|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JULIJ 2022
4.2.2022 9:46:31   
Anonimen
Mene je v prvi nosečnisti od 13 tedna dalje grozno bolel trebuh, naj bi šlo za raztezanje maternice. Sem začela jemati Mg šumeče tablete (400), pa je full pomagalo.
Tokrat me še nič me boli, ampak mi je gin.pojasnila, da nobena nosečnost ni enaka. Me pa zna ob neprimernem gibu “uščipniti “, malo prediham pa je potem bolje 😉

(odgovor članu lotty23)
  Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: JULIJ 2022
6.2.2022 20:18:41   
Srečka138
Danes sem tocno 17 tednov, moram rect da mi gre precej hitro tole vse skupaj, sicer se mi je na zacetku nekje do 12.tedna noro vleklo....se par dni pa bom tudi cez svoj riziko in upam da bom kaj bolje spala in zivela, zacela malenkost bolj uzivat v N...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: JULIJ 2022
7.2.2022 10:26:35   
lotty23
O, srečka, čestitke! Ja, vsaka ima svoj "kritični" teden, me, ki smo dale pozni splav čez, pa še toliko bolj. Jaz sem že čez tisto mejo in sem si sedaj res lahko oddahnila. Se kar bolje počutim. Boš videla, še morfologijo počakaš, pa bo potem vse lažje.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: JULIJ 2022
7.2.2022 12:09:43   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: lotty23

O, srečka, čestitke! Ja, vsaka ima svoj "kritični" teden, me, ki smo dale pozni splav čez, pa še toliko bolj. Jaz sem že čez tisto mejo in sem si sedaj res lahko oddahnila. Se kar bolje počutim. Boš videla, še morfologijo počakaš, pa bo potem vse lažje.


Ja res, nekaterim je tista meja pri 12.tednih, v resnici pa do zadnjega dneva N ni zagotovljene "varnosti". Je pa vseeno lazje po 24.tednu ko je ze moznost za prezivetje...kdaj pa imas ti rok? Moras bit kar precej pred nami? Jaz imam se 4 tedne do morfologije, do takrat pa upam da bo vse ok. Potem pa bova sla pocasi ze v nabavo za opremo, komaj cakam... vsak dan spremljam ce so kje kaksni popusti, v marcu si bom sla se po knjizico v dm. Kartico od baby centra ze imate? Sem si naredila profil na njihovi strani, pa pise da moram se v poslovalnico da mi naredijo kartico...ponavadi ti jo na dom poslejo ko se na spletu vpises...

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: JULIJ 2022
9.2.2022 9:38:13   
lotty23
Jaz sem danes 23t4d. user posted image Rok imam 4.6.

Tudi jaz bom počasi bolj mirna, je pa že morfologija mi dala nekako mirne živce, ker sem jo tokrat preživela. Saj se bodo tedni hitro obrnili, za vse, boste videle.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: JULIJ 2022
9.2.2022 11:17:12   
Srečka138
Hm....jaz pa ze 3 ali 4 dni opazam da se mi nad sramno kostjo in malenkost pod popkom nekaj premika pod kozo in sem pa tja se tudi vidi kot da bi brcnilo. Je mozno da so to ze prave brcike take ki se tudi na ven vidijo, ne samo cutijo?Al sem psiho pa to dejansko v 18.tednu se ni mogoce...😅Sicer ne vem kaj bi drugega lahko bilo, ker crevesje se ne nahaja vec tam, mehur sem pa tut ponavadi imela spraznjen (zato se je pa videlo, drugace se nebi)

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: JULIJ 2022
10.2.2022 18:15:02   
lotty23
Jaaa, ja, absolutno možno!! Kasneje boš videla se prav trebuh zamakne. user posted image

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: JULIJ 2022
10.2.2022 20:33:07   
Tarinca11
Tudi jaz sem danes prvic zacutila brcike… Prej nisem bila sigurna ali je to to.  V soboto bom 18tednov.  Ali pri vas ze vsi vejo za nosečnost? Jaz sem v petek povedala ozjim sodelavcem, k smo se ravno na pijači dobili. Pa prijateljem tudi, tistim s katerimi smo se pac videli v živo. No razen eni kolegici še nisem, ker je taka čveka, da nic ne obdrzi zase. 📻

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: JULIJ 2022
10.2.2022 20:42:09   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Tarinca11

Tudi jaz sem danes prvic zacutila brcike… Prej nisem bila sigurna ali je to to.  V soboto bom 18tednov.  Ali pri vas ze vsi vejo za nosečnost? Jaz sem v petek povedala ozjim sodelavcem, k smo se ravno na pijači dobili. Pa prijateljem tudi, tistim s katerimi smo se pac videli v živo. No razen eni kolegici še nisem, ker je taka čveka, da nic ne obdrzi zase. 📻


Pojma nimam kdo ve in kdo ne, jaz nisem nobenmu povedala, razen sodelovkam v sluzbi (zaradi bolniske) moj je eneparim povedal, potem se je pa med ljudmi razvedelo...jaz sem v tej nosecnosti bolj tako, da je ne "obesam na veliki zvon" ce me bo kdo kaj vprasal bom rekla da sem in to je to...sicer se mi pa ne zdi da bi bilo to nekaj kar bi morali pa vsi vedet, itak je en kup firbcov, povohajo te samo ko izvejo, mogoce potem ko rodis, potem pa ne vec....

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: JULIJ 2022
11.2.2022 9:25:54   
lotty23
Ja jaz malce težje skrivam že, haha. Nisem pa tudi jaz obešala na veliki zvon. V službi pa vedo, itak. OStalim kolegom pa nisem govorila, že tako imam izjemno ozek krog ljudi okoli sebe.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: JULIJ 2022
11.2.2022 10:58:47   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: lotty23

Ja jaz malce težje skrivam že, haha. Nisem pa tudi jaz obešala na veliki zvon. V službi pa vedo, itak. OStalim kolegom pa nisem govorila, že tako imam izjemno ozek krog ljudi okoli sebe.


Meni je vcasih kar smesno ko kaksen kolega dela festo, zato da tam povesta da bosta zibala, smesno mi je tut ko delajo festo za razkritje spola....nevem meni je to butasto, ali sem pa jaz precej staromodna, ceprav sem v zgodnjih 20ih....jaz sem bolj mnenja manj jih ve boljse se bom pocutila, itak te pol vecina sam po "gobcih" vlaci...nevem vsaj take imam izkusnje. Prva nosecnost se je razsirila kot pozar, po celi fabrki so samo o meni govoril, ko pa se je N zakljucila s splavom, me pa nihce ni niti poklical pa vprasal kako sem itd...druge N do splava nisem nikomur omenjala. Zato sem tut v tej N bolj redkobesedna...

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: JULIJ 2022
11.2.2022 13:17:12   
srce11
Pozdravljene.
Z vami bi rada delila dvom in me zanima vaše mnenje.
Naj na začetku povem, da bom ob predvidenem datumom poroda julija že dopolnila 37 let.
V 12. tednu sem opravila NS in DHT, rezultat je bil T21 1:862, T18 1:7025 in T13 <1:20000. Nato sem opravila še NIPT test, kjer je bil rezultat pri vse T <1/10.000. Vseeno me skrbi, zato sem se z napotnico prijavila še na amniocentezo. Ali je imela že katera takšen primer oziroma je razmišljala podobno in se odločila še za dodatno preiskavo, kot je AC in je 100%. Zanima me vaše mnenje.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: JULIJ 2022
11.2.2022 13:51:50   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: srce11

Pozdravljene.
Z vami bi rada delila dvom in me zanima vaše mnenje.
Naj na začetku povem, da bom ob predvidenem datumom poroda julija že dopolnila 37 let.
V 12. tednu sem opravila NS in DHT, rezultat je bil T21 1:862, T18 1:7025 in T13 <1:20000. Nato sem opravila še NIPT test, kjer je bil rezultat pri vse T <1/10.000. Vseeno me skrbi, zato sem se z napotnico prijavila še na amniocentezo. Ali je imela že katera takšen primer oziroma je razmišljala podobno in se odločila še za dodatno preiskavo, kot je AC in je 100%. Zanima me vaše mnenje.


Zgolj moje mnenje in moje mislenje, da na amnio nebi sla ce to res nebi bilo potrebno. Ker tut pri amnio kakor vem obstaja tveganje za ss, ker pac posezejo v maternico med N, jaz sem mnenja da med N ne diraj maternice ce to res ni potrebno. Glede na to da ti je nipt zelo izboljsal rezultate, bi se s tem zadovoljila in bila brez skrbi. Tut mene je sokiralo na nuhalni ko je svetlino izmeril 2.0, pri mojih letih je to nekje med zlato sredino in zgornjo mejo. Me je tut malo kap, potem pa sem dobila rezultate DHT in me je cist pomirilo.... zdaj sploh ne razmisljam vec da bi bilo lahko kaj narobe...

(odgovor članu srce11)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: JULIJ 2022
11.2.2022 14:14:07   
srce11
Naj še omenim, da so mi izmerili NH 2.4 mm.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: JULIJ 2022
11.2.2022 14:31:59   
Tarinca11
Se strinjam s Srečko. Če boš potem bolj pomirjena in si pripravljena tvegati tiste procente za SS pri amniocintezi, potem pojdi. Sama nisem šla niti na Nipt/Nifty pa mi je DHT kar povecal tveganje kot sama NS. 

(odgovor članu srce11)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: JULIJ 2022
11.2.2022 15:01:59   
Svečka123
Jaz se tudi strinjam s Srečko in s Tarinco. Moja nuhalna je bila 2.1, delala sem še DHT, ostalih preiskav pa ne. Na koncu je odvisno od tebe, če si pomirjena s tveganjem, da je majhna verjetnost, da gre pri amnio lahko kaj narobe in da ti prednost tega, da boš 100% vedela, da je vse ok odtehta tveganje, potem jo opravi. Ker tudi ne bo imelo pozitivnega učinka, če se boš naslednjih 5 mesecev žrla in živcirala zaradi dvomov.Jaz sem bila s svojimi rezultati pomirjena in zaupam 6. čutu oz. občutku, da bo kar se tega tiče vse ok. Pa načeloma tudi niso ravno perfektni rezultati. 

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: JULIJ 2022
11.2.2022 18:01:43   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: srce11

Naj še omenim, da so mi izmerili NH 2.4 mm.



Tole merjenje nuhalne svetline se meni sploh ne zdi dovolj natancno, kakor sem brala, nekaj mi je povedala tudi moja G, da na meritev svetline mocno vplivajo tudi poln mehur, polno crevesje, prekomerna telesna teza, lega samega otrocka itd....tako da sploh ni nujno da je tudi svetlina prav izmerjena. In glede na to da so se ti rezultati po nipt mocno izboljsali jaz sploh nebi hodila na dodatne raziskave. Seveda je pa vse na tebi, tvoja odlocitev kaj bos opravila in kaj ne, ker se gre za tvojega otroka. Ce pa ze gres na amnio pa se pozanimaj kdo od slovenskih G ima najvec izkusenj s tem...

(odgovor članu srce11)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: JULIJ 2022
11.2.2022 21:11:59   
Inčika2
Živjo punce, jaz sem drugace avgustovka. Rok imam začetku avgusta. Danes sem 15t. In ker se ravno pogovarjate o nipt in nuhalni vam še jaz povem svoje izkušnje in strah. Nuhalna je bila 2.0, trisomija 13, 1:12.500

Potem pa sem šla dat še kri za NIPT, ker sem stara 38 let. Pač zastonj sem imela, drugače nebi šla,ker nuhalna je bila vredu. 
V sredo me pa pokličejo iz genetike, da je za triosomijo 13 visoko tveganje, za ostalo pa vse nizko. Itak sem se sedaj odločila se za amniocentezo. Čakanje na to je zelo zoprno, tečno. Skoz razmišljam kaj pa če, čeprav v bistvu niamm kaj narediti kot it še na to in počakat rezultate. 
Se je že katera soočala ali pa poznate koga, ki jeeNIPT pokazal visoko tveganje, pa se je potem izkazalo da je vse ok.? 


(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: JULIJ 2022
14.2.2022 10:09:09   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Inčika2

Živjo punce, jaz sem drugace avgustovka. Rok imam začetku avgusta. Danes sem 15t. In ker se ravno pogovarjate o nipt in nuhalni vam še jaz povem svoje izkušnje in strah. Nuhalna je bila 2.0, trisomija 13, 1:12.500

Potem pa sem šla dat še kri za NIPT, ker sem stara 38 let. Pač zastonj sem imela, drugače nebi šla,ker nuhalna je bila vredu. 
V sredo me pa pokličejo iz genetike, da je za triosomijo 13 visoko tveganje, za ostalo pa vse nizko. Itak sem se sedaj odločila se za amniocentezo. Čakanje na to je zelo zoprno, tečno. Skoz razmišljam kaj pa če, čeprav v bistvu niamm kaj narediti kot it še na to in počakat rezultate. 
Se je že katera soočala ali pa poznate koga, ki jeeNIPT pokazal visoko tveganje, pa se je potem izkazalo da je vse ok.? 




Jaz vseeno mislim in vrjamem da bo vse ok!! Vcasih je bolje ne it na dodatne teste, ki itak niso 100%, bi bil clovek tako bolj miren. Jaz sem vedno poleg nuhalne, vzela se dht ker je najceneje in ker samo se popravi rezultat nuhalne. Ampak ko otrocka tesko pricakujes, vrjamem da se je tezko upret se kaksnem dodatnem testu..Vrjamem da bo pri tebi vse ok, stiskam pesti, srecno! Pa sporoci kako bo.

(odgovor članu Inčika2)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: JULIJ 2022
14.2.2022 10:16:01   
Srečka138
Nas piskotek je cez dan tako aktiven da je kar noroo, vcasih se kar za trebuh primem da se malo umiri. Sem pa zacela ze slabo spat, ker se sredi noci odloci da ne bomo vec spali in zacne telovadit. Ampak hvala bogu da se ga ze cuti, sem dosti bolj mirna, angelsound uporabljam samo se po potrebi ce je kaksen dan bolj mir, do zdaj je bilo to samo 1x.

Je pa zanimivo kako se vse to skupaj vidi cez kozo, ko kar naenkrat nastane hribcek. Najvec brcih pa vidim na levi strani malenkost nad sramno kostjo, in v "pregibu spehca" pod popkom (tam nekje k naredijo crto za carski rez)

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: JULIJ 2022
14.2.2022 20:01:00   
Tarinca11
Srečka, kdaj imaš PDP? Jaz sem v 18. tednu in tudi čutim nekaj. Vrjetno so brcike ma nisem 100%. ☺️ Se vam ze fajn pozna trebušček? Za koliko ste se kaj zredile? Jaz sem se za skoraj 5kg. Sicer me ginekologinja ni “kregala”, je pa rekla naj pazim pri prehrani in naj veliko gibam. 

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: JULIJ 2022
14.2.2022 20:19:14   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Tarinca11

Srečka, kdaj imaš PDP? Jaz sem v 18. tednu in tudi čutim nekaj. Vrjetno so brcike ma nisem 100%. ☺️ Se vam ze fajn pozna trebušček? Za koliko ste se kaj zredile? Jaz sem se za skoraj 5kg. Sicer me ginekologinja ni “kregala”, je pa rekla naj pazim pri prehrani in naj veliko gibam. 



17.7. Ti? Jaz sem ze v 19.tednu, pregurali smo prvih 126dni, kjer se je prejsnic koncalo. Res sem ponosna nase in na nasega skratka da se se vedno drzi z mano. Sigurno so ze brcike, drugega nima bit kaj :D trebuscek mi pa zadnje 14 dni raste iz dneva v dan opazno, ga tudi ze malo tezko skrijem. Jaz sem od zacetka N zgubila 5 kg, vmes sem imela korono in me je se malo pobralo, zdaj pocasi dobivam nazaj nisem pa se na zacetni tezi. Me je G malo okregala da mi grejo kg v napacno smer, ampak nimam kaj, dolgo mi je bilo slabo, precej sem bruhala, potem mi je pa se korona apetit vzela...bo ze, vrjamem da bom vse to nadoknadila in se vec...

(odgovor članu Tarinca11)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: JULIJ 2022
14.2.2022 20:33:34   
Svečka123
@Tarinca jaz sem čisto na enakem kot ti. Ravno začenjam 18. teden pa se mi tudi zdi, da čutim brce, ampak nisem 100%, da je to to, ker čisto enostavno ne vem kaj sploh pričakovat. Je pa res, da tako kot Srečka razmišljam, da drugega verjetno ne more biti nič kot to 🙈. Trebušček se mi zdi da mi je v zadnjem tednu začel pospešeno rast, ga že zelo težko skrijem - tisti, ki me bolj poznajo so me že pogruntali. V 17. tednu sem tudi v celoti prešaltala na nosečniške hlače, so me običajne pri sedenju preveč tiščale. Zredila sem se pa nekje za 2-3 kg. 

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: JULIJ 2022
14.2.2022 20:46:49   
Tarinca11
Potem sva pa zelo zelo blizu. Sem tudi jaz v 19. tednu ja🙈 Jaz imam PDP 16.7. vendar bom rodila s CR in bo zato verjetno kaka 2 tedna prej. Svecka, jaz nosim nosečniške hlače že od nuhalne, me je tiščalo, pa že tko mam mal podlage. 😂

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: JULIJ 2022
14.2.2022 20:49:38   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Svečka123

@Tarinca jaz sem čisto na enakem kot ti. Ravno začenjam 18. teden pa se mi tudi zdi, da čutim brce, ampak nisem 100%, da je to to, ker čisto enostavno ne vem kaj sploh pričakovat. Je pa res, da tako kot Srečka razmišljam, da drugega verjetno ne more biti nič kot to 🙈. Trebušček se mi zdi da mi je v zadnjem tednu začel pospešeno rast, ga že zelo težko skrijem - tisti, ki me bolj poznajo so me že pogruntali. V 17. tednu sem tudi v celoti prešaltala na nosečniške hlače, so me običajne pri sedenju preveč tiščale. Zredila sem se pa nekje za 2-3 kg. 


Ful je tezko opisat obcutek teh brcik, nekako tako je kot bi se ti v crevesju ful dogajalo, ampak crevesje je zdej precej visje ker je maternica ze nekaj zrastla. Jaz maternico cutim nekje do popka ali pa mogoce 2cm pod popkom in v tem predelu pa do sramne kosti se ful dogaja. To so brcike.. ko bo vse to bolj intenzivno se boste spomnile za nazaj da je to to. Jaz mehurcke cutim ze od 14.tedna in to se je potem stopnjevalo v brcike v 16.tednu pa sem potem zacutila prvo pravo brciko.

(odgovor članu Svečka123)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?