|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  122 123 [124] 125 126   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2023
7.1.2024 11:32:55   
Anonimen
Ma to imaš super! user posted image ... mi smo se včasih tudi zbujali za jest cca 2x user posted image ... zdaj pa ponavadi se zbuja na 2 uri se prvi od 20h do 7h tako, kar nanase cca cca 4x user posted image .. kakšna noč boljša, recimo današnja user posted image Sem pa opazila, da sploh se ne zbua, ker bi bil lačen, ker ga psirtavim in ene 2x potegne pa zaspi, se pravi išče samo bližino. Meni se ful ne ljubi hodit gor pa dol in ga nosit, tako, da ga pač dam na joško in mir. Čeprav me je strah, da bo potem problem, ko se bom odvajali. Rada bi nehala preden dopolni 1 leto. user posted image

Zdaj mu delam dop. malico s pirino kašo in sadje, pa mu je ful všeč. Počasi bo treba še kaj, da ne bo vsak dan isto., Ga pa ful hitro zapre ... tko da banane, korenček, to ne smem dajat vsak dan, ker potem 4 dni ne more kakat. Včeraj sem ga prvič vidla, kakio se je trudil in stiskal, da je kar rdeč bil v faco, revež! Pa vse skup nič ... pol sem mu dala sveže ribano jabolko, pa je šlo.Sem pa mu v ta namen že dala Donat, sladke kamilice, no pa je tusi dan potem tudi uspelo. Samo upam, da ne bo imela prebave po meni, ker bo res pravi revež!
S tekočino nam gre slabo, ker ne zna pit po flaški. Zdaj ga učim po enem lončku, ampak gre 3/4 ven, po žlički pa tudi pljuva ven. Zato je pomoje tudi zaprt.

Ste vse pobegnile na FB, oz večina user posted image

Saša.

(odgovor članu Pikcapokca)
  Neposredna povezava do sporočila: 3076
   RE: Julijke 2023
7.1.2024 20:23:09   
Pikcapokca
Sasa midve se vztrajava na nasi skupini 😂 oh pijaca ja, to bom jutri zacela da ji se tekocino dodajam. Nevem kak bi naredla ker vem da ne potrebujejo velik pa da ne bi spet prevec dala… razmisljam da bi kr dala komarckov caj v flasko pa tu pa tam mal ponudla 🤔

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3077
   RE: Julijke 2023
7.1.2024 21:11:28   
Stella Marella
hojla, punce. niste same 🙂 saj vas berem, samo mi kar ne znese pisat. pri nas zaenkrat vse ok, malo improviziramo z GH, vcasih mu dam ze kar za zajtrk, vcasih bolj popoldne ali zvečer; ponavadi 2x dnevno. najraje ima rdeco peso, sladki krompir in pa pirino kašico. ta zadnjo mu dam za vecerjo in kar odpira usta, da ga ne morem tako hitro nahranit. od sadja je jedel banano, jabolko in hruško. decembra je prebolel RSV in je kar tri tedne kašljal... na sreco ni bilo hujsega. zdaj smo bili na dopustu in smo se imeli fino - res tak dobrovoljcek je, koncno je rad v vozicku, vse naokrog mu je zanimivo in se vsemu cudi. pa samo malo ga pogledaš, pa se ti ze nasmehne, tak srček. da ne bom samo hvalila - noci pri nas so tudi obupne, kljub temu da dobiva AM. vsake 2-3vure je lacen, skos se nekaj zbuja, vroce mu je (mi pa zmrzujemo), premika se... pestro 🤪

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 3078
   RE: Julijke 2023
7.1.2024 21:59:13   
Stella Marella
aja, ypsilon, ce to beres - a tvoja še dobiva omeprazol? kaksno je stanje? jaz sem nasemu za dva dni prekinila in je bilo takoj spet obupno stanje... res res upam, da se mu kmalu izboljsa. konec decembra je bil 6 mesecev star. si dobila se kaksne napotke od pediatra? 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 3079
   RE: Julijke 2023
7.1.2024 23:24:19   
Ypsilon
Stella, ne. Po stirih tednih sem po navodilih doktorice nehala dajat. Ni bilo poslabsanja stanja. Je pa na hipoalergeni formuli in se je blato in polivanje uredilo s tem. Pri nas ocitno ni bil refluks ampak alergija. Saj baje so simptomi prakticno identicni.

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 3080
   RE: Julijke 2023
8.1.2024 12:09:14   
Stella Marella


IZVIRNO SPOROČILO: Ypsilon

Stella, ne. Po stirih tednih sem po navodilih doktorice nehala dajat. Ni bilo poslabsanja stanja. Je pa na hipoalergeni formuli in se je blato in polivanje uredilo s tem. Pri nas ocitno ni bil refluks ampak alergija. Saj baje so simptomi prakticno identicni.



a tako, potem je pa boljse tako! saj bo najbrz kmalu izzvenelo. ampak cudno, da so vama vseeno dali zdravila. ja, pri nas je pa res GERB... vsaj zdravila pomagajo. 

(odgovor članu Ypsilon)
Neposredna povezava do sporočila: 3081
   RE: Julijke 2023
8.1.2024 13:03:17   
Ypsilon


IZVIRNO SPOROČILO: Stella Marella



IZVIRNO SPOROČILO: Ypsilon

Stella, ne. Po stirih tednih sem po navodilih doktorice nehala dajat. Ni bilo poslabsanja stanja. Je pa na hipoalergeni formuli in se je blato in polivanje uredilo s tem. Pri nas ocitno ni bil refluks ampak alergija. Saj baje so simptomi prakticno identicni.



a tako, potem je pa boljse tako! saj bo najbrz kmalu izzvenelo. ampak cudno, da so vama vseeno dali zdravila. ja, pri nas je pa res GERB... vsaj zdravila pomagajo. 


Mja, kolikor sem zasledila zdravijo tisto, kar izgleda najbolj verjetno in ce ni efekta, zamenjajo diagnozo in terapijo. Pri nas nekako iz blata ni hotela izginit kri, pa ob prehodu na adaptirano mleko se je pojavil izpuscaj. Prej, ko se je se dojila jaz nisem uzivala ful veliko mlecnih izdelkov in ocitno ni tako zelo prislo do izraza.

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 3082
   RE: Julijke 2023
14.1.2024 13:12:46   
Anonimen
Ojla pupe :) 
Tiste, ki že uvajate GH, kaj ste kaj že ponudile? Mi uvajamo sedaj slab mesec, zelenjavo sva večinoma pokrila (bucke, krompir, cvetaca, brokoli, korenje, koromac, koleraba..) glede sadja pa ni izbire, jemo jabolka in banane (te ga zapirajo). Ali se lahko ponudi kaj drugega se? borovnice? Aja hruske mu skodijo. Dodam mu se pirino kaso v dop. malico. Riz sem mu samo 1x dala, ni bil glih vesel, tako, da ga bom dajala po malo :)Ta teden bom ponudila piscancka, mogoce tudi polento in ajdovo kaso, pa se kaksne kosmice morem nabavit.  
Kaj pa ostalo? Kdaj se lahko da jogurt, skuto, smetano (pire). Kaj pa rumenjak, beljak? Testenine? Kako boste to uvajale? :) meni se zdi, da zadnji mesec razmisljam samo se o tem uvajanju GH, si grem totalno na zivce! 
M ste ze dobile? Jaz sem jo te dni, mali je se en dan grozno dojil cudno, zdaj gre na boljse. 
Sasa

(odgovor članu Ypsilon)
  Neposredna povezava do sporočila: 3083
   RE: Julijke 2023
14.1.2024 13:44:52   
4.mama
Pozdravcek, po dolgem času da se tudi sama malo javim. Pridno vas berem. Moja je imela en dan 39 vrocine nobenih drugih znakov mi se zdaj ni jasno kaj je blo. Sem mislila da bo privukla a ga ni. Za jest je full pridna, jemo 3 obroke GH. Zjutraj sadje, največkrat banano, je k sreči ne zapira ker jo obožuje. Sem pa tudi drugo že probala poje vse, edino po češnji je dobila izpuščaj na ritki. Jemo pa tudi suhe slive, marelice kuhane z ovsenimi kosmiči. Zelenjavo jemo kot vas Saša le da sem dodala že zeleno, grah, stročji fižol. Tudi meso je že poskusila. Zvečer pa od hippa kot Čokolino ali pa v mleko dam prah piškotov brez glutena, ga imajo v Italiji prav za otročke. Aja in proso veliko je. Se pa noče obračat na trebuh, parkrat se je in konec, se full trudimo a noče. Najraje sedi, ko leži je prav nervozna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3084
   RE: Julijke 2023
14.1.2024 13:48:35   
Anonimen
4mama, a kar suhe marelice? A kako potem to “zmiksas”? .. sliv nas ne mara, jih pa skuham z jabolki, ko je zaprt, pa pomaga :) po zlickah pa dobi pol se to vodo od kompota (flaske ne sprejme). Kje pa cesnje dobis? Jaz sem imela namen bolj sezonsko dajat… tako da bi cesnje cakale do pomladi. Ideja pac :) 
Ma saj se bo obrnila, en dan kar na enkrat! Mi smo vceraj orvic sli po vseh stirih in ga je sedaj polno stanovanje. 😊
Smo tudi mi se vedbo brez zobkov. 
Sasa


(odgovor članu 4.mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 3085
   RE: Julijke 2023
14.1.2024 14:17:27   
4.mama
Češnje sem poskušala v frutku da ji malo dodajam okuse. Marelice skuham z ovseno ali proseno kaso in zmiksam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3086
   RE: Julijke 2023
16.1.2024 15:38:30   
Pikcapokca
Nasa je tudi jedec. Imamo 3 obroke na dan. S tem da se se vedno dosti doji.. enega ali dva na dan nadomesti ze hrana, drugac pa se zraven podoj.. zjutraj se vstaneva, podojiva in cez dobro uro ima zajtrk. Rizeve kosmice s sadno kasico. Potem kosilo imava ze meso, razno zelenjavo in krompir ali riz. Potem za vecerjo pa oves in sadje. Jajcko je ravno vceraj dobila prvic. Meni je dr.rekla prvic dam cetrt rumenjaka (10min v vreli vodi) in vsak teden povecujem za cetrino tako da cez en mesec prideva na celi rumenjak.Od zelenjave je: korenje, bucka, brokoli, cvetaca, krompir, sladki krompir.Od sadja pa: jabolko, banana, jagode, mango, kivi, avokado, marelice.Najraje od vsega ima avokado. Bi pa rada se vec zelenjave dala. Kolerabo, rdeco peso, grah,… to bo prislo na vrsto po jajcki. Potem pa bom se nadaljevala s polento in ajdovo kaso.

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 3087
   RE: Julijke 2023
16.1.2024 18:04:44   
Pikcapokca
Pa pri nas tud se ni nic zobkov. Skos se slini pa vse da v usta pa mocno sam grize. Vidim da jo matra sam se kr nc.

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 3088
   RE: Julijke 2023
16.1.2024 20:55:09   
Anonimen
@Pikapokica, wau, to ste pa zelo pridi. Ze dolgo uvajata? Jaz nevem, kdaj bomo sli ja 3.obrok, pomoje se ne. Se zdaj mu uvajam kosilo in dop.malico hkrati, pa ga nebi rada se bolj obremenila 😊 … mogoce tam cez kaksen mesec, da greva na zajtrk. Sicer pa je pri nas tako, da zjutraj ob cca 7h dojenje, malica potem okrog 10-11, dojenje ce zeli, kosilo 13-14h, dojenje ce zeli, potem pa spet mleko ob 17 in nato 19:30 ko gre spat 😊 … ce mu dam malico prej, je sploh ne zeli…. Nevem kako bom razporedila obroke potem, ko jih bo vec. 
Danes smo imeli Bownovo terapijo za spanje, menda lahko pomaga. Mi je pa povedala, da ima veliko primerov otrockov, ki so po koroni imeli tezave s spanjem. Noro. Nam bo pa zamesala se Bachove kapljice.  Saj ne rabim, da prespi noc, ampak da bi vsaj spaned trajal v kosu dlje… tole bujenje na 1-2h je res utrujajoce 😩
Sasa

(odgovor članu Pikcapokca)
  Neposredna povezava do sporočila: 3089
   RE: Julijke 2023
16.1.2024 21:13:10   
foxy_cat
Saša naš je tudi mel korono (od mene jo je dobil) in ja od takrat ne spimo več niti približno tako kot smo prej. Zbuja se po **** krat na noč. Včeraj se je prvič samo ene 4-5* drugače sploh nisem uspela štet. Naj povem da prej je spal tudi po 9ur v kosu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3090
   RE: Julijke 2023
16.1.2024 21:19:10   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: foxy_cat

Saša naš je tudi mel korono (od mene jo je dobil) in ja od takrat ne spimo več niti približno tako kot smo prej. Zbuja se po **** krat na noč. Včeraj se je prvič samo ene 4-5* drugače sploh nisem uspela štet. Naj povem da prej je spal tudi po 9ur v kosu.



No evo, ziher je nekaj na tem! Menda korona pusti posledice (lahko) na nevro zivcnem sistemu.Nevem kako je pri vas, ma pri nas se kar na 1x zbudi - kakor da kaj sanja, ali pa da teh spalnih ciklov ne po eze.  In zajoka, pridem k njemu in on mizi in jamra. Potem pa vcasih ga treba malo nosit, vcasih samo duda pa tapkanjd malo, vcasih pa ga dam na josko. V sredini kdaj spi, ampak se bolj premetava kakor v svoji posteljci. Ja pri nas pred korono tudi 3x prespal noc (zaporedoma) ali pa vsaj daljse runde spal (20:00-1h recimo)… mi isto bujenje ene 5x na na noc. Upam, da nam nehajo srackat! :) 
Sasa

(odgovor članu foxy_cat)
  Neposredna povezava do sporočila: 3091
   RE: Julijke 2023
16.1.2024 21:19:23   
4.mama
Saša naša je tudi 3 obroke GH in če večernega preskočim se mi zbuja, drugače pa okrog 21 zaspi in ob 7 se zbudi. To na 1-2 je katastrofa verjamem.

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 3092
   RE: Julijke 2023
16.1.2024 22:00:28   
Stella Marella
5krat na noc ste lahk še srečne. evo moj se mi je do zdaj (zaspal ob 20h) zbudil ze petkrat. v dveh urah. ma nc nimam od vecera, kaj sele od spanca 😆 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 3093
   RE: Julijke 2023
16.1.2024 22:04:40   
foxy_cat
Stella saj sem rekla včeraj se je prvič SAMO 5* zbudil hahah,... Prej 3 tedne pa ne vem nisem bila sposobna štet.
Saša naš včas tako zakriči v spanju da naju je že dvakrat skor kap z mojim, drugače pa ja v eno premetavanje, brcanje, jamranje.. Prej tega ni bilo. 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 3094
   RE: Julijke 2023
17.1.2024 8:09:20   
Anonimen
Ja saj, vedno si menda clovek mora rect, da je vedno lahko slabse! Imam kolegico, ki ji je puncka pri 8m zamenjala noc za dan, ponoci bila kot sova vec ur skupaj. Kako pa vam spijo cez dan? Pri nas tudi to slabse… ponavadi dopoldne 30 min, vozicek 1h in popoldne vcasih 30 min. Itak je cel dan tecen in nenaspan. Ze kmalu zjutraj si zacne mencat oci, valda, ce se ponoci ne naspi. 
No Bownova ocitno ni pomagala haha. Vseeno se je zbudil 5x, od tega 2x za jest. 
Ma ja… nekoc bo boljse :) 
Sasa

(odgovor članu foxy_cat)
  Neposredna povezava do sporočila: 3095
   RE: Julijke 2023
17.1.2024 10:27:09   
foxy_cat
Naš spi 3-4* po pol ure čez dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3096
   RE: Julijke 2023
18.1.2024 6:53:29   
Pikcapokca
Jaz se nimam M. Prou lustn je brez bit tok casa haha. Jaz pa se morm “pohvalit”/zahvalit tamali ker je zdaj 3 noci se zbudila samo 1x, vceraj se je zbudila komaj ob 5:45. Vse lepo in super ampak vem da zdej ko mava drug teden pregled in cepljenje za pnevmokok bo spet zmrdano spanje. Ker tko je blo zdj vedno po cepljenju. . Pol pa bo spet rabla 2 meseca da pride k sebi. Ker pa si delam vse zapiske kaj jé sem ugotovila kdaj spi dobro in kdaj spi slabo. Dobro spi kadar cez dan poje dosti goste hrane, ko dam za vecerjo oves in zdaj 3 dni je dobila tudi vodo ali caj skozi celi dan. Max deci pa se to ni vse popila. Ampak je dobila tekocino vedno ob gosti hrani. Mogoce je tudi to pripomoglo, da ni ponoci zejna..

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 3097
   RE: Julijke 2023
18.1.2024 12:41:44   
Anonimen
Kako ji pa ponujas tekocino? :) … jaz mu dam med GH stamperle, ma spije zelo malo. Potem itak zacne odrivat proc. Ma pa plenice skozi mokre, tako da zejen ni :)
Mi smo danes se spet zbudili 4x, sem mu pa vedno dala kar josko, ker se mi res ni dal matrat z uspavanjem. Od Bownove je razlika samo v tem, zaenkrat, da spi prvo rundo do 23h :) .. no vsaj dva dni je bilo sedaj tako. Upam, da ni slucaj, hah. 
Sasa

(odgovor članu Pikcapokca)
  Neposredna povezava do sporočila: 3098
   RE: Julijke 2023
18.1.2024 13:20:26   
Pikcapokca
Kr iz kozarcka med hranjenjem z gosto hrano pa vcasih tud mal predno gre spat da nrdi kak pozirek. Ji dam vodo al po komarckov caj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3099
   RE: Julijke 2023
26.1.2024 6:44:53   
nevergiveup
Naš se zbuja sploh ne štejem več kolikokrat. Ampak ni nikoli dobro spal, tako da tukaj pač ni nobenih sprememb. Edino kar je "dodal" k temu že tako obupnemu vzorcu spanja je to, da včasih tako kriči ponoči, da sploh ne vem kaj mu je in še najmanj kaj naj naredim?? Obupno kriči ene 5 minut, potem pa spet počasi zaspi... joooooj... 
Se je pa postavil na noge že pri šestih mesecih kar je noro zgodaj. Moji starejši otroci so se pri sedmih šele posedli, stali pa pri 8-10 mesecih. Ta pa že kar... Ni minute miru seveda več zaradi tega ker se nonstop postavlja in tudi seveda pade, če nisi zraven, ker še nima pravega ravnotežja ali moči. Skratka pri nas je zelo pestro in čez dan in čez noč. Sem pa zelo navdušena nad vso pomočjo in podporo, ki ju dobim in od moža (ki sicer čist preveč dela) in od otrok (nekaj sem pa le prav pri vzgoji naredila...). Čeprav so pa tudi dnevi, ko se mi zdi, da je eno samo kričanje pa kreganje, ampak načeloma so zelo prijazni in zelo pripravljeni pomagat z dojenčkom in v gospodinstvu). No, ja... S tem se pač tolažim, če že od spanja nič nimam pa sem včasih tečna in nestrpna...

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 3100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  122 123 [124] 125 126   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  122 123 [124] 125 126   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?