|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJČICE 2021
10.9.2020 12:03:21   
PozitivnaEnergija
suuuper Čuri muri, to so fajn podatki ;) Tudi jaz si želim ta ostane tako kot je sedaj, in da vse pridemo do majskih štručk ;)

(odgovor članu čuri_muri)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: MAJČICE 2021
10.9.2020 13:36:58   
Kamničanka1
PE hvala za vzpodbudne besede. Verjetno bom morala kar kmalu povedati v kolektivu, da bodo pazili name. ☺️ So baje zelo prijazni do nosečnic 😁.

Me morda bolj skrbijo situacije, ki pridejo od nikoder in moraš hitro odreagirat in se lahko kaj zgodi 🤔. Ah, verjetno preveč kompliciram 😁

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: MAJČICE 2021
10.9.2020 19:36:29   
PozitivnaAnci
Ja jaz imam sluzbo v zdravstvu, pod masko..in sem tudi ze povedala najblizjim sodelavkam, da mi malo pomagajo. Ker moja utrujenost ni za nikamor..slabost..komaj zdrzim. Ko pridem domov pa itak spat..in slaba vest zaradi petletnika, ki seveda trenutno nima nic od mene. Hja moja leta tud ne pripomorejo glih kaj🤭


(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: MAJČICE 2021
10.9.2020 19:46:08   
Kamničanka1
Kdaj so se vam slabosti začele?


(odgovor članu PozitivnaAnci)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: MAJČICE 2021
11.9.2020 0:00:24   
PozitivnaEnergija
meni so se začele prejsnji teden, torej v 5 tednu, trajale par dni, zdaj pa jih ni, sem pa napihnjena zvecer, pa ceprav po malo jem ker mi ne pase, pa ne da bi mi bilo slabo, apetita nimam. Lahko da jih sploh ne bos imela, lahko te spremljajo do 12 tedna, ali pq celo bog ne dej celo nosecnost. Kolegica je se v porodni sobi bruhala :( 


(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: MAJČICE 2021
11.9.2020 5:54:45   
Kamničanka1
Ojoj 😮

Upam, da si s sestro nisva tok podobne 😁 ona je zdej 16. teden in ji je bilo skos fuul slabo. Bruhala večkrat na dan, zgaga, slabost. Še dobr da sva dvojajčne, da mam še šanso, da bo drgač 😁

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: MAJČICE 2021
11.9.2020 7:52:56   
evkaliptus
Meni so se začele še preden sem delala test, nato so za kak teden minile in se v 6. tednu spet pojavile in trajajo cel dan. Apetit imam kljub temu normalen, lahko jem, ne bruham, ampak slabo pa ves čas 🤢 Upam, da tole kmalu mine, ker se mi zdi, da sem zato še toliko bolj utrujena... ker sem sicer vedno polna energije je tole zame narobe svet 🙈 Danes imam pregled držite pesti❤️

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: MAJČICE 2021
11.9.2020 8:26:40   
amelia_
Tudi meni je bilo slabo še preden sem naredila test, slabo mi je v intervalih čez cel dan. Jem pogosto, a malo, mi tako najbolj odgovarja.

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: MAJČICE 2021
11.9.2020 9:52:16   
PozitivnaEnergija
Evkaliptus držim pesti, javi ko boš videla svojo pikico :) user posted image

Jaz se zjutraj najem :)))) ker zjutraj me nič ne napihuje...potem pa čez dan morem pa velikokrat pa male obroke, drgač ni ok.

Drugače pa vsaka nosečnost je drugačna, verjetno tudi pri sestrah dvojčicah težko da bi bilo enako ;)

(odgovor članu amelia_)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: MAJČICE 2021
11.9.2020 12:56:56   
christelle
Oj, jaz bi prosila, da se me doda v skupino majčki in majčice 2021... sem v 7.tednu :-)

(odgovor članu Svečka123)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: MAJČICE 2021
11.9.2020 13:59:48   
evkaliptus
Evo vse ok! 😍 Srček bije, plodek se vidi in je vse v najlepšem redu 🥰 danes je 6t3d, naslednjič bova določile PDP glede na velikost. Je bil namreč malo manjši, kar sem pričakovala, ker vem da je bila pozna ovulacija, zato je ocenila, da je par dni mlajši kot po izračunih. Ponoven pregled imam čez 3 tedne, vmes moram še v laboratorij. Vzela mi je tudi bris. Počasi dojemam, da se to res dogaja hihi... 😊

(odgovor članu christelle)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: MAJČICE 2021
12.9.2020 0:55:04   
PozitivnaEnergija
evkaliptus jeeeeej ful dobro, jaz tudi komi čakam moj prvi pregled ;) šele 30.9. Ampak bo pocasi.


Samo da je vse ok ;) 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: MAJČICE 2021
12.9.2020 8:34:46   
Kamničanka1
Jeeej. Lepo, da je vse ok 🧡


(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: MAJČICE 2021
14.9.2020 10:38:37   
PozitivnaEnergija
svečka 1,2,3 kako si, je vse ok, zdaj imaš ena zdravila za podporo kajne? so se izcedki nehali?

Jaz sem včeraj malo zapaničarila zvečer pred spanjem, ko sem šla lulat, sem obrisala res čisto malo roza-rdeče sledi :/ Zjutraj ni bilo ne duha ne sluha o njej, ampak vseeno mi je vsadilo dvom :( danes sem točno 6w, upam da čez 16 dni zagledam mojo pikico na uz. razmišlam da bi šle že prej na samoplačniško, ampak prašanje kaj bi se sploh videlo, toliko zgodaj :/

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: MAJČICE 2021
14.9.2020 13:40:11   
evkaliptus
Taki mali izcedki menda niso nevarni, menda je MV občutljiv, lahko npr. od spolnega odnosa malo zakrvaviš... skratka kar mirno user posted image Če bi se ti ponavljali pa pojdi k gin. Pri meni se je pri 6 tednov in 3 dni videla pikica v plodovnici in slišal srček. S tem, da je verjetno plod mlajši, zaradi poznejše ovulacije. Jaz imam čez dobra dva tedna (v 9 oz 10 tednu) že drugi pregled pri svoji gin. To je stvar posameznice, jaz vem da bi v 7 tednu šla samoplačniško, če me moja gin. ne bi naročila.

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: MAJČICE 2021
14.9.2020 14:09:55   
PozitivnaEnergija
hvala evkaliptus za spodbudne besede user posted image , saj veš strah je prisoten, ko enkrat že doživiš ss :/
Sem potem tudi prebrala en članek, da res načeloma tako mala prisotnost izcedka naj ne bi bila nevarna, da jo povzroči tudi spolni odnos ali pač tako kot si ti napisala zgolj občutljivost MV. Danes sem zaenkrat brez izcedka, tudi nič me ne boli ali krči, ker vem da pri ss so bile takrat prisotne močne bolečine v spodnjem delu trebuha, kot pri menstruaciji. Ja saj razmišlam da bi šla še na en pregled prej, da bom pomirjena. dva tedna je še kar dolga doba :)

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: MAJČICE 2021
14.9.2020 14:31:13   
evkaliptus
Seveda, da te zaskrbi, tudi sama sem pozorna na vsako spremembo. Sicer nisem imela SS, je pa moja prva nosečnost in pa vem, da so SS kar pogosti in komaj čakam, da mine prvo trimesečje...

Meni se obupno vlečejo ti tedni... Samo eno čakanje... Prvi pregled je za mano zdaj pa spet nestrpno čakam na drugega, ko se bo vsaj kaj več videlo kot samo pikica user posted image Potem neumno mi je skrivat pred vsemi, ampak je še prekmalu za povedat, se pravi čakam, da mine še par tednov, da lahko povem... Sicer sem kadilka, rada spijem kakšen kozarec dobrega vina in seveda sedaj ne kadim in nič ne spijem in je že itak vsem sumljivo! user posted image

Kar se tiče krčev... ali so bili izrazito boleči? Mene vsake toliko špikne... če hitro vstanem me včasih zaboli in pa zadnjič sem cel dan hodila naokoli in me je potem špikalo zvečer.. kot eno tako zategovanje. Misliš, da je to razlog za skrb ali je to običajno?

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: MAJČICE 2021
14.9.2020 15:01:01   
PozitivnaEnergija
ne Evkaliptus, to špikanje ki ga ti opisuješ je normalno, to se razteza maternica, in je običajno da te sm pa ke pošpika, to jaz zdaj čutim, in v prejšnji uspešni nosečnosti sem čutila. Tudi včasih ko dolgo sedim in vstanem me špikne.

Tisto ko je bilo pa pri ss, pa bi pomoje lahko zamešal samo z izvenmaternično nosečnostjo, kar pri tebi ni, ker ti je že potrdila nosečnost v maternici - in tisti krči so res intenzivni, boleči zelo, in tudi krvavitev je močna kot prvi dan menstruacije. Ampak začne se, vsak pri meni se je s krči, da sem vedela da nekaj ne bo vredu - sicer jaz sem pričakovala ss, ker sem bila en dan prej na urgenci in je na uz videla da se bo maternica začela čistit, ker ni več vidla ploda, in tudi utripa ni bilo, tako da me je vbistvu pripravila na to da je nažalost ta nosečnost takorekoč zaključena. Sem pa par dni pred obiskom urgence bila že pri svojem g, in takrat sem imela par dni rjav izcedek, močen...in je reku, da plod vidi v maternici, kej več pa ne more rečt, ker je bilo to v 7 tednu. Da če bi me močno bolelo ali bi močno krvavela morem priti nazaj ali na urgenco, no ker so se krči začeli par dni kasneje zvečer sem šla na urgenco. Upam da nikli več ne doživim tega občutka nemoči, ko reeees nič ni odvisno od tebe.

Drugače pa jaz imam kar srečo ne kadit in tudi sicer redko kaj popijem...:) tako da zaenkrat komot prikrivam, že poleti sem ko zanalašč bila 0% brezalkoholne radlerje, ker sem dostkrat šofer, tako da razen tega da sem ekstra utrujena proti večeru nimam nekih težav večjih, sem pa ke me prebava izda, pri običajnem kosilu naprimer. To je edina stvar k je moj malo sumničav kaj se dogaja, ampak mislim da mu je nosečnost zadnja stvar na katero bi pomislil, ker sva bila skos zaščitena user posted image Bo kar šok ko mu bom povedala, upam da hitro k sebi pride ;)

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: MAJČICE 2021
15.9.2020 9:06:55   
Svečka123
PozitivnaEnergija meni so se izcedki končno nehali, tako da skačem od veselja user posted image . So se pa začeli najprej kot zelo blago roza madež na wc papirju, potem so pa iz dneva v dan napredovali, tako da sem na koncu imela že kar nekaj izcedka na dnevnem vložku. Ko mi je g predpisala Utrogestan, se mi je še približno 2 dni izločala rjava kri, potem pa so se ti izcedki v celoti ustavili in je sedaj že 5. dan, ko ni ne duha ne sluha o izcedku.
Kar se pa tiče krčev oz. špikanja, se pa tudi meni dogaja. Včasih se prav ustrašim, da je kaj narobe, ampak vedno traja zgolj nekaj minut, potem pa se umiri. Občutek je pa včasih tak, kot da bi me malo špiknilo/zarezalo, torej nekakšna ostrejša bolečina, včasih pa je občutek identičen kot tik preden sem dobila menstruacijo. Vedno se pa po nekaj minutah umiri.

Razen tega občasnega špikanja in krčev pa praktično sploh ne vem, da sem noseča. Edino Utrogestan, ki ga jemljem 2x dnevno mi občasno povzroča obupno zaspanost, tako da komaj držim učke odprte user posted image . Ko pa prebrodim tiste pol ure, sem pa zopet dobra.

Evkaliptus, glede tvojega pregleda pa odlične novice!! user posted image Sem res vesela, da se je že videl srček in da je vse ok. Jaz pa sedaj že počasi odštevam do svojega naslednjega pregleda, ki bo naslednjo sredo. Takrat bom 6 tednov 4 dni, tako da tudi držim pesti, da se bo videl srček user posted image

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: MAJČICE 2021
15.9.2020 10:51:17   
evkaliptus
Svečka, super, da so izcedki prenehali user posted image Mene zadnje dni kar cel dan boli maternica, ampak menda je to normalno, če ni krvavitev...
Držim pesti, da tudi ti slišiš srček! user posted image user posted image

(odgovor članu Svečka123)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: MAJČICE 2021
15.9.2020 20:40:21   
PozitivnaEnergija
Svečka super vesela zate :)


Evkaliptus, ja tudi mene boli kar cela maternica, ampak tako kot bi imela en balon ki se razteza notri, ne znam opisat. Mi pa čudno ful paše na trebuhu ležat, sicer ne ko spim, ampak čez dan ko uspem kaksno minuto pocitka si izborit.

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: MAJČICE 2021
16.9.2020 12:27:10   
PozitivnaAnci
Hjoj mene pa od danes ponoci mucijo taksni krci...slabpst se vedno ne mine. Cist drugace kot prva nosecnost.


Oh ja...Pijem magnesol..pregled sele cez dva tedna a se bom prej narocila..
Kdaj narediti paniko s temi krci?

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: MAJČICE 2021
16.9.2020 15:14:23   
PozitivnaEnergija
Anči, misli pozitivno, dokler so samo krči brez izcedka jaz ne bi panike preveč delala, če ti bo lažje se prej samoplačniško prijavi na pregled. Če pa povzamem besede mojega realističnega in direktnega ginekologa : "Prvih 12 tednov ne moreva ne vi ne jaz kaj veliko pomagati, je boj na vse ali nič - Prevod bi bil: 12 tednov čičamo in čakamo a se je dobro ugnezdilo al ne, prej je pa vse loterija. Držim pesti za pozitivo in da so vsi odlično vsidrani, in gensko vse tko kot mora bit! user posted image


(odgovor članu PozitivnaAnci)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: MAJČICE 2021
16.9.2020 17:58:41   
Kamničanka1
Eno vprašanje...a je res, da se reče da si v npr. 10 tednu nosečnosti, ko si vse od 9t0d do 9t6d? Upam,da veste kaj mislim, ker ne najdem odgovora nikjer 😁

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: MAJČICE 2021
16.9.2020 20:49:16   
evkaliptus
Ja, tako kot si napisala se reče 😉 Meni tudi ni bilo na začetku čisto jasno s temi tedni 😄

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?