|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 16:43:37   
meta22
Hojla čveke!

Nyah, ne sekiraj se, tudi jaz še nimam tistih tipičnih znakov poroda, tako da bom še kar nekaj časa na tem forumu.

imam 13 gk viška, obseg pa 104 cm. avto vozim še samo na kratke relacije, kam dlje me drugi prevažajo. otekam pa ne pretirano. v noge sploh ne, v roke pa včasih zjutraj.

pripravljeno imam vse. no jutri moram še nabaviti lekarniške stvari. aja, pa torbo za v porodnišnico grem zdaj spakirat, ker ste me kar malo prestrašile s temi krči,pa čepi, pa ...

rada bi sterilizirala stekleničke pa dudici za v porodnišnico. svetujte kako, prosim. nimam mikrovalovne pa bi rada kar prevrela, pa se bojim da bo polastika skup zlezla pri vretju. kako dolgo naj pustim da vse skupaj vre?

drugače pri nas vse po starem in ok.

Bodite pridne in se slišimo(tipkamo)!

LP
Meta

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 16:54:03   
puri
Alenka, za slabost sem res že kar nekajkrat prebrala, da je lahko tudi znak, nekatere celo bruhajo,...
Veliko je teh znakov, ki pa še ne pomenijo vedno, da se bo porod začeluser posted image
Jaz sem imela prejšnji teden "popadke"-otrdevanje trebuha (kar močno) cel dan na 8-10 minut, malo mi je pritiskalo navzdol, bilo mi je slabo, po trebuhu me je zvijalo, tako da sem skos hodila na WC in imela sem tudi malo drisko, pa ni bilo nič iz tegauser posted image
Tako, da je najbolje, če res samo čakamo na tiste malo močnejše popadke, ko bo pa sigurno vsaka vedela, da se gre zares ali pa seveda, če ti odteče voda, potem pa itak vemo, da je TO TOuser posted image

Me prav zanima katera bo naslednjauser posted image

(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 16:59:17   
puri
meta,...jaz sem dudice in stekleničke vedno prevrela! Pustila sem, da vre približno 5 minut. Glede plastike pa ni treba skrbet, ker jo vretje nič ne uniči.


(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 17:46:57   
AlenkaIST
Tudi jaz sem vodo zavrela, stvari not pometala, nekajkrat pomešala pa ven pobrala. Tudi tiste izredno mehke nastavke za bradavice pa jim ni nič bilo. Kar pogumno v vrelo vodo! user posted image  

_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 17:48:35   
meta22
kaj pa nastavke za bradavice lahko tudi tako steriliziram, v vreli vodi? nebi rada sterilizatorja kupovala.

pa črpalko za mleko ste kupile, al boste čakale, da vidite kako bo z dojenjem. pomoje jo rabiš tak al tak. če dojiš pa maš naval mleka, da si odvečnega odstraniš, al ne? sory za mojo nevednos.ne bi rada fasala kakega mastitisa.
če sem že pri vprašanjih: kot sem prebrala, moraš našim user posted image  obleči na začetku dvojne dolge rokave. tiste ki boste uporabljale bodije in ne mako majčk, boste oblekle dva bodija naenkrat al kako!!!

kje ste vse? že vse smrčite, al se šparate za nočni čvek?

Mreta

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 18:02:02   
uniq
Spet jest...
Meta jest bom črpalko kupila, če bo nuja....glede majčk pa ja sprva je treba dvoje rokave..jest bom dala majčko na pregib...zasigurala s povijalko...čez vse pa potem body in do hrbtek varno na toplem in se majčka ne bo nič zvijala na gor. To sem delala pri prvi in se je obneslo...
Tko da brez panike...ko se boš soočila s štručko boš vedela kako in kaj v svoji podzavesti...
Bodite pridne...če ne boste mogle spati ponoči se pa tu lahko mal dobimo????

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 18:07:57   
shooo
joj, jaz pa sploh nisem pomislila da bi flaško in črpalko vzela zraven v porodnišnico!
hvala!

(odgovor članu uniq)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 18:37:23   
alenkica
Do poroda mi manjka le še 5 dni in me je kar malo strah, da bo moj user posted image  zamujal. Bojim se, dnevovo po roku, ko moraš hodit vsak dan na pregled, že takopostajam vsak dan bolj panična, sploh pa ko prebiram vaše porodne zgodbe, ki so kar strašne, malokatere so hitre. V glavnem, ali se telo začne pripravljat veliko časa prej, ali je to lahko le nekaj ur pred porodom?

Kako boste oblekle vajine  user posted image  za prihod iz porodnišnice? Sama še nisem nabavila termovke, ker čakam na znižanja v Italiji. Prinesla pa ga bom v košari za nošenje otroka, v avtu pa ga bom dala v lupinico.

Srečno, pa čimkrajše čakanje na vaše user posted image !!!!


(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 19:03:20   
LE&TA
Alenkica, user posted image  daj direkt v lupinico, ga menda ne boš 2x prekladala!? Taka je praksa!

Ste se pa razpisale!
Nannn, dej še mal počaki, da bomo skupi tle pr nas!

Kako gre mazanje presredka? Jst si nič več, ne da se mi.

Držte se!

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 19:30:29   
nejca1
Jaz si presredek nič ne masiram - mogoče mi bo žal al pa ne. Verjetno sem prelena ... Drugače - sem v albumu videla Izo naše Tinkemiške - res prisrčna punčka. Ko takole gledam slikce, se tako raznežim, da imam kar solzne oči in našega Jana komaj čakam.

Jaz si moram pripravit še stvari, ki mi jih bo možek prinesel v porodnišnico, da bomo šli domov. Če tega ne bom naredila, bo ubogi revež obrnil stanovanje na glavo in zagotovo prinesel vse narobe. user posted image

Sem prejle brala Jančikino vprašanje o tem, če ti odteče voda v javnosti. In res sem se zamislila - zdaj razmišlljam, da bi imela kak vpojnejši vložek, če kam grem, pa obvezno bundo čez rito .... user posted image

Punce, pa bo spet en dan manj .... 

(odgovor članu LE&TA)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 19:32:21   
AlenkaIST
Jaz ne mažem drugega kot trebuh, pa kar bo bo.

TZa s seboj pa imam prsno črpalko (sposojeno) pa flaško za vsak slučaj.

_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu LE&TA)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 20:39:43   
kami10
Nejca, jaz sem bla odločena , da bom masirala presredek, kot piše v navodilih vsak dan.
Sem zdržala trideset dni (zoprno), zdej ga pa že deset dni ne masiram,
ker se mi ne da, spodaj me vask dan kaj špika pa še ne dosežem.

Trebuh si mažem 2x na dan.

Črpalke (prsne) še nimam doma, če pa bom jo potrebovala si jo bom verjetno kupila.
Sodelovka mi je ponudila, da mi jo posodi - Avent, je ni veliko uporabljala... ne vem kaj bi?
Tudi ona načrtuje še enega otročička...

Pa še to: Imam občutek, da nobena več ne rodi brez umetnih popadkov.
Na forumu sem prebrala nekaj zgodb, pa dve moje kolegice sta rodile v zadnjih dveh mesecih
- vse so imele umetne popadkeuser posted image  - Slučaj?

LP



(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: JANUAR - naš mesec!
3.1.2006 22:30:16   
Nannn
Hojla cveke user posted image

Moje stanje se je malo umirilo in tudi pupa se malo bolj premika user posted image   glede mazanja presredka pa sem tudi jaz bolj lene sorte...ne da sem in kar bo bo...trebuscek pa mazem kar redno ker se se vedno bojim strij...zaenkrat jih se ni user posted image  ampak se lahko pojavijo se tik preden grem rodit...imam pa tudi jaz prsno crpalko od Aventa in jo bom nesla z sabo za vsak slucaj...sem jo tudi ze sterilizirala in ze caka v nahrbtniku...sedaj imam pa res ze cisto vse pripravljeno in da lahko kar takoj grem user posted image  

Lepo spite ijn cimmanj tezav...aja a katera kaj ve kdaj je naslednja luna?

Nannn user posted image

(odgovor članu LE&TA)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: JANUAR - naš mesec!
4.1.2006 7:07:58   
Nyah*
Jutro!

Ker ze nekaj ur ne spimuser posted image , sem se odlocila, da se kar na RR priklopim. Vceraj se mi je nekaj dogajalo, ful me je dol pritiskalo, pa kriz me je bolel, ampak mislim, da se je le user posted image  nekako cudno obrnila ali kaj, ker imam trebuh se pod nosomuser posted image , tako da ...user posted image .

Crpalke jaz se nimam, sem pa mojemu v lekarni pokazala, katero naj mi prinese, ce jo bom rabila, Aventova se mi zdi fajn, tako da jo bo sel pac kupit ce bo potreba.
Huh, dobra ideja tole s flasko in dudo, moram dones vse odkuhat in pripravit za v bolnico, sama se tega ne bi nikoli spomnila, hvala punceuser posted image .

KOliko plenic pampers boste v vzele s seboj? Ali samo za domov ali kaj vec? Koliko vas bo neslo vlozke pa mrezaste hlacke v porodnisnico? Sploh nimam predstave, kako in kaj, ceprav se ravnam po nacelu, bolje prevec kot premalo.

Ali ste se vse tu, ali je katera ze na poti (ali prispela) v Rim?

Javite se, jaz sem tuuser posted image .

(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: JANUAR - naš mesec!
4.1.2006 7:09:31   
Nyah*
Aja, Nannn, naslednja luna je 14.1., nanjo tudi jaz malo potihem racunam, zate pa je najbrz malo pozna aneuser posted image ?

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: JANUAR - naš mesec!
4.1.2006 8:16:01   
puri
Ojla!

Ja, naslednja luna je 14-ega,....tudi jaz računam nanjouser posted image

Nyah, jaz nisem nikoli vzela Pampers pleničk v porodnišnico, saj jih itak tam dobiš, tudi ko user posted image oblačiš za domov, jo tam vzameš. Rabiš edino tetra plenice in povijalne.

Mrežaste hlačke bom jaz tokrat nesla s seboj, ker mi jih je vedno primanjkovalo, bolj šparajo z njimi, vsaj v Lj je bilo tako, vložkov bom pa tudi nekaj nesla, ker imajo tam bolj čudne, veliko boljši so Vir 80.

Črpalke jaz nisem nikoli uporabljala, je nisem rabila, pa čeprav sem dojila 8 mesecev. Dudo so mi pa dali tudi kar sami v porodnišnici, ko se je tamal eno noč skos jokal, tako da je ne bom jemala s sabo.

Drugače pa pri meni nič novega. Zadnje čase spim res zelo slabo, skos se zbujam in me vse boli, pa kar nekaj mi je skos slabo, ležanja na boku sem se že zelo naveličala, pogrešam ležanje na trebuhu ali hrbtu.

Kaj pa ostale, ste še v enem kosu?

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: JANUAR - naš mesec!
4.1.2006 8:23:32   
meta22
Hojla čveke!

moram sporočiti, da je tudi mene včeraj zvačer prvič zvilo. menstruacijske bolečine in pa bolečina v križu. taka rahla, pa samo na desni strani hrbta. je moj user posted image  rekel naj še malo počakam, ker se mu pa sedaj res ne da nekam vozit.user posted image user posted image user posted image  vendar je hitro minilo, pa nič se ni ponovilo. no začetek pa le je, ne? po eni strani že komaj čakam, po drugi pa se vsega skupaj vedno bolj bojim. pa to je tako pri vseh enako.

jaz sem imela namen mazati presredek in piti čaj iz malinovih listov, pa se mi presredka nekako ne da mazati (oziroma ga več ne dosežem), čaja pa nikjer nisem dobila. verjetno mi bo na koncu vse skupaj žal. se pa mažem s kremo proti strijam, in imam namen mazati še po porodu, ker se baje takrat tudi rade pojavijo.

v porodnišnico bom za začetek vzela samo stvari za sebe: blazinice in nastavke za prsi, črpalke baje imajo v porodnišnicah, vložke vir 80, hlačke bodo kar navadne, najbolj udobne, za user posted image  pa dudici (eno silikonsko in eno kavčuk). ostalo: flaše, plenice, oblekce mi bodo nosuli sproti po potrebi. tak je moj načrt, kaj še bo, bomo videli.

kolikor se spomnim ima MatMaj danes rok!!! upam , da  bo končno dočakala svojo user posted image !!!

tudi ostale, če se katera odpravlja, vso srečo!

jaz grem sedaj prekuhavat dudice in flaše, da spakiram mojo malho za v porodnišnico do konca.

se slišimo(tipkamo)!!!

LP
Meta

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: JANUAR - naš mesec!
4.1.2006 8:59:50   
Lumpi
Jutro!!!

Jaz sem pa že iz laboratorija, kjer sem oddala kri - preiskave za CR. Jutri imam še zadnjo kontrolo - komaj čakam, da ga vidim.

Ker me je včeraj skoraj cel dane grabilo, sem si že vse spakirala. Še mleko sem vzela s seboj, če bo slučajno tako, kot je bilo pri prvem otroku. Prsne črpalke še nimam, po potrebi jo bom kupila.
A nastavke boste vse uporabljale???


_____________________________

Kdor ne zapusti obale, nikoli ne spozna skrivnosti oceana.

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: JANUAR - naš mesec!
4.1.2006 9:25:52   
lumpy
Ahoj user posted image  !

Sem rabila kar nekaj časa da sem prebrala vse od včeraj - ste bile pa res pridne.

Vse vas že nekaj špika, pri meni se še vedno nič ne dogaja, pa tako bi že rada šla rodit. Včeraj sem bila na ctg, vse je ok, ne kaže še nič, maternični vrat popolnoma zmehčan, tipa se že glavica malčija ampak še vedno sem čisto zaprta. Vse je pripravljeno samo odpret se moram. Kako?

Tudi jaz oziroma moj user posted image  mi je mazal presredek nekaj več kot en mesec, potem sem se pa jaz naveličala, je tko neprijeten občutek in ne da se mi več.

Je kaj novega danes? Je katera na poti proti bolnišnici ?

_____________________________

En dan življenja ni veliko,a kdor ljubi življenje mu je vsak dan novo življenje.

(odgovor članu Lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: JANUAR - naš mesec!
4.1.2006 9:29:16   
pikica*
Dobro jutro!

Še en dan bližje smo. Pri meni nič posebnga, razen tega, da mi je včeraj cel dan zelo otrdeval trebuh. V bistvu je otrdel in bil kar nekaj minut trd, potem pa spet normalen. In to se je ponavljalo praktično cel dan. Tudi na pregledu je zdravnica rekla, da je maternica že zelo napeta, kar pomeni, da se bliža porod. Na CTG-ju pa je bilo vse bolj kot ne mirno (je bilo prejšnji teden več popadkov). Kako blizu je vse skupaj pa nihče ne veuser posted image . Upam, da bo nekaj dni še mir, ker je user posted image  zbolel in ga najbrž ne bi pustili zraven v porodno. Jaz pa si želim, da bi bil ob meni, ker si ne predstavljam kako bi vse skupaj sama dala čez.

Torba...khm...še vedno ni pripravljena. Včeraj sem šla čez seznam in ugotovila, da mi manjka še cel kup stvari, ki naj bi jih vzela s seboj, zato bom šla danes v trgovino, da jih dokupim. Potem pa upam, da si res spakiram ta svoj kufrček.user posted image

A potem bomo vse čakale na 14.?user posted image

(odgovor članu Lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: JANUAR - naš mesec!
4.1.2006 9:50:14   
nejca1
Pri nas tudi nič novega, razen včeraj sem večkrat morala na WC, imela sem drisko, vendar mislim, da je bilo bolj posledica neke treme pred prihajajočim dnevom D in dejstvom, da je user posted image  imel nočno, jaz pa sama doma. Ja, jaz bom najverjetneje sama, ko se bo vse začelo, razen če se mali ne odloči, da pride, ko bo ati doma - jaz ga to kar naprej prosim user posted image .

Ja, danes moram dudo prekuhat, pa flaške še nimam user posted image .

Jutri imam tud  pregled, mogoče pa bo kaj že pokazalo, čeprav sem stoprocentna, da ne bo nič.

Mi smo že zeelo nestrpni .....user posted image
Dnevi se bližajo, nekatere ste že prav blizu, a ne. No, pa tud 18. bo kmalu.

lp, nejca in user posted image

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: JANUAR - naš mesec!
4.1.2006 10:14:22   
AlenkaIST
Jutro user posted image

Smo danes malo bolj spali kot pa včeraj čeprav me grlo še vedno boli. A je bila včeraj kaka luna? Tudi mene je zvijalo preko celega dneva. Otrdevanje, rahle bolečine...
Danes pa spet kot da ni nič. In kako naj človek potem ve kdaj se pripravlja user posted image

Jaz sem že tako blizu, da me user posted image  kliče vsako uro pa popoldne me skoz sprašuje če je že treba kam it user posted image . Saj bi mu rade volje povedala pa če ne vem!

MATMAJ SE KAJ DOGAJA?

Drugače pa smo naslednje jaz, Nannn, Renan, Lev76 (jo že dolgo ni?), Mmetka
Torej? Katera gre naslednja?

_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu nejca1)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: JANUAR - naš mesec!
4.1.2006 10:25:17   
Anonimen
Ojla

A boste vse imele s seboj flaške in dude?
 
Pri nas baje dudo sploh ne pustijo, tako da ne vem, če bi jo sploh spakirala.

Sem pa danes imela pregled pri G. Spet smo pridelali +2 kg, tako da jih je sedaj skupno +12. Pa se sploh nič ne sekiramo, ker tudi G ni nič rekla. Pritisk je še kar bil v redu 140/90. Hvala bogu, da si ga doma merim in ga imam manj. Me je bilo že strah, da me bo dala v bolnico. Mi je pa rekla, da se lahko to naredi. Seveda boga prosimo, da do tega ne bi prišlo.

Je pa rekla, da smo po UZ že donosenčki. Tako, da sedaj res ni nobene panike več, če bi naša user posted image  hotela nas kaj prej obiskati.

Mi je pa dala ponovno napotnico za UZ user posted image  in CTG. Verjetno bomo šli v ponedeljek, ker bodoči očka drugače nima prostega dneva. Komaj čakam. A kaj ko vem, da nič ne bom videla.

No, se beremo še kasneje

(odgovor članu AlenkaIST)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: JANUAR - naš mesec!
4.1.2006 10:53:48   
AlenkaIST
Jaz imam za sabo flaško, 2 dudi, nastavke, črpalko

Če bom potrebovala imam rajši svoje, drugače bom pa pač nazaj domov prinesla.
Za črpalke pravijo, da so tiste v P ful boleče, nastavki tud naj ne bi bili fajn. Kaj pa vem. A ne pravijo, da od viška ne boli glava user posted image

_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: JANUAR - naš mesec!
4.1.2006 11:05:39   
Nannn
Jutroooo user posted image

Kok smo smesne user posted image  vse imamo iste tezave in vse nas ze neki daje...sem si mogla kar cas vzeti da sem vse prebrala user posted image  najbolje da se zmenimo in vse naenkrat odidemo v porodnisnice user posted image  Jest sem spala spet zelo slabo in ze ob 7 jedla zajtrk potem sla nazaj spat...me je proti jutru zacelo zvijati v trebuhu ampak ni bilo nic hudega...jest imam ze vse pripravljeno za porodnisnico...samo vzmamem nahrbtnik in gasa user posted image  sem vzela pa vse kar ste napisale in tudi mrezaste spodnjice ker sem slisala da pridejo zelo prav in da jih imajo tudi v porodnisnicah ampak se nikoli ne ve...ne vem pa koliko paketov naj vzmamem vlozkov z sabo in koliko spodnjic user posted image

hehe tudi moj me klice ene parkrat na dan pa me sprasuje ce je treba kam iti user posted image  se vceraj ko je prisel iz nogometa sem mu rekla da se grem oblect da greva je pa cisto zelen ratal in me tako cudno vprasal kam pa naj bi sla user posted image  kok so smesni nasi user posted image

Grem neki pojest pa se pol tipkamo user posted image

Nannn user posted image

(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?