|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zračim, brišem, obupujem
27.12.2006 22:21:47   
Pia73
Pozdravljeni!

Kot vidim nisem edina, ki ima problem s plesnijo. Tudi pri nas se je ta problem začel, ko smo zamenjali okna,... user posted image Pa imamo ta nova MIK-ova okna, ki bi naj kao imela neko avtomatsko prezračevanje,... Vam povem, to je lari fari,...

Skratka, vlage niti nimamo tako veliko, kaže nam do cca 50 %, bolj problem je plesen,... A ima kdo tak problem? Sva kupila tiste posodice z vložki za lovlenje vlage pa se kar nekaj vode notri nabere. A ima kdo izkušnje, da je tudi v tem primeru pomagal razvlaževalec zraka?

Tole je res grozno,...

Hvala za odgovore!

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: zračim, brišem, obupujem
16.12.2007 16:04:12   
frufru
Pri nas je isto, nič ne pomaga, niti zračenje, razvlaževalec zraka, počasi že obupujem

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: zračim, brišem, obupujem
16.12.2007 16:24:31   
bumerang
Ja, da je tisto prezračevanje na oknih lari-fari, verjamem.
Razvlaževalec pa ni. Če seveda ne govorimo o tistih škatlicah, v katere daš sol, ampak o električnem razvlaževalcu, ki definitivno pomaga.
Sama s plesnijo problemov sicer nimam, imam pa razvlaževalec, ki ga uporabljam v kopalnicah, ker mi gre na živce vlaga, ki ostane po tuširanju in predvsem kopanju. In ti zagotavljam, da se še brisače posušijo.

Bolj kot zračenje pa pomaga enakomerna temperatura v vseh prostorih. Kolikor se spomnim, se vlaga pojavlja v prostorih, ki so neogrevani oz. manj ogrevani in so v bližini (veliko) bolj ogrevanih prostorov.
Pol pa še klasika: pohištvo, odmaknjeno od sten in na nogah, beljenje s posebno barvo, pred tem pa stene zdrsaš z žičnato gobico in premažeš s posebno emulzijo proti plesni.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: zračim, brišem, obupujem
16.12.2007 19:49:16   
frufru
Bumerang mamo takega na elektriko, v 3 dneh mi nazauga 2 litra vode iz zraka. Stene smo prebarvali z jupol citro in algicidom, Omare so 10 cm od sten, pa ni nič boljše. Stena je res zunanja, samo je izolirana z 8 cm stiroporom. Je pa res, da v tej sobi manj grejemo, ker raje spimo v bolj hladnemuser posted image  (18°C)A pol bi po tvoje pomagalo, da mamo tudi ponoči toplo?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: zračim, brišem, obupujem
16.12.2007 20:10:58   
bumerang
V 3 dneh 2 litra, koliko ur je prižgan? Ker če je 12/24, potem je to malo.

Stene je potrebno pred barvanjem zribat, ker se plesen sicer s sporami širi dalje tudi če čez prebarvaš.

Stiropor kot izolacija je oteževalna okoliščina saj hiša izolirana s stiroporom ne diha in drži vso vlago notri.

Ja, gretje na višjo temperaturo bi moralo pomagat.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: zračim, brišem, obupujem
16.12.2007 21:16:54   
Paštetka
mi imamo tudi nova okna, pa ni nič kondenza user posted image .Prej bi rekla, da imamo suh zrak, ker moram skoz brisače na radiator devat, ker vlažilci ne pomagajo dosti.

Kaj pa če nabavite ogromno rož, ki rabijo vlago, da jo posrkajo user posted image  - a se to da?user posted image user posted image

Magi, potem bi tebi, glede na to, da imate vlago orhideje lepo uspevala. lahko bi jih gojiti začela user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: zračim, brišem, obupujem
17.12.2007 21:44:35   
solatja
Baldi, ne vem, kje si našel ta graf, ampak v našem primeru NE drži. če imamo vlage nad 60%, se že začne delat kondenz, in je torej že prevlažno.

pri nas razvlaževelec na dan potegne približno 5l (če ne sušim perila). ko smo ga pa dobili (vlaga čez 70&!!!), je pa v enem dnevu pospravil celih 20 litrov!!


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: zračim, brišem, obupujem
17.12.2007 21:55:40   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
V sušilcu pri nas sušimo praktično vse, razen volne. Perilo je mehko, pa še likat ni treba skoraj ničesar.

user posted image user posted image user posted image Temu sem se pa morala nasmejati. Kot bi poslušala kakšno gospodinjo v reklami. user posted image user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: zračim, brišem, obupujem
17.12.2007 23:14:11   
natalia
kaj pa tista reklama, ceresit, al kak se reče: ne dovolite, da se vaša hiša spremeni v gobo.

lp


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: zračim, brišem, obupujem
18.12.2007 7:15:15   
solatja
nekaj pomaga, ampak pri zelo hudi vlažnosti ni dovolj. 

_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: zračim, brišem, obupujem
18.12.2007 14:11:26   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: natalia

kaj pa tista reklama, ceresit, al kak se reče: ne dovolite, da se vaša hiša spremeni v gobo.

lp

Ja je v redu, samo lahko pol bankrotiram, ker bi bilo treba najmanj 3 na teden kupit (en vložek je cca 5€) Itak jih moram met v omarah poleg sušilca zraka, ker so sicer cunje zaplesnileuser posted image

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: zračim, brišem, obupujem
18.12.2007 18:02:18   
robinzon
Meni še zmeraj ni jasno, zakaj lesena okna zamenjujete za plastiko, katera preveč dihtajo, potem pa jamrate.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: zračim, brišem, obupujem
19.12.2007 9:30:31   
frufru
Robinzon mogoče se zdi, da jamram, samo mam lesena okna. Pa res več ne najdem rešitve, kako se losat. Saj vlaga bi še bla, samo če skoz vohaš plesen, ti pa RES vse dol pade

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: zračim, brišem, obupujem
20.12.2007 20:07:16   
robinzon
Frufru, nisi napisala, koliko časa ste v hiši, ali je novogradnja ali že starejša. Pri novogradnji se je včasih reklo, da daš v novozgrajeno hišo prvo leto sovražnika, drugo leto prijatelja, tretje leto se pa sam vseliš. Se mi zdi, da bi se mogla  hiša, grajena z opeko vsaj dve leti sušiti.  Če je starogradnja, pa okna slabo tesnijo, ali  je izvedba gradnje nepravilna in imate toplotne mostove, pa še kaj drugega bi bilo lahko narobe. Plesen po zidovih ni tako nedolžna in je za otroke lahko hudo nevarna, kar se zdravja tiče.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: zračim, brišem, obupujem
20.12.2007 20:54:55   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: robinzon

Frufru, nisi napisala, koliko časa ste v hiši, ali je novogradnja ali že starejša. Pri novogradnji se je včasih reklo, da daš v novozgrajeno hišo prvo leto sovražnika, drugo leto prijatelja, tretje leto se pa sam vseliš. Se mi zdi, da bi se mogla  hiša, grajena z opeko vsaj dve leti sušiti.  Če je starogradnja, pa okna slabo tesnijo, ali  je izvedba gradnje nepravilna in imate toplotne mostove, pa še kaj drugega bi bilo lahko narobe. Plesen po zidovih ni tako nedolžna in je za otroke lahko hudo nevarna, kar se zdravja tiče.
Maš s tem zgleda izkušnjeuser posted image  Hiša je stara 30 let montažna (menda so majstri od foha dobro zgradiluser posted image ), izolirana, okna zamenjana lani. Za toplotni most pa ne vem, kaj bi to bilouser posted image user posted image . Plesni na stiku vogalne zunanje stene in stropa. Stena je ob robu vlažna, se vidi tudi z očesom. Sploh več ne vem, kaj naj nardim. Moj pravi, da je premrzlo, mtka pravi, da pretoplo. Mali spi ob notranji steni, ki je suha. Kakšen predlog kaj nardit?

< Sporočilo je popravil frufru -- 20.12.2007 20:57:32 >

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: zračim, brišem, obupujem
21.12.2007 10:41:55   
robinzon
Na vašem mestu bi vprašala proizvajalca vaše montažne hiše, ti bojo vedel najbolje svetovat.

Mi tudi živimo v 27 let stari jelovici, tako, da me ta plesen zelo čudi. Se mi zdi sploh prednost montažne gradnje, da so prostori suhi in topli.

Mogoče ste kaj falili z izolacijo, sklepam, da ste jo dali še naknadno, ker pred 30 leti so bile stene skoraj še enkrat tanjše kot danes.

Nimam nobenih izkušenj s plesnijo, razen s tem, da smo slabo izolirali zunanje stene kleti in smo potem odkopali in naknadno izolirali. Do toplotnega mostu pride ponavadi pri zidanih hišah, kjer se stikajo različni materiali, npr, zidak + betonska preklada.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: zračim, brišem, obupujem
8.1.2008 10:09:22   
frufru
Ja v lesenem delu ni nobenih problemov. Spodnji del je pa zidan in deloma v zemlji. Najbolj mi je čudno, ker je plesen v robu, kjer je iz plošče potegnjen balkon. user posted image  Sva z mojim po nasvetu sčistila z varekino, pa je po 3 teden stanje spet isto. A je možno, da so alge in ne plesen?????? Ker krpe s katerim sva čistila, so bile po obdelavi temno zeleneuser posted image user posted image user posted image In kako se tega znebit.????

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: zračim, brišem, obupujem
8.1.2008 13:15:51   
robinzon
To bo pa toplotni most, precej pogosta napaka pri nepravilni gradnji. Pojdi na forum podsvojostreho.net in tam vprašaj, ti bodo povedali, kaj je za narediti.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: zračim, brišem, obupujem
8.1.2008 18:54:11   
frutka_
Poslušaj me draga Magi. Edino KLOX ti pomaga. Stane 1,2eur, kupiš ga v Merkurju, z njim pošpricaš kritične točke, greš ven za dalj cajta, ker smrdi ko hudič in ti ZAGOTAVLJAM, da plesen izgine. Mi imamo podoben problem, pozimi preveč vlage, pa dvakrat na zimo to našpricamo po stenah in plesen izgine!

Ravno danes sem špricala.
V spalnici pa imam še tisto Ceresit škatlo pa nekaj tudi potegne nase.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: zračim, brišem, obupujem
8.1.2008 20:30:41   
frufru
frutka, samo v spalnici tega pozimi ne morem delat, kje bomo pa spaliuser posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: zračim, brišem, obupujem
8.1.2008 20:44:17   
Laubica
Mi smo to mogli naredit v otroški sobi in smo pol vsi 4 spali kot sardelice v najini postli,celo noč luftali drugi dan je bilo ok

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: zračim, brišem, obupujem
9.1.2008 10:00:46   
frutka_
Frufru mi naredimo tako, da tisti dan nekam splinimo in pustimo vsa okna odprta. Zvečer pa segrejemo. Tudi v spalnici uporabljam ta KLOX in luftam pa je res edino sredstvo, ki pomaga. Nam se je namreč naredila plesen, prvič ker nimamo fasade in drugič ker smo odkrili mansardo in še je nismo izolirali. Tako izgubljamo toploto preko stropa na dile. Januarja bomo delali izolacijo.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?