|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 24 [25] 26   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MARČEVKE 2021
14.2.2021 10:28:14   
D67a
No zdaj jih pa čutim user posted image že dve noči sta kar pestri. Precej me boli križ in pa kolki, sploh ne vem kako naj se obrnem, da bi vsaj malo omilila vse skupaj user posted image Tekom dneva pa se pojavljajo krči, čeprav ne v nekem rednem ritmu.

Tudi jaz se nagibam k temu, da bi rodila brez epiduralne, ampak bomo videli kako se bo izšlo.

Lizika, kako je bilo na pregledu?

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 601
   RE: MARČEVKE 2021
17.2.2021 15:41:18   
D67a
Hej punce! ☺️


Prvi ctg za mano. Snemali smo ga 2x ker je otroček prvič spal in ni bilo gibanja. Na splošno je bil med pregledom preveč miren 🙈
Ginekologinja je komentirala da je plodovnice ze manj, ocena otroka na testu 8/10, malo mi narašča pritisk, kar ji ni najbolj všeč, zato svetuje pregled v porodnisnici kjer bom rodila. In čim več počivanja. 
Če ne bo kaj prej imam naslednji ctg drug teden v sredo. 
Ima katera a podobne izkušnje?  Kako ste? 

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 602
   RE: MARČEVKE 2021
17.2.2021 18:51:02   
Paulina21
Živjo.

D67a, jaz sem danes imela 2. ctg. Pri meni je dete ves cas zelo aktivno. Danes plodovnice niso gledali, prejsnjic je bilo ok. Se mi je pa vceraj ponoci dogajalo podobno kot tebi, vse me je bolelo, od kriza, do kolkov, pa noge 🙈. Sploh nisem vedla kako bom zaspala, ampak me je ocitno le zmanjkalo.

Menda se pri meni že kar dogaja, maternica naj bi bila kar aktivna, pravijo. Imam pa naslednji torek, 1 dan pred rokom spet CTG in pregled.

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 603
   RE: MARČEVKE 2021
22.2.2021 13:59:30   
lillchy123
Ojla nosecke 🥰 kako ste? 

Jaz kar ne morem verjeti, kako hitro gre cas... bi si kar zelela, da se malo ustavi. Ker je Žiga res en tak cukrcek za pojest  🥰🥰🥰

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 604
   RE: MARČEVKE 2021
23.2.2021 12:20:46   
Paulina21
Živjo!

No pa je za mano 3. CTG. Še vedno je vse ok. Plodovnice je dovolj. Posteljica se je začela malo starat. PDP imam jutri, naslednji pregled pa v ponedeljek, če se prej ne začne že porod.

Spim komaj še kaj, ampak sem se tudi tega že malo navadila.

Lillchy uživaj še naprej v tej sreči, ostale pa upam da se dobro in da se kmalu še kakšna oglasi s fajnimi novičkami🤗.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 605
   RE: MARČEVKE 2021
23.2.2021 12:33:22   
D67a
Zdravo!

Lillchy želim ti čim več crklanja in uživanja v teh trenutkih!user posted image
Res je fino, če se kljub vsem naporom in težavam ki pridejo zraven uspemo ustaviti in preprosto uživati v trenutku. Čas gre tako hitro naprej.

Mene jutro čaka 2.CTG, naprej nimam predvidenih pregledov, rok pa 28.2
Po tem pregledu se bom prijavila na pregled na Jesenice.

Paulina, je maternica še tako aktivna? Kako prenašaš te popadke?

Jaz spim še relativno ok, odvisno od dneva, tako da sem hvaležna user posted image

Držim pesti, da se za vse izteče tako, kot si želite/mo in se bomo kmalu crklale z našimi sončki user posted image

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 606
   RE: MARČEVKE 2021
23.2.2021 13:11:46   
tinabajec
Zuvjo punce !
A je katera probala se poigrat glede spola z sodo bikarbono ?? Pravijo da je 80% pravilno.Ko se polulaš v lonček in dodaš 2 žlici sode bikarbone če se zapeni je fantek če ni reakcije je punčka.

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 607
   RE: MARČEVKE 2021
23.2.2021 18:35:30   
Paulina21
D67a, ja je kar aktivna, se je potrdilo na CTG, pa čutim tudi kar precej. Ampak seveda čisto nobenega vzorca ne morem videti, tako da je še vedno vse samo trening. Imam pa jaz naslednji pregled v ponedeljek tudi že v porodnišnici na Jesenicah. Če ga dočakam 🙃.

tinabajec jaz nisem probala s sodo bikarbono. Ne vem, ker sem spol izvedela pri NIFTY testu se sploh ni dogajalo da bi se veliko spraševala. Ti si se pozabavala s tem?

(odgovor članu tinabajec)
Neposredna povezava do sporočila: 608
   RE: MARČEVKE 2021
23.2.2021 20:15:32   
D67a
Si dolgo čakala na pregled na Jesenicah ali takoj vzamejo?


Super bi bilo, ce bi zdaj ko se ukrepi malo sproščajo lahko bili partnerji prisotni ves čas 🙏☺️
Katera mogoče ve, se v porodnisnici tudi kaj sprosca? 
Tudi jaz nisem delala testa s sodo... Sem vprašala na morfologiji za spol 🤷‍♀️

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 609
   RE: MARČEVKE 2021
24.2.2021 14:01:57   
Paulina21
D67a, sploh nisem nič čakala. Pred 10 minutami sem klicala, da bi dobila uro pregleda za ponedeljek. Ko sem povedala, da imam danes rok so mi pa rekli naj kar jutri zjutraj se pridem že malo pokazat. Tako da že jutri grem prvič tja.

Sem pa ponoči spet mislila, da zdaj pa se bo začelo, ampak je bi spet lažni alarm 😂. No, malo drugače se že počutim, kot da bi se na menstruacijo pripravljalo. Pa deklica me že skoraj boleče štoka na vse strani.

Drugače pa kot jaz vem so partnerji lahko zraven skoraj ves čas. Samo na začetku, ko imaš pregled si sama. Ko greš v porodno sobo je že s tabo. Torej ves tisti lahko da dolgi čas prve faze poroda, potem pa seveda je zraven ob iztisu in po porodu, ko se crkljate z dojenčkom. Ko gresta z novorojenčkom na oddelek v sobo, pa mora partner domov in na obisk ne sme v naslednjih dneh nihče. Ti lahko masko snameš takoj ko dobijo negativen rezultat tvojega testa (testirajo takoj na začetku), njega ne testirajo in mora ves čas masko nosit.

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 610
   RE: MARČEVKE 2021
24.2.2021 14:02:31   
Lizika90
Živjo punce!


Jaz vas pozdravljam s svojo malo princesko Janjo ob sebi ❤️Moja pot je šla takole..V ponedeljek sem imela ponoven pregled pri svoji G in pa CTG.Laboratorijski izvidi so bili porazni in poleg tega še zelo visok pritisk in zastajanje vode. Posledica tega je bila da so me sprejeli na opazovanje. Kar šok je bil ja. V torek zjutraj so se odlocili da mi sprozijo porod. Vstavili so mi nek trakec da bi se kaj zacelo dogajat. Pa smo cakali in se cisto nic ni dogajalo. Naslednji dan sem dobila še en trakec in se spet ni nič dogajalo. Le na CTG se je nekaj pokazalo pa plodu je zacel divjati srcni utrip. Pozno popoldne so me spet dali na CTG in ker se stanje ni umirilo so odstranili trakec, ker pa je šekar vztrajali so rekli da bomo imeli urgentni carski rez. Šok...groza...Potem so mi poskusili dati še umetne popadke...pa sem nekaj začela čutit. Ampak nič se nisem odpirala tako da smo šli hitro v operacijsko. Tako je 17.2 ob 18.59 na svet prikukala naša punca. 
Držim pesti da boste vi imele lepe porodne izkušnje. Še malo pa boste vse mamice.
Do takrat pa lepo božajte trebuščke. 

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 611
   RE: MARČEVKE 2021
24.2.2021 14:06:15   
Paulina21
Lizika čestitke 🤗!!! Lepo je prebrat da sta dobro in dobrodošla Janja 🥰.
Želim ti hitro okrevanje in čudovite trenutke s svojo princeso.


Zdaj imamo že 2 dojenčka na forumu, jupiiii 😆.

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 612
   RE: MARČEVKE 2021
24.2.2021 17:32:03   
lillchy123
Iiiiii, cestitke Lizika 🥰❤


Srecno se vsem noseckam. Se malo, se malo...

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 613
   RE: MARČEVKE 2021
24.2.2021 17:43:21   
D67a
Čestitke Lizika90! user posted image in dobrodošla Janja! Res lepo ime.

Sem vesela, da ste sedaj dobro in se lepo crkljate, sigurno pa je bil kar šok.

Za mano je 2.CTG in otroček spet ni hotel sodelovati, tako da smo snemali 2x. Ampak je bila druga runda boljša. Plodovnice imam samo še malo, kar je baje normalno, glede na rok. Preverila je tudi če sem že kaj odprta in ni še nič user posted image

Zdaj nimam več predvidenih pregledov pri svoji ginekologinji, samo po porodu jih kontaktiram. Moram pa jutri klicati na Jesenice, da se naročim na pregled.

Paulina, hvala za info, meni so rekli, da je lahko zraven samo med aktivno fazo.

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 614
   RE: MARČEVKE 2021
26.2.2021 15:53:53   
D67a
Paulina kako je bilo na pregledu?


Jaz ga imam v ponedeljek na Jesenicah. ☺️

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 615
   RE: MARČEVKE 2021
26.2.2021 18:45:30   
Paulina21
D67a je kar trajalo včeraj. Najprej sem morala v sprejemno pisarno po nalepke. Potem sem sla v tisto majhno stavbico pri vratarjih, kjer so ginekološke ambulante. Vrstomat ne dela. Čakaš v čakalnici in te po mirofonu pokličejo. Greš gor po stopnicah, ti izmerijo pritisk in te napotijo oddat vodo v glavno stavbo kjer so abulante bolnice v 1. nadstropje. Ko oddaš vodo, greš pa v 3. nadsropje na ginekoški porodniški oddelek. V srednjem prostoru čakaš da te pokličejo na CTG. Potem z babico izpolneta porodni karton. Sledi še pregled pri oddelčnem G.

Torej najina deklica ima še vsega dovolj - plodovnice je dovolj, pretoki v popkovini so ok, premiki in CTG tudi. Tako da se ji ne mudi nikamor. Naslednji pregled imam v nedeljo, če se prej ne zgodi kako drugače 🙃.

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 616
   RE: MARČEVKE 2021
26.2.2021 20:48:45   
D67a
Uf, potem si bila pa kar nekaj časa tam 🙈☺️


Mi je sestra po telefonu rekla naj imam s seboj kaj za pit in pojest, ker bo športni dan 😊 pa nisem točno vedela kaj ima v mislih. Zdaj ko pa berem tvoje sporocilo 😅
No, bomo videli v ponedeljek 💪
Me veseli da sta vidve ok ☺️ Sedaj ne bo več dolgo 🤗

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 617
   RE: MARČEVKE 2021
26.2.2021 21:09:00   
Paulina21
Haha, tudi meni je rekla, da bo športni dan, pa nisem resno vzela 😆. Sabo nisem imela nic. No, sem pojedla močan zajtrk, pa ker sem Jeseničanka sem bila hitro tam. Za pit sem si pa kupila na bolnišničnem avtomatu.

Ti imaš rok v nedeljo, a ne?

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 618
   RE: MARČEVKE 2021
26.2.2021 21:34:53   
D67a
Jaz imam dobre pol ure vožnje, 45min do Jesenic, tako da se bom opremila 😅
Tako je, rok imam 28.2 ☺️


(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 619
   RE: MARČEVKE 2021
2.3.2021 18:51:54   
Paulina21



Drage marčevke, tudi jaz sem včeraj zvečer postala mamica čudoviti deklici Anuški🥰.


Njen prihod je bil dolg, začelo se je s pogostimi popadki v soboto popoldne, ampak so se v nedeljo dopoldan ustavili, odpirala se nisem. V nedeljo zvečer je odtekla voda, popadki so se vrnili, zato sva se odpravila v porodnišnico. Na koncu sem se odločila za epidudarno in ni mi žal. V noči z nedelje na ponedeljek sva se oba s partnerjem (v porodni sobi) spočila, ker sem se zelo počasi odpirala. Brez težav sem hodila na wc in se gibala. Na koncu boli tudi z EA, ampak si predstavljam da kar nekaj stopenj manj. Lepo sem lahko sodelovala ves čas poroda, edino malo je štorasto s cevkami.


Najina pomladna deklica je torej prvo-marčevska in srečna sem do neba❤️


(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 620
   RE: MARČEVKE 2021
5.3.2021 10:34:23   
majcisa
Pozdravljene, mene pa zanima če se je katera odločila za ultivo remifentanil ali pa je slišala izkušnje drugih mamic?
hvala in lp

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 621
   RE: MARČEVKE 2021
5.3.2021 20:11:17   
Srečka138
Cestitke vsem ❤❤❤ uzivejte ❤

(odgovor članu majcisa)
Neposredna povezava do sporočila: 622
   RE: MARČEVKE 2021
7.3.2021 10:56:04   
Lizika90
Paulina...čestitke za Anuško...kako lepo ime ❤️🤗


Srečka hvala za čestitke...kako si ti kaj? 😊

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 623
   RE: MARČEVKE 2021
8.3.2021 7:06:25   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Paulina...čestitke za Anuško...kako lepo ime ❤️🤗


Srečka hvala za čestitke...kako si ti kaj? 😊


Iskreno? Se sama ne vem, iz dneva v dan se borim sama s sabo. 

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 624
   RE: MARČEVKE 2021
8.3.2021 10:38:24   
D67a
Paulina čestitam za hčerko Anuško 🥰

Očitno sva bili skupaj na Jesenicah 🙈
Nama se je 3.3 pridružila Ajda 🥰
Ni šlo tako, kot sem si zamislila, ampak zdaj se že doma crkljamo. ❤️
Upam, da ste imele lepo iz in se na polno crkljate 🙏😘

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 625
Stran:   <<   < Prejšnja stran  22 23 24 [25] 26   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 24 [25] 26   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?