|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MARČEVKE 2021
9.7.2020 11:06:21   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: nasmejanapupa

Janurja 2020 sem se zglasila pri svoji ginekologinji in povedala, da želiva otroka in da ne gre zanositi. Tudi spermiogram od mojega sem imela poleg (vse bp).

Januarja, februar in marec sem jemala Clomid in Dabroston tablete za vzpodbujanje ovulacije, čeprav vem da sem imela svoje ovulacije.
Redne M na 29-31 dni. (ja, tako obupana sem že bila)...
Mi je pa ginekologinja rekla, da sem le že v letih in da nisem "idealna".

Po jemanju tablet nisem več prepoznala svojega telesa ni bilo sluzi, ovulacije sploh nisem čutila, čeprav jo je ginekologinja na UZ videla.
Vedno se je videl pa tudi samo en folikel. Ampak mi je vsaj tu za spodbudo dejala ginekologinja, da rabimo samo enega - močnega. ;)
Tako, da sem uvidela, da tablete niso zame...

V času korone sem veliko presedela za računalniku in brskala po spletu.
Naletela sem na metodo NNS - Naravno načrtovanje družine po metodi Sensiplan (priročnik).
Gre za opazovanje cervikalne sluzi oz. sluz materničnega vratu, ter tudi merjenje BTT (bazalne telesne temperature - z digitalnim termometrom
meriš temp. pod jezikom zjutraj ob 5-6h - preden da vstaneš).
Le te sem se posluževala 2 meseca maj, junij. V maju sva ovulacijo zgrešila.

V juniju sem dodala še strogi jedilnik - brez bele moke (jedla sem proso, kalčke, tuno, pirin kruh, brez belega sladkorja). Jedla za kosilo
zelenjavno juho, kosila polnozrnat riž s kombinacijo bučka, gobice, puran, piščanec, večerja zelenjavna juha. Pila ingverjev čaj, ajdov čaj in njivsko preslico.
Izgleda, da je nekaj od navedenega le delovalo. ;)

Vem, da sem zanosila med 12.6. in 13.6. (me je 12.6. ob 21h zelo špikalo v L jajčniku), user posted image sva pa 11.6.zjutraj (pravijo da se v jutranjih urah raje prime -
ravno zaradi umirjenosti telesa).

So me pa danes poklicale iz ambulante in me bodo sprejele še v času pred odhodom na dopust, v petek 10.7.

Držite pesti punce!!!


Wooow to pa mora psiha trpet. Sploh si ne predstavljam, 2 leti neuspehov. V tem casu zenska prav diplomira iz svojega cikla. Vsa cas_t vama da sta bila toliko trmasta, in se trudila do konca. V postopke umetne nista nikoli sla? Vazno da je zdaj ratalo, in da bo dete rastlo 🍀❤ drzimo pesti ❤❤ koliko bos potem noseca 10.? Meni je G rekla da ne narocajo pred 8. Tednom, narocila pa me je ko bom noseca 7t6d. Tako da nevem kako to da se je tako odlocila. Sem pa danes spet naredila test, tokrat navadnega clear blue, zato da bom imela za spomin in se je crtica tako debelo obarvala da sem dejansko sele danes tocno dojela da je to to. Prvi test sem delala z enimi trakci, firs sign, in se je itak tako slabo videla crtica, da sem zelela imeti en lepsi test za spomin.

(odgovor članu nasmejanapupa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: MARČEVKE 2021
9.7.2020 11:10:53   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

Ooo, potem imamo vse tri drig teden pregled 😊 nadmejana pupa, glede krckov je kej boljsr?

A smem vprasati, kako to da gres na nifty? Midva sva ravno v studijah in zaenkrat vodi nipty..


A ni nifty pa nipty enako? Al se motim? Midva sva zaenkrat odlocena samo za nuhalno + dht, ce bo to v redu potem ne bom zapravljala denarja za nifty, ker nanese kar veliko denarja. A vidve sta obe nad 30? 

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: MARČEVKE 2021
9.7.2020 11:14:48   
Srečka138
Aha, sem zdaj videla, da sta obe v poznejsih letih. Pupa, bo to tvoj prvi otrok?

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: MARČEVKE 2021
9.7.2020 22:07:10   
Zivljenjejelepo
Ojla punce!

Se ena marcevka med vami!Zame je to vse novo. Bom prvic mamica in se ob enem zelooo veselim, ob drugem pa me je tudi zelo strah kako bo vse skupaj potekalo. Po izracunih spletnih aplikacij bi naj bil moj PDP 17.3.Srecno vsem 💖

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: MARČEVKE 2021
9.7.2020 22:36:16   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Zivljenjejelepo

Ojla punce!

Se ena marcevka med vami!Zame je to vse novo. Bom prvic mamica in se ob enem zelooo veselim, ob drugem pa me je tudi zelo strah kako bo vse skupaj potekalo. Po izracunih spletnih aplikacij bi naj bil moj PDP 17.3.Srecno vsem 💖


Dobrodoslaa ❤❤

(odgovor članu Zivljenjejelepo)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: MARČEVKE 2021
10.7.2020 16:03:47   
Zivljenjejelepo
Hvala! 😊

Je morda ze kaksna fb skupina ustvarjena? Pa da je skrjta, da ne vidijo nic tisti ki niso notri..? 

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: MARČEVKE 2021
10.7.2020 16:13:49   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Zivljenjejelepo

Hvala! 😊

Je morda ze kaksna fb skupina ustvarjena? Pa da je skrjta, da ne vidijo nic tisti ki niso notri..? 


Najvrjetneje ne. Jaz nimam fb.

(odgovor članu Zivljenjejelepo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: MARČEVKE 2021
10.7.2020 21:25:32   
Anonimen
Jaz sem imela ravno danes prvi pregled. Vse ok, pridno rastemo. PDP 6.4 😍 Tudi mene zanima ce je ze kaksna skupina na fb, bi se rada pridruzila in izmenjala izkusnje. Naj jo katera naredi, jaz sem bolj leva glede tega. 🙈

(odgovor članu Srečka138)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: MARČEVKE 2021
10.7.2020 21:26:35   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz sem imela ravno danes prvi pregled. Vse ok, pridno rastemo. PDP 6.4 😍 Tudi mene zanima ce je ze kaksna skupina na fb, bi se rada pridruzila in izmenjala izkusnje. Naj jo katera naredi, jaz sem bolj leva glede tega. 🙈



6.3**

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: MARČEVKE 2021
11.7.2020 7:03:21   
lillchy123
Dobrodošli življenje je lepo in anonimna user posted image

Anonimna, ti si imela pa res zgodnji pregled.Si imela kakšne težave ali je kar tako naneslo? Se je srček že videl?

Pupa, čakamo lepe novice!

Srečka, nipty in nifty sta v osnovi enaka, oba dajeta odgovor ali ima otrok kromosomske nepravilnosti, vendar pa ponujata različen nabor napak, ki jih odkrivata, glavna razlika med njima pa je v načinu postopka analize krvi. Nifty recimo ponuja večji nabor, vendar pa kolikor sem raziskovala,v kolikor ga delaš res zelo zgodaj, prihaja do lažnih rezultatov. Bom pa videla še, kaj bo rekla moja g. Jaz bi si samo želela, da zvem, da imam zdravega otročka preden grem na cerklažo.

Drugače pa trebuh še res komaj skrivam, ampak joške mam pa user posted image
sem pa popoldne noro zaspana, meso mi smrdi za znoret, kar naprej lačna, jesti mi pa nič ne paše. Sem se v trgovini skor zjokala, ker se mi je tok jedel nektarin, pa jih niso meli .user posted image še dobro, da je moj dragi tok razumevajoč user posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   MARČEVKE 2021
11.7.2020 13:15:57   
nasmejanapupa
Juhuuu,

je šlo po hitrem postopku - so bile že v nizkem štartu za dopust.
Niso mi zmerili pritiska, niso stehtali. Sestra me je dala v UZ sobo in rekla dajmo najditi tega mladička?
Čakala v UZ sobi sama (naga) na ginekologinjo ene 4 minute.
Vidna je bila zaenkrat samo gestacijska vrečka, sem šele 5t in 3 dni. Tako, da...

Naročena 31.7. (takrat bom 8t).

Upam, da bo bolj resen pregled. ;)

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: MARČEVKE 2021
13.7.2020 12:44:09   
lillchy123
Men je pa dons tok slabo, da komi zivim.. se katera taksna? Se pa tolazim, da to pomeni, da dete raste... 



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu nasmejanapupa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: MARČEVKE 2021
13.7.2020 13:12:34   
Zivljenjejelepo


IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

Men je pa dons tok slabo, da komi zivim.. se katera taksna? Se pa tolazim, da to pomeni, da dete raste... 




Meni ni nic, in me je strah kdaj bo prislo pri meni do slabosti. Opazm edino, da mi kruli veliko bolj kot prej in tudi na blato hodim veckrat. 

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: MARČEVKE 2021
13.7.2020 15:28:48   
nasmejanapupa
Tudi sama opažam, da sem bolj lačna pa tudi bolj utrujena...
Se moram kar malo paziti, da mi v prvih mesecih ne bo tehtnica preveč poskočila. ;)

Držim pesti, da boste vse na UZ že slišale zdravega srčkaaa.

(odgovor članu Zivljenjejelepo)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: MARČEVKE 2021
13.7.2020 16:55:24   
Srečka138
Zjutraj dokler cesa ne pojem mi je slabo za pop*****. Jem ogromno, hvala bogu da je to predvsem sadje. Nenormalno mi pase sladko, ceprav se bom morala zacet malo pazit, saj nocem da imam na pregledu spet povisan sladkor. Popoldne hodim spat za 2 ure. Lena sem, ampak kaj cmo, hisa se ne bo pospravila sama, tako da se malo prisilim pospravljat, upam da bo to kaj boljse v naslednjem tromesecju....V cetrtek imam pregled, priti moram tesce, zgleda mi bodo jemal kri in urin, v primeru da je s plodom vse ok.

(odgovor članu nasmejanapupa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: MARČEVKE 2021
13.7.2020 17:40:13   
Zivljenjejelepo
Punce, po izracunih imam pdp 17.3., datum za prvi pregled sem dobila sele 26.8.. Se vam zdi to pozno? Je pa to moja prva nosrcnost.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: MARČEVKE 2021
13.7.2020 17:44:27   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Zivljenjejelepo

Punce, po izracunih imam pdp 17.3., datum za prvi pregled sem dobila sele 26.8.. Se vam zdi to pozno? Je pa to moja prva nosrcnost.


Zelo pozno. Takrat bos ze v 13. Tednu? Takrat bi morala bit narocena ze na nuhalno. Si prepricana da sele avgusta? Mogoce so se zmotili in mislili julija?

(odgovor članu Zivljenjejelepo)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: MARČEVKE 2021
13.7.2020 17:49:56   
Zivljenjejelepo


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138



IZVIRNO SPOROČILO: Zivljenjejelepo

Punce, po izracunih imam pdp 17.3., datum za prvi pregled sem dobila sele 26.8.. Se vam zdi to pozno? Je pa to moja prva nosrcnost.


Zelo pozno. Takrat bos ze v 13. Tednu? Takrat bi morala bit narocena ze na nuhalno. Si prepricana da sele avgusta? Mogoce so se zmotili in mislili julija?



Prepricana, 26.7 pride nedelja tako, da sigurno niso mislili julija.. Kako je s samoplacniskim prvim pregledom? Ali pretiravam? Sicer nimam nobenih tezav zaenkrat.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: MARČEVKE 2021
13.7.2020 18:13:11   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Zivljenjejelepo



IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138



IZVIRNO SPOROČILO: Zivljenjejelepo

Punce, po izracunih imam pdp 17.3., datum za prvi pregled sem dobila sele 26.8.. Se vam zdi to pozno? Je pa to moja prva nosrcnost.


Zelo pozno. Takrat bos ze v 13. Tednu? Takrat bi morala bit narocena ze na nuhalno. Si prepricana da sele avgusta? Mogoce so se zmotili in mislili julija?



Prepricana, 26.7 pride nedelja tako, da sigurno niso mislili julija.. Kako je s samoplacniskim prvim pregledom? Ali pretiravam? Sicer nimam nobenih tezav zaenkrat.


Cudno se mi zdi saj vecina G. na prvi pregled naroca med 7. In 9. Tednom...to kar so tebe narocili je definitivno prepozno, to je ze cas za nuhalno, nuhalno se pa izvaja med 11. In 13. Tednom. Ti kar pojdi na samoplacniskega. Izgubit nimas kaj.

(odgovor članu Zivljenjejelepo)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: MARČEVKE 2021
13.7.2020 18:13:51   
lillchy123
Huh, to je pa res pozno. V lj Imas opcijo samoplacniskega pregleda ZC Dravlje, 051 336 847, 35 evrov. Ko poklices poves, da jenamen pregleda potrditev nosecnosti. Glede na tvojo zadnjo m ti bodo svetovali kdaj ( verjetno nekje okrog 8-10.tedna) pred 7 tednom, pa ce nimas tezav, nima smisla.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Zivljenjejelepo)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 8:09:12   
Srečka138
Lilchy, kako je bilo danes na pregledu? Lepe novicke?

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 8:21:56   
lillchy123
Srecka ob 13h mam. Nisem nic spala, drisko mam.. 

Sem mislila, da sem psihicno ok, pa telo pravi, da ni cist tko. Tko da ce bovse ok, se bom kar zmenila za hipnozo cim prej. Glejmo s svetle plati.Vsaj zaprta nisem vec 😆

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 9:35:57   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

Srecka ob 13h mam. Nisem nic spala, drisko mam.. 

Sem mislila, da sem psihicno ok, pa telo pravi, da ni cist tko. Tko da ce bovse ok, se bom kar zmenila za hipnozo cim prej. Glejmo s svetle plati.Vsaj zaprta nisem vec 😆


O imas pa kar pozno. Mene je vsakic na prvi pregled narocila ob 7ih zjutraj da sem tesce. Okej sporoci potem kako bo slo. Ti povem, danes je bila nekaj cudna noc, pri nas tudi nihce ni spal mene je celo noc enako kot tebe nekaj crvicilo, mojga je pa celo noc zob bolel in mu noben tablet ne prime. Katastrofa kaj je bilo danes ponoci. Mislim da je strah cisto odvec, potrudi se biti sproscena in bo vse ostalo potekalo sprosceno.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 12:18:08   
Sukanček
Hej.. Se še jaz malo javim.. Druga nosečnost. Uspelo takoj, doma imam enoletnika. Tudi rojen marca. 🙉 Stara pa sem 27 let. Znakov nobenih, oziroma samo napihnjene joske, zaenkrat vse enako kot pri prvem.a boste kej pisale dnevnike nosecniske? 😁 Kateri je najboljši? 😊Sem pa videla da obstajata že dve skupine na fbju - marcevke 2021.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: MARČEVKE 2021
15.7.2020 15:59:04   
lillchy123
evo, pa mamo našega 6mm velikega fižolčka, ki mu že bije user posted image tko da prvo bitko smo dobili in upam, da bo tako do zmage. Sem se kar zjokala, pa ne vem, ali od sreče, ker je srček in je vse ok ali od olajšanja, ker je samo en (prejšnja nosečnost se je začela z dvojčki). Dobila sem materinsko knjižico, nek paketek z revojp in reklamnimi vzorčki, kupila premamaduo tabletke, dobila terapijo utrogestan 200 2x dnevno in na mail koledar nosečnosti, s pdp-jem, koliko se lahko zredim in časovnikom pregledov v nosečnosti.

Srečka, ta pregled sem imela tako pozno, ker je bil samoplačniški. Moram jutri poklicat in se naročit na 1. uradni pregled 1.teden avgusta, kjer moram priti tešča zaradi odvzema krvi. pregledali mi bodo še nivo ščitniških hormonov , ker imam Hašimoto, urin in vzeli bris na bakterije. Na tem pregledu se bova tudi zmenile za datum za nuhalno, na pregledu nuhalne, kjer bomo že vedeli več kaj in kako pa se bova dogovorili, kater test za pregled kromosomov bom šla delat. Če bo nuhalna ok, potem bo to nifty ali nipty, če ne bo, potem amnio.Takoj ko dobimo potrditev, da je vse ok, grem na cerklažo.

Skratka zaenkrat je vse ok. V prejšnji N sem imela tak čas močne rjave izcedke, zdaj jih nimam. Tudi počutje je, če odmislimo celodnevno zaprtje,slabost in večerno utrujenost tokrat ok, je gin rekla, da te tegobe to pač pašejo zraven nosečnicam po 25 letu user posted image

je bil pa tako lep občutek, ko sem vsa nervozna na robu solz prišla v ordinacijo in me je bila gin tako iskreno vesela user posted image Je smao rekla, dajva kar takoj pogledat, sem ila v parih sek na stolu in še preden sem dojela, da mi je že vstavila sondo, je že rekla, vidim ga, srček je, en je, vse je v redu. Mi je dala malo časa za par solzic, potem mi je pokazala rumenjak, srček, ga zmerila, potem sva še poslušali srčka, pogledala je, da je u redu utrip, pregledala jajčnike, maternico, ni vidit nobenega hematoma, nobenih nepravilnosti. Skratka vse ok. in spet jokam.user posted image

Sva se pa tudi zmenile, da moram vedeti, da je ta nosečnost zame telo stresna, tudi če nimam takšnega občutka, zato je lahko tudi več slabosti in utrujenosti. In da grem pred nuhalno in vsemi preiskavami, ki bodo sledile še na eno hipnozo, da bom tudi podzavestno čim bolj mirna in sproščena. Ja. Moja gin je res zlata.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?