|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2021
19.10.2020 19:34:58   
N****
Kako ste kaj punce? Vas kaj skrbi ta korona? Še vse delate? Jaz delam v vrtcu, počutim se ok zato skos delam.. me pa kar malo skrbi, tudi moj je imel danes testiranje, ker je bil v službi v stiku,... upam da se nas tale virus izogne 🤞


(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Aprilčice 2021
20.10.2020 19:39:30   
bincha
Ja tale covid tudi mene skrbi... Jaz tudi delam in sicer tudi nameravam dokler bo šlo... Že tako bomo lahko zaradi epidemije spet kaj doma.

Čudni so teli časi... Bomo šli v šolske učbenike 😝 
🍀🍀🍀🤞 Veliko zdravja nam in našim... 


(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Aprilčice 2021
20.10.2020 19:40:42   
bincha


IZVIRNO SPOROČILO: luri

Marje3tica_ super, da je šlo vse v redu na nuhalni. Mislim pa da nas je kar nekaj, ki še nismo prebolele toksoplazmoze.


Kaj je imela katera kdaj mogoče v prejšnjih nosečnostih težave s kožnimi izpuščaji? Jaz sem pred nekaj dnevi malo nad bokom opazila rdeč izpuščaj, ki mi ni izgledal kot pik ali pa ugriz kakšne žuželke. Do danes je bilo podobnih izpuščajev na mojem telesu 5. Zato sem danes obiskala osebnega zdravnika, ki me je pregledal in rekel, da naj bi bila to kožna bolezen Pityriasis rosea, za katero ne najdejo točnega vzroka, ampak je zelo povezana s padcem imunskega sistema v nosečnosti. Lahko traja od 6 tednov pa tudi do več mesecev, zdravila zanjo pa ni.

Se je katera že srečala kdaj s čim podobnim? Na plod naj ne bi imela vpliva, ampak bom sama še vseeno raje jutri klicala ginekologa. Upam, da bo vse ok... :/



Luri kaj pravi ginekolog na te izpuščaje? 

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Aprilčice 2021
21.10.2020 5:52:52   
Marj3tica_
Mene pa zanima, ce ste dobile na NS tudi posnet zvok bitja srcka al samo slike? 😊


(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Aprilčice 2021
21.10.2020 18:49:02   
luri

IZVIRNO SPOROČILO: bincha



IZVIRNO SPOROČILO: luri

Marje3tica_ super, da je šlo vse v redu na nuhalni. Mislim pa da nas je kar nekaj, ki še nismo prebolele toksoplazmoze.


Kaj je imela katera kdaj mogoče v prejšnjih nosečnostih težave s kožnimi izpuščaji? Jaz sem pred nekaj dnevi malo nad bokom opazila rdeč izpuščaj, ki mi ni izgledal kot pik ali pa ugriz kakšne žuželke. Do danes je bilo podobnih izpuščajev na mojem telesu 5. Zato sem danes obiskala osebnega zdravnika, ki me je pregledal in rekel, da naj bi bila to kožna bolezen Pityriasis rosea, za katero ne najdejo točnega vzroka, ampak je zelo povezana s padcem imunskega sistema v nosečnosti. Lahko traja od 6 tednov pa tudi do več mesecev, zdravila zanjo pa ni.

Se je katera že srečala kdaj s čim podobnim? Na plod naj ne bi imela vpliva, ampak bom sama še vseeno raje jutri klicala ginekologa. Upam, da bo vse ok... :/



Luri kaj pravi ginekolog na te izpuščaje? 



Bincha: ginekologa nisem uspela priklicati po telefonu :( Sem pa še enkrat pla do svojega osebnega zdravnika, ki je potrdil diagnozo in mi dal napotnico za dermatologa. Sem brala na forumu od dr. Pušenjaka, kjer je več nosečnic pisalo o enaki diagnozi, pa jim je napisal, da že velikokrat v svoji ordinaciji imel nosečnico s to diagnozo in, da pri nobeni ni bilo nobenih komplikacij... poskušam verjet, da bo tako tudi pri meni user posted image

Me je pa dva dni nazaj ful začel boleti želodec in prav čutila in slišala sem kako se mi hrana pretaka po črevesju... sem imela tudi nekaj prebavnih motenj.

Mislim pa, da je vse skupaj vključno z izpuščaji povezano s stresom, ki ga doživljam zadnja 2 tedna... Najprej me je popadel nor strah pred okužbo s toksoplazmozo, zadnji teden pa še vse to glede korone.... in je telo na tak način odreagiralo.... jaz samo upam, da je z otročkom VSE vredu... Zdaj zadnji dan sem sama pri sebi sklenila, da nima smisla, da sama sebi povzročam nepotrebni stres in paniko, saj na tak način samo škodim otročku... se mu/ji bom oddolžila aprila, ko ga bom lahko že držala v naročju user posted image

Do takrat pa samo pozitivno naprej :)

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Aprilčice 2021
21.10.2020 19:55:17   
bincha
Res je luri... Težave se rešuje sproti... Nič se dodatno živcirati!


Je pa zanimivo kako se (še posebej v prvi nosečnosti) skupaj z vsem pojavijo tudi novi strahovi in skrbi! ☺️ 

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Aprilčice 2021
21.10.2020 19:55:58   
bincha


IZVIRNO SPOROČILO: Marj3tica_

Mene pa zanima, ce ste dobile na NS tudi posnet zvok bitja srcka al samo slike? 😊





Jaz sem odbila par sličic 😄

(odgovor članu Marj3tica_)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Aprilčice 2021
22.10.2020 18:33:00   
bincha
Ohhh meni je še vedno skoz slabo 🤢 bruham ne, samo tišči ne v želodcu in prav utrujena sem od tega... 


(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Aprilčice 2021
22.10.2020 20:40:57   
luri
Bincha: upam, da čimprej mine in, da se boš kmalu boljše počutila. Verjamem pa, da ni prijetno :/


Mene je pa končno nehal bolet želodec, sem pa danes dobila drisko, tako da sem že cel dan na dietni hrani (riž, bobipalčke, prežganka, prepečenec...ogromno vode) Kaj pozna katera še kaj, kar bi hitro zaustavilo drisko? :) Upam, da čimprej mine...

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Aprilčice 2021
23.10.2020 16:04:02   
N****
Jaz sem danes izvedela da sem pozitivna na corona virus. Nimam vonja in okusa, okužila sem se pa v službi v vrtcu. Upam da drugih znakov ne  dobim...me kar malo skrbi 😕😕


(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Aprilčice 2021
23.10.2020 18:03:27   
luri
N****: ojoj... upam in držim pesti, da se hitro pozdraviš, verjamem pa, da te skrbi. Vse bo ok user posted image


Jaz sem pa po dveh dneh diete končno zaustavila drisko in boleč želodec. Edino kar še imam so izpuščaji (Pityriasis rosea), sem pa naročena k dermatologu v začetku novembra.... upam, da izpuščaji sicer kmalu izginejo. :)

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Aprilčice 2021
24.10.2020 6:53:17   
bincha
N.... Drži se! 


(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Aprilčice 2021
24.10.2020 11:09:16   
hope2018
Luri.... jaz sem imelaa to diagnozo za izpuscaje vendar takrat nisem bila noseca....me je pa vprasal dermatolog ali ste noseci sem rekla da ne in mi je dal neko mocno maziloo, ki je pripomoglo k hitremu susenju teh izpuscajev vendar je rekl da zna trajati do 6 tednov preden izginejo.....zacelo sr mi je na roki en flek potem sem pa bilaa po celem hrbtu in trebuhu v izpuscajih groznoooo!!!! Cim manj vodee po teh izpuscajih....sem ga pa vprasala od cesa to nastene je pa rekel da lahko od padca imunskega sistema ali pa ce sem oblekla kaj na sebe da nisem oprala kaksno coto ki stoji v omari 1 leto....in potem sem pobrskala po spominu da sem pomerjala oblekee takrat katere ao mi se prav da jih operem in nosim....ocitno sem takrat to od tega dobila....🙄glede na to da za nosecnice ni mazilo bo samo po sebi pac izginilo bo pa trajalo nekaj casa.... ne skrbi vse bo minilo❤verjamem pa da je nadlezno..


(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Aprilčice 2021
25.10.2020 11:21:24   
luri
hope2018 hvala, da si delila svojo izkušnjo. Očitno je pri meni kriv slabši imunski sistem v nosečnosti, čeprav nikoli nisem imela težav z imunskim sistemom, vedno sem bila zdrava. Izgleda, da se je to sedaj spremenilo in moram malo bolj pazit na sebe... Imam pa vsega skupaj približno 30 izpuščajev... Mislim, da ni tako hudo, tudi srbijo me ne ravno.

Se pa še vedno/spet spopadam z drisko... izgleda, da sem malo prehitro začela jesti vse po vrsti nazaj in moje črevesje še ni bilo pripravljeno... Tako da sem do nadaljnjega spet nazaj na dieti... So se mi pa v tem obdobju začeli nori lušti po določeni hrani... Ubijala bi za joto, solato in domačo pizzo. Pa bom izgleda še nekaj časa na rižu, prežganki, gridinih, bobipalčkah in naribanem jabolku...

Kako ste kaj ostale user posted image ?

(odgovor članu hope2018)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Aprilčice 2021
26.10.2020 12:17:42   
bincha
Ojla!

Ali ni objavilo prejšnjega sporočila ali pa bo sedqj dvakrat??? 🤔 
No jst sem uradno prehlajena in me to precej skrbi, saj smo imeli v službi prejšnji tede dve potrjwni okužbi s covid 19... 

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Aprilčice 2021
26.10.2020 20:55:24   
m_dzaba
Hej punce!
Sem malo pozabila na skupino tukaj, ker sem na fb. Z mano tudi vse ok. Sem že v 18. tednu. In tudi jaz sem nekje korono staknila. Nič omembe vrednega ni bilo, izgledalo je kot vikend prehlad. Karantena se mi je danes zaključila, tako da sem spet svobodna 😁

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Aprilčice 2021
27.10.2020 11:33:36   
luri
Ojla,

jaz sem danes klicala zdravnika, zaradi te moje driske, ki traja že 5 dni in mi absolutno nič ne pomaga, niti borovničev čaj.... In so me dali na odvzem brisa za korono...user posted image

Ko dobim rezultate testa bom pa klicala še svojega ginekologa... ker me zdej pa že pošteno skrbi tale driska... drugih znakov pa nimam... nimam vročine, kašlja, bolečega grla, že 14 dni sem doma in ne grem nikamor, tako da res ne vem od kej bi lahko dobila korono.... super se počutim, energije in apetita imam za izvoz.

(odgovor članu m_dzaba)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Aprilčice 2021
27.10.2020 19:54:09   
bincha
Ja tale covid... 😯Jaz sem naročena testiranje v petek zjutraj.
Drugače sem kar ok, pač prehlad... Edino glavobol mi povzroča malce preglavic. 

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Aprilčice 2021
28.10.2020 8:34:27   
N****
Js ne vem kaj bi rekla svoji zdravnici da bi mi še malo podaljšala tole bolniško...me je kr strah spet nazaj v službo.. mi je pa res zdej pobralo samo vonj in okus, včeraj sem mela glavobol, pa sej ne vem al od korone al od poležavanja 🙈

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Aprilčice 2021
28.10.2020 9:22:47   
bincha
Mogoče ji reci, da imaš še vedno glavobole in da si kot "cunja", utrujena...? Bojo pa ja nosecko pustil, da se normalno nazaj sestavi??? 

Tele razmere zdj so res grozne!!! 


(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Aprilčice 2021
29.10.2020 15:25:23   
luri
Ojla,

upam, da ste vse v redu in zdrave :)

Jaz sem včeraj dobila nazaj rezultate testa za covid in sem na srečo negativna :)

Še vedno pa imam težave s tekočim/mehkim blatom, ki se vlečejo že skoraj 14 dni. :( Danes sem klicala ginekologa in mi je svetoval Linex 3x na dan po eno kapsulo. Rekel mi je, da če do ponedeljka ne bo dobro, naj pokličem, saj me bodo v tem primeru dali za 2-3 dni na infuzijo...

Ima katera izkušnje z Linexom? Pomaga pri driski?user posted image

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Aprilčice 2021
30.10.2020 10:24:39   
Marj3tica_
Ima katara problem - "bolj jem, bolj sem lacna"? 🙈 Me kar skrbi, ker kilogrami samo grejo gor!😔


(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Aprilčice 2021
31.10.2020 16:04:26   
luri
Marj3tica_ jaz nimam takih problemov ;) Med nosečnostjo jem tako kot sem jedla prej... Niti nimam nobenih posebnih želja po točno določeni hrani... No sedaj po 14 dnevni dieti zaradi prebavnih težav sem si seveda želela še kaj drugega kot riž in prežganko.


Sem pa včeraj prvič začutila premikanje user posted image v trebuhu. Otroček je že kar precej aktiven, tako da čutim gibe vsak dan, tudi večkrat na dan user posted image Čudovit občutek.

(odgovor članu Marj3tica_)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Aprilčice 2021
31.10.2020 20:27:04   
bincha
No včeraj sem bila testirana in do zdaj nisem dobila nobenega smsa ali klica, da sem pozitivna... Ali to pomeni, da sem negativna?Sumljivo... Sem pa totalno brez vonja! Res cisto nič ne zaznam (in ne morem uživat v hrani 😡) 


Moj apetit pride in gre... Sedaj ko sem bila bolna ga tako nisem imela. Sem pa vseeno do zdaj pridelala trebušček in 2 kg. 
Tudi jaz občasno že čutim dojenčka (full se mi zdi zgodaj...), ampak je potem problem ko ga kak dan ne čutim čisto nič in me potem samo skrbi 😖

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Aprilčice 2021
31.10.2020 20:28:44   
bincha


IZVIRNO SPOROČILO: luri

Ojla,

upam, da ste vse v redu in zdrave :)

Jaz sem včeraj dobila nazaj rezultate testa za covid in sem na srečo negativna :)

Še vedno pa imam težave s tekočim/mehkim blatom, ki se vlečejo že skoraj 14 dni. :( Danes sem klicala ginekologa in mi je svetoval Linex 3x na dan po eno kapsulo. Rekel mi je, da če do ponedeljka ne bo dobro, naj pokličem, saj me bodo v tem primeru dali za 2-3 dni na infuzijo...

Ima katera izkušnje z Linexom? Pomaga pri driski?user posted image



Ne za linex ne vem... Enkrat sem ga kupila za otroka, pa se ni ne zdi da bi kaj pomagalo. Meni je pomagala temna čokolada, slane palčke... 

(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Z vizualizacijo si lahko pomagate do lepše...
Čeprav si poroda ne moremo izbrati, pa lahko nanj vplivamo s pozitivnimi mislimi in vizualizacijami. Preverite štiri uči...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?