|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  33 34 [35] 36 37   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrčki 2016
4.5.2017 15:33:15   
Ribica **
Nastja, srečno pot in naj se kg čim prej spravijo stran user posted image

Sem že včeraj imela namen kaj napisat, pa sem pozabila. Končno lahko sitnobo res pripišemo zobku, včeraj je spodnja enka predrla dlesen. user posted image
Noči so že ok kar nekaj časa, včeraj se ni hotela dojit pred polnočjo v spanju, vse večkrat pa po tem nočnem dojenju spi do 6h zjutraj, če mi uspe, zaspi nazaj še za kako urco. Sicer jo pa mož zjutraj porihta, edino med prazniki sva se izmenjavala, da je vsak en dan lahko dlje spal.

Ah, sedenje in plazenje in vse to ... če je sreča, sedi sama, brez da pade vstran, ima pa nogice stegnjene in ene noče imet pokrčene, kot mi je pokazala pediatrinja. Tudi hrbet še vedno ni vzravnan. Dvigovanje ob opori - še niti približno ni tam, razen v banji zvečer, ko se prime za rob in skuša it na noge, potem pa zgrmi nazaj v vodo in se velikokrat potunka, potem pa sledi panika. Se probam naravnat tako, da je za vse še čas in kam se mi mudi, ampak ob slabih trenutkih se pa sprašujem, kaj delam narobe. Tako kot najbrž praktično vsaka mama. Sem se pravkar spomnila na eno slikco s Pinteresta, da je za vsakim super otrokom mama, ki se ji zdi, da je pogrnila na celi črti, nekaj v tem smislu. user posted image

Sitnarjenje v vozičku se pri nas pojavi, ko je zaspana, tako da zdaj v košaro vržem še bobo in jo po potrebi prestavim, itak zaspi v petih minutah na meni, v voziček pa odlagam vso kramo, pa je volk sit in koza cela. Dobro, tisto dretje iz centra so bile ziher boleče dlesni. user posted image

Aha, to sem še hotela vprašat - plenice. Katero številko uporabljate tiste, katerih dojenčice imajo približno 7,5 kg? 3 ali že 4? Meni se 3 dozdeva počasi nekam majhna, 4 je še precej velika. Po kilaži so 3 do 9kg, 4 pa od 7 naprej. Fantov sploh ne bom spraševala, ker sta najbrž že nekaj časa pri 4. user posted image

< Sporočilo je popravil Ribica ** -- 4.5.2017 15:34:25 >

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 851
   RE: Oktobrčki 2016
4.5.2017 17:49:04   
bucka*
Ribica, jst mam 4 ze ves koliko casa... :-) kupi si en paket 4, pa probaj, pa bos videla kaksne so. Tudi ce se ti bodo zdele prevelike, te bodo pocakale. Na kilazo se ne ozirat. Moj prvi skrat je bil ful drobckan in nikol ni ustrezal tistim cudnim cifram :-) sem vedno mela paket vecjih plenick na zalogi in probavala... :-)

Nastja, ce se prav spomnim, naj bi odsvetovali hujsanje med dojenjem? Daj vprasaj pediatra o tem...
Vem da mora ostati prehrana raznolika, da mora bit dovolj obrokov, pa da ne smes zgubiti vec kot 1,5 kg na mesec? Ker drugace se bane s topljenjem mascob izlocajo neki strupi... ampak ej, nisem cist prepricana, ne me jemat za besedo....

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 852
   RE: Oktobrčki 2016
4.5.2017 17:51:32   
nastja1
ribica hvala, upam da res grejo čim prej stran ker še vsak dan 45min kar pridno telovadim.. tako da držite pesti. user posted image srečne tiste ko nimate s tem probleme user posted image
oo zobek bravo user posted image no to si pa lep stavek napisala o super otroku in mamicah. ja vsaka mama ve kaj je najboljše za njihove sončke user posted image
uh jaz se sploh ne spomnem kdaj je imel pleničke 3. user posted image nam so najbolj komot 4+ od pampers. user posted image

bucka ja sem se pozanimala. ampak pri te ločavalni dieti itak ješ vse, samo ločeno, tako da baje ni panike. user posted image uh sej dvomim da bo šlo to tako hitro dol. user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 853
   RE: Oktobrčki 2016
4.5.2017 18:00:12   
bucka*
Aha ok, pol pa ni panike. Mam v spominu neke vodne dneve...
Jst sm tud hotla ze dolgo nazaj, pa potem nisem upala. Ceprov telovadba mi tudi ne bi skodila. Mam tud obloge viska, se borim z nijimi ze lep cas :-) samo me sladko vedno premami :-/ izgubim, potem pa spet dobim...

Ribica, ne sekiraj se zaradi dvigovanja, saj je se cas!!!

Dansas, jaz nasi pestam hrano, tko da je navajena na koscke.... mi je ravno zadnjic spet pediatrinja tezila da mora pri osmih mesecih dobit ze za noht velike koscke in jih z dlesnimi spestat...


(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 854
   RE: Oktobrčki 2016
4.5.2017 20:12:17   
Ribica **
Tudi moja je bila že navajena na koščke, zdaj je pa cela panika zadnje dni, če je kaj koščkov, tako da po trikrat pasiram kak riž in podobno. Da ne omenjam kašic iz svežega sadja ali pa kuhanih jabolk, ki niso v nulo spasirani.
Pa še neke pikice ima po obrazu že od Čateža, zdaj pa še po prsnem košu, take drobne. Ne vem, a so vročinske, ker je bila prepotena, ali ji kaj drugega ne paše, čeprav nič posebno novega ni dobila, prašek sem menjala že prej, bruha ne, driske nima ... Bomo videli.

Saj imam 4ko že doma od DM-a, pa se mi zdi mal velika, 3 pa lih za Glih. Pampers za ponoči (premium care) pa s trojko ni težav, samo te so itak večje.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 855
   RE: Oktobrčki 2016
4.5.2017 21:46:34   
dansas
Nastja, res ne vem zakaj pri ločevalni dieti ne bi smela jesti čokolade. Poješ jo ločeno od ostale hrane pa je user posted image
Meni tudi ne bi škodila kaka dieta. Ločevalna, vodna, bilo kakšna, samo da bi šel ta slauf na trebuhu stran. So mi punce že parkrat rekle, ce sem spet noseča

Uf, ze panika

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 856
   RE: Oktobrčki 2016
4.5.2017 21:54:28   
nastja1
bucka ja res je,4. dan naj bi bil vodni dan.. ampak bom vseeno kak crispy ali neki malega prigriznila.. v take skrajnosti že nebom šla.. bom malo dlje gonila orbitrek pa bo user posted image o tvoja že papa s koščki? pridna punca. naš pa tako kot piše ribica.. če pride kak košček, kar jezička ven meče pa se spreneveda ko da se bo zadavu pa naj bo še tako mini mini košček user posted image user posted image

dansas uu vidiš dobra idejaa user posted image haha samo ne vem kako bi kaj kazalo zjutraj na vagi user posted image joj ti se pa res nebi rabila sekirat.. ti si 4 sončke že rodila.. moj je 1, pa imam preveč kg. user posted image

jz bi vas pa vprašala.. gledala sem na internetu da pridejo za otroke za na morje ali bazene neke kopalke oz. hlačke iz neoprena, da jim je toplejše v morju pa da če kaka v vodi, da ne pride kaj iz pleničke. je katera to že imela? nevem ali bi kupila za na morje, ali je sploh priročno? user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 857
   RE: Oktobrčki 2016
5.5.2017 5:10:17   
bucka*
Ah ja, mi mamo noc brez spanca... noski,noski, noski. Mali sm ze trikrat pucala, sinko tud smrci da ne more spat, mene pa tud matra :-/ moj je frej, tud ne more spat ponoci, k je na kontra ritem usekan, tko da je kr zivcen, k je skos en jamranje... "welcome to my world" :-)
Danes naj bi peljali tasco in tasta v arboretum, pa me je najprej skrbelo vreme, zdej me pa se zdravje :-)

Ahh, kilogrami, se en razlog vec za slabo voljo :-( tud moj trebuh se zvecer napihne, kot da je spet dojencek noter. Pa se ne morem prisilit, da bi malo manj pojedla, sploh sladkarij.nastja, cestitke za voljo! Gledam zenske, ki majo ze po nekaj otrok za sabo, pa cist suhcane, pa sm kr slabe volje. Najrajs bi jih napitala :-)

Nastja, teh gatk ne poznam, mi smo imeli navadne "plavalne plenicke" iz dma.

No evo, druzba je omagala, poskusim se jst mal zapret oci. Zjutraj bom tko edina letala sem in tja in pakirala (nekaj imam ze pripravljeno), moj bo pa zaspano zmural in se delada se ga nic ne tice, sinko bo pa lump :-) ponavadi je tko nekako :-)

Ribica, da nimas ti bolj estetskih tezav s plenicko, kot z dejansko velikostjo? :-) sej pride visje gor na trebuscka, ampak tooook velika pa tud ni? Tvoja E je vecja od moje E, zato mi je cudno :-) moja je tok kakala, da sva sle hitr na 4, ker mi je slo pri 3 vse cez. Tko da sm se kr navadila na vizualno prepreko, vazno da je suha ostala. Dokler ji trojkico se zapnes, jo lahko imata, ce ti ne premoci.

Jst mam tud eno vprasanje za vas. Do kdaj se uporablja kengorujcek? In kateri je najbolj fajn? Bi sla kdaj po kaksni gozdni potki, ali pa do vode, ki jo imamo tu blizu, pa se ne da z vozickom. Pa ne vem kok je smiselno kupovat to cudo samo za cez poletje? Zdej je vozek se fajn, ko malo vec spi, potem ko bo spanec samo se popoldanski, bo bolj smiselno.

Aja, nasa tudi spi nekaj takega kot vasi. Ma pa cudne fore, danes je naprimer celo dopoldne prespala, do dveh popoldan, pride pa dan, ko skoraj ne spi. Mislim da bodo malo vec spali, ko bodo bolj aktivno puzali in "telovadili"

Ah ja, spat grem :-) itak bodo kmalu alarmi :-)

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 858
   RE: Oktobrčki 2016
5.5.2017 5:15:44   
bucka*
Aja, najbrz bi bil ze cudez, ce ne bi nekaj pozabila... ribica, vrocinske pikice kmalu izginejo, tko da najbrz ni to to. Bodi pozorna kdaj nastajajo, lahko je kaksna prehodna alergija. Dokler ni nic hujsega ne skrbi, to pride pa mine. Ce bodo pa postale pogostejse in kar ne bodo izginile, pa le vprasaj pediatra...

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 859
   RE: Oktobrčki 2016
5.5.2017 8:38:55   
Pia*
Da se na hitro javim.

Moj prehlad se je razsiril ze 3dni visoka vrocina, kasel (zaradi katerega sem celo Pio ponoci zbudila), brez glasu-sem ko riba na suhem.
Pokonci pa komaj stojim. O mojem izgledu pa sploh ne bom pisala, ker je grozen.
Sem na lekadolu, ingverju, caju... stanje je mogoce za 1odtenek boljsi, ceprav me od lezanja vse boli. Poleg tega mi je pa grozno, da ne nalezem piie. user posted image


Mami naju je napakirala in odpeljala na gorenjsko. Tako imam pomoc od mami, babice in dedka, brat pa tudi pride vsak dan.
Doma ne vem kako bi zvozila sama.

Sedaj pa sibam, ker se mi vse ze blesci pred ocmi.

Pozdravcki!


(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 860
   RE: Oktobrčki 2016
5.5.2017 11:21:06   
dansas
Pia, super za zlato mamo... pa da se čim prej pozdraviš user posted image user posted image user posted image .

bučka, za vas isto veljauser posted image , da bi se čim prej pozdravili. Menda niste danes nikamor šli. No, vsaj pri nas ni nikamor za iti, je dež.

Ribica, orka motorka, kaj pa lahko ti narobe delaš pri razvoju otroka. Sem sigurna, da 90 % mam ne dela vaj z dojenčki (med njimi tudi jaz). Edino to mi pride na pamet, kaj bi lahko delala, da bi bil razvoj malce hitrejši. Če te kaj potolaži, tvoja E je že zdavnaj prešišala S v gibalnem razvoju. Naš fant je še vedno pretežno statičen, komaj 2 tedna nazaj se je začel intenzivno obračati iz hrbta na trebuh, ampak to je to. Načeloma obleži na mestu, no včasih se sem pa tja zrita... pa je 2 tedna starejši od E. Nehaj se sekirat, ker ni nič narobe z E in tudi ti ne delaš nič narobe. E gre s svojim tempom naprej, nečaki so šli pa s svojim user posted image

Nastja, če sem rodila 4, še ne pomeni, da ni pa nič hudega, če imam zaloge. Ravno tako mi grejo na živce kot tebi... samo da jaz nimam karakterja se kake diete lotit. Računam na dieto dojenje-vozičkanje user posted image

Mi smo tudi na plenički 4ki že kar dolgo časa.

Jaz tudi upam, da mu zobi nagajajo, ker če se je za brez veze danes ponoči non stop zbujal, je lump user posted image . Ma, če se ni najmanj 10x zbudil... tam pri 6 sem nehala šteti user posted image

Ene tri dni nazaj je podnevi tako lepo spal - več kot 3 ure. Sem si že mislila, uau, mogoče se pa bo kaj tole spanje poštimalo... Potem sem pa ugotovila, da je babyfonu šla baterija user posted image user posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 861
   RE: Oktobrčki 2016
5.5.2017 12:16:52   
pikica 4
hej,

pia fajn, da imaš mami, da ima čas te malo pocrkljat, jaz ne vem kako bi use zrihtala če bi zbolela, eh pač bi mogla.

bučka si zbolela tko kot otroka a je bolje. želim vama da se čimprej pozdravita.

ribica tele vročinske pikice so pri našei N trajale kar ene 3 dni da so čisto izginile. imela jih je po hrbtu pa po vratu, ko sem še imela tole prevleko čez jogi, sedaj jo nimam več in je dobro. pri prejšnjih dveh sem imela podlogo iz lekarne in je bila res podobna blagu in je dihala, tole kar sem sedaj nabavila se mi pa bolj umetno zdi. a že kaj bolj zgledajo? je pa res vroče v toplicah, saj more biti.

pleničke ima pa že tretji pok 4, sem se umes zmotila pa sem kupila hlačne pleničke, še nikoli jih nisem probala. pa so vredu, za polet za pod kakšno kiklico ne lezejo dol. za ponoč al pa za cel dan jih pa jaz nisem dajala, ker nonstop stiskajo. je imela fajn odtise. sem mal pokombinirala umes, pa mi jih je že zmanjkalo. sedaj pogledam kaj piše na plenicah.

teli kilogrami. iz porodnišnice sem prišla lažja, kot pred porodom, sedaj pa imam par kg več, tale porodniška super upliva na moje obline, me je moj zadno kr prašou, kolk sm se zredilauser posted image , pa je imel popoldne samo sliko potem. me je res grdo prašu. se moram samo pri sladkarijah začet bremzat. v trgovino hod on, on pa itak kupuje po listku pa še sladkosned je.sm mu rekla nj mi več ne kupuje piškotou. čokolada mi pa ni pri srcu me zgaga daje. zmerej ko grem mem predala ga odprem, skoraj.

bučka ko sem raziskovala tele za nosit, kengurujčki niso priporočljivi, ampak tele bl moderne stvari. ker so že za kolke narejeno ortopedski položaj, ergobaby, boba... ene mami je napisala ko sem oglase gledala, da ga je vzela seboj na sprehod in ko se je mali zmatral ga je pač notr dala in so šli naprej, ni ga potrebno po rokah nosit.pa tako so dragi. sta uvajali večerjo kako je šlo? ste šli v arburetum, pri nas je kislo. mogoče pa našega tud spravim, da me pelje rožice gledat, eh dvomim, bom šla gotovo sama z mladino.grejo radi ker morjouser posted image

nastja, naši so bili vedno v navadnih kopalnih plenicah. je pa imela znanka, otroka v tem kombinezonu, ga je tolk našarla, da ni užival v vodi. ne vem. če se pokaka je bolj praktična plenica.spucaš rito plenico pa flikneš preč. jst imam zadnjega otroka in bi ga rada dojila, ne vem, če je že za štartat z dietam. jst sm pri prvem ko sem se zredila za 20 kg začela hujšat po 1,5 leta ko se je vse umirilo in sem prišla k sebi vzemi si čas.ko energijo vzameš telesu bo najprej manj mleka. sem pa tud jaz ločevala hrano, po nobeni dieti samo ločeno sem jedla pa manj zvečer, kg so skopneli. tale ločevalna če greš po dieti je prehuda.

sem pa pediatra spraševala, če ima naša prirašen jezik ker je vse okol pa vse mora prešlatat pa okol mi zmeče pa žlico mi uleče, pa on pogleda pa prav da je vredu, pa on začne malo resno malo zares, da morajo pacati in uživati v hrani, spoznati teksturo prijeti za žličko no vse od naštetega je kar v redu kar mi dela moja pujsa. pa da ji žličke ne smem gor obrisat v nebo ampak malo pritisnem na jezik da ona zapre jezik pa poje, jaz sem kontra delala.fanta sta mi tko lepo jedla, pri N je pa noro, tale plastičn stol kakor fajn zgleda je preveč za pucat, skos je pod tušm, ne vem če ne bom triptrap si omislila. pa še te gurtne iz blaga ima skos snemam pa splakujem pa sušim. res je umetnica s hrano.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 862
   RE: Oktobrčki 2016
6.5.2017 7:34:32   
Ribica **
Si vzamem teh pet minut, preden začnem z akcijo. Čeprav niti ne vem, kako sem lahko sploh pokonci, pozno sem šla spat, desna roka me boli za znoret, očitno sem le preveč tort delala včeraj (in jih moram danes dokončat), psa sem mogla ven peljat in mala se je na polno dojila. user posted image

Pikica, sem se nasmejala včeraj tvoji objavi v postelji. user posted image predvsem packanju s hrano. Zato jaz vse preventivno dam na razdaljo, tako krožnik kot žličko, potem ji pustim "raziskovanje" samo s flaško z vodo, ki jo itak poliva po mizi, sebi, meče po tleh. Svinja pa ko psa gleda in se mu smeji in glavo obrača, hrana ji pa iz ust leti. user posted image

Bučka, v bistvu me estetski element ni čisto nič zmotil, bolj sem se oklepala trojke zato, ker to pomeni, da je spet nekam preveč zrastla in da moram že4 plenice kupovat user posted image Dajmo še stisnit malo s tole trojko. Ampak včeraj sem bila bolj pozorna in so trojke res passe, jih že čisto ob kraju zapenjam in pleničke presenečenja so napolnjene tik do vrha, do elastike. Tako da tele kar imam, še porabimo, imam pa tako že doma paket DM-ovih in Pampersk za ponoči večjih.

Dansas oh, se najdejo stvari, za katere se lahko sekiram, očitno imam preveč pridnega dojenčka (ki ravnokar ordinira pod likalno desko user posted image moram urgirat), potem si pa delam probleme, kjer jih ni. user posted image Sicer pa od včeraj lahko rečem, da sama sedi, tako da so strasti se spet pomirile. user posted image

Nastja, te neoprenske hlačke so bile must have 12 let nazaj, ko je bil ta večji manjši, pa plavanje z dojenčki in fredov obroč. Kdor jih ima, je zadovoljen z njimi, niso pa ravno poceni. Jaz jih ne bom kupila, ker verjetno se niti ne bo zdaj cele ure kopala v morju, če bo sploh dovolj toplo. Imam pleničke za v vodo od DM-a, pa dvoje kopalke, ene z UV majčko, malo za afnat in da za ziher kak drekec kam ven ne priplava. Te pa opozarjam, da so te pleničke "prepustne" in gre lulanje skozi. Tako je mene ta večji na bazenu pri treh letih polulal, ker tega do hipa, ko je nekaj toplega teklo po meni pred vrsto za tobogan, nisem vedela. user posted image

Nosilke, kenguruji - so ravno včeraj komentirali moji, da kaj pa je boba tako drugačna od sestrinega kenguruja, ki ga nisem hotela, pa sem rekla da je ergonomska, mož pa da precej dražja. Res so visoke cene, ampak jaz sem res vesela, da jo imam, je stric kupil to tamali za novo leto in hkrati še darilo ob rojstvu. user posted image Pa mi je res fina, ko jo nosim, me nič ne boli, res so fajn ročaji, mala pa zadrema skoraj vsakič, ko jo dam notri, tudi če ni čas za spanje. Glavo na mene nasloni in je. Me pa potem pogosto boli hrbet, ker se očitno držim bolj pokonci.

Teža in šport - sem ravno včeraj v postelji razmišljala, da so vsi moji plani o športanju šli po zlu, pa ne z namenom hujšanja, to ne rabim, sem na svojih kilah, ampak z oblikovanjem telesa nazaj. Trebuh me moti, ker je še kar mehek, no saj, če večerjam kruh in nutelo in sedim za računalnikom drugačen niti ne more bit. Ampak ker sem imela CR imam malo omejen nabor vadbe. Po drugi strani si pa mislim, da je bolje malo počakat in ne rinit z glavo skozi zid, če vidim, da sem utrujena, da sem čez dan itak 110 % aktivna in da mi tek pa mogoče še ne paše.

Pia, pozdravi se in uživaj pri mami! user posted image

Zdaj grem pa v torte, pakiranje, pospravljanje ... ni da ni. Uf. Spet sem si preveč dela nakopala, klasika. Zato pa ne utegnem tule nič bit pametna kaj dosti. user posted image Lep dan vam želim, v Ljubljani je taka megla, da skoraj ceste dol ne vidim. Kot bi se zbudili v oblaku.

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 863
   RE: Oktobrčki 2016
6.5.2017 9:28:10   
bucka*
No tako, da se tudi jaz javim, preden zacnem z nujnimi opravili. Danes imam akcijo na vrtu, mali je pri mojih starsih, mala pa upam da bo pridna v vozicku :-)

Mi smo sli vceraj kljub vsemu (zdravju, vremenu) v arboretum. Ker obljubljamo izlet ze od kar imamo avto (pa seveda smo sprobali zadnje sedeze, ker nas je bilo 6), pa ker je bil moj najbrz zadnjic 3 dni frej pred sezono. Dez je padal vso pot do Kamnika, potem se je pa razjasnilo in ko smo odhajali, je postajalo soparno. Tko da smo ujeli najbolj optimalne pogoje. Sm bla pa razocarana nad tulipani, se za vikend so jih tako promovirali, zdaj pa cista zalost. :-( v bistvu, me je se najbolj presenetilo igrisce, ki je res kul, pa tiste stvati za plezat, sm si dala duska, ceprav so neka igrala samo za otroke.... pa ni blo nikjer nobenga, tko da sva z malim plezala. Obozuje tobogane, pa so bli vsi mokri, ugotovila sem, da tast skoraj ze ne more vec hodit, tko da sta s tasco vecino obiska presedela na klopci in nas opazovala. Razgleda tako nista imela, ker so roze fuc. No, potem smo sli pa gledat dinozavre in seveda se jih vecina samo premika, potem pa pridemo do ta groznega, se postavimo zraven, odpre gobec in naredi wraaaaaaa!, sinko pa zakrici in stece jokajoc cez cel travnik. Se ga ni dalo prepricat da bi prisel blizu se kaksnemu dinozavru, se nazaj sva sla komej, ker so rastavljeni v krogu. Mala je bla pa pridna, tako med vozjo, kot v mareli, v casu kosila je pojedla svoj zajtrk in ji je blo dovolj.
Malo sem bla razocarana, vsa ta voznja, pa se vstopnina, za sprehod, ki bi ga lahko naredili tud tu gor v koncni fazi. Razgled na gore vsaj ne uvene :-)

Pikica, tale tvoj pediater je sel men prav na zivce, ko sem s tavecjim k njemu hodila z virozami. Sm prsla domov vsa razkurjena in razlagala mojemu, da mi pripoveduje pravljice o virusih, namesto bi mi odgovarjal na vprasanja. Sej nism zaostala, boh pomagej!
Je pa res, mene je hranjenja naucila tasca pri prvem, v bistvu sem mu zlicko polozila na jezik in pustila, da sam "pocuza" z nje. Pri puncki sem se tega tako lotila cisto avtomatsko, je pa tudi dlje trajalo, da se je naucila :-) ce imas koga, ki hodi v ikeo, dobis za 20€ njihov stolcek, samo plastika in nogice, super za pucat :-)
Nam pride prav, ker je hitro zlozi (prostorska stiska), nisem pa se E noter dala.

Vecerjo sva jedli enkrat, je pojedla kolikor sem nastimala, vec pa nisem hotla dat. Sem stisnila svoje mleko in dodala rizeve kosmice. Samo nas je itak prehlad zdelal, tko da ni blo nic od prespanih noci, dojili smo se pa tud skoz, za tolazbo...
Zdej je zdravje boljse, smrklja je vedno manj, mene je pa kot za nekajkrat resil Immunogran. Je drag ko ******, ampak pomaga!
Pia, upam da si tudi ti ze bolje!y
Pri nas je trenutno najslabsi moj, ma oteklo grlo in vneto oko, jst sm se ze zmazala, mala ima pa tudi manj smrklja...

Kengurujcki vem da niso priporocljivi, ampak za 5-10x jo nekam nest, kamor ne moremo z vozickom, se mi zdi neumno kupovat drago, pa potem spet naprej prodajat. Raje dobim na bolhi in potem podarim naprej, je najlazje.

Malo sem sitna te dni, nase stanovanje je vedno manjse, namesto vedno vecje :-( plan je bil, da bomo naredili sobico, pa ni casa, ni denarja, no bolj je cas problem, tko da se samo sara notr nabira, otroci pa rastejo. Tezim mojemu, da bo puncka mogla iz koska, ker nima vec prostora, pa nic. Plan je bil, da bo sel fantek v veliko posteljo, ona pa v njegovo posteljico, pa glede na to, da smo se tako dalec od sobe, sem mogla prinest (se dobro da mam nekaj kolegic, k si izmenjujemo te baby stvari), posteljico za E, da bo revica vsaj lahko normalno spala. Je pa to seveda v nasi sobi vzelo se tisti meter prostora, ki smo ga imeli :-( pa gledam po kuhinji, je cisto neprimerna za plazecega in kasneje dvigajocega se otrocka, sm kr zivcna. Pa se ne morem sama lotit sobe, je prevelik zalogaj. Pa en kup krame, ki jo sploh nimava kam dat, samo reorganizirava po stengah sem in tja.. katastrofa :-)
Danes grem na vrt, tak je plan, upam da mi uspe vse prekopat in nekaj posejat, ostalo pa potem drug teden. Mi smo malo poznejsi, ampak tu gor je bil se fejst mraz, se ne splaca hiteti, ker potem ne uspe... ena je sprasevala glede kurjenja... ja, mi definitvno se moramo, letosnja sezona je ubijalska! Mamo pa kombinirano pec (olje, drva) in lani smo po selitvi peci nastimali prenosni termostat (meri in uravnava temperaturo v tistem prostoru kjer zelis), tako da se svercamo na olje in se pec ponoci potem priziga samo po potrebi. Ampak sva se z mojim ravno vceraj pogovarjala, da bomo nehali in zaceli z elektricnimi. Eden je v sobi, eden pa v kopalnici in je ravno prav za ta prehodna obdobja.
No tko, ura je ze tok, da bi blo lahko ze kej narejeno, jst pa po forumu bluzim, tipicno.
Lepo soboto vam zelim, ribica tebi pa uspesno dokoncevanje tort! :-)

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 864
   RE: Oktobrčki 2016
7.5.2017 9:37:59   
pikica 4
dobro jutro.

spet sem sama, mala spi fanta imata obveznosti, mož pa brklja nekaj. mi kar paše kakšno urco. seveda če mala spi da mal dam živce na off.

ribica user posted image sem vesela da si se mal nasmejala. dmove plenice - kakšne so, meni so 9 let nazaj premočil, so boljše sedaj? super že sedite. ne vem kje sem brala, da je sedenje predpogoj za plazenje. a čisto brez opore, koliko časa zdrži? ja je tole fajn čakaš v vrst pa te nekaj toplega pogrejeuser posted image , nisem vedela, da ne zadržijo urina, no saj bolj važen je kakec. sem na bolhi v petek se zmenila da mi ena pošlje ergo baby, upam da ga jutri dobim in probam, no prej še leti v pralni stroj. se strinjam glede teže in športa počasi.

pia si bolje?

bučka meni se ni flancou telih zgodbic, je pa kolegici pa se ji je zdelo simpatično in pozitivno, ne vem bom vidla ko zboli, zaenkrat mi je vredu. res pa je da mi ni nič povedal glede hranjenja tako kot tebi si omenila koščke, jaz se vse pasiram.karkoli ga vprašam mi pove po domače meni razumljivo. tvoje pediatrinje pa nisem že dolgo vidla. hm hm na vrtu si že bila moj se skultiviran niuser posted image . saj bo s časom bosta vse zrihtala. tele nosilke so tud rabljene drage, ampak če ga boš imela mislim da ga boš uporabljala večkrat. jst ga nucam da dam pod vozk pa ko mi začne sirena igrati v vozki da jo dam not pa grem naprej. ne da sem ko mula otroka nesem pa voziček potiskam. tak je moj načrt, pa da vidim kako bo. sste se pa kar hitro pozdravili razen tvojega. sta že skoraj zdravi ane?

danes imam namen šaro pospravt, se mi nabira v eni sobi. po 8 maju pa na vrt jt.user posted image me je že moj sprašvou če letos tud nau solate, on itak nič druzga z vrta ne je, aja pa jagode pobere še pred otroki, če ga otroci ne prehitijo. nobena ni dozorela ko je odtrgana.

pri nas je že sončno, želim vam prijetno nedeljo.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 865
   RE: Oktobrčki 2016
8.5.2017 11:50:39   
Malinca07
Pozdravljene..po dolgem casu se spet mal javlam. V petek smo prisli iz morja - imeli smo se super, mala je uzivala, vreme nam je sluzlo..sam prekratko je bilo :) v vozicku je zdrzala tud do 45min, ko pa je bla kriza sva jo prestavla v kengorujcka in je bila zadovoljna se naprej :)

Saj ne vem, ce bi se pohvalila (Dansas je ponavadi to pol teplo :)). Nase spanje se je koncno popravlo (sem pa bila ze pravi zombi res, skor en mesec se je vleklo zbujanje na uro, dve). Se vedno ne vem kaj je bilo, zobkov se namrec ni. Zvecer zaspi sama v postlci, spi do 2h, se naje in potem do 7h. Tud cez dan zaspi sama v svoji postlci, sicer morem bit z njo dokler ne zaspi ampak je ze to ogroooomen dosezek! :) Ne vem kaj se je spremenilo al pa se je enostavno navelicala bit na rokah :)

Mi je pa nehala jest dopoldansko malico, sploh ne odpre vec ust, ko pa ji dam flaso pa vse popije, tak da lacna ocitno je, ampak ji sadne kasice ne disijo vec. Na zacetku je pa kar vriskala ko je jedla :)
Je katera ze zacela z uvajanjem rumenjaka? Po 6.mesecu mnda lahko zacnes.

Plenicke, zaenkrat se ma 3. Ima pa okoli 7300g. Jutri zvem tocko, ko imamo posvetovalnico. So ji pa vredu, tud cez noc zdrzijo, zaprem jih se kamot in tudi drzijo je ne nikjer.

Tak, mala pridno panca v postlci jaz pa lahka ta cas v miru pripravim kosilo :)

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 866
   RE: Oktobrčki 2016
8.5.2017 17:03:56   
nastja1
ribica a res pleničke plavalne prepuščajo? ojoj na dober način si izvedela da ga user posted image nevem če bi kupila te neoprenske ali ne.. user posted image uuh ko omenjaš torte... njam user posted image

bucka haha sm se nasmejala s temi dinozavri user posted image ojoj revček se je prestrašil user posted image upam da ste že zdravi.

malina super za tako spanje user posted image mi smo še skus na rokah ali pa čez dan da zaspi v vozičku. user posted image ja mi smo začeli z rumenjakom nam je P rekla. 1 mesec 1x na teden samo rumenjak, ko bo star 7 mescev (čez 4 dni) pa še beljak. user posted image

punce vprašala bi tiste ko ste rekle da grete delat za polovični delovni čas?... kako je s plačo pa dopustom pa regresom? je tudi vse polovično? pa socialna ti da še kaj? malo razmišljam v to smer, če bi bil naš mali kaj preveč bolan v vrtcu tako kot vse nečakinje, pa bi tako delala..

lep dan. mi imamo spet dež user posted image

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 867
   RE: Oktobrčki 2016
8.5.2017 21:52:01   
dansas
U, Malinca, to pa je sprememba! Super. Zdaj pa hitro povej recept. Kako si to upeljala? Otrok, ki je največ na rokah spal, zdaj sam zaspi user posted image user posted image Moj otrok ima zadnje čase strašne probleme zaspat (zdaj se mi komot zareče:)

Gorenjke, šele zdaj sadite? Jaz sem pa včeraj že redkvice pobirala, berivko moram pobrat, je strašno gosta, krompir sem pa ravno danes ogrnila, pa sem bila pozna, bi ga lahko že prejšnji teden. Da ne govorim o plevelu! Tega trenutno še največ pobiram, pa takoj nazaj zraste user posted image

Ribica, kako so torte uspele?

Nastja, jaz imam pa v glavi, da se beljak daje šele po enem letu? ! Skupaj z agrumi, jagodami, paradiznikom, tuno(iz konzerve).

Pia, si kaj boljše?

< Sporočilo je popravil dansas -- 8.5.2017 21:57:06 >

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 868
   RE: Oktobrčki 2016
8.5.2017 23:01:52   
bucka*
Dansas, ja, sele zdaj. Mi smo imeli se prejsnji teden minus ponoci :-/ sej bi eventuelno lahko sadila, samo dvomim da bi kaj ven prislo. Cebula je po treh tednih ven pokukala (k je bla zmrzal vmes), solato sem pa flancala, pa se je sicer prijela, ampak ostaja majhna. Zdej bo najbrz sele rast zacela. Vcerej sem posejala korencek in redkvice, ostalo bom se kasneje. Nasa mami zivi nizje (blizu pikice), pa ima sicer vec na vrtu, sploh solate, ampak glavnine ravno tako se ni dala na vrt. Gorenjske noci so hinavske kar se temperatur tice...
Rumenjak je bil se dve leti nazaj priporocen po enem letu, zdaj so pa spustili mejo na pol leta. Mene sta tako pediatrinja kot babica opozorili na to.

Pikica, meni je pediatrinja pri obeh dala ista navodila: tlacit hrano, ne pasirat, vedno mi pove kaj in kako uvajat, oziroma nadaljevat z GH, pove kako je z vecerno rutino in kako z gibalnim napredkom. Vem, da je marsikdo ne mara, ampak meni je kul. Jst mam raje "staro solo", ker nas je tale modernizacija cist oddaljila od preprostih, naravnih prijemov za vzgajanje otrok. Sej dolocene stvari nam olajsajo delo, vecina je pa nepotreben strosek in razvada.

Malinca, super za dopust in za ponovno vzpostavljen red! :-)

Nastja, je blo smesno, ko gledam nazaj, kako je krical in tekel, samo se mi je tkooo zasmilil... se danes pred spanjem smo gledali sliko, katerega dinozavra se je ustrasil, pa da ga dinozaver ni hotel pojesti, ampak se je samo oglasil. Mali je tekel na zivljenje in smrt... nasplosno se ful ustrasi, zadnjic smo bli v kuhinji, pa je tamala na lepem na ves glas zacvilila, on pa v jok, pa k meni v narocje. "Stlasu sm se!" To ma najbrz po meni, mene je tud skos strah, mam prevec domisljije. Bojim se senc, duhov, zuzelk... pol sm pa se tok brihta, da zvecer gledam na ID o serijskih morilcih, pa o psihotih k sred noci hodjo ljudem v hise, pol pa spat ne morem ker me je strah. Pa se sama sem z otroci, k moj dela... ah ja :-) ni mi pomoci :-)

Glede skrajsanega delovnika je pa nekako takole:
-pripada ti (kakor se odlocis) 20-36 ur na teden, ki morajo biti enakomerno razporejene
-pripada ti cel dopust
-pripada ti cel regres
-polovicko (kar oddelas) ti placa delodajalec, ostalo pa drzava (preko csd), tko da dobis placano tud tisto, kar nisi oddelala
- tvoja dolznost je, da delodajalcu najmanj en mesec prej sporocis, napiseta aneks k pogodbi
-s tem aneksom potem urejas na csd naprej
- delodajalec ti je dolzen zagotovit prilagojen urnik, to je tvoja pravica

Jst sm se tko odlocila, ker tud ne mislim dat se male v vrtec, prvi je bil skos bolan. Mislim da je za vse lazje, ce manj delas, pa to za zihr, kot da se zanasas na varstvo v vrtcu, potem si pa skos na bolniski. Najhujs pri vsem skupaj je to, da ponavadi otrok ne zboli "po urniku", ampak zjutraj, preden je treba it v vrtec/sluzbo, ugotovis da ne mores :-(
Jst sm mela en kup tezav skos...

Drugace sem bla pa danes na masazi, ki mi jo je ob rojstvu E podarila naj prijateljica. Je blo tkoooo fino! Prvic sm bla na masazi. Po ne vem kolkem casu sem imela prazno glavo in nic razmisljala, medtem ko je tajka masirala skoraj vse dele mojga telesa user posted image mi je pasalo, zadnje case sem precej nezadovoljna. Zaradi stanovanja, ki se ne premakne, zaradi kilogramov, ki se nabirajo... ne vem, kr skos sm tecna. A so hormoni krivi mogoce? Pojma nimam. Sama seb grem na zivce...

Aja, ribica, nasa je zacela v banjci tko uzivat kot vasa in brca kot zmesana. Samo da vidi vodo, ji ze dogaja :-) mi je vsec, da uziva.

Nocko punce, naj bo mirna!

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 869
   RE: Oktobrčki 2016
9.5.2017 9:31:04   
pikica 4
oj,

malinca sem vesela da ste imeli super dopust. mene tudi zanima recept za spanje. sama jo zjutraj položim v postlo pa zaspi samo da je tu popoldne, more ona zaspat pri dojenju pa na moji postelji potem pa čakam da se zbudi da mi dol ne pade. zvečer mi pa spet z dojenjem zaspi. a res ji ni do sadja mogoče ima tako obdobje saj tudi nam odraslim vedno ne paše vse, meni je od cepljenja nehala gosto hrano jest, včeraj da je malo kosila pa večerje, pa jo ne silim, pa ne vem če je krivo cepljenje, ugibam. za jajčk nimam navodil na listih pa piše da rumenjak po 6 mesecu, beljak pa po enem letu, ne vem.beljak naj bi bil alergen.

gorenci ponavad čakamo z vrtom in rožami na oknih na ledene može kateri so 8 maja. no jaz jih nisem nikoli čakala, letos so pa izgovor. koprene z vrtov se po 8 pobere, ker imamo hladno. pa kar je prej usajeno tko ne zrase ker so hladne noči.

bučka hvala za inf za skrajšani delovnik. ooo na masaži si bla super ti je pasalo an.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 870
   RE: Oktobrčki 2016
9.5.2017 10:55:06   
Pupa88
Zivijo punce....

Malinca jaz bi tudi recept. Nase noci so vsak mesec slabse, cdz dan pa razen na joski ali v vozicku itak ne spi.

Rumenjak sem ji tudi jaz ze dala, ta teden ji bom pa dala kar celo jajce. Mi je bilo receno, trdo kuhan rumenjak najprej, potem pa ce ni reakcije lahko cez 5 dni celega.

Ima katera izkusnje s privat vrtcem? Mi vrtca nismo dobili. Smo na cakalnem seznamu, itak.

Ribica: tole sem vidla in se spet spomnila nate, zdej bova pa res pocasi mogle na kafe user posted image
http://www.gap.eu/browse/product.do?cid=98360&vid=1&pid=000627126000


(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 871
   RE: Oktobrčki 2016
9.5.2017 12:01:53   
Malinca07
Evo, malo dala spat, tak da lahka napisem kak sem se jaz lotla zadeve :) po skoraj mesecu neprespanih noceh, mojih 50kg in njenih dobrih 7kg enostavno nisem vec zmogla uspavanja na rokah. Usedle sma se dol in pogovorile na stiri oci :)) Odlocla sem se, da jo enostavno odlozim v njeno postlco. In sm jo..dezala sem jo za rokico, ji pela in jo bozala po obrazeku. Bil je jok...ampak je po slabih 15min zaspala..je pa skoz vedla, da sem ob njej. Tud naslednje spanje sem naredila isto, povedala sem ji, da je cas za pocitek in jo odlozla v postlco..zaspals je prej ko v 10min..Zdej jo samo polozim, ji dam dudo (dudo ima izkljucno samo se za zaspat), 2x potegne jo vrze ven in spi. Brez joka! Zvecer ji ne pustim, da zaspi na flasi ampak jo polozim budno v postlco..od kar delam tako, se res ne zbuja vec ponoci, samo se 1x okol 2h, 3h da je. To je to..to je moj recept :)

Hvala za info o rumenjaku :) jutri zacnem z glutenom, potem pa se cez kak teden lotim se jajcke :)
Ocitno ji res ne pase sadje..ji dam pa mal soka od kompota pit, da dobi mal vitaminov. Ji pa vsak dan ponudim sadno kasico..1x jo bo ze zacela spet nazaj jest :)

Joj kak ste pridne vse z vrtovi. Jaz sicer zivim v bloku in itaq nimam vrta..pa mislim, da mi tud drugace nebi nic uspelo, glede na to, da pri meni se roze ne prezivijo prevec dolgo :)

(odgovor članu Pupa88)
Neposredna povezava do sporočila: 872
   RE: Oktobrčki 2016
9.5.2017 14:08:20   
nastja1
dansas nevem. meni je P rekla da če je vse vredu z rumenjakom, da ko ima 7 mescev, še beljak.. joj to vsak reče drugače, zdej pa vedi user posted image

bucka oojoj bošček mali se je "stlasu" user posted image haha ko da bi mene poslušu. jaz se tudi vsega naštetega bojim, sploh ko vidim pajka ali pa slišim o duhovih user posted image .. ja dugač je pa ta kanal discovery ID zakon user posted image
u hvala lepa za pojasnilo o krajšem delovnem času.. kaj pa mogoče veš kako je pa z delovno dobo? se šteje samo tiste 4 ure na dan?
uu maaža.. vrjamem da je pasala ja.. in meni biii user posted image

malinca hvala za recept, bomo sprobali če tudi pri nas deluje user posted image

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 873
   RE: Oktobrčki 2016
9.5.2017 14:12:37   
nastja1
seveda morem neki pozabit napisat...user posted image

punce koliko kaj vaši sončki spijejo čez dan? naš ga vode ali čaja 2-3 dl. se pa učimo z unim lončkom od nuka ko ima ročke, ampak gre bolj slabo user posted image

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 874
   RE: Oktobrčki 2016
9.5.2017 15:00:14   
Ribica **
Samo na hitro, se švercam v MCDonald'su na wifiju 😀

Pupa, hvala, tudi Okaidi ima polno kitov in rib, lahko bankrotiram. Ampak hvala, ker se spomniš name!!! Sprehod/kava bi pa tudi res že lahko bila, ja. Proti koncu maja? Naslednji teden imam pester, tega nas pa ni.

Rumenjak sem jaz že dala, trikrat do zdaj. Najprej četrt, tretjič pol.

Bravo vsem za spanje! Midve se ta teden stiskava skupaj, ležim zraven nje, dokler ne zaspi, čez dan se pa usedem in si jo položim na trebuh in tresem, se mi je ne da nosit, je pretežka. :) pa še upira se in me praska.

Sicer je pa pridna, lepo je preživela dolgo vožnjo, nad morjem je pa čist fascinirana. Škoda, k je hladno. Bo pa drugi zobek vsak čas pokukal skoz dlesen.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  33 34 [35] 36 37   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  33 34 [35] 36 37   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?