|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Štajerski terorist
18.4.2016 6:16:26   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Ljudje nismo neumni in od nekdaj so nam določene stvari kristalno jasne, tudi to, da znamo dokaj dobro vrednotiti stvari. In mislim, da je vsakemu jasno, da si nek srčni kirug zasluži višjo plačo kot čistilka. To je tudi čistilki jasno.
In nikakor ni problem v tem, da ima nekdo višjo plačo, problem nastane takrat, ko nekdo s svojo plačo ne more preživeti, drugi pa nosi denar v bančne oaze, ker ga ima toliko, da ga ne more porabiti.



Ali pa si nekdo izplačuje neupravičene dodatke.....ker to, da doktor na mesec dobi 10.000 EUR, čistilka pa 600 EUR....tudi ni pravično......ne glede na to, kako dobro znano vrednoti stvari....in sedaj govoriva o pravičnosti in o tem, kako bi tisti, ki imajo več, morali deliti s tistimi, ki imajo manj......

Prepričana sem, da zna vsak lolek, sploh ni nujno, da ima končan ekonomski faks, zračunati, koliko denarja rabi človek za dostojno življenje (dostojno v smislu povprečnege standarda države/družbe, v kateri živi). In kot sem že mnogokrat napisala, pa bom še enkrat, večina ljudi si ne želi 50-metrskih jaht in privat letala, ampak si želi samo, da lahko solidno preživi skozi mesec in si enkrat ali dvakrat na leto privošči kakšen bombonček. Brez silnega odrekanja, preračunavanja.


Dvomim.....ker ma to, kaj je za človeka dostojno življenje je lahko za ljudi različno.....ti praviš, da živiš človeka dostojno življenje.....Ronja pravi, da živi bistveno boljše, kot je človeka dostojno življenje (pa ima finančno mogoče celo manj kot ti), nekdo, ki ima finančno več kot vedve obe skupaj, pa bo trdil, da ne živi človeka dostojno življenje.......

Kredit ni pogruntavščina tistih, ki nimajo, kredit je pogruntavščina tistih, ki imajo. In to je zloraba, zloraba močnejšega nad šibkejšim.


Nihče ti ne drži nož nad vratom, da moraš vzeti kredit.....tako kot se mu ti kreditu lahko upreš, se mu lahko upre tudi drugi....zato o zlorabi ne moremo govoriti......

O tem pa - z vsem dolžnim spoštovanjem - ne bom tukaj razpravljala. Za namig ti lahko dam samo meni sila drago in meni zelo blizu misel Franklina D. Roosevelta: »V politiki se nič ne pripeti po naključju! Če se karkoli zgodi, ste lahko prepričani, da je bilo tako načrtovano!« Ekonmska kriza in migrantska kriza nista naključje, nista ups, zgodilo se je. Tudi nista posledica nekega vzroka. Sta del načrta. Vsak načrt pa ima cilj, ima namen. In ta namen me žalosti, ja, na nek način me tudi plaši.



Normalno, da sta del načrta.....samo ti v tem načrtu vidiš zaroto, jaz pa reševanje razvajenih evropskih riti......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Štajerski terorist
18.4.2016 6:20:46   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Živel sužnjelastniški semenj user posted image

http://m.24ur.com/novice/svet/nadarjene-begunce-bodo-iskali-z-inteligencnimi-testi.html




In zakaj sužnjelastniški.....? Itak živimo v dobi testov......če lahko ugotavljamo takšne in drugačne motnje, inteligenčnost itd. pri otrocih in odraslih "Evropejcih", lahko tudi pri migrantih......učitelj in medicinska sestra vsak ne more biti.......

< Sporočilo je popravil liliana -- 18.4.2016 6:21:44 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Štajerski terorist
19.4.2016 13:35:41   
ronja
Empatija, sočutje, človekoljubnost (ko kao v sočloveku vidimo Človeka) so običajno teme, kjer se v teoriji vsi strinjamo......vsi smo dobri, vsi smo pozitivni, vsi bi za skupno dobro naredili praktično vse, to nam je kao prioriteta, še poesbno, če to zahtevamo od nekoga drugega.....ko pa to preide iz teorije v prakso, ko se zahteva naše lastno udejstvovanje pa odpovemo in se pokaže vsa človeška brutalnost in brezobzirnost, v začetku zavita v celofan raznoraznih izgovorov, še vedno sicer podkrepljenih s sočutjem in človekoljubnostjo, v kasnejših fazah pa tudi celofan odpade...

Ne vem, če je vedno tako. Dostikrat ne znamo. Dostikrat se bojimo, da bomo naredili še več škode s svojim posredovanjem...

še manj pa o tem, da je vsak, ki ima več kot jaz apriori gnusen in sprevržen...

Pa kdo to pravi? Meni se zdi super, če imajo ljudje več denarja! Potem ima človek možnost naredit kaj, prodat svoje storitve, karkoli, če so vsi brez denarja, te nihče ne rabi...

.ker to, da doktor na mesec dobi 10.000 EUR, čistilka pa 600 EUR....tudi ni pravično......ne glede na to, kako dobro znano vrednoti stvari...

Vsekakor ni. Ampak ne poznam doktorja, ki bi bil tako dobro plačan:D. Vsaj ne v naravoslovju:D. Gotovo obstajajo, niso pa glih norma. KOt ima večina čistilk večjo plačo kot 600€. Čistilke v ex službici so imele do pike enako plačo kot jaz. Čistilka v šoli tudi - delala je polovično, jaz tudi in dobili sva enako. In se nikoli nisem bunila nad tem. Res da sem morala vlagat v svojo izobrazbo, vendar samo svoj čas, ker je bila izobrazba takrat še skoraj zastonj. Zdaj se ne morem več zastonj prekvalificirat, recimo.

Dvomim.....ker ma to, kaj je za človeka dostojno življenje je lahko za ljudi različno.....ti praviš, da živiš človeka dostojno življenje.....Ronja pravi, da živi bistveno boljše, kot je človeka dostojno življenje (pa ima finančno mogoče celo manj kot ti), nekdo, ki ima finančno več kot vedve obe skupaj, pa bo trdil, da ne živi človeka dostojno življenje...

To je dejansko res... Imamo različne lestvice. Za nekega podsaharskega afričana iz neke vasice, smo vsi razvajeni, ker smo navajeni, da nam voda priteče iz pipe. In to pitna...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Štajerski terorist
19.4.2016 18:58:29   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ne vem, če je vedno tako. Dostikrat ne znamo. Dostikrat se bojimo, da bomo naredili še več škode s svojim posredovanjem...



Nisem govorila o nudenju prve pomoči v primeru prometne nesreče......user posted image

Pa kdo to pravi? Meni se zdi super, če imajo ljudje več denarja! Potem ima človek možnost naredit kaj, prodat svoje storitve, karkoli, če so vsi brez denarja, te nihče ne rabi...


Tebi.....

Vsekakor ni. Ampak ne poznam doktorja, ki bi bil tako dobro plačan:D. Vsaj ne v naravoslovju:D. Gotovo obstajajo, niso pa glih norma. KOt ima večina čistilk večjo plačo kot 600€. Čistilke v ex službici so imele do pike enako plačo kot jaz. Čistilka v šoli tudi - delala je polovično, jaz tudi in dobili sva enako. In se nikoli nisem bunila nad tem. Res da sem morala vlagat v svojo izobrazbo, vendar samo svoj čas, ker je bila izobrazba takrat še skoraj zastonj. Zdaj se ne morem več zastonj prekvalificirat, recimo.


Oni medicinski pa so......

In ker imamo sistem minimalne plače, je plača trgovke, čistilke, zidarja, ekonomske tehnika, natakarja, mladega raziskovalca enaka......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Štajerski terorist
20.4.2016 9:40:02   
ronja
Nisem govorila o nudenju prve pomoči v primeru prometne nesreče......user posted image

Jaz tudi ne. Mislila sem recimo na rejšnitvo (lahko tudi migranta, pač otroka, ki rabi prostor in ljubezen). Veliko sem o tem razmišljala, vendar je v take večje odločitve vedno vključenih več ljudi in nočem recimo prizadet svojih otrok, če bi rejenček potem šel nazaj k staršem ali nekim sorodnikom... otroci izgubijo bratca ali sestrico... to ni lahka reč... ne moreš se kar tako odločit za kak tak velik korak, moraš bit precej ziher v to...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Štajerski terorist
23.4.2016 11:35:22   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Liliana, švedski model/eksperiment zelo jasno kaže, da otroci migrantov ne bodo rešili švedske ekonomije. največji šus šele pride.
I better put my helmet on guys...
user posted image


Pri nas se je integracija romov začela v začetku 70 let prejšnjega stoletja (mogoče že prej).....in še danes ni končana......rezultati so pa vidni in bistveno boljši kot leta 1970.....tako da po nekaj letih, ne moreš reči, da ne bo uspelo.....ker migranti so prišli v Evropo "na dolgi rok" in naša generacija ne bo videla sadov, ki jih bodo obrodili.....za nas bodo strošek.......


integracija je možno samo v primeru, če ti na oblasti ne sedi pritegnjen kulturni marksist. kakor se to dela sedaj (po tej filozofiji), ne more delovat. ker tole kar počnejo ni integracija.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Štajerski terorist
23.4.2016 20:20:36   
liliana
Nemčija že ima ene 3 milijone Turkov, 2 milijona Poljakov, malo manj kot 2 milijona migrantov iz bivše Juge......

Je pa res, da ob besedi integracija takoj pomislimo zgolj na ekonomsko integracijo oz. na to, kako bodo te osebe vključene v trg dela.....in če niso, govorimo, da integracija ni uspela, pa je ta ekonomska integracija zgolj del celotne integracije, res je pa, da bi naj bila predpogoj......migrante se običajno strpa v neke ločene soseske, kjer ni stika z domačim prebivalstvom (Avstrija se je tega lotila nekoliko drugače, tako kot v Prekmurju s cigani, ko so jih "razdelili" po nekaj ljudi po vsej Avstriji in jih niso strpali masovno v neke "centre"....sicer pa Avstrijici to znajo že iz preteklosti, ko so bosance uspešno integrirali v avstrijsko vojsko in to celo tako, da so turbani postali uradna uniforma in vojakom so nudili tudi muslimansko versko oskrbo)


Integracija pa zahteva sodelovanje "obeh" strani, pričakovati, da se bo nekdo zdaj takoj prilagodil kulturi v katero pride je tudi malo iluzorno pričakovati........je potrebno malo strpnosti in sodelovanja tudi na strani "domačinov"......

Kar se pa tiče kulturnih marksistov (oz. ekstremnih levičarjev, do nedavnega (pred migrantsko krizo) še imenovanih kot cvet inteligence se pa strinjam.....s salonskim političnim populizmom, skreganim z realnostjo, ne moreš reševati migrantske krize.....vendar ti drugega ne vedo....kot cvet inteligence so že od nekdaj živeli visoko nad oblaki in so jim realni problemi bili tuji.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Štajerski terorist
24.4.2016 0:37:19   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nemčija že ima ene 3 milijone Turkov, 2 milijona Poljakov, malo manj kot 2 milijona migrantov iz bivše Juge......

Je pa res, da ob besedi integracija takoj pomislimo zgolj na ekonomsko integracijo oz. na to, kako bodo te osebe vključene v trg dela.....in če niso, govorimo, da integracija ni uspela, pa je ta ekonomska integracija zgolj del celotne integracije, res je pa, da bi naj bila predpogoj......migrante se običajno strpa v neke ločene soseske, kjer ni stika z domačim prebivalstvom (Avstrija se je tega lotila nekoliko drugače, tako kot v Prekmurju s cigani, ko so jih "razdelili" po nekaj ljudi po vsej Avstriji in jih niso strpali masovno v neke "centre"....sicer pa Avstrijici to znajo že iz preteklosti, ko so bosance uspešno integrirali v avstrijsko vojsko in to celo tako, da so turbani postali uradna uniforma in vojakom so nudili tudi muslimansko versko oskrbo)


A-O je prej razpadla, preden je lahko dodobra spoznala "posledice" aneksije Bosne. No, ali pa je bila prav aneksija njen propad user posted image

Tudi Avstrija, ki se načeloma fajn loteva migracijske in integracijske politike, se že sooča z negativnimi posledicami le-te. Stopnja brezposelnosti se jim je povečala, stopnja kriminala se jim je povečala, spopadajo se s hudim stanovanjskim pomanjkanjem in kjerkoli pač bodo gradili, bodo novi stanovalci migranti, torej se bodo hočeš nočeš ustvarjala geta.
In če danes gledamo na Aut kot vzorčen primer dobre integracije ... mar ni še kakšno leto ali dve za takisti primer veljala Švedska. Pa poglejmo danes, kako je tam.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Integracija pa zahteva sodelovanje "obeh" strani, pričakovati, da se bo nekdo zdaj takoj prilagodil kulturi v katero pride je tudi malo iluzorno pričakovati........je potrebno malo strpnosti in sodelovanja tudi na strani "domačinov"......


Po SSKJ res beseda integracija pomeni povezovanje (različnih delov v celoto), ampak etimološko ta beseda pomeni vključevanje (delov v celoto).
Dejstvo je, in to čisto tako preprosto, lahko bi rekli temu osnovni bonton, da se mora vedno gost prilagoditi pravilom hiše gostitelja. Po osnovnem bontonu naj tudi gostitelj sprejme dar gosta, vendar pravila hiše gostiteljice se zaradi tega ne spreminjajo. V nasprotnem primeru govorimo o vsiljivosti oz. uzurpaciji.

Nadlje je tudi dejstvo, da so v zgodovini vedno, ampak res vedno prav prišleki (tukaj ne mislim na par posameznikov, ampak na množico, o kakršni je govora tudi danes) prevzeli, uzurpirali, vsilili svojo kulturo "gostiteljem". Take primere imamo v Avstraliji, Ameriki, Izraelu, ... tudi Slovani naj bi po neki teoriji ta prostor zasedli in izrinili prejšnjo kulturo in prejšnja ljudstva. In nadalje Germani Rimljane in krščanstvo oboje ... skratka, povsod in vedno je bilo tako, da so prišleki na koncu nadvladali. Konec koncev so se tudi črnci, ki so jih belci v imenu kapitalskega dobička "uvažali" k sebi (kar zdaj kao počne EU), uprli in posledica je bila krvava državljanjska vojna.

Zame osebno so prav Romi en tak živ primer "integracije". Romi so od nekdaj bili in očitno vedno bodo, pa vendar ne bodo Romi zato, ker mi tako hočemo, ampak ker oni oz. večina njih tako hoče.
Nihče ni nikdar imel zoper njihovo kulturo (pod to umeščam njihovo glasbo, ples, običaje, jezik ...) - ta je npr. meni osebno nekaj čudovitega - nihče jih ni nikdar zavestno in načrtno odrival na rob (primer za to je Oto Pestnar, pa romska policajka, in moja kolegica, ki jo poznam že 25 let, pa sem šele dve leti nazaj zvedela, da je Romkinja), ampak so to počeli sami. Lahko rečem načrtno in zavestno.
S tem, ko pa smo jim v imenu človekovih pravic podelili še neke ekstra pravice ... hej, kdo bi bil nor, da privilegijev ne bi sprejel. Privilegije imamo vsi radi.
In ravno s podeljevanjem nekih posebnih privilegijev in zaščitnih zakonov, mi osebno odrivamo te ljudi na rob, jih marginaliziramo in dejanko segregiramo, ne pa integriramo.


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kar se pa tiče kulturnih marksistov (oz. ekstremnih levičarjev, do nedavnega (pred migrantsko krizo) še imenovanih kot cvet inteligence se pa strinjam.....s salonskim političnim populizmom, skreganim z realnostjo, ne moreš reševati migrantske krize.....vendar ti drugega ne vedo....kot cvet inteligence so že od nekdaj živeli visoko nad oblaki in so jim realni problemi bili tuji.....


Točno tako. In največja finta vsega skupaj je, da smo si s svojim največjim civilizacijskim dosežkom, imenovanim človekove pravice, tlakovali pot v lastno pogubo. Kot pravi pregovor: pot v pekel je vedno tlakovana z dobrimi nameni.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 24.4.2016 0:40:27 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Štajerski terorist
24.4.2016 10:32:26   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

A-O je prej razpadla, preden je lahko dodobra spoznala "posledice" aneksije Bosne. No, ali pa je bila prav aneksija njen propad user posted image



Na srečo se Evropi tega ni več treba bati, propada zaradi Bosancev......"problematično" moško, reproduktivno sposobno prebivalstvo v Bosni je bilo praktično iztrebljeno, ženske načrtno posiljene......tako da bodo potrebne generacije, da se bo prebivalstvo regeneriralo.......

Je pa res paradoks, da je, še ne tako dolgo nazaj, Evropa nemo opazovala načrten genocid praktično pred vrati EU......prisilila Srbe, da so se odrekli delu svojega ozemlja, da ne bi problematična rasa onečistila evropske vrste......danes, nekaj let po tem, pa to problematično raso, ki jo je imela tik pred vrati, uvaža.......

Tudi Avstrija, ki se načeloma fajn loteva migracijske in integracijske politike, se že sooča z negativnimi posledicami le-te. Stopnja brezposelnosti se jim je povečala, stopnja kriminala se jim je povečala, spopadajo se s hudim stanovanjskim pomanjkanjem in kjerkoli pač bodo gradili, bodo novi stanovalci migranti, torej se bodo hočeš nočeš ustvarjala geta. In če danes gledamo na Aut kot vzorčen primer dobre integracije ... mar ni še kakšno leto ali dve za takisti primer veljala Švedska. Pa poglejmo danes, kako je tam.


Normalno, da se kažejo negativni učinki.....migranti so v Evropi na dolgi rok......po nekaj mesecih (tudi po nekaj letih), se bodo videli bolj ko ne stroški in negativni učinki.......ker dolgoročne rešitve na kratek rok običajno niso prijetne.......

Mediji so nam pred kratkim servirali vsako minuto te "negativne" učinke.....danes, ko je makedonsko grška meja zaprta, tega več ne počnejo.....torej po moje, so bili ti medijsko servirani negativni učinki (po predhodno ekstremno človekoljubnih člankih o beguncih in migrantih) bolj ko ne namenjeni salonskim ekstremnim levičarjem in človekoljubnim organizacijam, da se jih ustavi v njihovem ekstremizmu, ker ko je bil tok delovne sile v Evropo sprožen, je njihov ekstremizem postal nevaren in ga je bilo potrebno nekako zaustaviti, tako kot so zaustavili migracijski tok in ga bodo sedaj po potrebi regulirali.......

Švedska je ravno tako vabila migrante kot Nemčija, ker jih je verjetno potrebovala......se pa strinjam v tem, da ekstremno propagiranje ločitve po spolu kot zgolj družbenega konstrukta in negacija spolnih razlik ter integracija muslimanskega prebivalstva ne gresta z roko v roki......

Dejstvo je, in to čisto tako preprosto, lahko bi rekli temu osnovni bonton, da se mora vedno gost prilagoditi pravilom hiše gostitelja. Po osnovnem bontonu naj tudi gostitelj sprejme dar gosta, vendar pravila hiše gostiteljice se zaradi tega ne spreminjajo. V nasprotnem primeru govorimo o vsiljivosti oz. uzurpaciji.


Torej, če prideš ti k meni na obisk, moraš govoriti v prekmurskem narečju.....ker se moraš prilagoditi pravilom hiše gostitelja....in če si slučajno vegetarijanka, moraš jesti meso, ker v naši hiši pač radi jemo meso in bom užaljena, če mesa ne boš jedla......

Nadlje je tudi dejstvo, da so v zgodovini vedno, ampak res vedno prav prišleki (tukaj ne mislim na par posameznikov, ampak na množico, o kakršni je govora tudi danes) prevzeli, uzurpirali, vsilili svojo kulturo "gostiteljem". Take primere imamo v Avstraliji, Ameriki, Izraelu, ... tudi Slovani naj bi po neki teoriji ta prostor zasedli in izrinili prejšnjo kulturo in prejšnja ljudstva. In nadalje Germani Rimljane in krščanstvo oboje ... skratka, povsod in vedno je bilo tako, da so prišleki na koncu nadvladali. Konec koncev so se tudi črnci, ki so jih belci v imenu kapitalskega dobička "uvažali" k sebi (kar zdaj kao počne EU), uprli in posledica je bila krvava državljanjska vojna.


Koliko migrantov je približno recimo v Nemčiji.....? In koliko prebivalcev ima Nemčija.....? Koliko jih je trenutno v Sloveniji.....?

Zame osebno so prav Romi en tak živ primer "integracije". Romi so od nekdaj bili in očitno vedno bodo, pa vendar ne bodo Romi zato, ker mi tako hočemo, ampak ker oni oz. večina njih tako hoče. Nihče ni nikdar imel zoper njihovo kulturo (pod to umeščam njihovo glasbo, ples, običaje, jezik ...) - ta je npr. meni osebno nekaj čudovitega - nihče jih ni nikdar zavestno in načrtno odrival na rob (primer za to je Oto Pestnar, pa romska policajka, in moja kolegica, ki jo poznam že 25 let, pa sem šele dve leti nazaj zvedela, da je Romkinja), ampak so to počeli sami. Lahko rečem načrtno in zavestno. S tem, ko pa smo jim v imenu človekovih pravic podelili še neke ekstra pravice ... hej, kdo bi bil nor, da privilegijev ne bi sprejel. Privilegije imamo vsi radi. In ravno s podeljevanjem nekih posebnih privilegijev in zaščitnih zakonov, mi osebno odrivamo te ljudi na rob, jih marginaliziramo in dejanko segregiramo, ne pa integriramo.


Katere ekstra pravice pa imajo cigani, ki jih drugi državljani recimo nimamo.....? Črne gradnje....? Pol Primorske in Pokljuje so črne grandje, pa niso bili cigani.... Nekaznovanost....? Tudi ostali Slovenci se lahko zelo iznajdljivo ognemo kaznim....... Otroške doklade in socialna pomoč.....? Čisto nič več ne dobijo kot jaz ali ti.....seveda, če ima 8 otrok dobi več doklad kot ti, če imaš 3......

Drugače pa ne verjamem, da si ravno želiš cigane za sosede.......zato ne govori, da je zgolj njihova krivda, da živijo izolirano.......in Oto Pestner je redka izjema.......pa vprašaj svojo prijateljico, zakaj ti 25 let ni povedal, da je ciganka (kar skoraj ne morem verjeti, da nisi opazila, ker je skoraj isto, kot če bi jaz rekla, da nisem vedela, da je Michael Jackson bil črnec)

Točno tako. In največja finta vsega skupaj je, da smo si s svojim največjim civilizacijskim dosežkom, imenovanim človekove pravice, tlakovali pot v lastno pogubo. Kot pravi pregovor: pot v pekel je vedno tlakovana z dobrimi nameni.



No, ravno pogubljeni še nismo.....večjo pogubo kot migranti nam predstavlja ekstremna desnica, ki se bo zaradi njih rodila povsod po Evropi......in tisti, ki so pred meseci še na veliko častili ekstremne kulturne marksiste oz. salonske levičarje kot cvet inteligence, sedaj so se pa zaradi nekaj migrantov obrnili v čisto nasprotno smer.....k ekstremni desnici.....ker pač ne vedo drugega kot zahajati v ekstreme......pekel ali nebesa.....vmes ni pa nič......in ti ekstremi so nevarni.......ne nekaj tistih, ki se obračajo k meki, ko molijo.......




(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Štajerski terorist
25.4.2016 0:51:07   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Dejstvo je, in to čisto tako preprosto, lahko bi rekli temu osnovni bonton, da se mora vedno gost prilagoditi pravilom hiše gostitelja. Po osnovnem bontonu naj tudi gostitelj sprejme dar gosta, vendar pravila hiše gostiteljice se zaradi tega ne spreminjajo. V nasprotnem primeru govorimo o vsiljivosti oz. uzurpaciji.


Torej, če prideš ti k meni na obisk, moraš govoriti v prekmurskem narečju.....ker se moraš prilagoditi pravilom hiše gostitelja....in če si slučajno vegetarijanka, moraš jesti meso, ker v naši hiši pač radi jemo meso in bom užaljena, če mesa ne boš jedla......


Dramatiziraš? Posplošuješ? Banaliziraš? Ali se preprosto sprenevedaš? user posted image


Katere ekstra pravice pa imajo cigani, ki jih drugi državljani recimo nimamo.....? Črne gradnje....? Pol Primorske in Pokljuje so črne grandje, pa niso bili cigani.... Nekaznovanost....? Tudi ostali Slovenci se lahko zelo iznajdljivo ognemo kaznim....... Otroške doklade in socialna pomoč.....? Čisto nič več ne dobijo kot jaz ali ti.....seveda, če ima 8 otrok dobi več doklad kot ti, če imaš 3......


spet sprenevedanje user posted image

Zakon o romski skupnosti v Republiki Sloveniji – ZRomS-1 je sistemski zakon, ki določa skrb državnih organov in organov samoupravnih lokalnih skupnosti pri uresničevanju posebnih pravic romske skupnosti, poleg tega pa ureja tudi organiziranost romske skupnosti na državni in lokalni ravni ter financiranje.
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200733&stevilka=1762

Pa si malo preberi.
Poleg tega je razlika med črno gradnjo na svoji zemlji ali pa črno gradnjo na tuji zemlji. V prvem primeru gre samo za prekršek, v drugem pa za prekršek + kaznivo dejanje odtujitve (kraje) tujega premoženja.

Pa za navadne črnograditelje reševalci tudi ne nabavljajo neprebojnih jopičev, da urgirajo v njihovih na črno zgrajenih hišah/naseljih.
Pač ena tini mini razlika, ki mi je pač padla na pamet. Definitivno pa niso vsi taki. Vaši so očitno kar ok user posted image Tudi ta moja kolegica oz. njn rod prihaja iz vaših koncev.



Drugače pa ne verjamem, da si ravno želiš cigane za sosede.......zato ne govori, da je zgolj njihova krivda, da živijo izolirano.......in Oto Pestner je redka izjema.......pa vprašaj svojo prijateljico, zakaj ti 25 let ni povedal, da je ciganka (kar skoraj ne morem verjeti, da nisi opazila, ker je skoraj isto, kot če bi jaz rekla, da nisem vedela, da je Michael Jackson bil črnec)


Kakor želiš, verjemi ali ne. Res bi lahko posumila, ampak nisem. Tudi živi že vse svoje življenje tam, kjer Romi niso najbolj tipični. Res je, da je majhna, ampak jaz sem tudi, pa nisem Romkinja user posted image Ima črne lase, ampak svetlo polt. Njen sin pa je res bolj tipičen.

Kakorkoli ... tam, kjer imamo vikend, je skoraj moja soseda, tako da mi ne o tem, da jih ne bi imela za sosede. Tudi Oto Pestner je vrsto let živel v sosednjem bloku.

In kadar je govora o takih ljudeh, me niti ne zanima, kaj so, v kaj verujejo, kaj jedo in podobna jajca. Živi in pusti živeti. Obojestransko mora iti ta proces, seveda, in je 99 % problemov rešenih oz. jih sploh ni.


No, ravno pogubljeni še nismo.....večjo pogubo kot migranti nam predstavlja ekstremna desnica, ki se bo zaradi njih rodila povsod po Evropi......in tisti, ki so pred meseci še na veliko častili ekstremne kulturne marksiste oz. salonske levičarje kot cvet inteligence, sedaj so se pa zaradi nekaj migrantov obrnili v čisto nasprotno smer.....k ekstremni desnici.....ker pač ne vedo drugega kot zahajati v ekstreme......pekel ali nebesa.....vmes ni pa nič......in ti ekstremi so nevarni.......ne nekaj tistih, ki se obračajo k meki, ko molijo.......


Glede na to, da si kar dvakrat isto napisala, imam občutek, da mi želiš nekaj sporočiti user posted image

Če ciljaš s tem name, naj ti povem, da nikoli in nikdar nisem podpirala in zagovarjala nobenih ekstremov. Dve modrosti me vedno vodita skozi življenje: ničesar preveč in po pameti (če je še zdrava in kmečka povrhu, toliko bolje).
Res je, da se politično bolj nagibam levo, kolikor sploh še lahko govorimo o levo-desno politični opciji. Menim namreč, da je s koncem hladne vojne taka delitev povsem neumna (strogo politično gledano), ker od levega in desnega ni ostalo nič več. Nek čuden miks in skrajnosti v eno ali drugo stran.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 25.4.2016 0:52:39 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Štajerski terorist
25.4.2016 1:09:10   
nejcko
Pa še to - migrantski tok se ni ustavil.
Še vedno na dnevni bazi v EU prihajajo tisoči. Ne sicer po blkanski poti, prihajajo pa. In ti ljudje bodo slej ko prej padli v sistem kvot in jih bomo dobili - no, jih že dobivamo. Omejitve pa nimamo oz. se viša, kakor v Bruslju rečejo.
In tako nimamo tukaj sploh nobenih beguncev, ampak zgolj ekonomske migrante.
Ja, res je, odhajajo ... in prihajajo ... kr neki, ko nihče več ne ve, kdo pije, kdo plača to igro. No, plačujemo jo davkoplačevalci, to je jasno.

Balkanska pot pa je samo začasno zaprta, to nam je menda vsem jasno, Vprašanje, koliko časa bo Makedonija lčahko še zadrževala ta val ... MK je namreč zelo zelo vroč kotel na robu eksplozije. Druga Ukrajina. Drugo Kosovo.


Saj res - zakaj pa Nemčija ni želela sprejeti ukrajinskih beguncev? Rasistična Poljska jih namreč je, in to ne malo.

Skratka ... ta vesela igra ni prav nič več vesela. Vsaj meni ne. Sem pa vesela, da si vsaj ti vesela. Gopodarska rast bo, še en čink, TTIP je tik pred podpisom, potem pa smo na konju. Pravijo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Štajerski terorist
25.4.2016 18:27:41   
ronja
Torej, če prideš ti k meni na obisk, moraš govoriti v prekmurskem narečju.....ker se moraš prilagoditi pravilom hiše gostitelja....in če si slučajno vegetarijanka, moraš jesti meso, ker v naši hiši pač radi jemo meso in bom užaljena, če mesa ne boš jedla...

V bistvu če bom kdaj bežala iz vojnega območja, bom zelo srečna, če bom lahko jedla karkoli in se bom naučila gučat po vaše... Če bi bila vojna tu in bi bežala v Iran, bi si morala zakrit obraz ali pa bi šla v zapor.
Se strinjam, da se moramo oboji malo prilagajat, vendar mislim, da grejo ene stvari malo predaleč (ločeni vagoni za ženske, recimo, ker jim ne morejo nudit varnosti)...

In tudi pri Romih sta dve strani: imaš Rome, ki se zelo vključujejo v družbo in še več tistih, ki tega nočejo. Mislim, da ni prav, da recimo ne preganjamo kazensko staršev, ki prodajo svojo 12-13 letno hčerko v zakon (in tistega, ki jo kupi). Mislim, da to ni kultura, ampak ravno nasprotno, barbarizem je še premila beseda. Mislim, da je prav, da jim pustimo njihovo kulturo, ampak vse pa ni kultura! Nekaj so navade, ki niso dobre in škodujejo prav njim (navadno njihovim ženskam in otrokom). In to, da se mi to ne zdi prav, ne pomeni, da ne maram Romov, ampak da mi ni vseeno za male Rome in Romkinje.

večjo pogubo kot migranti nam predstavlja ekstremna desnica, ki se bo zaradi njih rodila povsod po Evropi...

Se strinjam popolnoma. Vendar bi se temu lahko izognili, če bi majčkeno bolj pametno ravnali in bolj nadzorovano pretakali ljudi sem in tja. Ni treba migrantom izpolnjevat kapric, v katerem mestu bojo živeli, ni treba, da jim kdo kuha in za njimi čisti, recimo. To so stvari, ki grejo ljudem upravičeno na živce. In absolutno bi bilo treba postavit meje, da tu ne bo verskega in drugega nasilja. Ne moreš ignorirat tega, da se napadajo med seboj, to ni prav do tistih migrantov, ki so napadeni! In nisem proti migrantom, ampak mislim, da moramo tistim, ki jih EVropa sprejme, nudit varnost.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Štajerski terorist
25.4.2016 20:37:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Dejstvo je, in to čisto tako preprosto, lahko bi rekli temu osnovni bonton, da se mora vedno gost prilagoditi pravilom hiše gostitelja. Po osnovnem bontonu naj tudi gostitelj sprejme dar gosta, vendar pravila hiše gostiteljice se zaradi tega ne spreminjajo. V nasprotnem primeru govorimo o vsiljivosti oz. uzurpaciji.


Torej, če prideš ti k meni na obisk, moraš govoriti v prekmurskem narečju.....ker se moraš prilagoditi pravilom hiše gostitelja....in če si slučajno vegetarijanka, moraš jesti meso, ker v naši hiši pač radi jemo meso in bom užaljena, če mesa ne boš jedla......


Dramatiziraš? Posplošuješ? Banaliziraš? Ali se preprosto sprenevedaš? user posted image




Recimo, da je jezik osnova.....jaz ne pričakujem od tebe, da boš takoj, v nekaj dneh razumela prekmursko.....zato se bom v začetku jaz trudila bolj kot ti, da se bova lahko sporazumevali.....po določenem času, bom pa trud oz. razumevanje narečja pričakovala tudi od tebe......

Prav tako ne bom zahtevala od tebe, da ješ meso, če si vegetarijanec, čeprav si v moji hiši.......ne bom pa seveda prenašala, da boš svoje vegetarijanstvo vsiljevala še meni, pod pretvezo kako je dobro, zdravo itd.....

Razumeš sedaj poanto.....?

spet sprenevedanje Zakon o romski skupnosti v Republiki Sloveniji – ZRomS-1 je sistemski zakon, ki določa skrb državnih organov in organov samoupravnih lokalnih skupnosti pri uresničevanju posebnih pravic romske skupnosti, poleg tega pa ureja tudi organiziranost romske skupnosti na državni in lokalni ravni ter financiranje. http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200733&stevilka=1762 Pa si malo preberi.


Imamo tudi zakon o posebnih pravicah italijanske in madžarske manjšine......imamo zakonodajo, ki določajo posebne pravice delavcev migrantov......

Vendar nikjer v teh zakonih ni določeno, da lahko cigani, madžarska ali italijanska manjšina, delavci migranti delajo nekaznovano prekrške ali kazenske delikte.......

Poleg tega je razlika med črno gradnjo na svoji zemlji ali pa črno gradnjo na tuji zemlji. V prvem primeru gre samo za prekršek, v drugem pa za prekršek + kaznivo dejanje odtujitve (kraje) tujega premoženja.


Kot je verjetno razlika med lažno samohranilko in Kordeževim okoriščanjem z javnim denarjem........v vseh primerih gre za neupravičeno okoriščanje.....pa naj je zgolj prekršek ali kaznivo dejanje.......tako kot je kraja kraja, pa če jo stori bogatun ali siromak......

Pa za navadne črnograditelje reševalci tudi ne nabavljajo neprebojnih jopičev, da urgirajo v njihovih na črno zgrajenih hišah/naseljih. Pač ena tini mini razlika, ki mi je pač padla na pamet. Definitivno pa niso vsi taki. Vaši so očitno kar ok Tudi ta moja kolegica oz. njn rod prihaja iz vaših koncev.


To je pa rezultat nepravilne integracije, ki do nedavnega ni bila urejena na nacionalni ravni, ampak je bila prepuščena posameznim lokalnim skupnostim....in kar opažam pri nas je to, da je ta integracija najmanj uspešna na območjih, kjer v veliki večini prevladuje izredno verno katoliško prebivalstvo.......in skoraj ti verjamem, da tudi tvoja kolegica prihaja z "našega konca".....ker z Dolenjske verjetno res bolj težko......

Kakor želiš, verjemi ali ne. Res bi lahko posumila, ampak nisem. Tudi živi že vse svoje življenje tam, kjer Romi niso najbolj tipični. Res je, da je majhna, ampak jaz sem tudi, pa nisem Romkinja Ima črne lase, ampak svetlo polt. Njen sin pa je res bolj tipičen. Kakorkoli ... tam, kjer imamo vikend, je skoraj moja soseda, tako da mi ne o tem, da jih ne bi imela za sosede. Tudi Oto Pestner je vrsto let živel v sosednjem bloku. In kadar je govora o takih ljudeh, me niti ne zanima, kaj so, v kaj verujejo, kaj jedo in podobna jajca. Živi in pusti živeti. Obojestransko mora iti ta proces, seveda, in je 99 % problemov rešenih oz. jih sploh ni.


Tako je, obojestransko mora iti......ne gre pa hitro.....traja in traja, preden je dosežena "taka stopnja" kot pri kolegici policajki in Oto Pestnerju.......

Glede na to, da si kar dvakrat isto napisala, imam občutek, da mi želiš nekaj sporočiti Če ciljaš s tem name, naj ti povem, da nikoli in nikdar nisem podpirala in zagovarjala nobenih ekstremov. Dve modrosti me vedno vodita skozi življenje: ničesar preveč in po pameti (če je še zdrava in kmečka povrhu, toliko bolje). Res je, da se politično bolj nagibam levo, kolikor sploh še lahko govorimo o levo-desno politični opciji. Menim namreč, da je s koncem hladne vojne taka delitev povsem neumna (strogo politično gledano), ker od levega in desnega ni ostalo nič več. Nek čuden miks in skrajnosti v eno ali drugo stran.



Očitno si se sama našla v tem......user posted image

Saj res - zakaj pa Nemčija ni želela sprejeti ukrajinskih beguncev? Rasistična Poljska jih namreč je, in to ne malo.


Milijon jih je sprejela....mogoče je šlo pa za dogovor s Poljsko......zato si pa Poljska lahko privošči, da onih z bližnjega vzhoda ne bo sprejela........

Skratka ... ta vesela igra ni prav nič več vesela. Vsaj meni ne. Sem pa vesela, da si vsaj ti vesela. Gopodarska rast bo, še en čink, TTIP je tik pred podpisom, potem pa smo na konju. Pravijo.


Kako si pa lahko vesela, da sem vsaj jaz vesela, če ti ta vesela igra ni prav nič vesela.......(no, sedaj te pa res malo prcamuser posted image .....)

TTIP je itak že skoraj finaliziran.....le še ona groza od elien hrane ni v celoti potrjena......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Štajerski terorist
25.4.2016 20:46:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se strinjam popolnoma. Vendar bi se temu lahko izognili, če bi majčkeno bolj pametno ravnali in bolj nadzorovano pretakali ljudi sem in tja. Ni treba migrantom izpolnjevat kapric, v katerem mestu bojo živeli, ni treba, da jim kdo kuha in za njimi čisti, recimo. To so stvari, ki grejo ljudem upravičeno na živce. In absolutno bi bilo treba postavit meje, da tu ne bo verskega in drugega nasilja. Ne moreš ignorirat tega, da se napadajo med seboj, to ni prav do tistih migrantov, ki so napadeni! In nisem proti migrantom, ampak mislim, da moramo tistim, ki jih EVropa sprejme, nudit varnost.


Se strinjam.......v začetku bi že lahko ustavili tok recimo na polovico.....samo očitno je nekdo potreboval tako maso ljudi, za kasnejši zagon, vseh detaljev mi tudi ne vemo......drugače pa se ne gre zgolj za kaprice migrantov......migranti so bili v določene države "lansirani" namenoma.......in če so zgolj potovali preko slovenije, bili nekaj ur v Sloveniji, ne moreš pričakovati, da bodo še za sabo spucali......saj če po nekem koncertu pogledamo stadion je tudi pravi svinjak.......



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Štajerski terorist
25.4.2016 22:47:03   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana




Saj res - zakaj pa Nemčija ni želela sprejeti ukrajinskih beguncev? Rasistična Poljska jih namreč je, in to ne malo.


Milijon jih je sprejela....mogoče je šlo pa za dogovor s Poljsko......zato si pa Poljska lahko privošči, da onih z bližnjega vzhoda ne bo sprejela........


Zdaj sem pa pomirjena. Da je le šlo za dogovor in ne kakšno teorijo zarote. Človek prec lahko lažje zadiha user posted image



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Štajerski terorist
26.4.2016 0:53:00   
nejcko
Pa še to, liliana, m ije zanimivo.
Koliko empatije, razumevanja in tolerance premoreš, ko je govora o Romih in migrantih. Hvale vredno. Nič ne rečem.

Toda pol toliko razumevanja ne premoreš, ko je govora o meni, o Ronji, o Kerensi ... zanimivo, a ne?

Povsem podpiraš, da država, družba vlaga 30, 40 let v neko skupnost (romsko), da bo iztržila nek določen procent, medtem ko nam ostalim, očitaš, da smo zajedalci družbe, ker se po popolnoma isti logiki narave s pol manj vložka nismo sposobni asimilirati.
Kajti biti Rom, cigan po genih, je povsem enako biti karakterno drugačen (po genih).
Res je, da nam je kulturološko, družbeno dano več, pa vendar, nič kaj dosti več. Vsak Rom, migrant, je zakonsko zavezan, da obiskuje osnovno šolo in od tod dalje.
Vsak Rom, migrant lahko s svojo izobrazbo naredi, kar ga je volja. Lahko jo unovči, lahko je ne. V izhodiščni poziciji smo vsi enak.

Toliko, kolikor je lahko nekemu Romu izgovor njegova naravna danost da je Rom, tako je meni in Ronji in Kerenski lahko izgovor, da smo, kakršne smo, naša naravna genetsko-karakterna danost.
Če ena Romkinja noče biti čistilka in ji bomo to priznavali kot temeljno pravico, da ni diskriminirana, potemtakem mora biti enaka pravica dana tudi meni. In Ronji in Kerensi.

Zakaj torej mene in Ronjo in Kerenso obsojaš, da smo davkolačevalski zajedalci, medtem ko vzklikaš, da je treba nekaterim posameznikom s posebnimi zakoni omogočiti, da so, kar so. Tudi jaz sem, kar sem, ne morem, ne znam in v bistvu nočem biti drugačna. Enako kot ena Romkinja.

Voham diskriminacijo? Jaz moram, Romu ni treba?

Vidiš, lilijana, draga moja, težko je v tem svetu človekovih pravic biti fer.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Štajerski terorist
26.4.2016 7:29:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: liliana




Saj res - zakaj pa Nemčija ni želela sprejeti ukrajinskih beguncev? Rasistična Poljska jih namreč je, in to ne malo.


Milijon jih je sprejela....mogoče je šlo pa za dogovor s Poljsko......zato si pa Poljska lahko privošči, da onih z bližnjega vzhoda ne bo sprejela........


Zdaj sem pa pomirjena. Da je le šlo za dogovor in ne kakšno teorijo zarote. Človek prec lahko lažje zadiha user posted image





No tako Poljska kot Nemčija dva milijona beguncev naenkrat mogoče težje sprejme kot en milijon.....user posted image

Pa še to, liliana, m ije zanimivo. Koliko empatije, razumevanja in tolerance premoreš, ko je govora o Romih in migrantih. Hvale vredno. Nič ne rečem. Toda pol toliko razumevanja ne premoreš, ko je govora o meni, o Ronji, o Kerensi ... zanimivo, a ne?


Do dela na črno ne bom premogla empatije.......prav tako ne do okoriščanja sistema oz. do namenskega okoriščanja z davkoplačevalskih denarjem......samo da bi pa zato, ker se določeni posamezniki okoriščajo obsojala vse "srbske migrante v Sloveniji" ali vse učiteljice, to pa ne delam......

p.s.: Kaj pa ima Ronja poleg tebe in Kerense.....? Si jo dala za balans.....dobroto ob zlobo.....?

Prav tako ne bom vnaprej ožigosala vseh migrantov iz bližnjega vzhoda, ker govorijo jezik, ki ga ne razumem in molijo k bogu, ki ga še manj razumem....prav tako ni fer, da obsojam vse cigane, ker nekateri kradejo in delajo na črno.....sama si rekla, da obstajajo izjeme, kot so Oto Pestner in tvoja soseda in prijateljica na vikendu......user posted image

Povsem podpiraš, da država, družba vlaga 30, 40 let v neko skupnost (romsko), da bo iztržila nek določen procent, medtem ko nam ostalim, očitaš, da smo zajedalci družbe, ker se po popolnoma isti logiki narave s pol manj vložka nismo sposobni asimilirati. Kajti biti Rom, cigan po genih, je povsem enako biti karakterno drugačen (po genih). Res je, da nam je kulturološko, družbeno dano več, pa vendar, nič kaj dosti več. Vsak Rom, migrant, je zakonsko zavezan, da obiskuje osnovno šolo in od tod dalje. Vsak Rom, migrant lahko s svojo izobrazbo naredi, kar ga je volja. Lahko jo unovči, lahko je ne. V izhodiščni poziciji smo vsi enak.


Ravno zato, kot praviš, da nam je kultorno in etimološko dano več.....in potem je to več potrebno pokazati......in to ne tako, da se spustiš na raven tistega, ki ima manj tega......

Tudi ti in jaz sva v izhodiščni poziciji enaki.....pa se jaz prostituiram (oz. sem vnovčila svojo izobrazbo), ti pa braniš svoja načela (kot cigan, dajte mi kar mi prapada, imam jaz svoje pravice)......

Toliko, kolikor je lahko nekemu Romu izgovor njegova naravna danost da je Rom, tako je meni in Ronji in Kerenski lahko izgovor, da smo, kakršne smo, naša naravna genetsko-karakterna danost.


Saj ti to običajno služi kot izgovor........user posted image

Če ena Romkinja noče biti čistilka in ji bomo to priznavali kot temeljno pravico, da ni diskriminirana, potemtakem mora biti enaka pravica dana tudi meni. In Ronji in Kerensi.

]

Narobe si me razumela......jaz nikjer nisem zapisala tega, da podpiram to, da je ciganka noče biti čistilka....samo pogoj,da je čistilka je pa tudi ta, da ostalo prebivalstvo ne moti, da ciganka v šoli čisti omaro, kjer ima otrok Desigual jakno.......

Zakaj torej mene in Ronjo in Kerenso obsojaš, da smo davkolačevalski zajedalci, medtem ko vzklikaš, da je treba nekaterim posameznikom s posebnimi zakoni omogočiti, da so, kar so. Tudi jaz sem, kar sem, ne morem, ne znam in v bistvu nočem biti drugačna. Enako kot ena Romkinja.


Zato, ker ti je, kot sama praviš, kultorološko in družbeno bilo dano več kot ciganskemu otroku......in ker zmoreš več, kot pa se spustiti na nivo cigana, ki je po osmih letih šolanja končal 5 razred osnovne šole, ki je odraščal brez elektrike, vode v baraki, na mrzlem.....

p.s.: Ronje nisem obsojala, da je davkoplačevalski zajedalec....tebe in Kerensko semuser posted image .......


Voham diskriminacijo? Jaz moram, Romu ni treba? Vidiš, lilijana, draga moja, težko je v tem svetu človekovih pravic biti fer.


Še enkrat preberi moj prejšnji sestavek in boš mogoče dojela razliko med tabo in ciganom in boš nehala s takim poceni in primitivnim provociranjem.......

< Sporočilo je popravil liliana -- 26.4.2016 7:34:00 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Štajerski terorist
3.5.2016 13:00:12   
ronja
ne bom pa seveda prenašala, da boš svoje vegetarijanstvo vsiljevala še meni, pod pretvezo kako je dobro, zdravo itd...

Se strinjam. live and let live.

Imamo tudi zakon o posebnih pravicah italijanske in madžarske manjšine......imamo zakonodajo, ki določajo posebne pravice delavcev migrantov...Vendar nikjer v teh zakonih ni določeno, da lahko cigani, madžarska ali italijanska manjšina, delavci migranti delajo nekaznovano prekrške ali kazenske delikte...

Se strinjam, se pa ponekod to bolj slabo izvaja...

samo pogoj,da je čistilka je pa tudi ta, da ostalo prebivalstvo ne moti, da ciganka v šoli čisti omaro, kjer ima otrok Desigual jakno...

Zakaj bi pa to motilo?

Lili, ampak saj jaz sem tudi brezposelna, zato nas je dala skup... Bi mi bilo veliko bolj všeč, če bi lahko delala in prinesla kaj nazaj državi, ki me je izobraževala, sploh s tem, v kar je vlagala vame, vendar trenutno ne gre. Lahko se trudim naredit kje drugje plus držbi, tam, kjer bi se najbolj poznalo, pa ne gre - to me včasih frustrira. POtem si rečem, da če bi sestavljala kulije verjetno tudi ne bi bila nič dosti bolj produktivna za družbo, ki ima kulijev več kot dovolj... Vseeno pa obstaja še druga možnost in upam, da mi jo uspe realizirat nekak:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Štajerski terorist
3.5.2016 23:15:47   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Pa še to, liliana, m ije zanimivo. Koliko empatije, razumevanja in tolerance premoreš, ko je govora o Romih in migrantih. Hvale vredno. Nič ne rečem. Toda pol toliko razumevanja ne premoreš, ko je govora o meni, o Ronji, o Kerensi ... zanimivo, a ne?

Kaj pa ima Ronja poleg tebe in Kerense.....? Si jo dala za balans.....dobroto ob zlobo.....?

Zdaj pa še mene zanima, zakaj sem jaz zlobna? user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Štajerski terorist
4.5.2016 6:01:19   
liliana
Funkcionalno razumevanje, ti je znalo delati težave......user posted image izgleda, da ti še vedno.....

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Štajerski terorist
4.5.2016 8:45:40   
ronja
Lili ni nobeni rekla, da je zlobna. Samo ne mara dela na črno (kar je logično, ker mora zato ona od svoje plače dat več kot če bi vsi, ki delajo na črno, plačevali davke). Mislim, da ni rešitev v višanju davkov, ampak v tem, da se delo na črno ne bi več tako zelo splačalo. Ker pri stvareh, ki jih je težko kontrolirat, bo vedno ta element, vendar je lahko veliko manjši, če bi ljudje videli prednosti plačevanja davkov. Če nek zelo pameten človek reče tako in tako in mu zaupaš, da ti hoče dobro, se ne buniš, ker veš, da o tej stvari več ve. Če pa imaš ljudi, ki trosijo neumnosti, pa malo težje tako brezpogojno zaupaš... in potem se ljudje "znajdejo", drugi pa to še občudujejo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Štajerski terorist
4.5.2016 10:19:33   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Lili ni nobeni rekla, da je zlobna. Samo ne mara dela na črno (kar je logično, ker mora zato ona od svoje plače dat več kot če bi vsi, ki delajo na črno, plačevali davke). Mislim, da ni rešitev v višanju davkov, ampak v tem, da se delo na črno ne bi več tako zelo splačalo. Ker pri stvareh, ki jih je težko kontrolirat, bo vedno ta element, vendar je lahko veliko manjši, če bi ljudje videli prednosti plačevanja davkov. Če nek zelo pameten človek reče tako in tako in mu zaupaš, da ti hoče dobro, se ne buniš, ker veš, da o tej stvari več ve. Če pa imaš ljudi, ki trosijo neumnosti, pa malo težje tako brezpogojno zaupaš... in potem se ljudje "znajdejo", drugi pa to še občudujejo...

Tvoja razlaga je vredna odgovora (tisti komentar en post prej pač ni), tako, da...

Če nekateri posamezniki mene še danes ocenjujejo po dejanjih, katera sem storila (ali delala, however) pred 10/15+ leti, potem je to izključno mnenje posameznikov in nikakor ne dejstvo o tem, kakšen je moj karakter (ker zloba - ali "zloba" - je opis karakterne lastnosti) in še manj dejstvo o tem, kdo oz. kaj sem jaz danes (moj podpis ima smisel).

Ja, SEM delala na črno in ja, SEM neupravičeno prejemala socialno pomoč. Tega nisem nikoli skrivala in če bi me kdaj kdo kaznoval za to, bi to kazen gladko sprejela. Ker nisem neumna in se zavedam (tudi takrat sem se), da se tega ne bi smelo delati/narediti. In ne, ni res, da nisem imela druge opcije. Seveda sem jo imela. Na prvo žogo mi na pamet padeta dve (če se katera še kakšne spomni, pa tudi ni nič narobe s tem): lahko bi ali prosjačila skupaj z brezdomci na Prešernovem trgu ali pa bi kradla. Ker večina od RR-ovk ni bila nikoli v takšni poziciji, da bi morala razmišljati, kaj od tega bi izbrala, tudi nikoli nisem pričakovala nekega posebnega razumevanja. V danem trenutku sem naredila, kar sem morala, da sem preživela otroka in sebe in če bi bila danes v enakem položaju, bi naredila enako. Izbrala sem pač manjše zlo. Nihče zaradi tega ni dobil manjše plače in tudi DDV-ja niso zvišali zaradi tega.

Marsikaj sem, ampak zlobna pa zagotovo ne. Tiste posameznice, ki nikoli niso "obule mojih čevljev", lahko sodijo mojo preteklost in/ali moj karakter preko tipkovnice na forumu, vendar je njihovo mnenje za moje življenje popolnoma nepomembno. Ni vplivalo name ne v preteklosti in ne vpliva niti zdaj, v sedanjosti, ko živim popolnoma drugače, kot včasih. Že res, da za spremembo life-style-a še nisem naredila mature (kar je bila najpogosteje svetovana stvar - kot da bi mi en papir čez noč obrnil življenje na glavo), sem pa naredila ogromno drugega in glede na pozicijo, v kateri sem bila, sem dandanes fejst zadovoljna. Še daleč od svojega cilja, a kljub temu 100%-no na boljšem.

Vsekakor so v moji preteklosti samo tri stvari, ki jih obžalujem (in ki jih niti ne morem spremeniti) in zgoraj omenjeni dve nimata nič s tem. Sem dovolj "fučkatorska", da pustim ljudi, da si mislijo svoje. Povem svoje mnenje oz. svojo razlago, vendar ne zato, da bi ljudi prepričala v svoj prav, temveč samo zato, da vidijo oz. izvejo moj vidik. Kaj bodo z njim naredili, je pa njihova stvar.

Zlobna vsekakor nisem (tudi prispodoba ne, da ne bomo debatirali o funkcionalnosti), če sem se pa komu tako zelo usidrala v možgane, da me je sposoben še po toliko letih privleči na plano kot nekakšno negativko, potem se pa res lahko samo še vprašam, kdo živi v preteklosti.

Jaz ne.

Least, but not last - Nejcko, kdaj prideš na rakijo? user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Štajerski terorist
4.5.2016 11:02:22   
ronja
Meni je popolnoma jasno, da veliko ljudi dela na črno, ker drugače ne morejo. Tudi sama bi to delala, če ne bi šlo drugače, vem, da imam srečo, da zaenkrat lahko izbiram. Pred nekaj časa pa recimo svojih izdelkov nisi mogel legalno prodajat in izdajat računov kot navadna oseba. In ko nekaj začenjaš, še ne veš, ali ti bo to povrnilo stroške in ko imaš otroke si malo previdnejši in ne boš šel takoj odpirat psja, ker imaš eno idejo, za katero še ne veš, ali se tudi drugim zdi dobra... Zdaj je to mogoče, prej pa ni bilo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Štajerski terorist
4.5.2016 11:27:54   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa



Least, but not last - Nejcko, kdaj prideš na rakijo? user posted image


Počasi bi bil pa že čas, a ne. Pa da začnejo spet čarovnice zlobne po luftu letat user posted image

Ostalega pa ne mislim kaj dosti komentirati, ker itak nima smisla. Kot sem že parkrat rekla, jaz osebno imam čisto vest. Od momenta, ko me je država nesramno okradla, in to kar dvakrat (no, enkrat me je okradla, drugič ogoljufala), pa mirne vesti sprejmem tistih 800 g kofeta 2x na leto od znanke v zameno, ker pomagam njenemu otroku pri učenju. user posted image


< Sporočilo je popravil nejcko -- 4.5.2016 11:28:55 >

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Štajerski terorist
4.5.2016 12:39:32   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Počasi bi bil pa že čas, a ne. Pa da začnejo spet čarovnice zlobne po luftu letat user posted image

Si dobrodošla, saj veš. Danes sem zvečer doma, če imaš čas. Pa brez skrbi - tudi kaj drugega imam za ponudit, ne samo rakijo. Za čarovnice se pa ne sekiraj. Naj se raje one sekirajo, da med svojim letanjem ne bodo padle v moj atrij, ker tukaj se jim pa ne piše dobro. user posted image

Ostalega pa ne mislim kaj dosti komentirati, ker itak nima smisla. Kot sem že parkrat rekla, jaz osebno imam čisto vest. Od momenta, ko me je država nesramno okradla, in to kar dvakrat (no, enkrat me je okradla, drugič ogoljufala), pa mirne vesti sprejmem tistih 800 g kofeta 2x na leto od znanke v zameno, ker pomagam njenemu otroku pri učenju. user posted image

Tudi jaz se ne počutim kot goljuf, ko kolegici, ki živi od socialne pomoči, plačam 5€, ko me pride ostrižt k meni domov, pa naj bo to delo na črno pa zakonu desetkrat, ne samo enkrat. Tudi sosed je mojemu možu plačal (prostovoljno), ko je moj mož pomagal pospravljati garažo, polno bele tehnike. Pa še cel kup takšnih primerov je. Ne, sosedje in prijatelji si pomagamo med sabo in če ona mene ostriže, jaz pa vem, da je ona brez denarja, naj si to država vzame kot posojilo fizične osebe fizični osebi. Ni nezakonito, če mi pa nikoli ne vrne, je pa to moj problem, kajne?


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?