|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2017
23.1.2017 17:51:25   
zmešana
Punci, hvala! Sta me potolažili. Upam, da bo vse okej z našimi srčki. Pa v bistvu se mi niti ne zdi kritično, me je pa vseeno ganilo.
Lep večer! 😉

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 601
   RE: Februarke 2017
23.1.2017 18:17:52   
tanchy21
Vrjamem da te ja ganilo tud mene je ganilo ko je men povedala tezo pa sm rekla mogoc bo to zto manjsi ker sem pricakovala dva ampak js zmer pravm pomembno je zdravje teza ni problem bo ze jedu pa bo zrastu zdravja pa ne mors kr tko ko tezo

(odgovor članu zmešana)
Neposredna povezava do sporočila: 602
   RE: Februarke 2017
23.1.2017 21:42:10   
zmešana
Vrjemem. Občutki niso najlepši res. Se je pa danes v materinski šoki tako izšlo, da sm lahko na štiri oči govorila s svojo g. Pa sm ji povedala, da me je pošteno zaskrbelo. Pa me je čisto pomirila. Ni se ji niti sanjalo, da me bo vrglo s tira. Sva se pomeniki in pravi, da glede na mojo konstrukcijo ni soloh razloga za skrb, niti glede na pupine meritve ne. Da je vse istalo super in da naj se ne obremnjujem. Posteljica dela, srček in vsi organi so okej, gibov zadosti. Tako da danes zgleda bom spala 😊

Pa še enkrat hvala punce 😊 Tanchy, naj se vse dobro izide tudi tvojemu manekenčku 😊

Lep večer vam želim!

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 603
   RE: Februarke 2017
23.1.2017 23:31:58   
tanchy21
Mene pa dajejo tezave ko ne morem spat ponoci budna sm po cele noci spala bi pa ob 6 zjutrajuser posted image
Premetavam se ko nwm kaj ne pase mi nikakor lezat ja upam da mi ne bodo poroda sprozil kej prej ker pac je zelo nizko in naj se dva tedna bo notr pa bo na rok se rodil haha

(odgovor članu zmešana)
Neposredna povezava do sporočila: 604
   RE: Februarke 2017
24.1.2017 12:20:55   
Mamina3
Kitty 1

Zaluser posted image se se sama to sprasujemuser posted image ...prvic namrec so mi sprozli porod pri 36 tednih...drugic mi je sicer odtekla voda..rahlo zbadanje kot pri menstruaciji...prisla v porodnisnico 5cm odprta ampak brez popadkovuser posted image ...tako da nisem ravno v pomoc

Verjamem pa da bomo vse vedele kdaj bo prisel tapravi casuser posted image

Zmesana nic se prevec ne sekiraj tudi nasa je mala so rekli 2300g...ampak ce se na teden 200g dobi je to do konca se plus 800g smo pa ze na 3kg...vec pa res ne rabima..pa pri ta prvi so rekli da bo imela 2400g se na uz pred porodom...rodila se je 2700g...pa tudi jaz sem bolj med tamalimiuser posted image

Lp

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 605
   RE: Februarke 2017
24.1.2017 13:26:01   
tanchy21
Js upam da jutr ko grem na pregled da se vrnem se domov ker tole tiscanje navzdol je obup ko hodm mam obcutk da bo vse padlo vn ker je mnde ful nizko in so zadnc mi rekl da lah tud sprozjo ampak kaj cmo saj jutr dopolnim 38 teden je ze kr uredu

(odgovor članu Mamina3)
Neposredna povezava do sporočila: 606
   RE: Februarke 2017
24.1.2017 14:33:51   
Flameboy
user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Flameboy -- 24.1.2017 14:34:42 >

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 607
   RE: Februarke 2017
24.1.2017 16:29:38   
madjanca
No da se jaz javim po dolgem casu. Malce mi nagaja tehnika. Od racunalnika do telefona... vse vse... kot da bi bil to znak, da je porodniska za izkoristit za deep cleaning. Ampak enostavno ne morem vec... ocitno se kolki pripravljajo na rojevanje ker imam obcutek, kot da me nekdo narazen spodaj vlece in pa nonstop krci v noznici in pocene zilice user posted image

Do roka imam se tocno stiri tedne, samo dojencek kar mocno tisci dol, zato imam hude krce v noznici kakor se lotim kaksnega stojecega dela. Malce me skrbi, da ne bom mogla do konca ostati fit (kar je za porod priporocljivo), saj sem do zdaj res pocela cisto vse brez vecjih tezav. Malce edino sklanjanje in pocepi. Ampak recimo, da bom ostala aktivna, ce ne drugega vsaj toliko, da se ne zredim prevec. Na zadnjem pregldu je tehtnica pokazala 3,5kg vec od zacetne teze... kar je pri moji naspkosno visji kilazi odlicno...

Drugace pa smo za prihod novega clana pripravljeni.. danes je po posti prisla se prekrasna posteljnina in se to operem in sem fertik. Cilj pa mi je se malce napolnit skrinjo z dobrinami, urediti cim vec v pralnici...

zmesana ne skrbi prevec. Tudi nas dojencek je umes zaostajal za par dni, pa je vse nadoknadil. Vem pa, da seveda vsaka stvar povzroci strah in smo vse mamice iste. user posted image super, da imas ginekologinjo, s katero lahko takole razcistis kaj je na stvari..

Drugace pa se kateri dogaja, da ima v predelu popka hude krce. Predvcerajsnjim sem oblezala za dve uri in vsak premik je zadevo le se poslabsal. Res sem mislila, da bom mogla ze kam it, pa so se zadeve k sreci pomirile. Sem pa opazila, da imam od takrat zmeraj le nizje trebuh tako, da naceloma te tezavice pripisujem dojenckovem premikanju.

Kaksne pa imaste kaj trebuscke? Meni nihce ne verjame, da bom rodila v roku enega mesca. Vse punce tu naokoli imajo vecje trebuscke pa se vsaj dva-tri mesce do roka... jaz pa samo kot da bi se mal bolj najedla.

In glede na to, da se kmalu zacne nas mesec, kaj ste za, da malo osvezimo in okrasimo nas seznamcek?

tanchy21 mogoce pa bos ze januarka, javi se kako je bilo na pregledu in kje se nahajas user posted image

Lepo bozajte svoje trebuscke in skrivajte se pred mrazom user posted image

(odgovor članu Flameboy)
Neposredna povezava do sporočila: 608
   RE: Februarke 2017
24.1.2017 16:36:38   
madjanca
Aja spim pa se vedno po osem ur v kosu, samo zeja me kdaj premaga ampak zaspim takoj nazaj...user posted image user posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 609
   RE: Februarke 2017
24.1.2017 17:11:22   
zmešana
Nekako se zdi logično, da ne rastejo vseskozi enako. Saj tudi otroci kasneje ne. No, sem se potem cisto pomirila. Pa konec koncov. Tudi če se malo lažja rodi, jo bomo pa potem poredili 😊 Ja, sem hvaležna za mojo g.
Mene sicer krči ne dajejo. Mi pa trebuh otrdeva. Zadnjič me je malo špikalo, a ko se je pupa umirila je bilo ok. Tako da je možno, da nas gibi dojenčkiv včasih malo mučijo. Se ji pa kar dostikrat kolca zadnje čase. Hecen občutek.
Madjanca, tudi meni marsikdo ne verjame, da bom čez en mesec rodila. Obseg trebuščka imam približno 86 cm. Sem pa bolj majhna (163 cm) in sem bila vedno med tistimi, ki jih vse skupaj nič ni bilo v pasu. Tako da se nekako logično zdi, da trebuh ne izgleda zelo velik. Je pa zato toliko bolj poskočen 😊. Včasih kar valovi. Moja pupa se torej še popolnoma nič ni unirila in zarnkrat niti ni potrebe po štetju gibov.
Opažam pa zadnje dni, da če sem dolgo na nogah, da se mi poznajo odtisi od nogavic. Kot poleti, ko si dolgo na razgretem asfaltu. Pa še v službi imamo talno gretje (iz pradavnine) in mi tisti topel občutek v noge ne odgovarja ravno.
Drugače imam pa pred seboj še točno tri delivne dni. Juhu 😊

Kako ste ostale kaj?


(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 610
   RE: Februarke 2017
24.1.2017 17:32:51   
tanchy21
Madjanca js mam tud ne velik trebuh ker ga nosim v krizu in mi noben ne vrjame d mam cez 2 tedna rok drugace pa a kateri noge zatekajo jaz do zdaj sem lahk vse delala zdaj pa se pojavlja vse ze tezk grem po stopnicah bolijo noge lih tko mam obcutk k da me spodej neki fajn razteza haha bi raje vidla da bi bil febriarcek ker decembra ma fant rd na bozic 5 januarja js nej bo nas mali pa feb haha sam temu nimas kej ukazvat ker se ne da za jutr sporocim me prov zanima kaj bodo naredl po en stran kumej ckam da dam ven ker me spodej tko vse tisci d komej stojim pol ure po en stran pa je dobr d je mali se kasn dan notr vsak dan se mu pozna

(odgovor članu zmešana)
Neposredna povezava do sporočila: 611
   RE: Februarke 2017
24.1.2017 18:20:25   
madjanca
Ja seveda, vsak dan je pomemben... jaz upam tudi, da bo februarcek... januarja je ze tako vsega polno pri nas.

Kar ae tice nogic. Mene so precej bolele, sedaj pa mazem meca z balzamom za noge od favna (krema za utrujene noge) in no tezav, samo kadar pozabim na kremo..

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 612
   RE: Februarke 2017
24.1.2017 18:47:28   
tanchy21
Ma meni so zacele tako zatekat sa komi dobim skornje ugice gor druge sploh ne morm obuti in nogavice dobit prave da me ne tiscijo je tud problem najbolj se bojim d neb kasne preklemsijd dobila k mam vcas mal visji prtisk

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 613
   RE: Februarke 2017
24.1.2017 20:52:04   
madjanca
Saj bomo tiktak rodile in bo konec teh tezavic. Bodo pa druge :) ta mesec se pa le se poskusimo cimbolj razvajat :)

Me zanima kako ste kaj za flaske in dude? Moji necaki dud niso imeli, nekateri niti flask... tudi sama bi nekako najraje poizkusila brez, ampak me je kar mal strah... kaj se lahko potolazi otroka razen duda? Za flasko pa bo najverjetneje odvisno od tega, koliko bom imela mleka.

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 614
   RE: Februarke 2017
24.1.2017 22:21:16   
zaspana zvezdica
Sem nabavla flaška in dudo, za vsak slučaj, pol bomo pa vidli kakšna bo potreba. Pri tastarejši flaške sploh nisem rabla, razen kasneje za vodo.

Dudo mi je pa babica svetovala, glede na to, da je imela non stop roke v ustih, je potem lažje otroka odvaditi dude kot pa sesanja prsta.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 615
   RE: Februarke 2017
25.1.2017 15:15:13   
tanchy21
Ewo dns iz pregleda mislm d bo kr februarcek cez en tedn spet nazaj sm pa odprta 2 cm in vse je supr z malim tk da samo calat da se samo zacne

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 616
   RE: Februarke 2017
25.1.2017 16:22:16   
madjanca
Juhuhuuu pa res se vedno bolj bliža naš mesec... juhuhuu user posted image

Vam že sedaj zaželim lahke porode in čimlepše prve skupne trenutke, če slučajno katera predčasno pobegne rodit user posted image

Jaz imam pregled naslednji teden komaj.. tako se mi vlečejo tej trije tedni. Se mi zdi da je že več kot mesec od zadnjega pregleda.. bom pa šla umes mogoče še na dodaten pregled, ker imamo v rodu same carske reze in bi rada preventiven pregled, da vidim kaj me čaka... še čakam na odgovor ali bo uspelo ali ne..

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 617
   RE: Februarke 2017
25.1.2017 16:32:23   
tanchy21
Ja cakanje na preglede se vlecejo samo jaz mam od 17 tedna na dva tedns preglede od 34 pa cisto vsaki teden ker hodim v porodnisnico zaradi tdzav ki sem melauser posted image

Sem bla kar vesela ko mam vsak tedn sm vsaj pomirjena da je vse uredu morm pa res vsaki tork urin dat v sredo pa na pregled. Je pa za znoret kasna guzva je joj danes so punce ostajale notr kot po tekocem traku user posted image user posted image


(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 618
   RE: Februarke 2017
25.1.2017 17:05:33   
Kitty 1
Dobila odločbo user posted image sem že na porodniški user posted image

Dude in flaške imam za 0-3 mesece, če bomo rabili. Načeloma so nam v šoli za starše svetovali izogibanje dudam, razn v primeru da cuza palecuser posted image user posted image

Zdajle me še firbec daje,ker imam pregled šele naslednji teden.
Vsak pregled kjer je vse ok, me nekako pomiri user posted image

Drugače pa spim nič, ker mi je vse v napoto, malo nadoknadim čez dan user posted image
Mali brca kot zmešan, upam da je to dober znak. Včasih deluje že malo panično to premikanje... ampak si vedno rečem da bolje to, kot pa da komaj naštejem tistih nekaj gibovuser posted image

Odštevamo naprej user posted image

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 619
   RE: Februarke 2017
25.1.2017 17:08:11   
Kitty 1
Aja, drugače se pa tudi meni dozdeva da je v februarju res gužva. Baje nas je kar velikouser posted image


(odgovor članu Kitty 1)
Neposredna povezava do sporočila: 620
   RE: Februarke 2017
25.1.2017 17:39:12   
tanchy21
Jaz poznam iz nasih koncev 15 parov v februarju user posted image
Jaz sem dudo in flasko kupila duda zmer pride prav pri nas smo jo mel vsi ker je lazje odvadit dudo kot prst poznam zensko ko je bla proti dudi zmgmal je star 6 let ko skos prst vlece user posted image

user posted image mam tud jaz tezavo ko mi mali brca ne spim nic skoraj ampk nj brca bols k d ne cutis gibov se sekiras in potem si ves ze zamorjen in zivcen in k se sekiras skods vsemu mene najbolj moti ko me tako tisci dol da komaj pol ure stojim pa se moram usesti

(odgovor članu Kitty 1)
Neposredna povezava do sporočila: 621
   RE: Februarke 2017
26.1.2017 9:56:45   
zmešana
Hej :)

Jaz pa imam jutri zadnji delovni dan :) Kar komaj čakam :)

Pri nas imamo dve dudi, ker sem eno kupila, eno pa dobila. Pa kupila sem eno flaško, kot so mi svetovali. Na zalogi imam tudi en mlečni nadomestek za vsak slučaj, če se sredi noči karkoli naredi, da dete ne bo lačno. Močno pa upam, da nič od naštetega ne bomo potrebovali. Če pa že, pa ... imamo pripravljeno :) Bom videla kaj bo rekla patronažka, ko pride čez dober teden. Imamo pri nas to možnost, da pride pred porodom, da pomaga z nasveti, kaj pripravit, pogleda če ti še kaj uporabnega manjka ipd.

Mene tudi mala kar precej brca, se razteguje, prestavlja. Gibov ne štejem, ker mislim da ni potrebe.

Evo mene čaka še obisk frizerja, lekarne, manjši skok do drogerije, pa previjalna torba prihaja po pošti. Pa smo ready! :) juhu!

Tud jaz vam žeilm, da bi šlo vse čimlepše skozi, če katero kaj prehiti :) Tanchy21, juhu! Srečno, če boš taprva. Naj gre hitro in brez težav mimo :)

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 622
   RE: Februarke 2017
26.1.2017 10:11:54   
madjanca
Hehe danes sem ze jaz mislila, da bom prva.... prehlajene ledvice in pritisk na mehur.. pa izgleda kot, da odteka voda... no saj nisem prepricana, da ni res odtekanje vode... samo se je malo umirilo in popadkov ni nic. Tako, da je vzrok v mehurju..

Drugace pa uzivam na kavcu lepo pri toplem radjatorju. Porodniska le ni tako slaba. Samo malo dolga bo. Nisem navajena takole biti off od vsega...

No torej smo za obnovitev seznamcka? user posted image

(odgovor članu zmešana)
Neposredna povezava do sporočila: 623
   RE: Februarke 2017
26.1.2017 14:30:11   
tanchy21
Madjanca kuhaj caj iz brusnice in ga pij non stop al pa ledeni caj brusnica bos vidla kako ti bo za mehur dobr dalo js sm si ga enkrt prehladila 3 dni pila skos caje ze po prvem dnevu je blo supr ...user posted image zmesana kter nadomestek si pa kupila men so tud rekl d je dobr ker ce kaj pride ponoc da ne je pride ti prav k so trgovine zaprteuser posted image ja vsak dan mislm da se mi bliza vcer zvecer me tko bolela kost k d bi me kdo narazn vleku sam cakamo da se zacne in to je to....user posted image
Fant ze komej caka sam da bo doma pa pestvov ker ima tko zlo rad otroke sj to vsak komej caka da zagleda bitje

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 624
   RE: Februarke 2017
26.1.2017 15:25:15   
zmešana
Madjanca, smo za obnovitev! 😊
Drugače sem jaz imela obdobje, ko sem imela non stop vnet mehur. Meni je pomagal canephron. Ampak ne vem kako je v nosečnosti. Pa veliiiiiiiko pit, pa nič sladkega. Drugače pa zdravnik in primotren ... žal je ta največkrat končal pekočo, bolečo in krvavo sago. Naj čimprej mine.

Tanchy21, kupila sem aptamil. Toliko, da nekaj imamo. Če bo potreba pa se bom potem ukvarjala s tem kaj je najbolje itd. Kupila sem pa takega, ki preprečuje alergije. Sva z mojim oba huda atopika. Sploh jaz. Pa sem malo pogledala še to.

Jaz sem drugače super. Nič me ne boli, nič ne tišči. Vse ok, le mogoče malo prej utrujena pa malo bolj jokcatsa 😊

Tudi pri nas komaj čakava štručko 😍

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 625
Stran:   <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?