|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kontracepcija...
8.11.2005 15:07:30   
kimi
Čisto informativno me zanima kakšno kontracepcijo uporabljate in aliu kakšno priporočate? Jaz imamše malo časa da razmislim ampak bo to prva kontracepcija tako da nič ne vem kaj je bolje?Ali tisti drag maternični vstavek IUS ali tabletkeuser posted image  vaša mnenja in nasvete prosim
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kontracepcija...
8.11.2005 15:24:52   
urška
najenostavnejše in u bistvu najcenejše so tabletke.
me pa zanima a pri nas že prakticirajo hormonske inekcije oz. obliže? in če, a so za doplačilo?

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kontracepcija...
8.11.2005 15:39:52   
SABILA
ja kolikor jst vem so pri nas že obliži, sej ima ena punca na rr, mislim da se jih dobi na bel recept.

jst bi jih tud mela

_____________________________

vsak dan je lahko nov začetek tistega česar si želiš da še lahko narediš v življenju!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kontracepcija...
8.11.2005 15:43:00   
soncek&luna
jaz sem bila dolgo casa na KT... zdaj pa se bom verjetno odlocila za trajnejso obliko in si dala maternicni vstavek....

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu SABILA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kontracepcija...
8.11.2005 16:05:28   
soncece24
jaz sem kt jemala 7 let, nehala pred 3 meseci, v obraz sem tak mozoljasta, ko da sem stara 14 let, tak da je v tabletah po moje ful preveč hormonov, jaz jih več ne bi jedla. glede na to, da si že rodila, bi si jaz na tvojem mestu dala maternični vstavek vstavit, vsaj jaz si ga bom kasneje

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
8.11.2005 16:10:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kontracepcija...
8.11.2005 17:43:38   
artista7
Svetujem ti Yarina tabletke, niso brezplačne-ena škatla stane 2 jurja, samo se splača.. Nimajo kakih hudih stranskih učinkov, pa ne zrediš.. Obliži pa sploh niso poceni - 3je so za en mesec, samo eden stanejo 2-3jurje, kot pravi kolegica.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kontracepcija...
8.11.2005 17:50:42   
Anonimen
Edina kontracepcija, ki sem jo uporabljala 7 let (in jo bom tudi po porodu), so tabletke StedirilM. Pri meni 100% zanesljive.

(odgovor članu kimi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kontracepcija...
8.11.2005 17:51:53   
ur+sa
jest sem prej neki let jemala stediril d, baje so fulll hormonski, tko da ti teh ne priporcam, prav tako sem poj dobla se ene trinovum in so utdi zelo moci,.. nanje sem bila alergicna, tako da so mi poj dal LOGEST, k pa pravjo vsi, da so zlo dobr, saj vsebujejo minimalno unega hormona.. tko da..bi ti svetovala te..
jest jh se nisem zacela jemat, ker mam zdej pa cdruge nacrte.. tko da bi ti logest priporocala..user posted image

za ostale zascite pa ti nebi znala svetovat..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jutri je nov dan...
sem največja bebka na svetu... :¨(

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kontracepcija...
8.11.2005 18:33:23   
Anonimen
KT so OK, v kolikor ti ne zmanjšujejo libida. Meni so ga spravile pod 0, zato sem z njimi prenehala. Poleg tega mene niso nikoli poredile, kvečjemu sem shujšala, ko sem jih začela jesti. Pa moja sošolka jih je morala začeti jesti zato, da ni imela več težav s kožo.

Maternični vložek ni za tiste, ki ste nagnjene h kakšnim vnetjem. Jaz sem, pa tudi če ne bi bila, se zanj ne bi odločila. Moja mami je bila pred 3 leti na operaciji, ker ji je notri razpadel in so ga morali dobesedno po koščkih trgati ven samo z lokalno omrtitvijo. Je mislila, da se ji bo zmešalo, hujše kot porod.

Kondomi so OK, midva sva sedaj na tem.

Injekcij vsaj moj g. ne prakticira, ker povzročajo ful stranskih učinkov, od neprestanih krvavitev naprej. Zato jih da samo prizadetim puncam v zavodih, ki ne bi smele imeti spolnih odnosov in jih tudi ne moti krvavitev. Je pa vsaj zanesljivo, ker niso odgovorne, da bi jemale KT npr.

(odgovor članu ur+sa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kontracepcija...
8.11.2005 18:51:40   
Anonimen
Trenutno nobene, po porodu tudi ne bomo nobene, ker hočemo še vsaj enega (to bom potrdila, ko bom rodila prvega user posted image user posted image ),potem pa bomo verjetno šli na kakšen mat. vložek, ker nam je od tbl. izredno slabo.

(odgovor članu kimi)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kontracepcija...
8.11.2005 19:31:20   
Anonimen
6 let sem jemala tabletke Stediril-m in so mi bile super, po porodu bom šla zopet po njih. Samo je treba biti skrben in tako kot vse druge oblike kontracepcijskih sredstev imajo stranske učinke. Mene je npr. po teh tabletkah stalno dajala migrena, tako da bom naslednjič vzela druge. Nekaterim se zmanjša libido, spet druge imajo vzmesne krvavitev,.... Ampak osebno so mi bile super. Če naslednjih 5 let ne bi hotela imeti otrok, potem bi se sicer odločila za maternični vložek, npr. za Mireno.

Sončece, če si nehala jemati tabletke, potem mozolji niso posledica hormonov ampak nekega naravnega procesa v telesu, ki so ga tabletke prekrile, sedaj pa znova prihaja na plan. Pri meni se je to izrazilo npr. tako, da se mi je po prenehanju jemanja KT zmešal ciklus, kar ni neposredno posledica jemanja tablet ampak se je telo povrnilo nazaj v stanje preden sem začela jemati tabletke. In takrat sem imela zmešan ciklus. Tako te stvari razlaga Pušenjak.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kontracepcija...
9.11.2005 10:16:34   
kimi
tiste ki ste za obliće vam jih ne priporočam je ne vem koliko žensk že umrlo zaradi njih

(odgovor članu SABILA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kontracepcija...
9.11.2005 10:37:20   
viv_
Jaz sem bila pred porodom 7 let na Stediril-m in so mi bile super. Potem sem bila 3 leta brez kontracepcije - sva prakticirala "partner pazi" (****o, k najstniceuser posted image ) in je delovalo 100%. Po porodu sem šla nazaj na Stediril-m in je bilo obupno. Libido pod 0, vsa sem bila zamorjena... Bljak... tako da sem zdaj spet brez kontracepcije. Mal razmišljam o obližu. V končni fazi pa tudi če zanosim...  user posted image

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kontracepcija...
9.11.2005 10:54:44   
*barbapapa*
haha - kot, da bi brala svojo zgodbo....

ko sem nehala jemati konc. tabletke se mi je hormonsko ravnovesje podrlo - postala sem pubertetnicauser posted image  z aknami (v puberteti nisem imala skupaj 10 aken ) ; začela sem se močno potit (uf, kako mi je smrdel znoj);...... GROZNA SEM BILA in nikomur ne privoščim tega, kar sem jaz takrat prestajala


stanje se je izboljšalo bo enem letu (zdravnik mi je rekel, da so bile to pač posledice jamanja kon. tabletk in da se mora telo zdaj samo vrniti v pravo ravnovesje)
in nikoli več ne bom jemala tabletk !!!


zdaj - uporabljamo kondom

_____________________________



(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kontracepcija...
9.11.2005 10:55:57   
dory
Kaj pa vem...tabletke se pr men niso obnesle...ful sem jih zamenjala, na koncu so mi pasale le ene sibke ( kar se slabosti tice ), kar se pa zascite tice..no ja...tko da sem obupala nad kontracepcijo in bomo videl kaj bomo user posted image user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kontracepcija...
9.11.2005 11:09:12   
pravljica
jaz sem jemala minulet (drugih še nisem probala)...po porodu, ker dojim, mi je G priporočala maternični vložek ali kondome, ker KT ta čas ne smem jemati...no, mi smo na kondomih (hmm, ne vem, če lahko govorim v množini user posted image  )...tisto vstavljanje baje boli in jaz tega ne bi prenesla user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kontracepcija...
9.11.2005 11:31:49   
sai
Jaz se strinjam s Kerenso, tko da zdej ko ne dojim več jih bom spet začela jemat. 

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kontracepcija...
9.11.2005 13:35:11   
BigWhale
Najmanj skode in posledic pusca Celibatska kontracepcija.

;)



_____________________________

http://www.lubica.net/bigwhale/blog/

(odgovor članu sai)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
9.11.2005 14:17:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BigWhale)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
9.11.2005 14:41:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kontracepcija...
8.5.2006 18:36:37   
Anonimen
Maternični vložek se mi je prestavil, slišala sem že za veliko takih primerov. Tabletke zame več niso primerne.

Zdaj bi poskusila s kondomi, vendar me skrbi, ker ni nujno da se opazi, da npr. poči ali kaj takega, kondom je koliko..... 95% varen? Rachel in Ross tudi nista nič opazila.user posted image

Kaj bi kombinirala s kondomi? Pred leti se je dobila neka pena, se da to še kje kupit?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kontracepcija...
8.5.2006 20:32:42   
Anonimen
Mirena user posted image  
Je ne dam ven za noben denar user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kontracepcija...
8.5.2006 20:34:21   
Bonnie_RR
Pred porodom sem nekaj let jemala tabletke Logest in so mi kar ustrezale. Nisem imela nobenih stranskih učinkov in tudi menstruacijo sem imela krajšo in ne več tako močno.
Enkrat pa mi ni zneslo in nisem pravočasno dobila recepta in sem morala za en mesec jemanje prekinit. No, rezultat: skoraj 3 mesece stari sinek Nik!user posted image Pa kljub temu, da sva "pazila"!

No, po porodu (ne dojim) pa sem sprobala Yarino in ful nisem zadovoljna tako, da sem nazaj na Logestu. Sem imela ta mesec skoraj vsak drugi dan glavobol, kar neke krvavitve se mi pojavljajo - pa še ni čas za menstruacijo, libido je pa tak, da me je moj dragi že parkrat vprašal, če sem nuna postala.user posted image Skratka, meni te sploh niso fajn...

kondomi... so bili aktualni samo, dokler nisem spet dobila menstruacije in še to po sili. So obema šli ful na živce. Ne vem zakaj, ampak meni je vedno, ko je dragi začel trgat ovojček, šlo na smeh...user posted image

Glede drugih oblik kontracepcije pa težko kaj pametnega rečem, ker jih ne poznam. Kolikor sem pa slišala in prebrala, sem pa več kot prepričana, da ne bi mogla imeti ničesar vstavljenega. Me kar zmrazi, ko na to pomislim...

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kontracepcija...
20.2.2008 23:41:25   
Zarela00
hej! mene pa zanima kako je s časovo natančnostjo tabletk yasminelle. Ker naj bi imele malo vrednost hormnov bi se naj jemale točno ob uri. Jaz to v večii upoštevam, občasno se zamakne za 40 miut oz. vsekakor manj kot za eno uro. Je to še vseeno vredu alo lahko pride do razmika v zanesljivosti tabletke.
Hvala vsem, ki mi boste pomagale user posted image

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?