|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2021
27.8.2020 14:12:05   
TennyH
Mlada 37 let, ob PDP bom že 38.

< Sporočilo je popravil TennyH -- 27.8.2020 14:13:02 >

(odgovor članu Aislin)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Aprilčice 2021
27.8.2020 19:48:46   
m_dzaba
Jaz jemljem samo Elevit. Ostalo dobim iz vrta in sadovnjaka 😁Sem 34. Prva nosečnost je bila IMN pred nekaj leti. S pomočjo IVF. Ta trenutna pa je po prav zares čudežu (ali morda zaradi zamenjave partnerja), ker je bil zaradi korone spomladi postopek preložen za nedoločen čas. Očitno ga niti ne bom potrebovala 😊Jutri imam zjutraj prvi pregled. Da vidimo, koliko ❤️ bo utripalo 💪

(odgovor članu TennyH)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Aprilčice 2021
28.8.2020 14:02:50   
Anonimen
Jaz imam pregled šele 10.9. takrat bom ze 11t, se mi zdi ful pozno... pdp 1.4 zaenkrat. Sem pa imela se pred par dnevi zelo bolece prsi sedaj pa je ta bolecina izginila, upam da je to normalno... me pa spika maternica in jajcniki pogosto...

(odgovor članu m_dzaba)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Aprilčice 2021
28.8.2020 14:04:03   
Anonimen
Aja tudi jaz jemljem elevit, stara sem 34 let

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Aprilčice 2021
28.8.2020 14:21:23   
TennyH
Mene je tudi naročila v 11. tednu. Na žalost imajo sedaj zaradi COVID19 taka navodila,
zmanjšali so število pregledov iz 10 na 7. Meni se bo teh 6 tednov nenormalno vleklo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Aprilčice 2021
28.8.2020 14:32:22   
NightSky
Tudi jaz imam pregled v 11. tednu. Stara sem pa 23, kmalu 24.

(odgovor članu TennyH)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Aprilčice 2021
28.8.2020 14:59:11   
luri
Jaz sem imela prvi pregled točno pri dopolnjenem 7. Tednu in se je že lepo videl srček. Naslednji kontrolni pregled imam pa naslednji teden, ko bom dopolnola 9. Teden. :) 

Stara sem pa 25. Tudi js jemljem elevit. Glede simptomov v nosečnosti sem pa tudi sama malo zmedena. S 6. Tednom so se mi začele kar močne jutranje slabosti, tudi z bruhanjem, ki so trajale nekaj dni. Na prvem ginekološkem pregledu pa ni bilo ne duha ne sluha o slabosti, potem so se mi za pribižno 3 dni spet pojavile, sedaj pa spet nič. Prsa so zaenkrat občutljiva na dotik. Sem pa ginekologinjo vprašala kako je glede slabosti in tega, če je normalno, da se kar naenkrat prenehajo. Pa mi je rekla, da je vsaka nosečnica drugačna in se njeno telo drugače odziva na rast in nihanje določenih hormonov. ;)  Tako da, ne se preveč obremenjevat s tem in verjemite, da bo VSE tako, kot mora biti. :) jaz tudi sicer komaj čakam, da se role prvo teimesečje konča :)  je čustveno kar izziv.

(odgovor članu NightSky)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Aprilčice 2021
28.8.2020 16:14:13   
Bejba45
Stara sem 26.😊 Največja muka mi je jutranja slabost in bruhanje, upam da kmalu mine 😬Držite se punce pa bušije pobožajte🥰

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Aprilčice 2021
28.8.2020 17:55:49   
N****
Pozdravljene,  

Danes sem imela prvi pregled pri G. 😊 Glede na M imam pdp 31.3. ampak je otroček malo majnši in je ocenila pdp 5.4. Velik je 19.9mm. Tudi srček se je lepo slišal  ❤ Letos bom stara 28 let in je prva nosečnost v prvem poskusu ☺  Drugače se počutim super, občasna popoldanska slabost-oziroma bolj občutek kepe v želodcu ne slabosti..  jemljem pa elevit, ker ne vsebuje joda, ker imam težave s ščitnico, zato mi je danes tudi svetovala da se naročim še pri tirologu. Naročoti se moram še za Nuhalno, nov datum pa imam 9.10. 

(odgovor članu Bejba45)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Aprilčice 2021
29.8.2020 9:59:09   
m_dzaba
Jaz sem imela včeraj tudi prvi pregled. Vse je ok. Samo en bo zaenkrat 😁Morala sem še v laboratorij, in ker sem zjutraj zajtrkovala, moram še enkrat nazaj, da mi še sladkor izmerijo. Pdp imam 3.4.2021, malo prej, kot sem mislila. Sem pa 34. 

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Aprilčice 2021
29.8.2020 17:47:02   
Tanja1985
Pozdravljene!


Najprej čestitke vsem srečkam nosečkam 😁 Tudi jaz pričakujem aprila 2021 in sicer je PDP 21.4.2021 po izračunu aplikacije. Datum prvega pregleda imam 27.9., tako da je pred mano še mesec dni čakanja (upam, da bo na pregledu vse ok 🐞). To je moja prva nosečnost in sem stara 34 let. Trenutno me spremljajo občasne slabosti in krči, boleče prsi in splošna utrujenost. Jemljem pa folno kislino z dodatkom DHA od Jamisona. 
Lp 

(odgovor članu m_dzaba)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Aprilčice 2021
30.8.2020 19:58:20   
teja_
Jaz sem imela tudi v petek pregled, ker sem v četrtek zvečer začela krvaveti. Trenutno je vse ok in upamo da tudi tako ostane naprej. Imela sem pa kar celoten pregled, ultrazvok, kri in vodo + dobila sem že materinsko knjižico. Dobila sem tudi tablete Dabroston (zaradi krvavitve) in pa tudi aspirin, ki ga moram jemati vsak dan (zaradi preklampsije v prvi nosečnosti) in vsak dan si moram meriti tudi pritisk. Pdp po zadnji menstruaciji imam 12.4.2021, glede na velikost ploda pa 4.4.2021. Stara sem pa 30let.
Punce ste že kaj razmišljale ali boste šle na nuhalno ali boste opravile nifty test?

(odgovor članu Tanja1985)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Aprilčice 2021
31.8.2020 10:54:02   
TennyH
Sama sem se odločila, da najprej nuhalna svetlina, potem pa glede na rezulatate NIFTY (če bodo rezulatati NS glede na mojo starost 37 let dobri oz. neki srednjega) ali pa amniocenteza (če bodo rezulatati NS zelo slabi). Pri mojih letih mi pripada samo invazivna diagnostika, česar bi se pa res rada izognila, če bo možno. Torej NS, NIFTY oz. A po potrebi.
*****

Mene pa zanima, kako se boste kaj odločale za nosečniško vadbo? Sama že zadnje leto hodim na individualno vadno (zaradi nekih ortopedskih težav), samo zdej zaradi COVID19 ne vem, ali nadaljevati ali ne. Aktivna sem redno in zmerno - joga, vaje za moč, nordijska hoja. Zato bi rada nadaljevala (imam super trenerko in vodbo prilagojeno mojim težavam), sam hudič, ko ima moja trenerka še cel kup drugih vadb in je posledično v stiku z veliko ljudmi. Moram to mojo G vprašat na prvem pregledu, ker ne vem, kaj naredit....

(odgovor članu teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Aprilčice 2021
31.8.2020 16:09:10   
N****
Jaz na nuhalno grem ziher, se moram jutri naročit k dr.Levak v Velenje. Za nifty še pa nisem odločena...imam sestro ki ima duševno motnjo, tako da bom videla kaj mi bo še zdr. svetovala, najbrž se bom odločila po rezultatu nuhalne..


(odgovor članu TennyH)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Aprilčice 2021
31.8.2020 22:15:12   
m_dzaba
Jaz sem že naročena na nuhalno konec septembra. Baje je to pravi vrstni red. Če je vse ok, ni potrebe po nifty. Danes sem btw. spet šla v laboratorij. Gužva pred stavbo, večinoma 60+, noben ne drži razdalje. Not v stavbi isto. Kolona pred sprejemnim okencem, čeprav so stoli v skladu z NIJZ, ekrani s številkami, pa še pokličejo dotično številko, h kateremu okencu naj stopi. Ampak ne, vsi stopijo v kolono, ko vzamejo listek iz avtomata. Stoli pa vsi prazni. Ne vem kako je pri vas, tako je bilo danes v mb. 

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Aprilčice 2021
1.9.2020 7:23:44   
amelia_
Pozdravljene, sem nova med vami :) Pravzaprav niti ne vem ali spadam sem ali med bodoče Majčice 2021. To je moja prva nosečnost, stara sem 32 let.
Tudi jaz sem naročena na pregled šele v 11t, kar se mi zdi absolutno predolgo.

(odgovor članu TennyH)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Aprilčice 2021
1.9.2020 16:35:04   
N****
Dobila datum za nuhalno. Šele 29.9. se mi zdi že kar pozno..


(odgovor članu amelia_)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Aprilčice 2021
1.9.2020 19:54:37   
m_dzaba
Kaj ste že na fb v skupini? Jaz sem se končno priključila. In nobene znanke 😜

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Aprilčice 2021
1.9.2020 20:44:14   
teja_
Jaz sem se tudi danes prijavila na nuhalno in imam isto datum 29.9. - se je tudi meni zdelo pozno, ampak so mi rekli da bom takrat 13t in je še vedno ok. Grem pa v Diagnostični center Strah v Domžale.
Kaj že obstaja fb skupina? Nisem vedela..se bom priključila

(odgovor članu m_dzaba)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Aprilčice 2021
2.9.2020 5:49:09   
N****


IZVIRNO SPOROČILO: m_dzaba

Kaj ste že na fb v skupini? Jaz sem se končno priključila. In nobene znanke 😜



Js se bom po nuhalni, ravno zato če bi bila kakšna znanka, da se ne razve.. tudi doma še ne vejo 😊

(odgovor članu m_dzaba)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Aprilčice 2021
2.9.2020 17:17:49   
5ruška91
Zdravo bodoče mamice! 

A je mogoče tu kakšna navdušenka nad vožnjo z motorjem? Vprašam ker se sama zelo rada zapeljem kot sopotnik na motorju, pa me zanima ali katera ve, je vožnja z motorjem (seveda ne divjanje ampak lepa panoramska vožnja) v prvem trimesečju ali skozi celo nosečnost prepovedana?  

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Aprilčice 2021
4.9.2020 18:10:36   
Soulsister


IZVIRNO SPOROČILO: Bejba45

Pozdravljene punce 🤗 Evo še ena aprilčica z vami 😊 Najprej iskrene čestitke vsem 🥰


Moj PDP naj bi bil 15.4.2021 glede na aplikacijo. Je moja prva nosečnost, prvi pregled imam 7.9 kooomaj čakam 🤗Moji prvi znaki so občutljive prsi, jutranja slabost in bruhanje 🥴 Pijem Jamieson folno kislino in magnezij 🤗 Lep pozdrav vsem skupaj 🥰




Iiii Bejba45 kjut mam isti pdp in tudi jaz imam prvi pregled 7.9 :) Srečno

(odgovor članu Bejba45)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Aprilčice 2021
4.9.2020 20:51:14   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: 5ruška91

Zdravo bodoče mamice! 

A je mogoče tu kakšna navdušenka nad vožnjo z motorjem? Vprašam ker se sama zelo rada zapeljem kot sopotnik na motorju, pa me zanima ali katera ve, je vožnja z motorjem (seveda ne divjanje ampak lepa panoramska vožnja) v prvem trimesečju ali skozi celo nosečnost prepovedana?  


Nebi smel biti problem. Si pa nadeni vlozek na gate in pa obvezno ledvicni pas da te ne prepiha. 

(odgovor članu 5ruška91)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Aprilčice 2021
4.9.2020 23:50:13   
5ruška91
Absolutno zadostna oprema in ledvicni pas sta vedno prisotna. Hvala za nasvet! 


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Aprilčice 2021
10.9.2020 8:20:59   
N****
Kako ste kaj punce? Jaz sem poklicala še drugam za nuhalno kjer sem dobila datum en teden prej 22. 9. in partner je lahko prisoten.. imajo zelo različne ukrepe očitno.. kako se kaj počutite, js nimam nubenih težav 🤞 upajmo da tako tudi ostane ☺☺


(odgovor članu 5ruška91)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?