|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2016
7.3.2016 12:13:50   
Stella83

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Pošlji Tanja83, ji bom javila jaz, da ji boš zdaj poslala ...



Kje pa najdem Tanja83?

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Septembrke 2016
7.3.2016 12:17:43   
Southeast
Stella, na 4. strani je njen nick v tej temi.

Hvala, sem ji poslala ZS.

(odgovor članu Stella83)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Septembrke 2016
7.3.2016 12:36:14   
Stella83

IZVIRNO SPOROČILO: Southeast

Stella, na 4. strani je njen nick v tej temi.



Hvala ti, sem jo iskala pa je nisem našla user posted image



(odgovor članu Southeast)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 8:00:36   
srečkanosečka11
Pozdravljene vse septemberke, tudi sama sem med njimi :)

Včeraj sem imela merjenje nuhalne svetline, pa me zanima, če ste ve že šle čez to?
Moram priznati, da je bilo super, da je šel z mano fant, ker če ne bi jaz slišala same slabe stvari, ki pa niso tako slabe. Stara sem 24 let. NS je bila 2,5 in je bila malo pod rdečo črto na grafku, ki nama ga je pokazal. Mene je to zelo prestrašilo, saj sem seveda na tem našem preljubem internetu prebrala, da je fajn da je okoli 2. Moje tveganje je 1:1088. Vem, da rezultat ni slab, a to me je čisto potrlo. Ginekolog je rekel, da to je sicer malo višji rezultat, ampak je najin dojenček kar velik (70mm) in večji kot je, večja je tudi meritev. Kljub temu sem se odločila za DHT (čeprav mi je zdaj žal, ker me je samo še bolj strah). Mojemu fantu se rezultati niso zdeli prav nič slabi, saj je bilo vse v povprečju. Res je, da hitro zaženem paniko in sem zelo srečna, da imam takega fanta, ki me zna pomiriti, upam pa vseeno, da bodo rezultati DHT ok. :)

Lep pozdravček :)

(odgovor članu Stella83)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 8:28:02   
Stella83
Ja nuhalna je že za mano. Naš je imel ns 1,3mm in glede na moja leta (33), so bili rezultati dobri (1:2000). Sva se pa vseeno odločila (zaradi naju in najinega notranjega miru) še za nifty test. Rezultate sva že dobila in je vse ok.

Naj te potolažim, da nam je zdravnica omenila mlajšo punco, ki je imela rezultat ns 1:99, in je nato nifty test pokazal, da je z otrockom vse ok.

Načeloma ni treba takoj panike zganjat, je pa vsekakor to lažje reči, kot izvesti.

Držim pesti, da bo vse ok!

(odgovor članu srečkanosečka11)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 8:34:18   
Janchek81
Mi smo mel tudi včeraj NUHALNO...
na moja leta baje da dobr rezultat ( 34 let ) 1:1500, vseeno sva se pa odločila za DHT, tko, da čez 10 dni čakam rezultate, ki so ključni ...
srečkanosečka11 kje pa sta opravljala NS?

(odgovor članu Stella83)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 8:35:52   
srečkanosečka11
Kaj pa je to nifty test?
Se mi zdi, da bi bilo včasih bolje, da ne bi nič brala na internetu, ker potem se samo nekaj sekiram in iščem neke podatke, ki mi jih ni treba :)

(odgovor članu Stella83)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 8:47:39   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: srečkanosečka11

Kaj pa je to nifty test?
Se mi zdi, da bi bilo včasih bolje, da ne bi nič brala na internetu, ker potem se samo nekaj sekiram in iščem neke podatke, ki mi jih ni treba :)


To tud mene zanima kej je to nifty test ...
Kje si bila ti na NS?

(odgovor članu srečkanosečka11)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 8:49:00   
Stella83

IZVIRNO SPOROČILO: srečkanosečka11

Kaj pa je to nifty test?



Na hitro (bi prilepila link pa jim stran trenutno ne dela) je to neinvazivni presejalni test, ko materi odvzamejo epruvetko krvi in iz nje izločijo otrokov DNK. Nato pa gledajo raznorazne kromosome (osnovne 13, 18 in 21), lahko še spolne kromosome in še nekaj drugih 9, 22...). Rezultati so pa v enem tednu.

Je pa prav tako kot nuhalna to presejalni test, s to razliko, da je ns 80% zanesljiva, nifty pa za downov sindrom kar 99.7%.

Našla sem tega http://www.medgen.si/panorama-test-je-neinvazivni-predrojstni-nipt-test-ki-ga-za-vas-opravi/, ki je podoben, edino tistega, ki sem jaz delala, pošiljajo na analizo v laboratorij v Hongkongu.

Pač jaz sem takšna, da rada kompliciram. S tem testom sem dala neke skrbi na stran.

(odgovor članu srečkanosečka11)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 8:50:32   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: Stella83


IZVIRNO SPOROČILO: srečkanosečka11

Kaj pa je to nifty test?



Na hitro (bi prilepila link pa jim stran trenutno ne dela) je to neinvazivni presejalni test, ko materi odvzamejo epruvetko krvi in iz nje izločijo otrokov DNK. Nato pa gledajo raznorazne kromosome (osnovne 13, 18 in 21), lahko še spolne kromosome in še nekaj drugih 9, 22...). Rezultati so pa v enem tednu.

Je pa prav tako kot nuhalna to presejalni test, s to razliko, da je ns 80% zanesljiva, nifty pa za downov sindrom kar 99.7%.

Našla sem tega http://www.medgen.si/panorama-test-je-neinvazivni-predrojstni-nipt-test-ki-ga-za-vas-opravi/, ki je podoben, edino tistega, ki sem jaz delala, pošiljajo na analizo v laboratorij v Hongkongu.

Pač jaz sem takšna, da rada kompliciram. S tem testom sem dala neke skrbi na stran.


To je isto kot dvojni hormonmski test, sam da ga poimenujejo drgač user posted image

(odgovor članu Stella83)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 8:55:27   
Stella83

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81




To tud mene zanima kej je to nifty test ...
Kje si bila ti na NS?


V www.mc-podnar.si
Zelo zadovoljna s pregledom NS, istočasno oddala tudi kri za nifty.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 8:59:01   
Stella83

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81


IZVIRNO SPOROČILO: Stella83


IZVIRNO SPOROČILO: srečkanosečka11

Kaj pa je to nifty test?



To je isto kot dvojni hormonmski test, sam da ga poimenujejo drgač user posted image


Ne user posted image

Dvojni hormonski test gledajo hormone (Al kaj že, jaz ga nisem delala), nifty gleda kromosome (!!)

Razlika je tudi v ceni... Nifty stane od 590-650€, odvisno za katerega se odločiš.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 8:59:52   
srečkanosečka11
Ja ja, to je DHT :) Tudi sama sem se odločila za to, čeprav ne bi bilo treba, sedaj me je pa samo še bolj strah. Moj fant je prepričan, da je vse ok, ker sva mlada in res ni nobenga razloga za skrb. Ko bi bila vsaj jaz tako kot on, bi se danes veselila in uživala:)
sporoči, ko dobič rezultate, jaz jih dobim v PON.
NS sem delala pri dr. Lovšinu.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 9:01:17   
srečkanosečka11
AhA, to pa je kar velika razlika v ceni :)

(odgovor članu srečkanosečka11)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 9:02:18   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: Stella83


IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81


IZVIRNO SPOROČILO: Stella83


IZVIRNO SPOROČILO: srečkanosečka11

Kaj pa je to nifty test?



To je isto kot dvojni hormonmski test, sam da ga poimenujejo drgač user posted image


Ne user posted image

Dvojni hormonski test gledajo hormone (Al kaj že, jaz ga nisem delala), nifty gleda kromosome (!!)

Razlika je tudi v ceni... Nifty stane od 590-650€, odvisno za katerega se odločiš.



Sej sm sla brat ... DHT ali dvojni hormonski test pregledajo oz. zmanjšajo kromosomske napake .... tko, da tle k si ti bla ( k si dala link ) vzamejo kri tko kot nam, ki smo dale za DHT ... zakaj bi pri DHT gledal hormone? Na podlagi hormonov ne morejo ugotoviti kakšne so lahko napake pri otroku ...
Ne more bit ta test dražji kot amniocinteza???? In koliko si ti dala za ta test potem? user posted image

(odgovor članu Stella83)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 9:08:26   
Janchek81
Samo razmišljam:

Kaj bodo rezultati testa povedali meni in mojemu zdravniku?


Z neinvazivnim testom NIFTY z več kot 99-odstotno zanesljivostjo določimo morebitno prisotnost oziroma odsotnost trisomije kromosomov 21, 18, 13 in spolnih kromosomov. Rezultat testa ‘nizko tveganje’ pomeni, da nosečnica zelo verjetno nosi zdrav plod. Morebiten rezultat testa ‘visoko tveganje’ pomeni, da gre zelo verjetno za prisotnost trisomije. Nosečnici se v tem primeru svetuje, da opravi dodaten potrditveni test (amniocenteza ali CVS).

Ta test pač ni izključeno,da otrok ne bo imel kromosomske napake in ti svetujejo, da opraviš tudi amniocintezo .. zdej pa da smo realni, če si dala tukej 600€ in potem še za amniocintezo 600€, kako to, da si se sploh odločila za to vrsto testa?
Men npr bi blo stran vržen denar in bi potem raje počakala na amnio, ki je 100% ... in ti povejo kako in kaj ...

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 9:08:47   
Stella83

IZVIRNO SPOROČILO: srečkanosečka11

AhA, to pa je kar velika razlika v ceni :)


Z razlogom user posted image

Pri DHT gledajo vrednost hormonov beta hcg in papp-a.
Pri nifty testu pa delajo analizo proste plodove DNK (!)

Eno so hormoni, eno kromosomi. A pri dht tudi določijo spol otroka??

Nifty je v cenovnem rangu za AC.

(odgovor članu srečkanosečka11)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 9:11:49   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: srečkanosečka11

Ja ja, to je DHT :) Tudi sama sem se odločila za to, čeprav ne bi bilo treba, sedaj me je pa samo še bolj strah. Moj fant je prepričan, da je vse ok, ker sva mlada in res ni nobenga razloga za skrb. Ko bi bila vsaj jaz tako kot on, bi se danes veselila in uživala:)
sporoči, ko dobič rezultate, jaz jih dobim v PON.
NS sem delala pri dr. Lovšinu.


Naj te ne bo strah, sej so lahko rezultati boljši in je brezveze kakršna koli povezava s strahom ...

(odgovor članu srečkanosečka11)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 9:16:47   
Stella83

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Samo razmišljam:

Kaj bodo rezultati testa povedali meni in mojemu zdravniku?



user posted image

Tako je, pri dobrih rezultatih NS, je škoda tvegati "zdrav" plod. Kot sem že omenila, sem šla na test zaradi naju in ne zaradi slabih izvidov.

Zato mi je bila odsvetovana AC, ker pač tisti 1% za splav še vedno obstaja. Je pa AC bolj natančna, bi se pa zanjo odločila v primeru slabih rezultatov.

In, da smo bolj natančne, sem plačala 650€ za razširjeni nifty test ( kot sem že opisala v enem od prejšnjih postov).

Kaj ti bodo povedali? da je 99.7%, da otrok nima downovega sindroma... Z malo manjšo verjetnostjo od te, da nima niti ostalih pogostih kromosomskih napak.
Vsak po svoje. Zame je to zadovoljivo. user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 9:19:38   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: Stella83


IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Samo razmišljam:

Kaj bodo rezultati testa povedali meni in mojemu zdravniku?



user posted image

Tako je, pri dobrih rezultatih NS, je škoda tvegati "zdrav" plod. Kot sem že omenila, sem šla na test zaradi naju in ne zaradi slabih izvidov.

Zato mi je bila odsvetovana AC, ker pač tisti 1% za splav še vedno obstaja. Je pa AC bolj natančna, bi se pa zanjo odločila v primeru slabih rezultatov.

In, da smo bolj natančne, sem plačala 650€ za razširjeni nifty test ( kot sem že opisala v enem od prejšnjih postov).

Kaj ti bodo povedali? da je 99.7%, da otrok nima downovega sindroma... Z malo manjšo verjetnostjo od te, da nima niti ostalih pogostih kromosomskih napak.
Vsak po svoje. Zame je to zadovoljivo. user posted image


No, pomembno je, da si ti zadovoljna in pomirjena user posted image user posted image

(odgovor članu Stella83)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 9:26:08   
Stella83

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81


IZVIRNO SPOROČILO: Stella83


IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

No, pomembno je, da si ti zadovoljna in pomirjena user posted image user posted image


Točno tako ;-) samo še naprej naj bo vse ok, pa bo super user posted image

Sem full razmišljala, kateri test poleg NS bom še delala in do zadnjega se nisem mogla odločiti. Zdaj mi ni žal user posted image

Tudi vajini izvidi bodo ok, nič bati user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 9:31:06   
Janchek81
Stella83 mene npr predvsem skrbi za nerazvoj oz. napačno zapirahnje nevralne cevi, to se pa drgač kokr prek UZ ne vidi ane .. tko, da men je sicer že to dovolj, da je rekla, da so prisotni vsi trije hrustanci, ki naj bi se zapirali .. tko, da v 17T bom pa zagotovo vedla na zgodnji morfoligiji .. vsak po svoje ve kako in kaj, mene npr to pač skrbi iz 1N, k sm mogla prekint nosečnost razvno zarad tega v 24 T ... user posted image

(odgovor članu Stella83)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 9:51:36   
Stella83
Aja, joj, groza... Sej skrbi ni nikoli konec, ko se pa rodi, pa itak pridejo nove.

To je moja prva N, zato verjetno še bolj kompliciram. Se poznam, ne bi imela miru, saj ga že zdaj nimam, ampak vsaj enih skrbi sem se rešila.


A si v 1N jemala folno kislino?

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 10:13:49   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: Stella83

Aja, joj, groza... Sej skrbi ni nikoli konec, ko se pa rodi, pa itak pridejo nove.

To je moja prva N, zato verjetno še bolj kompliciram. Se poznam, ne bi imela miru, saj ga že zdaj nimam, ampak vsaj enih skrbi sem se rešila.


A si v 1N jemala folno kislino?


Ja, sm jemala folno, ampak prenizko dozo ... 0,4mg ( femibion ), zdej mam pa ornk dozo 5mg user posted image

(odgovor članu Stella83)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Septembrke 2016
8.3.2016 10:34:08   
Stella83
Femibion jaz jemljem, sem začela že 5m pred zanositvijo.. Ti jo imaš verjetno zdaj na recept, ane..

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?