|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2019
2.5.2019 22:04:22   
Ribica **
SEPTEMBRKE 2019

1.9.
Yuki, user posted image , 2. otrok

4.9.
smile_1, user posted image , 1. otrok
naty1989, user posted image , 1. otrok
Metuljcek1234, 1. otrok

10.9.
Petrca18, 1. otrok

21.9.
Ribica **, 30 let, 2. otrok

22.9.
Mal_, 2. otrok
bučka5, 4. otrok

23.9.
Sparkles7, 2. in 3. otrok
speluzla88, user posted image , 1. otrok

26.9.
Katy87, user posted image , 1. otrok

28.9.
srečka_1, 1. otrok

29.9.
Ella221118, user posted image , 1. otrok

?.9.
Borboletta8, 30 let, user posted image , 1. otrok



(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 626
   RE: Septembrke 2019
2.5.2019 22:08:37   
Ribica **

IZVIRNO SPOROČILO: Speluzla88

Jaz sem tudi nekje vmes napisala, pa se je zgleda izgubilo 😁


23.9.20191.otrok70% da je fant


Sorry, sem dodala user posted image

Midva nisva šla v šolo za starše, moj ima itak otroka od prej in je takrat hodil, jaz sem pa od 14. leta visela na RR in podobnih forumih in pazila otroke tekom gimnazije in študija, pa se mi res ni dalo še tja hodit. Šla sva samo na dve predavanji o porodu, tam mi je bilo sicer žal, ker me je postalo strah za umret user posted image pa sem prej ogromno oddaj One born every minute od BBC-ja pogledala, ampak te nazorne slike v LJ P te ravno ne pomirijo, te pa ok pripravijo na to, kaj te čaka. Če je pa prvi otrok, je pa seveda že fajn iti v šolo za starše. Aja, še na predavanje o lajšanju bolečin sem šla, ker nisem bila ziher, a bi imela ultivo ali EA, v nekaterih porodnišnicah je to predavanje obvezno, če želiš imeti EA - za ene rabiš potrdilo, za LJ P je ne rabiš.

Jaz normalno večerjam tako kot vsa leta prej, ker če ne sem preveč lačna in potem ponoči ne morem spat. Od začetka sem tudi ponoči pojedla kak prepečenec, navaden piškot, ko sem šla lulat. Ampak jaz imam že od nekdaj cca 5 obrokov dnevno oz. jem na vsake 2-3 ure kot dojenček user posted image

(odgovor članu Speluzla88)
Neposredna povezava do sporočila: 627
   RE: Septembrke 2019
3.5.2019 8:57:30   
smile_1
Midva sva se naročila na starševsko šolo v prvi polovici julija, ker greva potem še na dopust. Avgusta bova pa doma v steady mode-u :-). Obiskovala bova pa šolo kar v LJ porodnišnici na Šlajmerjevi. 

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 628
   RE: Septembrke 2019
3.5.2019 15:41:27   
Mal_
Zivjo!

Mi smo z morfologije.. Vse je ok, obrazek je edino skrivala, tako da imam cez 4 tedne spet kontrolo..cez 6 pa ogtt in testiranje krvi za rh faktor, ker sm rh negativna. Je pa recimo kar 90% sans da je puncka, jajck nismo vidl vglavnem haha😂😂 slikic nism nc dobila, ker itak se je skrivala tak d je za znort.. Počutje je drugac kr ok, nc posebnosti. Gibi so zelo intenzivni, cutim in vidim jih cez trebuh... Kako ste ve kej?  Morfologije ste ze mele? Solo za starse sem delala pri prvi, tokrat bon sla pomoje sam na pripravo na porod pa epiduralno... 

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 629
   RE: Septembrke 2019
3.5.2019 20:50:31   
Malinca07
Ribica, mene si pozabla dodat na seznam, 5.9.,2.otrok,fantek,31.let


Mal,super za morfologijo, da je vse ok in cestitke za puncko :) jaz jo imam v ponedeljke, komaj cakam! Tudi pri meno si gibi sedaj ze zelo intenzivni in tudi moj jih ze cuti skozi trebuh :) Mam pa s spanjem vedno vecje probleme. Preprosto nic mi ne pase. Celo noc se prebujam in po 100_x_ obrnem. 
V solo za starse pa tokrat ne boma sla, sma bila pri prvi, tako da sma zdej ze tudi prakso dala cez :) 

(odgovor članu Mal_)
Neposredna povezava do sporočila: 630
   RE: Septembrke 2019
4.5.2019 11:56:45   
Petri*
Pozdravljene user posted image

Se vam pridružujem še jaz, rok imam 15.9., prviuser posted image ,
bi se rada pridružila Fb skpini, sem že poslala zs upam da me dodate ;)

Vsem čestitam ob pričakovanju novega člana in želim lepo drugo polovico nosečnosti user posted image user posted image


(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 631
   RE: Septembrke 2019
4.5.2019 15:45:55   
naty1989
Ribica**

To sem te ravno mislila vprašat, pri tebi bo to že drugi otrok. In me seveda zanima kak je bil pri tebi porod? No malo čudno vprašanje no, ampak me zanima da se pripravim na najhujše. Zanima me bolj kakšne so bolečine? Če jih je mogoče premagovati ali so res nevzdržne? Ti dihanje res pomaga, ki te ga učijo v šolah ali niti ne? 

No enako me zanima za druge ki boste imele drugorojence, kako je bilo pri vas ko ste rodile seveda? 
Pa tudi če ima katera ne vem kako hudo izkušnjo, vsaj vem kaj me čaka.

Mal_

Čestitke za morfologijo in za punčko  👏 👏 . 

(odgovor članu Petri*)
Neposredna povezava do sporočila: 632
   RE: Septembrke 2019
4.5.2019 16:37:41   
Shine87
Hey 🤗
Se pridruzujem skupinici. Pdp 23.9.2019, 2 otrok, starost 32 let.

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 633
   RE: Septembrke 2019
4.5.2019 18:26:44   
DuraceLL
Dober dan. :)Evo ravno danes sem na polovici nosečnosti :) Prosim, če me še dodate na seznam PDP 20.9. starost 26 let.Povejte s kakimi problemi se kaj srečujete. Jaz, ko hodim oz. Sem dalj časa na nogah cutim pritisk bolj v spodnjem delu. In ne vem a je to vseeno ali moram se bolj upocasnit hojo ali podobno. Na splih me zanima kje čutite otročka, ker jaz čutim brce  v spodnjem delu trebuha.
Lp

(odgovor članu Shine87)
Neposredna povezava do sporočila: 634
   RE: Septembrke 2019
4.5.2019 19:45:16   
smile_1
Duracel, dobrodosla. Mene ob sprehodih zelo hitro zacne bolet spodnji desni del trebuha, vcasih tako mocno, da se moram ustavit, se usedit in potem nadaljevat. Sem vprasala ginekologinjo na morfologiji, ce lahko pocekira, ce bi mi slucajno otrok tok dol prtiskal al karkoli in je rekla, da so to vezi, ki se sirijo in da ni s tem nic narobe. Je pa smotan obcutek. 

(odgovor članu DuraceLL)
Neposredna povezava do sporočila: 635
   RE: Septembrke 2019
4.5.2019 21:02:17   
aa25
Živjo 😊

Še moji podatki 1.otrok,PDP 12.09. Za spol bova pa vidla ko bo dan d 😁oz moj oravi da bo punčka 😍
Drugače js čutim čisto nizko na levi strani 🤗edino težavo mi delajo stopnice, vendar ne vedno.,sem bolj močna in ko dvignem nogo ko grem po stopnicah me tišči, ker je čisto nizko. 

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 636
   RE: Septembrke 2019
4.5.2019 21:49:20   
Mal_
Naty hvala😊

Js bom isto mela zdaj 2.otroka, ampak pri prvi sem imela carski rez ker je bila na ritki... Imela sem spinalno in priznam da sem bla res faaajn zivcna glede vsega, glede operacije in glede materinstva in vsega in zato sm mela kr travme, se zdaj jih mam... Sama operacija je drugac res ok, osebje jw blo super in vse, mene so pac živci izdal, ceprou sm misla sama pr sebi d sm ok, da me ne skrbi... Pa je blo tok hudo da so me na koncu kr mal uspaval, po tem ko sm malo vidla, da so lahlo v miru dokoncal😊 spinalna sama po seb je sicer podobna epiduralni, gre sm za to da gre prva malo globlje. Js osebno tezav nism mela nobenih po njej, pa tur uvajanje samo je šlo brez kakrsnih koli bolecon... Okrevanke super, protibolecinske sm jemala sam 2 dni mislim da, pol jih pa nism niti rabla niti jedla. Čišče nism mela skorej nic, ne vem ce je bla 1 tedn.Samo prilagajanje na otroka itd je blo pa tut ok. Kot prvorodko nas itak vse skrbi, ampak povem vam da sfolgas. Ucasih mal mamo pokličeš al pa prijateljicp z otroci, pol ti grejo pa raznorazni nasveti ze ppcas na zivce, ker vidiš sama kaj odgovarja tebi in tvojmu otroku, ljudje pa bi radi sam pametoval, po svoje neki mel ib vedno ampak res vedno bos za druge neki delala narobe😂 pr men je to se zdej. Dej jo bol oblec, kje mas pa trak za usesa, pa joj hitr po zdravila ker ji smrklck tece pa tk dalje.. Po svojem obcutku, po svojo ljubezni. Js sm bla do nje kr mal prevec zascitniska, nism se mogla loct od nje, posledicno sm pa padla v poporodno depresijo ker nism mela nobenih kolegic, nobenga casa zase, 24ur na dan am bla z njo sama.. Tezko je blo, ker pol ratas jezn na ceu svet, vse te moti.. Men jeblo zlo tezko zivet pr mojmu, mava svoje stanovanje ampk spodej je tasca in v tistem stanju sm bla res jezna na njo ful. Ucas upravičeno, ucas pa tut neupraviceno. Zlo me je npr motilo ker ko je bla doma je dobesedno na 15 minut gor hodila, hodil so me v dojke gledat ko sm dojila... In iz tiste jeze je pol zrasla jeza na vse kar so nardil, tut ce me drugac neb motilo. Kasnej ko sm se mal skulerala sm spet presla v drugo stanje, ko sm zjebala celo svoje življenje, ampak sm se resila in nasla pot pravo nazaj. Zlo je blo težko, s partnerjem smo se razsla in rws sm bla **** (oprostite izrazu). Zlo sm ga prizadela in dandans ne vwm kako sm mogla, ker ga ljubim in sm ga vedno. Hvala bogu sm spoznala da nima prou in hvala bogu zanjga k me je uzeu nazaj k seb, ceprou je blo in je se dns kdaj tezko.. Ampak ja, guramo in se mamo radi in zdi de mi d se mamo po vsem kar amo dal čez dns leps kokr kdajkoli... Moja hcerka je super babnca, pomaga in velik razume, sodeluje. Carica je in sm res ponosna nanjo😊 se bl pa nase in na partnerja k smo se nasla in utrdila najino zvezo... Haha dolg spis, vem. Zdej veste neki vec o men haha 😂

(odgovor članu aa25)
Neposredna povezava do sporočila: 637
   RE: Septembrke 2019
4.5.2019 22:04:22   
Ribica **
SEPTEMBRKE 2019

1.9.
Yuki, user posted image , 2. otrok

4.9.
smile_1, user posted image , 1. otrok
naty1989, user posted image , 1. otrok
Metuljcek1234, 1. otrok

5.9.
Malinca07, user posted image , 31 let, 2. otrok

10.9.
Petrca18, 1. otrok

12.9.
aa25, 1. otrok

15.9.
Petri*, 1. otrok

20.9.
DuraceLL, 26 let, 1. otrok

21.9.
Ribica **, 30 let, 2. otrok

22.9.
Mal_, 2. otrok
bučka5, 4. otrok

23.9.
Sparkles7, 2. in 3. otrok
speluzla88, user posted image , 1. otrok
Shine87, 32 let, 2. otrok

26.9.
Katy87, user posted image , 1. otrok

28.9.
srečka_1, 1. otrok

29.9.
Ella221118, user posted image , 1. otrok

?.9.
Borboletta8, 30 let, user posted image , 1. otrok



Če sem še katero zgrešila, naj me prosim opomni. :)


< Sporočilo je popravil Ribica ** -- 4.5.2019 22:07:18 >

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 638
   RE: Septembrke 2019
4.5.2019 22:21:57   
Ribica **

IZVIRNO SPOROČILO: naty1989

Ribica**

To sem te ravno mislila vprašat, pri tebi bo to že drugi otrok. In me seveda zanima kak je bil pri tebi porod? No malo čudno vprašanje no, ampak me zanima da se pripravim na najhujše. Zanima me bolj kakšne so bolečine? Če jih je mogoče premagovati ali so res nevzdržne? Ti dihanje res pomaga, ki te ga učijo v šolah ali niti ne? 



Jaz sem imela porodno izkušnjo do zadnje ure pred CR v zelo lepem spominu. :) V sredo sem bila na pregledu, ker sem imela precej sluzi in nisem bila ziher, kaj je to, je ugotovila G, da sem 3 cm odprta in da bo kmalu, ponoči se mi je odluščil del čepa, naslednji dan po CTG-ju (38 6/7) še preostanek čepa, potem pa so popadki popoldne čisto usahnili. Okrog 18h so se pojavili nazaj, pa niso bili še redni, ob 20-21h pa so se začeli pojavljat na 5 min, ampak nič strašnega, sva šla še v mcdonald's, ker dko ve, kdaj ga bom lahko spet jedla, s psom na sprehod, potem so bili pa dve uri na 5 min, nato so se začeli pojavljat na 4 min. Sem imela ideje, da bom še malo zaspala (haha), pa me je potem zvilo in sem šla ene 2x na wc, pa pod tuš in sva šla ob polnoči v porodnišnico. Tam sem bila odprta 4 cm in so me poslali v porodno, ker se je mehur lepo bočil in ker sem bila že 2x ali 3x na WC-ju, je babca predlagala, da klistir izpustimo, s čimer sem se strinjala. Ob 1h sem prišla v porodno, odprta 5 cm, potem so mi predrli mehur, so se začeli boleči popadki, sem prosila za EA, ampak še vedno je bilo znosno. :) Sem jih pa ves čas čutila samo v sprednjem delu trebuha, nič v križu in od začetka me je bolelo manj kot M krči, zato sem možu govorila, da še ne greva, ker mene pa to res še ne boli nekaj ful (pa imam zelo nizek prag bolečine), hkrati pa nisem želela predolgo čakat, da ne bi bilo prepozno za EA.
EA so mi vstavljali dvakrat, ker je prvič zgrešil in je vstavil v žilo ali kako že, pa je v drugo uspelo in je bilo olajšanje. Sem pa še vedno čutila popadke, ampak le v enem delu trebuha, samo bolelo ni in končno mi ni bilo več vroče za umret. Lepo sem se odpirala, mislim, da sem bila do petih zjutraj čisto odprta (en cm na uro približno), potem so mi pa dodali umetne popadke, kar je bila pa nočna mora - iz popadka v popadek, sploh ni popustilo, ni bilo pavze vmes. Mala je začela že tiščat navzdol, hkrati pa, ker je bila velika, jaz pa majhna, sem jo imela še vedno nekje pri želodcu. Dvakrat sem poskušala potiskat, ob tem se mi je enkrat babca (vodja) vrgla na trebuh, kar je ful bolelo in niti nisem mogla dihat ob tem, pa je rekla, da saj ne rabim takrat dihat user posted image Fora je bila, da so videli že glavico, ampak se mala ni mogla spustiti v porodni kanal, ker sem preozka in so v resnici videli samo oteklino glavice. Potem so se ob 6h odločili za CR, ker sem imela srečo, da je bila dežurna G moja soseda in me je odrešila muk - ona je bila že pred porodom skeptična, ali bo šlo po normalni poti ali ne, zato mi je naročila, da moram v P povedat, da ona sporoča, da naj ne čakajo predolgo s CR. Po protokolu bi me namreč še morali pustiti mislim, da tri ure - skratka groza. Za CR sem prosila, da sem budna, pa mi spinalna ni prijela, še celo pot do porodne sem čutila popadke in ob premiku na operacijsko mizo tudi, tako da so mi dali splošno anestezijo. Zavedam se samo intenzivne potem, ko sem se zbudila vsa zadeta in klicala moža, kakšne so mere dojenčice in če se mi prav zdi, da sem jo že videla in če ima ful las - mi jo je on dal h glavi, ko so me pripeljali iz operacijske, spomnim se pa samo nekaj črnega. user posted image Sestra mi je potem poslala mms s slikco, da sem jo sploh videla, prinesli so mi jo pa tri ure kasneje. Tako da za ta izgubljeni prvi stik mi še danes po dveh letih in pol ni ok, pa okrevanje po CR ni luštno. Ene imajo sicer drugačno izkušnjo, ampak jaz sem bila precej boga - železo mi je ful padlo, rana me niti ni tako bolela, ker sem skoz jemala vse analgetike, ki so mi jih dali, je pa potem doma še dolgo bolelo oz zategovalo, pa še hematom se mi je naredil pod rano in sem doma prve dni ves čas "živela v strahu", da bom mogla nazaj v P, kar si absolutno nisem želela, ker je bilo doma vse lažje. Pa ne, da ne bi bili prijazni, ampak domača postelja in predvsem domač wc v prvih dneh po porodu je vsekakor nekaj drugega. Pa tudi dojila sem doma v sede, v P tega nisem mogla.

Kljub CR pa sva se uspešno dojili takoj, čeprav so ji tam v P dodajali AM flaški, ampak je imela močan sesalni refleks, tako da sva tudi doma prakticirala, da sem si dopoldne načrpala en obrok, ki ga je potem mož naslednje jutro dal mali, da sem jaz lahko še spala. Tako da do tistih peklenskih umetnih popadkov je bila porodna izkušnja lepa, ne vem pa kako boli finiš user posted image Vsekakor brez EA ne bi šla rojevat. Me pa tudi niso boleli nobeni pregledi, niti mi niso bili moteči - ene to ful boli.



(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 639
   RE: Septembrke 2019
4.5.2019 22:31:55   
Ribica **
Da ne urejam romana zgoraj user posted image Od EA se tudi ne spomnim, da bi imela kake težave potem, niti me ni bolel hrbet, glavoboli so sicer nekaj malega bili prisotni, ampak samo prvi mesec. Bolj me je groza pritiskanja na trebuh po porodu, ko tipajo krčenje maternice, pa ko se moraš prvič stuširat po CR, pa komaj na nogah stojiš. Pa toplo vam polagam na srce, da nikar ne vzemite odvajalnih tablet po porodu, se moram pozanimat, kako je s svečko, ampak odvajala so pa nočna mora - kot prizor iz filma Butec in butec. user posted image user posted image Pa sem vprašala prej, če te kaj zvija po njih, ker imam občutljivo prebavo, pa so rekli da neee, da ni panike. Še dobro, da so prijela ravno v času obiskov, da je mož crkljal malo, medtem ko sem jaz hodila na wc. In po CR sploh ne veš, kaj za ene mišice na trebuhu stiskaš in kaj ne, ne upaš napet trebuha, ker boli rana ipd.
Pa še to - dojenje res boli na začetku. Saj mi je povedala sestra, da "svinjsko" boli, ampak to je bila čisto nepredstavljiva bolečina. Obema s cimro so kak tretji dan tekle solze ob dojenju user posted image Saj potem mine, pri meni je v prvih dneh po prihodu domov oz. sem preden sem jo pristavila, najprej z ročno črpalko spodbudila mleko, ker ko je tamala napadla, sem videla vse zvezde. Sem rekla možu takrat, da mi je čist vseeno, če imam hektolitre mleka, ampak če v roku enega tedna ne neha bolet, ne bom dojila. Patronažna je pa razlagala da seveda, da to lahko tudi en mesec boli in take, res spodbudno.
Ampak patronažna je druga zgodba, tokrat jo bom klicala par dni kasneje, kot je treba. user posted image

Vsekakor pa nočem strašit, samo povem še kaj, kar mogoče katera raje zadrži zase. user posted image Sploh tole z dojenjem je super izkušnja, sem dojila 14 mesecev in vmes zagotovo postala ena od "fanatičnih dojilj" user posted image


< Sporočilo je popravil Ribica ** -- 4.5.2019 22:34:42 >

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 640
   RE: Septembrke 2019
5.5.2019 9:50:25   
Mal_
Js se strinjam z dojenjem.. Kaj to boli faaak. Ampak tut mine haha😂 ce bi prevec bolelo si lahko z nastavki za dojenje pomagate, je potem malo lazje, vsaj dokler se bradavice ne navadjo. 😊 Pa komprese so men pomagale, da mal pohladi to razboljeno😊 ampk to je se dalc haha😃


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 641
   RE: Septembrke 2019
5.5.2019 10:18:10   
mmm87
Prosim da dodate se mene na seznam 😊. 1. otrok , fantek, PDP 2.9.2019
Lep dan 😊

(odgovor članu Mal_)
Neposredna povezava do sporočila: 642
   RE: Septembrke 2019
6.5.2019 12:01:15   
Taska87
Pozdravljene punceuser posted image , da se vam še jaz pridružim. Stara sem 31 let, to je moj prvi otrok. Rok poroda imam 6.9. V četrtek me čaka morfologija, ki jo že nestrpno pričakujem. ZAsledila sem da imate na fb-ju skupino. Prosila bi če se lahko pridružim, ne vem pa kateri punci morem pisat user posted image .

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 643
   RE: Septembrke 2019
6.5.2019 13:30:53   
Tincamašinca
Pozdravljene mamice.tudi jaz vas pozdravljam.končno sem po 6 letih spet srečka nosečka.pdp imam 8.9....in sem vesela da bol lahko z vami malo poklepetala.tudi mene me zanima ali imate fb.proful nekako se tam bolje znajdem

(odgovor članu Taska87)
Neposredna povezava do sporočila: 644
   RE: Septembrke 2019
6.5.2019 13:37:39   
ABCcba
Pozdravljene! Tudi jaz se vam pridružujem, PDP 10.9., tretji otrok. Kmalu morfologija. user posted image user posted image Se veselimo! Lp

(odgovor članu Tincamašinca)
Neposredna povezava do sporočila: 645
   RE: Septembrke 2019
6.5.2019 15:28:25   
naty1989
Duracell


V glavnem nimam nekih posebnih težav, vse poteka čisto ok zaenkrat :). Edino kar mi zgaga nagaja še malo, pri hrani moram bolj paziti pa gre :). Pritisk čutim pa po celotnem trebuhu, oz. sem zelo napeta skoz, ko se najem ali ko sploh ne jem. Brce pa čutim po celem trebuhu, včasih tudi okrog popka. Je prav smešen občutek. Pa včasih recimo zdaj par dni so že kar lepe konkretne brce, prav prijetno je :).


Aja opažam pa zadnje večere takšno rahlo bolečino čisto spodaj, kot bi mi nekaj pritiskalo na to sramno kost. Ne vem kako naj se izrazim,haha. To je mogoče 2 ali 3x pa neha, samo kot nek pritisk čisto spodaj ( kot bi bilo v nožnici ). Ima katera mogoče kak podoben problem? ( No saj niti ni problem ).


Mal_


Super da si se razpisala kaka je bila tvoja izkušnja s porodom in vse ostalo :). In seveda sem vesela da je bila tvoja izkušnja še kar vredu glede vsega tega finiša okorg poroda. Včasih si preberem na foromu kakšne so izkušnje žensk s porodi in so tako različne da potem ne vem kaj si naj mislim. Najbrž bo še to najbolj držalo, da je vsaka žesnka drugačna in vsaka to drugače doživlja. Upajmo pa na najboljše, pripravljeni smo pa na najhujše. Drugače pa ja me skrbi kako bo, mojemu pravim, če preživim porod, potem bom še preživela marsikaj.


Ja to tudi meni ni všeč, da mi kdo skoz komendira kako naj kaj naredim, imam srečo da sva z mojim fantom za sebe, ne rečem sej je fajn da ti kdo pomaga, ampak da se pa preveč vtika v vse, pa da to dela ko že veš malo kako pa kaj, pa sploh da veš da imaš prav, pa mi ravno ni ok. In razumem da pride do depresije in vsega tega, samo zaradi tega ker so eni preveč tečni in preveč hočejo pomagati. Sej vem da hočejo dobro, ampak ti na koncu naredijo samo slabo. Sej se bom sama naučila oz.imam še fanta za pomoč, itak sva 2 za enega otroka čisto dovolj, da bova sfolgala. Pa tudi če ne bom kaj prav naredila tudi ne bo konec sveta zaradi tega, se pa drugič popravi. Na napakah se učimo in tako je prav. Ja pa še to, se mi zdi več je ljudi zraven tebe, ko hočejo vsi pomagat, slabše je.






(odgovor članu ABCcba)
Neposredna povezava do sporočila: 646
   RE: Septembrke 2019
6.5.2019 15:48:47   
naty1989
Ribica**


Uh to si pa bila frajerka da si še šla v mcdonals s popadki?haha. Jaz najbrž ne bom šla,haha. Lepo da si se tako hitro odpirala, mene je najbolj strah da se spoloh ne bom, uh nočna mora. To sem brala da umetni popadki ful bolijo, bolj kot naravni. Samo sej bi človek imel naravne popadke samo kaj če ne pomagajo, če dajo vedno umetne poleg ne? Sej vem da CR ni ok, da je okrevanje hujše in bolj boleče, samo v tistem ko si tako daleč in že čisto fertik rečeš samo rešite me že, dovolj je vsega ne, pa karkoli bo, samo da bo konec.

To pa nisem vedela da dojenje boli, a to samo če imaš CR? Ja sej vrjamem na koncu vse preživiš, kakokoli že je. Mogoče če je partner zraven da je kaj boljše.



Pozdravljene vse nove nosečke in čestitke vsem :)


Taska87 in Tincamašinca


Za fb pišešeta Speluzli88, poiščeš jo pod starimi komentarji. Moraš pa biti na računalniku, ker na fonih ni tega. No pod njeno objavo klikneš ikono Z.S, pa ji pošlješ privat sporočilo, da te potrdi na fb. Njeno zadnjo objavo pa najdeš na strani 23 ( ko so na začetku napisane strani, prejšnja stran, pa cifre, pa potem naslednja stran, tam vmes ). Je pa 4.objava od začetka. No upam da bosta najdli :).

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 647
   RE: Septembrke 2019
6.5.2019 16:03:18   
jagodka92
Pozdravljene. Tudi jaz se vam pridružujem :) Pdp. 16.9.2019 prvi otrok. Za enkrat kaže da bo punčka.. bomo vidli, če se jutri na morfologiji kaj spremeni :) 

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 648
   RE: Septembrke 2019
6.5.2019 21:49:32   
Mal_
Naty, Ja, res je vsaka drugacna in nikakor se ne more. O prej primerjat z drugimi ali imet neka pričakovanja. Vsaka bo drugace občutila, se na te obcutke deugace odzvala... Ampak vse bomo to zgurale.
Dojenje pa ne boli zarad carskega reza al kej takega, ampak preprosto zato ker bradavice niso navajene konstantnega drazenja in hudega vakuma k ga otrocki nardijo. Boli ker so nonstop v ustih po domače povedano😂 in boli dokler se pac ne navadiš oz se ne utrdijo. Je pa tut tukej doživljanje dojenja stvar vsake posebej. Mene je orng bolelo,, kolegico pa nič. Res, vsak je individuum, vsak deugace doživlja 😊 ampak brez skrbi, vse se da potrpet in dat cez, na tak ali deugacen nacin.. Na koncu je itak vse mogoce, ker se pobrigas za svoje dete kokr dobr le znas

(odgovor članu jagodka92)
Neposredna povezava do sporočila: 649
   RE: Septembrke 2019
7.5.2019 8:05:36   
Malinca07
Dobrodošle vse nove septembrke :) Zdej se nas je pa že kar dosti nabralo, spet je eno baby boom leto se mi zdi :)

naty1989 moja prva porodna izkušnja mi je ostala v zelo lepem spominu. Sem pred porodom tudi sama prebrala veliko porodnih zgodb, dobrih in slabih. Sem pa se uspela nekako prepričat in na dan poroda odšla čisto sproščena v akcijo :) tako kot so predhodnice napisale, vsaka drugače občuti in doživlja isto stvar. Meni je voda odtekla okrog 6h zjutraj, sma se z mojim še najedla, šla sem pod tuš, lase prat in okoli 8h proti porodnišnici. Odprta nisem bila še nič, popadkov ni bilo, tako da so me dali na oddelek. Popadki so se začeli šele okoli 16h, odpirala se še vedno nisem. Okoli 19h sem bila potem končno odrta 4cm, kar je bilo dovolj za porodno sobo. Popadki so si sledili eden za drugim in so bili res intenzivni ampak sem vse skupaj dobro prenašala, vse brez vseh protibolečinskih sredstev. Imela sem super babico in sevede svojega partnerja, ki je bil skoz ob meni. Ob 23h sem rodila, tudi sam iztis ni bil tako zelo boleč in naporen. Je hudo, boli in je naporno, ampak potrpiš vse in res isto sekundo, ko dobiš otročka v naročje pozabiš na vse. Nisem bila nič raztrgana in šivana. Tako da res, pri meni je šlo za šolski primer poroda in srčno upam, da bo tudi v drugo tako.

Za mano je morfologija, vse ok, še vedno je fantek in ima že pol kilce :) Sem pa dobila tablete za železo. Bom morala mal prehrano spremenit, da popravim to. Aha, sem pa na +5kg od začetka nosečnosti. Po kilah se mi zdi, da kar lepo počasi napredujem, glede na velikost trebuha bi pa rekla, da sem daaaaleč spredaj :) Mislim, da sem v prvi nosečnosti imela tak trebuh, kot ga imam sedaj tam nekje v 6.mesecu :)



(odgovor članu Mal_)
Neposredna povezava do sporočila: 650
Stran:   <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...
FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?