|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  26 27 [28] 29 30   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2017
6.2.2017 15:11:26   
ziraf
hej (: haha ja zdej pa mogoce ze res malo da je obcutek tak. s tem, da jst imam
to sreco, da nosim zadaj pa še sama sem bolj pocketsize, tako da tudi trebuha
nimam ne vem kako ogromnega. si pa že težje zavezujem cevlje, pobiram stvari,
ki mi pa itak krnaprej padajo iz rok. drugac se mi je recimo včeri zdelo, kot da še sploh
nisem tako na koncu. energije je blo v neki normali pa tut tiščalo me ni skor nič. kakšn drug
dan je pa čisto druga zgodba. tudi slabine recimo te dni ni. hecno. se pa mali še zmeraj kr
pošteno premika (:

(odgovor članu Kitty 1)
Neposredna povezava do sporočila: 676
   RE: Februarke 2017
6.2.2017 15:24:20   
Kitty 1
Hehe... pri meni enako :) kakšen dan bi vse, drug dan sem za nikamor :)
Ampak ja, smo blizu. Nič čudnega ni če gre počasi navzdol z počutjem oz. zmožnostmi. Me pa ta občutek ko mi kaj pade iz rok in komaj poberem zeloooo nervira user posted image

Bo kmalu mimo user posted image


Pozdravčke vsem user posted image

(odgovor članu ziraf)
Neposredna povezava do sporočila: 677
   RE: Februarke 2017
6.2.2017 19:52:13   
zmešana
Ojla punce! 😊

Sej ne vem. Se mi zdi, da odkar sem na porodniški, da mam še manj časa kot prej 😊

Tanchy, super da vam gre lepo! Se veselim z vami 😊
Madjanca, bravo za kilce 😊 Sliši se super. Jst sm nabrala malo več kot ti. Pa se mi 7 se vedno zdi super. Upam, da tako nekako ostane. Se mi pa zna poznat voda kak dan, ce jem slano in tezko hrano. Ampak je v dnevu/dveh takoj dobro, samo da gre z mene.

No, nasa puncka pa pridno raste naprej. Sem imela danes pregled. Tako da so bili vsi strahovi od zandjic odvec 😍

Drugače imam pa tut jaz dneve jo me malo tisci pa slabo spim pa tako, ampak v splosnem sem pa precej super zarnkrat.

Punce drage, lep vecer vam zekim!

(odgovor članu Kitty 1)
Neposredna povezava do sporočila: 678
   RE: Februarke 2017
6.2.2017 20:11:17   
madjanca
Kitty malo se pozanimaj kako je s kopeljo. Nekaj sem brala, da se po 35 tednu svetuje voda maksimalno telesne temperature in pa do 10 min...

Jaz sem drugace kar vredu, tudi storasta nisem nekaj prevec, ceprav je nase dete koncno prislo ven iz kriza in imam kar naenkrat vecji trebuh. Ampak so se nehale zgage in slabosti... je pa danes spet nekam visoko zlezel. Kot da vzema zalet. In ves cas imam obcutek, da bom dobil tecko. Ravno tako me tisci.

zmesana me veseli, da je s pikico vse vredu in se razvija tako kot je treba. S spanjem pa imam jaz tezave le enkrat na teden... drugace spim zdaj po 8-9 ur brez da bi se spkoh prebudila.

Sem pa tako cudno nemirna ze dva dni. Vse me jezi in vsaka stvar me spravi v jok, sploh ko pomislim na porod. In nenormalno me je skozi strah. Pa sploh ne vem cesa.. ampak imam skozi en stres...

(odgovor članu zmešana)
Neposredna povezava do sporočila: 679
   RE: Februarke 2017
6.2.2017 23:12:09   
madjanca
Ravno seem videla na koledarju, da je v soboto polna luna user posted image me prav zanima, ce bo katero predhodno navilo user posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 680
   RE: Februarke 2017
7.2.2017 13:35:55   
Limoncap
Evo jaz danes imela pregled..nic posebnega , na ctg me ni dal, vprasal kako se pocutim in poslal v petek v P na pregled, saj takrat tudi dopolnim polnih 40 tednov. Vecina sem doma in poskusam pocivat ker itak tezko hodim, se mi zdi da bo vse ven padlo. Posledicno tud kg rastejo, ampak kaj cem. Ponoci sem ful slabo spala, sploh nevem al sem sanjala da imam popadke ali bila budna..me je spikalo v krizu, ampak danes nic..sem pa kot cunja..

Z mojim pravima ze cel cas da bova sla rodit na polno luno..upam da bo res kaj pripomogla k temu..najbolj pa si zelim, da bi potekalo vse hitro in brez problema.

Punce ki so na fb pa so baje kar pridne, rojevajo kot po tekocem traku. Baje jih je polno..

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 681
   RE: Februarke 2017
8.2.2017 15:52:07   
zmešana
Ojla! 😊

Punce ste ok? 😊 No, jaz sem iz minute v minuto drugace. Fizično malo bolj utrujeno kot prejšne dni, psihično pa adijo. Se mi zdi, da bi lahko jokala kar naprej. Upam, da čimprej mine. Še sama sebe strašim 😊😝 Je še katera jokica tukaj?

Super za ostale februarke! 😊 Komaj čakam, da se jim pridružim! 😊

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 682
   RE: Februarke 2017
9.2.2017 6:49:17   
Kitty 1
Hy,

Glede kopanja, sem prebrala da če se dobro počutiš ni nič narobe. Baje, da bi morala biti voda res zelo vroča, telo pa kar nekaj časa skupaj dobro pregreto, da bi bilo škodljivo. To pa mislim da ni, ker se pri pregrevanju naj nebi dobro počutili.

Sm pa večkrat zasledila, da je veliko punc opustilo kopanje in celo tuširanje s toplejšo vodo. user posted image

Meni zelo odgovarja, ker je to edini način da sem lahko na hrbtu brez slabosti user posted image , nekako pa paše tudi zaradi hrbtenice. Se mi zdi, da sem potem kot nova user posted image hahahah

Polna luna??? Ojooooj .... sem zasledila, da močno vpliva ja user posted image
Potem zna biti pa kar gužva user posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 683
   RE: Februarke 2017
9.2.2017 8:37:49   
madjanca
Z mojim sva vceraj kupila tedensko vinjeto za moj avtek, ker sva z njim sla malce na izlet pa se ravno prav, kose bom sla sama se u porodnisnico pokazat v torek. In je rekel, da mi da toliko casa da rodim, kot je veljavna vinjeta user posted image

Ja vem da je pri meni se cel teden in pol, ampak si zelim, da bi tudi meni lunca pomagala. Tako me bolijo spet kolki, pa ze par dni imam obcutek, kot da bom dobila tecko rdecko. Ravno tako me boli, sita sem sama sebe, ker ne morem pospravljat in ker mi je vceraj moral ze moj cevlje zavezat...

Zmesana, tudi jaz sem zelo custvena. Zadnjic sem prijokala s sole za starse, ker sem se tako prestrasila. Mojemu ni bilo nic jasno. Ampak res sem naenkrat postala cela paranoicna in panicna in prestrasena...kadar pomislim na porod. Ne vem zakaj, ampak nenormalno me je strah. Ocitno hormoni...

Je pa po drugi sfrani ta custvenost dobra, saj se z mojim veliko pogovarjava.. vec kot sva se prej...o otrocih, o naju,o cistvih... kar upam, da ostane po porodu. Obcutek imam, da naju zelo zblizuje vsak dan bolj :)

Jaz se ze tako ne moram kopat s toplejso vodo. Mi pase bolj hladna.. :) je pa sigurnon da telo samo pokaze, ko je prevec ja...

(odgovor članu Kitty 1)
Neposredna povezava do sporočila: 684
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 12:07:44   
zmešana
Ojla! 😊

Pomoje, da zdaj pa že kar malo čakamo, kdaj bo 😊

Mislim, da sem še vedno zadnja na seznamu 😊 Pa vseeno kar malo upam, da pikolina pohiti.
Madjanca, mene tudi čustva z dneva v dan bolj režejo. Ampak nimamo kaj. Tudi tega bo enkrat konec.
Tudi mene mal stiska, k se spomnim, da bo treba rodit. Ampak ... bomo prezvele punce. Sigurno! Pa kolikor bo že trajalo, enkrat bomo umele svoje pikce v naročju, pa samo še majhne trebuščke. Vse bo ok. Verjemi 😊 Je pa takoj malo boljše, ko nas je več, pa se lahko med seboj mal potolažimo 😊

Btw: tudi jaz upam, da me mogoče luna preseneti. Če ne ta, pa potem naslednja 😊

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 685
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 12:44:27   
tanchy21
Hehe punce rodit je najmanjs problem ko boste dobili strucko ven ewo mi smo danes stari 10 dni user posted image
Potem ko boste imele pikico zunej boste mele spet nova vprasanja pa dojenje pa krcki.... ampk to vse gre ko primes svoj zaklad v roke

(odgovor članu zmešana)
Neposredna povezava do sporočila: 686
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 12:55:33   
zaspana zvezdica
Haha, to je lahko pol rečt, ko je že mimo user posted image

Tud jaz sem bla takega mnenja po prvem porodu, zdaj me pa spet mal stiska al no vse potekalo tak ko mora...

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 687
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 15:48:45   
tanchy21
Zvezdica glede na to d sm mela kr hud porod zdj tud mal ne razmislam kk je blo user posted image
Je pa en strah bols je d se ne sekiras je lazje

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 688
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 16:24:40   
Limoncap
Hei, no nam je lunca ocitno malo pomagala tocno na rok. V narocju drzim svoj zakladek. Adrian, 4430g in 56 cm. Pravi korenjak.

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 689
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 16:35:42   
madjanca
Juhuhuuu cestitkee user posted image user posted image veliko zdravja in certanja vam zelim.

Mene ves cas nekaj vinta, ker pa se to vlece ze od vikenda mislim, da se zna to kar zavleci do 21ga.. grem se pa v torek malo pokazat, pa da vidimo kaksno je stanje..vseeno upam, da bo pri nas lunca imela prste vmes. Sem pa opazila, da je dojencek danes zelo miren. Tako, da nikoli se ne ve... user posted image

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 690
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 18:00:36   
Limoncap
Jaz sem sla samo na pregled v porodnisnico, ker sem dopolnila 40 teden. Popadkov nisem cutila, ko me je pa vaginalno pregledala sem ze bila 5 cm odprta. Nevem kaksen zrak imajo v porodnisnicah ampak ko sem sla v sobo cakat na popadke sem jih v roku pol ure dobila na 3 minute okrog 11. Ob 15 sem rodila. Vmes sem dobila dozo umetnih saj se ni spuscal, ampak sem cutila da moram pritiskat. Je pabolelo bolj kot v prvo, ampak zdaj tudi nisem dobila protibolecinskih sredstev saj je slo na hitro bolj vse. Nisem pa nic sivana, ampak me vse boli..upam da hitro mine. Vmes sem celo mojega grizla user posted image od bolecin.

Je pa bila danes prava norisnica. 3 porodne sobe samo in 6 ali 7 nas je rojevalo kot po tekocem traku.

Aja in mene je med popadki brcal user posted image user posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 691
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 18:10:40   
zaspana zvezdica
Čestitke! Res pravi korenjak!

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 692
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 18:32:25   
zmešana
Limoncap, bravo! 😊 Tole ni bil mačji kašelj! 😊 Čestitam ob rojstvu sinčka 🍼
Lepo se crklajte! 😘

Madjanca, mene tudi spet navija malček. Punca pa miga ko nora 😊


(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 693
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 21:03:33   
ziraf
hej punce! eto nas, pa smo tudi mi čisto zares trio (:
vceraj sva docakala najinega lovra (: zdej pa ze spi tu na mojem
trebuhu potem ko se nama je danes prvic uspelo podojit.
rok smo imeli 16ega, vceraj pa je bila akcija. moram rect, da nisem
misla, da bo slo tako na izi. tut mene je blo ornk strah. ampak stvar je sla res
hitro, tak da niti epiduralne nisem uspela dobit. mela sem plin in nekaj v
zilo, ma ne vem kaj. plin kr dobro deluje (: ko so mi predrli mehur, nic ne boli,
sem se v eni uri odprla iz 4 na 9 pa sploh nismo mogli vrjet kak brez problema je to slo. in brez nenormalnih bolecin. zgledalo je kot malo bolj
posteni menstrualni krci. potem so se popadki malo ustavli, zato so mi dali
minimalno um. popadkov in potem cez par popadkov je blo to to. v treh urah.
jst res nisem misla, da gre lahko tudi tak. res, sploh ni blo take panike (: upam, da vas caka podobno, ce smem tak rect. rezana tudi nisem bila. vse je slo nekak brez stresa. in res super babice, sestre in studentke tu v lj. punce drzim pesti!

(odgovor članu zmešana)
Neposredna povezava do sporočila: 694
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 21:22:37   
zaspana zvezdica
Čestitke! Super za lahek porod!

(odgovor članu ziraf)
Neposredna povezava do sporočila: 695
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 21:25:39   
madjanca
Maaa cestitke tudi vaaamaa.. kaj je res lunca user posted image bravo bravo...

Zelim tudi vam zdravja in certanja :)user posted image

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 696
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 22:05:46   
Limoncap
Cestitkeeee

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 697
   RE: Februarke 2017
10.2.2017 22:21:07   
Kitty 1
Čestitke vsem novim družinicam user posted image

Tudi jaz poznam eno februarko, ki je ze rodila. Kljub roku, ki ga je imela za mano user posted image

Očitno se dogaja na polno 😂user posted image

Jaz nimam pojma kaj naj trenutno... ali naj bolj migam oz. Kolikor zmorem ali naj čimveč počivam ??? Rada bi vsaj še kakšen teden počakala, ker imam še planeuser posted image

Se pa čutijo občasno tisti "menstrualni" krči.user posted image

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 698
   RE: Februarke 2017
11.2.2017 0:06:18   
ziraf
hvala vsem! (: držim pesti tudi jaz za vas (:

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 699
   RE: Februarke 2017
11.2.2017 6:12:03   
tanchy21
Ziraf cestitke...in supr d mela lahek porod js sm tkrt dobila 3 flase popadku pa ni prjel sam na 2 minuti mela na manj min pa ni slo pol sm pa carskega mela vcer so mi sive pobral sm cist druga in boli nc vec ne ...ziraf cim vec crklanja vam zelim

(odgovor članu ziraf)
Neposredna povezava do sporočila: 700
Stran:   <<   < Prejšnja stran  26 27 [28] 29 30   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  26 27 [28] 29 30   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?