|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Referendum
11.12.2015 18:26:36   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Naša empatija sega čez naravno selekcijo. Samo pri homoseksualcih se zatakne.




Zatakne se kaj?

Saj jih pustimo na miru, nihče se ne spotika vanje, dihajo, seksajo, delajo. Sami od sebe paradirajo po ulicah in zaheavajo...kar neki, samo da so opaženi. Ko neko pravico zakonsko dobijo, je večina ne izkoristi, ker to ni bistvo, bistvo je biti opažen.

Zato nismo "ogroženi" od njih, ampak od tistih, ki v imenu njih zahtevajo njihove pravice, ki jih oni niti ne potrebujejo.


Hm, zakaj misliš, da veš, kakšne pravice potrebujejo?



Saj jih zahtevajo, a ne? Zakonska zveza, posvojitev otrok. Ali kaj sem napačno razumela user posted image



Tri praviš, da teh pravic ne potrebujejo.


Zelo slabo bereš.
Pravim, da je ne izkoristijo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Referendum
11.12.2015 18:27:35   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Parada pač opozori, da so tukaj. Ali je to pametno, težko rečem. Odvisno od ciljev.



Zakaj naj bi opozarjala, da so tukaj user posted image
. Večina opravilno sposobnih to ve...


Ampak bolje bi bilo, če jih ne bilo. In če bi se zadovoljili s tem, kar drugi mislijo, da potrebujejo...


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Referendum
11.12.2015 18:32:39   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Naša empatija sega čez naravno selekcijo. Samo pri homoseksualcih se zatakne.




Zatakne se kaj?

Saj jih pustimo na miru, nihče se ne spotika vanje, dihajo, seksajo, delajo. Sami od sebe paradirajo po ulicah in zaheavajo...kar neki, samo da so opaženi. Ko neko pravico zakonsko dobijo, je večina ne izkoristi, ker to ni bistvo, bistvo je biti opažen.

Zato nismo "ogroženi" od njih, ampak od tistih, ki v imenu njih zahtevajo njihove pravice, ki jih oni niti ne potrebujejo.


Hm, zakaj misliš, da veš, kakšne pravice potrebujejo?



Saj jih zahtevajo, a ne? Zakonska zveza, posvojitev otrok. Ali kaj sem napačno razumela user posted image



Tri praviš, da teh pravic ne potrebujejo.


Zelo slabo bereš.
Pravim, da je ne izkoristijo.


Tvoje besede:

...ki v imenu njih zahtevajo njihove pravice, ki jih oni niti ne potrebujejo...

Ker jih trenutno nimajo, pustimo ob strani, če jih potrebujejo ali ne, jih tudi ne morejo izkoristiti.




_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Referendum
11.12.2015 18:36:04   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Naša empatija sega čez naravno selekcijo. Samo pri homoseksualcih se zatakne.




Zatakne se kaj?

Saj jih pustimo na miru, nihče se ne spotika vanje, dihajo, seksajo, delajo. Sami od sebe paradirajo po ulicah in zaheavajo...kar neki, samo da so opaženi. Ko neko pravico zakonsko dobijo, je večina ne izkoristi, ker to ni bistvo, bistvo je biti opažen.

Zato nismo "ogroženi" od njih, ampak od tistih, ki v imenu njih zahtevajo njihove pravice, ki jih oni niti ne potrebujejo.


Hm, zakaj misliš, da veš, kakšne pravice potrebujejo?



Saj jih zahtevajo, a ne? Zakonska zveza, posvojitev otrok. Ali kaj sem napačno razumela user posted image



Tri praviš, da teh pravic ne potrebujejo.


Zelo slabo bereš.
Pravim, da je ne izkoristijo.


Tvoje besede:

...ki v imenu njih zahtevajo njihove pravice, ki jih oni niti ne potrebujejo...

Ker jih trenutno nimajo, pustimo ob strani, če jih potrebujejo ali ne, jih tudi ne morejo izkoristiti.





Že dane niso izkoristili.

In zdaj njih glasnogovorniki zahtevajo še nove user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Referendum
11.12.2015 18:37:18   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Parada pač opozori, da so tukaj. Ali je to pametno, težko rečem. Odvisno od ciljev.



Zakaj naj bi opozarjala, da so tukaj user posted image
. Večina opravilno sposobnih to ve...


Ampak bolje bi bilo, če jih ne bilo. In če bi se zadovoljili s tem, kar drugi mislijo, da potrebujejo...



Skoraj vseeno je ali paradirajo ali ne. Homiči smučarji gojitelji cvetja ...vse je samo sebi namen.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Referendum
11.12.2015 18:43:06   
Vijoličarka
Aha, misliš registracijo? Mogoče zato, ker pač hočejo poroko. Ker bi eni radi uredili status otrok, ki jih imajo v skupnosti, ker jih drugi pač razumejo.

Enkrat sem poskusila razložiti pravovernemu muslimanu, da jaz hočem pravico, da nosim mini krilo. Glede na to, da me pozna in sem večinoma do vratu zapeta in vedno v hlačah (ker mi tako paše), mu ni bilo jasno, zakaj hočem, da imamo ženske to pravico, če pa jaz mini krila sploh ne nosim. Ne nosim ga, ga ne mislim nositi, ampak hočem pravico, da ga lahko nosim, če bi ga hotela. Moje 'sestre', ki jim pa to potegne, ga lahko nosijo. Približno tako.

Solidarnost?

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Referendum
11.12.2015 19:38:49   
madjanca




IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Parada pač opozori, da so tukaj. Ali je to pametno, težko rečem. Odvisno od ciljev.




če imajo oni svojo parado, zakaj je ne bi imeli še hetero pari... vse skupaj se meni zdi samo in res samo iskanje pozornosti!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Referendum
11.12.2015 19:45:15   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Ker bi eni radi uredili status otrok, ki jih imajo v skupnosti, ker jih drugi pač razumejo.


Kakšen status user posted image . Jaz res ne razumem.

Recimo da imam otroka, se ločim od očeta in zaživim z eno bejbo. Še vedno sem otrokova mama, oče je otrokov oče, in če on nima nič proti, živimo z otrokom normalno naprej in nas nihče ne dira, čč mi drugih ne. Kaj bi morala tukaj urediti user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Referendum
11.12.2015 20:07:16   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Aha, misliš registracijo? Mogoče zato, ker pač hočejo poroko. Ker bi eni radi uredili status otrok, ki jih imajo v skupnosti, ker jih drugi pač razumejo.

Enkrat sem poskusila razložiti pravovernemu muslimanu, da jaz hočem pravico, da nosim mini krilo. Glede na to, da me pozna in sem večinoma do vratu zapeta in vedno v hlačah (ker mi tako paše), mu ni bilo jasno, zakaj hočem, da imamo ženske to pravico, če pa jaz mini krila sploh ne nosim. Ne nosim ga, ga ne mislim nositi, ampak hočem pravico, da ga lahko nosim, če bi ga hotela. Moje 'sestre', ki jim pa to potegne, ga lahko nosijo. Približno tako.

Solidarnost?


Če bi se homoseksualci odpovedali pravici do posvojitve otrok, bi že zdavnaj bil sprejet zakon, da se lahko poročijo......

Črnci, sufražetke, ostale emancipirane ženske so se za svoje pravice borile postopoma......njihovi boji so trajali tudi stoletja......oni pa bi radi vse naenkrat, čeprav vedo, da to ni mogoče.......zato se sprašujem, komu je sploh v interesu, da se uredijo pravice homoseksualnih parov.......njim očitno ne, ker bi se k reševanju svojih zadev lahko spravili drugače......imajo pravico do registracije istospolne skupnosti.....te pravice ne izkoristijo......želijo poroko....ko bodo dobili civilno poroko, bodo želeli, da jih bo poročil katoliški župnik, če ne celo sam slovenski metropolit......

Vse bolj se mi zdi, da homoseksualnim parom ni do ureditve njihovega statusa......ker jim status quo bolj odgovarja......ker lahko igrajo žrtev in imajo svoje ponosne parade......itak imajo zakonsko ureditev svoje veze že zagotovljeno......

Kar se pa tiče tistih nekaj otrok, ki jih homoseksualni pari prinesejo iz svoje prejšnje veze z nasprotnim spolom v novo vezo z istim spolom pa so zadeve tudi precej urejene......dete ima očeta in mater......če je eden od staršev otroka mrtev ima dete še vedno enega starša......precej takih otrok je na svetu (tudi v t.i. normalnih vezah), pa jih novi partnerji staršev ne posvojijo in živijo čisto normalno družinsko življenje naprej.....zakaj bi recimo moral moj novi partner, če bi postala silom prilike vdova, posvojiti mojega otroka.......ne vem no.....)

Itak je pa Cerar popustil z družinskim zakonikom, da je utišal ZL pri privatizaciji in ostalih zadevah......zdaj je pa zakonik poslal na referendum, kjer se rezultat že itak ve, kakšen bo in bo ZL po.pušila.....

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Referendum
11.12.2015 20:09:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Ker bi eni radi uredili status otrok, ki jih imajo v skupnosti, ker jih drugi pač razumejo.


Kakšen status user posted image . Jaz res ne razumem.

Recimo da imam otroka, se ločim od očeta in zaživim z eno bejbo. Še vedno sem otrokova mama, oče je otrokov oče, in če on nima nič proti, živimo z otrokom normalno naprej in nas nihče ne dira, čč mi drugih ne. Kaj bi morala tukaj urediti user posted image


To tudi jaz ne razumem.....poznam tudi otroke ločenih staršev, ali ko je en od staršev mrtev.....starš ali oba starša živita z novim partnerjem......ne poznam pa nobenega novega partnerja, ki je posvojil tega otroka......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Referendum
11.12.2015 20:09:55   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: madjanca





IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Parada pač opozori, da so tukaj. Ali je to pametno, težko rečem. Odvisno od ciljev.




če imajo oni svojo parado, zakaj je ne bi imeli še hetero pari... vse skupaj se meni zdi samo in res samo iskanje pozornosti!


Meni se tudi tako zdi. Ne spomnim pa se, da so kdaj nezakonski otroci paradirali in opozarjali na svoje pravice user posted image pa invalidi tudi nimajo parade, pa še marsikdo.
Prav neokusne so te mavrične parade in mene resnično odbijajo, pa me drugače homoseksualni sploh ne motijo, res ne, ko pa je čas teh parad, mi pa kar želodec dviguje, tako neokusne so.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Referendum
11.12.2015 20:11:44   
nejcko
Aja ... me pa res zanima, če teh gejevskih parad ni več v državah, kjer so dovoljene poroke istospolnih. A katera ve, so še v Španiji, na Švedskem itd?
Ker res ne vem, čemu v tistih državah sploh še služijo, če so doegli popolno izenačitev user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Referendum
11.12.2015 20:15:16   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Aja ... me pa res zanima, če teh gejevskih parad ni več v državah, kjer so dovoljene poroke istospolnih. A katera ve, so še v Španiji, na Švedskem itd?
Ker res ne vem, čemu v tistih državah sploh še služijo, če so doegli popolno izenačitev user posted image


Vem ne, ve pa Google, že za 2016 user posted image

http://www.pridebarcelona.org/



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Referendum
11.12.2015 20:23:28   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Aja ... me pa res zanima, če teh gejevskih parad ni več v državah, kjer so dovoljene poroke istospolnih. A katera ve, so še v Španiji, na Švedskem itd?
Ker res ne vem, čemu v tistih državah sploh še služijo, če so doegli popolno izenačitev user posted image


Vem ne, ve pa Google, že za 2016 user posted image

http://www.pridebarcelona.org/




Kaj jim pa zdaj še tam manjka user posted image


Ne, resno sprašujem ... madona, no user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Referendum
11.12.2015 21:04:12   
Vijoličarka
Če si heteroseksualna mama, npr. vdova, imaš novega partnerja, potem ta partner (pravilna sestav po spolu) LAHKO posvoji tega otroka. Ne mora, ampak lahko. To ni prav pogosto, ampak dogaja se pa. Včasih se tudi bilološki očetje odpovejo otroku in strinjajo s posvojitvijo. Še bolj redko, ampak dogaja se pa.

Sama dolgotrajnost boja za pravice, ki gredo ženski, črncem, etc, ne gledam na nakaj poztivnega. In predvsem ne kot standard, da je to pravilno, da se mora neka skupina toliko in toliko časa, na tak in tak način truditi za svoje pravice.

'Boj' homoseksualcev pa v resnici traja že dlje časa, samo v zadnjih nekaj desetletjih ga bolj zazanavamo. Nekaj rezulatov imajo tudi že za pokazati. Npr., homoseksualnost ni več nezakonita (čeprav ne povsod, ponekod je še vedno kazniva, tudi s smrtjo). Ni več z zakonom predpisanih postopkov za 'ozdravitev' so 'samo še' priporočljivi. Nekako, pogosto gornjaje se tudi sprejema, da so in živijo skupaj, samo bohnedaj kje v bližini. Moja tašča meni, da naj so, ampak da naj se skrivajo, ne pa da se javno držijo za roke. Registracija je tudi napredek. Skratka, ni ravno od včeraj.

Za kakšno zaroto se gre, ne razumem čisto dobro. Ali je tako težko razumeti, da obstaja skupina ljudi, ki ne vidi v tem zakonu nobenega problema in da je čas zanj. Da zato ni treba imeti nobenih skritih namenov. Niti ne vidim kakšen dobiček bi kdo lahko imel. Tukaj, vsaj sama tako čutim, lahko govorimo samo o politični nepremišljenosti in slabemu zaznavanju razpoloženja sodržavljanov in pa kakšno pot ubrati, da se jim približaš.

Če sem lahko jaz, ki nisem ne homoseksualec, niti aktivist, takoj vedela, da bomo imeli referendum, ko so predlagali zakon, potem bi lahko vedeli tudi sami homoseksualci in aktivisti. Nekatere ste omenile, da ste pričakovale večjo angažiranost in informacije s strani homoseksualcev samih. Absolutno ne bi škodovalo. Tako pa se je vse skupaj sprevrglo v nekaj res žalostnega.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Referendum
11.12.2015 21:07:36   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Aja ... me pa res zanima, če teh gejevskih parad ni več v državah, kjer so dovoljene poroke istospolnih. A katera ve, so še v Španiji, na Švedskem itd?
Ker res ne vem, čemu v tistih državah sploh še služijo, če so doegli popolno izenačitev user posted image


Vem ne, ve pa Google, že za 2016 user posted image

http://www.pridebarcelona.org/




Kaj jim pa zdaj še tam manjka user posted image


Ne, resno sprašujem ... madona, no user posted image


Žur, tradicija, nove vrste folklora?

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Referendum
11.12.2015 21:10:07   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Aja ... me pa res zanima, če teh gejevskih parad ni več v državah, kjer so dovoljene poroke istospolnih. A katera ve, so še v Španiji, na Švedskem itd?
Ker res ne vem, čemu v tistih državah sploh še služijo, če so doegli popolno izenačitev user posted image


Vem ne, ve pa Google, že za 2016 user posted image

http://www.pridebarcelona.org/




Kaj jim pa zdaj še tam manjka user posted image


Ne, resno sprašujem ... madona, no user posted image


Žur, tradicija, nove vrste folklora?


Nov družbeni red morda user posted image



(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Referendum
11.12.2015 21:14:56   
Vijoličarka
Ne vem, nejcko, meni je to tako, kot shod motoristov ali pa velikonočna procesija, pač še ena prireditev.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Referendum
11.12.2015 21:21:51   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Ne vem, nejcko, meni je to tako, kot shod motoristov ali pa velikonočna procesija, pač še ena prireditev.


No, na to pa res nisem pomislila, priznam.
Torej, letos v Barceloni parada onegavljenja brez tansparentov, kajti teh nimajo ne motoristi ne velikonočni zajčki. Transparent je reklama ali zahteva. Pa počakajmo user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Referendum
11.12.2015 21:34:35   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Vse bolj se mi zdi, da homoseksualnim parom ni do ureditve njihovega statusa......ker jim status quo bolj odgovarja......ker lahko igrajo žrtev in imajo svoje ponosne parade......itak imajo zakonsko ureditev svoje veze že zagotovljeno......


Ja. tudi meni in marsikomu se tako zdi. Zato pa gre veliki večini tole lažno igranje žrtev na živce. Fora je v tem, da osebno nikogar ne poznam, ki ga bi motilo to, da so skupaj istospolni pari, da se celo poročajo, da dedujejo itd. Tole vlečenje pozornosti nase s paradami in podobnimi grdosijami, vztrajanje pri pravicah do umetne oploditve, posvojitve in večno jamranje, da so vsi tisti, ki jih pri tem ne podpirajo homofobi, ki ne vedo in ne pustijo drugim ljubiti in še enkrat ljubiti in še...Mislim postane ti slabo ob tem potenciranju.In čezdalje večkrat slišim, da ob tem postaja slabo tudi velikemu številu istospolnih, ki si želijo živeti v miru, brez medijskega linča in vse navlake, ki jo nase vlečejo nekateri.
Tako je pač- če želijo imeti isti tretma, pravice in kao ugodnosti kot vsi hetero, bi bilo dobro,da se temu primerno tudi vedejo. S takimi forami, kot se zganjajo zadnje čase, pri mnogih ljudeh zbujajo le odpor. Oziroma se jim ob vsem tem tiščanju z glavo skozi zid in vztrajanju pri vseh zahtevah , ki so se jim porodile ( med tem , ko že pridobljenih pravic niti ne koristijo), nehote zbuja občutek zarote oz. nekih višje letečih ciljev.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Referendum
11.12.2015 21:43:30   
Vijoličarka
Meni je čisto vseeno, jaz teh parad ne gledam. In pa, v velikonočni procesiji zajčki ne sodelujejo, bi bili pa, vsaj po moje, zanimiv dodatek.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Referendum
11.12.2015 22:13:35   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Vse bolj se mi zdi, da homoseksualnim parom ni do ureditve njihovega statusa......ker jim status quo bolj odgovarja......ker lahko igrajo žrtev in imajo svoje ponosne parade......itak imajo zakonsko ureditev svoje veze že zagotovljeno......


Ja. tudi meni in marsikomu se tako zdi. Zato pa gre veliki večini tole lažno igranje žrtev na živce. Fora je v tem, da osebno nikogar ne poznam, ki ga bi motilo to, da so skupaj istospolni pari, da se celo poročajo, da dedujejo itd. Tole vlečenje pozornosti nase s paradami in podobnimi grdosijami, vztrajanje pri pravicah do umetne oploditve, posvojitve in večno jamranje, da so vsi tisti, ki jih pri tem ne podpirajo homofobi, ki ne vedo in ne pustijo drugim ljubiti in še enkrat ljubiti in še...Mislim postane ti slabo ob tem potenciranju.In čezdalje večkrat slišim, da ob tem postaja slabo tudi velikemu številu istospolnih, ki si želijo živeti v miru, brez medijskega linča in vse navlake, ki jo nase vlečejo nekateri.
Tako je pač- če želijo imeti isti tretma, pravice in kao ugodnosti kot vsi hetero, bi bilo dobro,da se temu primerno tudi vedejo. S takimi forami, kot se zganjajo zadnje čase, pri mnogih ljudeh zbujajo le odpor. Oziroma se jim ob vsem tem tiščanju z glavo skozi zid in vztrajanju pri vseh zahtevah , ki so se jim porodile ( med tem , ko že pridobljenih pravic niti ne koristijo), nehote zbuja občutek zarote oz. nekih višje letečih ciljev.


Torej bi lahko nasprotniki zakona preučili zadevo in predlagali spremembe, če se jim zdi preveč orto. Nisem pravnik, ampak mislim da se marsikaj da, da se uredijo zadeve, če so v teh zvezah otroci. Recimo, ni treba da drugi partner postane starš, lahko pa postane skrbnik, če so za to izpolnjeni vsi pogoji. Tako imaš volka sitega, kozo pa celo. Homseksualni pari niso izenačeni s heteroseksualnimi, kar se tiče pravic do posvojitve in umetne oploditve na račun zdravstvene blagajne, za tiste otroke, za katere je treba, pa lahko uredijo skrbništvo. Ti primeri niso množični. Nekaj v tem smislu.

Ampak ne. Propagandisti nasprotnikov zakona so se poslužili najbolj nizkotnih metod, kar je možno. Tako kot njihova dejanja ne kažejo realne slike vseh tistih, ki zakona ne želijo podpreti, pa tudi dejanja fanatičnih podpornikov zakona ne kažejo slike vseh tistih, ki zakon podpirajo.

Že pri prejšnem predlogu zakona, ki bi bil za ljudi dosti bolj sprejemljiv, hkrati pa bi uredil tista področja, ki so najbolj potrebna urejnja, je bil neznosen izbruh sovraštva in predvsem laži. Vse kar je prav in lahko si tudi proti. Ampak a je res treba lastnim otrokom razlagati, da mu hočejo vzeti očija in mamico? Pa tuliti po TV, da hočejo pedofilom omogočiti posvojitve?

Poleg tega so v tej rundi propagandisti nasprotnikov krepko presegli meje humanosti in dobrega okusa. Zato tudi ni čudno, da si tudi marsikateri homoseksualci enostavno želijo, da bi jih pustili pri miru, ker imajo že brez tega dosti sranja v življenju. Če imajo kašne take sorodnike ali bohnedaj celo starše, ki so tako čudoviti, kot tista grupa včeraj v studiu, jih čisto razumem, da hočejo samo mir.





_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Referendum
11.12.2015 23:00:11   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka



Torej bi lahko nasprotniki zakona preučili zadevo in predlagali spremembe, če se jim zdi preveč orto. Nisem pravnik, ampak mislim da se marsikaj da, da se uredijo zadeve, če so v teh zvezah otroci. Recimo, ni treba da drugi partner postane starš, lahko pa postane skrbnik, če so za to izpolnjeni vsi pogoji. Tako imaš volka sitega, kozo pa celo. Homseksualni pari niso izenačeni s heteroseksualnimi, kar se tiče pravic do posvojitve in umetne oploditve na račun zdravstvene blagajne, za tiste otroke, za katere je treba, pa lahko uredijo skrbništvo. Ti primeri niso množični. Nekaj v tem smislu.

Ampak ne. Propagandisti nasprotnikov zakona so se poslužili najbolj nizkotnih metod, kar je možno. Tako kot njihova dejanja ne kažejo realne slike vseh tistih, ki zakona ne želijo podpreti, pa tudi dejanja fanatičnih podpornikov zakona ne kažejo slike vseh tistih, ki zakon podpirajo.





Pa sva se našli user posted image

Absolutno podpišem, kar si napisala. Tudi sama sem bila na prejšnjem referendumu za, ker menim, da je te zadeve resnično treba urediti. In v grobem se tudi strinjam, da partner posvoji biološkega otroka svojega partnerja, v kolikor drugi biološki starš ni znan ali se odreka starševski pravici. Posvojitve pa so mi še vedno malček sporne, kajti sem zelo proti nadomestnemu materinstvu in podobnim zadevam. tukaj so pač moški homoseksualci v slabšem položaju, vem, ampak ****t ga, preko narave pa pač ne gre.

In če sem iskrena, torkrat sploh nisem imela namena iti na referendum. Predlagatelji referenduma so mi ... da se lepo izrazim, naravnost obupni. Včeraj me je bilo večkrat prav sram v njihovem imenu.

Ampak sem zadeve fajn preštudirala, ne samo glede tega zakonika, ampak na splošno, v katero smer vodijo vse poti, in sem proti. Zelo. Sicer imam nenehno zelo slab priokus, da se zadev ne da več ustaviti, mi pa vest ne da, da bi podprla ta začetek konca.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Referendum
12.12.2015 8:22:12   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Če si heteroseksualna mama, npr. vdova, imaš novega partnerja, potem ta partner (pravilna sestav po spolu) LAHKO posvoji tega otroka. Ne mora, ampak lahko. To ni prav pogosto, ampak dogaja se pa. Včasih se tudi bilološki očetje odpovejo otroku in strinjajo s posvojitvijo. Še bolj redko, ampak dogaja se pa.




Ja.....ni pogosto......tako kot je vse manj zakonskih zvez in ljudje živijo/mo v izvenzakonskih skupnostih.......na področju izvenzakonskih skupnosti so že izenačeni.......pridobljene pravice pa ne izkoristijo.......

Torej, če potegnem črto, se borijo za pravice, ki jih praktično nikoli ne bodo izkoristili.......

Sama dolgotrajnost boja za pravice, ki gredo ženski, črncem, etc, ne gledam na nakaj poztivnega. In predvsem ne kot standard, da je to pravilno, da se mora neka skupina toliko in toliko časa, na tak in tak način truditi za svoje pravice.

''Boj'' homoseksualcev pa v resnici traja že dlje časa, samo v zadnjih nekaj deset_letjih ga bolj zazanavamo. Nekaj rezulatov imajo tudi že za pokazati. Npr., homoseksualnost ni več nezakonita (čeprav ne povsod, ponekod je še vedno kazniva, tudi s smrtjo). Ni več z zakonom predpisanih postopkov za ''ozdravitev'' so ''samo še'' priporočljivi. Nekako, pogosto gornjaje se tudi sprejema, da so in živijo skupaj, samo bohnedaj kje v bližini. Moja tašča meni, da naj so, ampak da naj se skrivajo, ne pa da se javno držijo za roke. Registracija je tudi napredek. Skratka, ni ravno od včeraj.


Ne zaznavamo tega boja....v zadnjih nekaj letih nas homoseksualci kar "posiljuje".....v filmih, v knjigah (v praktično vsakem "šund" romanu ima nekdo homoseksualnega prijatelja).......mi je pa zanimiv ta trend, da se moška homoseksualnost veliko bolj propagira in prodaja kot ženska......verjetno zaradi modnih kreatorjevuser posted image ....in si precej v trendu, če kot najstnik v Ljubljani ali Zagrebu rečeš, da imaš "geja za prijatelja"......do periferije še ta trend ni prišel, zato smo tu malo zadaj glede tega......

Dejstvo je eno.....za spočetje otroka sta potrebna moška in ženska spolna celica.......če želi homoseksualni par imeti otroke, se mora pač sprijazniti s tem, da jih ne more imeti......ker narava je storila to pač tako, da ne gre......ne gre in basta, noben pri tem ne krši nikogaršnjih pravic, po zakonih narave pač to ni možno.......ne vem zakaj je potem po vsej sili treba otroke tlačiti v njihove pravice......narava je naredila, da homoseksualni par ne more imeti otrok....zdrav, razumen odrasel človek je to dejstvo sposoben sprejeti....tako kot mora tisti, ki se rodi s cerebralno paralizo sprejeti, da ne bo nikoli smučal kot Tima Maze, tako mora tudi homoseksualec sprejeti, da s svojim partnerjem ne more imeti otroka.......ne pa da kričijo o nekih otrokovih pravicah (najbolj me pa razkuri, ko potem dajo za primerjavo družine alkoholikov.....halo?!)....če je pa spoznal pri 40 letih, da je homoseksualec in ima že otroke, pa imajo pač ti otroci svoje mame in očete in tega ne moremo izbrisati........vendar je otroka dobil s pomočjo nasprotnega spola.......

Za kakšno zaroto se gre, ne razumem čisto dobro. Ali je tako težko razumeti, da obstaja skupina ljudi, ki ne vidi v tem zakonu nobenega problema in da je čas zanj. Da zato ni treba imeti nobenih skritih namenov. Niti ne vidim kakšen dobiček bi kdo lahko imel. Tukaj, vsaj sama tako čutim, lahko govorimo samo o politični nepremišljenosti in slabemu zaznavanju razpoloženja sodržavljanov in pa kakšno pot ubrati, da se jim približaš.


Torej tudi tebi ne sme biti težko razumeti, da obstaja skupina ljudi, ki v tem zakonu vidi problem.......meni recimo ni všeč, da se spol priše iz zakonodaje......da smo vsi enaki......pa nismo.....obstaja ženski in moški spol.....ženska ima luliko in prsi, moški pa ima pimpeka in je poraščen.......in to se dela na vseh področjih počasi.....vsi postajamo nekakšen umeten konstrukt srednjega spola.......poglej malo mlajše generacije......nekoč si ločil homoseksualca od tistega, ki ni homo......danes pa imamo metroseksualce, ki postajajo ženske, po obnašanju, po oblačenju, po skrbi za izgled (žarnice pa nobeden več ne zna zamenjati) in se od homoseksualcev ločijo le po tem, da imajo še vedno radi ženske......ni več pravih moških.....in to jaz povezujem ravno s tem bojem za pravice homoseksualcev (ko iz televizije, interneta in knjig skačeko homoseksualci kot po tekočem traku in potem se mladina že kar idendificira z njimi, kako je našminkan moški kul), da dobivamo na globalni ravni generacije poženščenih moških......

Če sem lahko jaz, ki nisem ne homoseksualec, niti aktivist, takoj vedela, da bomo imeli referendum, ko so predlagali zakon, potem bi lahko vedeli tudi sami homoseksualci in aktivisti. Nekatere ste omenile, da ste pričakovale večjo angažiranost in informacije s strani homoseksualcev samih. Absolutno ne bi škodovalo. Tako pa se je vse skupaj sprevrglo v nekaj res žalostnega.


Seveda se je vedelo.....takoj ko so otroke dali v zakon......

Zakaj pa bi se angažirali.......? Da bi slučajno uspeli......? Potem več ne bodo žrtve klerikalskih in nazadnjaških slovenceljnev........pa za angažiranje je potrebno imeti muda......bi rekli naši južni sosedje........

Ampak ne. Propagandisti nasprotnikov zakona so se poslužili najbolj nizkotnih metod, kar je možno. Tako kot njihova dejanja ne kažejo realne slike vseh tistih, ki zakona ne želijo podpreti, pa tudi dejanja fanatičnih podpornikov zakona ne kažejo slike vseh tistih, ki zakon podpirajo.


Se strinjam......po medijih je na obeh straneh skrajnost.......in tudi v družinksem zakoniku so izbrali skrajnosti......komot bi lahko to zakonodajno rešili drugače.......samo kaj, ko je na tapeti večno politično kupčkanje........

< Sporočilo je popravil liliana -- 12.12.2015 8:31:54 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Referendum
12.12.2015 11:17:53   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Poleg tega so v tej rundi propagandisti nasprotnikov krepko presegli meje humanosti in dobrega okusa. Zato tudi ni čudno, da si tudi marsikateri homoseksualci enostavno želijo, da bi jih pustili pri miru, ker imajo že brez tega dosti sranja v življenju. Če imajo kašne take sorodnike ali bohnedaj celo starše, ki so tako čudoviti, kot tista grupa včeraj v studiu, jih čisto razumem, da hočejo samo mir.


Če si realna in poštena, lahko ob poplavi medijske pozornosti in stupidnih soočenj in kvazi reklam ter klovnskih nastopih določenih skupin, opaziš, da niso le nasprotniki presegli meje dobrega okusa temveč prav tako zagovorniki. Skrajneži na obeh straneh so v sramoto človeški populaciji. Ali se ti mogoče oznaka "hemofob, nestrpnež, nesposoben ljubezni",.... za nekoga , ki ne podpira tega zakona zdi kulturna?Ali konstantno žuganje, da bodo vsi tisti, ki ne pozdravljajo predlaganega zakona, imeli doma istospolno usmerjene otroke in se jim bo vse povrnilo.Ali pa to, da so vsi fari pedofili in prikriti geji...
Meni osebno se zdi to ogabno in nizkotno. V enaki meri, kot če nekdo z nasprotnega brega trdi, da geji niso ljudje oz. da so to sami psihiči, da želijo otroke samo zaradi lastnih spolnih potreb...

Kot sem že rekla- meja dobrega okusa v tej kampaniji je že zdavnaj odšla rakom žvižgat. Če realno pogledaš- skrajneži so povsod nesprejemljivi- na levem in na desnem bregu.
Obe grupi v včerajšnjem studiu, pa sta bili za moje pojme adijo. Eni v eno smer fanatični drugi v drugo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?