|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: DUTB
12.10.2015 9:36:26   
RIJA*
Poleg tega je to moda, ki ni že nekaj let šla v korak s časom....in veliko ljudi v zadnjih letih nosi bolj casual kot pa to poslovno modo....kaj čem z murinim kostimom in tokovo torbico, če pa delam v branži, kjer bi bilo zaželjeno hoditi v službo v kopalkah Victorie Seceret? user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 12.10.2015 9:37:13 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: DUTB
12.10.2015 10:44:52   
malaMravljica
mogoce tvoja sluzba izgleda nekako tako user posted image

user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: DUTB
12.10.2015 11:16:18   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Poleg tega je to moda, ki ni že nekaj let šla v korak s časom....in veliko ljudi v zadnjih letih nosi bolj casual kot pa to poslovno modo....kaj čem z murinim kostimom in tokovo torbico, če pa delam v branži, kjer bi bilo zaželjeno hoditi v službo v kopalkah Victorie Seceret? user posted image user posted image user posted image


Točno tako!
Ne moreš ti novi Iphon predstavljat v kostumu ,ki je tak, kot da si ga z nonine omare prinesla

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: DUTB
12.10.2015 19:37:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Poleg tega je to moda, ki ni že nekaj let šla v korak s časom....in veliko ljudi v zadnjih letih nosi bolj casual kot pa to poslovno modo....kaj čem z murinim kostimom in tokovo torbico, če pa delam v branži, kjer bi bilo zaželjeno hoditi v službo v kopalkah Victorie Seceret? user posted image user posted image user posted image


Zaželjeno že......vendar je je.ba.....ker tvoja rit ni več za v kopalke Victorie Secret.......user posted image



(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: DUTB
12.10.2015 19:46:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda


Ja fajnih, kvalitetnih a predvsem predragih stvari si žal s svojimi prihodki marsikdo ne more privoščiti, ker mu vseeno pride manj npr 3 . kosi oblačila ene **** trgovine kot 1.kos Mure. -No to je ena vrsta ljudi!
Druga vrsta pa so-smo, ki kupujemo ko rabimo in imamo točno določene preddispozicije kaj, kako ,.. mora to izgledat, biti zašito ,.. tako da tukaj prideš pa potem do spoznanja, da za identično stvar pri nas plačaš več kot v tujini. Pa ne gre se samo za oblačila-npr hladilnik Gorenje-preverjeno v Italiji skoraj za 100e cenejši isti izdelek.
No zato pa mi kupujemo Švedsko user posted image
.......

In potem kmalu prideš tudi do spoznanja, da se slovenski proračun nima od kje polniti........razen, če kak tujec kupi kako našo firmo in "prinese novosti, ki sledijo industrijskim modnim trendom".....ker s tem, da se bomo šli domoljubje na način, da bomo v teglcih namesto rož imeli paradižnik, se žal ne bo napolnil......ovi "domači" izpod umetnega rastlinjaka, ogrevan z UNPjem je pa drag kot žafran.......user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: DUTB
12.10.2015 19:50:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Poleg tega je to moda, ki ni že nekaj let šla v korak s časom....in veliko ljudi v zadnjih letih nosi bolj casual kot pa to poslovno modo....kaj čem z murinim kostimom in tokovo torbico, če pa delam v branži, kjer bi bilo zaželjeno hoditi v službo v kopalkah Victorie Seceret? user posted image user posted image user posted image


Točno tako!
Ne moreš ti novi Iphon predstavljat v kostumu ,ki je tak, kot da si ga z nonine omare prinesla


A 50 letna baba pa lahko predstavlja, novi Iphon.......? Ker ne glede na to, kako je oblečena (casual ali v poslovno modo), 20 letni mulc vidi, da je nona.......user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: DUTB
12.10.2015 20:43:28   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Poleg tega je to moda, ki ni že nekaj let šla v korak s časom....in veliko ljudi v zadnjih letih nosi bolj casual kot pa to poslovno modo....kaj čem z murinim kostimom in tokovo torbico, če pa delam v branži, kjer bi bilo zaželjeno hoditi v službo v kopalkah Victorie Seceret? user posted image user posted image user posted image


Zaželjeno že......vendar je je.ba.....ker tvoja rit ni več za v kopalke Victorie Secret.......user posted image






user posted image user posted image user posted image to itak...tudi v najboljših časih ni bila user posted image ..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: DUTB
12.10.2015 20:46:42   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Poleg tega je to moda, ki ni že nekaj let šla v korak s časom....in veliko ljudi v zadnjih letih nosi bolj casual kot pa to poslovno modo....kaj čem z murinim kostimom in tokovo torbico, če pa delam v branži, kjer bi bilo zaželjeno hoditi v službo v kopalkah Victorie Seceret? user posted image user posted image user posted image


Točno tako!
Ne moreš ti novi Iphon predstavljat v kostumu ,ki je tak, kot da si ga z nonine omare prinesla


A 50 letna baba pa lahko predstavlja, novi Iphon.......? Ker ne glede na to, kako je oblečena (casual ali v poslovno modo), 20 letni mulc vidi, da je nona.......user posted image



komot!

user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: DUTB
13.10.2015 6:14:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


komot!

user posted image


Ja....kot reklama za ipad.....na televiziji in spletu.........v stilu "ko vaše ogledalo zataji"........user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: DUTB
13.10.2015 13:38:04   
mateyka
ma dej, sploh niste updejtane - lasni vlozki in photoshop 100 na uro.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: DUTB
13.10.2015 14:42:25   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ma dej, sploh niste updejtane - lasni vlozki in photoshop 100 na uro.



Ampak res - če primerjaš gostoto las zgoraj ob glavi in spodaj ... bože mili, še če bi bila natupirana, ni šans dobiti ven toliko las user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: DUTB
13.10.2015 18:30:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ma dej, sploh niste updejtane - lasni vlozki in photoshop 100 na uro.


A daj, a resno....?user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: DUTB
28.10.2015 4:15:43   
liliana
No, ob vsej fami z migranti, si je vlada vseeno našla toliko časa, da opravlja tudi "tekoče" posle.....po zamenjavi vodstva DUTB, so zamenjali tudi vodstvo SDH in na čelo postavili strokovnjaka za kredite iz nlb......tako da je vse pripravljeno na nov val privatizacije "po slovensko"........oz. se vzpostavlja ponovno popolni nadzor elit nad državnim premoženjem.....

p.s. plače so trnutno še zaupni podatek.....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: DUTB
28.10.2015 4:40:58   
liliana
...

< Sporočilo je popravil liliana -- 28.10.2015 4:41:39 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: DUTB
30.10.2015 16:37:19   
ronja
Kdaj te pa medij zavaja, pa si "izbereš" pač sam.....ti si si izbrala, da si bila zavedena v primeru migrantovi in krize...

Mene ne zavajajo mediji, me kar moja naivnostuser posted image . Ne rabi pomočnikovuser posted image . Vsakič znova me mora nekdo spomnit, da ne bojo vsi ljudje reagirali tako, kot bi meni bilo logično. Kar vem, racionalno, vendar še vedno prva misel ni to.

Lili, se strinjam, da nismo vsi enako nasrkali in da smo si za marsikaj sami krivi. Midva sva varčevala prej, ker sva vedela, da se bomo morali selit iz slabih 40 kvadratov, če bova hotela imet toliko otrok, kolikor sva si jih želela. To je bila najina odločitev in zato sva prej mislila na to. Tako kot zdaj varčujeva za to, ker bo treba nekoč izolirat fasado (pač najine finance niso segle do varčne hišeuser posted image , zato ne živiva v taki;). Iz tega vidika se popolnoma strinjam: fajn si je postavit prioritete in potem delat na tem.

Vseeno pa smo včasih posredno vpleteni, čeprav za to nismo kaj dosti krivi: varčevala sva za to, kar sva želela in rabila, potem sva to potrošila za to isto reč, izogibala sva se kreditov, ker sva vedela, da sploh moja služba ni ravno ziher za naprej, itd... Vseeno pa če bi bilo vse skup v zaletu, bi sama danes imela službo (leta 10 sva se pogovarjala s šefom in mi je direkt povedal, da seveda ostanem tudi po izteku pogodbe, vendar se je potem malo drugače zasukalo, kar ni njegova krivda).
Zdaj pa s komerkoli se pogovarjam in ga/jo sprašujem, kako in kje so dobili službo, pa kako bi se dalo mogoče kdaj prit zraven, mi vsak reče isto: "Ja, takrat se je to dalo, veš, takrat ni bil tak problem s službami, zdaj to ne gre več..." Kar je malo smotano. Pa ne mislim zdaj jamrat, vse ima svoje pluse, lahko sem veliko z malimi, lahko delam stvari, ki jih rada delam, lahko se učim stvari, ki so mi ali zanimive ali pa mi bojo verjetno kdaj koristile in mogoče mi kdaj uspe tudi kaj zaslužit iz tega naslova, lahko da bom imela čisto drugo kariero na koncu in mi bo še boljše tako, itd... Vidim to in sem hvležna za to.
Samo vseeno pa je smotano to, da je zdaj enostavno manj delovnih mest in to posredno plačujemo tudi tisti, ki se mogoče nismo niti zaletavali niti kupčkali brez namena. Zato pravim, da nismo vedno ne vem kaj krivi. Nikoli nisva poneverjala podatkov za csd, celo sva lani dobivala manjši od in višji vrtec zaradi napake, ki je nisva pravi čas videla (najina krivda, kaj pa nisva dobro preštudirala odločbe), nikoli nisva jemala kreditov itd... Zato zdaj shajamo, ja, hvalabogu:D, ker si nekega kredita na 900€ res ne bi mogli privoščituser posted image . Ko sva videla, da si vrtca ne moremo privoščit, sem ju izpisala, ker sem vedela, da moj profil malo zaposlujejo poleti in da je lažje najet varuško za tistih par mesecev, če bi vmes dobila službo kot pa plačevat 150€/mesec, če je ne dobim.

Vseeno pa je drugače stanje v državi zato, ker so se pač nekateri malo zakalkulirali. Razumem, da se vsak kdaj zmoti. Vendar je prav, da če si na mestu, kjer si plačan za svojo odgovornost, to potem tudi res nosiš. Samo to. Zakaj bi sicer imeli take bajne plače? Naj jih imajo, če so za to potem odgovorni. Če niso, pa to ni fer, ker imajo samo +, - pa ne.

Ne krivim vsega sveta za to, da nimam službe, ampak v mojem primeru samo en mali delček sveta, ki je naredil razpis zase;). Ker sama kaj dosti več, kot to, da me delodajalec izbere, res ne morem naredit.

ker kredit vzeti pred nekaj leti je bilo čisto simpl...

Haha, se spomnim, ko naju je cimer v študentskih letih prepričeval, da se nama splača vzet kredit, čisto tako. Odgovorila sva, da ga ne rabiva. Ja, pa če se splača (bil je ekonomist, ne mu štet za slabo;). Ja, pa če ga ne rabiva, daj ti to še enkrat zračunaj, ziher se ne splača, ker banka mora od nečesa živet (biološka logika - da če nekje dobiš, moraš drugje vzet). No, je preračunal in ugotovil, da res, kar tako se ti ne splača. Če pa vložiš v sklade, se pa splača. Jah, nama to ni bilo ziher in pač nisva jemala kreditov.

daleč največji strošek je itak telekomunikacijska storitev in ni nujno potrebna za preživetje 80 % ljudi...

A res? Nam je največji strošek plin (pozimi), net stane dobrih 20€, radio pa par €...

Ja fajnih, kvalitetnih a predvsem predragih stvari si žal s svojimi prihodki marsikdo ne more privoščiti

Podpis. Kupim rajši slovenske stvari, že zato, ker vem, da jih niso šivali v nemogočih pogojih, vendar je res, da si jih zelo redko lahko privoščim. Na srečo zelo veliko večino cot dobimo in tako to ni problem, vendar da bi si cerlo garderobo sestavila iz slovenskih izdelkov, bi morala bit kar bogata...

vendar je je.ba.....ker tvoja rit ni več za v kopalke Victorie Secret...

No, tak slabe pa tudi nismo. V bistvu je malo najstnic, s katerimi bi menjala telo, vsaj iz estetskega vidika, tega sem navajena... Pa nisem nič posebnega, ampak v lepih kopalkah, rit lepo zgleda, celo tako stara:).

A daj, a resno....?

Hehe, to sem enkrat guglala, kako sešit punčki lase, da dobim kake nove ideje in dobim te lasne vložke ven, kako se jih naredi... Mi ni bilo najprej nič jasno in sem šla prav pregledat, kaj je to in zakaj se uporablja. Baje zdaj to vsi nosijo. NO, kolikor se poznam, bi mi šlo na živce, ker mi grejo že speti lasje na živce:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: DUTB
31.10.2015 10:51:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Vseeno pa je drugače stanje v državi zato, ker so se pač nekateri malo zakalkulirali. Razumem, da se vsak kdaj zmoti. Vendar je prav, da če si na mestu, kjer si plačan za svojo odgovornost, to potem tudi res nosiš. Samo to. Zakaj bi sicer imeli take bajne plače? Naj jih imajo, če so za to potem odgovorni. Če niso, pa to ni fer, ker imajo samo +, - pa ne.



Pri nas vedno ni tako.....novi šef SDH ni plačal.....je bil še nagrajen.......v času, ko je NLB dajala največ slabih kreditov je bil direktor kreditnega oddelka.......potem je bil direktor enega od Savinih hotelov.....sedaj je pa direktor SDH.....vendar to nikogar izgleda ne moti ......motijo pa vsakega plače tujcev v DUTB....in tu se potem kaže moč medijev......kako mediji lahko v javnost prezentirajo neko zadevo, ki ustreza temu ali onemu centru odločanja.........in ljudje pograbijo to, kar nekdo želi, brez kakršnekoli kritične lastne presoje........

Ne krivim vsega sveta za to, da nimam službe, ampak v mojem primeru samo en mali delček sveta, ki je naredil razpis zase;). Ker sama kaj dosti več, kot to, da me delodajalec izbere, res ne morem naredit.


No, v primeru tvoje službe je bilo tudi tako, kot če se dobro spomnim, da si izkoriščala pravico do skrajšanega delovnega časa tudi še takrat, ko si imela službo......si vedno sama trdila, da si si postavila prioriteto, družina pred kariero in si si tudi zapeljala zadeve tako, kot so ti ustrezale.......si v tem času, ko si bila potem brez službe doktorirala (kar ti mogoče ob 8 urnem delavniku ne bi uspelo......sedaj, ko bi pa rada v službo, ker so otroci že toliko zrasli, pa te služba ne čaka.......

Se pa strinjam, da službe ne ležijo naokrog......še posebno take, kot si jo želiš ti in kot jo iščeš, da bi ti bila blazno všeč oz. da bi ti bila služba pravzaprav tudi hobi.......

A res? Nam je največji strošek plin (pozimi), net stane dobrih 20€, radio pa par €...


Pod telekomunikacije nisem mislila samo interneta......ampak še vse mobitele in televizijo......in tu znesek kaj hitro lahko tudi preseže mesečni strošek zemeljskega plina pozimi......

No, tak slabe pa tudi nismo. V bistvu je malo najstnic, s katerimi bi menjala telo, vsaj iz estetskega vidika, tega sem navajena... Pa nisem nič posebnega, ampak v lepih kopalkah, rit lepo zgleda, celo tako stara:).


Vsaka rit tudi ne paše v vsake kopalke......in rit pri 45 ni več taka kot je rit pri 20.....tudi tvoja ne bo......user posted image ne glede na to, pa je tvojemu lubiju rit pri 45 še vedno lahko najlepša rit na svetu......

Baje zdaj to vsi nosijo. NO, kolikor se poznam, bi mi šlo na živce, ker mi grejo že speti lasje na živce:D.


Jaz ne.....jaz spadam med tiste nesrečnice, ki jim mora frizerka redčiti lase.......user posted image



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: DUTB
2.11.2015 12:37:15   
ronja
No, v primeru tvoje službe je bilo tudi tako, kot če se dobro spomnim, da si izkoriščala pravico do skrajšanega delovnega časa tudi še takrat, ko si imela službo......si vedno sama trdila, da si si postavila prioriteto, družina pred kariero in si si tudi zapeljala zadeve tako, kot so ti ustrezale.......si v tem času, ko si bila potem brez službe doktorirala (kar ti mogoče ob 8 urnem delavniku ne bi uspelo......sedaj, ko bi pa rada v službo, ker so otroci že toliko zrasli, pa te služba ne čaka.......

Ne, ne, mešaš dve stvari:
- ja, sem izkoriščala pravico skrajšanega delovega časa, vendar je to mojemu delodajalcu tudi pasalo, ker sem v uradno 4ih in neuradno 6,5 urah naredila več, pa ni imel toliko stroškov in ker je bil projekt samostojen, ni to nikogar oviralo, zato sem to tudi lahko naredila. Kljub temu pa so bili takrat vsi zainteresirani, da ostanem, očitno vseeno niso samo ure prisotnosti važne;). Doktorirala bi pa lažje, če bi delala 8 ur v službi. Sem pa vedno trdila in to še vedno trdim, da mi je družina pred kariero in tega dela nič ne obžalujem, sploh ker
- tudi če bi takrat dala celo življenje samo za kariero, mi ne bi čisto nič pomagalo, ker sem imela par sodelavk, brez otrok, ki so živele za službo, pa so danes na istem kot jaz. Tako da... ni tako izi računica;).
- to, nad čimer se trenutno pritožujem je razpis, ki je bil narejen ZDAJ, za 8 ur;) in kjer me je delodajalec (en od prijaviteljev razpisa) že izbral (kljub tem trem otrokom;), vendar so nekateri izkoristili luknjo v razpisu (na katero je bil arrs že predhodno opozorjen, vendar jim je bilo v ineteresu jo obdržat, ker jo je izkoriščal tudi vodja sveta arrs) in tako smo res brezposelni drji padli skozi... Je bilo tudi v časopisu, danes je spet, nisem si sama tega zmislila;). In ne, nisem nobena od tistih, ki se bunijo po časopisu (kar se mi zdi sicer ok), samo nas je očitno več takih, ki se nam to ne zdi ravno prav;).

Se pa strinjam, da službe ne ležijo naokrog......še posebno take, kot si jo želiš ti in kot jo iščeš, da bi ti bila blazno všeč oz. da bi ti bila služba pravzaprav tudi hobi...

V bistvu delam trenutno na tem, da iz hobija naredim službo, hehe:). In bom imela ex službo za hobi, ja:). Trenutno "za hobi", neplačano popravljam en biološki magisterij:D.

Pod telekomunikacije nisem mislila samo interneta......ampak še vse mobitele in televizijo......in tu znesek kaj hitro lahko tudi preseže mesečni strošek zemeljskega plina pozimi...

Fiksni telefon je 2,6€, mobitela pa en 8€, drugi pa 4€, tvja nimamo. Vse skup pride torej nekje 35-42€ verjetno... Verjetno manj kot polovica od plina.

saka rit tudi ne paše v vsake kopalke......in rit pri 45 ni več taka kot je rit pri 20.....tudi tvoja ne bo......user posted image ne glede na to, pa je tvojemu lubiju rit pri 45 še vedno lahko najlepša rit na svetu...

Saj lahko vsaka rit zbere svoje kopalke:). 45 še nisem, tako da ne vem, kako bo. Če bo tako kot zdaj, bom kar zadovoljna, vsaj kar se riti tiče:D. Ampak na plaži se mi zdi, da so tudi zelo fit 30-40 letnice in ni njihova rit nič kaj slabša od povprečne 20letnice (ne od najlepših 20 letnic, jasno;). Pa s tem ne rečem, da starost ne vpliva neg., ker je to biološko dejstvo. Samo da ni tako grozno, da imamo malo vpliva - pa genetika tudi;). Lubi pa upam, da z mano ne bo glih zaradi riti, tako da je lahko to en bonus, če dobro zgleda, ni pa to neka esencialna zadeva...

Meni je bilo pa všeč, ko so mi rekli, da mi morajo redčit lase, odkar imam dolge, je to, da jih je veliko, zelo praktično:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: DUTB
2.11.2015 18:08:06   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

- ja, sem izkoriščala pravico skrajšanega delovega časa, vendar je to mojemu delodajalcu tudi pasalo, ker sem v uradno 4ih in neuradno 6,5 urah naredila več, pa ni imel toliko stroškov in ker je bil projekt samostojen, ni to nikogar oviralo, zato sem to tudi lahko naredila. Kljub temu pa so bili takrat vsi zainteresirani, da ostanem, očitno vseeno niso samo ure prisotnosti važne;). Doktorirala bi pa lažje, če bi delala 8 ur v službi. Sem pa vedno trdila in to še vedno trdim, da mi je družina pred kariero in tega dela nič ne obžalujem, sploh ker



Pravica do skrajšanega delovnega časa delodajalcu mora odgovarjati......ker gre za pravico.......torej, če si zaposlena za nedoločen čas ti mora omogočiti izkoriščanje te pravice......če si zaposlena za določen čas, ti mora prav tako omogočiti izkoriščanje te pravice, le da ti lahko prekine pogodbo, ko ti preteče.......

Ti pa čisto verjamem, da si ti delala namesto 4 ure, 6,5 ur.......user posted image

tudi če bi takrat dala celo življenje samo za kariero, mi ne bi čisto nič pomagalo, ker sem imela par sodelavk, brez otrok, ki so živele za službo, pa so danes na istem kot jaz. Tako da... ni tako izi računica;).


Seveda......ker imamo neprožen trg delovne sile in ker produciramo magistre in doktorje po tekočem traku........in potem jih nimamo kje zaposliti.......

to, nad čimer se trenutno pritožujem je razpis, ki je bil narejen ZDAJ, za 8 ur;) in kjer me je delodajalec (en od prijaviteljev razpisa) že izbral (kljub tem trem otrokom;), vendar so nekateri izkoristili luknjo v razpisu (na katero je bil arrs že predhodno opozorjen, vendar jim je bilo v ineteresu jo obdržat, ker jo je izkoriščal tudi vodja sveta arrs) in tako smo res brezposelni drji padli skozi... Je bilo tudi v časopisu, danes je spet, nisem si sama tega zmislila;). In ne, nisem nobena od tistih, ki se bunijo po časopisu (kar se mi zdi sicer ok), samo nas je očitno več takih, ki se nam to ne zdi ravno prav;).


Dobrodošla v realnosti.......tako se pri nas dela, tudi in predvsem v javnem sektorju in v javnih firmah.......tam, kjer se nas to direktno tiče, nas to grozno moti, drugače pa smo precej imuni na "veze in poznanstva".......

Fiksni telefon je 2,6€, mobitela pa en 8€, drugi pa 4€, tvja nimamo. Vse skup pride torej nekje 35-42€ verjetno... Verjetno manj kot polovica od plina.


Ronja, vsi ne plačujejo za telekomunikacije toliko kot ti....vprašaj tiste, ki imajo kak paket (no, res je, da je v zadnjem času končno padla cena teh paketov na neko realno vrednost in ne stanejo več 80 in 90 EUR kot prej), ampak malo več kot 50.......

In 100 EUR plina zgolj v zimski sezoni je sorazmerno poceni ogrevanje........

Saj lahko vsaka rit zbere svoje kopalke:). 45 še nisem, tako da ne vem, kako bo. Če bo tako kot zdaj, bom kar zadovoljna, vsaj kar se riti tiče:D. Ampak na plaži se mi zdi, da so tudi zelo fit 30-40 letnice in ni njihova rit nič kaj slabša od povprečne 20letnice (ne od najlepših 20 letnic, jasno;). Pa s tem ne rečem, da starost ne vpliva neg., ker je to biološko dejstvo. Samo da ni tako grozno, da imamo malo vpliva - pa genetika tudi;). Lubi pa upam, da z mano ne bo glih zaradi riti, tako da je lahko to en bonus, če dobro zgleda, ni pa to neka esencialna zadeva...


O tem govorim, ko pravim, da pri 40 letih nimaš več enake riti kot pri 20 letih......kar pa ne pomeni, da zaradi tega Ronja, nisi več lepa in privlačna..........user posted image





(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: DUTB
6.11.2015 2:01:36   
ronja
Pravica do skrajšanega delovnega časa delodajalcu mora odgovarjati......ker gre za pravico...

NI nujno. Vem za primere, ko je punce niso mogle koristit, ker pač niso dobile aneksa k pogodbi (ne v tej firmi).

Ti pa čisto verjamem, da si ti delala namesto 4 ure, 6,5 ur.......user posted image

Zakaj smajli? Zračunaj, saj ni težko;).

Lili, meni se nikoli ni zdelo prav, da dobijo ljudje delo prek vez in poznanstev, samo vedno sem trdila, da se da prit do dela tudi brez tega. Tudi ta, ki me je zdaj izbral, me je poleti prvič videl in nimava nič skupnega. Hočem rečt, da ni vse skorumpirano. Nisem pa navdušena nad tem, da nekaj je. Valjda me je jezilo, ampak sem šla naprej, delam na drugem projektu trenutno:). Oz. dveh.

Vem, ja, da ljudje plačujejo pakete precej dražje kot midva tole brez tvja. Se splača tudi s tega vidika, hehe:). Samo pravim, da se da;). Plin je bil lani bolj poceni, zato je bilo ceneje, res pa nimamo do konca navitih radiatorjev, odkar smo v hiši, nosim ves čas pulover in tople copate, itd... V bloku je tako toplo že od sosedov:D.
Pa malo smo se znašli, nekaj tudi čisto slučajno: ko sva nekaj rihtala njuno sobico, sva dala začasno jogije v S. sobo - punci sta si želeli prespat tam in smo jima pustili, potem je bilo vsem všeč in so na koncu kar nekaj časa spali vsi v 1 mali sobici - morala bi rečt: "A smo se zato selili?" Je bilo pa praktično, ker smo takrat izklopili radiator v njuni sobi in je bil ravno največji mraz. Tako da če bi bila recimo kriza in nam ne bi zneslo, bi se vsi skup preselili v spodnji štuk in spali v dnevni, ki je itak topla, pa sploh ne bi ogrevali spalnic:). Sem pripravljena to naredit, če bi zato meli na drugi strani več:).

haha, Lili, sama niti približno nisem več taka kot pri 20ih, pa se že takrat nisem štela za lepo - nikoli nisem prav dosti razmišljala o tem in ne vem, kam bi se dala - v povprečne verjetno. Grda nisem, lepa pa tudi ne, nekaj vmes in mi je to čisto ok, bilo pri 20 in zdaj pri "going on 40". Ni fora v tem. Kar sem hotela rečt, je, da dostikrat malo lažemo sami sebi - ala: ne morem več met ravnega trebuha, če sem žnj-x rodila, ne morem več met lepe postave pri 40ih, itd... Vse to se da, eni lažje kot drugi, ampak ni pa ravno nemogoče;). Ker poznam zelo lepe 40 letnice in ne, nisem mislila sebe;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: DUTB
6.11.2015 6:34:40   
liliana
haha, Lili, sama niti približno nisem več taka kot pri 20ih, pa se že takrat nisem štela za lepo - nikoli nisem prav dosti razmišljala o tem in ne vem, kam bi se dala - v povprečne verjetno. Grda nisem, lepa pa tudi ne, nekaj vmes in mi je to čisto ok, bilo pri 20 in zdaj pri "going on 40". Ni fora v tem. Kar sem hotela rečt, je, da dostikrat malo lažemo sami sebi - ala: ne morem več met ravnega trebuha, če sem žnj-x rodila, ne morem več met lepe postave pri 40ih, itd... Vse to se da, eni lažje kot drugi, ampak ni pa ravno nemogoče;). Ker poznam zelo lepe 40 letnice in ne, nisem mislila sebe;).


Seveda se da......samo telo 40 letnice ni enako kot telo dvajsetletnice.......saj tudi, če pogledaš tako žensko, pa naj je še tako lepa, vidiš, da ni stara 20 let ampak 40......in o tem sem govorila.......in tudi suha rit in raven trebuh 40 letnice nista ista kot pri 20 letih......se vidi razlika.....user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: DUTB
6.11.2015 14:19:03   
ronja
Ma, ne vem. Sicer imam res dioptrijo, ampak jaz ne bi mogla rečt, da se na daleč vidi... Če pogledam mere, se moje niso kaj spremenile, ne kile, ne cm. Verjamem, da zgeda koža drugače ali kaj takega, ampak ne vem, če je to tako zelo očitno. Meni se zdi, da se leta poznajo predvsem na obrazu, telesa so lahko precej podobna. Ampak lahko da se motim, nisem preveč raziskovala, tak občutek imam pač, ker postave so še najbolj iste skozi čas. Obrazu se plahnenje kože precej bolj pozna...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: DUTB
6.11.2015 16:24:54   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ma, ne vem. Sicer imam res dioptrijo, ampak jaz ne bi mogla rečt, da se na daleč vidi...


S kilometra razdalje se res ne vidi......user posted image

Če pogledam mere, se moje niso kaj spremenile, ne kile, ne cm. Verjamem, da zgeda koža drugače ali kaj takega, ampak ne vem, če je to tako zelo očitno. Meni se zdi, da se leta poznajo predvsem na obrazu, telesa so lahko precej podobna.


Ko boš prišla sama čez 40, boš videla o čem govorim........in čeprav nisi še prešla 40., te po fotkah nikakor ne bi mogla zamenjati z 20 letnicouser posted image .....ne glede na tvoje kile in cm.......

Obstja pa možnost, da bo tvoja rit tudi pri 50 čvrsta kot pri 20......teoretična in mogoče za nianso tudi praktična.....če boš dela nekajurne vaje dnevno za njo.......

Ampak lahko da se motim, nisem preveč raziskovala, tak občutek imam pač, ker postave so še najbolj iste skozi čas. Obrazu se plahnenje kože precej bolj pozna...


Na obrazu pa se leta precej poznajo ja.......še posebno tiste ekstra suhe pri 50 letih lahko izgledajo nekaj let starejše kot tiste, ki so malo bolj elegantno izpopolnjene......

In tudi postava se v 20 letih spremeni......pa čeprav ostaneš z istimi cm in istimi kilami.....verjetno leta naredijo svoje tako na kosteh, mišicah, koži, žile se bolj vidijo.......in ne bi mogla ravno reči, da so postave iste skozi čas......ker jaz moram za postavo danes bistveno več delati kot pred 20 leti......kar pomeni, da se moram blazno paziti pri hrani ali pa bistveno več migati kot pred 20 leti.....





< Sporočilo je popravil liliana -- 6.11.2015 16:28:06 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?