|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  116 117 [118] 119 120   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
29.6.2019 22:47:45   
LoniRR
Oooo hvala za pomoc. Potem ga bom pa kar kupila. Kaki lok pa priporocate. Toliko jih je da nvm kaj izbrati. Eni imajo ograjco, spet drugi imajo zvok ...Mi imamo tudi okoli 5kg, ima pa cca 10tednov. 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2926
   RE: APRILČICE 2019
29.6.2019 22:54:29   
Cvetnilist
https://www.pikapolonica.si/igrace/igrace-za-najmlajse/igralne-blazine/igralna-blazina-labod/0621444001998062144 mi imamo to blazino. 😁Mi smo stari dobrih 12 tednov in smo ocitno res pravi bajseki s 6 kg. Ampak dobro, rodila se je z 3760g pa 1,2 kg je pridobila z dojenjem cisto na zacetku tak da se konec koncev tak ni nekaj fejst zredila. 😁Vem da znajo pri tem adaptiranem mleku komplicirat, ce otrok prevec pridobiva ampak ce zeli meni mala jest je definitivno ne bom stradala, nebom je prenajedala ampak naj poje kolko rabi.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2927
   RE: APRILČICE 2019
29.6.2019 22:55:08   
jabuk
Mi smo imeli enega samo z lokom, brez zvoka in brez ograje...se žal ne spomnim firme.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2928
   RE: APRILČICE 2019
29.6.2019 22:57:42   
jabuk
Cvetnilist, meni pa pravijo, da premalo pridobiva, ker ima pri 12t 5kg...Zgleda pa čisto lepa, nič presuha.


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2929
   RE: APRILČICE 2019
29.6.2019 22:59:33   
Cvetnilist
Eh kaj bo te presuha, saj pa cisto normalno pridobiva, sploh ce je samo dojena! Saj midve nisma bili kregani al pa kaj, mama posvetovalnico komaj 16.7., na prejsni pa je imela 5,6kg. Pac tak informativno samo sprasujem kak je kaj pri vas puncah, ker se z vsako stvarjo malo prevec obremenjujem. 😒

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2930
   RE: APRILČICE 2019
29.6.2019 23:00:58   
Cvetnilist
Pa ce vama gre dojenje lepo sploh ne poslusaj da je premalo Jabuk, sploh ce sama ocenis, da je dovolj.Probaj se izognit am, kaj bi jaz dala da bi se lahko se normalno dojili in se ne bi rabla obremenjevat s takimi stvarmi kolko dat otroku za jest...

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2931
   RE: APRILČICE 2019
29.6.2019 23:27:32   
LoniRR
Mislim da teli kg sploh nimajo pomena se sedaj ko otrok niti ne hodi. Ko bo shodil bo hitro vse pokuril ali rabil se vec. Pri nas je ze imela trebuscek kot sodcek pa je zrasla in se spet potegnila tko da nismo presuhi. Da o lickih in podbradku ne govorim. Kjer je mozno se ji delajo slaufki. Mi je patronazna na zacetku rekla da naj otroka hranim na 3h ker se prehitro redi. No nisem je poslusala in dam otroku vedno kolikor hoce jesti. Tudi na uro ne gledam. Tut jst ne jem vsak dan ob istem casu. Enkrat ima samo uro premora, spet drugic 5ur. Pa jo samo s svojim mlekom hranim. Ko greva na sprehod vzamem lepo polno flasko sabo pa ce bo jedla bo ze zajokala. Vazno da ima otrok apetit. Vse ostalo se bomo ze potem obremenjevale ko bojo shodili, ce bojo imeli mogoce prekomerno tezo. Hvala za link. Potem bom pa kar kupila ta lok. Mala je itq firbcna in ji je vse vsec kar se okol nje dogaja. Obozuje telovadbo z rokami in vrtenje kolesa z nogcami. Da o ostalih vragolijah ne govorim. Pa tako se slini, da brez slincka vec ne gre haha. Moti me ko tlaci rokce v usta. Pri hranjenju jo pa zmoti cisto vsaka stvar. Se kr zagleda in pozabi jesti haha. Ko se je rodila mi je med jedjo non stop zaspala, no sedaj pa gladko glavo suce okrog.Aja mi smo imeli 18.6. 4500g. 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2932
   RE: APRILČICE 2019
29.6.2019 23:48:30   
dorchy24
Punce ce katera rabi igralni lok je opran in 0ospravljen nas se dere ko sraka je dejansko nov kr je bil prvi .ogoce 1m notri . Zdaj tadrugi pa noce ,je pa od tiny love kupljen takrat za.75e dam ga za 25e.

Bodocamamica1 js sm mu vzela en gugalnicek za 15e z druge roke in glih tolko da se zamoti ce ne sem dobila za darilo od mame chiccota baby hug 4v1 je super ker je kot v kosari sam on nemara bit primiru ga pa dosti x odlozim da spi notri .Nasemu so vsec ropotuljice in zive barve .Kar se tice teze ima 6kg pri 2min pol. In 63cmRojen je pa z 3350g in 51cm tko da.je ze pravi korenjacek . Mi smo na Novalac 1 am in nam je super.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2933
   RE: APRILČICE 2019
30.6.2019 0:03:55   
LoniRR
Dorchy jst bi ga vzela, ce ga prodajas.Midva sva kupila gugalnik, ki ima glasbo in timer za guganje tako da se 1h sam ziba. Poleg ima se sedez ki vibrira. Na zacetku se je mala drla in sm bla prepricana da ga ne bomo uporabljali. Zdj pa se v njem umiri, ker ji polozaj omogoci da se takoj pokaka ce se sama drugace matra.

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2934
   RE: APRILČICE 2019
30.6.2019 11:04:20   
Cvetnilist
Se strinjam Bodoca mamica1, samo saj ves, da vcasih znajo pediatri kaj komplicirat. To, da ti je patronazna rekla, da moras dojiti na 3 ure pa je tako ali tako skregano z logiko. Za dojene otroke se spodbuja, da jejo kdaj zelijo in nikoli ne gledajo koliko se otrok redi. Pri am je to drugace ampak je vseeno ne mislim omejevat. Tako kot si napisala, ko se zacnejo gibati gre to vse dol. To se jaz sploh ne obremenjujem, da bi bila ona predebela pac da mi ne bi pri pediatrinji potem kaj tezili. Se je pa zamenjava mleka zaenkrat izkazala za ok, ker se je koncno kakec normaliziral in je zacel dobivati rumeno barvo. 👍Jaz imam tudi gugalnik od Tiny love 3v1, mam ga pa v kuhinji, da ko kuham ali kaj, da jo lahko imam zraven sebe. Ima pa lucke in glasbo tako da je zanimivo. Pa tudi to opcijo, da guga sam.Mi imamo v soboto krst, komaj cakam, prva neka taka vecja stvar. 😊

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2935
   RE: APRILČICE 2019
30.6.2019 12:53:35   
jabuk
Pediatri res znajo komplicirati. Jaz jih ne poslušam, ker težav z dojenjem nimam, samo ona bolj malo poje, raste pa  vseeno in tudi špehec ima na nogicah 😊...Jaz jo kar dojim na 3h ker pač tak rabi, če po 2h joka, vem.da hoče spat.  

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2936
   RE: APRILČICE 2019
30.6.2019 16:35:12   
Cvetnilist
Dorchy, potem smo s tezo tu nekje, se ne rabim nekaj prevec sekirat. 😁Kolko pa mu das ml kn na koliko casa? 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2937
   RE: APRILČICE 2019
30.6.2019 16:35:58   
Cvetnilist
Jabuk pravilno, sama najbolje poznas svojega otroka in ves kdaj kaj potrebuje. 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2938
   RE: APRILČICE 2019
30.6.2019 17:55:47   
dorchy24
Cvetinlist moj poje 120ml cca na 3 do 4h ce je pa na 4 do 5 vmes pa 160ml vcasih mi pa manj poje. Prej ko smo bli na babylove je jedu na 1 do 2h se mi je ze mesalo.


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2939
   RE: APRILČICE 2019
1.7.2019 14:23:17   
Nerodka
Naš fantič je pri zadnjem pregledu (teden manj kot 2 meseca) imel 56cm in 5,4kg. Mu je pa tudi čedalje vec stvari zanimivih...par dni ne more zaspati brez ene plišaste igračke. Že dolgo pa zelo rad pase kravice. Ravno sva kupila pena puzzle,da ima več prostora za igro..se že zelo premika po površini. Slikanjr kolkov je tudi ze imel. Šla sva v lj v porodnišnico, kjer ga v plenički neseš v ordinacijo, odprejo pleničko, z uz pogledajo oba kolka in je. Kot so že ostale rekla, pregled traja 2 minuti. Je pa tako, da smo bili vsi naročeni na isto uro in gre po vrstnem redu prihoda-če bo katera šla v lj, priporočam, da je par minut prej v čakalnici, ker če ne zna biti, da se bo kar načakala.


(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2940
   RE: APRILČICE 2019
2.7.2019 8:24:52   
LoniRR
Jabuk, ce ti je po usklajenem urniku si lahko vesela. Nasa glede hrane v tej vrocini nima pravila. Tko da na sprehod vedno nacrpam konkretno zalogo. 1x mi poje 50ml spet drugic 200ml. 1x ma 1h premora, spet drugic 3h. Zna mi 150ml cuzat po obrokih tudi 3h. Cist odvisno kaj ji je tist trenutek pomembno. Jo vse zivo zamoti da kr pozabi jesti haha. 
Glede pediatrov se strinjam in imamo kr sreco pri nas. Tut obregne se ne v kilazo tko da nvm kok je v mejah normale za njih. Pravi da ce dojim naj je tako kot zeli. 
Nerodka tudi mi imamo to peno in se dul dobro obnese. Malo igra kr fino zmatra. Glede pasenja kravic pa ji na previjalni ni vec vsec. Na postelji ali na tleh pa dolgo zdrzi, ker ima lepsi razgled okoli.

(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2941
   RE: APRILČICE 2019
2.7.2019 8:28:04   
LoniRR
Vceraj smo slikali kolke in vse ok. Mali bilo cisto zabavno tm. Mala je pediatru z roko nagajala ker jo zanimalo kaj ji dela tko da smo imeli gel se ket drget kot pa samo po kolkih 😁. Druge dojencke je prov fino gledala in se jim smejala

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2942
   RE: APRILČICE 2019
2.7.2019 10:36:13   
Jetkarmak00
Dorchy.. Hellp :)!

Kako si ti vedla da ti je prvi začel zavračati mleko? Znaki? Jok, kričanje,..? Kar čez noč? Jaz sicer ne vem a je to to al ne.. Predvidevam da je okusil druge stvari in noče več mleka. Ko mu dam vodo, čaj...popije in pije... Brez upiranna in težav.. Če mu dam rižkota na žlico ali pa kašico na žlico bo tudi jedel...ker pa vem da mora tut mleko pit mu dam tudi mleko v flasko.. Pa noce.. Jok kričanje, histerija.. Dokler ne dobi vode v flaski.. Si imela podobno mogoče? Tisti cas ko mu dajem mleko mi pa je po 20ml, vcasih 10ml. Vcasih je tudi 100ml po celo uro in se vec.. Katastrofa🤪K pediatrinji pa ne mislm hodit. Vem da je komplikatorska in ga bi najprej dala na vse mozne preiskave itd. Sam pa poznas otroka in ce bi bilo karkol narobe bi mi zlicko tudi zavracal. Tako pa mi samo cuc. Hvala za pomoč!! 😁😁

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2943
   RE: APRILČICE 2019
2.7.2019 12:07:30   
dorchy24

Ja tocno tako je blo s tem da ko je dobil flasko v usta je odmikal glavo in se histericno drl,menjala sem mleka ni da ni in vseeno ne blo tako isto sem flaske zamenjala pa ni hotel. Potem sem pac sla na hrano in tekocino sem mu dajala tako da sem dala slamco v kozarec in nabrala zrak pa spustila v usta ko se je navafil vlect je sam vlekel potem sem kupla te flaske ki so za vecje za pit da je teklo bolj pa je pil,vodo,caj,kompot , mleko pa ni bli debate . Tam pri 6m smo sli na navadno mleko in ga je zacel pit tako da se odzeja. A mu das mleko po hrani al prej,kr dosti x so zejni pa se po mleku ne odzeja. 
IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Dorchy.. Hellp :)!

Kako si ti vedla da ti je prvi začel zavračati mleko? Znaki? Jok, kričanje,..? Kar čez noč? Jaz sicer ne vem a je to to al ne.. Predvidevam da je okusil druge stvari in noče več mleka. Ko mu dam vodo, čaj...popije in pije... Brez upiranna in težav.. Če mu dam rižkota na žlico ali pa kašico na žlico bo tudi jedel...ker pa vem da mora tut mleko pit mu dam tudi mleko v flasko.. Pa noce.. Jok kričanje, histerija.. Dokler ne dobi vode v flaski.. Si imela podobno mogoče? Tisti cas ko mu dajem mleko mi pa je po 20ml, vcasih 10ml. Vcasih je tudi 100ml po celo uro in se vec.. Katastrofa🤪K pediatrinji pa ne mislm hodit. Vem da je komplikatorska in ga bi najprej dala na vse mozne preiskave itd. Sam pa poznas otroka in ce bi bilo karkol narobe bi mi zlicko tudi zavracal. Tako pa mi samo cuc. Hvala za pomoč!! 😁😁



(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2944
   RE: APRILČICE 2019
2.7.2019 15:35:09   
Jetkarmak00
Ej nima nekega ritma kdaj mu dajem. Vcasih pred vcasih po hranjenju. Nima niti reda kdaj jesti in koliko pac. Ker je vse pomešano ker je že navadno hrano. Kasice in tel sokovi ki so 4m+ pac je, vmes ko mu pa hocem kake obroke mleka dat mi pa nebi nc jedel. Oziroma ce je mrzlo mleko se gre nekak..ampak zelo slabo.

Včeraj se je tolk jokov, da je danes cisto hripav. Protestira do konca. Mi pa tudi caja noce pit ce je topel, samo mrzlo. Je pa že vse od krompirja do špinače, buck, jagod.. Kompot kot pravis. Itd.. 

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2945
   RE: APRILČICE 2019
2.7.2019 15:46:10   
Cvetnilist
Bodoca mamica1, ce je otrok dojen tako ali tako ne komplicirajo pri tezi, se lahko redi in je kolikor yeli. Malo drugace gledajo pri adaptiranem mleku, ceprav jaz ji bom dajala kolikor bo potrebovala in se sploh ne bom vec obremenjevala.Enako je bilo s tem nan mlekom, mi je rekla pediatrinja, da naj ostanem na tem mleku, da nima veze ce zeleno kaka, pa sem vidla, da malo mantrajo krci in da je kakec zelo, zelo smrdel. Pa sem se vseeno odlocla, da menjam in grem na Novalac in evo, kaka take barve kot da bi bila dojena in blato nima nikarsnega vonja in res bom delala samo se po svoji pameti. 😃Pa tudi ne zdi se mi da bi se nekaj prevec redila, zredila se je dobre 3 kg v dobrih treh mesecih. Drugi teden bo 3 mesece. Pa ze rodila se je z 3760g. 😃Ker rekli so mi da naj jo imam se do posvetovalnice 16.7. samo na 120ml obrokih, kar pa je njej ze malo premalo, ce mi je vsakic ko je vse pojedla jokala, zacela se je zbujat ponoci in nima smisla, da otroku ne dam za jest, ce je lacen!! 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2946
   RE: APRILČICE 2019
2.7.2019 17:00:38   
dorchy24

Verjetno ti res protestira na mleku nas kot je zacel z hrano je zavrnil mleko in pac je pil vse ostalo vodo caji kompiti in pac je mel vsaj 5 obrokov gostehrane ,ponoci mi je caj pil i  se to zelo malo je hitro pol nehal . Poskusi mu nardit nek ritem. Js sem mela tako zjutraj nekaj mlecnega al kak griz,rizolino domac,kake te kasice itd opoldne in popoldne pac malica je blo sadje za kosilo je bla zelenjava pa tudo pozneje meso riba,zvecer pa spet mlecno. Nam se jetako najbolj izslo. Nisem pa neki po solsko uvajala jedu je vse,pri 6m je jedel ze kose,sam je jedu kifelc ,kak piskotek ,banano je sam prezvecil itd.
IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Ej nima nekega ritma kdaj mu dajem. Vcasih pred vcasih po hranjenju. Nima niti reda kdaj jesti in koliko pac. Ker je vse pomešano ker je že navadno hrano. Kasice in tel sokovi ki so 4m+ pac je, vmes ko mu pa hocem kake obroke mleka dat mi pa nebi nc jedel. Oziroma ce je mrzlo mleko se gre nekak..ampak zelo slabo.

Včeraj se je tolk jokov, da je danes cisto hripav. Protestira do konca. Mi pa tudi caja noce pit ce je topel, samo mrzlo. Je pa že vse od krompirja do špinače, buck, jagod.. Kompot kot pravis. Itd.. 




(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2947
   RE: APRILČICE 2019
2.7.2019 17:02:08   
dorchy24
Cvetinlist pri nas je tudi zdaj super odkarje na novalacu 1. Poje oa med 120 i  160 odv. Prej ko smo bli na babylove je jedel po 100_x_ na dan enkrat 130 enkrst 90 enkrat 60 ful razlicno pa non stop je bil lacen zdaj mi pa nekje na 3 dobre ure je .


(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2948
   RE: APRILČICE 2019
2.7.2019 18:23:18   
LoniRR
Jetkarmak glede temperature mleka je pri nas v tej vrocini isto. Sicer je samo moje mleko ampak, ker si crpam ji nikakor toplo ne gre dol. Gladko plune vn.
Cvetnilist se strinjam. Malo mi je.premalo kolicina ki so ti jo dolocili. Mislm ni cudno da je otrok lacen. Nasa sicer nima pravila ampak okoli 700ml poje izcrpanega mleka plus kar jo se podojim vmes da jo pocrklam pa ponoci da se ne zbrihta pa. Tko da nasa ko je lacna poje v susu 160ml kot nic. No ja se zna tudi basati kdaj.Eh moje mnenje AM ali materino naj otrok dobi toliko kot on prosi. Ce bo prevec pojedel bo ze zbruhal. Sj ni hrcel da bi zalogo delal. Toliko kot rabi toliko poje. Tki da cvetnilist imas prav. Delaj tako kot ti mislis in cutis da je najbolj prav. Ti le najbolje svojega otroka poznas. Po nelih smernicah iti nima smisla. Meni je tudi patronazna rekla da se prevec redi in da bo mela 5kg na prvi posvetovalnici, ce je ne omejim na cas pri hranjenju. No nisem js poslusala pa je imela 4020g. Se cela kila nama je zmanjkala

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2949
   RE: APRILČICE 2019
2.7.2019 18:32:51   
jabuk
Danes smo pa 3m in smo za darilo dobili lok 😁. V tem času smo se zredili za cca 1500g. 😊 


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  116 117 [118] 119 120   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  116 117 [118] 119 120   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?