|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
29.8.2018 7:54:16   
ziva216
Joj, vam kar zavidam, da imate prve preglede že večinoma za sabo. Jaz imam pregled šele čez tri tedne. Komaj čakam, da vidim malo pikico. Slabosti se mi kar stopnjujejo, ni mi pa tako zelo slabo, kot mi je bilo v prvi nosečnosti. Najhuje me zaenkrat matra nespečnost, ki upam, da hitro mine.

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: APRILČICE 2019
29.8.2018 10:02:51   
dorchy24
Pozdravljene,vsem cestitam za +. Hkrati pa da povem svojo izkusnjo ki jo ne zelim nobeni. Imamo ze enega otrocka 4leta za nami je 10 splavov plus izguba otroka v 18tednu. Tokrat upam da bomo docakali plusek do konca. Sicer vecino splavov je bilo v 5 tednu jutri pa dopolnem 6 teden. Iskreno me je vsako nosecnost na novo strah kaj me caka hkrati pa vedno upam na najboljse. Jutri imam prvi pregled in se to slucajno ker bi mogla dobiti napotnico za nadaljne preiskave tako da bom povedala se za kontrolo. Po mojih ozracunih naj bi imela rok 27.4 . Kar se tice tezav imam zgago vsake tolko bolece prsi in napihnjenost.  Lep dan vsem 

(odgovor članu ziva216)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: APRILČICE 2019
29.8.2018 10:27:06   
TissaBaby
Dorchy24, joj joj, res grozno! Kaj so pa rekli strokovnjaki, zakaj tolko spontanih splavov in tako zgodaj? A pri prvem pa bilo vse ok, to vse se je dogajalo po njem? Res bolece! 😥 
Meni tudi kaze enkrat 27. oz. 29.4., bo pa natancno G povedala. Jaz imam pregled sele 25.9., bo se za cakat. Me bo pa potem verjetno takoj na NS poslala. A ste vse ta pregled dale cez? 

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: APRILČICE 2019
29.8.2018 10:32:31   
ziva216
Dorchy24, grozno. Kako pa to, da ti še niso dali napotnice za preiskave? Mislim, da bi ti že po treh zaporednih splavih pripadala? Kakorkoli, držimo pesti, da bo tokrat vse v redu...

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: APRILČICE 2019
29.8.2018 12:57:16   
jabuk
Držimo pesti, da bo vse ok. Sem brala, da se 80% splavov  zgodi do 10t in sem mislila, da si do 18t "na varnem". Tako, da držim pesti za vse nas do 20t, potem pa bo valda vse ok. 

(odgovor članu ziva216)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: APRILČICE 2019
29.8.2018 15:18:12   
dorchy24
Ziva ker so neumni drugih izrazov nimam. Vmes sem menjala ginekologa ker sem pac ugotovila da so samo napiflane barabe pravo znanje ko je tezava ga pa nimajo .  Sele v 8 me je dal ta drugi gin.na preiskave pol sem imela tezavo z lj ker so ponesreci zgubili kao napotnico in zdaj ko sem bla na novo narocena mi je zamujala in tako da cakam na prvi pregled. Upam da bomo imeli tokrat vec srece. 

(odgovor članu ziva216)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2018 8:20:46   
Jetkarmak00
Hojlaa punceee :) da se spet mal javim... Zdaj vmes nisem bla nič aktivna. Vidim da vas je velik novih.. Pa tudi nekaj aktivnih, ko smo že klepetale :)Kako steee?? :) kaj se je zgodilo z iceland pa a. Cebelica?? Vse okej? Js sm imela včerej nifty panorama test odvzem krvi.. Čakam rezultate.. :) grem pa kar v 11t že počasi. Mislim pa da bom porod zaključila kar prej.. Sploh če je res kot pravijo preeklampsija dedna + srčasta maternica :/ tlak se že viša žal.. Včeraj sem ga imela za las še "normalnega" kar je zame veliko.. 138/88. V "nenosečnosti" pa je bistveno nižji.. Cca.110/65. Upam da bo vse vreduu :)) No.. Grozne slabosti, ki jim ni konca... Zdi se mi da je vedno huje, namesto vedno bolje =/ še dobro, da sem doma lahko :) nespečnost me nič ne daje, le zaspanost ;) Kaj pa jemljete kej? Vitaminčke? Jaz jemljem kar klasični elevit eno na dan :) Lepo bodtee:) **

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2018 9:17:56   
jabuk
Oj. Jaz tudi elevit. Jaz tudi počasi korakam v 11t :). Men so sprožili porod zaradi preeklamsije, ki sem jo pa dobila v 9m, pred tem pa je bil tlak vedno ok, v 9m je pa začel drastično rasti.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2018 10:45:19   
Jetkarmak00
Si marčevka potem ane? :)Si se na nuhalno že prijavila? Jaz jo imam 18.9.Gledam pa iščem kakšno knjigo z imeni.. Nič pametnega nenajdem na emki ali bukla. Ima kakšna kakšno idejo? :) Ja pri nas je imela mami vse tri otroke in pri vseh preklampsijo enkrat tudi hellp. Vsi smo nedonošenčki (31t, 29t,32t) upam da prilezem do tja :) rekel mi je G da ugotavljajo, da se to velikokrat pojavi pač v družinah, tako da mi je tudi v knjižco to zabeležil. Pri njej se je pri vseh začelo zelo hitro. Okrog 20t je že imela blago povišan tlak, nato vedno bolj, potem se je s tableti znižal, potem se tudi s tableti ni več zniževal.. Tako da nekako se je vse skupaj vleklo nekje 10t. Bomo videli.. Če pa si imela preeklampsijo v 9m je to odlično. Mislim kar se tiče "varnosti poroda" in dobrega izida :) Si je katera kupila nosečniški dnevnik? Jaz ga imam od ajatutaja. Ful zadovoljna res :) ga priporočam :) 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2018 12:32:35   
jabuk
Nosečniški dnevnik? A da si zapisuješ svoja doživljanja, ali da slediš dogajanju po tednu. Jaz imam eno aplikacijo na mobitelu, kjer sledim tednom in si zapisujem kg.Imam marca rok ja. Ja, men so tudi rekli, da zdaj ne bi smela dobit preeklamsije.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2018 12:41:39   
Jetkarmak00
http://zljubeznijomama.com/izdelek/noseckin-dnevnik/


Tale dnevnik sem najdla na internetu. Meni je odličen za zapisovanje tko :D

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2018 14:55:28   
jabuk
Hvala. Nuhalno imam pa 10ga. 🙂

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2018 18:24:13   
dorchy24
Punce kako je kaj z vasim pocutjem ? Mene me prsi grozno bolijo drugace sem tudi ful zaspana. Ostalo je zaenkrat ok. Jaz sem mela danes prvi pregled vbistvu slucajno je bil pregled se je pa vidla sam GV ker je prezgodaj zaradi mojih dolgih ciklusov. 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2018 19:23:08   
Jetkarmak00
Dorchy jaz imam iste znake.. Boleče prsi, zaspanost.. In še bruhanje zraven in slabost..

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2018 19:23:58   
Jetkarmak00
Sej GV pomeni nosečnost. Samo verjetno si še zelooo zgodaj in se kaj drugega še ne vidi ;) 

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2018 6:47:12   
Nosecka30
Oh dorchy24 kaksne zalostne zgodbe za tabo. Naj bo tokrat koncno uspesno! Jaz sem imela ta teden prvi pregled in se koncno malo pomirila, plodek je za slab teden manjsi tako da bo pdp verjetno malo kasneje. Pocutim se zelo utrujeno, rahlo mi je slabo ampak problem je, da tako slabo spim. Komaj vstanem zjutraj, ko pridem iz sluzbe pa se samo pocivam kolikor ob dvoletnici lahko. 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2018 8:16:31   
Mišmašek
Ojla evo mene nazaj ☺️ včiraj sem imela prvi pregled in končno sem videla to malo bitjece, ki mu že utripa srček in ki popolnoma ustreza velikosti glede na zadnjo menstruacijo. Sem presrečna da je vse ok! 😁 Sem pa dobila dabroston tablete za nekakšno podporo. Trikrat na dan po eno moram pit, do nuhalne. Na to sem se tudi že naročila in jo imam 3.10. Saj bo hitro, še en mesec 🤣A ima še katera te tablete?

(odgovor članu Nosecka30)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2018 12:17:36   
KmAlU MaMiCa
Te tablete mislim da predpisujejo za preprevitev splava, cist mozno da tud za kako podporo...jaz imam prvi pregled v torek...komaj ze cakam. Slabosti se pri meni stopnjujejo...vse mi se vedno smrdi...upam da mine cimprej. Otrokom ste ze povedale...tiste ki jih imate? Moja je cist navdusena...pa od moza sin isto...tamala pa itak se premala...mata ze predloge imen....ojojojoj...domisljijo pa mata ni kaj hehe

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2018 13:26:37   
Jetkarmak00
Jaz jemljem dabroston. Sicer nisem imela nobenih krvavitev ali kaj samo jemljem ga - preventivno če se temu lahko tako reče? Mi je bilo pa rečeno tudi 3x na dan (na 8ur) in pač da je fajn jemat kot podporo da se ne pojavijo krvavitve, izcedki ali kak podobnega. Zakaj podporo pa mislim da rumenemu telescu, ki ima funkcijo do 12t. Mogoče včasih prej propade in pride do splavov pa zato predpisujejo "podporo"? 

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2018 14:00:43   
dorchy24
Ja dobroston je bvistvu hormon ki pomaga pri rumenem telescu oz predpisujejo ga prvim 3 mesecem nosecnosti zaradi rizika . Je pa vsako telo razlicno in tudi ni mus da pomaga .. je pa res da mogoce raje preventiva kot po slabem. Npr js sm mela vse mozne tablete prisla do 5mesca nosecnosti celo nosecnost krvavela in nakoncu mi je voda odtekla. Tko da vsaka ko cuti da neki ni vredu pejte se pokazat meni mi niso verjeli dokler ni bo po domace sranjee . Kar se pa tice dela js komaj zdzim od zaspanosti pa noge me bolijo . Zdaj sem si se magnesol vzela da malo krce umirim.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2018 14:53:44   
jabuk
Dobroston sem jaz jemala pred 1. nosečnostjo, ker nisem dobila menstruacije par mesecev. Potem je tudi nisem dobila, sem pa zanosila. :)

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2018 15:20:45   
dorchy24
Ja lahko tudi za sprozitev ciklusa ker je hormon progesteron notri .. ima veliko ucinkov.. Aja gor je ena mamica sprasevala ce smo povedale otrockom.mi imamo doma skor 4letnega fantka mu pa nismo povedali ker bi okrog povedal in glede na naso zgodbo nocemo sekirat se drugih zato bomo pocakali do nuhalne. 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2018 17:36:19   
mikswords
Lepo pozdravljene punce!
Upam, da se vam lahko pridružim in se z vami pogovarjam o vsem, kar se nam bo dogajalo v teh izjemnih mesecih, ki so pred nami. Sem 26 let stara bodoča mami dvojajčnih dvojčkov (ne veva še kakšen mix sva si s partnerjem pripravila). V devetem tednu smo in so nam že rekli, da je predviden datum srečanja med 9. in 11. aprilom leta 2019. 

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: APRILČICE 2019
1.9.2018 12:01:49   
Jetkarmak00
Jabuk.. In sploh tiste, ki ste že nekje 9+ teden. Ful priporočan napravco za poslušanje utripa pri plodu :) js sm včerej ujela prvič utripe :)) če katero zanima, takole izgleda. http://soundcloud.com/unbornheart/fetal-heartbeat-16400Nism mogla vrjet, da se jih najde že tako zgodaaaj. :) 

(odgovor članu mikswords)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: APRILČICE 2019
1.9.2018 15:52:11   
Erka
Živjo,

še ena, ki ima PDP konec aprila 2019. Predvidoma sem v 6. tednu, pregled imam šele 18. 9. :(
Občasno me dajejo krči oz. me tišči spodaj (če hitro ustanem in grem na WC, če sem preveč aktivna), poleg bolečih prsi in nekaj slabosti pa še kar gre. Kakor berem po forumih je to dokaj "normalno", saj krči/bolečine hitro minejo, prav tako nimam kakšnega izcedka. Ker je prva nosečnost, me vsak drugačen občutek preseneti :)

Pozdravček vsem ostlim (srečkam) nosečkamuser posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?