem, ki grdo obravnavajo svoje mame, ker se zdijo sami sebi kul.
Sicer brez veze- toda, ali se ti kdaj zavedaš, da si ti s svojim vedenjem , ki ga imaš do svoje mame, tudi zgled svojim otrokom? Kapiraš, da si lahko ravno ti krivec, da bo nekega dne zaradi tega, ker ti svojo mamo pošiljaš v k..., mogoče tvoj mladič poslal po istem postopku v k....tvojo ljubljeno. Pa si mogoče ne bo zaslužila in bo le nekoliko težko sprejela, da ima sin lahko poleg nje rad še neko drugo žensko. In da ima njo pač rad drugače. Ona bo občutila izgubo in verjetno rabila le malo več potrditve in časa, da se bo s tem sprijaznila, pa bo deležna krepke umazane verbalne zaušnice .
Mogoče nekega dne- takrat se spomni na brihtno Patrino, ki ti je hotela odpreti oči, ti pa si trebuncljal, da ima za pospraviti po podstrehi. Ejej-zaslepljenost in veliki ego sta ena hudo nerodna rečuser posted image


Ti, zdej te mam pa vrh glave. Zdej me pa citiraj in mi povej, kje sem napisal, da sem žalil svojo mati, al ti pa garantiram, da se tegale afnanja oziroma trolanja tu gor zagotovo ne boš več šla in tole zdajle mislim strogo resno, ker sem do svoje mame precej zaščitniški, čeprav jo znam tud nekam poslat če je treba.

Hvala bogu, da mi bo odrasel sin al pa hči, ta bo pomoje še bolj jezično spretna, ki že davno ne bo več mladič povedal svoje, če mu bom preveč težil, verjamem, da me bo zadelo, ampak na koncu bom ponosen nanj, enako je pa z mojo ljubljeno.


.koga maš rajši, mene al M, mat kaj pa klatiš, itak da M, a si na glavo padla. Pride za mano pred blok na čik, pa mi reče, da še nikol ni bla bolj ponosna name, kot zdej k sem jo tko u k... poslal, ko si je zaslužla.

Tole? Meni je to grdo. Sori. Jaz sem tudi kdaj jezna na starše, samo v k... jih pa še nisem pošiljala ali pa jim rekla, če sta padla na glavo. In lahko ti s prve povem, pa tvoje še poznam ne, da močno dvomim, da bo tvoja ekstra ponosna in vesela, če ji bo kaj takega rekel vajin sin. Vprašaj jo.
Pa ne mislim s tem, da ne podpiram tega ( to sem že napisala zgoraj), da se postavijo meje. Vendar ne s tako grdim verbalnim odnosom, temveč z dejstvi, ki morajo biti podkrepljena s spoštljivo komunikacijo, ki si jo zasluži pač vsak kolikor toliko normalen starš.



_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 18:55:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Lili-ne morem drugega reči, kot to, da meni avtoričin post ne deluje na namakanje dude in na tu in tam kakšno kletvico zabeljeno s sr.njem ali čim podobnim.
Preberi si prvi post ali pa vsaj tole dvoje:



Sem prebrala......in meni to vseeno ne deluje na tako zlorabo kot jo ti opisuješ......še posebno, če je avtorica nagnjena k dramatiziranju in potenciranju tako kot ti........

Drugače sem ti pa povedala, v čem jaz vidim problem pri avtorici......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 18:57:46   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Patrino, si se spet zaciklala? Ti kar daj in ja, sem mnenja, da s tvojo podstreho nekaj ni v redu.

Nima veze Kalbo. Pač nimam navade aplavdirat dedcem, ki grdo obravnavajo svoje mame, ker se zdijo sami sebi kul.
Sicer brez veze- toda, ali se ti kdaj zavedaš, da si ti s svojim vedenjem , ki ga imaš do svoje mame, tudi zgled svojim otrokom? Kapiraš, da si lahko ravno ti krivec, da bo nekega dne zaradi tega, ker ti svojo mamo pošiljaš v k..., mogoče tvoj mladič poslal po istem postopku v k....tvojo ljubljeno. Pa si mogoče ne bo zaslužila in bo le nekoliko težko sprejela, da ima sin lahko poleg nje rad še neko drugo žensko. In da ima njo pač rad drugače. Ona bo občutila izgubo in verjetno rabila le malo več potrditve in časa, da se bo s tem sprijaznila, pa bo deležna krepke umazane verbalne zaušnice .
Mogoče nekega dne- takrat se spomni na brihtno Patrino, ki ti je hotela odpreti oči, ti pa si trebuncljal, da ima za pospraviti po podstrehi. Ejej-zaslepljenost in veliki ego sta ena hudo nerodna rečuser posted image


Ti, zdej te mam pa vrh glave. Zdej me pa citiraj in mi povej, kje sem napisal, da sem žalil svojo mati, al ti pa garantiram, da se tegale afnanja oziroma trolanja tu gor zagotovo ne boš več šla in tole zdajle mislim strogo resno, ker sem do svoje mame precej zaščitniški, čeprav jo znam tud nekam poslat če je treba.

Hvala bogu, da mi bo odrasel sin al pa hči, ta bo pomoje še bolj jezično spretna, ki že davno ne bo več mladič povedal svoje, če mu bom preveč težil, verjamem, da me bo zadelo, ampak na koncu bom ponosen nanj, enako je pa z mojo ljubljeno.


.koga maš rajši, mene al M, mat kaj pa klatiš, itak da M, a si na glavo padla. Pride za mano pred blok na čik, pa mi reče, da še nikol ni bla bolj ponosna name, kot zdej k sem jo tko u k... poslal, ko si je zaslužla.

Tole? Meni je to grdo. Sori. Jaz sem tudi kdaj jezna na starše, samo v k... jih pa še nisem pošiljala ali pa jim rekla, če sta padla na glavo. In lahko ti s prve povem, pa tvoje še poznam ne, da močno dvomim, da bo tvoja ekstra ponosna in vesela, če ji bo kaj takega rekel vajin sin. Vprašaj jo.
Pa ne mislim s tem, da ne podpiram tega ( to sem že napisala zgoraj), da se postavijo meje. Vendar ne s tako grdim verbalnim odnosom, temveč z dejstvi, ki morajo biti podkrepljena s spoštljivo komunikacijo, ki si jo zasluži pač vsak kolikor toliko normalen starš.




Sem ji zgolj rekel, če je padla na glavo da take klati, parafrazo v k je ona uporabila. Bo šlo zdaj, al rabiš lekcijo branja? Pač se v naši familiji besedna zveza pasti na glavo uporablja, pa še kaka druga. Smo mal bolj temperamentni. In ravno to je mojo mati zagotovo rešilo živčnega zloma večkrat, ker je znala iz sebe sterat.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 9.4.2015 19:00:11 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 19:02:59   
kalbo
Aja, spoštovanje si ljudje različno predstavljamo. Mojo gospo sem moral naučit kregat, ker pri njih so padale zamere za kaj manjšega, kot je padec na glavo. Pri nas smo se zdrli in čez pet minut normalno funkcioniral in to tud midva prakticirava in zanimivo, v 15 letih še nisva šla skregana spat, pa ne morem rečt, da se ne kregava.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 19:08:16   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Tmra
+tega še preklinjajo tk da se kadi, je partner(sin) rekel da naj ne preklinjajo vpričo otroka, pa je oče odrezavo odvrnil da se mora otrok zdaj naučiti preklinjat ter da vsi kristjani preklinjajo


Patrino,
tega pa ne boste nič komentirali?

user posted image

(odgovor članu Tmra)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 19:09:45   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Patrino, si se spet zaciklala? Ti kar daj in ja, sem mnenja, da s tvojo podstreho nekaj ni v redu.

Nima veze Kalbo. Pač nimam navade aplavdirat dedcem, ki grdo obravnavajo svoje mame, ker se zdijo sami sebi kul.
Sicer brez veze- toda, ali se ti kdaj zavedaš, da si ti s svojim vedenjem , ki ga imaš do svoje mame, tudi zgled svojim otrokom? Kapiraš, da si lahko ravno ti krivec, da bo nekega dne zaradi tega, ker ti svojo mamo pošiljaš v k..., mogoče tvoj mladič poslal po istem postopku v k....tvojo ljubljeno. Pa si mogoče ne bo zaslužila in bo le nekoliko težko sprejela, da ima sin lahko poleg nje rad še neko drugo žensko. In da ima njo pač rad drugače. Ona bo občutila izgubo in verjetno rabila le malo več potrditve in časa, da se bo s tem sprijaznila, pa bo deležna krepke umazane verbalne zaušnice .
Mogoče nekega dne- takrat se spomni na brihtno Patrino, ki ti je hotela odpreti oči, ti pa si trebuncljal, da ima za pospraviti po podstrehi. Ejej-zaslepljenost in veliki ego sta ena hudo nerodna rečuser posted image


Ti, zdej te mam pa vrh glave. Zdej me pa citiraj in mi povej, kje sem napisal, da sem žalil svojo mati, al ti pa garantiram, da se tegale afnanja oziroma trolanja tu gor zagotovo ne boš več šla in tole zdajle mislim strogo resno, ker sem do svoje mame precej zaščitniški, čeprav jo znam tud nekam poslat če je treba.

Hvala bogu, da mi bo odrasel sin al pa hči, ta bo pomoje še bolj jezično spretna, ki že davno ne bo več mladič povedal svoje, če mu bom preveč težil, verjamem, da me bo zadelo, ampak na koncu bom ponosen nanj, enako je pa z mojo ljubljeno.


.koga maš rajši, mene al M, mat kaj pa klatiš, itak da M, a si na glavo padla. Pride za mano pred blok na čik, pa mi reče, da še nikol ni bla bolj ponosna name, kot zdej k sem jo tko u k... poslal, ko si je zaslužla.

Tole? Meni je to grdo. Sori. Jaz sem tudi kdaj jezna na starše, samo v k... jih pa še nisem pošiljala ali pa jim rekla, če sta padla na glavo. In lahko ti s prve povem, pa tvoje še poznam ne, da močno dvomim, da bo tvoja ekstra ponosna in vesela, če ji bo kaj takega rekel vajin sin. Vprašaj jo.
Pa ne mislim s tem, da ne podpiram tega ( to sem že napisala zgoraj), da se postavijo meje. Vendar ne s tako grdim verbalnim odnosom, temveč z dejstvi, ki morajo biti podkrepljena s spoštljivo komunikacijo, ki si jo zasluži pač vsak kolikor toliko normalen starš.




Sem ji zgolj rekel, če je padla na glavo da take klati, parafrazo v k je ona uporabila. Bo šlo zdaj, al rabiš lekcijo branja? Pač se v naši familiji besedna zveza pasti na glavo uporablja, pa še kaka druga. Smo mal bolj temperamentni. In ravno to je mojo mati zagotovo rešilo živčnega zloma večkrat, ker je znala iz sebe sterat.

ok,ok rečmo, da bo šlo. Takoj se bolje bere, ko vidim, da nisi uporabljal genitalnih izrazov pri postavljanju meja med starševsko in partnersko vezo. user posted image
A to, da se grdo izražaš in se nakuhaš kot ekonom pisker se reče da si bolj temperamenten. O, kul. Dobro da vem za naslednjič, ko mi kdo prilima nalepko da tule gor trolam ali delam zgago.
In ja- tudi meni paše, ko takole steram zadeve s sebe- potem doma ne čutim nobene potrebe, da koga pošiljam v k...

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 19:12:44   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Tmra
+tega še preklinjajo tk da se kadi, je partner(sin) rekel da naj ne preklinjajo vpričo otroka, pa je oče odrezavo odvrnil da se mora otrok zdaj naučiti preklinjat ter da vsi kristjani preklinjajo


Patrino,
tega pa ne boste nič komentirali?

user posted image

Priznam- tega pa še videla nisem. No, ne morem reči, da mi je zaradi tega tale provokatorski ( po Lilinih besedah očitno prleški ali prekmurski) tast kaj bolj pri srcu. Jaki kristjan jo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 19:18:21   
petea
pa tudi za zapis na povezavi spada v podobno skupino 'pretirano čistunskih':

'Vsi vedo, kdo so zvodniki, to ni nobena skrivnost. Gre za fante iz družin, ki sponzorirajo tudi verske dogodke in dogodke v skupnosti.'

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 19:25:02   
kalbo
Patrino, z veseljem ti pomagam, da si doma pohlevna, zadovoljna in vedno izbiraš pravi besednjak in moža ne steraš v PM, ampak mu rečeš krščen matiček. Zase vem, da mam rajši ženo, ki me pošlje v PM in vem pri čem sem, kot pa da se drži ko limona cel teden.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Vmešavanje tasta in tašče v vzgojo ter pa...
9.4.2015 19:29:21   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Aja, spoštovanje si ljudje različno predstavljamo. Mojo gospo sem moral naučit kregat, ker pri njih so padale zamere za kaj manjšega, kot je padec na glavo. Pri nas smo se zdrli in čez pet minut normalno funkcioniral in to tud midva prakticirava in zanimivo, v 15 letih še nisva šla skregana spat, pa ne morem rečt, da se ne kregava.

Ja, saj je tudi med nama dokaj podobno, saj sva oba kar precej ( bom uporabila kar tvoj izraz, ker mi je tako fajn) temperamentna. S to razliko, da nama se ni bilo treba učiti kregati, ker nama je to očitno narava dala- saj veš- temperament pač user posted image
No, nad starši pa vseeno nikoli ne zijava in drživa svoj jezik bolj na vajetih.

Aja, sori, šele sedajle sem videla drugi post-
- krščen matiček mi je stupidna kletvica ali- kako bi to zadevo lahko imenovali - in je še svoj živ dan nisem uporabila
- se ti zdi , da sem se ob vsem svojem temperamentu res sposobna kdaj držati kot limonauser posted image Ful bi to kdaj rada. Fuul res fuul bi včasih kuhala mulo, pa mi ne uspe, ker nimam potrpljenja toliko časa bit tihouser posted image

< Sporočilo je popravil patrino -- 9.4.2015 19:34:43 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?