|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prva zanositev
12.1.2016 18:29:48   
N23OK
Zares sem vesela ,da obstaja ta forum in da si lahko delimo med sabo izkušnje in nasvete :) res upam da bomo vse doživele čim prej ta dan ko bomo zagledale čaroben plusek. Sama probam odmislit pa mi sploh ne gre že so se mi začeli pojavljati znaki boleče prsi,utrujenost ampak bojim se da bom spet razočarana in kljub temu ,da vem da nesmem preveč upat mi res ne gre iz glave in samo premišljujem ali bo konec meseca prišla M ali ne ker se imela težave z M sem šla k ginekologinji ki me je pomirila da naj nebi bilo nič hudega da so jajčniki in vse ok in da nimam kaj za skrbet. Upam da bom kmalu lahko objavila kakšno veselo novico

(odgovor članu Amour)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: prva zanositev
12.1.2016 19:08:09   
Pelkaa
Ooo to je pa fajn slišat. Jaz sem šla enkrat lani na reden pregled in sem jo prosila, če lahko malo pregleda če vse funkcionira kot je treba, če se bomo v kratkem odločili za naraščaj in je rekla, da je vse bp. Sedaj pa sam upamo, da bo čimprej. Drgač pa tudi pri meni, boleče prsi, špikanje v jajčnikih, zaspanost, zadihanost (očitno sem res v slabo kondicijiuser posted image ),...100% sem bila da bo ratalo. Kako je to res neverjetno...da se lahko prepričamo v to da čutimo znake...človeško telo in razum sta neverjetna...

(odgovor članu N23OK)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: prva zanositev
12.1.2016 19:22:23   
N23OK
Ja očitno tudi jaz haha:)) Naši možgani so zares čudežni da nam prikličejo bolečine,zaspanost itd. brez potrebe. Nevem kako rata nekaterim že v 1. in vsi okrog mene so rekli da niso imeli problemov moja kolegica je rekla "to pa res ni problem 1. seksaš in je" :)) sploh nevem kako nekaterim tako hitro rata :)) mogoče je res vse v glavi in naši živčki ne dopuščajo pluska ter bi si morali vse vzeti bolj na "izi" samo ko pa meni to ne gre

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: prva zanositev
12.1.2016 20:52:09   
Pelkaa
Sej ponavadi je tako, tisti, ki si naraščaja res želijo, morajo za to čakati, se matrat in marsikaj pretrpet. Kaj pa ti je ginekologinja rekla glede tistega izcedka? Je vse vredu? A maš zdej v kratkem za dobit M, da maš že znake?

(odgovor članu N23OK)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: prva zanositev
13.1.2016 7:46:33   
Damuš

IZVIRNO SPOROČILO: Amour

Mislim, da nobena zares ne odmisli, v celoti in popolnoma. Se pa potrudijo/mo, da zanositev in nosečnost ne postanejo edina stvar, okoli katere se vrti naše življenje. Ukvarjamo se stvarmi, ki so nam ljube, tisti, ki radi potujejo, planirajo potovanja, tisti, ki imajo kak za projekt končat, se lotijo tega projekta (prenova, selitev, diploma, ...), se začnejo učiti novega jezika, gredo na plesni tečaj.

Vem, bedno je, ampak dejstvo je, da ti bo lažje prebroditi tudi vsako razočaranje, če boš imela v življenju tudi druge stvari, ki te veselijo.



Točno tako! Naj ti zanositev ne postane bistvo in edina stvar v življenju.
Saj vem, da je meni lahko reči, ko je uspelo (prvič) dokaj hitro. Ne vem kako bi bilo, če bi dlje časa trajalo. Se pa spomnim, da sem si rekla, da dokler ne mine eno leto od začetka poskušanja, ne bom zganjala panike in bom čisto normalno funkcionirala.

Sicer pa ... ne vem zakaj govorim v pretekliku, saj sva tudi sedaj v tem procesu "čakanja"user posted image

(odgovor članu Amour)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: prva zanositev
13.1.2016 12:13:01   
Amour
N23OK, pri nama je bilo ravno kontra. En kup mojih prijateljic je zanosilo z IVF, ene prvič, ene šele v 5. ali kasnejšem postopku, nekatere celo v tujini. Ker nisva več rosno mlada (37), naju je malce postalo strah, kako in kaj. Pa sva se lotila. Najprej sva pošlihtala moje težavice, ki so bile res minimalne (sem že pisala o izcedkih ipd)., mi pa je dala G vedeti, da nisva več najmlajša, vendar je bila zelo vzpodbudna (sicer tudi strokovnjakinja za neplodnost, zato najbrž tudi ni odlašala, ko sem se oglasila lani konec maja prvič pri njej zaradi mojih mini težavic). Pri nama je bil minus tudi to, da je on res veliko odsoten in da je bilo ujeti O pravi čudež ... na koncu nama je ratalo v 5. rundi. Je komentirala ena od prijateljic, ki se je prvič res matrala in matrala, da zanosi (in ji zdaj v drugo še ne uspe), da je to skoraj tako, kot če bi nala ob normalnem življenju uspelo zanositi v prvo user posted image

Hočem reči, da so vsaj mene (za moške itak vemo, da se ne sekirajo, dokler se nekaj slabega ne zgodi njim) te težave prijateljic toliko napsihirale, da sem rabila kar nekaj časa, da sem sama pri sebi sklenila nek notranji dogovor, kaj je OK in kaj ni. Sem si postavila okvir: grem h G, rešiva moje težave, si vzameva čas do konca 2016, da zanosim, če do takrat ne - PANIKA. In ker sem se ravnala po tem okviru, me tudi M ni potrla v tistih neuspelih 4 rundah. Ok, valda, bila sem razočarana, a sem si rekla, glej, toliko in toliko si stara, vidita se malo, veš, kje je še konec 2016 in koliko časa še imaš ... Mogoče ti bo lažje, če si postaviš točke, po katerih se boš ravnala: pregled pri G, koliko časa si vzameta, kako boš ravnala, če takrat in takrat ne bo nič, kdaj boš začela razmišljati o dodatnih vitaminih, ...

(moram pa reči, da je bila G manj "potrpežljiva" user posted image , ko sem bila v začetku oktobra pri njej na neke vrste kontroli in dobila naprej dabroston, mi je rekla, da se moram januarja 2016 oglasiti pri njej in da bodo oba poslali na nadaljnje preiskave, če do takrat ne zanosim)

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: prva zanositev
13.1.2016 12:36:21   
Pelkaa

[/quote]

Točno tako! Naj ti zanositev ne postane bistvo in edina stvar v življenju.

[/quote]

Se popolnoma strinjam. In priznam, sama sebi se zdim pošteno trapasta, ker paničarim že po 1 neuspelem poskusu. Vendar je pa vseeno res, da te kar šokira, ko misliš da sta s partnerjem popolnoma zdrava, sploh ne bo težav, čutiš vse znake po spisku in pol te s tega srečnega oblačka sklati dol M. Pač ne glede kako močna osebnost si, znotraj te začne glodat vprašanje, kaj pa če je kaj narobe? In ne glede koliko plesnih tečajev, kvačkanja ali dela si naložiš, vedno, ko si sam s sabo, spet potrka to vprašanje in zahteva odgovor, ki ga zaenkrat nimaš...Mogoče po nekaj mesecih truda postaneš bolj hladen do te teme, vendar je nikoli ne odmisliš...

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: prva zanositev
13.1.2016 13:05:10   
Amour
Hehehe, Pelkaa, itak, da te vsakič stisne, ne bi bila človek, če te ne bi user posted image
Je pa definitivno lažje, če si lahko rečeš, ah, je***ga, grem pa kvačkat, kot da obsediš na WC in gledaš tisti flekec na hlačkaš in ne veš, kaj bi sam s sabo user posted image

Ok, malo humorja, priznam, moj humor je rahlo črn.

Dejstvo pa je, da se ljudje teh razočaranj lotevamo drugače. Jaz osebno sem zelo razumski človek, stvari rada pretuhtam sama pri sebi, si naredim plan in potem je vse OK. Partner je bistveno bolj čustven, pa sploh ne vem, če lahko tako rečem (ker se potem sliši, kot da jaz nisem user posted image ), enostavno se nekaterih stvari loteva bolj s čustvi kot z razumom. In verjamem, da tudi številke ženske, ki si želijo postati mamice, zadevo dojemajo bistveno bolj čustveno in manj razumsko, kot sem jo jaz. Po mojem je vedno dobro, da slišimo obe opciji in najdemo neko srednjo pot, kako pri vseh zapletih skupaj ostati čim manj prizadet in razočaran. Je pa vedno težko, vem.

Mimogrede, saj veš, da je baje v vsakem ciklusu statistično zgolj do 25% možnosti, da zanosiš? Veš, kolk malo je to? Maaa, po mojem si lahko zdrav kot riba v vodi, pa se enostavno ne poklopi ;)

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: prva zanositev
13.1.2016 13:21:19   
Pelkaa
Lepo si povedala user posted image . Sm se prav nasmejala.

Ja pri nas je pa čist kontra. Sama sem zelo čustvena (reklama za Merci je zame že čist prehuda in sem totalno objokana user posted image ), moj pa je totalen matematik. Tako kot si rekla, 25% možnosti je, da uspe, zato ni za zganjat paniko. Tako da me, hvala bogu, on drži malce nazaj. Je bil pa tudi on prepričan, da je on neverjeten in lahko ustvari življenje iz niča ter da zanj ni ovir. Tako da je tudi njegov moški ego malček prizemljilouser posted image

(odgovor članu Amour)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: prva zanositev
13.1.2016 13:28:23   
Amour
Ja, to je pa tipično za moške, ko prvič ne rata user posted image user posted image . Še nisem slišala, da ne bi moški, ki mu v prvo ni uspelo, reagiral kako drugače kot z začudenjem.

Po mojem je to povezano s tem, da ženske glede zanositve in nosečnosti prej stvari pretuhtamo, ker vseeno sama nosečnost bistveno bolj vpliva na nas kot na naše moške in se zavedamo, da je to 9 mesecev, ki so popolnoma drugačni od ostalega življenja, moški pa mislijo, da pridejo, ustrelijo in zmagajo, potem to bitje 9 mesecev raste, me smo kul in nam nič ne fali, potem pa pritisnemo na gum "eject", ven pade en vekavček in to je to ...

Včasih ni nič narobe, da jih malo prizemlji, potem vsaj začnejo malo bolj konkretno (vsaj nekateri) razmišljati o delovanju (predvsem ženskega) telesa in vplivih iz okolja user posted image . Mene je vsakič znova nasmejalo, ko sem od svojega strojnika dobila (meni povsem jasno) kakšno vprašanje iz biologije človeškega telesa user posted image

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: prva zanositev
13.1.2016 13:30:34   
Damuš

IZVIRNO SPOROČILO: Pelkaa

Lepo si povedala user posted image . Sm se prav nasmejala.

Ja pri nas je pa čist kontra. Sama sem zelo čustvena (reklama za Merci je zame že čist prehuda in sem totalno objokana user posted image ), moj pa je totalen matematik. Tako kot si rekla, 25% možnosti je, da uspe, zato ni za zganjat paniko. Tako da me, hvala bogu, on drži malce nazaj. Je bil pa tudi on prepričan, da je on neverjeten in lahko ustvari življenje iz niča ter da zanj ni ovir. Tako da je tudi njegov moški ego malček prizemljilouser posted image


Ja, moški si vse to okorg zanositve čist preveč poenostavljeno predstavljajo in je neuspeh za njih še hujši udarec.
Ko sta se moja prijatelja soočala s tem, da user posted image ni in ni, je bilo za njega tako hudo, da sploh ni prišel na obisk, ko sem rodila hčerko (celo leto).

Pri naju pa ne vem - sva oba vse - in čustvena in realna. na srečo vsak enkrat, tako, da drug drugega prizemljiv ko je potrebauser posted image


(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: prva zanositev
13.1.2016 13:36:01   
Pelkaa
Joooj moj je lotu pregledovat literaturo in spraševat res čist očitne stvari. In kako je treba sluz pregledovat in kako si bo treba nardit urnik user posted image in vse...čist ga je potegnlo notr.
Ja moj je tudi čist tehničen. Ko je bla ena kolegica par let nazaj noseča, je res znal čist strojniško razložit, da je valda nosečnici bolj toplo poleti, če ima pa dva motorja z notranjim izgorevanjem v sebi, ki se čist pregrevata user posted image

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: prva zanositev
13.1.2016 16:01:20   
N23OK
ja rekla je da ni nič kazati da je narobe tudi kri in vse je pregledala pa rekla da je ok in da če se še enkrat pojavi pa naj pridem in bo dala Dabostron :) Niti ne dobiti jo moram čez kakšne 10-14 dni tako da nevem mogoče pa je to zgoden pms :))

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: prva zanositev
13.1.2016 16:14:45   
Pelkaa
Aha, no pol recmo da je vse bp :). No pr meni so bli drgač znaki od ovulacije naprej :). Js sm pa še sredi M, tako da se ni še začela nova runda. No pol bi morali bit zdej vi najbl aktivni :P

(odgovor članu N23OK)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: prva zanositev
13.1.2016 18:40:14   
N23OK
ja tako je hehe :) zato upam da nebi M prišla ta mesec čeprav imam občutek da me bo spet razočarala in prišla joj moram začet razmišljat bolj pozitivno se prav nase jezim ker sem tako črnogleda:))

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: prva zanositev
13.1.2016 19:01:43   
Pelkaa
Nč, kvačkat bo treba začet ;)

(odgovor članu N23OK)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: prva zanositev
22.1.2016 21:42:18   
Pelkaa
Živjo dekleta!
A je kaj novega? Upam da je že kje kakšen nov plusek...

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: prva zanositev
23.1.2016 22:27:18   
N23OK
žal je ravno včeraj še prej kot ponavadi prišla moja M :( tako da ta mesec ne bomo videli pluska kako pa pri vas?

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: prva zanositev
23.1.2016 22:56:35   
Pelkaa
Ojoj škoda :S. No ja, glavo pokonci! Bo pa naslednjo rundo!!!
Tako je bilo pri meni prejšnji mesec. Še predenj sem pomislila, da bo počasi čas za M, me je za 2 dni prehitela. No ja, vsaj upanja zaman ne zbuja. Pri nas pa smo zdaj v tapravih dneh, tko da jih probamo čimbolje izkoristit, potem pa bomo začetek februarja videli kako in kaj...

(odgovor članu N23OK)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: prva zanositev
24.1.2016 20:42:33   
N23OK
zares me je spravila v slabo voljo samo kaj bomo upam da je drug mesec ne bo user posted image super le izkoristita upam da bo vsaj pri tebi plusek :))

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: prva zanositev
26.1.2016 16:27:36   
Pelkaa
Se bomo potrudli, sam nekako nimam dobrega občutka, že celo rundo sem nekako brezvoljna...No ja, bomo kmalu vidli...

(odgovor članu N23OK)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: prva zanositev
26.1.2016 20:26:03   
mimi_ka
Hej punce! Tudi sama se dnevno ubadam s podobnimi težavami kot ve. Opazovanje vseh mogočih znakov in simptomov, spraševanje ali je ta mesec končno le uspelo, poleg vsega pa še doma, brez službe, ki jo že leto in pol neuspešno iščem..res na robu obupa. S tem da imam enega sončka že doma in bo naslednji teden dopolnil tri leta, si pa močno želimo še enega, sploh ker nisem več rosno mlada in se mi čas počasi izteka user posted image Vse mogoče misli in vprašanja se mi podijo po glavi, kaj je narobe, zakaj ne uspe, sploh ker nama je v prvo dokaj hitro uspelo pridelat user posted image aprila sem naročena na pregled pri gin, vendar do takrat je še daleč, tedni in meseci pa tečejo mimo. No, malo sem vam mogla pojamrat, ker se nima dosti komu izpovedat. Moj dela po cele dneve in je šele ob 8h zvečer doma, tako da se skoraj ne vidimo med tednom. No ja, saj to je tudi eden od problemov, da nama ne rata verjetno, ker sva premalo pridna. Moj poje, se stušira, malo na kavč z malim in ponavadi pade v posteljo še preden ta mali zaspi. Tako da nama ostanejo samo vikendi. No vseeno še nisem obupala in močno upam, da se tudi nama nasmehne sreča. Bi bil že čas.
Vsem želim res iz srca, da čim prej zagledate user posted image user posted image bom navijala z vami user posted image

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: prva zanositev
26.1.2016 20:42:30   
Amour
Mimi_ka, ne obupaj, nama je tudi ratalo samo s seksom med vikendom (večinoma) in to celo tisti mesec, za katerega sem bila najbolj prepričana, da ne more user posted image
Pa tudi midva nisva več najbolj mlada in se nama biološka ura počasi izteka. No, vsaj meni user posted image

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: prva zanositev
27.1.2016 12:24:48   
mimi_ka
Amour to je pa res lepo slišat, da vama je kljub letom in "vikend" seksu uspelo user posted image koliko pa si stara, če ni skrivnost? mene tudi malo dajejo ta leta, letos bom 36 in mevkar malo panika grabi user posted image sem pa rekla,mda vseeno ne bom še obupala in bova vztrajala še kakšno leto, če pa ne bo uspeha, se bom pač sprijaznila s tem, da bo moj sinček edinček, nimam kaj. Saj po drugi strani sem hvaležna, da imava vsaj njega, ker enim niti to ni dano na žalost. Ti imaš že kakšnega sončka ali bo ta prvi? Kdaj ga pričakujete? Pa vso srečo ti želim do konca in potem obilo veselja in cartanja z majhno kepico. To je nekaj najlepšega kar se ti v življenju lahko zgodi user posted image

(odgovor članu Amour)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: prva zanositev
27.1.2016 14:03:50   
Amour
Jaz bom v kratkem 37, pričakujeva pa poleti, prvo dete :)
Enostavno sva se pozno odločila za otroka, v resnici pa bi najbrž še malo odlašala, če ne bi bila že toliko stara, kot sva. O otroku sva se aktivno pogovarjala že konec 2013, v akcijo pa stopila šele lani junija ... Sva rabila eno leto in pol, da sva se sploh zmigala :)
Rabila sva samo malo ginekološke pomoči v obl. Dabrostona, sicer pa je šlo. Tako da ne obupat! user posted image

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?