|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 9:33:30   
KmAlU MaMiCa
Ja od Tosame je full teh stvari. Jaz sem jih kupovala v Leclercu...pa fiziolosko tud...majo full poceni. Jaz sem jih vsak dan umivala s temi krpicami in toplo vodo...na dva dni ali pa 3 sem jih pa kopala. Pri prvem naceloma kupisi vse...pa mas se za naslednje, edino ce se ne znajades v kaki cudni situaciji kot sem se jaz. Pol pri drugi kupis pol manj ker ves kaj rabis in kaj ne in pol prodas ker si reces ok to je to ne bomo vec delali otrok...pol pa se kr ne mores sprijaznat da je to to in vidis kak hitro gre in pac spet moras kupit vse na novo. 😀😀😀 zdaj ko pa smo fix da je to zadnji pa ne bom nic prodala hahaha. Tiste ki boste prvic mamice...ni variante da zamenjas lazne popadke s pravimi. Lazni so pa minejo pa so spet...pravi se pa stopnjujejo so vedno mocnejsi in enakomerno porazdeljeni. Pravi se koncajo s porodom lazni pa minejo. Ni sans da zamesate tak da brez skrbi. Glede brc pa so proti koncu vcasih res full mocne in vcasih brcnejo v take predele da te res zaboli...ampak jih vseen komaj cakam. Moj skos brca...vcasih tko rahlo vcasih pa ze tud fejst butne. Za dude pri mojih ni blo glih tak da si jim pac dal dudo in so jo sprejele...lahk da pri vasih bo tak...nocem bit pametna jaz pac govorim iz svojih izkusenj...da ne bo katera mislila da hocem keri pamet solit.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1101
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 10:34:50   
Zogica_marogica
Hvala za info! user posted image
Zdaj pa morava najprej nabavit en predalnik, da začnemo po novem leto lepo počasi nabavljat user posted image Trenutno imata mož in tast projekt previjalna deska za na stroj, sta res pridna! Tast itak najbolj zagret, res luštno.

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 1102
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 12:12:16   
Jetkarmak00
Zogica
Clar je top. Res pa je, da mam js cifre 50,56 vde bodije na preklop.. Mu ne želim čez glavo tlačit bodijev oziroma se spomnim, da smo tamalga velikoo lažje preoblacili, ce je bilo na preklop.. Dud vem da ni maral.. Flaske je pa uporabljal MAM in se mi zdijo tut super drgac.. Flaske so mi fajn ker ticno ves kolk poje.. Vem recimo da smo morali pediatrinji nest mere kolk je pojedel.. Zapisovali smo uro, kolicino obroka. In potem to odnesli. Ce ga imas ma dojkah mocno dvomim, da bi si merce lahko zapisal.. Al je to 20,50,70ml. No jaz sem bolj za flaske s tega vidika :-) 
MamicaTe soft krpice mislm da sem vidla v babycentru. :D FR pa tut :D tko da to bom potem se kupila ja, ves kako je glede popadkov.. Jaz dokler nisem jemala dabroston sem recimo imela nevem.. En dan krce, redne.. Konstantno v rednih intervalih so se pojavljali, no potem cez noc minilo. Naslednji dan sem pa recimo imela 3x močnejše krce kot en dan prej, tudi v rednih intervalih po vec ur.. Kako hudica naj bi recimo vedela potem a so to pravi popadki al ne? Jasno, zdaj vem da niso bili.. Hehe, ampak b tistem dnevu pa nisem vedela, ker so bili mocneksi kot en dan prej.. Potem pa me je bilo "strah" da nebi zamudila v porodnišnico haha ☺️😅😅😋No zdaj hvalabogu nimam nic, ta dabroston je zlata vreden 😍😍😍😍 

Punce, kolk mate kej hemoglobina? 

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1103
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 12:53:21   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Zogica
Clar je top. Res pa je, da mam js cifre 50,56 vde bodije na preklop.. Mu ne želim čez glavo tlačit bodijev oziroma se spomnim, da smo tamalga velikoo lažje preoblacili, ce je bilo na preklop.. Dud vem da ni maral.. Flaske je pa uporabljal MAM in se mi zdijo tut super drgac.. Flaske so mi fajn ker ticno ves kolk poje.. Vem recimo da smo morali pediatrinji nest mere kolk je pojedel.. Zapisovali smo uro, kolicino obroka. In potem to odnesli. Ce ga imas ma dojkah mocno dvomim, da bi si merce lahko zapisal.. Al je to 20,50,70ml. No jaz sem bolj za flaske s tega vidika :-) 
MamicaTe soft krpice mislm da sem vidla v babycentru. :D FR pa tut :D tko da to bom potem se kupila ja, ves kako je glede popadkov.. Jaz dokler nisem jemala dabroston sem recimo imela nevem.. En dan krce, redne.. Konstantno v rednih intervalih so se pojavljali, no potem cez noc minilo. Naslednji dan sem pa recimo imela 3x močnejše krce kot en dan prej, tudi v rednih intervalih po vec ur.. Kako hudica naj bi recimo vedela potem a so to pravi popadki al ne? Jasno, zdaj vem da niso bili.. Hehe, ampak b tistem dnevu pa nisem vedela, ker so bili mocneksi kot en dan prej.. Potem pa me je bilo "strah" da nebi zamudila v porodnišnico haha ☺️😅😅😋No zdaj hvalabogu nimam nic, ta dabroston je zlata vreden 😍😍😍😍 

Punce, kolk mate kej hemoglobina? 



Za dojenčka je materino mleko nekaj najboljšega in se splača potrudit za dojenje. Če ne veste koliko poje se sposodi ali kupi tehtnico za dojenčke in se jih tehta pred in po obroku. Nikakor pa zaradi tega dajat umetno mleko ali pa si črpat in otroka hranit po flaški.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1104
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 13:15:25   
Zogica_marogica
Sej zdej mi je prav malo žal, da nisem par bodijev in hlačk s stopalkicami v št. 56 nakupila, ko je bilo v babycentru 40proc znižanje če si kupil 4 kose ali več, veljalo je tudi na Clarove izdelke. Upam, da bo do aprila še kakšna akcija, ki bo zajela tudi Clar. Če ne pa HM, C&A, se bo že našlo :D

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1105
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 13:36:15   
Jetkarmak00
Jaz sem videva v enem katalogu da bodo razprodaje po novem letu v babycentru (tako kot so povsod tiste zimske razprodaje v januarju) tako da takrat pojdi v trgovino bos sigurno kaj dobila :D samo me cakat do zadnjega dne, da ne bo vse razprodano in bos (spet) zamudila in brez :P

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1106
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 14:17:48   
Kolica
Ko smo ravno pri oblačilih. A je katera že naročala kdaj preko nexta? https://www.next.si/sl/baby
Meni imajo ful lušne stvari, pa me zanimajo predvsem velikosti, če so normalne ali kaj večje/manjše kot pri nas? Oz. kakršnekoli izkušnje...
Jetkarmak jaz sem do sedaj samo enkrat dala kri (v 10.tednu nosečnosti sem imela 145 g/l hemoglobina).

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1107
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 14:32:23   
TissaBaby
Jaz sem tisti edini kompletek in stvar, ki jo imam za dojencka, kupila tudi od Clara. Je pa drago. 
Moj hemoglobin bil prvic 120, drugic le 107, zato sem dobila tablete za zelezo. Sem pa brala, da je za nosecnice ok od 110 naprej, drugace za zenske od 120 naprej. 
Za tisto punco z okuzbo-toksoplazma sem pa izvedela, da so ji potem na infekcijski spet kri preverili in je pa pokazalo, da ni okuzena. Jaz to ne stekam. A rezultati razlicno lahko kazejo? Se sekirala vec tednov, potem pa ok. 

(odgovor članu Kolica)
Neposredna povezava do sporočila: 1108
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 16:33:29   
jabuk

Popadki zelo bolijo, da te čisto zvije- še dihati pozabiš. Ne nisem bila v bolnici, sem pa bila dosti na pregledu. Dabroston sem jemala do 9m, in se ob jemanju nisem več nič odpirala, tudi krči so se umirili....Sicer pa moja mami pri meni ni vedela, da ima popadke, ji je sestra na pregledu rekla, da more it roditi, ker je že zelo odprta- je bila pa že krepko čez rok.
IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Jabuk
Ti si verjetno lezala v bolnici ce si bila odprta 2cm? Kakor vem no, take ostajajo v bolnici do 34 tedna in ce ne rodijo grejo domov. S kolkimi tedni si pa rodila? Bos rekla G zdaj tudi za dabroston v tej nosecnosti glede na to da imas dobre izkusnje z njimi? Kako sploh locis med pravimi popadki pa med telimi krcmi ko jih imamo zdaj? Jaz se bojim da ce se mi bodo krci spet pojavili, da pol sploh ne bom vedela kdaj v bolnico ker ne bom locila med "laznimi" in pravimi haha :-) 
Žogica 
Jaz imam tudi umetno mleko, pa flaške.. Pri flaskah sem vzela avent, tudi dude so avent.. In grelnik.. Ker se mi zdi, da ne bo imel izbire in vedel, da obstaja še kakšna druga flaška, če je ne bo imel možnost preiskusit hehe.. A ni tako? 🤔No jaz imam veliko oblekc od bratca, mam pa tudi svojih nekaj že kupljenih. Zakaj ne na trakce majck? 
Mamica
Hvala za nasvete, so res priporočljivi..:) Katere so to bombažne za umivat? A to je navadna vata in fiziološka in potem umivas? Toliko je teh "pakiranj" v trgovini, da ne vem točno s čim se umiva. Vem pa da bratca nismo nič kaj, samo če se je polulal, ali pa biu drugače umazan kaj, drugace se je pa bolj kopal. Drugace pa sem jaz mislila, da vec al manj itak samo pri prvem kupuješ stvari? Nekako sem mislila, da vozek, lupinica, sedež, oblekce, posteljica, previjalna, ceveljcki, flaske... Ostanejo tudi za drugega O? 🙄🤔 Ej kdaj se zacutijo mocnejse brce? Nekaj si pisala da te proti koncu ze kar bolijo.. 😋
Evoo, danes sem polnih 25 tednov, zakorskala torej v 26 teden. Kako gre hitro! :) moj cilj je vsaj je deset__ tednov :) 



(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1109
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 16:34:59   
jabuk

130 hgm :) 
IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Zogica
Clar je top. Res pa je, da mam js cifre 50,56 vde bodije na preklop.. Mu ne želim čez glavo tlačit bodijev oziroma se spomnim, da smo tamalga velikoo lažje preoblacili, ce je bilo na preklop.. Dud vem da ni maral.. Flaske je pa uporabljal MAM in se mi zdijo tut super drgac.. Flaske so mi fajn ker ticno ves kolk poje.. Vem recimo da smo morali pediatrinji nest mere kolk je pojedel.. Zapisovali smo uro, kolicino obroka. In potem to odnesli. Ce ga imas ma dojkah mocno dvomim, da bi si merce lahko zapisal.. Al je to 20,50,70ml. No jaz sem bolj za flaske s tega vidika :-) 
MamicaTe soft krpice mislm da sem vidla v babycentru. :D FR pa tut :D tko da to bom potem se kupila ja, ves kako je glede popadkov.. Jaz dokler nisem jemala dabroston sem recimo imela nevem.. En dan krce, redne.. Konstantno v rednih intervalih so se pojavljali, no potem cez noc minilo. Naslednji dan sem pa recimo imela 3x močnejše krce kot en dan prej, tudi v rednih intervalih po vec ur.. Kako hudica naj bi recimo vedela potem a so to pravi popadki al ne? Jasno, zdaj vem da niso bili.. Hehe, ampak b tistem dnevu pa nisem vedela, ker so bili mocneksi kot en dan prej.. Potem pa me je bilo "strah" da nebi zamudila v porodnišnico haha ☺️😅😅😋No zdaj hvalabogu nimam nic, ta dabroston je zlata vreden 😍😍😍😍 

Punce, kolk mate kej hemoglobina? 




(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1110
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 16:53:34   
Jetkarmak00
Kolica
Ta stran je super. Jaz sem ze narocevala, vzela sem pa cifre npr ce pide 62-68 sem to pomerila z kompletom in je za velikost nekje 62 + se mejhn vec. Tako da tudi velikosti se mi zdijo podobne našim. Hitro dobis paket, dostavijo na dom. Material mi je super. Skratka, jaz naročujem tukaj in sem zadovoljna. Res pa je, da me edino to moti, da nimajo po povzetju placilo. Drugace pa vse pohvale. 
Tissa
Jaz sem imela na zacetku pri prvem pregledu 136 hemoglobin, zdaj v drugem trimesecju mi sploh meril niso, sem sla pa samoplacnisko izmerit kri v ZD. In sem imela hemoglobina 113, poleg tega pa tudi znizane eritrocite in hematokrit. Bom neska izvid h G drug teden pa mislim da mi bo predpisal kaj. Katere tablete pa jemljes? Retafer? Legofer? 
jabuk
Cudno da te niso v bolnici zadrzali. Kakor  em bi te celo morali, ce si bila odprta, jasno. A bos zdaj tudi povprasala po dabrostonu svojo G? Glede na to da mas pozitivne izkusnje z njim. Jaz imam tudi drugace hehe.. Glede popadkov pa... Klinac :D nekatere majo visok prag bolecine, in kar bo za tisto z nizkim pragom bolecine fuul mocno, tista z visokim sploh vedela ne bo, da je karkoli.. Hehe. To da ne mores dihat to pomoje ni na zacetku ampak potem v napredovani fazi? Ce ze na zacetku ne morrs dihat, potem v napredovani fazi ze umres. 😅😋 

Dons sm bla v trgouini, in sem srecala eno instruktorico ki sem hodila k njej na matematiko v srednji soli. Je drugace tudi iz mojega kraja ampak je nisem srecala nic kaj zunaj.. No skratka .. Bila je debata in tako naprej ko mi je povedala, da je ima odmrtje ploda v 34 tednu nosecnosti. Vzrok pa naj bi bil neka tromboza v popkovini ali strdek. Nekaj se je skratka zamasilo v popkovini in je odmrl. Groza.. V teh tednih... Mene je zdaj se toliko bolj strsh teh intrauterinih zapletov sploh ko prides tako dalec.... In se kar konca...nevem... Jaz bi sla najraje ze kar rodit, kot pa cakat v strahu do konca.. 🤔😑😫

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1111
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 16:58:58   
LoniRR
Jetkarmrak... meni so kri ze veckrat vzeli in sicer sem imela zelezo na zacetku 135, v casu bolezni, ko sem imela antibiotik, mi je padel na 119 in se vmes postopoma dvigoval in sicer 123 in nato 130. Sedaj je spet OK

(odgovor članu Kolica)
Neposredna povezava do sporočila: 1112
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 17:17:33   
TissaBaby
Jetkarmak... jaz sem dobila Tardyferon 80, zivo pink tablete 😲😁. Pa ne smemo se sekirat... te stvari so izven nase moci. Ce se sekiras al ne, ista ti bo, samo da s stresom vec slabsega naredis. Sej bo, moramo verjeti, da bo vse ok! Ce pa ne, je pa tudi tako namenjeno, sam o tem ne smemo zdaj govoriti. 
Se dodajam print screen programa sole za starse.user posted image

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1113
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 17:37:51   
Jetkarmak00
Mamica
A se ti je hemoglobim dvignil nato sam od sebe al so ti dali kakšne tablete za dvig? 
Tissa
Saj se me sekiram tko pac.. Samo dotaknejo se ts malo take zgodbe in potem se sprasujes malo kaj pa ce... Kaj pa to in tko.. In potem bi najjraje sla kar rodit... :D a se da kako preverit to ce nastane strdek oziroma strdek nastane zaradi goste krvi, a ce je gosta kri se pa da preverit? 🤔Zanimivo.. Tale link.. Samo ga ne razumem najbolje,... Kaj je vse to.. Nega otroka, porod, cepljenje, dojenje.. A na vsa ta predavanja moras it? Ce mi das se kksne informacije se bom pa prijavila :))) 

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 1114
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 17:58:07   
jabuk

Najprej bom probala umirit svoj način življenja...Nisem pristaš tablet. Slaba za tvojo kolegico, nisem vedela da se to lahko zgodi.
IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Kolica
Ta stran je super. Jaz sem ze narocevala, vzela sem pa cifre npr ce pide 62-68 sem to pomerila z kompletom in je za velikost nekje 62 + se mejhn vec. Tako da tudi velikosti se mi zdijo podobne našim. Hitro dobis paket, dostavijo na dom. Material mi je super. Skratka, jaz naročujem tukaj in sem zadovoljna. Res pa je, da me edino to moti, da nimajo po povzetju placilo. Drugace pa vse pohvale. 
Tissa
Jaz sem imela na zacetku pri prvem pregledu 136 hemoglobin, zdaj v drugem trimesecju mi sploh meril niso, sem sla pa samoplacnisko izmerit kri v ZD. In sem imela hemoglobina 113, poleg tega pa tudi znizane eritrocite in hematokrit. Bom neska izvid h G drug teden pa mislim da mi bo predpisal kaj. Katere tablete pa jemljes? Retafer? Legofer? 
jabuk
Cudno da te niso v bolnici zadrzali. Kakor  em bi te celo morali, ce si bila odprta, jasno. A bos zdaj tudi povprasala po dabrostonu svojo G? Glede na to da mas pozitivne izkusnje z njim. Jaz imam tudi drugace hehe.. Glede popadkov pa... Klinac :D nekatere majo visok prag bolecine, in kar bo za tisto z nizkim pragom bolecine fuul mocno, tista z visokim sploh vedela ne bo, da je karkoli.. Hehe. To da ne mores dihat to pomoje ni na zacetku ampak potem v napredovani fazi? Ce ze na zacetku ne morrs dihat, potem v napredovani fazi ze umres. 😅😋 

Dons sm bla v trgouini, in sem srecala eno instruktorico ki sem hodila k njej na matematiko v srednji soli. Je drugace tudi iz mojega kraja ampak je nisem srecala nic kaj zunaj.. No skratka .. Bila je debata in tako naprej ko mi je povedala, da je ima odmrtje ploda v 34 tednu nosecnosti. Vzrok pa naj bi bil neka tromboza v popkovini ali strdek. Nekaj se je skratka zamasilo v popkovini in je odmrl. Groza.. V teh tednih... Mene je zdaj se toliko bolj strsh teh intrauterinih zapletov sploh ko prides tako dalec.... In se kar konca...nevem... Jaz bi sla najraje ze kar rodit, kot pa cakat v strahu do konca.. 🤔😑😫



(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1115
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 19:13:20   
TissaBaby
Nimam pojma. Po moje moras na vse it? Ne vem. Bom se tam pozanimala na 1.predavanju. Jaz sem to vzela za priliko, da se z mojim se malo drugace podruziva 😁. Po solsko haha 😁. 
Punce... vrtec. Ene mi pravijo, da lajko ze marca dam prosnjo za vrtec, tudi ce otrok se ni rojen, druge pa da se pred rojstvom ne da, kar pomeni, da ce rodim konec aprila, more otrok konec marca, zacetek aprila 2020 v vrtec, ne pa da bom sele takrat prosnjo dala. Kako gre to? 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1116
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 19:28:56   
Zogica_marogica
Tissa, kolker jaz vem, otroci, rojeni od marca do avgusta izvisijo, ker ni dovoljeno nerojenega otroka vpisat v vrtec, naslednje leto pa potem ne prides notri. Tako da je treba zrihtat za par mesecev varstvo in pocakat na september, torej da gre s 15m v vrtec. Bom poiskala en clanek, je bil nedolgo nazaj na Delu na to temo. Razen ce obcina med letom zaradi vecjega stevila otrok odpre novo skupino, to je odvisno od obcine do obcine. Sodelavka je v eni manjsi obcini za oba otroka, oba aprilska, dobila brez problema, ker se med letom odpre se en oddelek. Drugace pa je pac treba alt_ernativo najdet, kaksno privatno varstvo itd. V nasem kraju to ne bo slo in razmisljava, da bova nekako kombinirala ga imet doma do septembra (obe babici sta uciteljici in sta poleti doma). 

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 1117
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 19:30:52   
Zogica_marogica
To je ta clanek:
https://www.delo.si/novice/slovenija/rojeni-prepozno-nemalokrat-ostanejo-brez-varstva-101171.html

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 1118
   RE: APRILČICE 2019
14.12.2018 19:31:39   
LoniRR
Jetkarmak... padec hemoglobina je bila posledica bolezni in  prehrane (bila brez apetita). Tekom bolezni sem tudi izgubila kilograme in sem dejansko v 6tednih (kar je preteklo od predhodnega merjenja) pridobila samo 400gramov. Ginekologinja me je opozorila, da mi je zelo padel hemoglobin in da bom morala jesti zelezo, ce se ne bo izbolsalo. Na sreco sem po dobrem tednu bila dosti bolse in dobila nazaj apetit. pojedla sem ogromno govedine in vitamina c, ki pospesi razgradnjo zeleza in se je lepo spet dvignil. Pri meni je bil padec res posledica bolezni in na sreco so bili vztrajni pri pregledu krvi 😉. Marsikej se tako ugotovi. Omg nisem vedela da je kaj takega mogoce. Prepricujem se, da smo ze v teh tednih ko bi tudi, ce bi bilo kaj narobe prislo do popadkov in bi resili otrocka. Da pa pri 34 tednu izgubos otroka. Jaoo vem da stres ni pravi v tem obdobju ampak te popolnoma razumm. Mene je stisnilo, ko sem to prebrala. Hvalaaa vam za vse nasvete, ki prav pridejo. Midva bova dosti dobila in tudi veliko opreme sva ze kupila po raznih akcijah ampak nakupovanju kar ni konca. Jst bi lahko vsak dan kupila kak novega. Pa se vedno bi mi mankalo. Oh mislim, da smo res v najlepsem obdobju. Zacetne tezave so mimo. Premikamo se se lahko normalno haha. 😁

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1119
   RE: APRILČICE 2019
15.12.2018 4:43:15   
Nosecka30
O kako pridno klepetate. Moj hemoglobin vztrajno pada, za priblizno pet enot, mi pa to merijo na vsakem pregledu, torej so mi ze 5x. Iz 138 sem prisla na 116, upam da se ustavi. Dojenje je pa itak najboljse in tudi najbolj prakticno. Nam v prvo zal ni uspelo, jaz sem naval mleka dobila se po 14 dneh, mogoce zaradi cr, mala ni znala dobro sesati in se je navadla flaske. Vseeno je bila kaksen mesec samo na pomojem izcrpanem mleku, dodatka ni potrebovala. Potem po preboleli hudi bolezni pa je tudi moje mleko usahnilo in je bila tam od 3m dalje samo na umetnem. Jaz sem ai to ful jemala k srcu ampak naredila sem vse kar se je dalo, da bi bila polno dojena. Pac ni slo, splet okoliscin. Upam da bo v drugo lazje, boljse, ker si ful zelim in nocem biti spet razocarana sama nad sabo. V prvo sem bila namrec prepricana da bom dojila, niti flask nismo prej kupovali, se mi je zdelo da to pa res mora it, da ni tezko ampak ocitno vedno vsaki ne gre kljub trudu. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1120
   RE: APRILČICE 2019
15.12.2018 5:57:30   
jabuk
Jaz sem tudi imela CR pa mi je nekako uspelo v 3eh dneh začet dojiti.  Sem.pa lahko dojila samo 1mesec in pol, potem pa ni bilo več zadosti mleka. Cimrama v porodniški sobi je pa teklo mleko (tudi cr), pri meni pa samo, ko smo se dojili.  Sicer pa moja mami pri meni ni imela mleka pa je naravno rodila. Sestra obakrat s cr, tudi brez mleka. Tašča je rekla, da moj mož ni želel pit njenega mleka, so dosti hitro prešaltali na kravjega. :)

(odgovor članu Nosecka30)
Neposredna povezava do sporočila: 1121
   RE: APRILČICE 2019
15.12.2018 8:03:57   
Zogica_marogica
Tudi moji mami je mleko usahnilo po dveh tednih, pa je imela neproblematicen porod. Obe s sestro sva zrasli na AM, obe sva bili suhi in sva se zdej in nikoli nic bolni. Jaz mislim, da vsaka naredi najvec in najboljse, se potrudi, bi dala vse za svojega otroka, ampak ko pa pac ne gre, ne gre. Te debate me vedno malo razjezijo, ko se drugi vtikajo v to, zakaj in kako dojis ali ne dojis svojega otroka in se jih poskusam izogibat, zadihat in si mislit svoje. Nihce ne more tocno vedet, kaj je zadaj - kot ste rekle, carski, huda bolezen... Jaz si tudi zelo zelim dojit in se informiram na to temo, ker vem, da to ni nekaj samoumevnega. Vsaka zenska je drugacna, vsak porod drugacen, vsak otrok drugacen :) 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1122
   RE: APRILČICE 2019
15.12.2018 9:29:45   
Mišmašek
Ojla pupe 😃 tudi jaz sem imela sprožen carski v 37 tednu, mleka pa za prodajat. Tretji dan sem imela take prsi, za počit 🤣 je rekla sestra na oddelku da bi komot dva dojila. Pa nimam drugače nekega u la la dekolteja. Tako sem dojila tamalega do 7,5 meseca, potem me je pa sam dobesedno porinil proč in ni hotel več. Res pa da je takrat že jedel vse. Se mu je zdelo brezveze mleko 🤣😋 Tako sem si potem mogla iztiskat nekaj časa mleko, ker se je še vedno delalo na polno, potem počasi je šlo. Sedaj v drugo mislim da bom ravno tako imela mleko, no upam da bo isto, ker meni je dojenje zakon in takooo zelo praktično. ☺️ Upam da bo tudi naš drugi fantek tako pridno papcal kot prvi! ❤️ Komaj čakam, da spoznamo tega našega zakladeka 💙👣

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1123
   RE: APRILČICE 2019
15.12.2018 9:58:54   
Jetkarmak00
Tissa
Hehe... Ja to bi bilo pa malo prepozno da bi mi po prvem predavanju povedala hehee.. Kako naj se potem vpisem? :D ja jz bi tudi sla ce bi ze, rsvno zaradi tega da bi se mogel fant malce usest pa ucit:) 😋 si se ti prijavila na ta e-mail? 

Mamica
Lepo, da si sama popravila hemoglobin. Jaz recimo ne maram prevec mesa, tako da bi ga z govedino težko popravila, vitamin C pa je mekaj drugega. Mislim, ko zacne hemoglobin padati v drugem trimesečju da ce se ne nadomesti z hrano, da so kar tablete potrebne.. Ker gre samo se navzdol do konca nosečnosti.. Nekaterim ravno zato tudi preventivno predpišejo železo v zadnjih dveh mesecih.. Jaz vem po sebi da sem vedno mela dober hemoglobin. Vedno nad 140, no zdaj sem pa na piclih 113 in po 4 enote na teden mi pada. Neverjetno res. Hehe.. Glede tega pa tako kot prsvis, groza da se ti zgodi kaj takega sploh v obdobju ko otrok ze lahko prezivi. Zdej smo ze v teh tednih ja, ko je možnost prezivetja.. Saj ravno zato pa pravim da bi raje sla rodit zdaj,in raje vidim da me to doleti, kot pa smrt zaradi cesarkoli, ce mi je to namenjeno bi raje izbirala porod.. Sem se pozanimala in se da preverit (samoplačniško) pretoke krvi.. 

Žogica 
Ja mene tudi to moti, da se najdejo, ko se vtikajo v to a dojis a ne, in ce ne zakaj ne in blabla.. Tud jaz in sorojenci smo vsi na umetnem mleku gor zrastli (ker smo bili nedonoseni) in nobenemu nic ne fali. Se manjkrat smo bili bolani kot pa vrstniki. 😅Ampak to je brezveze se spuscat v to ker se bodo vedno najdle osebe, ki bodo drugacnega mnenja.. Zal je tako, da nikoli ne bomo vsi enotnega mnenja in se z vsem strinjali.. Tudi glede vpisa v solo - kdaj vpisati, glede cepljenja, glede lajsanja porodnih bolecin itd itd.. Vsak po svoje, na koncu smo pa vsi enaki tako ali drugace ;) 


(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 1124
   RE: APRILČICE 2019
15.12.2018 10:45:49   
TissaBaby
Jetkar, je moj prijavljal. Vsakega posebej, po navodilih. In potem dobis potrdilo na mail in gres tja. 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?