|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Štajerski terorist
6.4.2016 11:13:34   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nejcko, ker ti gledaš zgolj iz socialnega in kulturnega vidika, ne vidiš to, kar vidim tudi jaz.... neprilagojenost določenih posameznikov je pač kolateralna škoda zato, da se je število upokojencev v zadnjih 30 letih podvojilo, koliko bo upokojencev čez 50 let in kdo bo delal za njih pa se rešuje sedaj, predvsem z otroci migrantov....zato še nekaj časa rezultati ne bodo vidni...

Delovno aktivna populacija s povprečno starostjo 55 let pač ne bo mogla več roditi, kljub mladostnemu in športnemu videzu....



Ne, ne gledam samo s socialnega in kulturnega vidika, ampak predvsem oz. tudi ekonomskega.

Če sprejmeš v državo 10.000 ljudi v želji, da bodo delali zate, jih moraš na nek način pripraviti na vstop na trg delovne sile. Ta čas so državi dejansko breme, kot vidimo v zgornjem članku, tako breme lahko traja kar 10 let, to pa je povprečen oz. minimalen čas šolanja tudi enega Evropejca. S to razliko, da Za Evropejca bolj ali manj skrbijo starši, ki so zaposleni, ali pa država. Kakorkoli, še vedno je odstotek tistih, ki jih živi država pri Evropejcih manjši in torej predstavljajo manjši strošek za državo, kot migranti, ki pa jih more ta čas družba v popolnosti živeti (stanovanje, hrana, obleka, in vsi, ampak popolnoma vsi življenjski stroški.

Suma sumarum so ob taki masi, ki je prišla, tile migranti ne samo socialna in kulturna bomba, ampak predvsem tudi ekonomska.

Samo poglej, koliko približno stane en migrant na dan. Izračuni kažejo, da pride oskrba enega migranta 16. 000 letno. Toliko np. ne zasluži moj mož, pa nas pet živi od tega, tukaj pa eden.
Po drugi starni pa se je država že tretjič v tem letu (v treh mesecih!!!) kratkoročno zadolžila za cca milijon, torej za tri milijone vse skupaj. Ta denaqr bo komaj zadostoval za oskrbo 188 migrantov, imamo jih pa že zdaj okoli 500 in še enkrat (ali boh ve kolikokrat) več jih mislimo sprejeti.
Kdo bo vse to plačal, mi povej?

Poleg tega je treba nekako pomagati preživeti še 110 000 našim brezsposelnim. In upokojencem.

Aja, še to - moje mnenje je, da je tale generacija starejših zadnja tako stara generacija. Že mi njihove starosti verjetno ne bomo dočakali. Vsaj polovica nas, torej je že s tega vidika se zgovarjati na ogromno množico upokojencev v prihodnosti čisto odveč.


Je pa res, če sesuješ socialo, če poskrbiš, da folk sploh ne bo dočakal penzije oz. bo odšel iz službe naravnost v pokoj v dobesednem smislu, potem je tukaj z ekonomskega vidika en velik plus. Da še zaradi konkurence med ljudmi in rivalstva za službe oz. preživetje sprožiš dumpig plač, si pa sploh na konju.

Če je torej namen človeštva, da fajn živi le peščica najmočnejših in najsposobnejših, potem gremo v pravo smer. V obratnem smislu gremo pa v propad.



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Štajerski terorist
6.4.2016 11:42:34   
nejcko
In še to, zame so vse stvari na svetu povezane, neločljivo povezane in so ena drugi dejansko nadgradnja. Tako so tudi kultura, sociala in ekonomija nujno povezane med sabo, se dopolnjujejo in nadrajujejo.

Za primer vzemimo stereotipno razliko med severom in jugom. Razviti in ekonomsko-gospodarsko razviti sever in nerazviti, ekonomsko-gospodarsko šibki jug.

Vsi poudarjamo, da uspeh severa temelji predvsem na protestantski etiki, protestantizem (protestantstvo) pa je v bistvu kulturni pojav, ki je torej vplival tudi na ekonomijo in na gospodarstvo. etika pa je temeljna osnova delovanja vsake družbe, torej izrazito družbeni pojav. Torej so ti pojmi tesno povezani. Enega brez drugega ne sme in ne more biti za nek vsesplošen uspeh. Vsesplošen v smislu relativno dobro za vse.

Zdaj smo v ta naš družbeno-kulturno-ekonomski lonec povabili ljudi in od njih seveda pričakujemo, da bodo delali in delovali tako, kot mi. To enostavno ne gre, ker oni izhajajo iz povsem drugačnega družbeno-kulturno-ekonomskega lonca.
Vsekakor del teh ljudi lahko pomeni dobrodošlo aromo v našem loncu, vendar temelj mora ostati naš. Čim več tuje začimbe bomo silili in dodajali, bolj se bo zgubljal prvotni okus našega lonca.

Seveda je pa vse odvisno od kuharja, a ne ... on bo tisti, ki bo jed skuhal in jo postregel naročnikom jedi. Za te pa ne vemo, kaj točno so naročili.

Da sem spet po dolgem času malo slikovita user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Štajerski terorist
6.4.2016 18:55:05   
ronja
Niti ni RR tako napačen naslov.......kadar koli sem v preteklosti odprla kako debato o tem ni bilo ravno odziva...

Lili, problem je, da dostikrat nimamo ideje, kako bi stvar rešili. Meni marsikaj ni všeč,kako je urejeno v svetu, pa enostavno ne znam tega preprečit oz. pomagat. Delam tisto, kar vem, da je dobro in lahko naredim. Marsičesa ne vem, marsičesa ne morem naredit. In potem nimam kaj pametovat o teh vprašanjih, ker enostavno nimam odgovorov.

Itak da ne....noseča baba in baba z otrokom nima kaj razmišljati o čem drugem, kot o deci, šporhetu in stanovanju...

user posted image user posted image Evo, zato te imam tako rada! s takimi izjavami mi vedno polepašaš dan in me nasmeješ!user posted image .

moramo vedeti, da so migranti prišli reševat socialni sistem Evrope za naše otroke

Pa saj bi imela več otrok, če bi imela ves čas službo, recimouser posted image ... Vem, naš socialni sistem je še precej radodaren, vendar nekateri res ne bi radi živeli od pomoči, ampak od dela, tako da hodimo po varni strani;). Se strinjam s tabo glede zaposlitev in je res hecno, da nekoga ne morejo in ne morejo odpustit, ne glede na to, kako dela...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Štajerski terorist
6.4.2016 20:08:47   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Če sprejmeš v državo 10.000 ljudi v želji, da bodo delali zate, jih moraš na nek način pripraviti na vstop na trg delovne sile. Ta čas so državi dejansko breme, kot vidimo v zgornjem članku, tako breme lahko traja kar 10 let, to pa je povprečen oz. minimalen čas šolanja tudi enega Evropejca. S to razliko, da Za Evropejca bolj ali manj skrbijo starši, ki so zaposleni, ali pa država. Kakorkoli, še vedno je odstotek tistih, ki jih živi država pri Evropejcih manjši in torej predstavljajo manjši strošek za državo, kot migranti, ki pa jih more ta čas družba v popolnosti živeti (stanovanje, hrana, obleka, in vsi, ampak popolnoma vsi življenjski stroški.


Ena poenostavljena primerjava.....sladoledarji....kdo jih je pripravljal za vstop na trg delovne sile.....? Prišli so, odprli slaščičarno, poleti s sladoledom, pozimi pa delajo pomfri ali pa pečejo kruh, ali pa tortice strežejo.....

Nekateri migranti imajo namreč tudi denar.....nekaj 1000 EUR.....s tem lahko že kar začnejo nek biznis.....

Samo poglej, koliko približno stane en migrant na dan. Izračuni kažejo, da pride oskrba enega migranta 16. 000 letno. Toliko np. ne zasluži moj mož, pa nas pet živi od tega, tukaj pa eden. Po drugi starni pa se je država že tretjič v tem letu (v treh mesecih!!!) kratkoročno zadolžila za cca milijon, torej za tri milijone vse skupaj. Ta denaqr bo komaj zadostoval za oskrbo 188 migrantov, imamo jih pa že zdaj okoli 500 in še enkrat (ali boh ve kolikokrat) več jih mislimo sprejeti. Kdo bo vse to plačal, mi povej?


Delovna mesta vedno izhajajo iz mase ljudi.....oz, ni najprej službe in potem človek, ampak je obratno, najprej morajo biti ljudje, da je služba......

Nemčiji se je baje že BDP povečal zaradi migrantov.....več dela za policiste, vojake, učitelje, prevajalce, trgovine in restavracije več prodajo, čistilnice in pralnice imajo več dela.......pri nas je proizvajalec kontejnerjev zaposlil kar precej ljudi, ker je uvedel tretjo izmeno....za našo regijo bomba......

Kot praviš, stvari so pač povezane, in imajo na eni strani slabosti, na drugi pa prednosti......danes vidimo zgolj slabosti, prednosti pa ne vidimo.....

Aja, še to - moje mnenje je, da je tale generacija starejših zadnja tako stara generacija. Že mi njihove starosti verjetno ne bomo dočakali. Vsaj polovica nas, torej je že s tega vidika se zgovarjati na ogromno množico upokojencev v prihodnosti čisto odveč.


A res.....? Da ne bomo.....? A bo vojna.....? Žensnke, ki se v 50 letih v minike oblačimo, da konkuriramo svojim hčeram, tečemo, kolesarimo, zdravo živimo.....me naj bi umrle že pri 60....?user posted image

Je pa res, če sesuješ socialo, če poskrbiš, da folk sploh ne bo dočakal penzije oz. bo odšel iz službe naravnost v pokoj v dobesednem smislu, potem je tukaj z ekonomskega vidika en velik plus. Da še zaradi konkurence med ljudmi in rivalstva za službe oz. preživetje sprožiš dumpig plač, si pa sploh na konju.


Migranti so ravno zato tu, da se sociala ne sesuje......da bo tudi tvoje dete lahko uživalo socialo, tako kot jo ti sedaj......

Zdaj smo v ta naš družbeno-kulturno-ekonomski lonec povabili ljudi in od njih seveda pričakujemo, da bodo delali in delovali tako, kot mi. To enostavno ne gre, ker oni izhajajo iz povsem drugačnega družbeno-kulturno-ekonomskega lonca. Vsekakor del teh ljudi lahko pomeni dobrodošlo aromo v našem loncu, vendar temelj mora ostati naš. Čim več tuje začimbe bomo silili in dodajali, bolj se bo zgubljal prvotni okus našega lonca.


Kaj veš....mogoče pa oni niso tako razvajeni kot mi, ki čakamo na državne službe, ali pa da nam delo pade samo v naročje, ki se ne prostituiramo za delo in raje uživamo sadove socialnega sistema za katerega so se borili naši predniki......

Mogoče pa ne rabijo šolanja do 30. leta, potem 5 let psiholoških priprav na delo, da se potem pri 35 letih začne delati.....kot je zadnja leta kulturna in družbena klima pri nas.......

Drugače pa mi je to leporečenje "drugačno kulturno in družbeno okolje" eno navadno sprenevedanje.....pi.čk.o ma.te.ri.no....naj se pove naravnost, da nas moti, da so muslimani......



< Sporočilo je popravil liliana -- 6.4.2016 20:10:30 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Štajerski terorist
6.4.2016 20:13:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

user posted image user posted image Evo, zato te imam tako rada! s takimi izjavami mi vedno polepašaš dan in me nasmeješ!user posted image .



Baje sem Janši podobna.......samo jaz sem poleg tega, da sem pametna, še lepa.....user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Štajerski terorist
6.4.2016 20:55:49   
nejcko
Živeli pa videli, prav, liliana user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Štajerski terorist
7.4.2016 23:48:40   
nejcko
Je to slika tvoje bleščeče prihodnosti, liliana?

http://kurier.at/chronik/oesterreich/rund-1-190-erwachsene-in-der-stadt-salzburg-obdach-oder-wohnungslos/191.466.077

Zajema namreč vse:
- fleksibilen trg dela
- socialo, ki jo pomagajo reševati migranti
- pa kakšen upokojenec se tudi najde vmes


- ups, pa na čudovito Avstrijo, kjer vse štima, sem pozabila.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 7.4.2016 23:50:25 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Štajerski terorist
8.4.2016 9:47:19   
ronja
Baje sem Janši podobna...

On me s takimi izjavami ne nasmeje, ker jih za razliko od tebe misli resno...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Štajerski terorist
8.4.2016 16:45:35   
gsatalema
Joj kako se vama da user posted image


user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Štajerski terorist
8.4.2016 19:05:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Je to slika tvoje bleščeče prihodnosti, liliana?

http://kurier.at/chronik/oesterreich/rund-1-190-erwachsene-in-der-stadt-salzburg-obdach-oder-wohnungslos/191.466.077

Zajema namreč vse:
- fleksibilen trg dela
- socialo, ki jo pomagajo reševati migranti
- pa kakšen upokojenec se tudi najde vmes


- ups, pa na čudovito Avstrijo, kjer vse štima, sem pozabila.


To je slika sedanjosti in ne "moje bleščeče prihodnosti"......avstrijski močan socialni sistem se namreč prav tako počasi sesuva.....

Drugače pa odgovor na tvoj ups......v Avstriji marsikaj bolj štima kot pri nas (itak pa naš sistem ti vedno bolj šimfaš in se pritožuješ čez njega kot pa jazuser posted image ).....predvsem na gospodarskem področju.....ko omenjam Avstrijo, jo omenjam zato, ker se radi z njo primerjamo.....po otroških dodatkih in plačah......pri povračilu stoškov za malico in odmoru za malico ter potnih stroških ter fleksibilnem trgu delovne sile pa se primerjava ustavi.......fleksibilen trg delovne sile je še vseeno boljši za gospodarstvo, za države, kot pa visoke odpravnine, stečaji in ohranitev službe za nedoločen čas.....


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Štajerski terorist
8.4.2016 19:07:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

Joj kako se vama da user posted image


user posted image


Komot greš spat, na kokice ali na kavo, ali pa cestnino preračunavat.....saj te nihče ne sili, da s svojim konstruktivnim prispevkom sodeluješ pri debati......


< Sporočilo je popravil liliana -- 8.4.2016 19:08:25 >

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Štajerski terorist
8.4.2016 19:11:59   
gsatalema

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

Joj kako se vama da user posted image


user posted image


Komot greš spat, na kokice ali na kavo, ali pa cestnino preračunavat.....saj te nihče ne sili, da s svojim konstruktivnim prispevkom sodeluješ pri debati......



Cestnine še vedno nisem preračunala user posted image

Sem pa čitala vajino debato (ne vsega), ampak moram dodati da imata obe v bistvu prav. Samo vsaka po svoje interpretira svoje stališče.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Štajerski terorist
11.4.2016 0:32:22   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Je to slika tvoje bleščeče prihodnosti, liliana?

http://kurier.at/chronik/oesterreich/rund-1-190-erwachsene-in-der-stadt-salzburg-obdach-oder-wohnungslos/191.466.077

Zajema namreč vse:
- fleksibilen trg dela
- socialo, ki jo pomagajo reševati migranti
- pa kakšen upokojenec se tudi najde vmes


- ups, pa na čudovito Avstrijo, kjer vse štima, sem pozabila.


To je slika sedanjosti in ne "moje bleščeče prihodnosti"......avstrijski močan socialni sistem se namreč prav tako počasi sesuva.....

Drugače pa odgovor na tvoj ups......v Avstriji marsikaj bolj štima kot pri nas (itak pa naš sistem ti vedno bolj šimfaš in se pritožuješ čez njega kot pa jazuser posted image ).....predvsem na gospodarskem področju.....ko omenjam Avstrijo, jo omenjam zato, ker se radi z njo primerjamo.....po otroških dodatkih in plačah......pri povračilu stoškov za malico in odmoru za malico ter potnih stroških ter fleksibilnem trgu delovne sile pa se primerjava ustavi.......fleksibilen trg delovne sile je še vseeno boljši za gospodarstvo, za države, kot pa visoke odpravnine, stečaji in ohranitev službe za nedoločen čas.....




Liliana, jaz ne rečem, da v Aut niso stvari mnogo bolje poštimane kot pri nas, tudi kar se trga dela tiče in teh stvari. Mi smo itak banana republika, kar se tega tiče.
Tudi pri nas bi ljudje pristali na t. i. fleksibilnost, če bi vedeli, da lahko dobijo drugo službo. Ker pa te "varnosti" ni, se pač ljudje oklepajo starega sistema.

Drugo pod drugo, v Aut in Nem in na Švedskem je očitno prav socialni sistem tisti, ki vabi vse te ljudi. Vsi tisti, ki so želeli delati, so si že pred tem migracijskim valom po legalni poti uredili zadeve in šli s trebuhom za kruhom. In proti takim migracijam nimam jaz nič. Vedno so bile in vedno bodo.
Kot sem že prej napisala, večina teh ljudi sili na sever ne za boljšim življenjem, ampak za dobrim življenjem. Oni gredo tja študirat, oni gredo po hišo, bmw. Misliš, da bodo rintali za 800 evrov plače, s katero si ne bodo mogli (več) kupiti novega i-phona. Kajti marsikateri Nemec ali Šved si ga ne more s tamkajšnjo minimalno ali nizko plačo. Enako kot je to pri nas.

Nadalje, zakaj je Aut rekla stop tem množičnim migracijam? Pa Nemčija, Švedska?
Ker enostavno ne moreš take mase ljudi naenkrat ne integrirati ne zaposliti.
Tudi ekonomisti so priznali svojo zmoto.

Da se zaradi migrantov povečuje potreba po policistih, učiteljih soc. delavcih. Se, ja, ampak to je vse javni sektor - točno ta, proti kateremu imaš prav ti največkrat veliko za povedati. Delavci, ki so državni in davkoplačevalski strošek, zajedalci, ki nimajo dodane vrednosti.

Dvig bdp. Kaj to je, resno me zanima. Ker navadni ljudje ga nikjer po svetu ravno ne občutimo (govorim o povprečnemu državljanu).

Zakaj toliko Avstrijcev, Nemcev, Švicarjev kupuje nepremičnine pri nas, na Hrvaškem, na španski obali? Zaradi tega, ker z neko povprečno penzijo v Nemčiji životariš, nekje na jugu, v eni malo bolj levi državi pa živiš.

Nadalje - vsi trendi razvoja gredo v smer, da človeško delo nadomešča delo strojev. Celo trgovke v trgovinah nadomeščajo tik-tak blagajne. Torej je potreba po človeški delovni sili zmanjšuje, ne povečuje.

Edina rešitev je selitev fabrik nazaj z vzhoda, ker tam ljudje pač nočejo več delati za pest riža. Saj niso neumni. Bdp držav raste, folk pa umira na obroke. Niso neumni. In tako pač ne bo šlo več. Se že ustavljajo zadeve.

Ko je kozarec poln, se voda, ki jo točiš vanj, samo še razliva. In sistem, ki ga živimo, je poln, prepoln. Ne gre več. Ne po stari logiki. Nekaj bo pač treba korenito spremeniti v celotnem sistemu, ne bo šlo drugače. Z migracijami ali brez ... če ne gre, pač ne gre.

Tako kot s(m)o se morali številni spopasti z realnostjo, se boste morali tudi vi, ki mislite in še kar trajbate zadeve po nekem prav tako preživetem gospodarsko-ekonomskem vzorcu. Prav ta nas je pahnil v situacijo, v kateri smo. Mi in migranti.

Aja, saj res, za prihodnost gre, si rekla. He he, takih junakov pa danes več ni med nami, da se bomo žrtvovali za prihodnost. Danes vsak živi samo za zdaj. Še kapitani zapuščajo potapljajoče barke, česar zgodovina ne pozna.

Za ideale prihodnosti danes umirajo drugi ljudje. Tudi za prihodnost tvojih in mojih potomcev. Ne vem pa, če je ta prihodnost zelo socialna user posted image



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Štajerski terorist
11.4.2016 0:49:40   
nejcko
To pa je rezultat, ko se novodobni ekonomisti, ki imajo pred seboj samo dvig bdp-ja in mošnjičke v lastnih žepih, zakalkulirajo.

http://www.krone.at/Wien/2270_junge_Asylwerber_wurden_in_Wien_straffaellig-Anstieg_von_72_Prozent-Story-504664

ampak seveda, njih to nič kaj dosti ne prizadane. Navadne državljane pa zelo. Ampak tega očitno nikogar ne zanima. To je danes, zdaj. Cekini so nekje .... na koncu tunela user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Štajerski terorist
11.4.2016 6:37:27   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Liliana, jaz ne rečem, da v Aut niso stvari mnogo bolje poštimane kot pri nas, tudi kar se trga dela tiče in teh stvari. Mi smo itak banana republika, kar se tega tiče.
Tudi pri nas bi ljudje pristali na t. i. fleksibilnost, če bi vedeli, da lahko dobijo drugo službo. Ker pa te "varnosti" ni, se pač ljudje oklepajo starega sistema.



Radi bi spremembe, ob predpostavki, da se spremenilo ne bi nič.....to ne gre.......

Drugo pod drugo, v Aut in Nem in na Švedskem je očitno prav socialni sistem tisti, ki vabi vse te ljudi. Vsi tisti, ki so želeli delati, so si že pred tem migracijskim valom po legalni poti uredili zadeve in šli s trebuhom za kruhom. In proti takim migracijam nimam jaz nič. Vedno so bile in vedno bodo.


Prej bi rekla, da delovna mesta in plača in plača......večina teh migrantov vseeno ni šla tja "izkoriščat" socialnega sistema.....ker socialni sistem v Sloveniji je tudi zelo radodaren......

Kot sem že prej napisala, večina teh ljudi sili na sever ne za boljšim življenjem, ampak za dobrim življenjem. Oni gredo tja študirat, oni gredo po hišo, bmw. Misliš, da bodo rintali za 800 evrov plače, s katero si ne bodo mogli (več) kupiti novega i-phona. Kajti marsikateri Nemec ali Šved si ga ne more s tamkajšnjo minimalno ali nizko plačo. Enako kot je to pri nas.


Ne vem kaj bodo......nisem jasnovidna (kot ti recimo).....

Če pa sem malo cinična in primerjam s Slovenijo in slovenskim socialnim sistemom, kjer si vsak, na socialni pomoči lahko kupi i-phone, si bodo tudi oni......ker praviš, da je tam socialni sistem močnejši in boljši in kot pri nas, da ravno socialni sistem privablja tujce.......

Nemec ali Šved, ki realno zaslužita več kot Slovenec se tudi ne zakreditirata za 20 ali 30 let za novo bajto......user posted image

Nadalje, zakaj je Aut rekla stop tem množičnim migracijam? Pa Nemčija, Švedska? Ker enostavno ne moreš take mase ljudi naenkrat ne integrirati ne zaposliti. Tudi ekonomisti so priznali svojo zmoto.


Zato, ker jih bodo sedaj uravnavano spuščali naprej.......masovni tok je bil sprožen......"dobili" so toliko migrantov, kolikor so v prvi rundi želeli, sedaj jih bodo pa uravnavano spuščali......

Če malo spremljaš medijsko kamapanjo migrantov, si lahko videla, kako so v lanskem letu bili mediji zelo naklonjeni migrantom oz. beguncem....nihče ni pisal negativno o njih......tudi nevladne organizacije, skrajno levičarske stranke so bile zelo naklonjene njim....po novem letu, po kolnskih napadih, se je pa slika čudežno obrnila.....kar naenkrat so nam mediji začeli servirati samo negativne stvari o beguncih oz. migrantih......objektivnost? Figo....utišati je bilo treba vse nevladnike in levičarje (ki so bili prej izredno močni pri branjenju migrantov), ker je bilo potrebno migrantski val zaustaviti......

Da se zaradi migrantov povečuje potreba po policistih, učiteljih soc. delavcih. Se, ja, ampak to je vse javni sektor - točno ta, proti kateremu imaš prav ti največkrat veliko za povedati. Delavci, ki so državni in davkoplačevalski strošek, zajedalci, ki nimajo dodane vrednosti.


Poleg javnega sektorja sem jaz predhodno navedla tudi gospodarski sektor......kako se na račun migrantov dodatno zaposluje v gospodarstvu......zato bom ta del "tvojega podtikanja in provokacije" spregledala......

Dvig bdp. Kaj to je, resno me zanima. Ker navadni ljudje ga nikjer po svetu ravno ne občutimo (govorim o povprečnemu državljanu).


Če ne občutiš rasti, torej tudi padca ne občutiš.......user posted image

Drugače pa, BDP je to, kar neka država ustvari in da na trg.......torej, nekdo nekaj ustvari, nekdo drug potroši in obratno, ko nekdo troši, nekdo drugi zasluži......

Zakaj toliko Avstrijcev, Nemcev, Švicarjev kupuje nepremičnine pri nas, na Hrvaškem, na španski obali? Zaradi tega, ker z neko povprečno penzijo v Nemčiji životariš, nekje na jugu, v eni malo bolj levi državi pa živiš.


Mogoče je razlog tudi ta, ker nimajo morja......

Nadalje - vsi trendi razvoja gredo v smer, da človeško delo nadomešča delo strojev. Celo trgovke v trgovinah nadomeščajo tik-tak blagajne. Torej je potreba po človeški delovni sili zmanjšuje, ne povečuje.


Robot ti vseeno še ne more odštopati wcja, vstaviti okna, prebeliti stanovanja.........

Ko je kozarec poln, se voda, ki jo točiš vanj, samo še razliva. In sistem, ki ga živimo, je poln, prepoln. Ne gre več. Ne po stari logiki. Nekaj bo pač treba korenito spremeniti v celotnem sistemu, ne bo šlo drugače. Z migracijami ali brez ... če ne gre, pač ne gre.


V bistvu se spreminja.....samo tebi ni všeč......

Tako kot s(m)o se morali številni spopasti z realnostjo, se boste morali tudi vi, ki mislite in še kar trajbate zadeve po nekem prav tako preživetem gospodarsko-ekonomskem vzorcu. Prav ta nas je pahnil v situacijo, v kateri smo. Mi in migranti.


Daj ne jamraj in stokaj.....isto kot ti, sem lahko jaz tako cinična in ti povem, da v nedogled ne gre, da bi v pol familijah le eden delal, ostalih 4 ali 5 pa bi bilo na "socialnem sistemu".......

Aja, saj res, za prihodnost gre, si rekla. He he, takih junakov pa danes več ni med nami, da se bomo žrtvovali za prihodnost. Danes vsak živi samo za zdaj. Še kapitani zapuščajo potapljajoče barke, česar zgodovina ne pozna.


In ker jih ni, smo jih morali uvoziti.......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Štajerski terorist
13.4.2016 8:15:57   
mateyka
Liliana, švedski model/eksperiment zelo jasno kaže, da otroci migrantov ne bodo rešili švedske ekonomije. največji šus šele pride.
I better put my helmet on guys...
user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.4.2016 8:20:15 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Štajerski terorist
13.4.2016 9:59:52   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana




Zato, ker jih bodo sedaj uravnavano spuščali naprej.......masovni tok je bil sprožen......"dobili" so toliko migrantov, kolikor so v prvi rundi želeli, sedaj jih bodo pa uravnavano spuščali......




No, mene taka logika močno spominja na neke davne čase in na trgovino s sužnji. Po potrebi, v imenu profita in gospodarske rasti - gnusno in sprevrženo.
In posledice takega ravnanja so vidne še danes, seveda daleč od medijskih luči in blišča ekonomsko uspešnih držav.

Ravno berem o Kanadi, kjer se spopadajo z najhujšo ekonomsko-socialno in tudi kulturno krizo med staroselci
http://www.demokracija.si/zanimivo/kanada-se-sooca-s-samomorilsko-krizo-med-staroselci

http://www.theatlantic.com/international/archive/2016/04/canada-suicide/477684/

Članke na to temo moramo iskati skoraj z lučjo, medtem ko se je na veliko objavljalo, kako kanadska vlada odprtih rok sprejema sirijske begunce ( jih gre izbrat in iskat v begunske centre v Turčiji, Jordaniji), ker ti pa predstavljajo nek ekonomski napredek in kulturno obogatitev.
Še en primer hipokrizije, za moje pojme.

In kakorkoli sem deležna kritik, da sem ksenofobna in rasistična, jaz v vsem tem migracijskem morju vsaj vidim ljudi (njih in nas) in ne samo bdp-ja.



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Štajerski terorist
14.4.2016 6:30:33   
liliana
Kanadčani so staroselce strpali v rezervate, jih ogradili, jim prepovedali prosto gibanje, nemalokrat tudi delo......podobno kot v Avstraliji z Aborigini.......

Tako da, "ekonomije" rešiti teh nekaj še živečih domorodcev v rezervatih ne more.....

Naj se sliši še tako gnusno in sprevrženo.....denar danes rabimo....zato "rabimo tudi ekonomijo in profit".....

Empatija, sočutje, človekoljubnost (ko kao v sočloveku vidimo Človeka) so običajno teme, kjer se v teoriji vsi strinjamo......vsi smo dobri, vsi smo pozitivni, vsi bi za skupno dobro naredili praktično vse, to nam je kao prioriteta, še poesbno, če to zahtevamo od nekoga drugega.....ko pa to preide iz teorije v prakso, ko se zahteva naše lastno udejstvovanje pa odpovemo in se pokaže vsa človeška brutalnost in brezobzirnost, v začetku zavita v celofan raznoraznih izgovorov, še vedno sicer podkrepljenih s sočutjem in človekoljubnostjo, v kasnejših fazah pa tudi celofan odpade......



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Štajerski terorist
14.4.2016 6:37:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Liliana, švedski model/eksperiment zelo jasno kaže, da otroci migrantov ne bodo rešili švedske ekonomije. največji šus šele pride.
I better put my helmet on guys...
user posted image


Pri nas se je integracija romov začela v začetku 70 let prejšnjega stoletja (mogoče že prej).....in še danes ni končana......rezultati so pa vidni in bistveno boljši kot leta 1970.....tako da po nekaj letih, ne moreš reči, da ne bo uspelo.....ker migranti so prišli v Evropo "na dolgi rok" in naša generacija ne bo videla sadov, ki jih bodo obrodili.....za nas bodo strošek.......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Štajerski terorist
14.4.2016 11:28:28   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kanadčani so staroselce strpali v rezervate, jih ogradili, jim prepovedali prosto gibanje, nemalokrat tudi delo......podobno kot v Avstraliji z Aborigini.......

Tako da, "ekonomije" rešiti teh nekaj še živečih domorodcev v rezervatih ne more.....


Seveda jih ne more in jih tudi ne bo, kakor tudi nas oz. naših potomcev ne bo. Sploh če se bo zgodovina ponovila, kar se rado dogaja, in bomo mi postali kakšna manjšina, strapana v rezervate. Tudi Indijaci so nekoč na prišleke gledali kot na božji dar user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Naj se sliši še tako gnusno in sprevrženo.....denar danes rabimo....zato "rabimo tudi ekonomijo in profit".....


Jaz pa mislim, da nič ne rabimo. Denarja je na svetu dovolj, le pravično ni razporejen. Nekdo ga ima toliko, da ga v 10 življenjih ne bi porabil, drugi pa ga nima niti za en sendvič. In ja, zame je to gnusno in sprevrženo.
In kaj sploh je denar, profit? Bolj ali manj zmanipulirana fikcija imaginarnih borznih vrednosti.
Je pa res, da pač v takem svetu živimo, v sprevrženem in gnusnem. Vendar zato še ni nujno, da se z njim strinjamo.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Empatija, sočutje, človekoljubnost (ko kao v sočloveku vidimo Človeka) so običajno teme, kjer se v teoriji vsi strinjamo......vsi smo dobri, vsi smo pozitivni, vsi bi za skupno dobro naredili praktično vse, to nam je kao prioriteta, še poesbno, če to zahtevamo od nekoga drugega.....ko pa to preide iz teorije v prakso, ko se zahteva naše lastno udejstvovanje pa odpovemo in se pokaže vsa človeška brutalnost in brezobzirnost, v začetku zavita v celofan raznoraznih izgovorov, še vedno sicer podkrepljenih s sočutjem in človekoljubnostjo, v kasnejših fazah pa tudi celofan odpade......




Se absolutno strinjam, zato pa tudi sem proti raznim pravljicam o "profitu", ki nam ga bodo prinesli migranti, pa o demokraciji, ki jo izvaža zahod na vzhod, pa o bdp-ju in bonitetnih ocenah ... ker je to vse en navaden bul šit, v celofan zavite obljube o lepšem življenju za vse ... ki ga nikoli ni bilo in ga tudi nikoli ne bo. Ker so to pravljice, podobne onim o 70 devicah, ki čakajo na mučenika v raju. 70 devic si bo privoščil lahko ... saj veš kdo? Preživeli. Tisti, ki je zmanipuliral mučenika.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Štajerski terorist
15.4.2016 0:24:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Seveda jih ne more in jih tudi ne bo, kakor tudi nas oz. naših potomcev ne bo. Sploh če se bo zgodovina ponovila, kar se rado dogaja, in bomo mi postali kakšna manjšina, strapana v rezervate. Tudi Indijaci so nekoč na prišleke gledali kot na božji dar user posted image



Glede na trenutno stanje invazije islamskih migrantov v Sloveniji malo dramatiziraš.......

Jaz pa mislim, da nič ne rabimo. Denarja je na svetu dovolj, le pravično ni razporejen. Nekdo ga ima toliko, da ga v 10 življenjih ne bi porabil, drugi pa ga nima niti za en sendvič. In ja, zame je to gnusno in sprevrženo. In kaj sploh je denar, profit? Bolj ali manj zmanipulirana fikcija imaginarnih borznih vrednosti. Je pa res, da pač v takem svetu živimo, v sprevrženem in gnusnem. Vendar zato še ni nujno, da se z njim strinjamo.


Torej, hipotetično rečeno, jaz na mesec dobim kakega jurja več kot ti......1000 EUR ni tako zelo malo.....torej, da bi bilo pravično razdeljeno, bi morala pol dati tebi (mogoče malo manj, ker ti nekaj denarja tudi imaš.....figo, ti bi morala pa pol svojega dati meni, ker jaz pa nimam socialnih transferjev)....ne razumem čisto te logike o pravični porazdelitvi denarja.......še manj pa o tem, da je vsak, ki ima več kot jaz apriori gnusen in sprevržen......

Še vedno pa se s familijo lahko odpelješ v kako oddaljeno komuno, kjer boste pridelali z lastnimi rokami le toliko kot boste potrebovali.....kjer ne bo denarja, dobička, kjer boste vsi vsem enaki.....obstajajo po svetu taki kraji......samo običajno tam tudi interneta in televizije ni.......user posted image

Se absolutno strinjam, zato pa tudi sem proti raznim pravljicam o "profitu", ki nam ga bodo prinesli migranti, pa o demokraciji, ki jo izvaža zahod na vzhod, pa o bdp-ju in bonitetnih ocenah ... ker je to vse en navaden bul šit, v celofan zavite obljube o lepšem življenju za vse ... ki ga nikoli ni bilo in ga tudi nikoli ne bo. Ker so to pravljice, podobne onim o 70 devicah, ki čakajo na mučenika v raju. 70 devic si bo privoščil lahko ... saj veš kdo? Preživeli. Tisti, ki je zmanipuliral mučenika.


Glede na to, da v Sloveniji sorazmerno lepo živimo....dobro živimo (isto je z ostalo Evropo) ni treba nasedati pravljicam o lepšem življenju na eni strani......prav tako pa ni treba na drugi strani nasedati "sejanju strahu" pred črno prihodnostjo (če niso vesoljci, so pa oni od islama)....ampak je dobro pogledati zadeve s plati dobrega in slabega........ni vse slabo in ni vse dobro pri migrantski politiki oz. problemu......in vedno si sama trdila, da je največje orožje nad množicami zmanipuliran strah......sedaj si pa ravno temu sama nasedla.......

< Sporočilo je popravil liliana -- 15.4.2016 0:27:05 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Štajerski terorist
15.4.2016 9:35:08   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Seveda jih ne more in jih tudi ne bo, kakor tudi nas oz. naših potomcev ne bo. Sploh če se bo zgodovina ponovila, kar se rado dogaja, in bomo mi postali kakšna manjšina, strapana v rezervate. Tudi Indijaci so nekoč na prišleke gledali kot na božji dar user posted image



Glede na trenutno stanje invazije islamskih migrantov v Sloveniji malo dramatiziraš.......

Jaz pa mislim, da nič ne rabimo. Denarja je na svetu dovolj, le pravično ni razporejen. Nekdo ga ima toliko, da ga v 10 življenjih ne bi porabil, drugi pa ga nima niti za en sendvič. In ja, zame je to gnusno in sprevrženo. In kaj sploh je denar, profit? Bolj ali manj zmanipulirana fikcija imaginarnih borznih vrednosti. Je pa res, da pač v takem svetu živimo, v sprevrženem in gnusnem. Vendar zato še ni nujno, da se z njim strinjamo.


Torej, hipotetično rečeno, jaz na mesec dobim kakega jurja več kot ti......1000 EUR ni tako zelo malo.....torej, da bi bilo pravično razdeljeno, bi morala pol dati tebi (mogoče malo manj, ker ti nekaj denarja tudi imaš.....figo, ti bi morala pa pol svojega dati meni, ker jaz pa nimam socialnih transferjev)....ne razumem čisto te logike o pravični porazdelitvi denarja.......še manj pa o tem, da je vsak, ki ima več kot jaz apriori gnusen in sprevržen......

Še vedno pa se s familijo lahko odpelješ v kako oddaljeno komuno, kjer boste pridelali z lastnimi rokami le toliko kot boste potrebovali.....kjer ne bo denarja, dobička, kjer boste vsi vsem enaki.....obstajajo po svetu taki kraji......samo običajno tam tudi interneta in televizije ni.......user posted image


Mislim, da globoko v sebi točno veš, kaj sem želela povedati, ampak pač dramatiziraš (tako kot jaz zgoraj z našo prihodnostjo v rezervatih) user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Se absolutno strinjam, zato pa tudi sem proti raznim pravljicam o "profitu", ki nam ga bodo prinesli migranti, pa o demokraciji, ki jo izvaža zahod na vzhod, pa o bdp-ju in bonitetnih ocenah ... ker je to vse en navaden bul šit, v celofan zavite obljube o lepšem življenju za vse ... ki ga nikoli ni bilo in ga tudi nikoli ne bo. Ker so to pravljice, podobne onim o 70 devicah, ki čakajo na mučenika v raju. 70 devic si bo privoščil lahko ... saj veš kdo? Preživeli. Tisti, ki je zmanipuliral mučenika.


Glede na to, da v Sloveniji sorazmerno lepo živimo....dobro živimo (isto je z ostalo Evropo) ni treba nasedati pravljicam o lepšem življenju na eni strani......prav tako pa ni treba na drugi strani nasedati "sejanju strahu" pred črno prihodnostjo (če niso vesoljci, so pa oni od islama)....ampak je dobro pogledati zadeve s plati dobrega in slabega........ni vse slabo in ni vse dobro pri migrantski politiki oz. problemu......in vedno si sama trdila, da je največje orožje nad množicami zmanipuliran strah......sedaj si pa ravno temu sama nasedla.......


Kot sem že večkrat povedala, ni me strah tega, o čemer se na veliko piše in govori (ekonomska kriza in kako bodo migranti rešili našo prihodnost), niti tega, o čemer se malo manj piše, pa vendar se (kako nas mislijo islamizirati), ampak me je strah tega, o čemer se sploh ne piše. Pa pravzaprav težko rečem, da me je prav strah, bolj ustrezno bi bilo reči, da me zadeve žalostijo.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 15.4.2016 9:36:29 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Štajerski terorist
15.4.2016 18:32:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Mislim, da globoko v sebi točno veš, kaj sem želela povedati, ampak pač dramatiziraš (tako kot jaz zgoraj z našo prihodnostjo v rezervatih) user posted image



Vem kaj si želela povedati....samo logike razmišljanja ne razumem.....oz. ne razumem tega, kje je ta meja oz. kdo bi moral deliti z drugimi......ker če sledimo čisti pravičnosti porazdelitve dohodka, za katero se zavzemaš, potem Štrukelj ne more zahtevati non stop napredovanj in s tem povezanih višjih plač za svoje učiteljice.......ker delavec, na minimalcu ne napreduje in ne dobi višje plače (daje pa za plače učiteljev)......pa smo spet tam, kjer se bova hitro spičile......

Ne moremo samo porazdelitev dohodka zahtevati od tistega, ki ima več od nas.....sami pa ne bi delili.....ker obstajajo tudi tisti, ki imamo manj od nas, pa jim mi ne damo.......

Kot sem že večkrat povedala, ni me strah tega, o čemer se na veliko piše in govori (ekonomska kriza in kako bodo migranti rešili našo prihodnost), niti tega, o čemer se malo manj piše, pa vendar se (kako nas mislijo islamizirati), ampak me je strah tega, o čemer se sploh ne piše. Pa pravzaprav težko rečem, da me je prav strah, bolj ustrezno bi bilo reči, da me zadeve žalostijo.



In kaj je potem to, o čemer se ne piše in česar te je strah oz. te žalosti......?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Štajerski terorist
17.4.2016 0:05:04   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Mislim, da globoko v sebi točno veš, kaj sem želela povedati, ampak pač dramatiziraš (tako kot jaz zgoraj z našo prihodnostjo v rezervatih) user posted image



Vem kaj si želela povedati....samo logike razmišljanja ne razumem.....oz. ne razumem tega, kje je ta meja oz. kdo bi moral deliti z drugimi......ker če sledimo čisti pravičnosti porazdelitve dohodka, za katero se zavzemaš, potem Štrukelj ne more zahtevati non stop napredovanj in s tem povezanih višjih plač za svoje učiteljice.......ker delavec, na minimalcu ne napreduje in ne dobi višje plače (daje pa za plače učiteljev)......pa smo spet tam, kjer se bova hitro spičile......

Ne moremo samo porazdelitev dohodka zahtevati od tistega, ki ima več od nas.....sami pa ne bi delili.....ker obstajajo tudi tisti, ki imamo manj od nas, pa jim mi ne damo.......


Ljudje nismo neumni in od nekdaj so nam določene stvari kristalno jasne, tudi to, da znamo dokaj dobro vrednotiti stvari. In mislim, da je vsakemu jasno, da si nek srčni kirug zasluži višjo plačo kot čistilka. To je tudi čistilki jasno.
In nikakor ni problem v tem, da ima nekdo višjo plačo, problem nastane takrat, ko nekdo s svojo plačo ne more preživeti, drugi pa nosi denar v bančne oaze, ker ga ima toliko, da ga ne more porabiti.

Prepričana sem, da zna vsak lolek, sploh ni nujno, da ima končan ekonomski faks, zračunati, koliko denarja rabi človek za dostojno življenje (dostojno v smislu povprečnege standarda države/družbe, v kateri živi). In kot sem že mnogokrat napisala, pa bom še enkrat, večina ljudi si ne želi 50-metrskih jaht in privat letala, ampak si želi samo, da lahko solidno preživi skozi mesec in si enkrat ali dvakrat na leto privošči kakšen bombonček. Brez silnega odrekanja, preračunavanja.

Kredit ni pogruntavščina tistih, ki nimajo, kredit je pogruntavščina tistih, ki imajo. In to je zloraba, zloraba močnejšega nad šibkejšim.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kot sem že večkrat povedala, ni me strah tega, o čemer se na veliko piše in govori (ekonomska kriza in kako bodo migranti rešili našo prihodnost), niti tega, o čemer se malo manj piše, pa vendar se (kako nas mislijo islamizirati), ampak me je strah tega, o čemer se sploh ne piše. Pa pravzaprav težko rečem, da me je prav strah, bolj ustrezno bi bilo reči, da me zadeve žalostijo.



In kaj je potem to, o čemer se ne piše in česar te je strah oz. te žalosti......?



O tem pa - z vsem dolžnim spoštovanjem - ne bom tukaj razpravljala.
Za namig ti lahko dam samo meni sila drago in meni zelo blizu misel Franklina D. Roosevelta: »V politiki se nič ne pripeti po naključju! Če se karkoli zgodi, ste lahko prepričani, da je bilo tako načrtovano!«

Ekonmska kriza in migrantska kriza nista naključje, nista ups, zgodilo se je. Tudi nista posledica nekega vzroka. Sta del načrta. Vsak načrt pa ima cilj, ima namen. In ta namen me žalosti, ja, na nek način me tudi plaši.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 17.4.2016 0:07:06 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Štajerski terorist
18.4.2016 0:17:42   
nejcko
Živel sužnjelastniški semenj user posted image

http://m.24ur.com/novice/svet/nadarjene-begunce-bodo-iskali-z-inteligencnimi-testi.html

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?