|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vzgoja
30.12.2015 14:57:00   
liliana
Point je drugače v tem, da se preveč "ukvarjanja z družino", preveč truda v "biti popolna mati", kar pomeni neskončno pregovarjanje, prijatelj otroku, prijazna vzgoja kaže tudi na otroku........otrok potrebuje tudi svoj prostor, brez rinjenja in vmešavanja matere v vsako sekundo njegovega življenja.....tudi, če je otroku kdaj dolgčas, tudi če si otrok iz dolgega časa prižge kdaj sam tv ali vklopi tablico ali pametni telefon......vse to se meni zdi boljše, kot pa da mu jaz kot mati uravnavam vsako sekundo dneva.....in če sem jaz lahko na RR ali na FB, ima tudi otrok to pravico, da se lahko igra s tablico.....in otrok je potem zadovoljen.....manj trmari, manj je siten....

Drugače pa tudi "trma" pri 4 letih ni konec sveta.....vsi smo šli skozi to.....samo kot pravim, če se z otrokom pregovarjaš, rabiš bistveno več časa, kot če ene stvari zahtevaš.......so pač stvari v življenju otroka, ki se morajo opraviti in so zadeve, ki ni tako nujno, da se opravijo.....in pri nujnih, pač zahtevaš, se ne pregovarjaš in ne prosjačiš.......jaz sem recimo v šoli bila precej presenečena, kako se eni starši dobesedno pol ure čakali, da se je dete obleklo in preobulo, sanjalo zraven, gledalo skozi okno....halo?! Jaz takih stvari ne čakam, kot tudi ne enournega hranjenjenja......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vzgoja
30.12.2015 20:42:08   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Drugače pa tudi "trma" pri 4 letih ni konec sveta.....vsi smo šli skozi to.....


Ampak še dobro, da mine user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vzgoja
30.12.2015 20:44:08   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN

In ta zajtrk.... Bomo našl način pa bomo zrihtal


Ma lakota je še vedno najboljši kuhar ;).

Pusti ga parkrat lačnega, ne bo nič narobe.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
30.12.2015 22:11:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vzgoja
30.12.2015 23:59:37   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
Prej je bil v vrtcu nekaj casa,toda ni več zaradi večkratne hospitalizacije mlajšega. Sploh ne vem več kako ukrepat.


Po mojem je malemu dolgčas od ves čas iste (domače) družbe, pogreša vrstnike in dogajanje v vrtcu, kjer se je, glede na tvoje zapise, dobro počutil.

Verjetno se bo, ko se bo lahko vrnil v vrtec, njegovo obnašanje spet vrnilo v stare tire.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vzgoja
31.12.2015 0:18:40   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
ne skacem cele dneve okol otroka, al sm kje to napisala?


Ja, pravzaprav si. user posted image

Da ti osvežim spomin:
IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
v vse ga vkljucim kar želi in se res trudim maksimalno posvečat :(


IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
gre starejši vedno kasneje da bi ja bila še pol ure več z njim. Riševa,bereva, sestavljava kocke, hranit hodiva vaške konjičke, a divje race itd. Dovolim mu pomagat in kuhat in čistit whatever se pač dela pri hiši..... Skenslala sem fb da me nobena stvar ne omejuje pri družini.....


Tvoj otrok je, po mojem, enostavno preokupiran od tvojega ukvarjanja z njim.
Zrelaksiraj se, vzemi si čez dan nekaj minut zate ter mu reči, da je prost in da naj počne, kar hoče.

Razmišljam, da če bi mene nekdo ves čas stregel spredaj in zadaj, bi tudi jaz (do njega) postala zajedljiva in imela vsega vrh glave ter bi preizkušala, do kod še lahko grem v takšnem 'molzenju' drugega.
Podobno če bi mi nekdo 1 uro težil, da moram jesti, bi tudi jaz zavračala hrano. Če pa bi me pustili pri miru, pa bi se, če ne takoj, pa čez nekaj časa, spravila pojest vsaj nekaj grižljajev.

Ne mislim, da si slaba mama, samo preveč se trudiš. Včasih je učinkoviteje, da stopiš en korak nazaj in pustiš otroku, da kaj naredi na svoj način.





(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vzgoja
31.12.2015 17:36:40   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Point je drugače v tem, da se preveč "ukvarjanja z družino", preveč truda v "biti popolna mati", kar pomeni neskončno pregovarjanje, prijatelj otroku, prijazna vzgoja kaže tudi na otroku........otrok potrebuje tudi svoj prostor, brez rinjenja in vmešavanja matere v vsako sekundo njegovega življenja.....tudi, če je otroku kdaj dolgčas, tudi če si otrok iz dolgega časa prižge kdaj sam tv ali vklopi tablico ali pametni telefon......vse to se meni zdi boljše, kot pa da mu jaz kot mati uravnavam vsako sekundo dneva.....in če sem jaz lahko na RR ali na FB, ima tudi otrok to pravico, da se lahko igra s tablico.....in otrok je potem zadovoljen.....manj trmari, manj je siten....

Drugače pa tudi "trma" pri 4 letih ni konec sveta.....vsi smo šli skozi to.....samo kot pravim, če se z otrokom pregovarjaš, rabiš bistveno več časa, kot če ene stvari zahtevaš.......so pač stvari v življenju otroka, ki se morajo opraviti in so zadeve, ki ni tako nujno, da se opravijo.....in pri nujnih, pač zahtevaš, se ne pregovarjaš in ne prosjačiš.......jaz sem recimo v šoli bila precej presenečena, kako se eni starši dobesedno pol ure čakali, da se je dete obleklo in preobulo, sanjalo zraven, gledalo skozi okno....halo?! Jaz takih stvari ne čakam, kot tudi ne enournega hranjenjenja......

Saj drugače se strinjam z napisanim samo kar je odebeljeno me je res zmotilo. Govorimo tu o 4 letnem otroku? Imam doma 4 letnika in mi na kraj pameti ne pride, da bi mu tablico dajala. Tud kar se risank tiče je po moje bolj, da jih je čim manj. Kar se mojih izkušenj z dvema sinovoma tiče so najbolj razšteliani prav takrat, če gldajo preveč TV. Sploh to velja za 4 letnika. Tisti trenutek ko gleda risanko je lahko res mir ampak dolgoročno pa definitivno več trme. Vsaj po mojih izkušnjah je tako. Res je treba otroku pustit dihat ampak definitivno bolje, da diha nekje drugje kot za ekranom ( takšnim ali drugačnim).



_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
31.12.2015 19:19:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu josephine27)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vzgoja
31.12.2015 20:36:13   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
Zanimivo pa mi je to da mi se nihce ni rekel da se vsiljujem in kao da želim bit popolna mati, razen tukaj gor, kljub temu da ste o meni prebrale 1 stran za rečt :) pa me moji poznajo veliko bolje ;)


včasih ni važna količina zapisanega/povedanega, ampak vsebina user posted image

brez razloga ti že ni kar nekaj forumašic napisalo isto mnenje glede vsiljevanja glede na tvoj zapis; sama sem naprej dobila tak preblisk, napisala odgovor, potem pa videla, da so do podobnih ugotovitev prišle še druge

in včasih je pač tako, da te drugi lahko precej objektivneje ocenijo kot domači user posted image

In če drugi starši prepoznavamo vzorce, ki smo jih že spoznali / predelali v naših družinah, jih seveda potem prej vidimo tudi pri drugih.

IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
Petea ne vkljucujem ga v atvari mi ga ne zanimajo

Morda pa bi ga morala vključiti tudi v manj zanimiva opravila.

Seveda je otroke potrebno vključiti v domača opravila že od malega, da jih pozna, spoštuje in zna opraviti.

Samo ob branju tvojega angažiranja sem (oz. smo) dobila občutek, da si enostavno preveč mama, vedno na voljo za otrokove želje, potrebe. Dober namen, a včasih rezultat ni takšen, kot ga želimo.


IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
In glede vrtca, sploh nima zelje v vrtec it nazaj, vedno rece da mu je doma lepo in luštn.....

Glede vrtca/šole: kot mama opažam, v pogovorih z drugimi starši pa podobna opažanja slišim od njih, da so otroci v času daljših počitnic čisto drugačni kot takrat, ko so v redni vrtčevski/šolski rutini - dlje kot so doma, bolj so opisi otrokovega obnašanja podobni tvojim. user posted image
Verjamem, da se tvoj otrok dobro počuti doma ter to tudi pove, saj je v končni fazi v središču dogajanja in si mora svojo pozornost odraslega deliti samo s še z največ enim otrokom, a njegovo obnašanje sedaj doma ter opažanja vzgojiteljic glede njegovega sodelovanja in vključenosti v skupino pa kažejo, da mu obiskovanje vrtca vendarle ustreza, četudi tega na glas ne pove.

In primerjati enourno dejavnost z dolgotrajnejšo obliko varstva, ki imata vsak svoj potek in zakonitosti, vseeno ni čisto primerljivo.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
2.1.2016 11:01:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?