|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: "Normalna" družina...
27.12.2015 19:17:01   
MissTerious
Oprosti,če te homoseksualci ali samo omenjaje le-teh žali...se ti globoko opravičujem...nism užaljena,ima vsak pravico do svojih misli...in hvala,da si me povzdignila v pesnico in...političarko. Cenim...sem le mamica in negovalka,pa vseeno.:-)

Več si prebrala iz tistega,česar nisem ne mislila,niti napisala,kot pa sem dejansko natipkala.

Nekak je moj prvotni post izgubil svoj pomen,če iščeš dlako v jajcu in posledično razlog,da se začneš usajat nad drugimi v virtuali zaradi tvojih predvidevanj.Vem,kaj sem mislila ob pisanju posta.Zakaj ne bi,če ti napisano pač ni bilo všeč,tega pač ignorirala?Je treba širiti negativo?


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: "Normalna" družina...
27.12.2015 20:28:15   
liliana
Poleg vsega kar sem povedala ze prej......zakaj sem se obregnila v tvoj post......je pač dejstvo tudi to, da stric google hrani prakfticno vse, kar smo pred casom zapisali in vmes mogoce pozabili......

(odgovor članu MissTerious)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: "Normalna" družina...
27.12.2015 21:51:14   
MissTerious
Na kakšen nivo je strmoglavilo vse skupaj...to je zdaj primerljivo s tem,če bi kdo tebi očital za nekaj,kar si rekla ali napisala,ko si bila v čisto drugem življenjskem obdobju kot recimo....danes.Mislim,da sem začela ta post v spoštljivem tonu in načinu in ga bom v istem stilu tudi končala...kdorkoli pa se želi prepirat prek spleta,se bo v vsakem primeru...pod krinko anonimnosti je to seveda lahko,kajne?

Kdor je dojel,je dojel...kdor pa ni,pa tudi ok...kot sem rekla...živi in pusti živeti.

Hvala ti...Za "vzpodbudne" in ljubeče besede. Nekateri se pač bolje počutijo,ko spravljajo druge v vlogo manjvrednega...v takem resnično prazničnem obdobju sočloveku nameniti lepo besedo pa mislim,da nič ne stane...nikogar.

Srečno.



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: "Normalna" družina...
27.12.2015 23:45:19   
mateyka
torej;
- PRVA DVA STAVKA začneš z "Želela bi se izogniti političnemu prepucavanju glede rezultatov referenduma....Čeprav me iskreno povedano,zelo boli pri srcu,da smo še vedno v večini krepko za leseno žlico."

- ZAKLJUČUJEŠ z mislijo (predzadnji stavek): "Sem bila del "normalne" družine...polne solz,terorja in agresije... in bom z največjim veseljem...NENORMALNA!"

(a je to sploh še voščilo?)

in nato se pritožuješ kam je zašla debata, ker hočeš samo voščit novo leto in ni "dovolj toplega okolja za ljudi, ki iščejo nasvete, ideje, oporo..." - ti v tem postu nisi iskala nasveta ali ideje btw.
ne bit dvolična in se pritoževat nad reakcijo, ki jo sama sprožiš.

p.s. oporo ti pa vse dajemo kot materi samohranilki, v to pa ne dvomim; ni verjetno da ti katera odreka podporo ali da ti ne želi sreče. in ja, vso srečo ti želim na tvoji poti. samo ne mi zavijat referendum v svoje "voščilo" in se delat užaljeno, ko kdo to omeni; in potem tudi ne bo nobene "reakcije", nad katero se tako pritožuješ in zgražaš. cheers user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 27.12.2015 23:50:21 >

(odgovor članu MissTerious)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: "Normalna" družina...
28.12.2015 22:25:58   
Bralec

IZVIRNO SPOROČILO: MissTerious

Želela bi se izogniti političnemu prepucavanju glede rezultatov referenduma....Čeprav me iskreno povedano,zelo boli pri srcu,da smo še vedno v večini krepko za leseno žlico. Sem mama dveh otrok...ločena in ponovno začenjam vse iz nule. Glede na praznično obdobje,v katerem smo,sem precej razmišljala,kaj sploh je "normalna" družina...nepovezano s tem,ali sta starša očka in mama,dve mami,dva očka,starš samohranilec...moram priznati,sem v preteklem letu dala težke stvari skozi.Zapustila moža,ki je bil psihično in fizično agresiven,alkoholik in velik manipulator...pa vendar sem se zavestno potrudila za otroka,da živimo v varnem in mirnem okolju,da smo obdani s samimi resnično toplimi ljudmi.Za to bom večno hvaležna...zagrenjenost sem pustila za sabo,se resnično borila kot levinja za vsesplošno dobrobit mojih dveh fantov. In ko smo postavljali smrekico,pekli pecivo in se pogovarjali,smo prišli do zelo pomembnega spoznanja...da si dejansko ničesar takega extra ne želimo,kot to,da živimo v domu,kamor radi pridemo...da se imamo radi in zaspimo z mirom v duši...in se zbudimo z dobro voljo,ne pa v strahu,da se bo kdo drl na kogarkoli.Resnično ljubeča družina,pa čeprav ne v "popolni" postavi,kot bi kdo temu rekel. Danes lahko rečem,da sem srečna. Otroka sta našla tisto otroško nagajivost in iskrivost,ki je predolgo ni bilo v njunih očkah in smehu. Morda res letos nekih igrač in novih oblačil ne bo pod smrekico,bo pa veselje in smeh.

Kaj je torej "normalna" družina? Družina,ki se podpira in se zna skupaj smejat in jokat, se sprelupčkat in požgečkat...zame je to topel dom in varno zavetje za vse nas.
Šele zdaj dojemam,da "normalne" družine dolgo (če sploh sem) nisem imela...v očeh zunanjega opazovalca morda zgleda vse idilično,nikoli pa pravzaprav ne vemo,kaj se dogaja v intimi domače hiše. Družina je nekaj svetega, srčno zavetje, kamor bi se naj vsak zatekel v trenutku stiske. Morda kot ločenka in mama dveh otrok nisem idealna predstavnica,pa vendar....Tu sem...in dokler lahko starši svojim otrokom nudimo tisto oporo in toplino,ki jo potrebujejo,me....iskreno povedano...ne zanima,v kakšni formi ta družina obstaja.

Sem bila del "normalne" družine...polne solz,terorja in agresije...Če je to normalno,bom z največjim veseljem...NENORMALNA! :-)

Lepe praznike želim vsem ringarajevkam in ringarajevkam....user posted image


Če sledim kampaniji ZAjevcev je edina normalna družina tista družina, kjer sta dve mami ali dve očeta. Vse ostalo je zastarelo, preživeto, ruralno, je neizobražena svojat. Tudi prav. Janek Musek se sicer ne strinja...

(odgovor članu MissTerious)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: "Normalna" družina...
29.12.2015 15:06:57   
LuLu
preletela sem odgovore, nisem vsega brala... pri nas je tako. Mi za druge nismo popolna družina, nismo normalna, za CSD in Ministr. za družino nismo enostarševska družina od leta 2012, ko so dali pri soc. transferjih definicijo enost. družine... boli me patka. Zase menim, da imam dva normalna in popolna otroka, sama sebi sem normalna, v našem stanovanju je samo eden starš. Jaz nas kličem "družina".
Mimogrede... tudi nekateri imajo pse/mačke za družinske člane... če jim je to normalno in popolno, je meni tudi user posted image

(odgovor članu Bralec)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: "Normalna" družina...
29.12.2015 18:33:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: MissTerious

Na kakšen nivo je strmoglavilo vse skupaj...to je zdaj primerljivo s tem,če bi kdo tebi očital za nekaj,kar si rekla ali napisala,ko si bila v čisto drugem življenjskem obdobju kot recimo....danes.Mislim,da sem začela ta post v spoštljivem tonu in načinu in ga bom v istem stilu tudi končala...kdorkoli pa se želi prepirat prek spleta,se bo v vsakem primeru...pod krinko anonimnosti je to seveda lahko,kajne?

Kdor je dojel,je dojel...kdor pa ni,pa tudi ok...kot sem rekla...živi in pusti živeti.

Hvala ti...Za "vzpodbudne" in ljubeče besede. Nekateri se pač bolje počutijo,ko spravljajo druge v vlogo manjvrednega...v takem resnično prazničnem obdobju sočloveku nameniti lepo besedo pa mislim,da nič ne stane...nikogar.

Srečno.



Čeprav verjetno ne pričakuješ odgovora na to vprašanje, bom vseeno odgovorila.......v bistvu je meni lahko to tudi pod krinko neanonimnosti.....je.bi ga....pač nisem normalna gospodična oz. gospa....in sem z veseljem nenormalna......user posted image

Drugače pa, nehaj cmizdriti in delati žrtev iz sebe....če si že sama tako odprta in sprejemaš nenormalnosti, jih sprejmi z odprtimi rokami tudi od drugih.......user posted image



(odgovor članu MissTerious)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: "Normalna" družina...
31.12.2015 18:20:40   
onka
Moj odgovor LULU

Zame ste nepopolna, ker pač nekoga ni, ampak normalna družina. Normalna zato, čeprav enostarševska, ker verjetno s partnerjem nista "bila za skupaj" zato je meni osebno normalno, da gredo taki pari narazen in eden od staršev prevzame večjo vlogo. Sploh pa ne vem zakaj se sedaj enostarševska družina primerja z normalno ali ne. Pa seveda kapo dol takih družinam, zelo močna moraš biti!

Mi pa ni normalno, da imata dva moška otroka, ali tudi dve ženski, ker je to biološko nemogoče, pa nimam nič proti njihovemu skupnemu partnerstvu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: "Normalna" družina...
1.1.2016 15:47:11   
LuLu
meni beseda "popolno" ne paše v te definicije. Ker jo razumem kot nekaj idealnega, brez pomanjkljivosti. Lahko jo seveda bolj na izi jemlješ in so to pač neki deli nečesa, ki bi naj po nekih merilih bili skupaj. Npr. popolno kosilo je za nekoga juha, priloga, meso, solata sladica. Nekomu pa je popolno kosilo najboljši burek v mestu. Nekomu je ženska popolna, če ima 2 roki, 2 nogi, 2 ušesi, 1 nos itd... nekomu pa, če ima 90-60-90. Glede na veliko število slovenskih besed, bi lahko izbrali drugo za opis družine.

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: "Normalna" družina...
1.1.2016 16:59:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

meni beseda "popolno" ne paše v te definicije. Ker jo razumem kot nekaj idealnega, brez pomanjkljivosti. Lahko jo seveda bolj na izi jemlješ in so to pač neki deli nečesa, ki bi naj po nekih merilih bili skupaj. Npr. popolno kosilo je za nekoga juha, priloga, meso, solata sladica. Nekomu pa je popolno kosilo najboljši burek v mestu. Nekomu je ženska popolna, če ima 2 roki, 2 nogi, 2 ušesi, 1 nos itd... nekomu pa, če ima 90-60-90. Glede na veliko število slovenskih besed, bi lahko izbrali drugo za opis družine.


Če meni mož umre, bomo tudi nepopolna družina......ker bo eden član manjkal.....isto je, če se zakonca razideta, eden manjka in je družina nepolna.....jaz tako gledam na to ne pa kot nekaj idealnega k čemur je treba v stremeti.....

Nepopoln obrok je recimo tudi lahko obrok, ki ga sestavlja zgolj juha, brez glavne jedi in solate, ker kuharica ni imela časa pripraviti celotnega obroka......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: "Normalna" družina...
1.1.2016 17:04:25   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

meni beseda "popolno" ne paše v te definicije. Ker jo razumem kot nekaj idealnega, brez pomanjkljivosti. Lahko jo seveda bolj na izi jemlješ in so to pač neki deli nečesa, ki bi naj po nekih merilih bili skupaj. Npr. popolno kosilo je za nekoga juha, priloga, meso, solata sladica. Nekomu pa je popolno kosilo najboljši burek v mestu. Nekomu je ženska popolna, če ima 2 roki, 2 nogi, 2 ušesi, 1 nos itd... nekomu pa, če ima 90-60-90. Glede na veliko število slovenskih besed, bi lahko izbrali drugo za opis družine.


Govora sicer ni o popolnosti, ampak o normalnosti, je pa res, da stran ZA normalno družino vedno in povsod prikazuje kot nepopolno (alkoholizem, ločitve, nasilje), da smo normalnost dejansko začeli dojemati kot (ne)popolnost. Meje med tema dvema pojmoma so se popolnoma zabrisale.

Skratka, fajn nam perejo možgane user posted image in to je tudi njihov cilj.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 1.1.2016 17:05:28 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: "Normalna" družina...
3.1.2016 11:00:58   
onka
Odgovor LULU;
Popolna namreč smatram kot mama, oče in otroci, ker je naravno. Govorim o popolnosti fizično. Kar se pa tiče obnašanja, vzgoje pa itak nihče ni popoln...ali pač se najde kdo tukaj goruser posted image


< Sporočilo je popravil onka -- 3.1.2016 11:03:11 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: "Normalna" družina...
3.1.2016 14:22:45   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: onka

Odgovor LULU;
Popolna namreč smatram kot mama, oče in otroci, ker je naravno. Govorim o popolnosti fizično. Kar se pa tiče obnašanja, vzgoje pa itak nihče ni popoln...ali pač se najde kdo tukaj goruser posted image


hm, "fizično popolni" - zanimiv izraz.... a so še vedno "popolni", če je eden invalid? če mama nima rok, če je ata na invalidskem vozičku; kam to spada? ker oni NISO fizično popolni, kot ti temu praviš....

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: "Normalna" družina...
3.1.2016 21:04:42   
liliana
Mogoče je mislila zgolj fizično prisotnost očeta, matere in otrok.......in ni mislila na prisotnost vseh udov posameznih članov družine.......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: "Normalna" družina...
3.1.2016 22:14:55   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mogoče je mislila zgolj fizično prisotnost očeta, matere in otrok.......in ni mislila na prisotnost vseh udov posameznih članov družine.......


fizična prisotnost je "popolnost" tudi če je mentalno in čustveno odsoten? ouki douki, pol je pa lahk tud napihljiva lutka tam, mogoče strašilo...

bi rekla tko kot nejcko - nima tok veze s popolnostjo, bolj z povprečjem in s tem definicijo "normalne" družine (conforming to a standard; usual, typical, or expected). definitivno Lulu ne spada v večinsko povprečje ali standard. ni pa nujno, da normalno pomeni popolno, a ne. seveda se da imet "nenormalno" in popolno (čustveno zdravo that is) user posted image

je pa nekaj na normalni formi družine - aka najbolj tipični (oče, mati, otroci ). je ena posebna vez med njimi. naravno je npr., da otroci želijo (z)vedet kdo so/spoznat svoje biološke starše, želijo njihove potrditve, želijo biti željeni (od njih), se povezat. če jih ne poznajo, zelo velikokrat obstaja želja po tem. zanikat to povezavo, se mi zdi zanikat neko naravno čustveno navezanost, ki se vzpostavi s samim dejanjem rojstva, ki je zelo intimna stvar med "sodelujočimi" (kreacija nove duše/bitja) - in ti so samo trije (mama, oče, otrok). v tem smislu, bi lahko rekli "naravna" družina. vse je v tem kako določiš parametre poimenovanja (zato se eni tok kregajo okol poimenovanj)...

čeprav se je zadnje čase zakompliciralo z dodatnimi mamami (jajčna donatorka, surogatka, mama skrbnica - vsaj tri tko iz glave). kako pa otroci reagirajo na njih, pa verjetno še ni nekih uporabnih podatkov (raziskav), ker je vse dokaj novo...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: "Normalna" družina...
3.1.2016 22:46:52   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


čeprav se je zadnje čase zakompliciralo z dodatnimi mamami (jajčna donatorka, surogatka, mama skrbnica - vsaj tri tko iz glave). kako pa otroci reagirajo na njih, pa verjetno še ni nekih uporabnih podatkov (raziskav), ker je vse dokaj novo...



Če dobro pogledamo, kam gre (lgbt+i) trend v zadnjem času, se pravzaprav ni bati, da bi se pri teh otrocih kaj zakompliciralo. Prvi podatki se bodo itak elegantno prikrili, potem pa, ko bo sistem stekel, ne bo več težav.

Že zdaj poteka kar velika "tortura" (sploh v državah, kjer je lgbt+i lobij že uspel do konca), kjer se otroke vzgaja po sistemu strogega individualizma: spol ni več biološka danost, izberemo si ga sami; družina ni več biološka danost, je samo gnezdo, v katerega smo po nekem golem naključju padli; in po tem redu dalje, da je človek zgolj in samo individuum, odgovoren zase in samo zase, vse ostalo je stvar svobodne izbire.

Danes posvojenci in ljudje na sploh še vedno iščemo svoje korenine. A že multi-kulti (ki ga moramo pod vsemi pogoji brezkompromisno sprejeti, drugače smo slabi ljudje, rasisti, fašisti, nacisti) je projekt, kjer se korenine ljudi zelo rahljajo oz. postajajo čedalje bolj nepomembne. Si samo še človek, individuum, mešane narodnosti, mešane rase, nimaš več maternega jezika, nikomur in ničemur več ne pripadaš ... vseeno pa zelo si. Si družbeni konstrukt onkraj družbe - individuum v vsem, kar te absolutno nedifinira kot del katerekoli družbene skupnosti.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: "Normalna" družina...
4.1.2016 1:21:03   
mateyka
ajd nejcko, da malo preskočim deset__letja in naredim mentalno projekcijo;
tole zadnje kar si napisala je čudovita podlaga za delavce, ki so kot "nepopisan list papirja". delavce, ki se lahko hitro in svobodno selijo s trebuhom za globalnim konglometarstskim kruhom, brez korenin, brez tradicije, brez osebne navezave na družino (mogoče max nekaj oseb, če modro uporabijo svoj čas), brez jezikovnih zaprek, brez njemu značilne kulture, brez definicije svojega izvora, brez možnosti izbire, poslan kamor ga trenutno rabijo. itak "ve", da je "človek, individuum, mešane narodnosti, mešane rase, nima več maternega jezika, nikomur in ničemur več ne pripada"...
in ni razlike kje na kugli zemaljski je, ker je povsod isto in praktično brez mej - en tak plutarho-konglomeratski kapitalistično-komunistični mix.

pomisli na potencial, če bi lahko svobodno premikal množice, 100.000 ljudi s tipko na gumb, po svetu, kamorkoli, v mega-tovarne; vse po potrebi. in ni neke panike da bi se bunili za pogoje, ker jih bojo drugi zamenjal, če kej pisnejo*. ker jih bo dovolj. višek dekadence.

* Upoštevi, da "nikomur in ničemur več ne pripadajo" - kam pol lahko sploh greš? saj ne obstaja "nazaj", ker ni tradicije, kulture, korenin (ne more niti definirat samega sebe)....

< Sporočilo je popravil mateyka -- 4.1.2016 1:26:55 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: "Normalna" družina...
4.1.2016 21:06:01   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pomisli na potencial, če bi lahko svobodno premikal množice, 100.000 ljudi s tipko na gumb, po svetu, kamorkoli, v mega-tovarne; vse po potrebi. in ni neke panike da bi se bunili za pogoje, ker jih bojo drugi zamenjal, če kej pisnejo*. ker jih bo dovolj. višek dekadence.

* Upoštevi, da "nikomur in ničemur več ne pripadajo" - kam pol lahko sploh greš? saj ne obstaja "nazaj", ker ni tradicije, kulture, korenin (ne more niti definirat samega sebe)....


Saj jih praktični že premikaš, ne čez noč, dokaj hitro pa. Enako premikaš ne samo delavce, ampak tudi izobražene. Poglej samo SLO, kjer v mešanici meril dobrega življenja živimo odlično, a je nekdo uspel, da ustvari brezperspektivnost, zaplankanost, željo po oditi. Malo reklame, par posojil, nekaj politične in ekonomske manipulacije in premikaš celo izobražence.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: "Normalna" družina...
4.1.2016 21:08:57   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mogoče je mislila zgolj fizično prisotnost očeta, matere in otrok.......in ni mislila na prisotnost vseh udov posameznih članov družine.......


fizična prisotnost je "popolnost" tudi če je mentalno in čustveno odsoten? ouki douki, pol je pa lahk tud napihljiva lutka tam, mogoče strašilo...




Lutka Ančka namesto dementne mame Francke prav tako ne odraža "normalne družine"......user posted image

Drugače sem skušala zgolj predstaviti poenostavljeno, kar je moja predhodnica (verjetno, po mojem mnenju....) mislila povedati........normalno, popolno......Lulu itak pravi, da ne eno in ne drugo ni pravilno....in da ob poplavi slovenskega besednjaka ni vrag, da ne bi našli pravilne definicije za "nepopolne" oz. "nenormalne" družine.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: "Normalna" družina...
4.1.2016 21:33:31   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pomisli na potencial, če bi lahko svobodno premikal množice, 100.000 ljudi s tipko na gumb, po svetu, kamorkoli, v mega-tovarne; vse po potrebi. in ni neke panike da bi se bunili za pogoje, ker jih bojo drugi zamenjal, če kej pisnejo*. ker jih bo dovolj. višek dekadence.

* Upoštevi, da "nikomur in ničemur več ne pripadajo" - kam pol lahko sploh greš? saj ne obstaja "nazaj", ker ni tradicije, kulture, korenin (ne more niti definirat samega sebe)....


Saj jih praktični že premikaš, ne čez noč, dokaj hitro pa. Enako premikaš ne samo delavce, ampak tudi izobražene. Poglej samo SLO, kjer v mešanici meril dobrega življenja živimo odlično, a je nekdo uspel, da ustvari brezperspektivnost, zaplankanost, željo po oditi. Malo reklame, par posojil, nekaj politične in ekonomske manipulacije in premikaš celo izobražence.


Sevda, to je začetek. Z obljubami po boljšem življenju (karkoli že pod tem pojmom razumemo), spodbudiš ljudi k migraciji. Vendar korenine vseeno ostanejo, poglej Slovence v Argentini, kako močno slovensko zavest še imajo, se poročajo med sabo, gojijo svoj materni jezik, kulturo, vzgajajo potomce v slovenskem duhu. Pa razna geta, kitajska, indijska, črnska po ZDA ali drugod po svetu, narodnostne manjšine, verske skupnosti ... vsi nekako ohranjajo svoje korenine, svojo kulturno in zgodovinsko zavest. Imajo korenine. Pripadajo.
In ko jim zagrozi kaj hudega, stopijo skupaj. Za stvar, ki jih določa, ki je del njih in so oni del nje. Neodtujljivo.

Če bi recimo te argentinske Slovence zamenjali z osebo, katere donator sperme bi bil Afričan, donatorka jajčec Slovenka, nadomestna mati pa Belgijka in bi šel živet v Argentino k dvema mamama (ena bi bila spet nek tak konstrukt, druga drugačna kombinacija) - kaj bi bil? Lahko bi ga postavil v Pakistan (k dvema prav tako različno skonstruiranima očetoma) - kaj bi bil?
In ko bi ga kaj ogrožalo, na koga se lahko obrne, s kom poveže? Kdo bi ga razumel, kdo bi čutil isto kot on, če bi pa bili ljudje brez korenin. Kje bi našel sorodno dušo; sorodnikov itak ne bi imel, sonarodnjakov tudi ne?

Če tej osebi odvzamemo še spol - kdo bi bila ta oseba? Bila bi oseba, zgolj to in nič več. Živo bitje sveta, svobodno kot ptica sicer, pa vendar zelo odvisno od tistega najbolj temeljnega in prvinskega - želje po ugodju. In ga takole lahko prestavljaš kot figurico po svetu v imenu svobode in z (lažnimi) obljubami blagostanja.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 4.1.2016 21:41:36 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: "Normalna" družina...
4.1.2016 21:44:09   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Vendar korenine vseeno ostanejo, poglej Slovence v Argentini, kako močno slovensko zavest še imajo, se poročajo med sabo, gojijo svoj materni jezik, kulturo, vzgajajo potomce v slovenskem duhu. Pa razna geta, kitajska, indijska, črnska po ZDA ali drugod po svetu, narodnostne manjšine, verske skupnosti ... vsi nekako ohranjajo svoje korenine, svojo kulturno in zgodovinsko zavest. Imajo korenine. Pripadajo.
In ko jim zagrozi kaj hudega, stopijo skupaj. Za stvar, ki jih določa, ki je del njih in so oni del nje. Neodtujljivo.


Naj tako ostane.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: "Normalna" družina...
4.1.2016 21:48:08   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Vendar korenine vseeno ostanejo, poglej Slovence v Argentini, kako močno slovensko zavest še imajo, se poročajo med sabo, gojijo svoj materni jezik, kulturo, vzgajajo potomce v slovenskem duhu. Pa razna geta, kitajska, indijska, črnska po ZDA ali drugod po svetu, narodnostne manjšine, verske skupnosti ... vsi nekako ohranjajo svoje korenine, svojo kulturno in zgodovinsko zavest. Imajo korenine. Pripadajo.
In ko jim zagrozi kaj hudega, stopijo skupaj. Za stvar, ki jih določa, ki je del njih in so oni del nje. Neodtujljivo.


Naj tako ostane.


Tudi jaz si to želim. Zelo.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: "Normalna" družina...
5.1.2016 6:15:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pomisli na potencial, če bi lahko svobodno premikal množice, 100.000 ljudi s tipko na gumb, po svetu, kamorkoli, v mega-tovarne; vse po potrebi. in ni neke panike da bi se bunili za pogoje, ker jih bojo drugi zamenjal, če kej pisnejo*. ker jih bo dovolj. višek dekadence.

* Upoštevi, da "nikomur in ničemur več ne pripadajo" - kam pol lahko sploh greš? saj ne obstaja "nazaj", ker ni tradicije, kulture, korenin (ne more niti definirat samega sebe)....


Saj jih praktični že premikaš, ne čez noč, dokaj hitro pa. Enako premikaš ne samo delavce, ampak tudi izobražene. Poglej samo SLO, kjer v mešanici meril dobrega življenja živimo odlično, a je nekdo uspel, da ustvari brezperspektivnost, zaplankanost, željo po oditi. Malo reklame, par posojil, nekaj politične in ekonomske manipulacije in premikaš celo izobražence.


Mislim da ni bil nekdo......kar sami smo si ustvarili to....preveč vsega in potem človek ni več zadovoljen in želi več.......in potem mora sebe in vse okrog sebe prepričati, zakaj ni zadovoljen.....seveda, ker je sistem kriv, da jaz nisem zadovoljen......in gre......


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: "Normalna" družina...
5.1.2016 8:21:18   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pomisli na potencial, če bi lahko svobodno premikal množice, 100.000 ljudi s tipko na gumb, po svetu, kamorkoli, v mega-tovarne; vse po potrebi. in ni neke panike da bi se bunili za pogoje, ker jih bojo drugi zamenjal, če kej pisnejo*. ker jih bo dovolj. višek dekadence.

* Upoštevi, da "nikomur in ničemur več ne pripadajo" - kam pol lahko sploh greš? saj ne obstaja "nazaj", ker ni tradicije, kulture, korenin (ne more niti definirat samega sebe)....


Saj jih praktični že premikaš, ne čez noč, dokaj hitro pa. Enako premikaš ne samo delavce, ampak tudi izobražene. Poglej samo SLO, kjer v mešanici meril dobrega življenja živimo odlično, a je nekdo uspel, da ustvari brezperspektivnost, zaplankanost, željo po oditi. Malo reklame, par posojil, nekaj politične in ekonomske manipulacije in premikaš celo izobražence.


eh, ti o parni lokomotivi, jaz o magnetnem vlaku. user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: "Normalna" družina...
5.1.2016 11:18:48   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pomisli na potencial, če bi lahko svobodno premikal množice, 100.000 ljudi s tipko na gumb, po svetu, kamorkoli, v mega-tovarne; vse po potrebi. in ni neke panike da bi se bunili za pogoje, ker jih bojo drugi zamenjal, če kej pisnejo*. ker jih bo dovolj. višek dekadence.

* Upoštevi, da "nikomur in ničemur več ne pripadajo" - kam pol lahko sploh greš? saj ne obstaja "nazaj", ker ni tradicije, kulture, korenin (ne more niti definirat samega sebe)....


Saj jih praktični že premikaš, ne čez noč, dokaj hitro pa. Enako premikaš ne samo delavce, ampak tudi izobražene. Poglej samo SLO, kjer v mešanici meril dobrega življenja živimo odlično, a je nekdo uspel, da ustvari brezperspektivnost, zaplankanost, željo po oditi. Malo reklame, par posojil, nekaj politične in ekonomske manipulacije in premikaš celo izobražence.


eh, ti o parni lokomotivi, jaz o magnetnem vlaku. user posted image


Ampak začeti je vendarle treba s parno lokomotivo, da prideš do magnetne, vmes je pa še električni vlak user posted image Tega lahko pa jaz predstavim, in to v luči raz-druževanja temeljne skupnosti.

Tako kot je družina temeljna celica širše skupnosti (naroda), je delovni kolektiv temeljna celica delovnega procesa. Delo pa je kategorija, ki poganja in ohranja vsako skupnost, je nujno za preživetje.

Ni zaman pregovor, da več glav več ve ali pa v slogi je moč. Človeštvo je napredovalo toliko bolj, kolikor bolj je sodelovalo v delovnem procesu. Delovni proces je bil toliko boljši in efektivnejši, čim večji občutek varnosti (individualna korist) in smiselnosti za skupno dobro (kolektivna korist) je delovni proces predstavljal.

To, da več glav več ve, je za razvoj družbe super, tudi to, da je v slogi moč, je za razvoj družbe super, malo manj super pa je za tiste, ki se želijo na račun družbe okoristiti, kajti slej ko prej se lahko znajdejo v položaju manjšine proti večini.

Da se to ne bi zgodilo, je treba večini vzeti moč. Moč ji vzameš tako, da razbiješ najprej slogo med skupnostjo. Deli in vladaj. Slogo najlažje razbiješ tako, da posameznikom onemogočiš, da so veliko in dolgo skupaj (zaposlitev za nedoločen čas), nato pa jim odvzameš še varnost (zaposlitev določen čas, prekarna zaposlitev) in dobiš kup prestrašenih posameznikov, ki se v nenehnem boju za lastno preživetje in udobje nimajo ne časa ne možnosti več povezati v močno skupnost. In jih komot prestavljaš kot figurice po šahovnici.

Ko jim vzameš pa še tisto najbolj temeljno, družino, kulturno in zgodovinsko (narodno) zavest, pa prideš na magnetni vlak in si zmagal. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?