|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  137 138 [139] 140 141   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 10:46:10   
LoniRR
Toliko? Uf nasa ce je spravla 20ml dol je blo super. Danes sem ji skuhala kompot iz sliv in jabuk pa ji ful tekne 😁 upam da ga zadrzi v sebi


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3451
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 11:22:47   
Cvetnilist
Ja haha. 😁Samo dobro, ti se dojis in se tvoja pikica ze od tega odzeja, midve pa sma na adaptiranem mleku in hvala bogu da toliko spije. Ravno danes sem ji nabavila to neko flasko z malo drugacnim cucljem za pitje, da vidim kako se bo odneslo. 😁Je pa primerna za 4+ mesece.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3452
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 14:49:19   
LoniRR
Jaa to flasko sem jst vceraj kupila ko je zabica predlagala in pri nasi k vse nese v usta kar lahko prime ful prime. Mislm sama si dejansko drzi in pije. Valda gre nelaj mimo ampak ce 10% od tega popije je ze vec kot pa prej. Mi je pa spila 100ml kompota in to ze pred kosilom. Sicer bi raje jo navadila na vodo ampak zaenkrat sem ful vesela da je koncno nekaj ki ji pase in zadrzi v sebi. Upam da je ne mine 🤔😄 no nasa sicer je zacela suho kakati ampak vsaj gre vn 🙈
Bom pa drug teden ko bo stara 5 mescov pricela z drugim obrokom. Pediater mi je rekel da je pripravljena in da ko bom zelela lahko kamot pricnem. 😉

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3453
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 15:29:48   
Cvetnilist
Ja meni se tudi zdi da ji je kar vsec flaska, se dlesni si malo coha zraven. 😁Midve sva vceraj zaceli s 3. obrokom, je patronazna rekla da lahko, ker je taki jedec pa tudi na prejsni posvetovalnici so rekli, da naj kr nadomestima, mleko naj bo pa se samo zjutraj in zvecer. Nas pa danes malo trebuscek mantra ko ji nisem dala cajeka ampak vodico. Bomo ocitno spet na cajeka preklopli. Upam samo, da ga bo pila, ker je nekaj zacela strajkat.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3454
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 15:45:07   
Kloti
Pri nas glede hrane nic novega. Vsake toliko buli v solato ali pa v jogurt s sadjem, ampak bolj zato, ker je vse tako barvito in bi rad vse poskusil prijet. Mu tudi dovolim, da pretipa. Nic ne zgleda, da bi on to pojedel ☺️. No, sej ima sele 4 pa en teden. Je pa bolj gibalec - zdej on dviga ritko in malo mu je uspelo se spravit na kolena. Ves navdusen. Zdej bi sam se to delal in krici, ce ne gre. Ni cudno, da danes cez dan se nic nismo odspali 😫.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3455
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 16:43:08   
jabuk
Ojla, da se javim še jaz glede hrane. Spet smo hvalabogu dobili nazaj apetit, ker ga zaradi trebušne viroze ni ravno imela. So mi pa na pregledu rekli, da naj ji začnem dajati brezglut.zita, da bo začela pridobivati na teži. Do zdaj sem ji dala proseno kašo in ajdovo in ajdovo ima ful rada, olivno olje ji tudi ful bolj tekne od repičnega. Se mi je pa začela ob 4ih zbujati, tak da ji bom drug teden začela dajati še 2.obrok za večerjo.

Ker jo dojim  po gh ji ne dajem vode, do 6m jo bom dojila, potem bi ji pa dala vodo po obroku- drug teden pride patronažna in jo bom vprašala, ker z vodo je pri takih, ki bolj počasi pridobivajo, treba paziti. 

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3456
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 19:08:29   
Cvetnilist
No super, da se ji je vrnil apetit Jabuk! 😊Meni ni vec nic jasno glede teh smernic pri prehrani, meni je patronazna rekla, da naj uvedem kar vsa zita, ne samo brezglutenskih. 😒Zanimivo no res.To sem pa jaz ze tudi slisala, da pri pocasnem pridobivanju teze je treba pazito s tekocino, ker se lahko otrok ze tega “nasiti”. Koliko pa tehtata zdaj Jabuk?Ce sta ze kaj probavali s sadjem, imas v dm zmlete brezglutenske piskote za dojencke po 4 mesecu starosti in ji morda lahko vmesas v kaksno kasico. Malo ze poveca kaloricno vrednost.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3457
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 19:19:45   
jabuk
Cvetnilist: hvala glede ideje za piškote. Naj bi začeli z glutenom šele po 6.mesecu. Moja ima 5650g, kar je na meji. Rekli so mi, da bo z gosto hrano začela pridobivati. Zaenkrat sva samo na zelenjavi in žitih. 


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3458
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 19:26:37   
Cvetnilist
Verjetno bi ji bili piskoti toliko dobro, da bi mogoce bolj z veseljem jedla. Saj jaz sem tudi brala, da so zita po 6. mesecu ampak patronazna pa mi je svetovala, da naj obdelama vsa zita. Zdaj pa res vec ne vem. Od zelenjave so zelo dobre kasice:Krompir + por + korencekKrompir + por + buckeVerjerno bi ji bile vsec, ker so malo bolj sladke. Tudi kombinacije z ajdovo kaso so dobre.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3459
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 19:34:15   
jabuk
Ona meni lepo je, samo ne spravi toliko vase. Če preveč poje, zbruha ven. Ji pa res dajem vedno korenje, ker je sladko 😊


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3460
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 21:50:21   
LoniRR
Jabuk super. Upam da ti cim bolj apetit dobi. Kloti nimas kej. Ce nima zanimanja nima smisla prehitevati. Nasa ko vidi karkoli da neses v usta cist notr pade. Vcer je slivo lizala ko jih je moj jedel in ga je z ocmi pozirala.Pri nas ji edino korenja ne dam ker zapira. Krompir pa v majhni kolicini. Drugace pa vsak dan malo razlicno skombiniram zelenjavo in ne cisto po receptih v knjigi. Super recepti ampak ji dajem mesano da ni 5dni isto.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3461
   RE: APRILČICE 2019
18.9.2019 11:22:15   
Žabica.m
Super, da dete vsaj zdaj malo pije.

Jabuk zakaj taka panika pri teži? Imaš občutek, da ne bo podvojila teže ko bo stara 6 mesecev? Jaz sem se tudi sekirala vmes, pa zdaj vidim da bo glih fajn podvojila težo do 6 meseca. 
Drugače smo pa spet imeli burno noč, mislim da jo trebušček matral. Se ji je prav slisalo po trebuščku, pa nisve kaj dosti cvetače pojedle, jaz tudi nisem nič takega jedla. Kljub njenemu zanimanju po hrani sedaj resno razmišljam, da bi ji nehala uvajati hrano vsaj do 6 meseca, ker jo očitno matra prebava in še ni dovolj zrelo črevesje. Bom probala do ponedeljka še ponujati, pa če bo še naprej problem, bom raje še počakala. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3462
   RE: APRILČICE 2019
18.9.2019 12:35:44   
Kloti
Zabica, to je bila samo ena noc in sicer dobro spi? 
Punce, kako boste kaj oblekle malcke pri hladnih temperaturah? Kako jih oblecete zdaj? Jaz razmisljam, da bo treba en topel kombinezon zrihtat za mrzle dni, sploh ker bo sel v sportni del. sicer imamo tisto zimsko vreco za vozicek, ampak itak ga rabimo za v nosilko. Kako ve razmisljate?
Zdaj ima nas bodi (kratke ali dolge rokave, odvisno od dneva), tanke hlacke in nogavicke. Ko gremo ven, je spet malo odvisno od temperature, ampak naceloma se eno trenerkico majcko cez, tenko kapico (ob jutrih, ce je fajn mraz, ali ko smo bili v hribih) in dekco, ce je mraz. Ponoci ima pizamco pajac in spalno vreco neke srednje debeline, tako prehodno. Ce mene zebe, tudi njega pokrijem z dekco iz bambusa, ki naj bi bolje regulirala temperaturo. Kako kaj vi?

(odgovor članu Žabica.m)
Neposredna povezava do sporočila: 3463
   RE: APRILČICE 2019
18.9.2019 13:10:24   
jabuk
Žabica: Teže podvojila ne bo do 6m, ker ima že 5m in pol in tehta 5650g, rodila se je pa z 3500g. To pomeni da bi se mogla v 2eh tednih zrediti za 1500g, kar je pa nemogoče. 


Jaz jo zdaj oblačim v dolg bodi in kopico, nogavice in tople hlače in pokrijemo z deko. Če bo hlsdneje bom dala še žabica . Ko bo pa zima, bom pa dala žabica, pajac in zimska vreča. Spi v bodiju, doma ni mrzlo. 

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3464
   RE: APRILČICE 2019
18.9.2019 22:20:58   
LoniRR
Jst naso oblecem malo manj. Ce je toplo da imam jst kratke rokave dam njej dolg bodi ali kratek bodi in majcko z dolgimi pa trak. Ce piha ali je hladno pa ji dam gor jopco in kapo. Jopco pa odvisno od stopinj ali je tanka ali debela. Vedno imam rezervo v torbi sabo in oblecem oz slecem malo glede na njo. Ce vidim da jo zebe se ne oziram na vreme in obratno. V lupinci ji je bolj vroce in jo vedno manj oblecem. Raje dam ksno deko cez kot pa da je mokra po hrbtu.  Kloti moj predlog da oblaci kot ti pokaze otrok. Ponoci pa ima nasa tudi ksn pajacek in spalko. 
Nasa sedaj spije 150ml na dan kompota ampak kaka pa se vedno isto tko da bom mogla pediatra poklicat. Noben domač recept nam ne pomaga.😢

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3465
   RE: APRILČICE 2019
18.9.2019 22:26:49   
LoniRR
Jabuk nic hudega. Dokler je zdrava in vesela ne vidim omejitev zrd nizke teze. Tudi odrasli smo si razlicni in te omejitve so bolj za paniko kot pa korist. Otrok poje toliko kot mu pase. Nada npr. Se je rodila tezka 3050g pa ima skoraj 7kg pri 5 mesecih pa ni bajsek in naj bi imela kao racno prav kg pa jih je ze 6davni podvojila...

Zabica ojoj pa ji to dajes gosto hrano v casu kosila? Nasa pa ze dva dni spet spi normalno po 10h v kosu. 
Cvetnilist sem dala AM stran pa je se vedno zaprta 🤔

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3466
   RE: APRILČICE 2019
18.9.2019 22:34:00   
Cvetnilist
Bodocamamica1, jaz jo oblacim podobno kot ti. Gledam po sebi in ne pretiravam, da ji ni prevroce. Za spanje ima sedaj bodi brez naramnic, cez pa pizamico. Ker ma zdaj finto, da vecinoma hoce spat zraven mene jo sproti ponoci pokrivam, ce se odkrije. Al s kociko al pa kar s svojo odejo. Spalna vreca pri nas ne pride v postev, ker ni rada omejena. Ne vem vec Bodocamamica1 kaj bi ti se lahko svetovale. 😕Kaj pa ce ji probas naredit malo mocnejsi samo komarckov caj? Zanimivo no, ker nam pa se je v bistvu uredila prebava sedaj ko smo na gosti hrani. No uredila, naveloma je enaka kot prej ampak mogoce vcasih kaka vec krat na dan kar pa prej ni ko je bila samo na am.Kaj pa tako si ze probala, da bi jo probala ti vzpodbudit da bi kakala? Da ji nogice skrcis in malo dvignes k trebuscku? Mogoce se ne zna pokakat taksnega gostega kakca. To smo mi imeli tudi tezave ko smo preklopili na am ar, ker je kakala prav klobase in je na zacetku ritko stiskala skupaj. Jaz se ji zdaj vcasih pomagam tako da ji dvignem nogice in ji jih stisnem k trebuscku, ko vidim, da se frjst napenja.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3467
   RE: APRILČICE 2019
18.9.2019 22:36:15   
Cvetnilist
Al pa fejst sladkane kamilice da ji das. To je patronazna rekla da je prvo, se pred svecko za kakanje. Zato ker pri pediatru ne vem ce bos kaj dosti dosegla, ker za njih je kao normalno, ce dojencek ne kaka vec kot 5 dni. Ne vem tocno koliko ampak komaj po petih dneh bi se naj dale te sladke kamilice. Vse pa vemo kaj bi to naredilo bogemu otroku, ce tako dolgo ne bi kakal. Sploh si ne zelim predstavljat.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3468
   RE: APRILČICE 2019
18.9.2019 22:40:23   
Cvetnilist
https://med.over.net/clanek/zaprtje-otroci/

Verjetno si to ze prebirala ampak mogoce ti pa vseeno kaj pomaga. 😃

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3469
   RE: APRILČICE 2019
18.9.2019 23:28:22   
LoniRR
Cvetnilist hvalaa ti za pomoc. Sladkane kamilce nam ne pomagajo. Jih ne popije, po zlicki jih zagrabi ampak jih v kotu ustnic vn pljune. Glede kakanja dejansko samo tako bolj kakamo. Ce bi malo pustila da sama kaka bi mogoce samo ksn bobek vn spravla. Tko pa ko vidim da se zacenja napenjati hitro plenicko dol in ji pokrcim noge in krozim. Z masazo trebuscka pa spodbudim. Na tak nacin nam uspe konkretno kakati. To nam uspe tudi po 4x na dan tko da glede tega ni zaprta samo struktura je kot plastelin kar mi pa ni vsec ker sama ne zmore spravit vn in se matra ko ji pomagam. Ce ji nebi ritke mazala na debelo bi bilo vse skupaj se razdrazeno. Ko smo imeli posvetovalnico je rekel pediater da naj poklicem ce se ne uredi kot treba v enem tednu. 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3470
   RE: APRILČICE 2019
19.9.2019 9:56:54   
Žabica.m
Kloti drugače še kar ok spimo, to noč spet več zbujanja ampak mirnega. Je pa bila po konci že po peti uri. Niti približno nisem ta teden naspana, tečnarim sama sebi, do večera sve sami, ker trenutno vsi delajo. Tamala tečka ker ni naspana, zaspat noče/ne more. Bi jedla, ne bi jedla, ker je vse okrog bolj zanimivo. Pestro je trenutno. Po pravici povedano se že veselim časa ko bomo namesto dojenja imeli vsaj en obrok goste hrane, ker imam občutek, da se ne naje dovolj, ker jo preveč vse zanima. Ponoči edino v miru je. 

Bodoca mamica dajem v času kosila, zdaj edino če nismo bili doma ob tej uri ji potem nisem dala nič. Glih sem mami rekla, da najboljše, da se kar v hišo zaprem dva meseca, pa uvedem gosto hrano, ker je skoz nekaj pa mi ne gre skozi vsak dan. Mogoče je pa kakšna viroza smo imeli zadnjič neke obiske in ko ta malo pocarklja, jo polubčka mimogrede omeni, da je njen vnuk imel en dan prebavne težave. Ja super, da si pa glih zdaj prišla na obisk. Eni res nimajo poštimano pri sebi. 
Jabuk saj moja porodne teže tudi ne bo ujela, bo pa odpustno. Glej če se drugače ok razvija, je živahna, budna te po moje nima kaj skrbet. Tabele so itak samo nek okvir. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3471
   RE: APRILČICE 2019
19.9.2019 12:37:21   
Kloti
Zabica, tudi pri nas je malo mešano spanje, ampak zdaj je vsaj zacel cz dan  nazaj jesti kolikor toliko normalno. Nima vec tiste ihte, ko ga pristavim, zdaj vsaj je. Ce ima tvoja polulane plenicke, verjetno dobi dovolj. Kolikor sem se z mamami pogovarjala, GH zelo redko uredi spanje ali obnasanje, je to bolj mit baje. V glavi ji dogaja in nasemu tudi, kot si ti enkrat napisala - sta bolj usmerjena v zunanji svet in se ne moreta umiriti, pa rabita ful blizine. Zdej nas cez dan tudi spi pri meni v narocju oz. imava cik cak- jaz njega v posteljo, on tecnari, spet k meni, spet v posteljo, spet tecnari, spet k meni, dokler se toliko ne umiri, da odspi vsaj nekaj v postelji. Ampak res mi je taki misko in tako mali, da si mislim, da naj se pa carta, kolikor mu gre. Se prehitro mi bo pobegnil skratek ☺️.

(odgovor članu Žabica.m)
Neposredna povezava do sporočila: 3472
   RE: APRILČICE 2019
19.9.2019 14:01:14   
Žabica.m
Meni se ne gre toliko za spanje kot to, da bi vsaj vedela da je sita. Saj očitno lačna ni, pleničke so polulane pa pokakane pa ponoči tudi je. Vedno pa me je strah, da bi premalo pridobila na teži. 
Ja, je pa taka radovednica, da groza. Vse mora videti se dotakniti, zdaj se je zverzirala v puzanju in imamo pri vsakem previjanju športno igro: obrni se na  trebušček in probaj odpuziti do prve zanimive zadeve, pa nima veze ce je vmes rob mize, postelje.
Podnevi tu pa tam odspi v vozičku, v naročju kakšno urico. Samo zaradi radovednosti težko zaspi in je tako dretje v naročju občasno, kot da bi jo iz kože dajali. Ni šans da bi v postelji zaspala, no mogoče bi če bi se borbali kakšno uro. Enostavno nimam energije za to. Raje jo poslušam 5 minut v naročju pa da potem spi eno uro kot pa to. Ker zvečer jo lahko normalno odložim in spi naprej. Podnevi pa ni šans. Zanimivi so ti naši škrati. 

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3473
   RE: APRILČICE 2019
19.9.2019 14:11:58   
Kloti
Ja, isto pri nas. Ponoci ostane v postelji, pac kolikor se mu tisti dan ljubi :). Cez dan pa res ni govora. No, zdej je cudezno odspal eno uro, ampak v taveliki postelji, ker sem tam dojila in zelo previdno odlozila. Drugace pa res tak firbec, da bi pretipal vse, od pikice na tleh do skafa za perilo pa vse vmes. Med previjanjem na trebuh in mecka vrecke od vate oz. vse, kar se da prijet. Ce nic ni, praska po previjalni podlogi. Ko ga nosim v narocju, se mu tako obraca glava, da ne mores verjet. Nic mu ne sme uiti. Napet ko struna, vedno v pripravljenosti.

(odgovor članu Žabica.m)
Neposredna povezava do sporočila: 3474
   RE: APRILČICE 2019
19.9.2019 14:33:08   
Cvetnilist
Zabica, koliko pa tehta pikica? Sicer pa tako kot si napisala, dokler so plenicke polne nimas kaj za skrbet. Kaj prav plazite ze? Koliko pa je stara? Moja tudi ze nakazuje in se postavlja prav na vse stiri ampak ni se pokapirala kaj tocno narediti z rokicami. 😁Glede spanja ponoci in podnevi pa ja, mi sedaj prespimo noc ampak samo tako da spi zraven mene. Ce je v posteljici se zbuja na 15 min. Podobno je tudj podnevi. Ne vem ali je to pac aamo obdobje, ko zeli neprestano mojo blizino ali kaj je s tem. Smo se pa zaceli zbujati ob 6 zjutraj. Zaspimo pa nekje med 19 in 19:30. To je zdaj novo. 

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  137 138 [139] 140 141   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  137 138 [139] 140 141   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?