|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 9:33:43   
Anonimen
Sem zelo proti,posebno od takrat,ko sem videla mojo znanko,kako obsedeno je kupovala za svojega sina igrače,na tematoko vojna.Ničesar drugega ni imel,kot samo orožje vseh vrst.Kar zgrozila sem se.Celo mimetično obleko.
Otrok je bil od dveh let naprej oborožen do zob.Kar je prveč je preveč!
Nisem pa proti,poletnim pištolam na vodo,ker se da izredno lepo zabavat.
Pa tudi za pusta nisem in mojemu vnuku ne bom branila,da če si želo biti kavbojc ali indijanc,ali Zoro.Indijanc ima lok in tomahavk-sprejemljivo.Kavbojc pištolo-sprejemljivo.Zoro pa meč,tudi sprejemljivo.
In to zato,ker sem se spomnila,da ko sem bila jaz majhna smo se tudi
igrali kavbojce in indijance,le z razliko,da takrat v prodaji ni bilo igrač-orožje
pa smo si kar sami izdelali.Tu nastane razlika med današnjo gneracijo in vašo starši in no mojo.Mi smo uporabili vso fantazijo,našim otrokom pa to ni potrebno,ker je vse že tovarniško prfektno izdelano,kar pa nima več smisla
in igranje ni tako interesantno.Pa v naših igrah,res,da smo se šli vojno,ampak ni bilo nasilja.Danes pa ga od otrok lahko pričakuješ,ker so pod uplivom televizije in videoigric,ki so nasičene z nasiljem,Otrok vidi in se poskuša enako obnašat.
Torej poleti se bomo še šli streljat z vodnimi curki,kaj več pa upam,da ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 10:18:02   
lan
Ja Frutka,meni je to razmisljanje tudi zelo vsec,ampak vseeno upam,da se bomo lahko temu izognili,ker mi res ni lepo.
Aja,nas bo imel raje hokejske palice pa bouser posted image !

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 10:45:23   
Anonimen
Ja, Lan, ampak jih bo uporabljal namesto puške, za streljat.user posted image  Če bo hodil v vrtec, se boš temu težko izognila. Jaz sem tudi mislila, da se bom, ampak svet se vrti in mi z njim.

(odgovor članu lan)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 11:18:04   
dory
ajauser posted image ...mal sem zasla...mja no skratka...nobenga orozja pr nasuser posted image

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 11:34:30   
niki5
Naš je čist ubrisan na take stvari, jaz sem že od začetka proti temu. Zanimivo je, da je zelo nežen, čustven fant, obenem pa ga take stvari, kot so razne borbe in streljanje zelo pritegnejo, kot del igre. Od majhnega se spomnim si je sam delal (kot vsi ostali v vrstcu) pištole iz lego kock, palca je bila pištola, vse živo...

Naš je dobil pištolo v dar in jo je povsod nosil naokoli.. nisem ga mogla prepričati, da jo dava stran.. en dan pa sem izkoristila priliko in jo vrgla v smeti, ko ga ni bilo. Ko jo je iskal kot zmešan pa je bila seveda kriva njegova razmetana soba user posted image  Načeloma sem proti temu, samo če pa dobi v dar je pa težko otroku to odtrgati. Imel pa je en plastičen lok, ker je bil za maškare Robin Hood, drugače pa večinoma hodi naokoli s plastično rokavico (jaz se hecam, da gre čistit wc), ki je od Spidermana in na katero se namontira ene puščice, ki pa so se že vse porazgubila, mrežo, ki šprica pa sem stran vrgla ker je naredil tako sobo, da mi je slabo postalo..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
9.12.2005 13:35:17   
viv_
Mi smo se na morju vedno igrali partizane in Nemce. Vsi smo bili partizani, samo en ubogi fantič, ki je bil otrok zdomcev, je bil vedno edini Nemec. Pa še Slovensko ni znal in mu sploh ni bilo jasno, zakaj ga preganjamo. Za puške smo imeli lesene palice, fantje so si pa potem že delali lesene mitraljeze. Še zdaj znam odlično oponašat rafal a-a-a-a-a-a... Ampak, tako kot pravi Jančika, smo vsi zrastli v dokaj normalne osebke.

Pa če se že gremo (teoretično) brez pištol, poletje gre pa težko mimo brez vseh vodo-strelov, ki pa so tudi kot pištole ali kakšne hude avtomatske puške in ne vem kaj še...

Ma ja, Splišni, parkrat te bo ustrelil, pa bo! user posted image

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
11.12.2005 21:36:13   
KODA
Moj dragi ne pusti kupovati pištolic,mečev,nožev.Še pištole na vodo,mu ni pustil.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
12.12.2005 8:49:40   
Anonimen
Zelo po vojaško odgovorim:

1.) vse igrače, ki jih Ana dobi/bo dobila na temo pištol, lokov, pušk, tankov - VSE GRE V SMETI! Pa če se mala na glavo postavi. To je edina stvar, ki je nikoli ne bom tolerirala. Pa kako to mislite, da kupite, ker si otroci tako zelo želijo, da so kar bolni na to? Kaj pa, če bi se postavili pred police z jegermeistrom in fehtali zanj? Bi kupile?

2.) Vsakič znova me boli srce, ko vidim na morju otroke z vodnimi pištolami, pa takole decembra, ko cele družine huronsko uživajo ob streljanju in pokanju petard. Mislim, to je pa res ---... Ma rajš ne rečem.

Evo, pokanje in streljanje - to je pa moja alergija!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu KODA)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
13.12.2005 11:56:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
13.12.2005 12:38:00   
kalbo
Ko sem bil majhen sem imel vedno vsepolno plastičnega orožja, pa sem čisto normalen. Pri nas smo se vedno igrali polcaje pa lopove, pa nemce pa partizane, pa vam moram povedat, da se mi je v vojski tista Kalašnikova krepko gabila. Če ne zarad druzga, zato ker jo je blo treba durh pucat.

Ste kdaj pomislile, da lahko vaš angelček, ki nikoli ni dobil plastične pištole kupi pravo v odrasli dobi in si poteši otroške strasti. Prepovedan sad je vedno najslajši, zapomnite si to.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
13.12.2005 13:10:23   
BigWhale
Itak da ja, se mora ze v mladosti nauciti kako se bo branil pred okupatorjem! ;>



_____________________________

http://www.lubica.net/bigwhale/blog/

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
13.12.2005 19:21:57   
Anonimen
Kalbo, če bo Ana kdaj serijska morilka, to ne bo zato, ker ji nočemo dati plastične pištole, ampak zaradi pomanjkanja ljubezni, varnosti, topline.

Po tvojem je potem Trobec brez kurjave gor rasel? user posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
13.12.2005 20:00:37   
ZARA
OOO Meta user posted image user posted image user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
13.12.2005 20:32:44   
dory
meta.user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
14.12.2005 8:30:50   
kalbo
Mogoče ga je pa zeblo celo otroštvo, kaj veš user posted image  (Trobca seveda)

Hočem povedati to, da je vse to orožje le del igre in nima kakšne posebne zveze z nasiljem. Kot sem že rekel, sem imel vedno ogromno plastik fantastik orožja doma, zdaj pa od živih bitij edino komarja pokončam brez slabe vesti. Sicer pa tega ne boš mogla preprečit, ker je za otroka tudi prst lahko pištola :)


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
16.12.2005 22:27:52   
BigWhale
Ja, Kalbo, samo poglej, so tudi drugi primeri, jaz na primer. Mi smo se z bratranci vedno igrali nemce in partizane, pa se cele dneve streljali po dvoriscu in si delali bunkerje, da ne omenjam vseh epizod Odpisanih, ki smo jih pogledali in podozivljali. Pa glej zdaj, kaj je iz mene nastalo... ;)


_____________________________

http://www.lubica.net/bigwhale/blog/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
19.12.2005 12:12:24   
puncica
Hmmm razmišljam in razmišljam. Res je da orožja ne toleriram in da ga sama ne bi nikol kupila, isto bom naredila z igračami, če bo punčica hotla imet kej od tega, jaz tega ne bom kupila, če pa bo ati al pa babica al pa dedi ok, pol naj ima doma, tudi jaz igram na to noto da se slej ko prej naveliča, bomo vidl ko bomo v tisti fazi.

Moti pa me to, da nečak star 10 let igra samo streljačine in igrce s vojno tematiko, celo sam si jih dol z emulo vleče in nobeden od njegovih staršev ne reče nič in to igra vsak dan. Potem pa ponoč joka da ga je strah pa če lahko gre spat k njim user posted image Tega pa sigurno naši ne bom dopuščala, da bi se pri nas igrale take računalniške igrice. Sej dobro da nisva midva taka obsedenca s temi vojnimi streljačinami (mene itak glava začne bolet, ati pa še cajta nima za take oslarije).

Mah čeprav po drugi strani pravim, s tem se bomo borili ko bomo tam, za zdaj so zakon knjige in nodi user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu BigWhale)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
19.12.2005 13:11:00   
Pupica
Ja.
Vodno pištolo že imauser posted image user posted image user posted image Streljala sta se pa oči in mamiuser posted image Pa botrček, pa nečakinja...nedolžni civilisti pa so bili vsi ostaliuser posted image user posted image user posted image
Ne bom rekla ne, ker se hitro zaletiš. Če bo v modi, in če bodo vsi imeli, potem ne bom komplicirala, vendar bo deležen pogovora o orožju in seveda striktna kazen, ob kršenju dogovorov.
Resničnih nože in podobno pa ne. Ne pride v poštev.
Aja obvezno pa čeladouser posted image
sicer pa vem iz izkušenj ko sem še delala v vrtcu, da so otroci gradili pištole iz lego kock in ostalega materiala. Tako da preprečiti igre z pištolo ne moreš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
19.12.2005 20:53:21   
frutka_
No, pri nas v vrtcu so se danes "streljali" z bananami...kaj sem hotela drugega kot da sem jim zagrozila da jim bom banane vstran pojemala in jih poslala opicam v Afriko!
No, potem so v tišini prežvekali vsak svojo banano in volk je bil st, pa koza cela...hahaha!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
20.12.2005 17:42:07   
kofetek2010
o ja, pa se da tud brez pištol, mitraljezov, lokov in ostalega orožja user posted image  
v 9 letih mu niti enkrat nisva kupila nobenega orožja (no, vodno pištolo že, a za špricat, ne za streljat!) user posted image

pred 3 leti je dobil neko puško ali pištolo, kaj jaz vem kaj je eno in kaj drugo user posted image  za rojstni dan od enega sošolca in še preden je ugotovil, da jo je dobil, je že bila varno shranjena na omari - in tam počiva pod debelim kupom prahu še danes user posted image

glede na to, koliko naslija je dan danes in tudi tega koliko otrok ubije sovrstnika, ker najdejo tapravo orožje in jasno, da ne ločijo kaj je igrača in kaj orožje - ima naš prepoved, da se kjerkoli dotika kakršnegakoli orožja!!!user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
20.12.2005 20:03:55   
Pia73
Ko sem o starševstvu razglabljala samo teoretično sem bila odločno proti nakupu orožja.

In sem pojedla zarečeni kruh ( ne edinkrat user posted image  ). Kupim mu ga sicer ne ampak to iz samo tega razloga, ker dobi veliko igrač in tudi "orožja" za razna darila.

Sva mu pa seveda razložila na način ki bi ga naj razumel, da streljanje kot tako ni lepo v igri pa dovoljeno, saj v bistvu nihče ne umre.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
20.12.2005 20:13:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pia73

Sva mu pa seveda razložila na način ki bi ga naj razumel, da streljanje kot tako ni lepo v igri pa dovoljeno, saj v bistvu nihče ne umre.


Pia 73, točno to je meni Tibor razložil.user posted image

(odgovor članu Pia73)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
20.12.2005 20:29:46   
Pia73
Ja, Tibor že ve. user posted image

Sem ravnokar razmišljala in ugotovila, da imajo fantje to samo taka obdobja igranja s pištolami ipd. Se sploh ne spomnem kdaj se je to nazadnje igral.

Z vodnimi pištolami se pa še jaz rada pošpricam,.... To sploh ne jemljem kot "orožje", saj obstajajo tudi take v obliki rib, školjk,...  user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
20.12.2005 20:33:10   
Anonimen
Saj je Tiborja (zaenkrat) tudi že minilo. Točno kakšne tri dni je bila pištola aktualna. Še ena "uspeh" igrača.

(odgovor članu Pia73)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Bi otrokom kupili "orožje"?
26.12.2005 23:07:21   
Cikica
user posted image nevem,sicer ima moruser posted image tudi vodno pištolico in nisem ravno navdušena nad tem,se pa včasih kaj z atijom igrata kakšne kavboje.Saj to tudi mora biti.Drugače pa sem proti takšnim igračam,sedaj je na voljo že toliko drugih da mislim da je to na zadnjem mestu.

Lp,Cikicauser posted image

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Naravno in sočutno odvajanje od plenic
Pri odvajanju od plenic ne gre toliko za to, kdaj so otroci razvojno pripravljeni biti brez plenic, ampak bolj za to, kd...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?