|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 15:19:29   
mateyka
kaj pa vem, a nimajo španci in arabci vsaj ene 4? Maria Juana Rodriguez Sanchez Fernandez De La Hoya in Saleh Tarik Abas bin Tariq ibn Khalid al-Fulan, in podobno. mogoče pa tudi mi počasi rabimo vse opisne dele naše dnk (priimke vsaj treh generacij in še kak "sin od" in "oče od" za začimbo..). sem fleksibilna glede tega. v starih časih si se pisal kovač, če si koval - so what? user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 15:50:23   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mogoče pa tudi mi počasi rabimo vse opisne dele naše dnk (priimke vsaj treh generacij in še kak "sin od" in "oče od" za začimbo..). sem fleksibilna glede tega.


Slovenska zakonodaja pa ni. user posted image

Največ 2 imeni in 2 priimka lahko imaš.


Da pa bi našim sončkom determinirali še ime, ki ga morajo dati potomcu - ja, kje pa ti živiš?!? user posted image
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 16:23:29   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Slovenska zakonodaja pa ni. user posted image

Največ 2 imeni in 2 priimka lahko imaš.


lemme give you a hint:
user posted image
user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 18:26:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kaj pa vem, a nimajo španci in arabci vsaj ene 4? Maria Juana Rodriguez Sanchez Fernandez De La Hoya in Saleh Tarik Abas bin Tariq ibn Khalid al-Fulan, in podobno. mogoče pa tudi mi počasi rabimo vse opisne dele naše dnk (priimke vsaj treh generacij in še kak "sin od" in "oče od" za začimbo..). sem fleksibilna glede tega. v starih časih si se pisal kovač, če si koval - so what? user posted image



Danes pa si kar "plemeniti" lahko daš k priimku....pa čeprav to nisi.....user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 18:40:55   
mateyka
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 18:52:44   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mogoče pa tudi mi počasi rabimo vse opisne dele naše dnk (priimke vsaj treh generacij in še kak "sin od" in "oče od" za začimbo..). sem fleksibilna glede tega.


Slovenska zakonodaja pa ni. user posted image

Največ 2 imeni in 2 priimka lahko imaš.


Da pa bi našim sončkom determinirali še ime, ki ga morajo dati potomcu - ja, kje pa ti živiš?!? user posted image
user posted image


Omejitev velja samo za pravni promet, izbrana imena in priimki pa v matični knjigi nimajo omejitve.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 18:54:04   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kaj pa vem, a nimajo španci in arabci vsaj ene 4? Maria Juana Rodriguez Sanchez Fernandez De La Hoya in Saleh Tarik Abas bin Tariq ibn Khalid al-Fulan, in podobno. mogoče pa tudi mi počasi rabimo vse opisne dele naše dnk (priimke vsaj treh generacij in še kak "sin od" in "oče od" za začimbo..). sem fleksibilna glede tega. v starih časih si se pisal kovač, če si koval - so what? user posted image



Danes pa si kar "plemeniti" lahko daš k priimku....pa čeprav to nisi.....user posted image


Ja sam res mo.

Kaj bi si dodale, če bi lahko izbirale?


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 19:31:41   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Kaj bi si dodale, če bi lahko izbirale?



Rockefeller user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 19:51:17   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Kaj bi si dodale, če bi lahko izbirale?


"če bi lahko"? pa saj lahko izbirajo, kdo jim prepoveduje?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 20:08:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Omejitev velja samo za pravni promet, izbrana imena in priimki pa v matični knjigi nimajo omejitve.



Kaj ti pomaga v matični knjigi.....na osebni in v pašošu je važno, da se vidi.....

Pa imajo določene omijitve tudi v matični knjigi.....ne more ti biti ime številka ali števnik recimo.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 19.1.2016 20:10:01 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 20:41:59   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Omejitev velja samo za pravni promet, izbrana imena in priimki pa v matični knjigi nimajo omejitve.



Kaj ti pomaga v matični knjigi.....na osebni in v pašošu je važno, da se vidi.....

Pa imajo določene omijitve tudi v matični knjigi.....ne more ti biti ime številka ali števnik recimo.......



Glede števila imen ni omejitev.

Mora biti pa beseda, ne znak, ne sme biti žaljiva, in otrok lahko od devetega leta tudi sam da privolitev v spremembo, npr.

Je pa zanimivo, da veljavni zakon predvideva, da po ločitvi zakonca obdržita isti priimek in se ta spremeni le na izrecno željo oz. vlogo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 20:44:00   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Kaj bi si dodale, če bi lahko izbirale?


"če bi lahko"? pa saj lahko izbirajo, kdo jim prepoveduje?


Aja, prav imaš, nihče nas ne omejuje

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 20:46:51   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Kaj bi si dodale, če bi lahko izbirale?


"če bi lahko"? pa saj lahko izbirajo, kdo jim prepoveduje?


Aja, prav imaš, nihče nas ne omejuje


omejuje te samo kar nisi sposobna izgovorit user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
20.1.2016 13:22:07   
ronja
Pa imajo določene omijitve tudi v matični knjigi.....ne more ti biti ime številka ali števnik recimo...

Ma, daj, pa glih to sem mela ogledano! 42 recimo:D.

omejuje te samo kar nisi sposobna izgovorit

V bistvu imaš lahko tudi ime, ki ga ne znaš izgovorit - pač ga izgovarjaš drugače in popraljaš vse ostale (imela sošolko, ki so ji dali starši tako ime in ga izgovarjali drugače kot je to v navadi).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
20.1.2016 18:48:28   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
V bistvu imaš lahko tudi ime, ki ga ne znaš izgovorit


seveda. omejen pa vseeno si. user posted image

pač ga izgovarjaš drugače in popraljaš vse ostale


seveda. lahko ti je ime Jagoda, pa vse popravljaš, da ti je ime Đagoda user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
20.1.2016 22:10:55   
liliana
Mi smo imeli v srednji šoli eno profesorico iz gorenjske, ki je pol prekmurskih priimkov narobe izgovorila oz. naglasila.....

Moram pa reči, da imam tudi jaz težave pri imenu hčerine prijateljice, ki ima tako francosko ime, jaz ga pa lepo po prekmursko naglasim.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
20.1.2016 23:45:04   
RIJA*
user posted image jaz sem se sprijaznila, da kakor pridem čez murski most, moj priimek naglašujejo napačno....nekaj časa sem jih popravljala, potem pa se mi enostavno ni več dalo....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
26.1.2016 21:22:20   
Tippi
1. Ce bi se locila,zagotovo ne bi obdrzala priimka ex moza.
2. Ce bi ga iz nevemkaksnega razloga zadrzala,zagotovo se moj otrok z novim partnerjem ne bi pisal kot jaz,oz.moj bivsi.
3.ce bi se mi to zdelo normalno,da bi se moj otrok z novim partnerjem,pisal po mojem bivsem,se mojemu zdajsnjemu sname
4. Zagotovo ne bi od bivsega pricakovala,da vzame na stike otroka,ki ni njegov.
5.za druzenje sorojencev je dovolj casa drugje,ne glih pri bivsem.
6.vsak otrok ve kdo je njegov oce in mama,in res ni potrebe da se kle filozofira kaj in kako,kdo in zakaj bo kdo od otrok uzaljen. Otroc to cist drugac vidijo.njim je vse jasno kot beli dan.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
26.1.2016 21:33:19   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Otroc to cist drugac vidijo.njim je vse jasno kot beli dan.


hb.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
31.1.2016 0:54:16   
artista7
Moje mnenje je tako: naredi, kakor ti je ljubo, kakorkoli se boš na koncu odločila sama - tako vedno to gre.
Če bi bila sama v taki situaciji, najverjetneje otroku novega partnerja ne bi dala priimka bivšega oziroma svojega, ki bi ga imela od prej. Nisva poročena in najina dveletna deklica se piše po njemu, tudi potovali smo že skupaj v tujino in načeloma nismo imeli problemov (slišim pa, da lahko do tega pride). Včasih so se mi zdela fina dvojna imena, sedaj, ko sem sama na tem, mi je odveč. Če bi imela še enega otročka, bi sicer morda bila bolj odločna pri izbiri imena. Kakor opažam, se večkrat izkaže, da dajo starši po dve imeni otroku, uporabljajo pa potem eden to, drugi ono in je nekako tisto drugo ime "odveč". Kakorkoli - sem pristaš mnenja "kakor komu drago", meni osebno pa je kopičenje imen in priimkov odveč. Razen morda ob poroki.

Glede stikov otrok pa naslednje, če imate res tako razpucane stvari, kakor navajaš, potem ne vidim problema, lahko pa se bo to še pokazalo. Jaz silila in pretiravala s tem ne bi. Kakor pravijo, otrokom je vse jasno. Saj vsak ve, kdo je ata in kdo mamin novi partner. Če se otroci poštekajo in stvari v družini štimajo, lahko vse teče. Mislim, da je to kakor pri hrani in še čem - bolj kot forsiraš, slabše je. ČE je preveč, ni dobro, če je srednja mera, je za vse prav.

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
31.1.2016 10:09:49   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: artista7
Kakor opažam, se večkrat izkaže, da dajo starši po dve imeni otroku, uporabljajo pa potem eden to, drugi ono in je nekako tisto drugo ime "odveč".


Slovenci imajo eno idejo, da moraš uporabljat VSA imena, če imaš več kot enega, in če jih ne, so kar "odveč". Naj razsvetlim določene slovence, da dodatna imena niso tam, da se uporabljajo vsa naenkrat. Tam so zaradi različnih razlogov, recimo da potrdijo določeno rodovno linijo. Moj mož ima tri imena in za dva sigurno vem, da sta po očetu in dedku. Tako da nehite že s temi idejami o odvečnosti in o tem, da je "treba" vsa imena uporabljat naenkrat - NI TREBA. Ostali svet jih ne in ni nič narobe. Geeez, koje ideje mate z odvečnostjo....

p.s. Ta pojav je čisto regionalno in tradicijsko pogojen, ni neka dogma; torej ni "treba" vseh imen naenkrat uporabljat, kot ni "treba" imet eno ime ali pa tri...

< Sporočilo je popravil mateyka -- 31.1.2016 10:13:11 >

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
31.1.2016 11:22:43   
liliana
V Sloveniji je tako, da tista imena, katera si si izbral za pravni promet, moraš tudi uporabljati.....

Torej, lahko ti je ime Winter Summer Katarina Marija Vzorec Nevzorec Plemeniti Novak.....ali imena in priimki odražajo rodbinsko navezanost, ali so plod domišljije staršev, ali numerološke analize niti ni tako pomembno......v pravnem prometu se v Sloveniji ne moreš imenovati Winter Summer Katarina Marija Vzorec Nevzorec Plemeniti Novak......izbrati moraš (oz. starši izberejo) za pravni promet torej največ dve imeni in dva priimka.......in če imaš v osebni zapisano, da si Winter Summer Vzorec Novak, moraš uporabljati vsa ta imena.....si v šoli zaveden pod imenom Winter Summer Vzorec Novak, v službi te bodo vodili pod imenom Winter Summer Vzorec Novak, ker bo pač tvoje spričevalo pod tem imenom.....v pravnem prometu torej ne moreš biti takrat zgolj Winter Novak.....seveda pa te starši in prijatelji ljubkovalno lahko kličejo zgolj Zima.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
31.1.2016 12:29:26   
mateyka
govorim o slovenski filozofiji, da je več kot eno ime "odveč", če jih striktno ne izgovarjamo v vsakdanjiku...... po tej logiki, je bolje da zapišemo kar vzdevke, ker potem vsaj vse klapa (s pravnim prometom?)..... user posted image


pravnei promet pa to - verjetno so izjeme za tujce, ki postanejo dvojni državljani recimo? vem da so izjeme na Švedskem, če je človek tako imenovan že od rojstva. ne vem pa kako je s tem v Slo...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
31.1.2016 13:37:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

govorim o slovenski filozofiji, da je več kot eno ime "odveč", če jih striktno ne izgovarjamo v vsakdanjiku...... po tej logiki, je bolje da zapišemo kar vzdevke, ker potem vsaj vse klapa (s pravnim prometom?)..... user posted image



Jaz sem ti pa le razložila zakaj do te "slovenske filozofije" verjetno prihaja......

pravnei promet pa to - verjetno so izjeme za tujce, ki postanejo dvojni državljani recimo? vem da so izjeme na Švedskem, če je človek tako imenovan že od rojstva. ne vem pa kako je s tem v Slo...


S temi izjemami nisem seznanjena podrobno.....samo verjetno si tudi tujec, ki postane dvojni državljan za pravni promet mora izbrati največ dve imeni in dva priimka.....pri otrocih vem, da je tako, ker je kolegicin mož iz Nizozemske in je priimek Van Der Itd.....in otrokom so lahko dali samo eno ime (in tudi mamin priimek ni bil mogoč), ker je očetov priimek bil sestaljen iz treh besed (to je bila izjema)....in po tem sklepam, da ime in priimek skupaj ne smeta imeti več kot 4 besede tudi pri "dvojnih državljanih"......





(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
31.1.2016 16:46:34   
Stanislava_
V pravnem prometu največ štiri, v matični knjigi neomejeno.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?